Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8051) Jarod1 válasza Gyuri16 (#8050) üzenetére


Jarod1
addikt

Teamviewer,

(#8052) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék olyan szabályt létrehozni az Outlookban, hogy ha a feladó NEVÉBEN (és nem az email címében) szerepel egy szó, akkor helyezze át egy másik mappába az üzenetet. A szabály létrehozáskor nem találtam ilyen lehetőséget sajnos. A fejléc vizsgálásával próbálkoztam, de akkor sok olyan levél is átkerül aminek nem kellene. Sok kivétel hozzáadásával lehet segíteni a dolgon, de jó lenne egyszerűbben megoldani. Valakinek ötlet esetleg?

Köszi! :R

(#8053) Jarod1 válasza Ideg (#8052) üzenetére


Jarod1
addikt

a feladó mindig más?

(#8054) Gyuri16 válasza Jarod1 (#8051) üzenetére


Gyuri16
senior tag

Koszonom, de nem a tavoli eleres volt a kerdes, hanem az automatikus valasz olyan feladoknak, akik nincsenek a kontaktlistaban az automatikus torles mellett.

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#8055) Ideg válasza Jarod1 (#8053) üzenetére


Ideg
aktív tag

Persze. Az a lényeg, hogy egy cégen belül több kirendeltség van, ezért a domain ugyan az, a @ előtt ugye a rendes nevük van, de a Név mezőbe beírják a kirendeltséget. Tehát pl. Tóth Béla X az bela.toth@cegnev.hu, meg mondjuk Kiss Pista Y pista.kiss@cegnev.hu és én X-re és Y-ra szeretnék szabályt beállítani.

(#8056) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Outlook 2016-ot használok és az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni.
Kimenő levél esetén a feladó nevében az ékezetes betűk helyett ? karakter jelenik meg.
Megoldásként azt találtam a neten, hogy töröljem a fiókot az Outlook kliensben és vegyem fel újra.
Exchange fiókként van jelenleg felvéve az account. Ha törlöm, akkor az MS kiszolgálón ugye megmarad minden és, ha újra felveszem a fiókot a kliensben, akkor visszaáll minden az eredeti állapotra?

Köszönöm a segítséget :R .

(#8057) BigManus válasza Jim74 (#8056) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Elvileg igen. De ott szerintem a karakter kódolással lesz valami.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8058) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Tudtok ajánlani olyan spam filter programot ami adatbázis alapján dolgozik?
Eddig az Eset Internet Security találtam ilyen funkcióval, de nem tudom az milyen.

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#8059) Jim74 válasza BigManus (#8057) üzenetére


Jim74
nagyúr

És azt hol állítsam át?

(#8060) Jim74 válasza BigManus (#8057) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Isten vagy!!!! :C :R

Beállítások --> Speciális --> Nemzetközi beállítások --> Kimenő üzenetek alapértelmezett kódolása.
Itt átállítottam közép-európai (Windows) -ról UTF-8 -ra és jó lett.
Teszteltem árvíztűrőtükörfúrógép-pel és hibátlanul átjött. :DD

Mondjuk azt nem értem, hogy mitől állítódott el?

[ Szerkesztve ]

(#8061) Jim74 válasza BigManus (#8057) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még egy kérdés: UTF-8, vagy közép-európai (ISO) a jobb megoldás?

(#8062) BigManus válasza Jim74 (#8061) üzenetére


BigManus
addikt

Sajnos nem voltam net közelben tegnap már... A közép-európai (ISO) szokott az arany középút lenni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8063) Jim74 válasza BigManus (#8062) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#8064) szpeti40


szpeti40
addikt

Sziasztok!

Email tárhelyet cseréltünk, outlookot használunk, hogyan tudom a régi tárhely leveleit átrakni az új tárhelyre?
A régi levelek lokálisan megvannak, de egyszerre a régi és az új fiókot nemtudom megadni, mert csak 1x lehet.

Ti hogy csinálnátok?

