Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8201) BigManus válasza rainman85 (#8199) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Gépház/Fiókok/E-mail és fiókok. Középen látod a fiókot amivel be vagy lépve. Katt rá, ott a kezelés ha jól emlékszem. Van ott egy olyan, hogy be-jelentkezhet-e más Microsoft alkalmazásba.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8202) rainman85 válasza BigManus (#8201) üzenetére


rainman85
csendes tag

Úgy emlékszem, hogy ezt én már régebben próbáltam, de hiába állítod be, az Office-t valamiért egy programnak veszi, és ha belépsz az Outlookba, aztán a Wordbe, akkor egyből fiókkal használja. Most épp Windows újratelepítés után vagyok, még nincs fent az Office, de majd kipróbálom.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8203) BigManus válasza rainman85 (#8202) üzenetére


BigManus
addikt

Ha nem lesz jó, jelezd és keresünk valami megoldást.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8204) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Hogyan tudok nyomtatni Outlookban úgy, hogy az előzmény leveleket ne vegye hozzá a nyomtatáshoz, csak és kizárólag az adott levelet?

(#8205) BigManus válasza zsoltip (#8204) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Adott levélen ctrl+p. Nyomtatási tulajdonságok/Oldaltartomány.
Itt lényegében ha 1-et írsz, csak azt az oldalt fogja nyomtatni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8206) zsoltip válasza BigManus (#8205) üzenetére


zsoltip
őstag

Igen, viszont ha azon az oldalon több rövidebb levél van, akkor mindet... :U

(#8207) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!
Hivatalos Outlook 2019, a kereső megadta magát, nem működik. Beírom a küldő nevét egyértelműen, és nincs találat. Jó mappa van kiválasztva, nincs más szűrő alkalmazva.
Eddig működött, a héten már több alkalommal sem, az újraindítás sem segít.
Találkozott valaki hasonlóval?

Szerk.: Frissítettem W11-re a hét elején, lehet emiatt?

[ Szerkesztve ]

(#8208) Jorus válasza M3aN (#8207) üzenetére


Jorus
nagyúr

Windows 10-nél a WIndows search indexert használja a keresésre az Outlook is, ha az nem működik megfelelően, akkor az Outlookban sem működik a keresés. Nézd meg a hibanaplóban, nincs-e olyan bejegyzés, ami a search indexerre vonatkozik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8209) M3aN válasza Jorus (#8208) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszönöm válaszod. Leírod kérlek kicsit tételesen, hol tudom ezt megnézni és mit keressek? :)
Vezérlőpult, indexelési beállításokban nézve: 0 elem indexelve, az indexelés szünetel.
Gondolom ez is a probléma forrása lehet, bár nem tudom hogy lehet újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#8210) Jorus válasza M3aN (#8209) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, akkor ez a probléma oka, ha nincsenek indexelt elemek, akkor az Outlookban sem működik a keresés.
Win+R -> eventvwr.msc > Windows-naplók -> Rendszer majd jobb oldalt Keresés, és keress rá a "SearchIndexer" karakterláncra.

Nekem egy Windows 10 frissítés nyírta ki a SearchIndexer-t, ilyen bejegyzések voltak a hibanaplóban.

Így tudod újraindítani.

Bár ez nekem nem vált be annak idején, egy ideig nem engedtem a gépre update-eket, majd későbbi Windows frissítés orvosolta a hibát.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8211) M3aN válasza Jorus (#8210) üzenetére


M3aN
senior tag

Az érdekes dolog akkor most jön: nincs ilyen elem a hibanaplóban a rendszer alatt, az alkalmazás alatt van néhány, például: adatbázismotor csatlakoztatott egy adatbázist, új példányt indított, leállított egy példányt, stb.
Nem lehet, hogy nem tudja indexelni a bejegyzést az indexelő hiányában? :DDD ;] Persze, tudom... :))

[ Szerkesztve ]

(#8212) Jorus válasza M3aN (#8211) üzenetére


Jorus
nagyúr

Első körben próbáld újraépíteni az index adatbázist. Gépház > Keresés > Keresés a Windowsban > Itt testreszabhatók a keresési helyek > Speciális > Index törlése és újraépítése

És persze az Outlook legyen benne az indexelt helyek között, de alapvetően benne szokott lenni, bár a Win 11-et nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8213) M3aN válasza Jorus (#8212) üzenetére


M3aN
senior tag

Csak azt nem tudom, mitől van felfüggesztve.
A linken leírt módot elkezdtem, de a szolgáltatások között nincs ott az Indexelési szolgáltatás. :F

A speciális beállítások között a "Felhasználók" részt elkezdte újraépíteni, korábban az Outlook-ot így nem akarta. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#8214) Jorus válasza M3aN (#8213) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érdemes lehet egy kört futni a Win 11 topicban is, hátha ott találkozott vki hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#8215) Fire/SOUL/CD válasza M3aN (#8213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Kapcsold ki az energiagazdálkodási beállítások figyelembevételét(ott figyel a képeden) és gép restart, majd nézz rá újra.

