Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Gyurka6 válasza kinghaxor (#1400) üzenetére


Gyurka6
őstag

Dupla EIRP van engedélyezve/11 csatorna.

Gyurka

(#1402) attilav2


attilav2
őstag

Volt egy kis zavar az erőben (Prometheusban) valamiért nem jelentek meg(nem fordultak rendesen bele) a skinek, nem jelent meg a skin választó menü, az alap felülettel jött be a webfelület, akárhogy ctrl+f5 öztem böngésző cachet ürítettem a beállításokban, csaknem jöttek elő a skinek. Ezért most újra forgattam a legutóbbi fw-t, a hibásat letöröltem a tárhelyemről. A mai (06.26) fw-ben már működnek a skinek :) Aki az enyémet használja és azt tapasztalja hogy egy böngészőváltás cache ürítés frissítés után eltűnnek skinek az rakja fel a mai fw-met, és utána ctrl+f5 özzön szorgosan :)

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1403) nrg_52 válasza rErEaT (#1396) üzenetére


nrg_52
addikt

Orankent biztos nem szakad, mert miota frissitettem azota megy ezzel a legujabbal is, kozel 24 oraja.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1404) rErEaT válasza nrg_52 (#1403) üzenetére


rErEaT
senior tag

akkor csak a telekom szarakodott nálam? nem tudom, de hidd el nem akarom lehúzni :D
nálam biztos, hogy lecsatlakozott sokszor :(

(#1405) nrg_52 válasza rErEaT (#1404) üzenetére


nrg_52
addikt

Mi okod lenne lehuzni.:DDD Biztos valamelyik verzioban baki volt. Mindenesetre tesztelem tobabb, ha eon is ugy akarja...

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1406) rErEaT válasza nrg_52 (#1405) üzenetére


rErEaT
senior tag

Én most megvagyok ezzel az fwvel amit attilav2 csinált, nem tapasztalok semmi problémát egyelőre :D

annyi zavar benne, hogy SFTPről nem tudok tartalmat lejátszani VLCben, max erre akartam ezt az opciót beállítani :DD de majd később még szenvedek vele. Addig marad az OpenVPN smb kombó :D

Bár a WireGuard elvileg kevesebb erőforrást igényel, ha tudnám hogyan kell beállítani kipróbálnám :)

[ Szerkesztve ]

(#1407) attilav2


attilav2
őstag

Padavan fordítása WSL alatt.
Hasznos link/infó WSL/WSL2 telepítése Windows 10-re.
Ha ez megvan(én a WSL2-t ajánlom) akkor Microsoft áruházból telepítsük a Debian-t. Indítsuk el, állítsuk be értelemszerűen a linux felhasználó adatait. Majd mehet a sudo apt-get update utána sudo apt-get upgrade. Jöhet wget telepítése: sudo apt-get install wget.
Prometheus letöltése: wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-99.sh
ha a script teszt verzióját akarjuk letölteni akkor: wget -O start.sh http://prometheus.freize.net/script/start-100.sh
a következő parancs a chmod +x start.sh
Majd elíndítjuk a scriptet ./start.sh kérdezni fog oroszul párszor mindegyikre írjunk yes-t, letölti és telepíti a szükséges függőségeket, ezzel elszöszöl egy darabig. Kiválasztjuk az Alxdm repót majd utána a Padavan fordítási leírásoknak megfelelően haladjunk. Mikor kész az fw akkor lépjünk ki a scriptből, csináljunk a C: -n mondjuk egy Padavan mappát, majd a wsl terminálba adjuk ki a következő parancsot cp -r trx_archive /mnt/c/Padavan
Így a kész fw image-(okat) a natív windows fájlrendszerbe másoltuk. Maga a WSL2-es Linux fájlrendszere egy virtuálisgép konténerben fut, ezért nem elérhető a natív fájlrendszerből.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1408) attilav2


attilav2
őstag

Nekem is sikerült hanwckf fw-t forgatnom skinekkel. Debian chroot környezet kellett a hibamentes fordításhoz, találtam egy leírást hogyan lehet ezt Arch alatt megoldani.
A skinkészletet a prometheusból szedtem ki ezért az áll a router weblapja alján hogy prometheusban lett forgatva, de nem, from scratch lett forgatva, prometheus nélkül.
Íme egy kép:

Másmilyen a logó. Még ismerkedek vele. Ezek vannak beleforgatva: Link
SSH:

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1409) attilav2


attilav2
őstag

Sebességteszt, az új hanwckf fw-vel.