Most Thunderbird-el hozzá tudtam adni a régi és az új fiókot és úgy át tudom huzogatni a leveleket, de ez így nagyon lassú.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8065) Jarod1 válasza szpeti40 (#8064) üzenetére


Jarod1
addikt

pop3 al kapcsolódj a régire,, szívja le az összes levelet, az lementi pst- re a gépre,

utána kapcsolódj imapal az újra.

(#8066) szpeti40 válasza Jarod1 (#8065) üzenetére


szpeti40
addikt

OST nem jó? Az van most meg a gépen.
Sajnos elég lassú itt a net, és 3-6GB-os az OST fájlok is.

Akkor elvileg, ha megvannak lokálisan a fájlok, csak átírom a kiszolgálók címeit és szinkronizál?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8067) Jarod1 válasza szpeti40 (#8066) üzenetére


Jarod1
addikt

az még outlook expressz

(#8068) szpeti40 válasza Jarod1 (#8067) üzenetére


szpeti40
addikt

Értem, köszi :R
Érdekes, az Outlook 365 alapból OST-be ment.

Kiexportáltam a leveleket PST-be, kitöröltem a régi fiókot, beléptem az újjal, importáltam a PST-t és megy, köszi!! :R
Már csak a szinkronizációt kell megvárni :D

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8069) szpeti40


szpeti40
addikt

Valahogy véletlen még régebben kitöröltem az OST fájlt az egyik email fiók alol outlookban.
Azóta nem zavart, de most valamiért nemtudom azt az emailt hozzáadni.
De törölni sem tudom, mert nincs meg az OST.
A fiókoknál nincsen ott, csak bal oldalt látom, de ha rákattolok, csak az üzenet jön, hogy nemtud vele mit kezdeni, nincsen OST, hogyan tudnám onnan törölni?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8070) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Outlook.com-os címem van. Megoldható, hogy erről a fiókról küldjek mailt, de feladóként más email cím, pl. egy gmail-es jelenjen meg? Nem szeretném a gmail-es fiókot az outlook-ossal összekapcsolni, viszont az Outlook asztali vagy mobilos klienssel küldenék olyan leveleket, amiknél nem az outlook-os címemet szeretném feladóként feltüntetni.

Ha ez megoldható, akkor mit, hol és hogyan kell beállítani?

Köszönöm a segítséget. :R

(#8071) Fire/SOUL/CD válasza Jim74 (#8070) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az Outlook-ban fel kell venni mindkét fiókot (Outlook-ost meg Gmail-est) POP3 eléréssel. Ha ez megvan (gondolom ez alapból megvan), akkor meg az Új üzenet írásakor kiválasztható a Feladó. [link]
A kiválasztott feladó(fiók) adatait kapja meg a címzett és arra is tud csak válaszolni.
(Bocs, ha félreértettem valamit)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8072) Jim74 válasza Fire/SOUL/CD (#8071) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. :R
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de nem szeretném a gmail-es fiókot az outlokban kezelni. Valami alias-os megoldásra gondolok, de nem tudom, hogy egyáltalán lehetséges fiók felvétele nélkül megoldani ezt a kérdést.

(#8073) Fire/SOUL/CD válasza Jim74 (#8072) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az alias az működhet, hisz egy gmail-es email cím-et is fel lehet venni alias-ként és azt elsődlegessé is lehet tenni... Azért azt írom, hogy csak "működhet", mert amikor utoljára próbáltam(nem mostanában volt, "ezer éve"), akkor valahogy nem akart megjelenni kliens alkalmazásokban (sem asztali OL-ban, sem Androidos OL-ban sem) a nyamvadt alias.
Tegyél egy próbát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8074) Jim74 válasza Fire/SOUL/CD (#8073) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#8075) szpeti40


szpeti40
addikt

Na olyan jól sikerült áthozni a régi helyről az emaileket, hogy most minden levél 2x van meg :F
Be is telt persze a tárhely, hogyan lehetne a dupla emaileket szimplává alakítani?
Outlookban csináltam mappa tisztítást, viszont, több gépen is rajta van az outlook, olyan mintha valamelyik mindig visszarakná :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8076) szpeti40 válasza szpeti40 (#8075) üzenetére


szpeti40
addikt

Na akkor magamnak válaszolok, mert hálistennek megoldottam a dolgot ezzel a csoda programmal: [link]
Szépen kitakarította a duplikált leveleket.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8077) Zsivi