2. Ha az 1. pontban leírtak nem válnának be, akkor építsd újra az index-t, ahogy Jorus javasolta: [kép]

3. Ha a 2. pont sem segít, akkor indítsd el az Outlook-t csökkentett módban (CTRL-t folyamatosan nyomva tartva indítod az Outlook-t)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8216) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok,

olyan kérdésem volna, hogy van 11 db. megosztott naptáram a családommal. (Microsoft 365 családi előfizetésünk van), mindenki használja szépen telefonon (Android), számítógépen (Windows 10- és 11-en modern és hagyományos asztali alkalmazás),

Érthető okokból nem szeretnénk, ha ezek az események riasztást küldjenek, mert nem kell, csak látni akarjuk, hogy ki-mikor mit fog csinálni, bármiféle hangjelzés vagy e-mail-es értesítés nélkül.

Be is állítja az, aki beírja, hogy ne legyen értesítés, és nála nincs is, meg a többieknél sem, de bezzeg nálam, akié az előfizetés és aki létrehozta a naptára(kat), annak viszont ott ficeg és mindenféle random, nem várt helyzetekben képes csörrenni a telefonom, imádom :Y

Tudnátok segíteni, hogy ezt a kis kellemetlenséget meg tudjuk oldani?

Előre is köszönjük szépen!

Üdvözlettel,
egy kisapuka, aki megint ringathatja vissza a pici babáját, pontosan a fenti hibajelenség miatt

(#8217) angelus8925


angelus8925
tag

,.., még egy kérdésem lenne: van egy a Microsoft 365 családi csomag által automatikusan létrehozott naptár, amit viszont nem használunk, viszont az meg a sógoromnak küldi az értesítéseket. Mivel nem használjuk, de nem is lehet törölni, ezért csak szimplán törölném a benne lévő korábbi eseményeket, amit meg nem tudok, mert írásvédettnek jelzi, de ugye én vagyok annak is a gazdája.. Szóval vannak bajok

:R

(#8218) BigManus válasza zsoltip (#8206) üzenetére


BigManus
addikt

Kipróbáltam itt a cégnél, nálam működik a leírtak szerint.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8219) Jarod1 válasza angelus8925 (#8216) üzenetére


Jarod1
addikt

menj a beállításokba, írd be felül értesítések , kapcsold ki a naptár értesítéseseknél a kapcsolót ki állásba.

(#8220) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sziasztok!

Munkahelyemen Outlookot használunk levelezőrendszernek és olyan problémám van, hogy nem jelzi minden fiókomnál a tálcán az ikonnál, ha levelet kapok. Konkrétan a saját fiókomba amint érkezik egy levél, alul megjelenik a tálcán az ikonban egy zárt boríték, ezzel is jelezvén, hogy új levelem érkezett.

Viszont van még két fiók is (cégesek), amikre ha kapok levelet, azt nem jelzi a tálcán.

Hogyan lehet ezt beállítani, átállítani, hogy mindhárom fiókon jelezze, ha új levelem érkezik?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8221) BigManus válasza Vertigo18 (#8220) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Egy beállítás van az összes fiókra, vagy jelezze borítékkal, vagy ne.
Az összes fiók IMAP csatlakozást használ, vagy POP3-at?
Még az lehet esetleg a mérvadó...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8222) Vertigo18 válasza BigManus (#8221) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos csak annyit tudok, hogy egy az enyém, a többi céges. Nem férek hozzá a többihez, nem tudom őket törölni sem, állítgatni sem.

