Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) andreas49


andreas49
senior tag

Közben megtaláltam. *.csv Excel

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#8502) Gibo válasza metaldog (#8497) üzenetére


Gibo
senior tag

ha még aktuális a kérdés ezeket a lépéseket próbáld meg:

https://www.groovypost.com/howto/windows-11-outlook-search-not-working-fixes/

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#8503) Gibo válasza gekkoXT (#8498) üzenetére


Gibo
senior tag

Outlook 360 nem hangzik ismerösen...Offline outlook-ot használsz vagy online verziót? Ha offline próbáld meg a C:\Users\*felhasználó*\AppData\Local\Microsoft\Outlook mappából a *.nst *.pst *.ost file-okat átnezvezni, majd újragenerálni outlook-kal. Ha ez nem segít, és esetleg smtp-t használsz próbáld ki, hoyg áttérsz imap-re.
Ha egyik sem segít írd le kérlek, hogy milyen fiókot használsz (pl. indamail, hotmail stb.) ill. hoyg hol nyitod meg a postafiókot (pl. outlook verziószámmal együtt).

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#8504) gekkoXT válasza Gibo (#8503) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Köszi! Végigmentem minden fellelhető megoldáson, de egy másik lett az igazi. Le is írom, hogy másnak is segítsek, mert ez sokaknáől előfordult ahogy néztem külföldön.

Az én esetemben a 0x800CCC0F és a 0x800CCC0E hibakódokat dobta küldés-fogadásnál az outlook.
Ennek sok oka lehet, adatfájlok sérülése, internet elérés, tűzfal, vírusírtól...
De ha a hibakódra keresünk rá nem fogjuk meglelni a tényleges megoldást sehol.

A lényeg, hogy a SSL/TLS a titkosított adatkapcsolat beállítás megváltozása miatt volt az, hogy egyáltalán nem szinkronizált az outlook.
Fogalmam sincs mitől változott meg valami, lehetséges, hogy egy windows frissítés tette, de biztos nem én állítottam át.

Megoldásról itt lehet olvasni, de leítom a lényeget, mert sok hozzászólás van.
Az az érdekes, hogy ez nem az outlook beállítása, hanem a windowsnak a saját paraméterei.
A módosításokkal nem lesz titkosítatlan a kapcsolat, az outlookban lévő e-mail fiókok simán mennek a megfelelő titkosítási beállításokkal. Szóval furcsa.

A lényeg tehát:
Regedit - Registry -ben kell
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.3\Client\DisabledByDefault
Ennek értéke legyen 1

Vagy gyakorlatilag ugyanezt teszi, ha
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SecurityProviders\SCHANNEL\Protocols\TLS 1.3\Client\Enabled értéke legyen 0

Ezekkel lehet variálni, ha egyik nem akarja az igazat, a másik tuti megoldja.
Ugyanitt található az SSL2 és a TLS1.2 is ha a fenti nem segítene, ugyanezeket a lépéseket ott is ki lehet próbálni.
Változtatások után csak az outlookot kell újraindítani
Ha valamiért nem lenne ott sem a DisabledByDefault vagy az Enabled sor, simán létre kell hozni az elemet, magyar windowsban a jobb klikk új parancsnál a Duplaszó (32bites) értéket, angolnál a dword opciót kell választani. Beírni a megnevezését és értékét a fentiek szerint.

Ennek ellenére az Outlook adatfájlokat is lehet ellenőrizni, az Office rendelkezik saját javítóeszközzel. Ez jócskán el van dugva, de ebben a cikkben le vannak írva a lehetséges helyei és használata
SCANPST.EXE amúgy a neve. Ebben kiválasztod az adatfájlt és lefuttatod, ő meg átnézi, javítja. Semmi hibajelenség mellett is találhat egy két kijavítandó valamit, nem kötelező használni.

[ Szerkesztve ]

(#8505) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Outlook 365. Ügyfél eseményre szeretnék meghívót (naptárbejegyzést) küldeni. Hogy lehet úgy megoldani, hogy több embernek küldöm el, de senki ne lássa a többi résztvevőt? (mintha titkos másolat lenne)

Előre is köszönöm

Galaxy S23 256GB Cream

(#8506) Gibo válasza Simivok (#8505) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia!