USB tulajdonságok:

A tárhelyemen elérhető! Mindenki saját felelősségére rakja fel!

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1410) attilav2


attilav2
őstag

Forgatok egyet a github.com -os repóból is, az valamivel frissebb, amit most forgattam az a gitee.com -os repóból van.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1411) Intruder2k5 válasza nrg_52 (#1388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hurrá, átvonult a vihar, ~15 perce nincs áram. Azt hiszem most annyi lesz az uptime-nak. Jelenleg 104 nap, 14 óra.

szerk.:
44 perc volt az áramszünet, hála az új akkunak, kibírta a szünetmentes.

[ Szerkesztve ]

(#1412) zsolt320i válasza attilav2 (#1410) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ha kész van, leírod a tapasztalatid.
nekem vmiért nagyon ingadozik a wifi erősség a mostani padavannal.

(#1413) rErEaT válasza attilav2 (#1409) üzenetére


rErEaT
senior tag

gyorsabb mint az Alexey -es? :D

(#1414) attilav2 válasza rErEaT (#1413) üzenetére


attilav2
őstag

Nem, és le is fogom törölni a tárhelyemről, ugyanis ez egy régebbi, gitee.com-ról fordított verzió, a frissebb github-os hanwckf forrásból nem sikerült skinekkel együtt fordítani, hibásan működik, állandóan újratölti a router oldalát. Aki hanwckf-et akar az használja lopertpeter legutóbbi hanwckf build-ját, én nem kísérletezek többet vele, vissza menekültem Alexey-re. Egy előnye van a hanwckf-nek, hogy az usb tulajdonságok működik, le lehet választani az usb lemezt, valamint beleforgatható a nano és a curl.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1415) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

curl az én buildemben is van, nano-t viszont nem tettem bele, mert ott a midnight commander editora, akinek kényelmes szerkesztő kell. Minden másra ott a vi.

[ Szerkesztve ]

(#1416) DeNi91


DeNi91
tag

Sziasztok!

Rakott már fel innen valaki Redmi AC2100 routerre Padavant?

Egy orosz leírást és egy videót találtam, de hátha valaki már próbálta.

(#1417) nrg_52 válasza attilav2 (#1414) üzenetére


nrg_52
addikt

Valamelyik verzional csinalta ezt a folyamatos ujratoltest frissites utan emlekeim szerint, de bongeszo cache torles megoldotta.

Intru: az szep, nslunk 1 nap 20 oraja nem volt pullanatnyi aramszunet. Erosen gondolkodom egy tunetmentesen, mar csak azert is, mert allandoan osszekocolja a routeren levo vinyot, hogy nem megy a teansmission.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1418) rErEaT válasza attilav2 (#1414) üzenetére


rErEaT
senior tag

azaz usb tulajdonságok rész meg jól néz ki, de felesleges :D

(#1419) nrg_52 válasza rErEaT (#1418) üzenetére


nrg_52
addikt

Mekem sajnos nehany naponta hasznalnom kell a levalasztas funkciot.

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#1420) rErEaT válasza nrg_52 (#1419) üzenetére


rErEaT
senior tag

Nekem szerencsére ilyen probléma nincs, hibátlanul megy ott rajta a HDD amióta megvan a router :D

egyedül a miniDLNA zavar, hogy duplikál :(((

[ Szerkesztve ]

(#1421) attilav2 válasza rErEaT (#1418) üzenetére


attilav2
őstag

Tényleg felesleges, aki kicsit is konyít a Linux shellhez megoldja az usb le/fel csatolást ssh-n, ráadásul még paraméterezheted is hogy milyen opciókkal melyik mappába akarod felcsatolni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1422) attilav2


attilav2
őstag

rErEaT:
2.5"-ös vinyót használsz a routerhez? Tápos vagy táp nélküli házzal használod? Ha táp nélkülivel, akkor elég stabil? Mennyire hangos? Milyen márkájú a vinyó? Gondolkodok hogy esetleg veszek egy laptopvinyót torrentezni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1423) ivopapus válasza attilav2 (#1422) üzenetére


ivopapus
tag

Bár a kérdés nem nekem szól, tudok válaszolni.
Én is 2,5es winyot használok egy táp nélküli házban.
Tökéletesen üzemel minden zavar nélkül.