Zsivi
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segitségre, adott egy 71Gb-os PST fájl. Mivel az Outlook 2016 és 2019 is csak 50gb-ot tud kezelni, nem nem igazán tudok mit kezdeni vele. Valamilyen programmal ezt ketté lehet szedni, akár mappák szerint?

Köszi előre is! :R

(#8078) Fire/SOUL/CD válasza Zsivi (#8077) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát most nem is tudod az adatfájlt (PST) hozzáadni az OL-hoz, mert hibát dob, hogy túl nagy a PST?
Mielőtt bárminek is nekiállsz, legyen másolat a PST-ről, még ha ekkora a mérete, akkor is!

Az alábbi kódot, mentsd el egy fájlba, de REG kiterjesztéssel(pl. office2016_2019_set_pst_filesize_limit_to_100gb.reg és futtasd (duplaklikk vagy enter rajta), majd gép restart (ez fontos)

Ez Office 2016/2019 használata esetén 100GB-os-ra állítja a PST max. méretét és 95GB-nál fog figyelmeztetni az Outlook

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\16.0\Outlook\PST]
"WarnLargeFileSize"=dword:f3cf3cf2
"MaxLargeFileSize"=dword:ffffffff

Ha ezzel megvagy, és így már hozzá tudod adni az OL-hoz a PST-t, akkor írj.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8079) Zsivi válasza Fire/SOUL/CD (#8078) üzenetére


Zsivi
tag

Köszönöm a segítséget, így már tudtja kezelni az OL.

(#8080) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Kis segítséget szeretnék kérni, mert én sehol nem találok erre vonatkozó beállítást. Az lenne a gondom, hogy a Mail (Outlook) progiban csak 3 hónapra visszamenőleg látom a levelezésemet, pedig sokszor szükség lenne egy-egy régebbi levélre is, főleg a címzett vagy feladó miatt. Ugye a lista alján azt írja, hogy a régebbi üzenetek kereséséhez használjam a Keresés funkciót, de oda is hiába írok be akármit, soha nem dobott még fel egyetlen találatot sem.
Be lehet valahogyan állítani, hogy lássam a régebbi üzeneteket?

(#8081) Voice24 válasza Voice24 (#8080) üzenetére


Voice24
őstag

Tárgytalan...

(#8082) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

Arra van megoldás hogy Google levelezés (gmail) Outlook os használatnál a levél jelölők mindig működjenek ? Office 2019-ben amikor válaszolok egy levélre akkor nem minden esetben jelenik meg a válaszoltam a levélre jelölő (az a kis visszafelé nyíl). Arról nem is beszélve hogy a kapcsolódó üzenetek keresése nem működik. IMAP-ként használom.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#8083) galore33


galore33
újonc

Sziasztok,
Office 2016 levelezesevel van problémám. Nem érhető el a címzettek automatikus felajanlasa ÉS az öt fiokbol egyiken sem jelennek meg az elküldött mappában a kimenő levelek. A SCANPST.EXE - t futtatva mind az öt pst fájlban talál hibát, javítja is őket, utána látszanak az elküldött levelek egy darabig, van hogy napokig.
Az automatikus felajanlas csak akkor javul meg, ha törlöm az összes fájlt a Roamcache - bol (ami outlook indulás után ujrageneralodik). Ez is jó egy darabig, aztán elszall.
Mit gondoltok?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8084) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy asztali és mobilon (android) használt Outlook esetében (azonos e-mail fiókkal természetesen) hogy lehet megoldani, hogy a piszkozatok mindenhol láthatók legyenek?
Válaszokat előre köszönöm.

