Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) attilav2 válasza Intruder2k5 (#350) üzenetére


attilav2
őstag

Nano szövegszekesztőt is betehetnéd valahogy az asus-ra, hasznos lenne, nem vi-vel kellene reszelni a konfig fájlokat, vi-hez sokakkal egyetemben sík hülye vagyok :DDD

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#352) woodworm válasza attilav2 (#351) üzenetére


woodworm
veterán

WinSCP

(#353) varso válasza Intruder2k5 (#335) üzenetére


varso
tag

Sziasztok!

Feltettem ezt a féle szoftvert, amit a kolléga tett fel.

Nagyon jól működik, az IPv6-ot kivéve. Ebben a verzióban az IPv6-ot nem tudtam sehogy sem működésre bírni, akárhogy állítgattam.
Visszatettem a régebbi változatot, abból a FULL-skinest, ahol ugyanazzal a beállításokkal elsőre működött az IPv6 a DIGI hálózatán. (PPPoE)

Ahogy láttam, a Network Mapnál, hogy a WAN IPv6-nál nem jelent meg a prefix rendesen. (/64). (Az új változatnál.)
Nem tudom, mi köze lehet, de a régebbinél ez működött! ;)

Akinek ez a féle szoftver van rajta a routeren, annak működött a dolog?

További szép napot! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#354) Intruder2k5 válasza attilav2 (#351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS-ra most éppen olyat próbálok fordítani, amiben Midnight Commander van, cserébe kivettem az Aria2-t, hogy legyen hely.. Meglátjuk mi lesz belőle, épp most fordul. Azzal gondolom elboldogulsz már.

Ha működni fog és marad még hely, tehetek bele nano-t később.

[ Szerkesztve ]

(#355) Intruder2k5 válasza varso (#353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Passz, nem tudom mi lehetett hatással erre, de szándékosan biztos nem nyúltam bele, csak a leírt dolgokat változtattam.

(#356) Intruder2k5 válasza szaboi6512 (#348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem biztos, hogy az rtorrent-es összeállításból lesz valami, mert tegnap éjjel fordítottam egyet, majd a végén közölte, hogy csak 20MB lehet az fw max. mérete, és abba nem fért bele, pedig már "mindent" kivettem, transmission, aria2, skinekből is csak a szürkéket hagytam meg, szóval elég csupasz volt. Még annyit megnézek majd, hogy egy régebbi entware repo-s telepítés mennyivel lenne kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#357) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#356) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha úgy látod ne töltsd vele az idődet...
Annyit nem ér, de ezt majd te eldöntöd...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#358) attilav2


attilav2
őstag

Most próbálok kísérletképpen a routerről seedelni transmissionnal, háát a hash ellenőrzés elég sokáig tart a routeren mikor hozzáadok egy nagyobb torrentet... Még az általam fordított no-skins fw van fenn, transmission web control 1.6.0 beta van benne, meg transmission 2.94.
64GB Adata SP600 ssd-t raktam be seedelésre, exFat filerendszerrel.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#359) attilav2 válasza attilav2 (#358) üzenetére


attilav2
őstag

Kb 20% router cpu terhelés van a torrent hashelés(visszaellenőrzés) alatt és 10mb szabad memória, és eléggé melegszik is az AC57U. Jó lenne ha a hashelést ki lehetne kapcsolni. De nem találtam a webuiban erre lehetőséget. 26 gigás mkv amit éppen jóideje hashel a transmission jóideje... Most tart 66%-nál...

