Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8601) Gyorkoszz


Gyorkoszz
újonc

Sziasztok!

Külső rendszerben kiállított számlákat szeretnék emailen küldeni Outlookon keresztül. Az adatkapcsolat megvan, az Outlook minden probléma nélkül ki is küldi ez emailt, de minden egyes email esetén az alábbi üzenetet dobja fel. Ezt hogy lehet kikapcsolni, mivel 3-400 email esetén ez elég macerás folyamat? Szolgáltatóval egyeztetve van, hogy nem fogja spamként kezelni majd a csoportos küldést.
Az adatvédelmi központ / Programozott hozzáférés menüjében találtam erre vonatkozó részt, de ott a beállításokat nem lehet módosítani.
Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#8602) Sliderxy válasza hape60 (#8599) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Sajnos igen, előfordul, hogy user error-ra hivatkozva lepattintanak, ez sokban függ attól, hogy milyen ügyintézőhöz kerülsz. Ezzel sajnos nem tudsz mit kezdeni.

(#8603) Jarod1 válasza Gyorkoszz (#8601) üzenetére


Jarod1
addikt

vagy a defender vagy a vírusírtó fogja ezt cvsinálni, víruskereső mi van fent?

(#8604) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Outlook mobil alkalmazásban nem tudom törölni a leveleket, mert a következő üzenetet kapom:

Hol tudom állítani ezeket az engedélyeket?
Tudom ez Android, de a topikban nem kaptam választ és gondoltam hátha itt tud valaki segíteni.
Válaszokat előre köszönöm.

(#8605) codec


codec
senior tag

Üdv!
Digi tanúsítványa lejárt, az outlook folyton figyelmeztet rá, tudok valamit csinálni vele, hogy újra meg legyen hosszabbítva a tanúsítvány érvényessége? Vagy van erre bármilyen megoldás?Köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#8606) Mr. V. válasza codec (#8605) üzenetére


Mr. V.
tag

Nézd meg az adott tanusítvány adatait és keress belőle újabbat. A "digicert" nem ugyanaz, mint ami neked kell, így tudni kell a pontos nevet hozzá.
Sok lejár az idén, 15-én is járt le valami, van több ca-cert oldal, ahonnan letölthetőek akár win-re, akár droidra.
Rootolt készüléknél csak be kell másolni egy könyvtárba és újra kell indítani a készüléket, lezárt készüléknél egyesével kell importálni és beírni a nevét. Állítólag az újabbaknál már még bonyolultabb.

(#8607) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Adott lenne egy archivált pop3 fiókom, most ugyanezt a fiókot imap-ként akarom használni. Ha az archívból régebbi beérkezett, elküldött stb. leveleket bemásolok az imap fiókba akkor az felkerül a szerverre?

(#8608) Llew


Llew
senior tag

Sziasztok!

Az indamail fizetőssé válása miatt keresek valami alternatívát egy szemetelős emailnek, ahova áthoznám az ottani tartalmakat is. Aztán keresés közben eszembe jutott, hogy az MS fiókomhoz kel lenni egy outlookmailnek is. Meg is van, viszont egy kis gondba ütköztem vele.
Anno az MS fiók létrehozásakor nem új fióknévvel csináltam, hanem egy vipmailes emailcímet rögzítettem be, ami aztán átalakult indamailessé (valamikukacsvipmail -> valamikukacindamail). Az MS fiók ettől még működik bár nem használtam sokat, de ott van mögötte a valamikukacvipmail című outlookmail is. A probléma viszont az, hogy nem tudok rá email fogadni, mert a vipmailes címre nem lehet emailt küldeni. Viszont ha az outlookból küldök emailt az megérkezik és feladóként ott van a vipmailes cím, de arra már a válasz nem megy ki.
Szóval hogy működik ez így? hogy lehet ezt helyre rakni?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8609) Jarod1 válasza Llew (#8608) üzenetére


Jarod1
addikt

na indamail is fizetős lesz? nem régen citromról tudtam meg

(#8610) Llew válasza Jarod1 (#8609) üzenetére


Llew
senior tag

https://telex.hu/tech/2023/03/06/vipmail-indamail-citromail-fjordmail-fizetos-elofizetes

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8611) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Valahogy lehet törölni az email duplikációkat?

