Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) escsé válasza BigManus (#7650) üzenetére


escsé
tag

A sumatra pdf-et használom eredetileg. Az sem kezelte. De a sumatra fórumon olvastam, hogy a x32 outlookhoz x32 sumátrával és a betekintő .dll futtatásával jónak kell lenni. Ezeket is teszteltem, de semmi.

(#7652) BigManus válasza escsé (#7651) üzenetére


BigManus
addikt

Ha van annyi időd, kukksizd meg kérlek egy Foxittal. Ha nem megy, akkor megyünk tovább...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7653) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Kicsit OFF, de talan annyira megsem... Outlook app (IOS)

Kezd visszaterni a tobbseg a meloba igy mar nem kell 3 ember helyett dolgoznom... es minden uj levelre azonnal "ugranom"

Van arra lehetoseg, h csak munkaido utan szinkronizalja es kuldje az ertesiteseket? napkozben tok folosleges reven ugyis a gep elott ulok.

Elore is koszonom!

(#7654) BigManus válasza No.01 (#7653) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Intune van telepítve? Rendszergazda adott hozzáférést a céges levelekhez?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7655) No.01 válasza BigManus (#7654) üzenetére


No.01
őstag

Nincs Intune (a ceges levelezes megy most is sima Outlook appon keresztul rendszergazdai hozzaferes nelkul is)
Az egyik kollegam a DnD opciot ajanlotta, de nem tudom biztosan, h az csak az ertesiteseket kapcsolja ki vagy a szinkronizalast is?

Nekem utobbi kellene, ha megoldhato...

[ Szerkesztve ]

(#7656) escsé válasza BigManus (#7652) üzenetére


escsé
tag

Álj! Nincs tovább. Ezzel betekintettem. Köszi a törődést. :)

(#7657) BigManus válasza No.01 (#7655) üzenetére


BigManus
addikt

Már nincs iPhone-om, de ha jól emlékszem a beállításoknál a speciális opció alatt, ahol az IMAP-ot állítod, ott van ilyen opció.
Utoljár a 6S-nél használtam iPhone-t, de úgy rémlik ott tudsz állítani...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7658) BigManus válasza escsé (#7656) üzenetére


BigManus
addikt

Végül is melyik az amelyikkel sikerült?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7659) escsé válasza BigManus (#7658) üzenetére


escsé
tag

Amit ajánlottál. A foxittal.

(#7660) No.01 válasza BigManus (#7657) üzenetére


No.01
őstag

Meglesem, koszonom a tippet!

(#7661) escsé válasza BigManus (#7658) üzenetére


escsé
tag

Annyi érdekesség történt, hogy visszaállítottam az alapértelmezett pdf olvasót a szumátrára és a foxit tovább kezeli az outlookban a pdf előképet. Újraindítottam a rendszert és úgy is. :)

(#7662) BigManus válasza escsé (#7661) üzenetére


BigManus
addikt

Erősebb kutya b...ik :DDD :DDD :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7663) escsé válasza BigManus (#7662) üzenetére


escsé
tag

Ahogy mondja kend.

[ Szerkesztve ]

(#7664) poli27 válasza BigManus (#7646) üzenetére


poli27
veterán

Érdekes, mert 2 napja magától megjavult, tuti az outlook levelezéssel volt valami :D

(#7665) BigManus válasza poli27 (#7664) üzenetére


BigManus
addikt

Ez a legjobb... Nem kell hegeszteni a rendszeren ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7666) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok!

Gyors elérési eszköztárba miként tudok berakni e-mail sablont?

Van egy e-mail amit rendszeresen küldenem kell és a legrövidebb megoldást keresem annak elérésére.

Üdv!

(#7667) Ygg


Ygg
senior tag

Sziasztok!
Gyanítom, nincs ilyen, de hátha...

2016-os Outlook.
Létezik olyan opció, hogy az Outlook indításakor megnyissa azokat a leveleket, amelyek lezárásakor nyitva voltak?

Lotus Noteshez szokott manager hiányolja...

