Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) Jarod1 válasza Vityaa (#8150) üzenetére


Jarod1
addikt

adj intervallumot házon kívül mettől meddig menjen..

(#8152) Vityaa válasza Jarod1 (#8151) üzenetére


Vityaa
tag

Meg van adva intervallum.

(#8153) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,
lenne egy ilyan kérdésem (mivel szükségtelenül nem akarok ki-be kapcsolgatni biztonsági opciókat)

- hogyan tudom a két lépcsős bejelentkezést visszakapcsolni a Chrome böngészőben?

Véletlenül kipipálva maradt a "A gép megjegyzése" vagy valami hasonló... most meg már nem kéri az SMS kódot.

Jelenleg a Chrome böngésző alatt azt írja, hogy 2 lépcsős hitelesítés ki van kapcsolva, ha be akarom kapcsolni, akkor megint kéri újra a telefonszámot. Ez lenne a normális út, és még egyszer be kell vigyem azt a telefonszámot, amit már ő is jelez, hogy erre a célra használható? (Úgy látom mindegy milyen böngészőben jelentkezek be, ugyanúgy nem kéri az SMS kódot...)
Vagy távolítsam el "Ezt a számítógépet" a megbízható eszközök listáról, és akkor ok lesz? A kérdés az ebben az esetben, hogy mennyire fogom magam megszívatni ezzel az opcióval?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#8154) BigManus válasza Emunem (#8153) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ez Outlook topic.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8155) Emunem válasza BigManus (#8154) üzenetére


Emunem
aktív tag

Tudom, ezért ide írtam amit. Nem kötődik a böngészőhöz mint írtam. Azért nem neveztem meg nevén a gyermeket, mert eleve arról szól. :U

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#8156) BigManus válasza Emunem (#8155) üzenetére


BigManus
addikt

Miért nem használsz Authenticatort?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8157) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Üdv. remélem viszonylag aktív ez a topic.
A kollégám egy kör e-mailt küldene sok embernek, de a levél a postázandóban ragad többszöri próbálkozásra is. De nem küld semmit vissza az outlook, hogy rossz lenne egy e-mail, vagy valami más hiba lenne. Ötlet? mi lehet a gond? köszi.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#8158) Adebayor válasza Adebayor (#8157) üzenetére


Adebayor
aktív tag

Megoldódott. Gondoltam, hogy rossz az egyik cím, de túl sok cím közül nehéz kimatekozni, de megoldották a kollégák. Kár, hogy nem jön vissza e-mail. Ha csak egy embernek küldöd, és rossz, akkor visszajelez..

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#8159) BigManus válasza Adebayor (#8158) üzenetére


BigManus
addikt

Ha több embernek megy, akkor is jelez, hogy ki vagy kik voltak a hibás címzettek.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8160) Jarod1 válasza Adebayor (#8158) üzenetére


Jarod1
addikt

mailer daemon néven lehet spamba került.

(#8161) Adebayor


Adebayor
aktív tag

köszi a válaszokat. legközelebb akkor jobban figyelek. Egyébként jogos. Most, hogy belegondolok, tényleg visszajelez. Csak most nem vettük észre :)

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#8162) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Vacakol az outlook egyes e-mailek elküldésénél: a küldés gombra nem elküldi, hanem eltűnik az ablak és a "kimenő" mappába teszi azokat. Ha manuálisan indítok egy küldés/fogadást, akkor elmegy a levél, de nem kerül át az "elküldött" mappába...
Nem minden levélnél csinálja, és csatolmányos meg anélkülieknél is előfordult már...

(#8163) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Eddigi Gmail felületről saját domain-es levelezőbe szeretnék átköltözni.
A Gmail eddigi címkézés funkcióját, az Outlook (akár online akár offline) mapparendszere veszi/venné át.

No, de itt jön a probléma, amire most lettem csak figyelmes.
Asztali Outlook kliensbe szinkronizáltam mindkét tárgyi fiókot (legyen A Google, B Saját (Outlook)).
A-ból egyszerű mappa másolása, B-be egyszerű beillesztés. Ezt próbáltam és abban a hiszemben voltam, hogy működik. De nem. A levélláncokból csak az első üzit másolja át.
Mi lehet ennek az ok???

És ha nem így, akkor hogyan tudnám a már felépített struktúrát és csoportosítást megtartva az átköltözést végrehajtani?

Köszönettel várom javaslataitok.

(#8164) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Az outlookban nekem nincs olyan mappám, hogy elküldött/send levelek.
Hol lehet az outlooknál beállítani, hogy láthassam az elküldött leveleket?