Amikor létrehozod az eseményt, akkor elméletileg bal felül van egy fül, ahol a harmadik opció az pont az, hogy ne mutassa a résztvevőket. :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#8507) zsoltip válasza Gibo (#8506) üzenetére


zsoltip
őstag

Ja. De csak neten. Asztali kliensben még mindig semmi. :U

[ Szerkesztve ]

(#8508) Gibo válasza zsoltip (#8507) üzenetére


Gibo
senior tag

való igaz, offline outlookban tényleg hiányzik az adott menüpont :(

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#8509) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Mi módon lehet az e-mail alatti mappákat átnevezni, esetleg törölni?
(send, delete, Antispam... stb.)
Köszi a válaszokat előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#8510) ACE-


ACE-
addikt

Sziasztok! Egy olyan howto-ra lenne szükségem, hogy milyen módon lehetne feladatokat kezelni úgy, hogy a feladat kiosztások szépen látsszanak a feladat kiosztójánál is, és a feladatot kapónál is, de ne kelljen minden feladatot külön e-mailben visszajelezni, elfogadni, stb, hanem ez egyszerűen könyvelődjön automatikusan a feladatok közé? Lehet ilyet egyáltalán?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#8511) gekkoXT válasza andreas49 (#8509) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Szerintem azt sehogy. Imap-nál előfordul, hogy a kiszolgáló eleve generál ilyen alap mappákat és olyankor előfordul, hogy kvázi duplán jelennek meg a mappák csak az egyik az outlook natív mappája a másik meg a kiszolgálóról szinkronizált.

(#8512) andreas49 válasza gekkoXT (#8511) üzenetére


andreas49
senior tag

Köszi, ez nem jó hír

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#8513) Zsolesz900rr


Zsolesz900rr
csendes tag

Sziasztok, megoldés keresésben szeretném a tanácsotokat kérni.
Szitu

0. van egy webshopom az Unasnál, MS outlookot beállítottam szépen a notebookomon, e-mail megy és fogadok is mailt.
1. Telefonomon is beállítottam utána az MS outlookban a fiókot, szinkonizálás szuper.
2. Notebookomon a szinkronizálás ezekután leállt (küldés fogadás sikeres,de új mail nem jön)

Mit kellene beállítanom hogy a telon és a notebokomon is mindig elérhetőek legyenek a levelek?

Köszönöm a javaslatokat :)

(#8514) kuk@c


kuk@c
tag

Sziasztok!

Exchange Online, beállítva Office 2021-ben. (Microsoft 365 is ugyanez)

Fiók felvéve, majd egy idő után újra bekéri a jelszót. Ez még nem is volna gond. A baj, hogy még egy kis idő elteltével nem ugrik elő a jelszókérő ablak. Vagyis ugorna, de el is tűnik.

Alul ugye jelzi hogy jelszó szükséges, de ha rákattintunk, egy pillanatra felugrik az ablaka, majd el is tűnik.

Találkozott már más is ilyen hibával?

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#8515) ACE- válasza kuk@c (#8514) üzenetére


ACE-
addikt

Én megpróbálnám windowsban a hálózati jelszavak kezelésénél az összes Outlook-os jelszó törlését, majd újra elmentését az Outlook-ban.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#8516) Jarod1 válasza kuk@c (#8514) üzenetére


Jarod1
addikt

valami előugró ablak blokkoló be van aktiválva böngészőn..

(#8517) kuk@c válasza Jarod1 (#8516) üzenetére


kuk@c
tag

Chrome van használatban, mindenféle kiegészítő nélkül. Egy böngészőben beállított ablak blokkoló hatással lehet az outlookra?

ACE- : A jelszavak törlését már próbáltam, nem segített.

@

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#8518) Mr. V. válasza Zsolesz900rr (#8513) üzenetére


Mr. V.
tag

A telefonon állítsd be, hogy a letöltött levelek 1-1 példánya maradjon a szerveren is. Ez minden értelmes levelezőprogramban beállítható, illetve ha jól emlékszem weben is beállíthtó ott, ahol a törölt levelek valós törlése is.

