Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8251) BigManus válasza megint én (#8250) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

365 9900 Ft. - ért?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8252) mondeo61 válasza megint én (#8250) üzenetére


mondeo61
tag

Szia!
Tavaly novemberben itt vettem három Office 2021 pro plus retail kulcsot 3x12 USD.
Mindegyik működik MS fiókhoz kapcsolva, egyiket ráadásul az MS supp. keresztül simán átregisztem másik gépemre gép eladás miatt. Úgyhogy nem kell tartani tőle.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8253) satyama válasza satyama (#8241) üzenetére


satyama
csendes tag

Szervusztok!

Már több késő éjszakám ráment erre a kérdéskörre.
Valaki találkozott már hasonlóval?
Köszönöm.

.PM

(#8254) BigManus válasza satyama (#8253) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Holnap tudok segíteni... PM-ben dobd át a számodat és kereslek.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8255) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Úgy különben ehhez mit szóltok?
Normál email, ott a feladó:

Egy ideje meg jön ez a leválszemét, és nincs feladó. Jó egy hete, napi legalább egy, és nem ganézták még ki:

A levélben lévő tartalom erre a címre mutat:
http://hn-y6.dothepick.com/yqm:6c259726344kmfm7sw7emds2f45dgcjh48

A pipázással kapcsolatban meg lennének ötleteim a feladók irányába...

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8256) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Hogyan tudnék kirakni menüszalagra gombot, ami kattintásra megnyit egy e-mail sablont, ami a sajátgép egy adott mappájába van mentve?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#8257) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!

Mi okozhatja ezt az egy hete tartó problémát?
T-online-os fiókról van szó. Az üzenetek bejönnek, de küldeni nem lehet, mert kapok rögtön egy rendszerüzenetet.

Nagyjából 9-től 12 óráig rendbe jön, de a nap hátra lévőrészében ez a hibaüzenet fogad.
A webmail-en keresztül elmegy az üzenetet, de vállalati szinten baromi kényelmetlen úgy. Többen is használjuk ezt az email címet, és minden gépen problémás az üzenetküldés.
Tartozik ehhez a domain-hez egy másik cím is, azzal nincs ilyen probléma.
Víruskeresésen és után jelszó változtatáson már túl vagyunk.

(#8258) Jarod1 válasza csƵ (#8257) üzenetére


Jarod1
addikt

Milyen technikai korlátai vannak az e-mail küldésnek?

Amit a levélküldés technikai korlátairól tudni érdemes: az egyszerre megcímezhető e-mail-címek száma maximum 20 db lehet. 5 címzett után a levélküldő rendszer késleltetést léptet életbe, a késleltetés ideje 15 másodperc. Amennyiben 1 percen belül ugyanarról az IP-címről 60-nál több levelet küld, akkor a címet 30 percre kitiltja a rendszer.

[link]

(#8259) csƵ válasza Jarod1 (#8258) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt olvastam, de nincs ilyen. Max 1-2 címzett. Egész nap max 80 e-mail 8 órára lebontva.
1 percen belül nem képzelhető el 5-nél több e-mail.

(#8260) Jarod1 válasza csƵ (#8259) üzenetére


Jarod1
addikt

egyidőben nem használják ugyanazt az emailt?

(#8261) csƵ válasza Jarod1 (#8260) üzenetére


csƵ
őstag

De. De eddig is használtuk 4-en.

(#8262) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok!

Több problémám is lenne outlookban.
1. Gmailes fiók van beállítva pop3-al 3db gépre. Eddig flottul ment is. Az egyik masinát újra kellett telepíteni, beállítások ugyanazok mint voltak. Jelenleg a bejövő levelek két gépre megérkeznek, a harmadikra nem. Egy gépre mindig megjönnek, a másik kettőnél arra, amelyik előbb rányom a küldés fogadásra. Nincs már ötletem rá. mindnél ugyanazok vannak beállítva(fixen marad a kiszolgálón egy példány,99nap után törli).
2. Gmailes fiók szintén, az elküldött leveleimet megkapom én is mintha címzett lettem volna.