(szerk.: a gmail-es címhez használom)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#8165) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Sziasztok, segítsetek rajtam (TLDR alert) :) A céges Outlookban (Exchange server, céges domain) volt kb minden tudásom, olyan értelemben, hogy sosem gyűjtögettem névjegykártáykat, nem írogattam ki Excel táblába cikkszámokat stb hanem mindig ha kért valaki egy infót vagy kellett egy partnernek a száma keresővel megtaláltam akár egy 5 évvel ezelőtti emailben.
Aztán egy fél éve volt egy váltás Outlook 13-ra meg a szerver is változott (ehhez a részéhez nem értek annyira) és a norvég rendszergazda mindenkit át is migrált rajtam kívül, állítólag nekem olyan óriási volt az adatbázis, hogy folyton megszakadt egy két-óra után a migráció, persze mivel mindenem benne volt 5 évre visszamenőleg beszerzési vezetőként elég sokat levelezek... Na mindegy, hosszas küzdelem után az lett a konklúzió, hogy nem tud migrálni engem és teljesen új Outlook fiókot kapok amire majd rámaszkolja a régi címem (ezt is külön ki kellett harcolnom mert nem fogta fel, hogy több száz üzleti partner van, nem úgy megy az, hogy átdobom 5-6 cimbinek az új címem) és manuálisan valahogy áthozta a régi leveleimet is de itt kezdődik a gond:

nem tudok keresni bennük, sem a sima searchbar-ral, sem a ctrl+shft+F kombinációval, manuálisan visszamegyek mondjuk 2019-re, látom azt az emailt, beírok belőle kulcszavakat és ergyszerűen 0 találat. A régi emailjem az Inbox-on belül egy folderben vannak "Innboks" (régen norvég Outlook volt) és akkor azon belül a régi mappáim, minden kategorizálva volt. De egyszerűen nem tudok kereseni, sem az Innboks-ban sem úgy ha a subfolderek is ki vannak jelölve, sem úgy ha csak egy konkrét subfolder van kiválasztva az advanced search-ben.... és megőrülök, szinte ellehetetleníti a munkámat, mert vissza kéne keresni mondjuk egy reklamáció miatt egy másfél éves levelezést, és órákig keressük manuálisan.

Help pls. Az én tippem, hogy az a folder nincs indexelve, ezt hogyan lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#8166) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

sziasztok,

remélem érthetően letudom írni a kérdésem. :D

Van egy levél aminek több címzettje is van.
Ezt a levelet elküldik egy olyan címre ami nincs közte ezeknek a címeknek.

Ha az aki ezt az emailt megkapja, és szeretne mindenkinek válaszolni, jól gondolom,hogy nem lesz elég a replay to all-t használnia?
Mert azt gondolom hogy ilyenkor csak annak küldi vissza akitől én megkaptam.

Per aspera ad astra.

(#8167) mindthecrap válasza Oryctolagus (#8166) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Jól gondolod, ez így van. A többi címet be kell copyzni a korábbi email fejlécéből.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#8168) Oryctolagus válasza mindthecrap (#8167) üzenetére


Oryctolagus
tag

Ilyenkor 'új' levélként érkezik vagy mint egy folytatásként az előzőeknek?

Per aspera ad astra.

(#8169) mindthecrap válasza Oryctolagus (#8168) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Folytatásaként, ott lesz minden előzmény.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#8170) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello!
Mi lehet a gond? Van két felhasználó (Kerio szerver, nem Exchange), akiknél az eseménymeghívók hibásan jelennek meg, érkezéskor 2 órával a kiírt időpont előttre datálja az Outlook, elfogadás után még -2 óra. A vékony kliensből böngészőben bejelentkezve ilyen gond nincs. A jelenség amúgy csak akkor van, ha külföldről jön a meghívó, vagy oda megy, itthon nem. A külföld az Ausztria, szóval UTC +1, de még azt is átállítottam már Bécsre, mint a kintieknél, de úgy se jó.
Amúgy miért van külön Bécs meg Budapest, ha mindkettő UTC +1?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8171) looser


looser
addikt

Hahó!

Nem tapasztal valaki esetleg olyat, hogy pár napja, egy hete a gmail imap-on nem szinkronizál gyorsan Outlook (2019) klienssel? Percekig eltart a mappák frissítése, még ha nincs is új üzenet, akkor is. Nem tudom, Windows, Outlook, szolgáltató probléma lehet-e, nemrég volt digi "upgrade", de egyébként minden más megy rendesen.

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8172) zsoltip válasza zsoltip (#8163) üzenetére


zsoltip
őstag

Valakinek esetleg akad tippje? :)

(#8173) Jarod1 válasza zsoltip (#8163) üzenetére


Jarod1
addikt

pop3 al szedd le a teljes gmailt, majd állítsd Imapra.