A "beállítások" menüpont alatt a "Levelek" fülön természetesen ki van pipálva, hogy "Üzenetek érkezése" esetén legyen "Boríték ikon a tálcán". Azt gondoltam ez minden fiókra érvényes.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8223) BigManus válasza Vertigo18 (#8222) üzenetére


BigManus
addikt

Igen, minden fiókra.
Nálam egy céges és egy saját van, mind a kettőnél borítékkal jelez.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8224) Vertigo18 válasza BigManus (#8223) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálam semmi. Akkor ez rejtély...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8225) BigManus válasza Vertigo18 (#8224) üzenetére


BigManus
addikt

Várj! Melyik Office Outlook az amiről szó van? Lehet az sem mindegy...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8226) Vertigo18 válasza BigManus (#8225) üzenetére


Vertigo18
addikt

Microsoft Office Standard 2016

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#8227) BigManus válasza Vertigo18 (#8226) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem is az van pedig a céges laptopon...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8228) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Outlook 2019-cel van olyan gondolom, hogyha rákeresek egy szóra és talál olyat, akkor azt nem emeli ki sárgával, pedig elvileg be van pipálva ez az opció.
Találkozott már valaki ilyennel? Az lehet gond, hogy Windows 10 Enterprise LTSC az oprendszer alatta?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8229) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Mac-en használok office365-ös és használnám az outlook-ot is de van egy funkciója ami nem működik.
Szóval 3 accountot használok. Az első az a saját céges. Erre van megvéve a 365.
És van kettő másik. Az egyik egy mezei imap, a másik egy G suit.

No mármost ha valakinek küldenék emailt és elkezdem gépelni az illető nevét csak akkor találja meg, hogy ha a 365-ös emailt állítom be mmint, hogy onnan küldje a levelet. A másik kettőnél egyszerűen nincs címjegyzék. Ez azért nagyon fura mert windows alatt ez full jól működött, másrészt a mail alkalmazásban simán működik csak nekem az outlook jobban kézre áll.

Mit kellene állítanom, hogy az összes már használt email cím az összes fiókomban elérhető legyen?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8230) morgusz


morgusz
csendes tag

Sziasztok!
Hogy és hol lehet beállítani azt, hogy egy email mellékleteit, amik között van több azonos nevű is, át lehessen húzni (menteni) egy mappába, ahol már átnevezve jelennek meg. Ez a funkció a munkahelyemen a gépek nagyobb részén működik, de kellene, hogy mindegyiken működjön.
A segítséget előre is köszönöm!

(#8231) BigManus válasza morgusz (#8230) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nálam ez működik. A csatolt állományokon jobb gomb/Az összes melléklet mentése.
Ekkor kérdezi, hogy melyik mappába. Ha név azonosság van, akkor átnevezi.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8232) Fecogame


Fecogame
veterán

A lenti képen látható "RSS Subscriptions" menüt ki lehet kapcsolni/elrejteni Outlook 365-ben?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8233) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
3 eddig nem megoldott kérdést vetnék fel, amiben szeretnék előre lépni.

1.) Google Naptár - Outlook asztali kliens (Windows 10 Pro rendszeren)
Rögzítek egy eseményt az Outlookban, a Google Naptárba.
Nem jelenik meg a neten, sőt el is tűnik az Outlook felületen is egy szinkronizálást követően.
Csak úgy tudok új eseményt felvinni, ha a Google Naptárba böngészőn keresztül lépek be, és rögzítem azt.

2.) Gmail - Outlook asztali kliens (Windows 10 Pro rendszeren)
Törlök leveleket az Outlookban, a Gmail fiókból.
A levelek megmaradnak a Gmailben, és elérem őket az Összes levél almenüben a böngészőben.

3.) Gmail - Outlook asztali kliens (Windows 10 Pro rendszeren)
Áthelyezek egy komplett (Gmailben címke) "Mappát" az Outlookban, a Gmail fiókból, egy másik fiókomba, ami szintén szinkronizálva van az Outlookban.
A levelek megmaradnak a Gmailben, és elérem őket az Összes levél almenüben a böngészőben.
Csak a Címke tűnik el belőle.

Köszi, ha tudtok segítnei.

(#8234) zsoltip válasza zsoltip (#8233) üzenetére


zsoltip
őstag

Előzőekhez még 1 kérdés:

4.) Eltávolítani a következőket az egyes szinkronizált fiókok alatt:
"Keresési mappák"
"RSS-hírcsatornák"
"Csoportok"
"Beszélgetési előzmények"
"Archívum"

(#8235) zsoltip válasza zsoltip (#8234) üzenetére


zsoltip
őstag

Senki semmire ? :)

(#8236) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Lehet láma a kérdés..
Asztali Outlookban be lehet állítani, hogy állandóan fusson a háttérben? Vagyis ne kis méretben legyen és látszódjon a tálcán, hanem valahogy háttérbe küldeni, de folyamatosan fusson?

