Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) j.bravo válasza Fire/SOUL/CD (#8000) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi, előtte persze csinálok (illetve tegnap csináltam) mentést. A .pst file-okon kívül kell valamit menteni? (feltéve hogy a mailszerverek beállításai illetve felhasználónevek/jelszavak megvannak)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#8002) Fire/SOUL/CD válasza j.bravo (#8001) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az mind megvan, amit írtál, akkor nem kell más. Profil kapcsán szoktak kellemetlenséget okozni maguknak a user-ek, amikor is nem jót jelölnek ki és azt tölti be az OL. Ha ilyenkor valaki letölti a leveleket, akkor nem a korábbi profil-hoz tartozó PST-be mennek a levelek, hanem a rosszul kijelöltbe. Ilyenkor lehet átpakolgatni utólag a leveleket az egyik PST-ból a másikba...
Az általam javasolt dolog olyan rombolást nem végez, hogy kitörli a fiókokat meg a leveleket stb... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8003) Nirvatti válasza Nirvatti (#7989) üzenetére


Nirvatti
tag

Erre esetleg valakinek valami ötlet? :R

(#8004) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#7940) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Megoldva:

Valamiért adatfájlnak mindig az uni-obuda mailt jelöli ki, nem is tudom áttenni, illetve ha hozzáadom az uni-obuda-sat akkor a beérkezett alapértelmezett is átáll, de mindegy is, mert be lehet állítani az alapértelmezett beérkezett üzeneteket külön.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8005) j.bravo válasza Fire/SOUL/CD (#8000) üzenetére


j.bravo
addikt

Most csináltam meg.
Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik, bevált :R
Ezer köszönet!
Safe módban pikkpakk behúzott minden azóta várakozó levelet, bezárás es normál módban indítás után is oké.
A gépet újraindítva is megnézem mindjárt.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#8006) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

A használt levelező program: Outlook 2016.

Szolgáltatónál lévő email fiók március elsejével megszűnik.
A jelenleg meglévő emailek a szolgáltatói tárhely megszűnése után elérhetőek maradnak offline, vagy ezt be kell valahogy állítani?
Esetleg a leveleket le lehet úgy menteni, hogy másik levelező programmal kezelhetőek legyenek? (Windows Posta)

Előre is köszönöm!

(#8007) Fire/SOUL/CD válasza Oposzumtoszó (#8006) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha POP3-t használtál, akkor kell lennie -legalább- egy adatfájlnak (PST kiterjesztése van), abban vannak a levelek sok más mellett.
Ha IMAP-t használsz, akkor célszerű Exportálni a levelezést egy PST-be: [link]

UI: 2013 vagy újabb OL esetén már alapból kellene lenni egy OST kiterjesztésű fájlnak is (IMAP esetén), de régebben is volt olyan eset, hogy néha mintha "felszívódna" valamiért, szóval ha megvan az jó, de egy pluz export PST-be nem árt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8008) Oposzumtoszó válasza Fire/SOUL/CD (#8007) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Köszönöm szépen!

(#8009) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni, megerősítést. Van egy ismerősöm akinek próbálok segíteni: a UPC-s email fiókja meg fog szűnni, jelenleg pedig Outlookkal használja. A UPC-s fiók helyett csinált egy Gmail fiókot. Amennyiben a UPC-s fiók megszűnik a szolgáltató által, de marad az Outlook-on belül, jól tudom, hogy minden korábbi levele elérhető lesz ugyanugy az Outlookban (hiszen gépre ment az Otulook)? A Gmail fiókot is hozzá akarjuk adni az Outlook-hoz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8010) Jarod1 válasza allein (#8009) üzenetére


Jarod1
addikt

gmail fiókot imap on keresztül állítsátok ne pop3 an, és a gmailban engedélyezzétek a imap hozzáfárást.

(#8011) allein válasza Jarod1 (#8010) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm. Meg tudod erősíteni amit írtam a megszűnő fiókkal kapcsolatosan?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8012) Jarod1 válasza allein (#8011) üzenetére


Jarod1
addikt

Ha pop3 al használta akkor megmarad minden levél az outlookban.

