Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) allein


allein
addikt

Sziasztok. Yahoo-s email címet használok, erre az email címre kaptam több levelet egy csalótól. A következőt kérik tőlem, az a cég aki nyomozni akar az ügyben:

Below an example of complete headers.

Can you
1) drag & drop the received messages into a new email so that
2) the messages appear as attachments
3) send us the attachments.
If this doesn’t work there should instructions here: LINK

Nem tudom elvégezni sem yahoo-s felületről, sem outlook-ból a drag&drop műveletet, nem jövök rá miért nem megy. Ha valaki tud ebben segíteni, nagyon megköszönöm. Elnézést amiért a téma egy kicsit OFF.

Linken található dolgot értem, azt meg tudom csinálni yahoo-s felületről. De szeretném tudni miért nem megy, illetve, hogy kell a drag & drop folyamatot. Nem tudom áthúzni meglévő levelet egy új levélbe mint csatolmány.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#7752) kezo0


kezo0
addikt

Sziasztok,
a 80 éves anyukám gépén Outlook 2010 van, évek óta azzal levelezik a barátnőivel. Sajnos nem nagyon volt karbantartva a postafiók, ezért a leveleket tároló pst file az évek alatt szép nagyra hízott, több mint 10 GB a mérete... Valószínűleg egy hibás/rosszul érintkező SATA kábel miatt keletkezett egy hibás szektor a lemezen, és megsérült ez a pst file.
Ennek következtében most az Outlook a beérkező levelek fejlécét tartalmazó mezőben csak üres placeholdereket mutat, csak néhány levél olvasható. Amikor egy nem olvasható levélre (ill. annak üres fejlécére) próbálok rákattintani, felugrik egy ablak, hogy futtassam a Microsoft Outlook üzenetfájl-javító eszközét.
Ez a kis program egy 8 fázisból álló javítási procedúrán próbál végigmenni, de a 3. fázisban („Elveszett adatok keresése”), amikor eljut 99%-ig, közli, hogy „Váratlan hiba miatt a fájl nem érhető el. Egy lemezellenőrző programmal ellenőrizze a lemezt...”.
A HD Sentinel azt mondja, hogy „a lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely későbbi használat során áthelyezésre kerülhet” – gondolom, ez a lemezhiba pont ott van, ahol a pst file tárolódik.
Mit lehetne tenni, hogy kijavítható legyen a pst file?
Megpróbáltam átmásolni magamnak egy külső HDD-re a fájlt, azzal a szándékkal, hogy majd a saját otthoni gépemen elszórakozom vele, de sajnos a másolás sem sikerült: a 10,8 GB-os file másolása is csak 99%-ig jut el, és ott, a legutolsó 40-50 MB másolásánál hibára fut, így tehát nem csak kijavítani, de lemásolni ill. máshova helyezni sem tudom a lemezen a pst fájlt.
Van valami ötletetek, hogyan tudnám megmenteni?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7753) iceQ! válasza kezo0 (#7752) üzenetére


iceQ!
addikt

Szia,

Cégnél sok hasonló eset volt. ezzel másold át: [link]

Majd a te gépeden enged rá a scanpst.exe-t. (Igen az a kis javító szoftver) :)

Sok sikert :)

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7754) kezo0 válasza iceQ! (#7753) üzenetére


kezo0
addikt

OK, köszi, megpróbálom majd. De ez egy 10 éve nem frissített program, az nem gond? Értelemszerűen nincs is Windows 10-hez letölthető verziója. Melyiket szedjem le, a Windows 8-hoz valót?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7755) iceQ! válasza kezo0 (#7754) üzenetére


iceQ!
addikt

Nem számít, szedjed le :D

Mi is ezt használjuk,ha úgy van. 8-as winhez készült simán fut a 10-esen.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7756) kezo0 válasza iceQ! (#7755) üzenetére


kezo0
addikt

Rendben, majd beszámolok az eredményről.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7757) iceQ! válasza kezo0 (#7756) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálunk sűrűn előfordul, hogy a pst max méretű, tehát 50 giga. Ha azt helyre tudja állítani akkor bármit (na jó nem mindent, de azzal a 10 gigás fájlal el fog bírni)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7758) mouzrr


mouzrr
őstag

Késleltetett levélnél hogy lehet azt megcsinálni, hogy egyből elküldöm inkább a késleltetés nélkül?
Próbáltam megnyitni outboxban a levelet, Options, Delay és ott kivenni a pipát, majd Send, de csak újraindul a timer.

(#7759) kezo0 válasza iceQ! (#7757) üzenetére


kezo0
addikt

No, hát nagyon köszi, az Unstoppable Copier tényleg csodát tett: jó hosszan elbíbelődött a hibás byte-okkal, de végül tényleg le tudtam vele másolni a megsérült pst file-t. Hazahoztam, itthon ráengedtem a scanpst.exe-t, az is jó sokáig dolgozott rajta, míg végre kiírta, hogy befejezte a javítást.
Ma elvittem anyukámhoz, visszamásoltam a kijavított pst-t a megfelelő helyre, és láss csodát: újra működik az Outlook, hibátlanul betölti a régi leveleket, plusz letöltődtek neki az újonnan érkezettek is, amelyek a pst file megsérülése óta nem voltak hajlandóak "megérkezni" a szerverről. :)
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7760) iceQ! válasza kezo0 (#7759) üzenetére


iceQ!
addikt

Igazán nincs mit :) :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7761) Jarod1 válasza kezo0 (#7759) üzenetére


Jarod1
addikt

akkor most már tudod miért kell a system backup, vagy file backup időközönként! ,miondjuk a 10 Giga pst elég sok egy friss win7 negyedét teszi ki.

