Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Mr. V. válasza Jim74 (#8400) üzenetére


Mr. V.
tag

Nem feltétlenül csak a "gyári" levelezőket érdemes használni, ha CSAK levelezésre kell, semmi másra. Tehát nem kell Outlook, nem kell Gmail, hanem egyetlen univerzális levelezőprogram, ami mindet kezeli.
Többet próbáltam, de leginkább az AquaMail vált be nekem (igaz, én pro-t használok, amiben tuti nincs reklám, az áruházas változatot nem ismerem). Jelenleg 3 hotmail (outlook) fiók és vagy 10 gmail fiók van egyetlen programban, így minden levelet 1 helyen megtalálok. Keresni is lehet egyszerre az összesben is.
IMAP támogatása is van, mindent tud. Külön lehet kérni egyenként (fiókonként) értesítést ha levél érkezik, vagy egységesen állítani, lehet éjszakát/hétvégét is meghatározni, amikor nincs értesítés, csak az ikonján látszik, hogy hány érkezett. TTS-el fel tudja olvasni a tárgyat érkezéskor, állítható, hogy milyen rendszeresen szinkronizáljon, illetve a program teljesen offline! Beállítható, hogy mennyi levél maradjon letöltve (talán 50 az alapbeállítás). Adattakarékosra is állítható mobilnetre, hogy rákérdezzen a melléklet vagy nagyobb kép letöltésére. Szóval nagyon sokmindent tud és magyar nyelvet is ismer.
Több, mint 5 éve használom, problémám nem volt vele, ezért merem ajánlani. Letisztult felület, semmi csecsebecse (bár elvileg lehetne a névjegyekből fotókat hozzárendelni feladókhoz), nem kémkedik (analytics, stb.).

Szóval van alternatíva, ahol nem kell reklámot nézegeti, nem kell belépkedni, nem kell net a levelek olvasásához.

(#8402) Jim74 válasza Mr. V. (#8401) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. :R Megnézem.
Azért használok Outlook-ot, mert az asztali gépen is az fut és a telefonon is az MS naptár alkalmazása és ToDo appja van telepítve.

(#8403) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Most kaptam két Microsoft-os account-omról is értesítést, hogy "Gyanús tevékenységet észleltek", ránéztem (bejelentkeztem) és tényleg: a tevékenység lista szerint valaki az USA-ból reg-gelt be méghozzá valami e-mail klienssel. Nem hallottatok róla, hogy ez mostanság mitől lehet? Esetleg "szivárgás" volt, vagy ez egyedi eset nálam? (A jelszavakat persze már gyorsan megváltoztattam, de elég idegesítő, hogy nem tudom mitől lehetett ez, hogyan tudhatta meg a jelszavaimat.)

[ Szerkesztve ]

(#8404) #82860288 válasza SunMount3r (#8403) üzenetére


#82860288
törölt tag

Én majdnem hetente kapok ilyen leveleket, az activity meg borzasztó, millió helyről megpróbáltak már bejelentkezni / feltörni.
Nálam nincs jelszó, viszont van 2 faktoros hitelesítés, csak akkor tudnának bejelentkezni, ha a telómon rányomok a jó kódra.
Bármi lehet, de hogy miért próbálkoznak ugyanazzal az accounttal többször, fogalmam sincs.

(#8405) SunMount3r válasza #82860288 (#8404) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De itt konkrétan megtörtént a bejelentkezés és azt írta ki a tevékenységnapló, hogy le is sync-elte a leveleimet. De fogalmam sincs honnan szerezte meg a jelszavakat, ráadásul mind két külön fiókhoz...? Csak itthonról szoktam bejelentkezni, az ESET IS meg fut éjjel nappal a gépen. Ilyet még sose kaptam a Microsoft-tól, pedig ezek a fiókok már majd 10 évesek...

(#8406) #82860288 válasza SunMount3r (#8405) üzenetére


#82860288
törölt tag

Tuti? Mert levélben nekem is azt írják, hogy bejelentkezett, de közben meg nem.
Az adatoknál a típusnál ott van, hogy sikertelen szinkronizálás.
A jelszavamat megváltoztattam én is.