(#8013) allein válasza Jarod1 (#8012) üzenetére


allein
addikt

Uhh, nem tudom mivel használta. Rákérdezek.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#8014) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Outlook 2019-et használok és gondoltam idejel lesz lementeni a hamarosan megszűnő UPC- leveleimet benne. Azt találtam hogy pst-be lehet exportálni a leveleket, ezt meg is csináltam, de tudnátok infót mondani, hogy ennél van e valami jobb mentési lehetőség vagy nincs? Ezt a pst-t lehet majd akár másik levelező programban importálni? Kicsit zavar hogy kért jelszavas védelmet is erre, ezt valahogy nem lehet rajta kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#8015) Jarod1


Jarod1
addikt

pop3 al kapcsolódj rá hogy minden levelet húzzon le.

(#8016) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Office 365-öt használunk. Be van állítva a felhasználó számítógépe, vannak szabályok amelyek szortíoznak a mappákba, szépen működik is. Be van állítva az androidos telefonon az Outlook is, viszont nem mindig jelzi, hogy ha egy ilyen mappába beesik a levél.
Valamelyik mappába bemegy a levél és jelzi, van amelyikbe bemegy és nem jelzi az Outlook.
Valakinek valami ötlet, hogy mit tudok kezdeni vele ?

(#8017) BigManus válasza Geby (#8016) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Így van beállítva?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8018) Geby válasza BigManus (#8017) üzenetére


Geby
tag

Pontosan így van beállítva.

(#8019) BigManus válasza Geby (#8016) üzenetére


BigManus
addikt

Lehet telefon specifikus... Milyen telefonról van szó?
Nálunk céges telefonok Huawei P20, Honor 8A de amelyiken beállítottam nem kaptam visszajelzést arról, hogy gond lett volna.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8020) Fenyi Leopol


Fenyi Leopol
tag

Sziasztok! Asztali gépen microsoft 365 outlook levelező program van. Egy gmail-es címet hozzáadtam. Az asztali gépen lévő outlookban csak akkor jelennek meg a kapott levelek, ha a webes felületen is belépek az outlook alkalmazásba. Mi lehet a probléma?

FL

(#8021) BigManus válasza Fenyi Leopol (#8020) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Pop3 vagy IMAP beállítást használsz?
Az Outlook kliens vagy a beépített e-mail alkalmazásról van szó?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8022) Fenyi Leopol válasza BigManus (#8021) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Nem az én gépemről van szó, meg kell néznem.

FL

(#8023) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Thunderbird-öt használok, de áttérnék Outlook-ra, mert telón is az van. De ez most mindegy is. Thunderbird-be be tudom állítani a gmail-os fiókomat, de Outlook-ba nem engedi egyszerűen. Ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8024) BigManus válasza cellpeti (#8023) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Az miben nyilvánul meg, hogy nem engedi?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8025) cellpeti


cellpeti
veterán

Hiába állítom be azokat, amiket ír, nem találja a fiókot. Reggel kaptam, hogy blokkolta az elérhetőséget egy program számára, ami valszeg az Outlook lesz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8026) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogyha lenne időm bogarászni a topikban megtalálnám a választ. Bocs!
Létezik-e olyan program, 2010 alá, amivel a teljes konfigurációt (kiszolgálók, levelek stb.) pár kattintással le tudom menteni és egy tiszta rendszer visszarakás esetén visszatölteni? Azt olvastam, hogy registry buherálással oldható meg. Ha mégis létezne ilyen szoftver, kérlek segítsetek!

Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

(#8027) BigManus válasza cellpeti (#8025) üzenetére


BigManus
addikt

Most nem jut eszembe a neve, de ha kicsit vissza olvasol, van egy Gmail beállítás, nálad is az blokkolhatja. Ha nem találod, jelezd és megkeresem.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8028) Jarod1 válasza cellpeti (#8025) üzenetére


Jarod1
addikt

Üdv, nem biztonságos app hozzáférés engedélyezése a gmail webes felületén.

(#8029) BigManus válasza Jarod1 (#8028) üzenetére


BigManus
addikt

Pontosan ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8030) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Csak remélhetem, hogy jó helyen teszem fel a kérdésem.