(#8174) BigManus válasza net91 (#8164) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ez megoldódott?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8175) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Hogyan lehetne egy beérkező levelet automatice egy mappába küldeni?

Per aspera ad astra.

(#8176) BigManus válasza Oryctolagus (#8175) üzenetére


BigManus
addikt

Szabállyal...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8177) Emunem válasza BigManus (#8156) üzenetére


Emunem
aktív tag

PC-ről lenne szó.
De köszönöm a tippet.

"... hát persze ..."

(#8178) atirag


atirag
őstag

Lenne egy problémám az ios alkalmazással. Szeretnék hozzáadni egy céges mail címet,de nem akar sikerülni. Mivel nem szerepel a szolgáltató lehetőségek között így az imap fül alatt tudom tudnám csak hozzáadni. De ott hiába adok meg minden adat akkor sem akar működni. Azt írja sikertelen bejelentkezés. Azokkal az adatokkal amik a pc-s alkalmazásban rendben működnek.

(#8179) looser válasza atirag (#8178) üzenetére


looser
addikt

A rendszergazdának is engedélyeznie kell az adott email szerveren (pl. Exchange) a távoli hozzáférést, de simán fennakadhat tűzfalon is. Ha más felhasználó is használja már, akkor jó eséllyel engedélyhez kötött a távoli bejelentkezés.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#8180) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sajnos van egy problémám, Outlook Express 6-om van. T-Online e-mailom van. Évek óta használom hiba nélkül. Az utóbbi időben - kb. három hete - nem lehet küldeni leveleket, mindíg hibát jelez akár alapból küldöm, akár válaszként. A hiba kódot viszont nem adja meg. Figyelmeztetés: helyi hálózat. A bejövőket fogadja símán. Van, hogy esetenként kiküldi a levelet, de a kiküldött mappába akkor sem jelez vissza. Visszaállítottam a gépet 21.februári mentésre, akkor még biztosan jól működött, mert még aug. elején is tudtam küldeni vele levelet. Nem találom a tárhelyet, lehet, hogy tele van a kimenő? Lehet, hogy le kellene törölnöm a régieket? Kérném a segítségeteket. Mellékelek két képet a visszajelzésről.
Várom segítőkész válaszotokat Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#8181) BigManus válasza pibácsi (#8180) üzenetére


BigManus
addikt

Helló!

A szolgáltató webes felületén próbálj belépni és ott megnézni, nincs-e tele.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8182) pibácsi válasza BigManus (#8181) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszönöm a választ, erre tippeltem, hogy tele van. Találtam egy saját megoldást - és rájöttem, hogy ezt már évekkel ezelőtt eljátszottam és feljegyeztem. Nyitottam a programon belűl egy új mappát "Beérkező levelek" címmel és oda áthelyeztem az összes bejövőt. Ugyanezt megcsináltam a kimenővel is. Mindkettőt áthelyeztem, majd az eredeti mappákat letöröltem, mivel amikor az Outlookot megnyitom,ujra előállítja ezeket a mappákat. Így a másolatokból meg tudom nyitni a bejövőket és a kimenőket is. Mostmár működik a levelezésem rendesen.
Csináltam egy új Paragon biztonsági mentést a későbbiekre gondolva. Hátha tudtam segíteni másoknak is ezzel a megoldással.
Köszi mégegyszer az irányt.

Üdv. Pibácsi

(#8183) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

O365-ös (legfrissebb) Outlook-ban van felcsatolva IMAP-os, pl. Gmail-es fiók.
Random módon előfordul olyan, hogy szinkronizálja a leveleket, látom, hogy van új levél. Kijelölöm, elolvasom, ellépek róla, így olvasottá válik, majd pár másodperc múlva újra olvasatlannak mutatja a levelet.

Tapasztalt más is ilyet? Van erre valami megoldás?

Köszi!

(#8184) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Üdv Fórumtársak!
WIN 10/Office 2016 alatt az Outlook-ban a levelek böngészőben való megtekintésére a WORLD ugrik be és abban nyitja meg a levél tartalmát. Az alapértelmezett böngésző a Chrome. A társításokat átnéztem, a beállításokat átnéztem. Nincs valami varázsige erre a problémára.
Előzmény: a böngészőben való mail megnyitásra a MS Edge jött fel, de csak szövegesen jelenítette meg a levél tartalmát. (ezért uninstall lett)
Köszönöm, ha segítetek.

