Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) blakey válasza lopertpeter (#1099) üzenetére


blakey
titán

:R
A skin mit takar? Pluszba került bele valami vagy épp ellenkezőleg, ki lett véve ez+az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1102) enginev3.0 válasza woodworm (#1100) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kapott támogatást? Hol található?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1103) woodworm válasza enginev3.0 (#1102) üzenetére


woodworm
veterán

Pontatlanul fogalmaztam, a testvére a Redmi-AC2100 kapta a támogatást: add support for RM2100.

(#1104) nrg_52 válasza lopertpeter (#1099) üzenetére


nrg_52
addikt

Skinek pipa, ledek pipa, ntfs pipa, vpn menubol hianyzik, de more configbol pipa. Koszonjuk!:R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1105) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1104) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Te vagy az állandó tesztelő, aki minden fw-t kipróbál. :D

[ Szerkesztve ]

(#1106) blakey válasza nrg_52 (#1104) üzenetére


blakey
titán

Mi a skinek titka? Ezen milyen változás történt?
Egyébként a 3.4.3.9-099, 3.4.3.9L-101 mi a különbség a láthatóankon kívül? A végén a 099, 101 mit jelemt? A repo számozása? Van másmilyen eltérés a firmware-ekben?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1107) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1105) üzenetére


nrg_52
addikt

Ugy valahogy. Ha mar magam nem csinalok, legalabb teszteljek. Nezegettem mar, hogy bele kellene fogni, kigyujtogettem az iromanyokat, kellekeket, de sosincs idom hozzafogni. Talan majd egyszer. :DDD

blakey: ezt majd elmagyarazza aki jobban ert hozza, mas mas forrasbol keszultek, de igazabol napi hasznalatban nem veszed szerintem eszre a kulonbseget kozottuk. En nem nagyon szoktam utananezni a valtoztatasoknak, inkabb csak kiprobalgatom oket.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1108) lopertpeter válasza blakey (#1106) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

Nincs titok CTRL+c, CTRL+v
[link]
elég sok
Semmit, ha akarod bármi lehet.
A fejlesztőnek/karbantartónak a github kód módosítása után kapja a "kódot"
[link]
[link]
Jó összehasonlítást.

(#1109) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1098) üzenetére


rErEaT
senior tag

na ez nagyon nem épp pozitív :(((

szerintem feladom, ezt a célom, csak azt hittem nem szarnak ennyire a ügyfélre :(

(#1108) lopertpeter Látom az Alexey repo is frissült rendesen, de vajon tényleg miért nem egybe rakják és akkor követhető lenne? ... :/

[ Szerkesztve ]

(#1110) lopertpeter válasza rErEaT (#1109) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

Nincs meg a tudásom hozzá. Ha gondolod, próbáld meg.

(#1111) trance89


trance89
őstag

ma en is buildeltem kivancsisagbol egy fw-t ebbol a hanwckf repobol, ami rogton szembetuno hogy wifis eszkozokon sokkal pattogosabb, azonnal betolt barhova kattintok a menuben, alexey/linaro/padavan buildeknel neha szokott gondolkodni par masodpercet
csak egyetlen tema van, nincs skinelhetoseg ami nagy elony
ranezve a commitlistara nagyon durvan fejleszti a tag, 5362 commit mindeddig
ugyhogy valoszinu maradok ezen, ugyanolyan stabil mint a tobbi repobol forditott padavan es itt meg vizualis ujitasok is vannak, pl aidisk lekerult a fomenubol, a jobb felso sarokban kulon logout/reboot/shutdown gombok es amire lopertpeter is rajott az openvp is a "more config" lenyilo menupont ala vandorolt
aki 1200GU-n akarja futtatni az hasznalja lopertpeter verziojat, en csak MI-R3G-re buildelek, a gdrive linkemen megtalalhato a friss forditasom

(#1112) blakey válasza trance89 (#1111) üzenetére


blakey
titán

Viszont amit észrevettem, hogy a gyári értékek elég érdekesek, az alap IP pl. nem 192.168.1.1, az ntp szerverek sem a megszokottak, egyébként jó csak több odafigyelést igényel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1113) Intruder2k5 válasza lopertpeter (#1110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem inkább a fejlesztőkre gondolt, hogy ők miért nem teszik egy github-ra egyben a munkájukat. Persze lehet én tévedek...