(#8407) SunMount3r válasza #82860288 (#8406) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#8408) SunMount3r válasza SunMount3r (#8407) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt sem értem mi lehet, megint ott az USA-s bejelentkezés a listán, de erről most már semmi e-mail-t nem küldött a rendszer:

A felső az ugye én vagyok, az alsó pedig az idegen. Rányomtam mellette a "Secure your account-ra" és ezt írta ki, amit ott is látni: You've secured your account since this activity occurred. Már hogy tehettem volna, mikor tegnap reggel 5 óra körül változtattam jelszót ezzel a funkcióval, azóta pedig semmit? Egyre idegesítőbb ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8409) #82860288 válasza SunMount3r (#8408) üzenetére


#82860288
törölt tag

2 faktoros hitelesítést használsz?
Még talán annyit tudsz tenni, hogy az eszközöknél megnézed van-e olyan, amit nem ismersz.
Vagy kérsz Microsoft supportot email / chaten.

(#8410) SunMount3r válasza #82860288 (#8409) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem. Pl. nincs telefonom. Mondjuk az egyik fiók hitelesítő címe, a másik fiók e-mail címe. Ezt lehet át kellene raknom egy gmail-es címre inkább mind kettőnél. De akkor még a gmail-es címem is kiderülne az idegennek. Az eszközöknél nincs ismeretlen.

(#8411) urbi107


urbi107
tag

Találkoztatok már olyannal,hogy az outlook rossz mail címeket dobál fel mikor elkezdem gépelni. Jó címeket nem tárolja el.
A kliens törlése és telepítése után is előjön ez a hiba.
Hol érdemes keresélgni a megoldásában?

(#8412) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Beállítottam az Outlook-ot és csak a Sent mappát szinkronizálja, a bejövőket nem. Ilyenkor mit lehet tenni? :F

(#8413) BigManus válasza forum_user (#8412) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

1, melyik verzió
2, IMAP vagy POP3?
3, Outlook, Gmail, vagy milyen fiókkal?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8414) forum_user


forum_user
tag

Közben megoldódott, az volt a gond hogy automatikusan IMAP-ra tette, nekem meg POP3 kell.

(#8415) BigManus válasza forum_user (#8414) üzenetére


BigManus
addikt

De legalább megoldottad :DDD

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8416) forum_user válasza BigManus (#8415) üzenetére


forum_user
tag

Az elküldött mappát csak IMAP esetén lehet szinkronizáltatni, POP3-nál nem?

(#8417) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Elnézést a visszaolvasás hiányáért, de eléggé ideges vagyok, nincs türelmem.
Újrahúztam egy win10 + Office 2016 (2206 buildverzió16.0.15330.20260 64 bites ) laptopot. Outtlookban egyetlen gmail.com fiókomat sem tudom felvenni.
Próbálkoztam manuális IMAP/SMTP adatok megadásával, de megbuktam, nyilván rossz adatokat adok meg.
Az az érdekes, hogy minden egyes beállítási kísérletemről, kapok gmail értesítést egy olyan outlook 2019 fiókba, amit látok:

Mit rontok el, illetve tudtok tanácsot adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8418) forum_user válasza VGYke (#8417) üzenetére


forum_user
tag

Videót próbáltál róla nézni?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8419) #82860288 válasza VGYke (#8417) üzenetére


#82860288
törölt tag

Úgy emlékszem már a 2016-os verzió is magától beállította a fiókot email és jelszó alapján. Nincs valami felugró ablak a háttérben, amit nem vettél észre?

(#8420) zsoltzsolt válasza VGYke (#8417) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Gondolom gmailben engedélyezve van az imap.. Azt nézted?

(#8421) VGYke válasza zsoltzsolt (#8420) üzenetére


VGYke
addikt

Igen engedélyezve van:

Egyébként eddig tökéletesen működött és most is működik Outlook 2019 alatt.
És igen, amikor korábban beállítottam, csak email/jelszó kellett és elintézett magának mindent, ezért nem értem mi történhetett időközben.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8422) #82860288 válasza VGYke (#8421) üzenetére


#82860288
törölt tag

Gmail beállításoknál középen vannak a POP / IMAP beállítások.
Nem kér esetleg még 2FA-t?