(#8612) Llew válasza Llew (#8608) üzenetére


Llew
senior tag

Ha minden igaz, akkor email aliasozással meg tudom oldani,de kérnék egy kis visszaigazolást, hogy ez így jó lehet
Vagyis a régi email név mint elsődleges alias bejelentkezésre, illetve feladóként működik, de fogadni nem tudok rá. Létrehoztam egy aliast azzal működik ki-be a levelezés.
Ami érdekes, hogy most a MS accountban 3 kimenő opció van
1. a vipmailes fióknév
2. az outlook_hosszúkódkukacoutlookpontcom
3. aliaskukacoutlook

viszont hiába állítok az első között, a kimenő email a 1. opcióval fog megjelenni a címzettnél.

Mi van ez esetben akkor ha megszüntetem az elsődleges aliast? Ha fogadhatnék rá emailt mert valahol az lenne regisztrálva akkor baj lenne, de így nem tudom. Annyi, hogy a windows-om a fiókhoz van kötve. Azzal vajon mi történik ha megszüntettem az aliast? Átmegy a másikra? vagy semmi nem változik?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8613) rita7107 válasza Jarod1 (#8609) üzenetére


rita7107
aktív tag

:Y :((
Akkor kénytelen leszek megszüntetni a fiókot.
2000 Ft/hó.... :W

(#8614) hotkar válasza bozsozso (#8611) üzenetére


hotkar
aktív tag

POP3 fióknál biztosan. A kiválasztott mappánál jobb gomb-> Mappa tisztítása.
IMAP-nél nem tudom, lehetséges-e.

(#8615) bozsozso válasza hotkar (#8614) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezek archivált levelek. Ezt egyszer elindítottam, törölt is, de nem feltétlenül a dupla leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#8616) Llew válasza Llew (#8612) üzenetére


Llew
senior tag

Újabb kérdés merült fel. Az egy dolog, hogy használhatóvá teszem valahogy a fiókot, de hogy tudom átimportálni az outlookba? Átirányítási opciót találtam, de import nincs vagy én nem találom.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8617) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórmtársak!
Google Contacts alapértelmezett tárolóból, miként lehetséges:
- asztali Outlook címzett beírásakor az automatikus javaslat, tehát a Google-ben tárolt névjegyek közti válogatás?
- ugyanez a kérdés Andoridon.

Köszi.
zsoltip

(#8618) handinhand95


handinhand95
újonc

Sziasztok!

Microsoft Outlook webes verziót használok, Office 365 keretén belül, vállalati környezetben. Van egy olyan gondom, hogy bizonyos levelek url-jeire szükségem lenne. mert egy táblázat részeként fontos lenne onnan elérnem ezeket.

Korábbi verziókban simán elérhető volt a levelekhez rendelt url emlékeim szerint, viszont most már nem.

Nem tud valaki erre valami megoldást mégis?

[ Szerkesztve ]

(#8619) zsoltip válasza zsoltip (#8617) üzenetére


zsoltip
őstag

Valaki valami tipp?

(#8620) futureboy


futureboy
tag

Sziasztok. Tudja valaki, hogy windows live mail-ből hogyan lehet a postafiókokat átrakni outlook 2016-ba? Hiába csináltam külső programmal mentést a live mail-ből, se a címjegyzéket, se a postafiókokat nem tudom migrálni. Az outlook már nem ismeri a .iaf fájlokat, semmi normális import lehetőséget nem tud. Nagyon húzom a fogam tőle, de sajnos a live mail-t évekkel ezelőtt kinyírták, azóta nincs hozzá hasonló normális levelező program. Tudtok ajánlani valamit (vagy megoldást a fiók importra) ami működik. Az outlookon és a thunderbirden (a két legnagyobb fos) kívül? Előre is köszönöm.

(#8621) forum_user


forum_user
tag

Sziasztok!

Nektek letöltődnek most a DIGIs e-mailek vagy csak nálam lett hiba?

(#8622) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Outlook-ban törölt levelek visszaállítása, ha már a törölt elemek mappából is törölték, lehetséges? Régebbi levelek, azok a szerveren már nincsenek fent.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8623) zsoltip válasza zsoltip (#8617) üzenetére


zsoltip
őstag

OK. Go Contact Sync MOD megoldotta. Ezzel szinkronba került a Google-MS.
Most a cél, hogy az MS Outlookban lévő kontaktokat egy másik, ugyanazon szervezeten belüli kolléga is lássa, sőt tudja kezelni, szerkeszteni, ha kell.
Ebben tudnátok segíteni?
A szimpla megosztás lehetőséggel nem jelennek meg a kontaktok a szóbanforgó másik MS acoountban...

(#8624) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok, segítséget kérnék, mindkét kérdés outlook levelezés és kliens beállítás.