[ Szerkesztve ]

(#7668) Ygg válasza Ygg (#7667) üzenetére


Ygg
senior tag

Közben próbáltam a /restore kapcsolóval, de többen is írják fórumokban, hogy win 10 alatt márnem működik így.

(#7669) kacsa7


kacsa7
őstag

Sziasztok!

Office 365 által telepített asztali Outlook-ban a következő a problémám. A komplett mail fiókom átkerült egy másik gépre. Az adatfájllal együtt a teljes fiók hozzá lett adva az Outlookban. Minden levél látszik, az összes tárolós mappaszerkezettel stb. Viszont a keresés sehogy sem ad eredményt. A keresés indexelés végig futott, de továbbra sem ad a keresés semmilyen eredményt. Sem az adatfájlból bekerült levelekből, sem az azóta kapottakból. Valakinek van valami ötlete, mit próbálhatnék meg?

Előre is köszönöm!

(#7670) Fire/SOUL/CD válasza kacsa7 (#7669) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Telepítést követően az OL létrehoz egy alapértelmezett profilt és adatfájlt.
Ellenőrizd a fiókbeállításoknál, hogy az általad használt profil ill. az ehhez tartozó adatfájl az alapértelmezett avagy sem...

Egy másik ellenőrzési módszer, hogy kattints bele a keresés mezőbe, a megjelenő menüben Keresési eszközök lenyíló/Keresésbe bevont helyek és nézd meg, hogy több profil van-e és azok közül melyikben keres. [kép]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7671) kacsa7 válasza Fire/SOUL/CD (#7670) üzenetére


kacsa7
őstag

1 profil van, 2 mail címmel, 2 adatfájllal. Mindkettő be van jelölve, de egyikben sem talál. Próbáltam a másik adatfájlt alapértelmezetté tenni, akkor sem talál. Tároló mappákban és sehol sem. Indexelés be van fejezve, de próbáltam már az újraépítést is, nincs változás.

(#7672) Fire/SOUL/CD válasza kacsa7 (#7671) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor már csak 1 javaslatom van. Ha W10-t használsz, abban (a 2004-ben állítólag javították, de ezt nem próbáltam), tiltsd le a Windows Search-t...
1. Gép restart (semmit nem indítasz) vársz...
2. WIN+R kombó, services.msc beír és enter
3. kicsit várj, akár 20-30 sec-t is (gépteljesítmény-függő), majd amikor megjelenik az ablak, akkor Név szerint rendezd a listát (csökkenőbe (1x (vagy 2x) klatty a NÉV oszlopon), úgy egyszerűbb), Windows Search-n duplaklikk, Leállítás gombon klatty, lenyílóból Letiltva és alkalmaz.
A végén ezt kell, hogy lásd (és OK):

Hulladék W10, ennyit tud... ;] (Szvsz ez után keres az OL, mint a kisangyal) :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7673) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hello,

Valaki tudja, hogyan lehet beállítani shared mailbox-ra, hogy alapból a user címével menjen a válasz?
Kliens oldalon kéne, nem Exchange-n...

Köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7674) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#7672) üzenetére


BigManus
addikt

Csak engem zavar a kérdezőkkel kapcsolatban, hogy nem kapunk visszajelzést arról, hogy sikerült-e a kérdés megoldása?
Engem nagyon idegesít...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7675) Ygg válasza Ygg (#7668) üzenetére


Ygg
senior tag

Hát én erre nem találtam megoldást.

(#7676) hcl válasza BigManus (#7674) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az semmi, válaszokat se lehet ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#7677) BigManus válasza hcl (#7676) üzenetére


BigManus
addikt

Ezt nem értem...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7678) Sith lord


Sith lord
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék szépen segítséget egy kis Outlook automatizáláshoz!
Alapadatok: (Windows10, Outlook2016, Exchange levelező)
Szeretnék egy minden nap, azonos időpontban, azonos szöveggel, azonos címzetteknek küldendő e-mail küldést automatikussá tenni. Azaz ha az Outlook fut, akkor ez az e-mail adott pillanatban mindig elmenjen a címzetteknek, minden féle kezdeményezés és beavatkozás nélkül... Úgy tudom ezt az Outlook nem tudja alapból csak valami feladat automatizálási scipttel lehetne megoldani, de én ehhez sajnos kevés vagyok. Bár ha tudnátok adni egy pontos leírást, akkor biztosan meg tudnám csinálni. Gondolom...
Várom segítő tanácsaitokat! :R
Üdv és Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7679) OH