(#8237) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#8236) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Update: megoldódott :)

(#8238) Fecogame válasza zsoltzsolt (#8237) üzenetére


Fecogame
veterán

És leírnád, hogy hogyan? :F

Hasznos lenne a jövőben másoknak.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8239) zsoltzsolt válasza Fecogame (#8238) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Közben hazaértem :)
A képen látszik, ki kell pipálni az Elrejtés kis méretnél-t
Így, ha kis méreterűre nyomok, akkor csak a bal alsó sarokban látszódik, persze csak akkor, ha be lett állítva a tálca beállításoknál, hogy az Outlook ikon mindig látszódjon. De ekkor már csak az óra melletti ikonok mellet van, duplán rákattintva nyílik meg.

(#8240) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Outlook naptárbejegyzéseket szeretném, ha a google calendarba is felvenné, és vice-versa. Sőt, a legjobb az lenne, ha a google calendarom tudnám használni az outlookban is, és a céges e-mailre érkező meeting meghívásokat is a google calendarba venné fel. Tudnátok segíteni esetleg egy útmutatóval?...

(#8241) satyama


satyama
csendes tag

Szervusztok!

Lehet, hogy volt korábban ez a probléma, de nem találtam meg korábban.
Office 365 Home-ot használok. Outlook programban fel van véve az összes cím, amelyre szükségem van.
Viszont a névjegyeim az androidos élet miatt a gmailemmel van összekapcsolva.
Utána olvasva azt találtam, hogy olyan egyelőre nincs, hogy szinkronizálódjanak. Ezért kimentettem vcs-be. Viszont, ha importálom, akkor nem tudja beolvasni, ha viszont rámentek excelben, akkor nem tudja kezelni az ékezetes karaktereket. Találkozott már valaki ilyennel?
Köszönöm.

.PM

[ Szerkesztve ]

(#8242) mondeo61


mondeo61
tag

Sziasztok!
Meg tudná írni valaki, hogy az Office 2021 az Outlook fiók beállításokat a Win melyik rejtett mappájába menti el, hogy kimásolva ne kelljen a Win újra telepítésekor a fiók beállításokkal bajlódni.
Köszönöm.

(#8243) Fire/SOUL/CD válasza mondeo61 (#8242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Outlook 2021 esetén is alkalmazható (POP fiók(ok) esetén), mert a 2016/2019/2021/365 ugyanott tárolja a szükséges adatokat registry-ben.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8244) mondeo61 válasza Fire/SOUL/CD (#8243) üzenetére


mondeo61
tag

Köszönöm, mentettem.

(#8245) atirag


atirag
őstag

Sziasztok. Nemrégen telepítettem egy windows 10-et win 7 helyett. Eddig outlook-ot használtam és win 10-en is jó lenne az. Ami gyárilag van rajta outlook az nagyon gyenge. Semmi köze a win 7 verzióhoz. Mit kell vegyek,hogy ez is olyan legyen?

(#8246) BigManus válasza atirag (#8245) üzenetére


BigManus
addikt

Gondolom Office-t. Annak a komponense az Outlook.
De ha veszel Microsoft 365-öt, akkor a teljes és legfrissebb Office verziót kapod 1 TB-os tárhellyel.
Most van is egy 9900 Ft.-os akció.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8247) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Office 365-öm van, és egy ideje az Outlookom indítás után feldob egy ablakot, felhasználónevet és jelszót kér. Telekomos t-online-os fiókom van, nem történt semmi változás a fiókot illetően, nem tudom mi a gond.
Kiszolgáló: mail.t-online.hu
Felhasználónév: ....@t-online.hu
Most a Telekom oldalán van a hiba, vagy nálam? Mondjuk a webes felületen sem tudok belépni, valami karbantartás jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#8248) BigManus válasza Gabesz87 (#8247) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Telekomos hitelesítési probléma.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8249) mondeo61 válasza Gabesz87 (#8247) üzenetére


mondeo61
tag

Hasonlóan jártam, próbáld meg a mellékelt beállítást a kimenő és bejövő portokon: tavaly még a 110 és 25- t fogadta el, most ezeken megy.

[ Szerkesztve ]

(#8250) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Office-t vennék, nem tudom hol és milyet.
Az Excel lenne a legfontosabb.
(Eddig a legolcsóbb az edigitalnál volt.)
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.