Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8651) Llew válasza goom (#8650) üzenetére


Llew
senior tag

Telefonon be kell tudnod állítani hogy kapjal-e értesítőt. Illetve azt is hogy ha pl mappákba szortírozod a bejövőket, akkor melyikről.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#8652) goom válasza Llew (#8651) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm! Így teszek.

(#8653) Mr. V. válasza goom (#8650) üzenetére


Mr. V.
tag

5-10 levelet össze kell gyűjteni, azok nyelvezetét ki kell elemezni és az alapján szűrőt készíteni. Nálam gmail-en több, mint 200 cím van tiltva és szavakból közel 100 van szűrve.
Minthogy céges, mint az enyém, az összes tegező szó tiltható... neked, vedd, tudtad, stb. majd a reklámszövegek: óriási, hihetetlen, akciós, vadiúj, stb. aztán az unsubscribe szóra is.
Én annó bejelentettem több feladót is a NMHH-nak, de nálam sokszor már a leiratkozó cím sem működött már, megszűnt az oldal, majd másnap ugyanaz más címről érkezett.
Nyáron csnd van, havi 1-2 új, de karácsony körül napi akár 20 is van, igaz a titlóliatáimnak köszönhetően már csak 3-4 látszik belőle.
Ami furcsa, hogy olyan címekre is érkezik, amit soha nem adtam meg sehol, csak tartaléknak van.

Nagy meló e szavakat, címeket fwlvinni, én 1 hónapig 2-w naponta bővítettem a szűrőlitát, most már ünnepek körníékén is nyugi van, csak a törölt mappában látom, hogy tömegével gyűlik a szemét, de a beérkezettekbe nem piszkít.

(#8654) vamzi


vamzi
őstag

Sziasztok,

Ismer valaki automatizált megoldást arra, hogy ha elküldök outlookban egy emailt, de nem kapok rá választ, akkor valamennyi idő után jelezze azt nekem? Egyedül a flag-et ismerem erre a célra, de az ugye nem veszi figyelembe, hogy kaptam-e választ vagy sem. Olyan jelzésre pedig nincs szükségem, amelyik emait megválszolták.

(#8655) madmike


madmike
őstag

Sziasztok,
Androidos Outlook alkalmazás kapcsán lenne kérdésem.
5 fiók van hozzáadva.
Van bármi mód arra,hogy a fiókokat elnevezzük, valami ikonnal lássuk el, esetleg a sorrendjüket rögzítsük?
A 3db M jelű fiókból sose tudom melyik melyik... :(
Illetve lenne mégegy kérdésem. Fiókonként lehet külön értesítési hangot beállítani. Megoldható hogy egy email címhez (ami akár be van állîtva kedvencnek) rendelek külön hangot?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8656) the radish válasza madmike (#8655) üzenetére


the radish
senior tag

Mindegyiket tudja:
1. Beállítások / email fiókok klikk és a leírásban tudod elnevezni
2. Sorrendet ugyanott, de a jobb oldali "ceruzára" klikkelve tudod változtatni
3. Beállítások / értesítések: fiókonként különböző jelzéseket is tudsz aktiválni, de akár ki is kapcsolhatod. (Bár van időzíthető szundi is.)

(#8657) Mr. V. válasza vamzi (#8654) üzenetére


Mr. V.
tag

Fizikai képtelenség az "automatizált" megoldás.
Pl. azért, mert a válasz nem feltétlenül lesz "Re: Tárgy", lehet "Vá: Tárgy" is, illetve olyan is lehet, hogy "Re: Re: Re: Re: Tárgy", ez ugye függ a feladótól, hogy a levelezőszervere vagy levelezőprogramja hogyan bánik ezen jelölésekkel, netán ő maga írja át a tárgyat.
Tehát az adott levélre érkező válasz nem igazán szűrhető, noha egyes oldalak/programok képesek chat formában megjelentetni a levelezést, de "nem érkezett" levéllel nem tud mit kezdeni.