OH
friss újonc

Sziasztok!
Sokat látott informatikusom feladni látszik az alábbi probléma megoldásában a harcot:
Környezet: Win 10 Pro HU, MS Office 2013 legális szoftverek.
Outlook PST fájl 62GB, indexelés nem futott le, keresni a levelek között nem lehetett.
Beérkező és kimenő levelek néha eltűntek.
Ez után a hibát javítandó legális MS Office 2019-t telepített, az Outlook első indulásra a felkészülésnél lefagyott (közben a notebook áramellátása megszűnt).
A 2013-as verzióból átvett fiókok törlésre kerültek, “szűz” Outlook-al újra fel lettek véve a fiókok. Működnek. (2x IMAP és 1x POP3)
A régi PST importálásakor a mappák és levelek jelentős része nem látszik, miközben PST viewer programmal lehet látni, hogy a teljes PST fájl tartalma meg van.
Jelenleg itt tartunk, több év rendszerezése nem folytatható és a keresés is töredékesen működik, hol igen, hol nem, amikor igen, akkor is csak a közelmúltban. Ötletek? Köszönettel

(#7680) sziszi-fuszi válasza OH (#7679) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Nem fagy az le, csak türelmetlenek vagytok. Lehet bele fog telni akár 1 hétbe is. Pokolian nagy az a 62 GB. Nem lett volna szabad ekkorának meghagyni! Türelem, és ne legyen közben áramszünet.

Mi alá kell írás?

(#7681) OH válasza sziszi-fuszi (#7680) üzenetére


OH
friss újonc

Kedves sziszi-fuszi!
Köszi a gyors reagálást. Kb. napi 100-150 a kimenő-bemenő emailforgalom, minden 3.-ban csatolmányokkal, melyek némelyike 10 MB feletti...Azt mindig elmondta az informatikusom, hogy ez így nem jó, de semmit sem javasolt e helyett...szóval most egyrészt meg kellene oldani a mappák kérdését, aztán lehet gondolkozni azon, erre a felhasználási profilra mi illene inkább, ha az Outlook nem. Ja és ami még fontos, hogy gyorsan visszakereshetőek kellenek, hogy legyenek a levelek és lehetőség szerint nem kellene elveszniük sem, tehát a rendszeres törölgetés az időszükségleten túl nem opció...

(#7682) sziszi-fuszi válasza OH (#7681) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Erre az a megoldás, hogy nem e-mailben kell óriási mellékleteket küldeni. Arra ott van sok-sok fájlmegosztó, vagy saját FTP szervert kell üzembe állítani. Gondolom céges felhasználásról van szó.

Ha igen, az egyik legjobb és viszonylag egyszerűen használható saját megoldás e-mailnek és file megosztásra valami olcsó NAS. (Synology, Qnap vagy még van sokféle, viszonylag egyszerűen üzembe lehet őket helyezni.) A legolcsóbbakat meg lehet úszni 100 k alatt. Szoftverrel mindennel együtt!

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#7683) Jarod1 válasza OH (#7679) üzenetére


Jarod1
addikt

bekker 62 GB a pst? Ez nagyobb méret mint maga a WIN7 v win10 op redszer .
ezt tényleg időbe telhet betölteni...amúgy mikori a legrégebbi levél?
vagy arhiváljátok , vagy szedjétek külön a fiókokat külön pstre.
de tényleg valami fileküldős rendszerre álljatok át

(#7684) OH válasza sziszi-fuszi (#7682) üzenetére


OH
friss újonc

ez részben megoldás lehet, el is indultunk ezen az úton, hogy CRM-ből küldjük ki a nagyobb mellékletekkel növelt leveleket, de ez csak a dolgok egyik felén segít, a bejövő levelek és csatolmányaik ettől még megmaradnak.
Igen, céges felhasználás.
A fájlmegosztás nehézkesnek tűnik nekem, hiszen ami kimegy, azt előbb oda (is) fel kell tölteni a gépről (ezt csináljuk most is, amikor a CRM-ből küldjük ki), a saját FTP vagy NAS nem tudom, mennyiben különbözne ettől...