Imapos beállítás használhatatlan, olykor 10-15 percig is szinkronizál.....
Segítsen aki tud legyen olyan szíves.
Köszönöm.

(#8263) Jarod1 válasza Indyke (#8262) üzenetére


Jarod1
addikt

hozzá van adva biztonságos kapcsolódásnak?

(#8264) Indyke válasza Jarod1 (#8263) üzenetére


Indyke
csendes tag

Mire gondolsz pontosan?

(#8265) BigManus válasza Indyke (#8264) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Szerintem nézzük meg az IMAP beállításaidat. Jobb, stabilabb. A POP3 már nagyon lejárt lemez, bár működik még...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8266) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!
Cégnél van egy saját postaládám, és van egy "technikai" postaláda, amelyre több személynek is írási/olvasási joga van.

A probléma csak annyi, hogy a kereső funkció nem terjed ki a "technikai" postaládára. Akkor sem, ha a keresés helyénél a "Minden Outlook-elem" ki van jelölve. Erre van valamilyen megoldási javaslat esetleg?

Előre is köszönöm!

(#8267) BigManus válasza D5 (#8266) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Kevéske az infó...
Melyik Outlook?
IMAP vagy POP3?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8268) D5 válasza BigManus (#8267) üzenetére


D5
aktív tag

Szia!
Köszönöm, hogy írtál, de közben megoldották a kollégák, már működik.

(#8269) BigManus válasza D5 (#8268) üzenetére


BigManus
addikt

Akkor ok, viszont ha másnak is lesz ilyen, leírhatnád a megoldást. Hasznos lehet.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8270) D5 válasza BigManus (#8269) üzenetére


D5
aktív tag

Szia! Újra itt, és sajnos továbbra sem működik. Amúgy Outlook 365 verzióról van szó. Egyelőre semmi ötlet, hogy hogyan lehet megoldani ... :(

(#8271) flash-


flash-
veterán

Outlookban szabalykent hogy kell beallitani azt hogy ha "Kovács Béla" feladótól jött emaileket megvalaszolom akkor a beerkezett uzenetek mappából azt a levelet tegye át automatikusan egy általam megadott mappába az outlookon belul

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8272) BigManus válasza D5 (#8270) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Az konkrétan mit takar, hogy van írási/olvasási joga?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8273) #82860288


#82860288
törölt tag

Sziasztok,

Néha hallom, hogy felzúg a proci venti a gépben, ilyenkor task manager szerint az Outlook power usage-e nagyon magas, miközben maga a program semmit nem csinál, csak fut a tálcán.
Ez mitől lehet? Mit érdemes ellenőriznem?

[ Szerkesztve ]

(#8274) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van lehetőség outlook-os fiókhoz úgy hozzáadni egyéb fiókokat, mint a gmail-nél?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8275) BigManus válasza SharpSA (#8274) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Igen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8276) SharpSA válasza BigManus (#8275) üzenetére


SharpSA
veterán

És hol? Mert sehol sem találom ezt a lehetőséget a webes felületen...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8277) Fire/SOUL/CD válasza SharpSA (#8276) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alias-nak nevezik.
Outlook-ba bejelentkezve: jobb felső sarokban, ahol a kijelentkezés is van Saját profil/fiókadatok/fiókadatok szerkesztése

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8278) SharpSA válasza Fire/SOUL/CD (#8277) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm!

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#8279) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

Outlook 2016-ban a csatolt fájlt szeretném kinyomtatni a gyors nyomtatás funkcióval.
A csatolmányon jobb klikk és Gyors nyomtatás menüpontot választom.
Az azonnali nyomtatás helyett előbb feljön egy ablak, és a megnyitásra kell nyomni, hogy nyomtathassak.
Korábban ez nem volt.
Hogyan lehet ezt a felugró ablakot eltüntetni? Köszi.

