Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) attilav2 válasza Intruder2k5 (#1350) üzenetére


attilav2
őstag

Van valami lényeges különbség az openssh és a dropbear között? Melyik a jobb szerinted, melyiket érdemes beleforgatni?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1352) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van különbség, de, hogy ebből mi lenne lényeges? Szerintem átlag felhasználóként semmi.
Comparison of SSH servers
A Dropbear-nek szerintem kisebb az erőforrásigénye.

[ Szerkesztve ]

(#1353) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont az RT-AC1200-on működnek a LED-ek, és az USB tulajdonságok lap is...

[ Szerkesztve ]

(#1354) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1353) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha ezt sikerulne megoldani valahogy az 57u-ra az nagyon patent lenne. 😀 Nem mintha nem lennek a lopertpeter fw-jen...

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1355) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ehhez szerintem egy olyan tudású fejlesztő kellene aki már a kódban is a eredményt látja, mint anno a Matrix-ban voltak. Én ehhez egyrészt kevés vagyok, nekem napokba telne mire kibogoznám, hogy mi hova tartozik, másrészt meg motivációm sincs, mert nekem annyira nem kell. :)

(#1356) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1355) üzenetére


nrg_52
addikt

Inkabb csak elmelkedtem a dologrol, nyilvan nem varhato el senkitol, hogy kibogozza.:D

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1357) attilav2 válasza nrg_52 (#1354) üzenetére


attilav2
őstag

De a hanwckf fw-ben (a lopertpeter féle "mindenműködik" fw) probléma van a pppoe kapcsolattal, gyakran szakad, ezt trance89 és rErEaT is megerősítette. Így akinek ilyen netkapcsolata van(pl a Digi ilyen), nem ajánlott a használata. Hiába működik az usb tulajdonságok meg ledek ha szakad a net.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1358) nrg_52 válasza attilav2 (#1357) üzenetére


nrg_52
addikt

Mivel nalunk mostanaban szinte naponta vannak pillanatnyi aramszunetek, igy nem nagyon veszem eszre, hogy egyebkent esetleg szakadna. Ha par napot elketyeg a router aramszunet nelkul, az sajnos mar jonak szamit nalunk manapsag. Ugyhogy emiatt engem ez a resze nem is izgat. De egyebkent nem nagyon vettem eszre, hogy szakadt volna, persze ettol meg szakadhatott, annyira nem szoktam nezegetni. Tobb napos pppoe uptime-ot lattam mar tobbszor az biztos, miota hasznalom. Majd figyelgetem, es ha eon is ugy akarja, akkor be is tudok szamolni a stabilitasrol.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1359) rErEaT válasza attilav2 (#1357) üzenetére


rErEaT
senior tag

igen ez így van, Telekomnak is ilyen kapcsolata van, ha persze bridgeelem az ONTot :)

Intruder2k5 egy ilyen cuccokkal rendelkező fw-t tudsz forgatni 1200GU-ra is? :D felesleges dolgok mint az Aria2, itunes dolog kieszedve ahogy 1200asban van a template :D

[ Szerkesztve ]

(#1360) attilav2 válasza rErEaT (#1359) üzenetére


attilav2
őstag

Az én legutóbbi AC57U buildjeimben is ki van szedve szinte minden felesleges dolog.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1361) bagoly71. válasza attilav2 (#1357) üzenetére


bagoly71.
tag

"probléma van a pppoe kapcsolattal, gyakran szakad"
lopertpeter fw-t használok! Egy androidos kütyüm wifiről, 0/24-ben, összekötve egy soundbar-al, folyamat tolja zenét a Youtube-ról. Ha gyakran szakadna a kapcsolat, akkor azt csak észre venném a wifi kapcsolaton is, nem....? Már pedig ilyet nem vettem észre...
Digi netem van!

[ Szerkesztve ]

(#1362) attilav2 válasza bagoly71. (#1361) üzenetére


attilav2
őstag

Van alexey féle lopertpeter build is, ott nincs probléma a pppoe-val, az a 101-re végződő verziójú. Neked 99-es vagy 101-es fw van fenn?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1363) rErEaT válasza attilav2 (#1360) üzenetére


rErEaT
senior tag

Megnézem! Köszönöm :)

Lehet egyébként már azt használom, mindenképpen visszaváltottam az Alexey verzióra mert a folyamatos ledobálás miatt egy-egy játék kifagyott a sessionből

egyébként nem minden érzi meg, nagyon gyorsan visszacsatlakozik, szóval csak épp egy pillanatra eldobja és megint, ott vettem észre, hogy reseteli a timert és mikor az IPv6ot kértem akkor szóltak, hogy napjában 50x is fel le csatlakozik a routerem a telekomhoz

[ Szerkesztve ]

(#1364) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1200GU és az RT-AC57U ugyanaz, ezekre a blogomban elérhető az általam készített fw.