(#7685) sziszi-fuszi válasza OH (#7684) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ahhoz, hogy segíteni tudjak sokkal több infóra volna szükség. Lehet privátban kellene megbeszélni, hogy pontosan miről is van szó. Az biztos, hogy nem az e-mail a megoldás, hanem valamilyen pointer jellegű dolog. Nem tudom hogy az adott fileokat egy példányban kell küldeni vagy fogadni, vagy egyszer bejön többször kimegy, avagy fordítva. Milyen internetelérés van, milyen eszközök stb. stb. stb.

Mi alá kell írás?

(#7686) OH válasza Jarod1 (#7683) üzenetére


OH
friss újonc

2007-es a legrégebbi, megnézzük, szét tudjuk-e bontani ill. tudjuk-e archiválni, de mivel alapból utálja az Outlookot az informatikusom, sok reményt nem fűzök hozzá...

(#7687) BigManus válasza Sith lord (#7678) üzenetére


BigManus
addikt

Esetleg?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7688) sziszi-fuszi válasza OH (#7684) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Írtam neked privit, válaszolva arra, amit küldtél.

Mi alá kell írás?

(#7689) OH válasza BigManus (#7687) üzenetére


OH
friss újonc

ez mit akart jelenteni?

(#7690) escsé


escsé
tag

Sziasztok!
Outlook, office 2019. A feladatok/teendőlistában létrehozott dátumos elemeket szeretném naptárban is megjeleníteni. Van-e rá mód? Vagy csak, ha létrehozom egyenként, mint naptáreseményt.

(#7691) BigManus válasza OH (#7689) üzenetére


BigManus
addikt

Olvass vissza kinek és miért lett írva...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7692) OH válasza BigManus (#7691) üzenetére


OH
friss újonc

bocs, azt valóban nem néztem...

(#7693) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az Outlook 2019-ben lehet összevont Bejövő, Kimenő és Junk mappákat csinálni? Tehát hogy az összes hozzáadott account oda tartozó leveleit egy mappából mutatja?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7694) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Outlook 2016 hiba uzenet nelkul nem nyilik meg. /safe parameterrel elindul.
Barkinek barmi otlete? Eredeti. Ujrainditas nem segitett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#7695) Snoke válasza anorche1 (#7694) üzenetére


Snoke
tag

Nálam ma jelentkezett először pont ugyanez. Most is szenvedek, hogy megtaláljam a hibát. Elindítottam egy office frissítést ma, azután jött elő. Gondolom azzal lehetett gond. :-(

(#7696) Snoke válasza anorche1 (#7694) üzenetére


Snoke
tag

Végigcsináltam mindent, amit a MS ilyen hibára ír. Semmi. Úgy javult meg, hogy full uninstall, maradékok törlés, majd install. Most nem frissítem egy darabig, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#7697) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
Egy munkahelyi csoportnak hogy tudok olyan naptárat létrehozni, ahol látom hogy a tagoknak milyen bejegyzései vannak. 6 fős a csoport. Vagy csak úgy lehet, hogy külön megnézegetem a naptáraikat egyenként?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#7698) BigManus válasza petymeg (#7697) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

A naptárban a naptár csoportoknál új csoport létrehozása. Elvileg ennyi, én így csináltam és a csoporton belüli létrehozott bejegyzések másoknál, láthatóak nálam.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7699) petymeg válasza BigManus (#7698) üzenetére


petymeg
addikt

Szia!
De ha a csoport létrehozásánál hozzáadom a tagokat, akkor nem 1 db naptár lesz, hanem annyi naptárat mutat, ahány főt hozzáadtam:

Úgy nem lehet, hogy 1 db naptárban legyen az összes tag bejegyzése?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#7700) BigManus válasza petymeg (#7699) üzenetére


BigManus
addikt

Erre gondolsz?
[kép]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.