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#360) attilav2 válasza attilav2 (#359) üzenetére


attilav2
őstag

A géppel letöltök, routerrel seedelek-et el kell felejteni ilyen hosszú hash check időkkel az AC57U-n. Legalábbis ha sok bdremux-ot töltök. Zenével más a helyzet, az ilyen torrenteket gyorsan visszaellenőrzi a routeren a transmission.
rereat is panaszkodott a hashcheck skip hiányára Link

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#361) attilav2 válasza attilav2 (#360) üzenetére


attilav2
őstag

Na ebben a pillanatban végzett a 26gb-os mkv hashelésével a router, volt vagy kb 40 perc :(
hash check skip lehetőség nélkül szerintem reménytelen csak seedelésre használni a routert.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#362) Intruder2k5 válasza attilav2 (#351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Midnight Commander-t nem, de a nano-t végül sikerült betenni, de ezt is már csak úgy, ha kivettem az Aria2-t. A többi minden ugyanaz mint ebben az fw-ben. Parancsolj!

http://www.mediafire.com

De azért még nem adtam fel a Midnight Commanderes verziót se! :)

[ Szerkesztve ]

(#363) Intruder2k5 válasza trance89 (#345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt megkérdezhetem, hogy Te a teszt vagy a stabil branch-ből szoktál buildelni?

(#364) trance89 válasza attilav2 (#358) üzenetére


trance89
őstag

"64GB Adata SP600 ssd-t raktam be seedelésre, exFat filerendszerrel."

Pdavan alatt ext4 az ajánlott és csak azzal is fog normális sebességeket produkálni szóval nem csoda, főleg torrent esetén

(#363) Intruder2k5
Azt megkérdezhetem, hogy Te a teszt vagy a stabil branch-ből szoktál buildelni?

Mindig csak a stabil ágból buildelek, az utolsó fw-em 56960f9 vagyis az utolsó stabil commitból van
A rendszer pedig ami alatt futtatom a scriptet a prometheus oldalán megtalálható, csupaszított desktop mentes ubuntu 16.04 ami csak prometheust futtat, valami 400 mega

(#365) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csináltam egy Padavan-ng összeállítást Xiaomi Mi Router 3G routerhez is, hogy ha már így belejöttem, akkor az is menjen saját builddel, a saját igényeim szerint.

Firmware verzió:
MI-R3G_3.4.3.9L-100 56960f9

Változások az alapbeállításokhoz képest:

- minden skin hozzáadva
- orosz nyelv támogatás eltávolítva
- samba 3.6 (smbv2) támogatás aktiválva
- asus logó lecserélve egy saját készítésűre (bár xiaomi-n nagy szükség nincs rá)
- transmission web control cserélve, magyar nyelvet támogató változatra
- eredeti transmission webui hozzáadva (van aki azt szereti)
- a gyökér filerendszerhez adtam három mappát, /cifs1, /cifs2, és /nas
- tartalmazza a midnight commander-t

Letöltés: https://mega.nz

És végül néhány screenshot a fentebbiekről:

Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#366) attilav2 válasza attilav2 (#361) üzenetére


attilav2
őstag

Pont most néztem rá az Aria2-re, és ki lehet kapcsolni a hash checket seedelés előtt:

Alapból true, gyorsan ki is kapcsoltam. Lehet hogy az Aria2 lesz a megoldás ha csak seedelésre akarom használni a routert? Egyáltalán mennyire fogadják el a trackerek az Aria2-t? Valaki használta már?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#367) Intruder2k5 válasza attilav2 (#366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pff... Azt se tudtam, hogy ez torrent kliens is. Sosem használtam, még csak meg se néztem, azt hittem ez csak valami http & ftp downloader.

[ Szerkesztve ]

(#368) trance89 válasza Intruder2k5 (#367) üzenetére


trance89
őstag

Én is úgy tudtam hogy csak htttp/ftp letöltőprogi, pl ncore-n sincs a támogatott kliensek között szóval sok értelme nincs
Legközelebb ha forgtok fw-t, biztos hogy nem rakom bele, kétlem hogy bárki is használná innen
Torrentre kisteljesítményű eszközön a Transmission-nél amúgy sincs jobb választás, minden privát trackeren engedépyezve van

(#369) Intruder2k5 válasza trance89 (#368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk attól, hogy nem támogatott még működhet, csak nyilván ha gond van, nem jelenti rendesen a forgalmat, stb., akkor vess magadra. Amúgy meg igen, elfoglal közel 4MB-ot ebből a szűkös flash-ből.