(#1114) blakey válasza trance89 (#1111) üzenetére


blakey
titán

Egyébként hol van az AiDisk? Nem látom a jobb felső sarokba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1115) lopertpeter válasza blakey (#1114) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

itt
[link]

(#1116) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1113) üzenetére


rErEaT
senior tag

igen így gondoltam :D egyesíthetnék a repokat és 1 féle verzión dolgozhatnának többen, ez szerintem több jóra vezetne :)

(#1117) blakey válasza lopertpeter (#1115) üzenetére


blakey
titán

:R
Köszi, rosszul olvastam Trance hsz-ét, azt hittem, hogy átkerült a jobb felső sarokba. Ilyen amikor kapkodva olvasok. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1118) enginev3.0 válasza lopertpeter (#1099) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szuper
De nem lehetne kirakni az oldal sávra a vpn szervert? :B

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1119) rErEaT válasza enginev3.0 (#1118) üzenetére


rErEaT
senior tag

ki lehetne, amit linkelt lopertpeter abban a fájlban kell módosítani, bár azt nem tudom, hogy hogyan működik utána a fw készítés.

lopertpeter cloneozod a repo-t és utána csinálod meg a fw-t vagy csak a linket adod hozzá? :D előbbinél lehetne változtatni biztos

(#1120) rErEaT válasza rErEaT (#1109) üzenetére


rErEaT
senior tag

látom már volt rá nyitva egy issue :)

[link] lehet, hogy hanwckf azért nézi a többi buildert is hátha valami olyant raknak bele ami fontos lehet számára is

(#1121) petir válasza trance89 (#1111) üzenetére


petir
senior tag

Akkor többet Te nem fordítasz Asusra? :(

(#1122) woodworm válasza rErEaT (#1120) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan nézi, mert szokott átvenni patcheket és olyankor hivatkozik is rá.

(#1123) trance89 válasza petir (#1121) üzenetére


trance89
őstag

Neha neha forgathatok ha van ra igeny

(#1124) lopertpeter válasza rErEaT (#1119) üzenetére


lopertpeter
csendes tag

csak a linket

(#1125) blakey válasza lopertpeter (#1099) üzenetére


blakey
titán

Jól működik ez a verzió, egyelőre elégedett vagyok.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1126) rErEaT válasza blakey (#1125) üzenetére


rErEaT
senior tag

tényleg jobb, mint az Alexey verzió, ebben nem bugos a skin választás sem :D
gyorsabbnak nem tűnik nekem de lassabbnak sem :)

Alexey verzió, nálam többször is crashelt transmission letöltés közben :/
lehet akkor még az ext4 hiba miatt.

Egyébként Intruder2k5 az "Internet Status" ablakon hogyan jeleníted meg az aktuális forgalmat? :D

(#1127) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1126) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az az igazság, hogy az élesben működő Xiaomi routeremen nekem sem jelennek meg ott a forgalmi adatok, csak az ASUS-on láttam ilyet. Tippem szerint PPPoE esetén nem, csak DHCP WAN kapcsolatnál működik ez a funkció. [kép] Viszont mindjárt 45 nap lesz az uptime. :)

[ Szerkesztve ]

(#1128) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Update
hanwckf 720d8f2
aidisk ok
vpn server pk
vpn client ok
[link]
Valaki cserélje le az összefoglalóban a linkeket erre. Köszönöm.

(#1129) Intruder2k5 válasza lopertpeter (#1128) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kicseréltem, szívesen!

(#1130) blakey válasza lopertpeter (#1128) üzenetére


blakey
titán

:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1131) nrg_52 válasza lopertpeter (#1128) üzenetére


nrg_52
addikt

Minden a helyen!:C :C :C :R :R :R

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1132) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1127) üzenetére


rErEaT
senior tag

Értem, köszönöm :D

Nem fontos csak érdekelt :)
-----------------
hanwckf repoban mi ez a SMB36 AVM Patch?
tudja valaki? :D

[ Szerkesztve ]

(#1133) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

AVM patch - don't growth the file (too much time and RAM for copy of large files to USB1.1 FAT filesystem)

(#1134) enginev3.0 válasza lopertpeter (#1128) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1135) blakey válasza nrg_52 (#1131) üzenetére


blakey
titán

Kapcsolgattam a ledes részt és érdekes eredmény született, te kipróbáltad? Vannak itt felesleges menüpontok, kiváncsi vagyok, hogy te mit tapasztalsz illetve mások is megnézhetik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1136) bala6120 válasza lopertpeter (#1128) üzenetére


bala6120
senior tag

Ebben minden led kikapcsolható?
blakey: :R

[ Szerkesztve ]

(#1137) blakey válasza bala6120 (#1136) üzenetére


blakey
titán

Igen

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1138) rErEaT válasza lopertpeter (#1133) üzenetére


rErEaT
senior tag

szóval nekem semmit nem jelent, mert ext4be van és USB2.0-s portja van a routernek ha jól emlékszem?! (HDD meg USB3.0) :D

(#1139) rErEaT válasza woodworm (#1103) üzenetére


rErEaT
senior tag

[link]

Most már amit említettél az is megkapta a supportot, jól látom? :D

(#1140) nrg_52 válasza blakey (#1135) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem kapcsolgattam a ledeket, annyit neztem hogy mennek a wifi ledek. Majd kiprobalgatom esetleg.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1141) woodworm válasza rErEaT (#1139) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy látom igen. Abban más alaplap és eltérő flash chip van.