(#8519) SutPet


SutPet
aktív tag

Sziasztok,

Outlook valamiért teljesen megmakacsolta magát (o365). Egyszer gondolt egyet és a windows security elkezdte kérni az outlookhoz a jelszót. A probléma az hogy hiába adom meg csak újra és újra és újra kéri. Már újra raktam többször, készült új profil, az ms removal tooljával is próbáltam de semmi. Valaki tapasztalt már hasonlót és van esetleg ötlet mi a francot tudok vele csinálni?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8520) csako


csako
veterán

Üdv!
Outlook 2016-ban elromlott a spam szűrés, de nem teljesen, csak némely leveleket enged át, amiknek a feladói tuti le vannak tiltva :F Mi lehet a gond?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#8521) Zsolesz900rr válasza Mr. V. (#8518) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

a MS outlook mobil app-ban ilyet nem találok sehol (iphone-t használok ráadásul). Megnéznéd, hogy te ezt megtudod-e oldani a telodon?

(#8522) Mr. V. válasza Zsolesz900rr (#8521) üzenetére


Mr. V.
tag

Én nem "gyári" levelezőt használok, hanem univerzálisat: Aqua Mail Pro

Ebben nem találtam arra beállítást, hogy amit letöltött, azt más ne tölthesse, csak olyat, hogy amit töröltem, az csak a készüléken legyen törölt vagy a szerveren is, netán a kukába helyezze a szerveren is.

PC-n Thunderbird-et használok, az is mindent megtart a szerveren.

Annyi, hogy ha az egyiken olvasom a levelet, a másik is megkapja, de már nem jelez, hogy van olvastatlan, hiszen nincs.

A webes felületen (hotmail) szintén nem találtam SMTP letöltéssel kapcsolatos beállításokat.

1-1 levélről 2 db mobil (Aqua Mail Pro) és 1 Thunderbird PC is értesít és minden levél mindegyiken olvasható.

Gmail (web) esetében van (ha jól tudom) olyan beállítás, hogy maradjon-e a szerveren a letöltött, de talán pop3-ra vonatkozik.

Amennyiben nem hot vagy g, akkor a webshopodhoz tartozó fiókba weben lépj be és keress ott beállításokat.

Vagy próbáld ki te is az Aqua Mail-t (nem kell egyből a pro, nem tudom mi különbség van, gondolom reklám vagy 1-2 extra funkció), ha azzal marad a szerveren másolat, használd azt outlook helyett.
Extrái pl. hogy felolvassa (TTS) a levél küldőjét és a tárgyat is, ha beállítod, állítható rendszeresség a letöltésre wifin és mobilneten külön, akármennyi címet kezel (g, hot, yahoo, pop3, stb.), offline tárol, tehát netmentesen olvasható vissza akár 500 levél fiókonként, állítható csendes időszak (éjjel/hétvégén nem jelez hanggal) és megannyi funkciója van (képeket betöltse-e wifin, mobilneten, ha igen, max mekkorát), ... 5 éve kezdtem használni, azóta csak ez van mobilon. Magyarul is tud.

(#8523) andreas49


andreas49
senior tag

Sziasztok,
Szolgáltatót váltottam és ebből fakad a problémám:
A beállítás email cím javításnál átírtam a bejövő szerver nevet, valamint a kimenő SMTP nevet.
Újraindítás után jött a MS tesztüzenet a küldésről. Átnézve a beállításokat a kimenő SMTP nevet nem írta át, meghagyta a régit.
Készítettem egy új email címet, de ennél sem jegyezte meg az SMTP nevet, hanem felvette a régi szolgáltató által megadott nevet.
Hol lehet a hiba?
Köszi a segítséget előre is.
UI: +1 az Aqua Mail-ra, ez megjegyezte a kimenő SMTP nevet és küld és fogad az új beállításokkal

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#8524) Zsolesz900rr válasza Mr. V. (#8522) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

Köszi a tippeket, megkeresem a webshopomat, remélem tudnak vmit finom hangolni :)

(#8525) Zaji válasza Zaji (#8499) üzenetére


Zaji
őstag

Erre esetleg valakinek ötlete?