Jómagam ha válaszolok egy hosszú levélre vagy ami képeket is tartalmaz, akkor csonkítom a választ és nem idézem a feladó levelét, tehát az elküldött 1-1 mondatára (pl. aláírás) nem lehet szűrni.

Egy programozó biztos meg tudná oldani, azaz egy programnak a háttérben kéne futnia, ami hozzáférne a levelezéshez, így készítene egy adatbázist, majd azt nézegeti rendszeresen és ha a címzettől nem érkezik semmi, akkor időzített dátum után jelez. Ám ez nem képes kiszűrni azt, hogy a leveledre érkezik-e a válasz vagy a feladó teljesen más témában ír.
Pl. leadsz egy megrendelést, amire ő nem válaszol, viszont a könyveléséről meg küldenek egy fizetési felszólítót. A feladó címe azonos, mégsem a leveledre kapod a választ. Ennek a szűrése a fenti eltérések miatt nem könnyen automatizálható.

Esetleg valahol "emlékeztetőbe" tegyél valamit, amikor elküldöd a levelet és x nap múlva jelez, hogy ezt elküldted... de akkor neked kéne visszakeresni, hogy jött-e válasz.

(#8658) vamzi válasza Mr. V. (#8657) üzenetére


vamzi
őstag

Köszi a választ.

Végül úgy néz ki, hogy találtam megoldást egy makró formájában. Teszek a levélre egy emlékeztetőt magamnak, ameddig várom a választ. Ha lejár az idő és nem jött válasz, akkor popup jelzi, hogy nincs válasz, akarok-e emlékeztetőt küldeni? Ha igen, akkor generál egy új emailt, amit megcímez, beleírja a levél törzsébe, hogy válaszolj lécci’ majd belecsatolja az eredeti levelet. Gyakorlatilag csak az elküld gombra kell kattintani.

Ha viszont érkezik válasz, akkor törli az emlékeztetőt és nem történik semmi.
Tesztelve, működik: [link]

(#8659) goom


goom
senior tag

Egyesületünk mindkét e-mail címéről az utóbbi időben nem sikerül levelet küldeni. Észrevettem, hogy ez csak a gmail-es címekre küldés esetén érvényes. Ezt kapom válaszként:

Mail delivery failed: returning message to sender
This message was created automatically by mail delivery software.
A message that you sent could not be delivered to one or more its recipients.
This is a permanent error.
The following address(es) failed:

...Aztán kb. második-harmadik próbálkozásra mégis elmegy... Mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

(#8660) vacs


vacs
veterán

Helló.
Pc-n megnéztem a biztonsági beállításaimat és érdekes dolgokat látok.
16 karakteres, vegyes, generált jelszót használok, Kétlépéses ellenőrzés be van kapcsolva.
Kellene aggódnom?

(^)(>.<)(^)

(#8661) Qtyii válasza vacs (#8660) üzenetére


Qtyii
tag

szerintem igen :)

(#8662) vacs válasza Qtyii (#8661) üzenetére


vacs
veterán

Egy 29 karakteres, generátorral létrehozott jelszót állítottam be, dolgozzanak vele ... :D

(^)(>.<)(^)

(#8663) Qtyii válasza vacs (#8662) üzenetére


Qtyii
tag

végül is így igazad van :)

[ Szerkesztve ]

(#8664) Jarod1 válasza vacs (#8662) üzenetére


Jarod1
addikt

pókember ,batman karakterek is benne vannak?:) :Y :P

(#8665) Indyke


Indyke
csendes tag

Sziasztok!

Outlook 2013-ban van két fiók két adatfájllal. Át lett helyezve az adatfájl az egyik fióknál, másik meghajtóra helyhiány miatt. Sima másolás kikapcsolt outlooknál, aztán meg lett adva az új helye, a másik érintetlen. Jelenleg küldés fogadás ismeretlen hiba mindkét fiókra, arra is ami nem lett háborgatva. Találkoztatok már ilyennel?