(#370) rErEaT válasza attilav2 (#361) üzenetére


rErEaT
senior tag

furcsa, hogy egy már nem mostanában elkezdett torrent kliens fejlesztéséből pont a skip hashcheck opció marad ki :D

Na de mindegy legfeljebb addig amíg ez nem történik meg, nem nagyon használom seedelésre, bár eddig se ez volt a cél.

nCoreon szerencsére seedelnem se kell, csak ilyen kisebb oldalakra kellene visszatöltenem mint pl a mycarpathians amit az rtl letilt ncoreról azt onnan szedem :D :D

[link]

ezt talátam most

[ Szerkesztve ]

(#371) attilav2 válasza trance89 (#368) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor felejtős, nehogy kicsapjanak miatta ncore ról. Ha ext4 filerendszert használnék az gyorsítaná a seedbe állás előtti hashelést transmissionban? Keresgéltem a gugliban és azt találtam hogy a tranamissiont le lehet úgy forgatni hogy legyeb benne hashelés kihagyása opció.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#372) Intruder2k5 válasza attilav2 (#371) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ext filerendszeren le szoktam futtatni ezt a parancsot...
tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sda1
Tapasztalatom szerint így valamivel gyorsabb mint alapon.

Illetve a root-nak fenntartott helyet is le szoktam nullázni.
tune2fs -m 0 /dev/sda1

(#373) rErEaT válasza Intruder2k5 (#365) üzenetére


rErEaT
senior tag

megnézted amit linkeltem? abban elvileg lett pár változtatás a padavan-ngben :D

én nem tudtam értelmezni

(#372) Intruder2k5
Ehhez le kell formázni a HDD-t vagy nem fog változni azon semmi? :D

[ Szerkesztve ]

(#374) Intruder2k5 válasza rErEaT (#373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néztem, de azt én se tudom, hogy miként lehetne abból fw-t gyártani. Fogalmam sincs, hogy azt a repo-t be lehet-e tenni ebbe a scriptbe, stb. Nem értek hozzá annyira.

Nem kell formaázni, ha jelenleg is ext2/3/4, elég lefuttatni a parancsokat.

(#375) rErEaT válasza Intruder2k5 (#374) üzenetére


rErEaT
senior tag

jelenleg a HDD-m NTFS :D

(#376) Intruder2k5 válasza rErEaT (#375) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek csak ext fs-el működnek, szóval akkor felejtős.

Más...
Még küzdök azzal, hogy csináljak egy Midnight Commandert tartalmazó fw-t az 57U-ra, tegnap óta már vagy 20-at fordítottam, már csak ~200KB-ra vagyok a sikertől. :)

(#377) rErEaT válasza Intruder2k5 (#376) üzenetére


rErEaT
senior tag

hogyan tudom ext4be formázni? Windows alól sehogyan mi? :D

(#378) Intruder2k5 válasza rErEaT (#377) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, valahogy biztosan lehet Windows alól is, vannak rá alkalmazások,, szerintem ingyenesek is, de ne kérdezd mik azok. Talán ez...

MiniTool Partition Wizard Free 11

Ha nem jó, akkor Google.

[ Szerkesztve ]

(#379) rErEaT válasza Intruder2k5 (#378) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ha routeren SSH-n keresztül gyorsabb vagy jobb akkor ott csinálom csak nem tudom a parancsokat :D

(#380) Intruder2k5 válasza rErEaT (#379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ha nem megy az fdisk használata, akkor nehéz lesz routeren csinálni. Egyébként az fdisk indítása, amennyiben egy USB háttértár van csak...
fdisk /dev/sda

Partíció törlése a d gombbal, majd a partíció számának megadásával megy, létrehozás n gomb, változtatások kiírása w, kilépés q.

Aztán a formázás, ha csak egy partíciót hoztál létre...
mkfs.ext4 -j /dev/sda1

(#381) woodworm válasza Intruder2k5 (#374) üzenetére


woodworm
veterán

A 4PDA fóruma szerint a start.sh scriptben kell szerkeszteni az 1-es repository-hoz tartozó "gitrepo=" értékét az újra.