(#8280) Fire/SOUL/CD válasza tpeter77 (#8279) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. ha meg van nyitva az OL, akkor zárd be
2. futtasd ADMIN joggal az OL-t
3. menj a gyors nyomtatásra és szedd ki a piát innen, majd ugyanezen az ablakon rögtön menj a megnyitásra, rendelj hozzá alapértelmezett progit (mindegy milyen progit, lehet az Edge is), FONTOS, hogy a "mindig ez az alkalmazás nyissa meg ezt a fájltípust" be legyen jelölve, okézd le, nyíljon meg a kiválasztott alkalmazással a PDF, ezt követően zárd be az adott hozzárendelt alkalmazást
4. lépj ki az OL-ből, indítsd el hagyományosan (nem ADMIN joggal) és már nem fogja kérni a megerősítést gyors nyomtatáskor

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8281) tpeter77 válasza Fire/SOUL/CD (#8280) üzenetére


tpeter77
addikt

Szuper! Sikerült megcsinálni, köszi szépen!
De vajon hogy került bele a pipa? Ez a rejtély...

(#8282) szamovar


szamovar
tag

Véletlenül kitöröltem az outlook napáramban(office2019) egy ismétlődő találkozót, amiben egy csomó jegyzet volt. Valahogy visszatudom állítani?

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#8283) Fire/SOUL/CD válasza tpeter77 (#8281) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magánál a levél gyors nyomtatásakor nem szokott feljönni külön megerősítő ablak, de arra sajnos nem emlékszem, hogy a melléklet gyors nyomtatásához ne kellett volna mindig is "engedély"... Szerintem ez mindig (vagy legalább is nagyon régóta) így volt/van, de lehet, hogy tévedek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8284) Fire/SOUL/CD válasza szamovar (#8282) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bekerül a levelezés Törölt elemek mappájába (mint amikor egy levelet törölnél), onnan visszaállítható. Jobb egér rajta/Áthelyezés/Másolás mappába és kijelölöd a Naptár mappát és OK.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8285) szamovar válasza Fire/SOUL/CD (#8284) üzenetére


szamovar
tag

Ott néztem először, de nincs benne.

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#8286) tpeter77 válasza Fire/SOUL/CD (#8283) üzenetére


tpeter77
addikt

Korán örültem.
Megint dobja az ablakot!

(#8287) Fire/SOUL/CD válasza szamovar (#8285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

POP3 esetén, ha a törölt elemek mappa is ki lett ürítve, akkor annak kapmeca.
IMAP esetén még beléphetsz az email szolgáltatód webes felületére, mert ilyen törléskor biztosítanak 28-30 napot a visszaállításra, talán sikerrel jársz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8288) Fire/SOUL/CD válasza tpeter77 (#8286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint ugyanúgy PDF-t szeretnél gyors nyomtatni és úgy dobálja újra az ablakot?
Minden egyes kiterjesztés esetén végig kell ezt játszani 1x, tehát ha nem PDF-ről van szó, akkor annál a kiterjesztésnél is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8289) tpeter77 válasza Fire/SOUL/CD (#8288) üzenetére


tpeter77
addikt

Valóban, az egyik pdf volt, a másik docx.
üdv!

(#8290) csacsi77


csacsi77
senior tag

Sziasztok!
Mivel az eddig használt Outlook2007 már nem lesz támogatott májustól, ezért feltelepítettem a Microsoft 365 Outlookot. Beimportáltam a két használt gmailes címemet. Tudok küldeni és fogadni is. Ez eddig fasza, de van egy kis esztétikai hiba, amire nem jöttem még rá.
A régi 2007-ben egy beérkezett mappa volt és abba frissült a két db gmail-es bejövő levelezés. Ugyanígy az elküldött elemek közé került mindkét mailcímről elküldött levél. Tehát egy Beérkezett üzenetek és egy Elküldött üzenetek volt.
Most azonban külön külön látom a két email címemhez tatozó mappákat, sőt mindkettőben van még egy Gamil almappa is.
Lehetne valahogy összefésülni a két gmailes címet és csak egy Beérkezett üzenetek és egy Elküldött üzenetek legyen?
Ez a helyzet most:

Öreg fater megoldja!!!!