Windowslive.com-os címem van. Egy új ismerős azt állítja, hogy sem a gmail.hu, sem pedig a fremail.hu címéről nem tud nekem levelet küldeni. Én tudtam neki, válaszolna rá, de úgy is "visszapattan".
Soha semmi ehhez hasonló eset előfordulásáról nem tudok. Nincs tiltólistán természetesen. Magyarországon belül menne a levelezés.
Mi lehet az oka, és hogy oldható illetve előzhető meg az ilyen?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8031) BigManus válasza szaszlaci (#8030) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Remélhetőleg a freemail cím elírás...
A visszapattan hibaüzenet kellene, hogy mit tartalmaz, abból ki lehetne indulni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8032) szaszlaci válasza BigManus (#8031) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elnézést, hogy csak most válaszolok. Egy vásárlóm, és nem akarom nagyon zavarni ilyesmivel.

Kérésemre ma kaptam tőle egy levelet a freemailos címéről. Tehát úgy néz ki, hogy korábban ott valóban elírta a címemet.
A levél tartalma pedig az a hibaüzenet, amit ő kapott, amikor a gmail-es címéről próbált levelet küldeni az én windowslive címemre. Íme:

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8033) Tasunko


Tasunko
csendes tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség arra az Outlook beállításaiban, hogy alapesetben -'bárki' aki a gép elé ül...- csak olvasni/írni tudjon email -t a program használatával, de annak mindenféle beállítási lehetőségei ne legyen elérhetőek /csak mondjuk egy beállított jelszó megadásával.../ ?
Tehát pl ne tudjon új fiókot beállítani, vagy a meglévők paramétereit szerkeszteni, azok beállításain változtatni, stb.

(#8034) Jarod1 válasza Tasunko (#8033) üzenetére


Jarod1
addikt

lépjen 1 másuk felhasználói fiókba a winbe.

(#8035) Fire/SOUL/CD válasza Jarod1 (#8034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

+1 (persze korlátozott fiók legyen, az a tuti) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8036) Tasunko


Tasunko
csendes tag

# Jarod1 & Fire/SOUL/CD

Köszönöm. :R

(#8037) illjo


illjo
senior tag

Sziasztok! Meg tudom azt oldani, hogy bármelyik, áltam választott e-mailre gyorsművelettel válaszolhassak mellékletet csatolva? Mert az ok, hogy létrehozok egy válasz típúsú gyorsműveletet, de abban csak a szöveget tudom előre felvinni, a felugró válaszhoz meg külön kell csatolgatnom a file okat.Az igazi automatizálás az lenne, ha a csatolmányok is előre csatolhatóak lehetnének.Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#8038) illjo válasza illjo (#8037) üzenetére


illjo
senior tag

Sablont is csináltam a mellékletekkel, de azt nem tudom, hogy lehetne azt használva, válaszolni vele azokra az emailekre, amiket kiválasztok. Szabályt nem tudok létrehozni, mert ezek a kapott e mailek random feladóktól random tárgyúak, legalábbis a feladóik sajnos random módon adnak a tárgynak elnevezést.

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#8039) Biaggio


Biaggio
őstag

Rég jártam erre :)

Az Outlookban van egy archív (PST) fájlom, almappákkal alaposan tagolva. Keresni nem tudok benne rendesen, ki kellene gyűjtenem adott címzettnek szóló összes levelet, statisztikát szeretnék belőle csinálni (feladó, tárgy, dátum). Létezik erre valami egyszerű módszer?

(#8040) Fire/SOUL/CD válasza Biaggio (#8039) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Outlook-ból exportáld az adott mappát (pl. beérkezett üzenetek) CSV-be (vesszővel elválasztott értékek), nyisd meg az Excel-t, Adatok fül, Szövegből vagy CSV fájlból, betöltés.
Ha ez megvan, akkor tetszőleges oszlop szerint tudod rendezni stb stb, majd ezt követően Beszúr fül/Kimutatás, ezután már tetszés szerinti csoportosításban jelenítheted meg, hozzárendelve különböző mezőket, értékeket stb stb.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8041) Biaggio válasza Fire/SOUL/CD (#8040) üzenetére


Biaggio
őstag

Nem tudok onnan exportálni, csak a saját levelezésem jelenik meg a választható mappák között. Ez jogosultsági kérdés lehet?

(#8042) Fire/SOUL/CD válasza Biaggio (#8041) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nagyon fontos (pusztán elővigyázatosság), mielőtt nekiállsz ezeknek a lépéseknek ill. ez idő alatt, levelek ne legyenek letöltve, se manuálisan, se automatikusan(legjobb kihúzni a netet). Elméletben nem lehetne gond, de tudod, hogy néha az elmélet meg a gyakorlat üti egymást...