(#8526) gekkoXT válasza Zaji (#8499) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Szerintem a szolgáltatód levelezőrendszere hozza létre alapból a kétféle elküldöttek mappát. Illetve egyet biztos, ami eltér az Outlook által létrehozottól. Szóval a webmail felületen próbáld ezt beállítani. Gondolom nem sima gmail-ről van szó.

(#8527) Zaji válasza gekkoXT (#8526) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm a segítséget.
Nem sima Gmail. Jelzem a szolgáltató felé, hátha tudnak segíteni.

(#8528) Mr. V. válasza Zsolesz900rr (#8524) üzenetére


Mr. V.
tag

Nekem is előjött a hiba, azaz ha bármelyik mobilon OLVASOTT lesz egy levél, mielőtt a PC (Thunderbird) letölti, akkor nem jelenik meg a beérkezettek között.
Viszont!!!
Volt egy szűrőm, ami a promó anyagokat egy Promo könyvtárba teszi és nem a beérkezett közé, azt ha olvasottként jelöltem mobilon (Aquamail), a PC (Thunderbird) akkor is letölti.

Azaz minden levelet nem a "Beérkezett"-ből kell letölteni, hanem át kell irányítani egy "jött" mappába és onnan minden eszköz képes a már letöltött és olvasottat is kezelni.

Nálam ez pár hete jelent meg, szóval ez a hotmail/outlook szerver oldali újítás lehet.

(#8529) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!

Tegnap óta megjelent az Outlook-om Teendősávjában 2 új oszlop, ami zavaró és felesleges a számomra. Sehol sem találtam, hol lehetne kikapcsolni a megjelenítésüket. Foglalják a helyet (így is kicsi a gépek kijelzője; 13.3"). Tudjátok esetleg, hol lehet kikapcsolni? Az alábbi képen bekereteztem, mire gondolok:



Illetve még annyi, hogy ha felveszek egy új teendőt, amihez heti ismétlődő riasztást állítok be, az csak az első alkalommal riaszt, többet nem.
Ha ezt a naptárban veszem fel, ott rendesen működik. Viszont ez nekem nem jó. Erre va ötletetek, hogy orvosolható?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Teo

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#8530) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy amikor létre akarok hozni egy új eseményt az Outlook naptárban, akkor ezt az eseményt be tudjam állítani több naptárban is? Vannak különféle megosztott naptáraink, és célszerű lenne egy beállítással megadni létrehozáskor, hogy az újonnan létrehozott emlékeztető/esemény több ilyen naptárba is bekerüljön, mint külön-külön felvenni, ahány naptárban szeretném megjelentetni.
Elég hosszasan keresgéltem a neten és a programban is, de nem találtam eddig rá megoldást. Van esetleg valakinek valamilyen ötlete, javaslata erre?
Köszönöm! :)

(#8531) ACE- válasza rjy08 (#8530) üzenetére


ACE-
addikt

Internetről megosztott naptárba tudtommal nem tud beleírni az Outlook, nekem legalábbis nem sikerült. Van egy progi, az Outlook Google Calendar Sync, ezzel Outlook naptárakat tudsz szinkronizálni Google naptárba, és a Google naptárat meg tudod nyitni más Outlook-ban is.
[link]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#8532) Topmarker


Topmarker
újonc

Sziasztok!

Az androidos MS Outlook alkamazás nem jelzi csak beérkező levelek mappába jövő leveleket, ha létrehozott szabály szerint külön mappába megy, akkor nem kapok értesítést a levelekről.
Van ötlete valakinek. Nem tudok más alkalmazást használni, a cég nem engedi.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8533) Mr. V. válasza Topmarker (#8532) üzenetére


Mr. V.
tag

"létrehozott szabály" - itt a lényeg! A szabály NE áthelyezze, hanem MÁSOLJA a külön mappába. Így bár 2x fog szerepelni ("beérkezett" és "külön"), de a problémádat átmenetileg megoldja, amíg nincs "szakszerűbb" megoldás rá.