(#1424) attilav2


attilav2
őstag

Most kísérletképpen újra a routerhez kötöttem a fölös 64GB-os ssd-met, ext4-re formázva.
Nálam csak akkor engedi felcsatolni a router az ssd-t ha a következő paraméterrel van megformázva:
sudo mkfs.ext4 /dev/sde1 -O ^metadata_csum
Nálam sde1 de másnál más nevet kaphat az usb-s háttértár a pc-hez csatlakoztatva, erre figyeljünk! Ha az usb-s lemez csatlakoztatásakor kiadjuk a dmesg parancsot akkor abból megtudjuk az usb háttértár eszköznevét.
Ha csak simán paraméterek nélkül ext4-re formázom a lemezt akkor hibára fut a mountolás a routeren, a megoldást ezen a linken
találtam meg.
További érdekes jelenség még hogyha bekapcsolom a transmission-t, akkor folyamatosan villog az usb-s ház ledje(ez azt jelenti hogy folyamatosan ír vagy olvas, ami nem túl jó az ssd-nek) pedig nincs még benne torrent, nem vettem használatba a transmission-t. Megoldást nem találtam még a problémára, elég bosszantó. Ha kikapcsolom a transmission-t a villogás abbamarad. Lehet a settings.json valamelyik paraméterének átállítása jelenthet megoldást, akinek van javaslata ossza meg.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1425) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem egy régi USB 2.0 Spire HandyBook 2,5" SATA külső házban van egy Western Digital Scorpio Blue 500GB (WD5000BPVT) HDD. A ház már régebbi, előzőleg volt benne egy 320GB-os lemez is, de az megadta magát, most úgy ~6 éve az 500-as van.

(#1426) rErEaT válasza attilav2 (#1422) üzenetére


rErEaT
senior tag

2,5" Maxtor 1 Terrás :D

Egyáltalán nem hangos, és teljesen stabil, mármint ahogy egy hddre tudsz írni olvasni annyira :D
Nem dobta még él :)

(#1427) Intruder2k5 válasza attilav2 (#1424) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

SSD-vel csak egy itteni fórumos ismerősöm által van tapasztalatom a routeren. Még az SSD korszak elején, jó pár évvel ezelőtt, vett egy 64GB-os egységet, és azt kötötte a routerre, de TRIM támogatás híján intenzív torrent mellett ~3 hónap alatt meghalt az SSD. Ekkor garanciában cserélték, de az új sem bírta tovább, a harmadikat viszont már inkább nem kötötte a routerre.

(#1428) trance89 válasza attilav2 (#1424) üzenetére


trance89
őstag

eddig 2db ssd-t formáztam ext4-re aomei partition assistand standard-el windows alól és mind2 kiválóan működik padavan alatt, már csak az egyik 480gigás patriot van használatban de az már több mint 1 éve, transmission-el töltök rá, semmi probléma vele

[ Szerkesztve ]

(#1429) attilav2 válasza DeNi91 (#1416) üzenetére


attilav2
őstag

Googleztam és ha minden igaz a Hanwckf féle Padavan támogatja a Redmi AC2100-at:
https://github.com/hanwckf/rt-n56u/blob/master/trunk/configs/templates/RM2100.config
Kérd meg lopertpeter-t fordítson neked egy fw-t(már több hanwckf fw-t fordított sikeresen), beszéljétek meg mit forgasson bele, mire van szükséged. Az orosz leírásokat linkeld ide be, a hozzáértőbbek hátha kisütik hogyan lehet felrakni rá a padavant.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1430) Papamaco válasza DeNi91 (#1416) üzenetére


Papamaco
tag

Szia,ma sikerült felraknom az orosz leírás alapján az RM2100 routerre a Padavant,eddig jól működik.
:K