(#8666) Mr. V. válasza Indyke (#8665) üzenetére


Mr. V.
tag

Amennyiben az eredeti meghajtó NTFS fájlrendszerű, akkor az áthelyezés után csak linkelni kellett volna az eredeti helyről az újra és a program semmi változást nem vesz észre.
mklink /J "D:\Link To Folder" "C:\Users\Name\Original Folder"
Az "ismeretlen hiba" szerintem csak beállítási hiba.
Régi outlook pst-nek volt ellenőrző/javító programja, esetleg ha ennek is van, érdemes leellenőriztetni, illetve a bejelentkezési adatokat is tesztelni/ellenőrizni érdemes, mert esetleg elfelejtheti a jelszót.

(#8667) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Legújabb Outlookban hogyan lehet html aláírást importálni? Sehol sem találok ilyen opciót.

(#8668) BullZeye


BullZeye
veterán

Outlook naptárat át tudom tenni Gmailbe, viszont nekem 1 gmail naptárat kellene létrehozni, amiben egyszerre látjuk a 2 céges outlook és 1 közös családi gmail naptárunkat.

Gondolom nem mi lennénk az első család, ahol szervezés szempontjából kellene, hogy melyik fél épp mikor mit csinál, de mégsem találok rá megoldást neten.

(#8669) Jarod1 válasza BullZeye (#8668) üzenetére


Jarod1
addikt

próbáld ezt:
Sync your Outlook and Google calendars securely
[link]

(#8670) BullZeye válasza Jarod1 (#8669) üzenetére


BullZeye
veterán

Jól látom, hogy ehhez kell egy Windowsos számítógép amin fut a program és syncel?

(#8671) Jarod1 válasza BullZeye (#8670) üzenetére


Jarod1
addikt

aha.

(#8672) G@ben


G@ben
addikt

Outlook webes felületen be lehet állítani olyat, hogy úgy jelenítse meg a leveleket, hogy elöl az olvasatlanok, utána az olvasottak időrendben, ahogy a gmailben is lehet? Ha igen, ezt szeretném alapértelmezésnek beállítani!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#8673) havri1


havri1
félisten

Helló!

Office 365, Outlook.
Elmúlt időszakban megszaporodtak az emailok, és szelektálni, csoportosítani kellene, a jobb átláthatóság miatt.
Nézegettem a szabályokat, de olyat nem találtam, ami jelenleg megfelelő lenne.
Csináltam a beérkezett mappán belül almappákat, feladóra szűrve. Ez jó lenne, csak az a baj, ha érkezik levél, el is teszi oda, csak éppen sehol nem kapok értesítést róla...Csak ha megnzem az almappát. Ez gépen még so-so, mert látom ha megnytom az outlookot (előtérbe hozom), de telefonon (szintén outlook) nem, mert ott külön mappákba kell menni..alapértelmezett a beérkezettek mappa, és nem s dob értesítést.
Olyan szabály kéne, hogy beérkezik minden a főmappába, de olvasás után áthelyezi az almappába. Na ilyen nincs.
Szerintetek van valami hasonló megoldás? Akár almappába érkezett új emailről értesítés, vagy a fenti szabály valahogy?
:R

havri

(#8674) Mr. V. válasza havri1 (#8673) üzenetére


Mr. V.
tag

Mobilon használj Aquamail Pro-t!
Mappánként beállítható, hogy jelezzen-e, így ha át is helyeződik, akkor is jelez. Emellett akár a feladót és tárgyat is felolvassa, ha a TTS be van állítva. Az ellenőrzési rendszeresség, az éjszakai/hétvégi csendes mód is beállítható, stb.

(#8675) havri1 válasza Mr. V. (#8674) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

Megnézem. De rajottem, asztali Outlook se jó így, nem veszem észre az emailt.
Most annyit csinálok, minden marad szabály nélkül, olvasás után manuálisan athúzom az almappaba.

havri

(#8676) l@ja2 válasza havri1 (#8675) üzenetére


l@ja2
csendes újonc

az áthelyező szabályt nem lehet úgy szerkeszteni, hogy az értesítés is legyen aktív?