(#8291) Jarod1 válasza csacsi77 (#8290) üzenetére


Jarod1
addikt

külön PST file ok lettek létrehozva a gmailes fiókokhoz, ezért látod külön őket.

(#8292) csacsi77 válasza Jarod1 (#8291) üzenetére


csacsi77
senior tag

És van erre valami megoldás? Nem volt pst file importálás külön. Csak hozzácsatoltam a két postafiókot.

Öreg fater megoldja!!!!

(#8293) csacsi77 válasza Jarod1 (#8291) üzenetére


csacsi77
senior tag

Kezdem megszokni, hogy két külön helyre jönnek a levelek.
Ma azonban újabb problémába ütköztem. Egy levélhez szeretnék emlékeztetőt beállítani, de csak megjelölni tudom a piros kis zászlóval, emlékeztető ablak, ahol dátumot tudok rá megadni az nem jön fel.
Be tudtam állítani 1 alkalmas értekezletet rá, remélem fel is jön majd. De a 2007-ben csak jobb egérgombbal kattintottam a levélen és már be is tudtam állítani a dolgot.
Ez tényleg ennyire bonyolult lett a 365-ben?

Öreg fater megoldja!!!!

(#8294) Emunem


Emunem
aktív tag

Hali,
nem tudom mennyire új ez az anomália, de nálunk egy ideje, (kb 1 hónapja) nem lehet kijelölős nyomtatást véghez vinni. Az outlook levelezős részét bármelyik webböngészőben próbáltuk ugyanúgy nem működött. :O
példa:
Chrome/Edge/Opera/Firefox-ban az outlook megnyitása, a levelezős része. Ott egy üzenet megnyitása, azon belül csak egy szövegrész kijelölése, és a kijelölt részre jobb klikk/nyomtatás rész után egy üres lap az előnézeti lap. Nyomtatási beállítások minden a régi, minden szükséges beállítás megvan. És mindig csak egy üres lap, alján webes hivatkozás, vagy cím meg felül a dátum azt hiszem... :(((

Ez most egy bug, egy feature, vagy valami a rendszerben nem ok? (Megpróbáltam más gépen is, ugyanaz a probléma)

Előre is köszönöm. :R

"... hát persze ..."

(#8295) mondeo61 válasza Emunem (#8294) üzenetére


mondeo61
tag

Szia!
Kíváncsiságból kipróbáltam, valóban nem működik a kijelölés nyomtatása, csak az egész oldalé. Próbáltam a .pdf az .xps nyomtatást, nyomtatóra küldést, de az eredmény az lett amit írtál. Hogy mi okozza nem tudom, mert nem használtam még ezt a funkciót. Üdv.

(#8296) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv.

érdekes problémába ütköztem. Az egyik kollégánál az alábbi jelenség van:
Ha csak neki küldenek e-mailt, akkor megkapja. Ha 2-3 embernek küldik egyszerre, még azt is. De ha nagy csoportos e-mailt küldenek neki, amiben az ő címe is benne van, azt nem kapja meg. Már fél órája nézem a google-t, de semmi. Persze az is lehet, hogy rosszul keresek rá.
Ötlet? Fura az egész.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#8297) BigManus válasza Adebayor (#8296) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Gondolat olvasás indul... 3,2,1
Tehát Outlook 2003-at használtok, Freemail címekkel POP3 protokollal...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8298) csacsi77 válasza csacsi77 (#8293) üzenetére


csacsi77
senior tag

Kb. már megvan a megoldás. Egy levélre jobb gombbal rákattintva van egy Gyorsműveletek parancs és azon belül egy Feladat létrehozása alparancs. Azon belül be lehet állítani az emlékeztetőt egy levélre. Hát ennyi. Két kattintással több, de legalább működik.

Öreg fater megoldja!!!!

(#8299) Adebayor válasza BigManus (#8297) üzenetére


Adebayor
aktív tag

Outlook 2016
POP3, de nem freemail, hanem maxer.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#8300) Jarod1 válasza Adebayor (#8296) üzenetére


Jarod1
addikt

a többiek megkapják? nincs vmi szűrő bekapcsolva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.