Padavan firmware Xiaomi Mi Router 3G és ASUS RT-AC57U routerekhez.

Az aktuális verzió:

- orosz nyelv támogatás eltávolítva
- aria2 eltávolítva
- samba kliens eltávolítva
- nfs kliens eltávolítva
- nfs szerver eltávolítva
- gray2 színtémát tartalmazza az alap asus-on kívül
- samba 3.6 (smbv2) támogatás aktiválva
- asus logó lecserélve egy saját készítésűre
- a gyökér filerendszerhez adtam néhány mappát, /about /cifs1, /cifs2, /nas és /tftpboot
- tartalmazza a midnight commander filekezelőt
- tartalmazza az mtr és a htop diagnosztikai programokat
- curl hozzáadva
- konzol MOTD hozzáadva
Részletes infó a csomagban található file-okban.

Letöltés itt: https://mega.nz

(#1365) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1364) üzenetére


rErEaT
senior tag

nem szándékozol egy frissebb verziót buildelni ? ;)

egyébként a QoSnek van értelme? egyikbe se buildeltétek bele szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1366) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, most nincs tervben.

Ezres nethez nem használok QoS-t, sőt előtte UPC FiberPower-nél se használtam már, talán utoljára ADSL-en.

[ Szerkesztve ]

(#1367) bagoly71. válasza attilav2 (#1362) üzenetére


bagoly71.
tag

99! És még az, amit rögtön az elején osztott meg!
Azóta volt pár újabb tőle! Ha jól tudom 04.30-as dátummal ellátott is hanwckf fw...!? Arra frissítenék! Lehet, hogy annál már ki jön ez a hiba!? Engem idegesít, hogy nincs wifi led visszajelzés! Előtte a tiédet használtam, hibátlan volt, csak a led... 😆

(#1368) rErEaT válasza bagoly71. (#1367) üzenetére


rErEaT
senior tag

OpenWRTben vajon ezek a hibák előjönnek ? bárki próbálta?

(#1369) bagoly71. válasza rErEaT (#1368) üzenetére


bagoly71.
tag

Részemről passz...! Nem tudom, nem próbáltam.

(#1370) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy valaki találkozott e már hasonlóval. Van kettő Asus RT-AC57U routerem a legfrissebb Lopert Péter féle padavannal. Az egyik az emeleten van mint fő router, a másik pedig a földszinten van AP módban össze kötve a másikkal kábellel. A problémám az, hogy a lenti ap módban lévő router 5ghz hálózatát nem látja a telefonom. Laptoppal viszont működik. Ott megjelenik mint hálózat és rá is lehet csatlakozni. A lenti és fenti router beállításai azonosak. A 2.4 és az 5ghz is Amerikára van állítva és automatikus sávválasztással mennek, egyedül a nevük különböző. A fenti asus illetve asus_5g a lenti pedig asus_ap és asus_5g_ap néven van. A jelszavak ugyanazok. A fenti 5ghz hálózatot látja a telefon, a lenti ap módban lévőé meg meg sem jelenik. Egyedül a 2.4-est találja meg. És mint mondtam laptoppal pedig minden router minden hálózata látható és rájuk is lehet csatlakozni. Szerintetek mi lehet a gond? A telefonnal lehet valami?

[ Szerkesztve ]

(#1371) golya87 válasza kinghaxor (#1370) üzenetére


golya87
őstag

A két 5Ghz-s AP ugyanazon csatornán van? A lentinél érdemes lenne más csatornát választani.