Új postafiókot nyitottam, régi megszűnik szolgáltató váltás miatt.
Outlook postafiók, outlook kliensben kezelve. Mikor létrehoztam (2 napja) adtam jelszót, de persze az égvilágon sehová nem írtam fel, mert úgy gondoltam a kliensben menedzselés miatt sohasem kell. Szóval most, hogy működik, most jöttem rá, hogy szeretném tudni azt, hogy marad-e a szerveren 1 példánya a beérkező email-eknek, vagy sem, de sem olyat nem találok, ahol a postafiókból ki tudnám olvasni ezt, de azt sem, hogy milyen jelszót adtam. Van olyan levelező, amiből pl. a jelszó kiolvasható, ezt az outlook nem tudja ? Próbáltam ms segítséget kérni, de alig volt elküldött email-em és azt írják 24 óra meg az sem biztos, mert kevés a helyreállításhoz.

Összegezve: hol találom a kliensben egyrészt a jelszót, másrészt azt, hogy marad-e 1 példány a kiszolgálón. A postafiók beállításoknál tuti nem, se a kimenő, se a bejövő postafióknál ilyen nincs. (ja kliens outlook 2019)

Másrészt: megszűnő postafiókomban hogyan tudom leállítani a lekérdezést és üzenetküldést azt követően, hogy a szolgáltató lezár ? Nem akarom a levelezést sehová vinni onnét ahol van a kliensben, legfőképp törölni nem...

választ köszönöm :R

(#8625) BigManus válasza #73959936 (#8624) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Mi az új szolgáltató? Meg kellene próbálnod ott a webes felületen elfelejtett jelszó opciót.
Kliensben: Fájl/Fiók beállítások. Ott a címedet kijelölve módosítás.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8626) #73959936 válasza BigManus (#8625) üzenetére


#73959936
törölt tag

outlook.hu fiók. a webes felületen lehetetlen végigvinni az elfelejtett jelszó funkciót, mert olyan kevés elküldött email volt, hogy nem tudják azonosítani....

de köszönöm, már látom azt, hogy marad-e fenn a szerveren levél vagy sem...

(#8627) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Outlook mobil appban, ha van 2 fiókom és a beállításoknál az egyik fiók törlésére megyek, akkor csak a mobil appból törlődik a fiók? Nem szeretném ha megszűnne a fiók, csak az appból szeretném eltüntetni.

(#8628) BigManus válasza Sliderxy (#8627) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Csak az app-ból törlődik.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8629) Sliderxy válasza BigManus (#8628) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Köszi!

(#8630) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Ti hogy szoktátok csoportosítani a leveleket? Én kategóriákba rendezem (színezem), de lehet, hogy külön mappába kellene tenni a leveleket. Ez esetben azt nem szeretem, hogy az összes levél közül eltűnnek.

.

(#8631) Jarod1 válasza Troy. (#8630) üzenetére


Jarod1
addikt

én csinálok mappát akitől sok jön .szabályt rá és beteszi oda.
és idő szerint csoportosítom a beérkezőket.

(#8632) Troy. válasza Jarod1 (#8631) üzenetére


Troy.
addikt

Ez esetben viszont a beérkező levelek közül kikerül?

.

(#8633) Jarod1 válasza Troy. (#8632) üzenetére


Jarod1
addikt

pesze átteszi az adott mappá és ott jelzi olvasatlannak...-

(#8634) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Valak használja a mobil appban ezt az alapesetben aktív Szűrt és Egyéb levélrendezési funkciót? Engem nagyon irritált, de aztán a beállítások között megtaláltam, hogy ki lehet kapcsolni. Eleve az elvét sem értem, hogy mi alapján szelektálja random módon a beérkező leveleket. Van amit a szűrtbe pakolt van amit az egyébbe, mindenféle elő beállítás nélkül. Furcsa egy funkció.

(#8635) zsoltzsolt válasza Sliderxy (#8634) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nálam viszonylag jól működik és tanítani is lehet

(#8636) l@ja2


l@ja2
csendes újonc

sziasztok,
valakinek sikerült az 'új' outlook alkalmazást rávenni, hogy az emaileket
-a régi módon-
azaz új ablakban nyissa meg?

(#8637) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak.
Neten fellelhető leírásokkal már többször is próbálkoztam, eddig sikertelenül.
Hátha itt meg tudjuk oldani veletek közösen. :)

Outlook, O365 részeként, telepítve WIN10PRO oprendszerre.
Az egyik fiók (legyen most X), de csak és kizárólag X, értesítéseit akarom mellőzni.
Sem e-mail érkezése, sem esemény kezdete esetén ne csiogjon, ne jelezzen ablakban, ne adjon értesítés a Windows értesítések ablakba...