(#8534) rjy08 válasza Mr. V. (#8533) üzenetére


rjy08
tag

Amúgy érthetetlen számomra, miért hiányzik ez a funkció a programból. :/

(#8535) rjy08 válasza ACE- (#8531) üzenetére


rjy08
tag

Szia,
Köszi, de nem egészen erről van szó.
Az egyik személyes Outlook naptár, a másik egy létrehozott megosztott outlook naptár.
A cél az lenne, hogy a kolléga mikor létrehozza az eseményt a saját naptárjában, akkor választható legyen hogy ez az esemény megjelenjen a másik megosztott naptárban is, ne kelljen oda külön felvenni. Csupán ennyi.

(#8536) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Előzmények.
Sikeresen (Outlook-ban fiókot újra hozzáadtam) elértem, hogy csak a Sent mappa van meg.
Most ilyen hibaüzenetet kapok:

A leveleket ennek ellenére elküldi, de azok sehová nem kerülnek mentésre.
Hol/hogy lehet engedélyt adni az üzenetek mentésére.
Szolgáltatót kérdeztem, elmondásuk alapján ez Outlook beállítás.
Válaszokat előre köszönöm.

(#8537) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kedves Fórumtársak!

A munkahelyi informatika változása miatt nemrég újra az Outlook-ra (Microsoft 365) kellett váltanom.

Nagyjából sikerült mindent beállítani, de egy dolgot nem találtam.

A betekintő ablak (pl. beérkezett levelek) 1-1 egérgörgetésre három levélnyit mozdul el fel-le.
Van-e valahol olyan beállítási lehetőség, hogy csak 1-1 levélnyit gördüljön arrébb?

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#8538) #82860288 válasza gekkoXT (#8526) üzenetére


#82860288
törölt tag

Ooh, egy sok éves rejtélyt oldottál meg nálam. :DDD
Elképzelni nem tudtam miért van nekem magyarul és angolul is több mappám ugyanabból.
Felére csökkent a mappák száma, mert valamiért címkék voltak. :C

(#8539) gekkoXT válasza #82860288 (#8538) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Dejó, örülök!

(#8540) Topmarker válasza Mr. V. (#8533) üzenetére


Topmarker
újonc

Köszi, hogy válaszoltál, de így a beérkező mappa lesz káosz.

(#8541) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok, outlook névjegy/partner export/import kérnék segítséget. költöztetném, de nem tudom miért nem megy. az export/importnál lehet ugye pontos vesszős elválasztással exportálni, de a NÉVJEGYEK-ben egyetlen partner sincs benne. hol keressem, vagy van esetleg olyan bővítménye, amivel megoldható ? :R

outlook fiók nincs csak az elhagyandó pc-n, amire megy laposon meg nem is szeretnék :N

[ Szerkesztve ]

(#8542) Mr. V. válasza Topmarker (#8540) üzenetére


Mr. V.
tag

Akkor a "Beérkezett" mappát el kell rejteni.
Mióta én is észrevettem, hogy az olvasott levelek a többi készüléken nem töltődnek le, azóta nem is nézem a "Beérkezett" részt, csak a saját "Jött" mappámat.
Hogy ne legyen katyvasz, érdemes átirányítani mindent oda, a "Beérkezett"-et elfelejteni. Ám ekkor minden levelezőprogramban be kell állítani, hogy szinkronizálja a "Jött" mappát, értesítsen, ha olvasatlan van benne, stb.

(#8543) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Webes outlook.com-os felületen be lehet állítani, hogy egy adott alias legyen az alapértelmezett küldő cím, annak ellenére, hogy egy másik az ami a fő email, amivel belépek?
Szeretném azt a kis biztonsági előnyt, hogy minimalizálom a az esélyét, hogy kikerüljön általam a belépési emailem a nagyvilágba.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8544) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!
Az asztali Outlook (2016) újabban bizonyos levelek fejlécét/tartalmát hibásan jeleníti meg:


Mi lehet ennek az oka?
Előre is köszönöm.