(#370) rErEaT
Lehet szándékos.
Amikor a szekvenciális letöltést kérdezték páran, akkor azt mondták, hogy nem fog belekerülni, mert ellenkezik a torrent alapgondolatával. Ezt a sapkát rá lehet húzni erre az opcióra is.

(#373) rErEaT
Nincs ott érdemi fejlesztés, magának hegesztgeti a rendszert. Nem várható folyamatos munka, csak ha szükségét érzi valaminek.

(#382) attilav2


attilav2
őstag

A nem tudtam felcsatolni az ext4re formázott 64g ssd-met az istennek sem a router alá(ext4-re formázott 8gb pent simán felcsatolt), végül a mount parancs után néztem egy dmesg -et is, ezt dobta:
"EXT4-fs (sda1): couldn't mount RDWR because of unsupported optional features (400)"
rákerestem googleban, és a routeren kiadtam ezt a parancsot:
"tune2fs -O ^metadata_csum /dev/sda1" ezután simán mountolta az ext4-es 64gb ssd-t.
Itt van a megoldás és a probléma oka kitárgyalva: Linux - couldn't mount RDWR because of unsupported optional features (400) a thread vége felé írják a megoldást.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#383) attilav2


attilav2
őstag

A padavan wiki szerint formáztam ext4re a külső ssd-t, így:
mkfs.ext4 -m 0 -L Adata /dev/sdd1 így sima felhasználóként is tudok rá írni. Nekem linux is van feltéve a gépre így könnyű dolgom van.
Itt van a padavan wiki vonatkozó része, ez az entware-t tárgyalja de benne van hogyan lehet a routeren ext4-re formázni és csatolni a külső winyót: Link

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#384) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na kérem, sikerült belepréselni a Midnight Commander-t az ASUS RT-AC57U flash-be. :)

Firmware verzió:
RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100 56960f9

Változások az alapbeállításokhoz képest:

- gray és gray2 színtémát tartalmazza az alap asus-on kívül
- orosz nyelv támogatás eltávolítva
- samba 3.6 (smbv2) támogatás aktiválva
- asus logó lecserélve egy saját készítésűre
- a gyökér filerendszerhez adtam három mappát, /cifs1, /cifs2, és /nas

- tartalmazza a midnight commander filekezelőt

Letöltés: https://mega.nz

És végül néhány screenshot a fentebbiekről:

Használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#385) rErEaT válasza Intruder2k5 (#384) üzenetére


rErEaT
senior tag

nem töröltél emiatt belőle semmit csak a skineket? :D

(#386) attilav2 válasza attilav2 (#383) üzenetére


attilav2
őstag

Ez a parancs némi magyarázatra szorul:
mkfs.ext4 -m 0 -L Adata /dev/sdd1
a -L utáni rész a lemezcímke (estemben Adata), a /dev/sdd1 pedig az az eszköz és partíciója melyet ext4-re formázunk. fdisk -l lel kérdezhető le hogy milyen lemezek és partíciók vannak a rendszerben ha asztali linux rendszer alatt formáznánk. Vigyázni kell nehogy mást is lemezt formázzunk mint amit akarunk.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#387) Intruder2k5 válasza rErEaT (#385) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, csak azt. Végül maradt az Aria2 is, annyi, hogy egy elég régi (talán 2011-es kiadású) Midnight Commander került bele, és abból is kiszedtem pl. a help állományokat, mert így jóval kisebb méretben sikerült összerakni az /opt mappát. Valami 8,5MB körül lett, szemben a frissebb rendszer ~20MB körüli teljes méretével. De amire itt kell, ez is bőven elég.

Ja, meg az előző változathoz képest beáldoztam a transmission web control frissítést, az maradt az alap ami van a padavanban, és nem került bele az eredeti transmission gui sem. De ezzel ugye csak pluszok maradtak el, nem vettem ki semmit az alap rendszerből.