Erre tudtok valami okosságot javasolni?

Köszönöm szépen.

(#8638) Jarod1 válasza zsoltip (#8637) üzenetére


Jarod1
addikt

Ne zavarrj funkció bekapcsolása, képernyő jobb alsó alsó sarkára klikkelj, --értesítések---ne zavarj funkcó bekapcsolása.

(#8639) zsoltip válasza Jarod1 (#8638) üzenetére


zsoltip
őstag

Fals tipp. Pls. olvasd el ismét a kérdésem. :W

(#8640) Jarod1


Jarod1
addikt

üvd: nelktek is bal oldalsávba került a naptár névjegyzék sáv? 2019 outlook

(#8641) l@ja2 válasza zsoltip (#8637) üzenetére


l@ja2
csendes újonc

szabályokkal nem lehet összemókolni?

(#8642) zsoltip válasza l@ja2 (#8641) üzenetére


zsoltip
őstag

Erről írnak különböző oldalakon, de érdemben nem sikerült ez ideig. Lehet itt a hiba.
Mi lenne szted a megfelelő szabály?

(#8643) l@ja2 válasza zsoltip (#8642) üzenetére


l@ja2
csendes újonc

új szabály/speciális/ha megadott fiókon keresztül érkezett/jelölje olvasottnak... első blikkre...
(sajna nem tudom kipróbálni mert csak egy fiókom van outlookban)

(#8644) zsoltip válasza l@ja2 (#8643) üzenetére


zsoltip
őstag

Próbáltam. Nem megy.

Más:
Naptár esemény meghívó küldése után lesz egy levél az Outlookban erről.
Majd arról is, ha elfogadják a meghívást.
Ha törlöm ezen az üzeneteket, törlődik az esemény is.

Le tudom tiltani, hogy nekem ezekről ne küldjön felesleges leveleket?

(#8645) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Outlook.com-os kérdés is jöhet ide?

Regisztráltam 1 hónapja (+ pár nap) egy új fiókot magamnak, aztán rájöttem, jobb lett volna inkább csak aliasként használni a már meglévővel, ezért egyből töröltem is. Tegnap (vagy azelőtt?) letelt a 30 nap, jött a levél, hogy fiók törölve. Úgyhogy fogtam magam, meglévő fiókban aliasként fel akartam venni, de azt írja, "Ez az e-mail cím már foglalt. Próbálkozzon egy másikkal." Viszont ha meg be akarok jelentkezni, azt írja, "A megadott Microsoft-fiók nem létezik. Adjon meg másik fiókot, vagy regisztráljon újat." Ha meg a regisztrációs lapot próbálom, hogy mit mond, akkor meg "Ez az e-mail cím már foglalt. Adjon meg másikat, vagy válasszon ezek közül".

Ilyenkor mi van? :) Foglalt - Nem létezik - Foglalt.

Köszi.

(#8646) Jarod1 válasza Taci (#8645) üzenetére


Jarod1
addikt

biztos 1 idő eltelik míg felszabadítják újra nevet, adj hozzá 1 karaktert és hozzd létre úgy..

(#8647) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Másnál is van gond a levelek beérkezésével?
Tegnap is elég nagy késéssel kaptam meg leveleket, ma meg már egy órája nem jön meg semmi. Teszteltem másik címekről, hogy beérkezik e valami, de egyelőre semmi.

(#8648) Sliderxy válasza Sliderxy (#8647) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Laza 2 órás csúszással be is ömlöttek a levelek.
Szuper... :U

(#8649) BigManus válasza Sliderxy (#8648) üzenetére


BigManus
addikt

Időnként elő fordul. Nincs olyan szolgáltató ahol ilyen ne lenne... Kellemetlen, de ez van.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8650) goom


goom
senior tag

Egyesületünk e-mail címe (nyilván) publikus, amit sajnos megtaláltak a rosszfiúk is. Hetek óta ömlik be a sok egészségügyi, pénzügyi és egyéb csodálatos ajánlat (azaz mocsok), én meg nem győzöm írni a szabályokat, mert hiába: jönnek ezek ezerrel, ezerféle ötlettel.

Van megoldás? Legalább annyi, hogy a telefonomra (és órámra) ne? Hogy legalább azok ne zizegjenek ilyenkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.