(#8185) BigManus válasza Horijózsi (#8184) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem pontosan értem mit szeretnél, de sejtem...
Kattints a start menü/gépházra, gépeld be vakon: fájltípusok alapértelmezett alkalmazásainak megadása.
Keresd meg az .mlt kiterjesztést és társítsd hozzá ahhoz a programhoz amivel szeretnéd, hogy meg nyíljon.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8186) Horijózsi válasza BigManus (#8185) üzenetére


Horijózsi
csendes újonc

szia!
Kerestem a .mlt kiterjesztést, de nálam nincs ilyen.
Lehet,hogy nem fogalmaztam egyértelműen. Az Outlook-ban megnyitott leveleknél fordul elő, hogy nem tölti be a képeket a biztonságra hivatkozva és a következő üzenet jelenik meg a levél fejléce alatt: "Ha az üzenet nem megfelelően jelenik meg, akkor kérem kattintson ide a böngészőben történő megtekintéshez." Rákattintok és indul a Word, benne az üzenet tartalmával. Erre a problémára keresem a megoldást. Előre is köszönöm, ha van rá ötleted.

(#8187) BigManus válasza Horijózsi (#8186) üzenetére


BigManus
addikt

Ez lehet számodra akkor a megoldás...

Képletöltések letiltásának feloldása az összes üzenetben tartalomnál nyisd le a fület és válassz opciót.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8188) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Szia! Végignéztem minden beállítást/társítást mégegyszer. Engedélyeztem a képletöltéseket is. Az üzenetek továbbra is MS Word-ben nyílnak meg. Feladom....
Köszönöm, hogy szántál rám időt! Üdv!

(#8189) BigManus válasza Horijózsi (#8188) üzenetére


BigManus
addikt

Figyelj. Ha gondolod, TeamViewerrel be tudok lépni és meg tudom csinálni. Ne add fel.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8190) Horijózsi


Horijózsi
csendes újonc

Megköszönném, mert nem vagyok egy nagy szoftver ismerő. Alapszinten elvagyok, de ez már nem nekem való.
Esténként vagyok a laptopom mellett. A Teamwievert csak egyszer használtam. Egyeztessünk időpontot.

(#8191) BigManus válasza Horijózsi (#8190) üzenetére


BigManus
addikt

Írj rám üzenetet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8192) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Egyszer csak eltűnt az addig rendben működő és folyamatos szinkronban lévő Google Naptáram az Outlookból.

A beállítások, internetes naptárak fülön ott van, de semmi. A naptár ablakban nem is jelenik meg.

Ismételt hozzáadás, cache törlés, Office update, egyaránt volt.

Alábbi hibaüzenetre nem frissít:
"A(z) Előfizetések internetes naptárakra feladat hibát jelzett (0x8004010F): A művelet nem hajtható végre. Az objektum nem található."

Ezzel mit lehet kezdeni?

(#8193) zsoltip válasza zsoltip (#8192) üzenetére


zsoltip
őstag

Megoldás:
Az outlook profil mappában lévő, onnan ezek szerint nem automatikusan törlődött, naptár fájlok törlése.

(#8194) pszichiater


pszichiater
senior tag

Sziasztok!

Van egy gondom, eddig nem tudtam megoldani. Windows 7 Ultimate 64bit,
Microsoft Office 2003 ( tudom hogy retró de megszoktam ) :) Szóval csak csökkentett módban megy az Outlook szeptember 25.-e óta, ezt azért emelem ki, mert akkor jött ki egy win frissítés, de lehet hogy nincs összefüggésbe. Amit lehetett elolvastam a témában, de nem oldotta meg a problémát. Van esetleg valami ötlet?
Köszönöm


"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8195) Jarod1 válasza pszichiater (#8194) üzenetére


Jarod1
addikt

én úgy tudtam a win7 frissítés már megszűnt....

(#8196) bobsys


bobsys
addikt

Be lehet allitani Outlookban, hogy autmatikusan Tentavie legyen a valasz egy meetingre ha az adott idopont mar foglalt?
Azt megtalaltam, hogy automatikusan elfogdja es ha mar foglalt akkor elutasitja, de a tentative lenne a jo, hogy megmaradjon a nyoma.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8197) EasyLife


EasyLife
aktív tag

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#8198) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha van több fiókom Outlookban, és az egyiknél testreszabtam a megjelenítendő oszlopokat, van arra lehetőség, hogy azt az elrendezést minden fiókra érvényesítsem? Tehát ne kelljen a 16 db fióknál egyesével hozzáadni a plusz oszlopokat, beállítani a sorrendjüket, szélességüket, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8199) rainman85


rainman85
csendes tag

Sziasztok!

Office 2021-ben, asztali Outlookban, ha belépek egy outlookos e-mail-fiókkal (ami ugye egyben Microsoft-fiók is), akkor be lehet állítani, hogy ne lépjen be automatikusan a többi Office programba, pl. a Wordbe? Szeretném fiók nélkül, offline használni őket.

(#8200) zsoltip válasza Jorus (#8198) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez nekem is tetszene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.