(#8545) Qtyii


Qtyii
tag

outlook.com (365 előfizuval) -ra szeretnék váltani gmailről...
nos az adatok átmentése nehézkes és az új már az outlookba érkező levelek smap szűrője valami tragédia, szinte minden fontosat spambe rak... mindent úgy kell onna visszahalászni mielőtt törli :Y
tudna valaki erre valami megoldást...

(#8546) ledgeri válasza Qtyii (#8545) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A szűrőknél /szabályoknál nincs a Csak engedélyezett küldőktől érkező levelek fogadása beállítva?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8547) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

A gyerek most nyolcadikos, tanulják az Office-t. Ezért vettem neki codeguru-n egy Office 2016 licenszet.
Minden király, kivéve az outlookot.

Gmail fiókja és Yahoo van, egyiket sem tudtam hozzá adni, pedig egy rakás leírást találtam, próbálkoztam a két lépcsős azonosítással, meg alkalmazás kód beállításával a gmail fiókban, de semmi nem vezetett eredményre. Mindig odáig jutok, hogy az adatok megadása után bejön egy kis ablak az smtp-email-jelszó adatokkal és ezen nem jutok tovább sehogy.

Ez még nem is nagy gáz, mert a Win10 Posta alkalmazása azonnal elfogadta, a nagyobb félelmem az, hogy az én gépemen Office 2019 van, 2db email fiókot használok Outlookon, az egyik ott is gmail. Mi lesz, ha egyszer újra kell telepítenem a gépem? Vagy 2 éve raktam a rendszert, azóta minden megy rendesen, de sosem lehet tudni.

A saját gépemről a portbeállításokat is átmásoltam a gyerek gépére, de semmi nem jött be.
Szóval mi a fene történt az Office háza táján? Vagy esetleg levelező szolgáltatások táján?

Ha egyszer össze sz@rja magát az én gépem, akkor majd szívhatok én is az outlookkal?

Mi a trükk? Mert a nyilvános leírások nem jöttek be...

(#8548) Mr. V. válasza v.attis (#8547) üzenetére


Mr. V.
tag

A trükk az, hogy nem kell félelemben élni, hanem venni kell egy 100GB körüli (használt) HDD-t fillérekért a bolhapiacon, majd arra készíteni egy komplett biztonsági mentést a rendszerről.
Így ha később meghalna, a mentés napjára kb. fél óra alatt vissza tudod állítani.
Ha sokat telepítgetsz, érdemes havi 1x menteni.
A dokumentumokat, adatokat (mint pl. PST fájl) pedig nem a rendszer partíción tárolni az USERS könyvtár alatt, hanem egy csak adatoknak létrehozott partíción, ahova a letöltések, stb. is kerülne, így a Rendszer partíció valóban csak a rendszeré lenne és nem minden szemété.

Ez ugyan csak egy alternatív megoldás számodra, hogy ne rettegj a gép halálától, de én Win7-et használok, így az általad említett programokat telepíteni sem tudnám, nem hogy tanácsot adni benne... és ez a Win7 immáron több, mint 8 éves, a klasszikus (W98/NT) startmenü 4 oszlopban fér el, annyi minden van telepítve. 2 évente mentem, havi 1x nézek rajta vírust (tehát nem fut folyamatosan víruskereső), minden frissítés a telepítés óta ki van kapcsolva. Tehát ha az ember "gondozza" a rendszert, nagyon hosszú életű lesz, nem 1-2 év.

(#8549) v.attis válasza Mr. V. (#8548) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm az ötleteidet, valóban hasznosak és valamelyest használok is ilyen jellegű mentést, már csak ki kell bővítenem az outlookra.

Ennek ellenére a téma továbbra is foglalkoztat: miért nem tudok hozzá adni sem gmail, sem yahoo fiókot a 2016-os outlookhoz?
Régebben nem voltak gondok ezzel, ez a több lépcsős azonosítás meg a fene nagy védelem bevezetése bonyolíthatta meg. Valami trükk biztos van, csak nem tudom mi.

(#8550) gekkoXT válasza v.attis (#8549) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Nézd meg ezt: link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.