(#8423) VGYke válasza #82860288 (#8422) üzenetére


VGYke
addikt

Na majd most iszom egy jéghideg sört nyugtatónak és ismét nekiugrok mit kér és mit nem, de emlékeim szerint az első jelszó kérésig el sem jut... lehet valami szinkronizált felhős cuccból veszi?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8424) steele80 válasza VGYke (#8423) üzenetére


steele80
senior tag

A kétlépcsős hitelesítés és az alkalmazás jelszó a google fiókban engedélyezve van? Mert anélkül már nem fog menni Outlookkal. #8364*ben lehet a megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#8425) VGYke válasza VGYke (#8423) üzenetére


VGYke
addikt

Nem találok megoldást! Hihetetlen! Pedig biztos egyszerű lehet.
Pl itt és pl itt bemutatott beállításokat el sem érem, mert ettől "fejlettebb" a beállítási felület, vagy ettől butább vagyok....
a 2 faktoros be van állítva, nem nem hinném hogy az kavar be.
:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8426) steele80 válasza VGYke (#8425) üzenetére


steele80
senior tag

És alkalmazás jelszót is adtál meg?

(#8427) VGYke válasza steele80 (#8426) üzenetére


VGYke
addikt

Ennél az Outlook 2016-nál még nem, mert korábban nem kellett. Van ahol már kellett (Asus router e-mail értesítései, stb.)

Bár igazad van, egy próbát megérne. Be kellene kapcsolni gmail-ben a kevésbé biztonságos alkalmazások kezelését vagy hogy a túróba hívják ezt a lehetőséget.
Ezután megpróbálni beállítani a gmail fiókot a saját jelszavával.
Ha megy, kikapcsolni a kevésbé biztonságos alkalmazást (mert egy idő után úgy is magától kikapcsol=tapasztalat) és megadni alkalmazásjelszót.

Most hirtelen az a bajom, nem találom sem a kevésbé biztonságos cucc bekapcsolását, sem az alkalmazásjelszó generálását...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8428) steele80 válasza VGYke (#8427) üzenetére


steele80
senior tag

#8364 Ebben a hozzászólásban mindent megtalálsz. Én is ezzel szívtam pár hete és végig mentem rajta és működik.

(#8429) flash-


flash-
veterán

azt szeretném kérdezni hogy van e outlookra valami olyan emlékeztető ami később(10-20-30-60) is jelez ha nem olvastam el a bejovo emailt, tehát ami visszatérően is jelezget hogy véletlenül se hagyjak ki egy emailt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8430) VGYke válasza flash- (#8429) üzenetére


VGYke
addikt

Nem tudom mire gondolsz, de az Outlook szerintem mindég mindenhol jelzi az olvasatlan üzeneteket. Legalább is én nem találkoztam azzal hogy nem jelzi.
Vastag kiemeléssel, számokkal, e-mail mellett kék csíkkal:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#8431) flash- válasza VGYke (#8430) üzenetére


flash-
veterán

hát olyasmire gondolok mint ami volt androidon is korábban missed call reminder, tehát ha nem néztem meg a nemfogadott hívásom akkor x percenként újra jelzett :)
céges gépen két fiók van és egyre több a levél egyre könnyebb belekeveredni, és mivel nem vagyok rendszergazdai jogosultsággal még nagyon állítani se tudok semmit

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8432) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Outlooknál meg lehet csinálni, hogy különböző levelező fiókok külön jelenjenek meg? Mintha másik levelező programot használnék minden fiókhoz.

(#8433) Jim74 válasza Zaji (#8432) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szerintem Win 10 posta alkalmazásban ha felveszed külön a fiókokat, akkor az Outlook indításánál ha jól tudom megkérdezi, hogy melyik profilt töltse be, így minden indításkor tudsz választani a különböző fiókok közül.

(#8434) fjanni


fjanni
tag

Nyelvi beállításokkal van gondom. Általában két nyelven, magyar és angol levelezek. Az biztos hogy amikor magyar levelet akarok írni akkor angolul ellenőrzi, ha angolt akkor pedig magyarul. Tudom hogy Win+Shift billentyűkkel lehet váltani, de ez nem mindig sikerül. Mintha külön váltaná át a billentyűzetet és a nyelvet.
Kinek mi a tapasztalata, hogyan lehet a váltást felgyorsítani?

