Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Intruder2k5 válasza loosht (#150) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A DIGI nem NAT-olt IP címet adott? Nézd meg a routerben (tehát nem netes IP ellenőrző oldalon) a WAN IP címet, nem 100-al kezdődik?

[ Szerkesztve ]

(#152) loosht válasza Intruder2k5 (#151) üzenetére


loosht
senior tag

Nincs NAT-olva, azt már nagyon régen kértem tőlük. Próbáltam másik routerrel, meg ezen is a gyári fw-vel és úgy minden működött. Csak a padavan csinál valamit rosszul. De mit? :U

(#153) Intruder2k5 válasza loosht (#152) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mit kapsz válaszul az nslookup decathlon.hu parancsra?

Amúgy fentebb jól értettem, hogy kábelen rendben van, csak WiFi-n nem mennek ezek?

(#154) loosht válasza Intruder2k5 (#153) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, csak wifin és csak 9-es Androidon.

Kiszolgßlˇ: RT-N56U_B1
Address: 192.168.1.1
Nem mérvadó válasz:
NÚv: decathlon.hu
Addresses: 149.126.74.21
149.126.72.21

[ Szerkesztve ]

(#155) Intruder2k5 válasza loosht (#154) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez OK. Akkor ezt kéne megnézni a 9-es Androidon, amiről nem éred el az oldalt. Van hozzá app is ha kell.

Nslookup

(#156) loosht válasza Intruder2k5 (#155) üzenetére


loosht
senior tag


Amit eddig nem írtam, hogy pl. az imdb addig működik, amíg be nem jelentkezek, attól kezdve már be sem jön az oldal. Ebay-en a keresés nem megy és nincsenek képek, meg egyéb ilyen érdekességek.

[ Szerkesztve ]

(#157) attilav2


attilav2
őstag

Na, utolsóként én is rászántam magam hogy felrakjam a Padavant az AC57U-ra, sikerült :DD
Az asus helyreállító alkalmazásával raktam fel. A leírás szerint helyreállító módba raktam a routert, beállítottam a leírásban szereplő IP címet. A fw restoration tool megtalálta a routert és szépen felrakta a cfw-t.(A Full skines-et raktam fel), utána visszaállítottam a windowst dhcp-re, beállítottam az internetet és működik :D Immár Padavannal :D

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#158) nrg_52 válasza attilav2 (#157) üzenetére


nrg_52
addikt

Eddig hibatlan a full skines verziod.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#159) attilav2


attilav2
őstag

Érdemes a firmwareba beleforgatni az exFat
támogatást? Routerre csatlakoztatott merevlemezre jó teljesítményt nyújt az exFat?
Forgassak egy AC57U fw-t exFat támogatással?
Woodworm itt írta hogyan lehet beleforgatni az exFat támogatást:
https://itcafe.hu/tema/re_szoszo94_xiaomi_mi_router_3g_padavanra_fel/hsz_2187-2187.html

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#160) loosht


loosht
senior tag

AC57U-ra ugyanúgy feltehető a router firmware update-tel a padavan, mint az N56U-nál?

(#161) Intruder2k5 válasza loosht (#160) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom mit értesz pontosan a "router firmware update" alatt, de a webes admin felületről nem megy fel, kell hozzá az asus firmware restoration tool.

Firmware feltöltése ASUS routerre
vagy...
[Wireless] Hogyan használható a router mentési módja? - Asus

[ Szerkesztve ]

(#162) attilav2 válasza attilav2 (#159) üzenetére


attilav2
őstag

Na meg is válaszolom magamnak a kérdést!
Van exFAT támogatás a legutóbbi prometheus-sal forgatott fw-imben, nem állítottam semmi extrát (a skineket leszámítva) a prometheusban, az exFAT támogatás mégis bekerült. Tehát a mostani prometheus automatikusan beleforgatja a támogatást! Ez jó hír!
exFAT-ra formázott pendrive-al lett tesztelve, smb megosztással. A gyökérkönyvtárba másolt fájlokat nem látni a routerre dugott exFAT pendrive megosztásban, de létrehoztam rajta egy könyvtárat is, és az látszik, a belemásolt fájlokkal együtt.
A router log szerint is van exFAT támogatás:

Na, akkor legalább nem kell újraforgatni az fw-imet.
Digi IpV6 is prímán megy az alábbi beállításokkkal:

Gyári firmmel mindig gond volt az IpV6-al.
Kifejezetten ajánlom a Padavan felrakását AC57U-ra! Gyorsabb mint a gyári fw, a komolyabb beállítások módosításakor sem csinál router restartot, a módosítások mentése gyorsabb mint a gyári fw-ben.
Viszont aki fel akarja rakni az feltétlen nézze meg az AC57U-ját nehogy V2 verziós legyen! Csak a sima AC57U-ra garantált hogy felmegy a padavan.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#163) attilav2


attilav2
őstag

NFS szervert is kipróbáltam, itt az exFat pendrive gyökérkönyvtára is látszik ha felcsatolom a windowsban a router nfs megosztását.
Felcsatolás előtt beléptem ssh-val és kiírattam az /etc/exports tartalmát:
cat /etc/exports
Ebből lehet tudni hogy milyen néven fut a megosztás és így tudjuk felcsatolni windowsban az nfs szolgáltatások telepítése után.
A \\192.168.1.1\media\(lemezcímke) szokott lenni az nfs csatolási pont. Windows alatt ha telepítve van az nfs szolgáltatások akkor a hálózati meghajtó csatlakoztatásával lehet az intézőben felcsatolni. A routeren az /etc/exports fájlban tudjuk állítani az nfs paramétereit, utána az exportfs -arv paranccsal kell frissíteni a beállításokat.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#164) loosht válasza Intruder2k5 (#161) üzenetére


loosht
senior tag

Igen, az admin felületre gondoltam. Fura, hogy azzal nem lehet feltenni. N56U-nál mindig azzal csináltam, a formátum itt is ugyanaz. De hiszek neked, nem próbálom meg azzal. A firmware restoration tool bitang lassú, ezért kerültem volna el ezt a megoldást.

(#165) Intruder2k5 válasza loosht (#164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Időközben valamit változtatott az ASUS, beépítettek valamiféle ellenőrzést, gondolom a gyári image file-okon van valami hitelesítés, mert a BroadCom alapú modellekre sem megy már fel a Merlin és a HGG sem, pedig korábban az is működött.

(#166) attilav2


attilav2
őstag

Egy hibát találtam a padavanban, a vendég izoláció (Guest AP) úgy tűnik nem működik.
Bekapcsolni ugyan be lehet, és be is tudok lépni a guest ssid-re, de ugyanabbanól az IP tartományból oszt ki címet a Guest AP -ra csatlakozóknak mint a fő AP-ra csatlakozóknak. A router oldala is elérhető Guest AP-vel csatlakozva. Keresgettem a google-n és valaki valahol írta hogy a router oldalát nem izolálja ellenben a többi gépet állítólag izolálja a vendéghálózattól, nehezen hiszem, hiszen ugyanabból az IP tartományból oszt ki IP-t a vendég wifinek is, szóval...
Egy ilyen alapvető dolgot elszúrni :W Ráadásul linaro már nem is feljleszti tovább.

Na tesztelgettem még egy kicsit a vendégwifit. Létrehoztam windowsban egy samba megosztást, a fő ssid-ről simán rá tudtam lépni a megosztásra a telefonról. Átjelentkeztem a Guest AP-ra, na itt már elérhetetlen lett a megosztás. Csak működik valamennyire az izoláció,
de nem tökéletes, mivel a router oldala a vendégwifiről is elérhető.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#167) attilav2


attilav2
őstag

Linkelem az alábbi threadet ahol maga Andy Padavan tisztázza hogy működik a Guest isolation:
Link
Idézem is Andyt:
Andy Padavan (REPO OWNER)
Isolation work between:
Guest AP clients <-> Guest AP clients
Guest AP clients <-> Main AP clients
Guest AP clients <-> Any LAN clients
Isolation not work between:
Guest AP clients <-> Router LAN IP

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#168) bala6120 válasza attilav2 (#116) üzenetére


bala6120
senior tag

Köszönöm! :R
Full-Skins fw a routeren. Tényleg pöpec fw, ledek kikapcsolva :)

(#169) rErEaT


rErEaT
senior tag

Sziasztok!