(#8085) Brain75 válasza Brain75 (#8082) üzenetére


Brain75
senior tag

Erre valakinek van megoldása ????

Köszönöm

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#8086) Jarod1 válasza Zaji (#8084) üzenetére


Jarod1
addikt

Imapot használj

(#8087) Zaji válasza Jarod1 (#8086) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#8088) Amiran23


Amiran23
újonc

Sziasztok,

Segítségeteket kérem, hogy Outlookban kapott levél titkos másolatát, hogyan tudnám megismerni. A levél Outlookból lett küldve is. Előre is köszönöm a fáradozást :)

(#8089) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet az Outlook naptárában telefonhívást beállítani találkozó helyett?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8090) need


need
addikt

,

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8091) need


need
addikt

Sziasztok..

Van némi gond a levelezéssel...
Valami oknál fogva ezt a furcsa képet mutatja a levelezés..
itt egy levél ott van a tartalma..

ez maga a levél megnyitás után pedig ennyi látszik..
betekintő ablakon nem látszik semmi..
megnyitás után pedig ennyi van belőlle..

egyetlen egy levelet nem lehet elolvasni mert csak egy szó van belőle

mit lehetne tenni...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8092) tibi.82 válasza need (#8091) üzenetére


tibi.82
tag

Nálunk is! 3 gépen egyszerre! Csak az üzenetbetekintővel látszik 2-3 sor, vagy a megnyitás böngészőben funkcióval! (Tanulói Office365 Outlookjában.) Pedig Win frissítést nem telepítettem, csak az egyik gépre, ott is már előtt is megvolt ez a hiba. Tegnap még jó volt, mára jött elő!

(#8093) tibi.82 válasza tibi.82 (#8092) üzenetére


tibi.82
tag

Na nálam most javult meg úgy látom!... Remélem így is marad.

(#8094) need válasza tibi.82 (#8093) üzenetére


need
addikt

Várjál most egyelőre egy kicsit majd ha megjavul???

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8095) need válasza tibi.82 (#8093) üzenetére


need
addikt

na nekem is vissza jött.. van öröm boldogság :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#8096) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!

Igazából Android és IOS outlookos problémám lenne. Aláíráshoz szeretnék hozzáadni egy képet/logót, viszont valahogy egyáltalán nem sikerül. Mi ennek a trükkje? Asztali verzióban tökéletesen működik, viszont telefonon sehogy se. Ha nem ez a megfelelő topik, akkor egy helyreigazítást is elfogadok. :)

(#8097) BigManus válasza z0d1@Ku$ (#8096) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Android alatt nem tudsz képet beszúrni...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8098) z0d1@Ku$ válasza BigManus (#8097) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Akkor jól sejtettem, hogy erre még nem született megoldás.. köszi! :R

(#8099) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van a win10 alatti outlookban több fiókom (e-mail cím) beállítva, többek között xy@hotmail.hu és xy@digikabel.hu. Nem tudom mit művelhettem, mit állítottam be és hol, de egy ideje a digikabel.hu levelek a hotmail.hu fiókba érkeznek.
Szerintetek ez hogyan lehetséges?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8100) biker


biker
nagyúr

Üdv, létező bugba futottam, vagy szimplán rossz napom van?

Kedves ügyfél gépe tönkrement, fizikailag, lemez megmentve az adatokkal.
Új laptop kiszállítva, win10, outlook, MS account minden rendben.
Kivéve a kontaktokat.

Már a hajam kihullik, kontakt lista üres.

- iphone, icloud, szinkronizálja a kontaktokat bepipálva, icloud add-in aktiív, névjegyek: üres
- icloudból vcard file export, import látszólag sikeres, valójában nem, mert multiple file vcardot nem tud, egy vcard egy ember módon tud csak
- konvertálás csv-be, import indul, mezők összepárosítva, lefut, kontakt lista üres.

Még megpróbálom a mentésből léteő pst fileból kiszedni valahogy, de jó lenne megérteni, mi a szar baja van?
Bármi ötlet?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.