(#8435) cappa72


cappa72
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit tanácstalan vagyok, és nem biztos, hogy a legjobb topikba írok...
Szóval van microsoft fiókom, és ma délelőttig remekül működött androidon a K9mail programmal az e-mail lekérés.
Számítógépről is bejelentkeztem, kétlépcsős azonosítással, és onnantól a gépen (web-es felület) megy a levelek lekérése, de a k9-en azóta kuka... csak annyit ír, hogy nem jó a felhasználónév vagy a jelszó.
Szerintem meg de.
Valahol tuti be kell állítani az m$ fiókban, hogy e-mail kliens is szinkronizálhasson. Na és ezt a beállítást kerestem, azt hiszem meg is találtam, és ez is volt beállítva. Kikapcsoltam, elmentettem, aztán visszakapcsoltam, elmentettem, de nem történt változás.
Van még valahol beállítási kötelezettségem, hogy klienssel tudjam használni a Microsoft levelezésemet?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8436) BigManus válasza cappa72 (#8435) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Gyorsan megnéztem, nekem sem működik.
K9-el van valami.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8437) cappa72 válasza BigManus (#8436) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi a visszajelzést!
A freemail fiókommal működik.
Közben megpróbáltam a gmail-lel lekérni a microsoft leveleimet, és ott simán megy.
Szóval a freemail működik pop3-mal, az m$ levelek nem mennek imap-pal a k9mail-en (jó kis mondat).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8438) cappa72 válasza cappa72 (#8437) üzenetére


cappa72
nagyúr

HM... Fiamnak működik ugyanazzal a verziójú k9mail-lel.
Kíváncsi vagyok, hogy mitől nem megy nekem. Kétlépcsős azonosítás lehet a háttérben?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8439) hape60


hape60
aktív tag

Office 2019, Outlook. IMAP/SMTP beállítás, az elküldött levelek nem jelennek meg. Már végignéztem a Google-val fellelhető megoldásokat, egyik sem oldja meg. Van vlami ötlet?

(#8440) BigManus válasza hape60 (#8439) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

A webes felületen a címkéknél be van kattintva az IMAP jobb oldalon az elküldötteknél, illetve a megjelenítés felirat vastagon szedett?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8441) BigManus válasza cappa72 (#8438) üzenetére


BigManus
addikt

Próbáld meg törölni, majd újra felvenni a fiókot.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8442) cappa72 válasza BigManus (#8441) üzenetére


cappa72
nagyúr

Már megtörtént, de köszönöm a tippet.
(illetve az a kombó is megvolt, hogy az ms fiókban ki/be kapcsoltam az imap engedélyezést, k9-ből töröltem/hozzáadtam a fiókot; illetve kipróbáltam a pop3 elérést is; az eremény u.a., hibás jelszó vagy felaszálónév)
Lehet, hogy törlöm az appot, és 0-ról állítom be az összes k9-ces fikókot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8443) BigManus válasza cappa72 (#8442) üzenetére


BigManus
addikt

Az alkalmazás jelszavaknál már próbáltad?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8444) cappa72 válasza BigManus (#8443) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R
Hálás köszönet!
Azonnal sikerült!

"Alkalmazásjelszó használata a kétlépéses ellenőrzést nem támogató alkalmazásokkal"
Na ez az infó nem volt meg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8445) hape60 válasza BigManus (#8440) üzenetére


hape60
aktív tag

Bocs, de nem értem... mit értesz a webes felületen?

(#8446) BigManus válasza cappa72 (#8444) üzenetére


BigManus
addikt

Király 😉

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8447) BigManus válasza hape60 (#8445) üzenetére


BigManus
addikt

A Gmail-t a webes felületen nyisd meg. Beállítások között a címkéknél nézd meg.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8448) hape60 válasza BigManus (#8447) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, megnéztem, a válasz: igen, igen.

(#8449) BigManus válasza hape60 (#8448) üzenetére


BigManus
addikt

Az SMTP beállítások hogy vannak megadva?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8450) hape60 válasza BigManus (#8449) üzenetére


hape60
aktív tag

Erre gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.