Azt hiszem úgy 50 valahány byte-al lett kisebb az fw, mint a maximális méret. :)

[ Szerkesztve ]

(#388) attilav2


attilav2
őstag

Most így hogy ext4-re van formázva az ssd a transmission sokkal hamarabb végzett a hasheléssel :)

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#389) attilav2


attilav2
őstag

Mióta ext4-en vagyok folyamatosan villog a 2.5"-ös mobilrack ledje, exFat-on ilyet akkor csinált ha feltöltés volt transmissionban, vagy hashelt egy torrentet. Aggasztó hogy valami dolgoztatja a routeren az ssd-t de nem tudom mi az. iotop és társai nincsenek a padavanban hogy megnézhessem mely folyamat dolgoztatja a lemezt :(

(#384) Intruder2k5 Szerintem teljesen elegendő a nano a konfig szerkesztési feladatokra, mc szerintem totál felesleges.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#390) Intruder2k5 válasza attilav2 (#389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megszokás kérdése, én pl. a nano-t nem szeretem, nagyon nem, ellenben jól elvagyok a vi editorral, viszont ha kényelmesen akarok "dolgozni", akkor egyértelműen az mc a nyerő. Nem is beszélve arról, hogy ritkán, de néha előfordul olyan, hogy valamit a torrent kliensből nem sikerül törölni, olyankor konzolon szoktam ezt megtenni. Mondjuk nekem a Xiaomi-n van telepítve "komplett" entware, szóval ott volt eddig is mc, akinek viszont nincs ilyen, annak jól jöhet ez is, ha bármi file-műveletet kell csinálni a routeren, és nincsenek hozzá kellő Linux konzolos alapismeretei. Meg ugye ez tud egyéb dolgokat is, pl. ftp csatlakozást létrehozni, de a másik routerhez is tudtam vele csatlakozni, és annak a filerendszerét is tudom böngészni az AC57U-n futó mc-vel, szóval azért ez nem egy notepad klón, mint a nano, attól több.

[ Szerkesztve ]

(#391) rErEaT válasza woodworm (#381) üzenetére


rErEaT
senior tag

nem lehet semmiképp sem hozzáadni valahogyan külső forrásból? :D

annyi mindent megcsináltatok itt már... :D

(#392) woodworm válasza rErEaT (#391) üzenetére


woodworm
veterán

Van hozzá patch, de nem csináltam még hasonlót.

(#393) rErEaT válasza woodworm (#392) üzenetére


rErEaT
senior tag

Azt látom kevesebb mint 10 sort kell hozzáadni a kódhoz :D

Szóval megoldható biztosan... majd remélem lesz itt vállalkozó szellemű user :DD

(#396) attilav2


attilav2
őstag

Az AC57U procihasználata 30% körül van transmission torrent letöltéskor(4-8mb/s) és hasheléskor egyaránt, torrent letöltés közben csak lassan nyílik meg a transmission webfelülete.
Nem ez az ideális eszköz torrentezésre, hash check nélküli seedelésre talán jó lenne ha a transmission tudná ezt a feauture-t.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#397) Intruder2k5 válasza attilav2 (#396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilvánvaló, hogy tizen-egykétezer forintért nem fogsz olyan eszközt kapni, ami kivált egy szervert, vagy egy korszerű asztali PC-t, és akár csak hasonló teljesítményt tud nyújtani. Az eddig is tudható volt, hogy a routerek torrentezésre csak erős kompromisszumokkal használhatók.

(#398) rErEaT válasza Intruder2k5 (#397) üzenetére


rErEaT
senior tag

Ez részemről sem volt kérdés, csak hash check skippel csak seedre megnyitva nem hiszem, hogy sokat enne és kb csak arra lenne szükségem nekem :D
de ha nincs ilyen opció akkor nincs.

szerencsére nagyon könnyen kiváltható minden magyar torrentoldalon a seed kötelezettség.
max napi 2 óra 1-2 hétig ami nem nagy ár hiszen amúgy is megy annyit a gép.

(#399) Medve_papa


Medve_papa
csendes tag

szaisztok,

használ valaki digi ipv6 címet padavannal? ha igen, lenne szíves egy képernyőképet betenni ide, hogy mit kell beállítani? köszönöm előre is!

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

(#400) Medve_papa válasza Medve_papa (#399) üzenetére


Medve_papa
csendes tag

köszönöm megtaláltam, már nincs kérdés.

Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.