Felraktam sikeres a Padavant RT-AC56U routeremre.

Az lenne a kérdésem, hogy VPN-en keresztül elérem a SMB megosztást igaz?
Segítenétek a VPN beállításában? :)
Elvileg a DDNS megvan.

extFat-ot se sikerült beállítanom sajnos :(

(#170) rErEaT válasza rErEaT (#169) üzenetére


rErEaT
senior tag

RT-AC57U
bocsánat :D

(#171) loosht válasza loosht (#141) üzenetére


loosht
senior tag

Na úgy néz ki ez Padavan probléma. AC57-re téve is ugyanaz a helyzet. Viszont ez legalább van olyan erős, hogy lefedi a házat és a kertet. Sajnálom, mert 1-2 dolgot hiányolok a gyári fw-ből.

[ Szerkesztve ]

(#172) nrg_52 válasza loosht (#171) üzenetére


nrg_52
addikt

Hat nem tudom, nekem az osszes felsorolt oldal bejon android 9-en 57U + padavan, digis net, natolt wan IP. Mas baj lesz ott szerintem.

@Attilav2: vegul attertem a sima fw-re, tobb a szabad ram + nalam gyorsabb. A skinessel 250-60 megabiteket mertem wifin telefonnal, a simaval 300 felett is megy.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#173) rErEaT válasza nrg_52 (#172) üzenetére


rErEaT
senior tag

Oh ezt jó tudni :D

Nekem sem kellenek a skinek hisz nem is nagyon nézek rá.
Újrarakom akkor a skin nélkülivel,
Neked is AC57U van? :)

(#174) loosht válasza nrg_52 (#172) üzenetére


loosht
senior tag

Szinte ugyanez nálam is, csak publikus IP. Egyszerűen nem értem. :U Ráadásul egy pár hónapja kezdte, régebben ment minden.

(#175) nrg_52 válasza rErEaT (#173) üzenetére


nrg_52
addikt

Igen, az van.

@loosht: egy telefonrol van szo, vagy tobb is van amin nem megy?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#176) rErEaT válasza nrg_52 (#175) üzenetére


rErEaT
senior tag

Rendben, köszi ma akkor újra megcsinálom amit tegnap.

VPN-t te nem használsz rajta? abban nem tud senki segíteni ? :/

(#177) rErEaT válasza rErEaT (#176) üzenetére


rErEaT
senior tag

Sikerült beállítani a VPN-t is! :D

(#178) nrg_52 válasza rErEaT (#176) üzenetére


nrg_52
addikt

Hasznalhatnek, de nem akarok otthon is dolgozni. :DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#179) rErEaT válasza nrg_52 (#178) üzenetére


rErEaT
senior tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#180) loosht válasza nrg_52 (#175) üzenetére


loosht
senior tag

Több is. Páromén is tök ugyanez a helyzet és az másmilyen telefon.

[ Szerkesztve ]

(#181) nrg_52 válasza loosht (#180) üzenetére


nrg_52
addikt

Ahogy fonokom mondana: Akkor UFO! :DDD Hirtelen nincs tobb ottletem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#182) attilav2 válasza nrg_52 (#172) üzenetére


attilav2
őstag

Azt a skin nélkülit raktad fel amit én forgattam?
Nálam általában 90mb szabad ram van a skinessel, ha rádugok 1 pendrive-t akkor lemegy 70-85mb-re, ha kihúzom a pendrive-t és újraindítom a routert akkor megint 90mb szabad.
Most 2 nap üzemidő után ennyi szabad ramot jelez:

Kábelen megvan a 8-900mbit általában, a szelessav.net -en most 930mbit körül mértem.
Neked a skin nélküli fw-vel mennyi a szabad ramod?
Rakj be egy olyan képet mint én, windowson keresésbe képmetsző és azzal tudsz ilyet lőni.
Linuxon meg a spectacle az egyik jó screenshot alkalmazás.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#183) Intruder2k5 válasza attilav2 (#182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem értettem ezt az aggódást a szabad RAM mennyisége miatt. A RAM nem azért van, hogy üresen álljon, hanem, hogy használja a rendszer. Ha éppen a kernelnek és az alkalmazásoknak nincs már szüksége többre, akkor cachelésre, pufferelésre használja, ezzel is gyorsítva a működést. Láthatod nálam is, a Mi Router 3G-ben 256MB RAM van, plusz mivel én futtatok rajta entware-t is, több alkalmazással, így van még 256MB swap is beállítva. Mindemellett a szabad RAM mennyisége ~20MB, de ha megnézed a részletes infókat, ott már látszik, hogy a foglalt területből ~50MB a cache, ~80MB a buffer, és a swap-et nem is használja. De én ezzel sosem foglalkozom, intézi a kernel.

(#184) nrg_52 válasza attilav2 (#182) üzenetére


nrg_52
addikt

Nekem 10-12MB volt szabad ami nem is erdekelt volna kulonozebben, csak az, hogy lassabb volt. Viszont koszonom a visszajelzest, mert igy tettem vele megegy probat, most viszont a sebesseg is rendben van a skinessel, marad az. Nem tudom elozoleg mi lehetett a baj, de megoldodott.


[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#185) rErEaT válasza nrg_52 (#184) üzenetére


rErEaT
senior tag

felraktad ugyanúgy Recovery móddal vagy csak updateelted weben? :D

Én a skin nélkülit úgy raktam fel utána, hogy webuiban firmware updateel :D

(#186) rErEaT


rErEaT
senior tag

Igazából nekem eleve feleslegesek a skinek, nem sűrűn fogom használni a WebUI-t, egyébként nekem 33 mega van szabadon :)

VPN és SMB fut csak :D

(#187) nrg_52 válasza rErEaT (#185) üzenetére


nrg_52
addikt

Csak updateltem weben.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#188) attilav2


attilav2
őstag

Én recovery módból raktam most fel az általam forgatott no-skins fw-t, a beállítások maradtak, nem resetelődtek, meg is lepődtem. Nem az admin/admin -al hanem a régi név/jelszóval tudtam belépni és maradtak a beállítások. Gyorsan nyomtam egy resetet, utána néztem egy memória foglalást:

Hát olyan sokkal több memória szerintem nem lett, visszatöltöttem a beállításaimat amit a régi fw alól mentettem, újraindult a router, utána így alakult a memóriafelhasználás:

A beállított skint egyébként szerintem valahova az adott böngésző cache-jébe menti, mert volt hogy átállítottam alap asus skin-re, és másik böngészőből(de akár másik címről, my.router a 192.168.1.1 helyett) bejelentkezve a régi sötét hátterű és színvilágú skin fogadott.
Nagyon sok értelme szerintem sincs ezeknek a skineknek. Azért tettem most fel a no-skins fw-t mert a full-skins fw-n lement a szabad memória 88mb-ról 86mb-ra. Kíváncsi vagyok ez a skin mentes fw tartja e a 90mb szabad memóriát.

Egyébként amikor a skines fw volt fenn akkor a kezelőfelület betöltésénél látszott egy pillanatra hogy először az alap asus skint próbálja betölteni, majd utána lép át a választott skinre. A no-skins fw-vel a felület betöltése gyorsabb lett pár mp vel :DDD

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#189) nrg_52 válasza attilav2 (#188) üzenetére


nrg_52
addikt

Most miutan ujraraktam nalam is rendben van, sebesseg is ram is helyre ugrott. Elozoleg nem tudom mi lehetett, hogy ~12MB szabad ram volt csak illetve lassubb volt, de egyebkent jol mukodott.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#190) attilav2


attilav2
őstag

Intruder2k5 től és/vagy woodworm-től kérdezném hogy az Usb application/Common setting
alatt az Automatic I/O RAM Caches Reclaim értékét mire érdemes állítani? Vagy legyen NO?