(#1142) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Felmerült bennem pár dolog kérdés..

1. Olvastam már több helyen , hogy egyre több custom fw tartalmaz adblock funkciót...padavan fwbe ez valahogy belecsempészhető?

2. NO-IP-t használok ugye 30 naponta be kell lépni anno Intruder erre kitalált egy scriptet ez alkalmazható itt is ? Estleg van más megoldás ne kelljen belépni 30 naponta ezért?

3. Erről a firmware fordításról van valami átfogó jó doksi amit ajánlanátok? Érdekelne a téma szívesen olvasnék róla esetleg megpróbálnám merre érdemes keresni ? Tudom Google :) de célirányosan mennék akár privibe is várom.

Köszi :)

(#1143) blakey válasza petir (#1142) üzenetére


blakey
titán

Adblock-hoz ajánlom az AdGuard DNS-t használni, nálam kiválóan működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1144) robita válasza petir (#1142) üzenetére


robita
csendes tag

No-ip helyett én dynu.com-ot használok.
Run After WAN Up/Down Events: -be ezzel konfigolod
usr=user
pwd=password
host=host.dynu.net
wget -O /dev/null "http://api.dynu.com/nic/update?hostname=$host&myip=$(wget -O - "http://checkip.dyndns.com" |egrep -o "([0-9]+.){3}[0-9]+")&username=$usr&password=$pwd"

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#1145) Intruder2k5 válasza petir (#1142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

2. Huhhh, de régen volt az már, nem is emlékeztem rá. Amúgy az még működik? Én nem használtam már évek óta, nincs is már no-ip címem, lehet már régen meg is változott a no-ip.com login, és nem is megy. Szerintem azt én is úgy kaptam, vagy találtam valahol, erről már fogalmam sincs.

3. A fő lépések nem bonyolultak, letöltöd a Prometheus sciptet, adsz neki futtatási jogot, elindítod, utána már csak menükben kell lépkedni ide-oda billentyűvel, és türelmesen várni, mert elég hosszú folyamat, gyengébb, régebbi gépen akár 2-4 óra is lehet még elkészül egy firmware.

Tehát miután létrehoztál erre a célra egy mappát, oda belépsz, majd...

wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-99.sh
chmod +x start.sh
./start.sh

Itt is találsz hozzá némi segítséget:
Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!

Persze ha más repo-ból szeretnél fordítani, akkor ez módosulhat. Én Prometheus-ban mindig csak elkészítettem a firmware-t, de onnan sosem flasheltem.

[ Szerkesztve ]

(#1146) rErEaT válasza blakey (#1143) üzenetére


rErEaT
senior tag

jogos én is azt használom :K
bár egyetemi hálón ki van tiltva minden custom DNS szerver szóval ott marad a böngészős adblock

(#1147) enginev3.0 válasza petir (#1142) üzenetére


enginev3.0
félisten

Duckdns, azzal sosem kell foglalkozni
Vagy a gyári asuscomm.com ddns, szintén nagyon jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1148) petir válasza Intruder2k5 (#1145) üzenetére


petir
senior tag

(#1143) blakey válasza
Annyi , hogy a DNS résznél nem a szokásos 8.8.8.8 , 8.8.4.4 -es google dnst adod meg hanem ami itt van?

(#1145) Intruder2k5 válasza
Jó lenne ha működne :) úgy hozzám nőtt a NO-IP-s címem :B
Megnézem azért mind a két DNS szolgáltatót , köszi.

Átolvastam azért így elsőre vannak bennem kérdések 🤔 főleg, hogy ugye én Asusra fordítanék ha menni fog... ahogy láttam trance89 es lopertpeter is más repokbol frissített itt akkor ők már nem is prometheus az alap ? Vagy az alap mindig az csak utána más?

Egy VMware tuti kell egy ubival..azt már most látom.

(#1149) Intruder2k5 válasza petir (#1148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valami Linux kell, az biztos. Én mondjuk nem VMware-eztem, van egy LMDE is a laposon.

(#1150) blakey válasza petir (#1148) üzenetére


blakey
titán

Igen, én a "default"-ot használom, de van a védelem nélküli illetve a "family protection" is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.