(#1372) attilav2 válasza rErEaT (#1368) üzenetére


attilav2
őstag

OpenWRT jó bekonfigurálása nagyobb tudást igényel, meg a HW nat sem teljesen problémamentes(régóta néztem utána, azóta lehet változott a helyzet). Szvsz egy átlagfelhasználónak több szívás van vele, ráadásul ha elcseszel valami beállítást előfordulhat hogy be sem tudsz lépni és resetelni sem lehet olyan egyszerűen. Talán ha majd vargalex vagy valamelyik guru készít AC57U-ra egy "bolondbiztos" build-et amiben a reset gomb működik talán akkor megpróbálhatod bekockáztatni. Nekem linksys wrt160nl-en openwrt volt, félre konfiguráltam és web felületen nem engedett be, ssh-n még be tudtam jutni és a megfelelő paranccsal resetelni. Szóval mindenképp kellene egy bolondbiztos build amiben a reset gomb működik.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1373) golya87 válasza attilav2 (#1372) üzenetére


golya87
őstag

Túlmisztifikálod, sőt, tudtommal Asus-ban van recovery.

(#1374) rErEaT válasza attilav2 (#1372) üzenetére


rErEaT
senior tag

nekem anno TP-Link routeren volt, semmi extra dolgot nem állítgattam benne csak pár apróságot, felraktam ment kész :D

(#1375) woodworm válasza attilav2 (#1372) üzenetére


woodworm
veterán

Ez csak egy régi rossz tapasztalat vagy biztos információd van a nem működő reset gombról? A 1043ndv1 óta minden openwrt képes routeremen működött, szerintem itt sincs másképpen.

(#1376) kinghaxor válasza golya87 (#1371) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Igen, ugyan azon volt. Plusz valamiért a telefon már akkor se találta meg az alsót ha az Európában használt 5 GHz-es csatornákon kívülre állítottam a routereket. Így most USA-ra van állítva mind a kettő de Európában is használt csatornára, valamint az alsó és felső is külön csatornán van. Így most jó a telefonnal is. Az viszont érdekes, hogy a laptopnak teljesen mindegy volt. Köszönöm a segítséget!

(#1377) zsolt320i válasza attilav2 (#1349) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia!

WSL2-ben kérnék segítséget. FIX, statikus IP címet lehet beállítani?

Thx!

(#1378) golya87 válasza kinghaxor (#1376) üzenetére


golya87
őstag

Ha ugyanazon van, az is meg tudja hülyíteni rendesen, viszont a telefon érdekes. Ezeket már elvileg "világ"telefonnak tervezik.
Mi az előnye az amerikai régiónak az európaival szemben a plusz(?) csatornákon kívül?

(#1379) attilav2 válasza zsolt320i (#1377) üzenetére


attilav2
őstag

Ennyire nem ismerem a WSL-t én is csak követtem a MS oldalain leírtakat, linkeltem a leírásokat a MIR3G topikban, de azokban nincs szó a hálózati beállításokról. Google-zzál.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1380) attilav2


attilav2
őstag

Forgattam WSL2 alatt új AC57U fw-t.
Alexey d1e90eb verzió.
OpenSSH helyett DropBear, van benne WireGuard, TransMission, miniDLNA, xUPNPD, SFTP, SMBv2, NFS szerver, NFS kliens, és természetesen OpenVPN is.



Részletek a templates.config -ban.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1381) nrg_52 válasza attilav2 (#1380) üzenetére


nrg_52
addikt

Koszonjuk!:C Most nem teszem fel kiprobalni, mert szoget utott a fejembe amit a pppoe szakadozasrol irtatok a lopertpeter fele verzional, tesztelem a stabilitast es egyenlore az aramszolgaltatom is partner ebben, nem volt pillanatnyi aramszunet. Eddig 3 napos a pppoe uptime, kivancsi vagyok meddig birja.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1382) rErEaT válasza attilav2 (#1380) üzenetére


rErEaT
senior tag

Na ebben minden olyan ki van szedve ami nekem például felesleges ;)

Egyedül azt nem tudom, (bár nem használom mert LANon ott az SMB, WANra meg csak a h*lye használja), de nincs benne FTP opció vagy az SFTP másképp bekapcsolható? :D

(#1383) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én használom, tíz éve semmi bajom vele. :U

(#1384) rErEaT válasza Intruder2k5 (#1383) üzenetére


rErEaT
senior tag

WANra tetted ki az FTP-t?
SFTP még oké... :D - csak tudnám beállítani a routeren
Bármikor kérdeztem erről bárkit, azt mondták megvagyok huzatva, így OpenVPN mögül érem el az SMB megosztást inkább :D

[ Szerkesztve ]

(#1385) Intruder2k5 válasza rErEaT (#1384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, és tíz év alatt nem volt ebből problémám. Egyébként meg nyilván nincs olyan dolog a routerre kötött HDD-n, ami pótolhatatlan, vagy valami okból rendkívül kényes adat lenne. Bármi is történne vele, nem dőlnék kardomba.