(#1431) attilav2 válasza Papamaco (#1430) üzenetére


attilav2
őstag

Szia! Összefoglalhatnád, mások okulására, hogyan raktad fel. Gondolom hanwckf féle fw, 099 van a verziószámban ugye? Magad forgattad?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1432) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Megpróbálom röviden leírni,hogy miképpen sikerült felraknom a Padavan firmware-t a Rm 2100 routerre.
Vettem egy ilyen routert,de nem voltam megelégedve az eredeti kínai firmware-el,így kerestem,mi a lehetőség a Padavan felrakására.Mivel nem használok Windows rendszerű gépet,így kénytelen voltam a munkahelyemen keresni egyet.A youtube-s videó és a leírás alapján neki kezdtem,vírusírtó és tűzfal letíltása,majd a telnet kliens telepítése.A routert reseteltem,hogy alap helyzetbe kerüljön,majd a laptop hálózati beállításoknál a wifi kikapcsol,a lan pedig beállítottam a 192.168.31.177 fix ip címre.Neki kezdtem a telnetes résznek,többszöri neki futással túl is jutottam rajta,majd következett a cmd parancs soros rész,ami sajnos nem egészen úgy sikerült,ahogy le van írva,mivel az első parancssor beírása után önállóan beírt és indította a legutólsó sort és újra indította a routert, ekkor azt hittem,hogy tégla lett belőlle,de megpróbáltam a leírás alapján tovább haladni és sikerült.Most már a Padavan fut rajta.
De azért megkérném a hozzá értőket,hogy mondják el, hogy a kimaradt parancs sorok hibát okozhatnak e, illetve ha hibát okozhatna, akkor van e rá gyógy mód.Ami kimaradt a beírásból:

wget http://192.168.31.177:8081/r3g.bin
nvram set uart_en=1
vram set bootdelay=5
nvram set flag_try_sys1_failed=1
nvram commit

A firmware felrakás leírása:
https://shopper.life/kak-proshit-router-xiaomi-mi-redmi-ac2100-proshivka-padavan-podrobnaya-instrukciya-17965.html
A videó hozzá:
https://www.youtube.com/watch?v=IsWNcQo6Gsk

[ Szerkesztve ]

(#1433) attilav2 válasza Papamaco (#1432) üzenetére


attilav2
őstag

Annyit hozzátennék hogy a yt videó leírásában van a google drive link amiről letölthető a RM2100 padavan és a felrakáshoz szükséges dolgok. 'AC2100-Padavan.zip'
Oroszul tudók előnyben :DDD Én sem tudok sajnos, így elég pilótavizsgásnak tűnik a leírás, a google fordító meg félre fordítja itt ott szerintem.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1434) Papamaco válasza attilav2 (#1433) üzenetére


Papamaco
tag

Igen, ez lemaradt.
Sajnos a Google fordító tényleg félre fordít,így én is inkább maradtam az eredeti nyelvnél,igaz így elég volt sokszor kitalálni,mire is gondolt a szerző.
Az is lényeges még, hogy az elején fix ip címre kell tenni a lan csatlakozást, viszont a Winpcap telepítése utáni első routerbe belépéskor át áll a router egy másik ip címre,ilyenkor kilépünk a fix ip címből,elvégezzük a router beállítását (ip cím vissza állítása 192.168.31.1-re és a pppoe 123 - 123 -ra beállítása után megint fix ip cím kell ami a 192.168.31.177)

(#1435) Papamaco válasza Papamaco (#1434) üzenetére


Papamaco
tag

A hozzáértőktől kérdezném,hogy van e nagy jelentősége a kimaradt parancs soroknak,kell e így utólag valamit csinálnom?

(#1436) woodworm válasza Papamaco (#1435) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem utólag már felesleges, mert az utóbbi időben már a gyáriétól különböző partíciót használt a padavan az nvram számára és az nvram parancs a sajátját módosítaná.

(#1437) Papamaco válasza woodworm (#1436) üzenetére


Papamaco
tag

Akkor ezek szerint hagyjam így,amig nem lesz gubanc vele.
Jelenleg tesz üzemben használom itt bent a munkahelyemen,este kerül a helyére otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1438) DeNi91 válasza Papamaco (#1430) üzenetére


DeNi91
tag

Valamelyik nap én is megcsináltam, ráment pár óra de jó lett. Kínai FW-el sajnos a Mi 3G router is szórakozott csak nekem, a Padavannal hibátlan.

(#1439) DeNi91 válasza Papamaco (#1432) üzenetére


DeNi91
tag

Ugyan ez volt nekem is, a telnet rész után az első sor beírása után nem engedett többet beírni. Egy ideig próbáltam előlről kezdeni, de nem tudtam kapcsolódni, azt hittem kukáztam a routert. De aztán próbáltam folytatni, mintha rá ment volna teljesen, és be is tudtam fejezni.

Szerintem elfogadta egyben, az egy sorba írt módon is. Pedig a fordító alapján valamit írt az orosz, hogy sajnos egy sorban nem viszi.

Ha esetleg valaki tudja, hogy kell, és nem olyan vészes visszarakni az eredetit, akkor egyszer lehet megcsinálom és elkezdem előlről, most már könnyebb lesz, hogy túl voltam rajta :) .