Nyilván ez a beállítás külső lemez rádugása esetén lényeges, pl ha torrenteznék a routeren akkor az I/O Ram Caches Recleaim értéke mi legyen? Illetve ha csak simán filmet néznék róla nfs megosztásról akkor milyen érték beállítása javasolt?
Illetve még az "Auto Check Filesystem on Storage Plug-in?" beállítást érdemes bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#191) nrg_52 válasza attilav2 (#190) üzenetére


nrg_52
addikt

De jo, hogy megkerdezted ezeket mert ez engem is erdekel.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#192) Intruder2k5 válasza attilav2 (#190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is értem miért épp tőlem, amikor én is kezdő Padavanos vagyok. :)

Egyébként az Automatic I/O RAM Caches Reclaim nálam 50%-on van, ennyi is volt, én nem nyúltam hozzá. Persze lehet, hogy csak akkor aktiválódik, ha ténylegesen rákötsz egy háttértárat. Nekem van rajta HDD.

Az Auto Check Filesystem on Storage Plug-In? végül is hasznos lehet, főként ha torrentezel, mert ugye akkor rengeteg írási, olvasási, és törlési művelet van a HDD-n, így könnyebben előfordulhat filerendszer sérülés is. Ugyanakkor ha mondjuk rendszeresen le/fel húzgálod a HDD-t, mert mondjuk átkötöd TV-re amikor meg akarsz nézni róla valamit, vagy másoláshoz PC-re dugod, akkor bosszantó és felesleges is tud lenni a sok ellenőrzés, ami nagy HDD esetén nem kevés idő lesz. Persze attól is függ, hogy milyen szintű ellenőrzést csinál, sosem próbáltam, nem ismerem a működését, de ha a felhasználás jellegéből adódóan túl gyakran futna így az fs-check, akkor jobban jársz ha x időnként inkább manuálisan ellenőrzöd.

(#193) rErEaT


rErEaT
senior tag

PPTP VPN-t felrakni egyszerű, de ahogy látom elég sok tűzfal letiltja :-/

OpenVPN-t valaki állított már be Padavanon? Tegnap próbálkoztunk, elvileg a szerver fele megvan, de a klienshez nem tudtuk importálni az adatait :-/

(#194) Vidr@


Vidr@
újonc

Sziasztok!

Tegnap felraktam én is a no-skins változatot az RT-AC57U-ra és azt kell mondjam hogy megtáltosodott a router ettől a Padavan firmware-től! A weboldalak gyorsabban töltődnek be, gyorsult az ftp, a transmission, a rengeteg plusz beállítási lehetőségről nem is beszélve. Köszönöm szépen!

(#195) woodworm válasza rErEaT (#193) üzenetére


woodworm
veterán

Az export client.ovpn nálam simán ment, a hivatalos androidos kliensben beállítva azonnal működött.

(#196) rErEaT válasza woodworm (#195) üzenetére


rErEaT
senior tag

De a padavanos webuiban nincs ilyen export lehetőség :-/

Tudsz segíteni a beállításában? :)

[ Szerkesztve ]

(#197) woodworm válasza rErEaT (#196) üzenetére


woodworm
veterán

Ott van a Generate gomb alatt.
A skin ne zavarjon, ugyanaz minden.

(#198) rErEaT válasza woodworm (#197) üzenetére


rErEaT
senior tag


Nincs ilyen opció :/

(#199) rErEaT


rErEaT
senior tag

Egyébként a generate gombra "Failed" felirat fogad...
Consoleban generálta le haverom ssh-n keresztül a certeket :/

(#200) varso


varso
tag

Sziasztok! Tudtok valami leírást adni arról, hogy honnan, hogy kell telepíteni ASUS RT-AC57U routerre?

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.