1. Add hozzá azt az adatfájlt (PST), amiből exportálni szeretnél
2. Jelöld ki a listában (Nálam azért ugyanaz a neve(Outlook és Outlook), mert ugyanannak PST-nek a biztonsági másolatát adtam hozz az 1. pontban, azaz tök egyformák)
3. Végez el az exportálást
4. Ahol korábban hozzáadtad az új adatfájlt, ott el is tudod távolítani, tedd meg.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8043) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Újra kell telepíteni egy laptopot. Hogyan lehet az Outlookot átköltöztetni? Van erre valamilyen segédprogram vagy kézzel kell ezt megtenni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8044) BigManus válasza SharpSA (#8043) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

POP3 vagy IMAP kapcsolat van beállítva?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8045) Fire/SOUL/CD válasza SharpSA (#8043) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

POP3-as kapcsolat esetén lehetőség van egy registry-s megoldásra, az exportált REG fájl minden szükséges beállítást tartalmaz, kivéve a jelszavakat.
Ha esetleg a jelszavakban nem vagy biztos/elfeledkeztél róla/nem volt valahova felírva stb stb), akkor a NirSoft - Mail PassView-val (ingyenes) meg tudod nézni őket (még a régi gépen persze).
Egyes víruskergetők károsnak ítélik, de nem az, szóval mielőtt futtatod, előtte, átmenetileg kapcsold ki a víruskergetődet...

1. Adatfájl(oka)t el kell menteni (PST) (outlook-ban Fájl menü/Fiókbeállítások/Adatfájl fül és ott lesz a PST útvonala (több is lehet), hogy hol is találod [link])
2. Fiókbeállításokat exportálni registry-ből (linken csak a 365 éa 2016 szerepel, de a 2019-re is érvényes a dolog, mert a 365/2019/2016-nak ugyanaz a verziószáma, azaz 16.0)
3. Új gépen Office/Outlook telepít, exportált reg fájl futtat (duplaklikk vagy enter és hozzáadni a registry-hez(végigokézni))
4. Outlook első indításakor kérni fogja (nem mindig) mi legyen az alapértelmezett profil, add meg és állítsd be, hogy többet ne kérdezze
5. A korábban mentett adatfájlt add meg az Outlook-nak (elsőre lehet, hogy hisztizni fog az Outlook, ha az adatfájl nem abba a mappába kerül az új gépen, ahol a régin volt, merthogy a registry bejegyzés exportba a PST fájl útvonala is belekerül)

BigManus sem véletlenül kérdezi azt, amit, mert IMAP esetén a fenti leírás nem alkalmazható/értelmetlen...(nem baj, majd jó lesz esetleg más versenyzőknek) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8046) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#8045) üzenetére


BigManus
addikt

Jó neked, van időd így leírni :DDD
Én is terveztem, de meg vagyok szórva melóval ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8047) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#8046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne aggódj, párhuzamosan Blender tutorial-okat olvasok/nézek, mert nyáron ebben lenne meló, de sajnos 3DS Max/Maya után nem igazán áll kézre a Blender, teljesen más megközelítést használ... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8048) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#8047) üzenetére


BigManus
addikt

Én Autodesk Inventorral küldöm ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8049) SharpSA válasza Fire/SOUL/CD (#8045) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm a segítséget. POP-ra volt beállítva a fiók. Szerencsére meglett a jelszó és a PST-t megmutattam neki, sikerült minden. 2010-es office-ról az aktuális 365-re történt a váltás.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8050) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

Sziasztok,
Outlook 2007-ben szeretnek beallitani olyat, hogy csak a kontakt listabol erkezo leveleket fogadja a program. Megtalaltam, hogy erre a Safe senders beallitas van. Ezen kivul viszont igeny lenne arra, hogy a blokkolt levelekre a rendszer automatikusan valaszoljon, hogy a kuldo tudjon rola, nem lett elolvasva a levele. Bonuszpont ha a spamre nem valaszolna.

Ezt egy rokonomnak kellene tavuton megoldanom. Nekem nincs Outlookom, ugyhogy kicsit problemas igy. Esetleg valaki tudja, hogy lehetne ezt megoldani?

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.