Egyelőre nem produkált hibát, mondjuk még a régi 3G mellett üzemel teszt alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1440) DeNi91 válasza attilav2 (#1429) üzenetére


DeNi91
tag

A fentebb írt videó és annak szöveges verziója mellett egy fórumot találtam, egy picit eltérő a leírás mint a videóban.

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=975687&st=1640#entry96311516

Nekem a videós szemléletesebb volt még full idegen nyelven is, mert pl a Windowsban minden ugyan ott volt csak nem cirill betűvel :) .

Ijesztő a parancssorokban, amikor nem értesz belőle semmit, de végülis sikerült :DDD

(#1441) DeNi91 válasza attilav2 (#1433) üzenetére


DeNi91
tag

Ebben a zip-ben, a winpcap az 1-es mappában nekem hibás volt.

A 2-esben van még egy telepítő, az már le is fut.

(#1442) attilav2 válasza DeNi91 (#1440) üzenetére


attilav2
őstag

Kutakodtam azon a fórumon amit linkeltél, itt van
egy frissebb RM2100 fw. Két fájl van csatolva a poszthoz, van egy 10.28mb-os és egy 8.07mb-os fw, gondolom a nagyobb méretű fw tartalmazza a skineket és a VPN-t.
De sajnos 404-re futnak a fw linkek :( Redmi 2100 topic

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1443) attilav2


attilav2
őstag

Viszont érdekes hogy a kínai Hanwckf padavan branch-ba (amiből 099-es fw-t lehet fordítani)
az RM2100 board configját sensegsm írta, aki posztolta a 4pda-ra a saját RM2100-as 101-es fw-jét, ami nem elérhető :(
Aki sajátot akar RM2100-ra forgatni annak marad a Hanwckf repo a körülményesebb buildelési folyamatával. Hátha talán egyszer Alexey is támogatni fogja és akkor prometheusból elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1444) Starchm válasza attilav2 (#1442) üzenetére


Starchm
őstag

Nekem mind letöltödik. Jelentkezz be és akk menni fog.

(#1445) attilav2 válasza Starchm (#1444) üzenetére


attilav2
őstag

Ja hát gondoltam hogy esetleg regelni kell a letöltéshez, de cirill betűs captcha ellenőrzés van, azt meg hogy gépeljem be latin betűkkel ? :DDD
Számokat kell beírni számjegyekkel az még menne, de a számok oroszul vannak írva egy képen :DDD 0 orosz tudással ez nem megy :DDD
Feldobhatnád egy tárhelyre -pl mega.nz- az ehhez
a posthoz csatolt fw-ket.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1446) Starchm válasza attilav2 (#1445) üzenetére


Starchm
őstag

Alatta lévő link azaz, h küld egy emailt amiben van egy link és ha arra rányomsz beenged.
Link <-- mega

[ Szerkesztve ]

(#1447) attilav2 válasza Starchm (#1446) üzenetére


attilav2
őstag

Köszi :)

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1448) szaboi6512 válasza Intruder2k5 (#1427) üzenetére


szaboi6512
őstag

Minden happy, csak a menü nem mutatja ha fel van csatolva a háttértár.
Létrehoztam benne a transmission mappát, azt látja az mc. A többi tartalmat nem, még a háttértár cimkét sem.
Lehet hogy ez bug?
Letölteni még nem próbáltam rá.
A háttértár ext4.
Eddig a háttértár 66u b1 routeren volt Hgg fw-el. Ott nem volt ilyen probléma.
Ez alapján került rá a transmission.
Köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#1449) attilav2 válasza szaboi6512 (#1448) üzenetére


attilav2
őstag

AC57U-nál nem működik a háttértár menü Alexey féle 101-es fw esetén, de ez nem is lényeges, ha világít a routeren az usb ledje akkor felcsatolta, ha nem, akkor neked kell ssh-n felcsatolnod. ext4 esetén előfordulhat hogy át kell alakítanod a fájlrendszer paramétereit hogy fel bírd csatolni, erről írtam a #1424-ben, meg a másik topikban a #5876-ben.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#1450) szaboi6512 válasza attilav2 (#1449) üzenetére


szaboi6512
őstag

RT-AC1200GU_3.4.3.9L-101_bbc02c2_with_MC
Ez került rá.
Mc alatt sem látszik csak a transmission mappa, a többi nem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.