[ Szerkesztve ]

(#1386) attilav2 válasza rErEaT (#1382) üzenetére


attilav2
őstag

A putty parancssoros SFTP kliensével a Psftp-vel kipróbáltam az SFTP-t, működik be tudtam jelentkezni a routerre. Filezilla ftp klienssel is kipróbáltam, azzal is működik, annyi hogy a 22-es portot kell megadni. Tehát az SFTP működik alapból.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1387) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

És megvan a 100 nap... :)

(#1388) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#1387) üzenetére


nrg_52
addikt

De jo neked, hogy nalatok stabil az elektromos halozat.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1389) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ennyire azért nem, de nem régen kicseréltem az akkut a szünetmentesben. :)

(#1390) rErEaT válasza attilav2 (#1386) üzenetére


rErEaT
senior tag

igen tényleg működik :D

már csak azt kellene beállítani, hogy mi legyen az alapértelmezett könyvtár :D

plusz nincs rá most opció, de vajon kitudom tenni WAN-ra?

(#1391) rErEaT válasza rErEaT (#1390) üzenetére


rErEaT
senior tag

WANról is működik az SFTP ahogy látom, ugye itt csak az SSH elérést kell kiraknom WAN-ra és tudok kapcsolódni :D
Gyorsabb kapcsolat távolról mint a VPNezés

(#1392) lopertpeter


lopertpeter
csendes tag

Update
Semmi különös.
[link]
6155f1a

[ Szerkesztve ]

(#1393) nrg_52 válasza lopertpeter (#1392) üzenetére


nrg_52
addikt

Kiraly, koszonom!:C :R

Btw, olyan gyakran nem szakadozhat a pppoe kapcsolat ezen a verzion szerintem:

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1394) rErEaT válasza nrg_52 (#1393) üzenetére


rErEaT
senior tag

Én nem is emlékszem már melyik verziót használtam, de óránként ledobott 1x biztosan :(

(#1395) nrg_52 válasza rErEaT (#1394) üzenetére


nrg_52
addikt

Az lehet, nekem a 04.30.-ai volt fent eddig, azzal rendben van. Most frissitettem a maira, kiderul ezzel mizu.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1396) rErEaT válasza nrg_52 (#1395) üzenetére


rErEaT
senior tag

kíváncsi vagyok, hogy nálad produkálja-e :D

Milyen szolgáltatónál vagy egyébként? :D

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alexey verzióval nincs gondom most, amit attilav2 fordított belőle, nagy örömömre felesleges opciók ki vannak belőle szedve nem szúrják a szemem :P
És hibátlanul fut, SFTP is, SMB stb :D

Egyedüli problémám, hogy a miniDLNA valamiért duplikálja a mappákat, persze ugyanazzal a névvel, és meg kell keresni a TV-n, hogy éppen melyik mappa az eredeti és melyik a fake :W

Ezt több helyen láttam miniDLNA hibának, gondolom frissíteni kellene a fwben lévő verziót, amíg ez nem történik meg addig néha néha "rescan" gombbal kell orvosolni

[ Szerkesztve ]

(#1397) nrg_52 válasza rErEaT (#1396) üzenetére


nrg_52
addikt

Digi.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1398) rErEaT válasza nrg_52 (#1397) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nálam telekommal jelentkezett a hiba :(

A miniDLNA probélmát megpróbálom reportolni Alexey repoba hátha kijavítják :)

(#1399) rErEaT


rErEaT
senior tag

Valaki ért hozzá, hogy hogyan tudok SFTP-n felhasználókat állítani, default könyvtárat beállítani? :D

Utóbbit mondjuk megtudom oldani az elérési útban, de azért nem lenne baj ha lehetne állítani :D

[ Szerkesztve ]

(#1400) kinghaxor válasza golya87 (#1378) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Ha amerikai régión van, akkor sokkal erősebb a jel nálam. Európai régión a házból kiérve 2.4-en még 3-as majd a kb 10 méterre lévő kert végében már el is dobja a wifit a telefon. Amerikai régión pedig a kert végében is maxos a jelerősség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.