(#8677) Mr. V. válasza havri1 (#8675) üzenetére


Mr. V.
tag

És ha nem áthelyezteted a leveleket, csak átmásoltatod, az nem megoldás? Pillanatnyilag 2 helyen lesz elérhető: ahol jelez és ahol rendezve van.
Aztán ami jelzett és olvastad, törölheted is.

(#8678) havri1 válasza Mr. V. (#8677) üzenetére


havri1
félisten

Jelenleg így használom. :)

l@ja2, nem találtam ilyet.

havri

(#8679) sequator válasza classic B (#8667) üzenetére


sequator
senior tag

Az Outlook 2016-ba csak kerülőúton lehet belehekkelni, nincs rendes import, tallózás mint a Tbirdben :( Ebből és abból, hogy az Office Web Appban sincs ilyen funkció arra következtetek, hogy a későbbi Outlookba (2019, 2021, stb) sem került ilyen lehetőség.
Talán azokban is működik, ami az Outlook2016-ban:
Létrehozol egy üres aláírást, elmented, aztán bezárod az Outlookot és kitallózod a
c:\Users\felhasználóneve\AppData\Roaming\Microsoft\Signatures\ mappát és ott lévő aláírás .HTM fájlt felülírod a saját HTML fájloddal.

sautia

sequator

(#8680) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Munkahelyen MS Outlook 2019-es verziót használok. Az mitől lehet, hogy MailerLite-tal készített hírleveleket teljesen rosszul jeleníti meg a desktop verzió? Szétesik, hiányoznak elemek, képek félig jelennek meg stb.
A webes/böngészős verzió teljesen jól jeleníti meg az elkészített hírlevelet és pl. gmail web és app is jól jeleníti meg azokat.

Mutatok egy példát is:
Outlook asztali
Outlook webes

(#8681) EasyLife


EasyLife
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#8682) Jarod1 válasza acsati (#8680) üzenetére


Jarod1
addikt

a windows az a legfrissebb?

nálunk office problémát az okozta hogy régi win10 volt fent.

(#8683) Cblacksmithc


Cblacksmithc
junior tag

sziasztok.

némi segítséget kérnék: outlook kliensben leveledzek. Ki van kapcsolva a felhőbe mentés. írom ezt azért, mert a kimenő üzenet, amit a kliensben írok meg és küldök el oda kerül a felhőbe. Hogy a p...? lehet kikapcsolni, hogy ne legyen ott. Valami tárhelyet ír a felhőbe, hogy 5 gb-ból használva x.

segíteni valaki, hogy ne küldje felhőbe, amit írok ?

:R

(#8684) BigManus válasza Cblacksmithc (#8683) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Azt sem ártana tudni, melyik Outlook verzió :B

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8685) Cblacksmithc válasza BigManus (#8684) üzenetére


Cblacksmithc
junior tag

bocsi :B 2019

(#8686) acsati válasza Jarod1 (#8682) üzenetére


acsati
aktív tag

Win10 van fent, de abból igen a legfrissebb, megy folyamatosan a frissítés, amikor megjelennek.

(#8687) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Segítsetek mert ilyet még nem tapasztaltam és több gépen több email fiókkal is előfordult. Outlokkban van egy email fiók imap-ként beállítva. Mivel az email fiók tárhelye nem véges így létrehoztam egy outlook adatfájlt amibe a nem annyira fontos leveleket áthelyezem, így megvannak a levelek helyi gépen. A levelek különböző mappákban vannak. Az áthelyezés úgy történt, hogy a mappát áthúztam az új fájlba. Több esetben előfordult áthelyezés után, hogy az új helyén látszódott a mappa, de benne egyetlen levél sem. Ha olvasatlant is áthelyeztem akkor még az olvasatlan darab is megjelenik, de levél az nincs. Ha visszahelyezem az eredeti helyére akkor ott láthatók a levelek. Ha ezután visszarakom az új fájlba akkor rendben van minden.

Nincs valami ötletetek mi lehet a probléma?

Office 365-ös outlook.

(#8688) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
"Kb. 1 hete az elküldött leveleim nem mennek el az oulokból,korábban minden rendben volt és nem változtattam semmit.
Optanetes szolgáltatói az email cím,ezt használom vagy 20 éve,nem akarnám megváltoztatni.
Telekom optikán vagyok ha ez számít.."

Hátha itt mondtok rá megoldást... :R

(#8689) Jarod1 válasza tobias40 (#8688) üzenetére


Jarod1
addikt

nem változott meg a Trékom smtp servere?

(#8690) tobias40 válasza Jarod1 (#8689) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt hol tudhatom meg? :U

(#8691) Mr. V. válasza bozsozso (#8687) üzenetére


Mr. V.
tag

Próbáld meg azt, hogy nem mappákat húzol át, hanem leveleket.
Tehát pl. Megrendelések mappába belépsz, kijelölöd az összes levelet, másolás.
Átlépsz az üres adatfájlba, ott létrehozol egy "Megrendelések offline" mappát, hogy tudd, az már csak ott szerepel, belelépsz és beillesztés.

(#8692) Mr. V. válasza tobias40 (#8690) üzenetére


Mr. V.
tag

Szolgágltató honlapján a helpdesk csak gyik és hasonló menüpontok alatt, netán az oldalukon a saját keresőjükbe beírod az IMAP SMTP POP3 szavak bármelíóyikét, netán a "kimenő szerver" szót akár ígí idézőjelesen.

(#8693) bozsozso válasza Mr. V. (#8691) üzenetére


bozsozso
őstag

Ha így csinálom akkor rendben van. :R

(#8694) tobias40 válasza Mr. V. (#8692) üzenetére


tobias40
veterán

Beírom azokat az adatokat amit megad a t-kom és nem tud feljelentkezni a serverre.. :W
Igaz 2010-es outlookhoz írja a beállításokat de az jó sztem a 2019 peofessional plus-ra is,nekem a van.

(#8695) Mr. V. válasza tobias40 (#8694) üzenetére


Mr. V.
tag

2007-est használtam utoljára, abban volt fiókteszt, azaz megpróbál bejelentkezni, ha nem sikerül, akkor kidob egy hibaüzenetet és a szövegből/kódból kiderül, hogy mi a gond (nem jó biztonság: SSL, StartTLS, ezek albeállításai: szigorú, mindent elfogad), portszám nem megfelelő, stb.
De ha nem ír hibaablakot, akkor a win naplójában akár a rendszernapló, akár a programnapló részen kell megkeresni a hibát, mert oda biztosan bejegyzi, ha nincs tiltva a naplózás.

Így hibakód nélkül nehéz találgatni.

(#8696) Jarod1 válasza tobias40 (#8694) üzenetére


Jarod1
addikt

az smtp s bejenkezéshez a trékom fiók jelszavát használod?

(#8697) tobias40 válasza Jarod1 (#8696) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos ezeket az adatokat már nem tudom és nem tudok a t-kom oldalára sem belépni,pár éve már nem kellett használnom és nem jegyeztem fel.
De mint írtam ez eddig működött és nem állítottam semmit...

Mr.V.:csak annyit ír ki hogy nem tud bejelentkezni a serverre.. :(

(#8698) Jarod1 válasza tobias40 (#8697) üzenetére


Jarod1
addikt

volt vmi win frissítés? esetleg office?

(#8699) tobias40 válasza Jarod1 (#8698) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet volt közben de nem vettem észre..

(#8700) Mr. V. válasza tobias40 (#8697) üzenetére


Mr. V.
tag

Még az ingyenes Thunderbird is részletes infót ad róla, hogy miért nem tud belépni, ha nem tud.
A rendszernaplóban is nézted egy küldés-fogadás elindítása után (miután megjelent a hiba)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.