(#7762) iceQ! válasza Jarod1 (#7761) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha be van csatolva a pst, hogy csinálsz róla backupot? :))

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7763) Jarod1 válasza iceQ! (#7762) üzenetére


Jarod1
addikt

egyszerűen, rendszerbackupot is megcsinálja.csak olvasni a kell a filet.

(#7764) iceQ! válasza Jarod1 (#7763) üzenetére


iceQ!
addikt

Erről szívesen olvasnék valamit, hogy kell megcsinálni. Pst fájlt eddig semmi sem tudta backupolni, míg be van outlookba csatolva. Van erre megoldás, akkor érdekelne.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7765) Jarod1 válasza iceQ! (#7764) üzenetére


Jarod1
addikt

Norton ghost megcsinálja, és AOemei backupper is megcsinálja, a pst nek a C meghajtón kell lenni.

(#7766) iceQ! válasza Jarod1 (#7765) üzenetére


iceQ!
addikt

Úgy is, ha fut az outlook és be van csatolva?

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7767) kezo0 válasza Jarod1 (#7761) üzenetére


kezo0
addikt

Eddig is tudtam, csak mint írtam, édesanyám gépéről van szó, és amikor nála vagyok, általában van fontosabb dolgom, mint backup-ok futtatása a gépén... Ráadásul még a backup előtt nem ártana a több éves, nagyméretű csatolmányokat tartalmazó leveleket (szép_képek_Budapestről.ppt és társai, amiket 70-80 éves nők küldözgetnek egymásnak :D ) kéne törölni, aztán futtatni a pst-n egy adatbázis-tömörítést, de ehhez is sok idő kéne.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#7768) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Mostanság olyat tapasztalok outlook-ban kapok egy csatolmány kiterjesztéstől függetlenül sok esetben .dat-nak mutatja pedig tudom, hogy az excel, word vagy pdf doksi illetve átnevezi a fájlnevet is mintha az ékezetes karaktereket nem ismerné. Ha a feladót megkérem, hogy mellőzze az ékezetes karaktereket akkor rendben átjön. Ez szinte minden gépen jelentkezik.

Mit kellene ellenőrizni? Mi lehet a hiba?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#7769) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!

outlook folyamatosan "Nincs kapcsolat" módba vált, olyan mintha néha sikerülne kapcsolódnia, aztán vissza "Nincs kapcsolat"-ba megy, sárga felkiáltójel megjelenik, a tálcán írj ahogy nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz. A net egész biztosan jó, az outlook vacakol...apám használja, nem én de nem jöttem rá hogy mi a baja. Offline munka nincs bekapcsolva.
Tudtok esetleg valami okosat?
Köszi szépen!

(#7770) iceQ! válasza z0d1@Ku$ (#7769) üzenetére


iceQ!
addikt

Kezdj el pingelni valamit, pl.: google.hu és nézd meg hogy nem e szakad meg a net.
5-10 percig mehet a pingelés

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#7771) z0d1@Ku$ válasza iceQ! (#7770) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem szakad meg, fixen van internet folyamatosan, nem azzal lesz a probléma. :(

(#7772) asanci


asanci
csendes tag

Miután nagyon sok helyen a DIGI átvette az Invitel lakossági szolgáltatást, aug. 17.-én az Invitel lekapcsolta az email küldési lehetőséget (SMTP). Bejövő leveleket még az év végéig tudok fogadni az Inviteles címemen.
Emiatt a küldés-fogadás mindig hibát jelez: 0x80042109
A telepített Office 2016 nem tartalmaz ScanPST programot, a többi elérhető hasonló program max. 1-2 hibát jelez, de javítani nem lehet velük.
A jelzés alapján 1 db sikertelen email elküldése miatt van a hibajelzés.
Hogyan tudnám ezt az idegesítő hibajelzést megszüntetni?

(#7773) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Sziasztok!

Problémám az alábbi:
Adott egy Office 2019-os outlook benne három imap fiók, ebből az egyik gmail-es, melynek aktiválásakor feldobott egy ablakot valami microsoft & app szolgáltatás ami engedélyezésre került. Időközben ezt már a gmail fiók beállításainál töröltem.

Probléma: Minden egyes induláskor újra és újra kéri a rendszer a postafiók hozzáférési adatait (név, jelszó). Amit próbáltam gamil fióknál a microsoft bizbaszt töröltem, office javító újratelepítése, postafiókok újra beállítása... Egyik sem vezetett eredményre.

Mit tudok tenni a gép teljes újra telepítésén kívül?

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7774) Jarod1 válasza Aby_2014 (#7773) üzenetére


Jarod1
addikt

érdekes mert ez nekem is előjön mostanában de freemeles fiókkal, pop3 as eléréssel
te is pop3 al használod? a Gmail nekem viszont imap-os. office 2016.

(#7775) Aby_2014 válasza Jarod1 (#7774) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Nem, kizárólag imap -os fiókokat használok, megoldást sajnos azóta sem találtam.. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7776) Sensation


Sensation
tag

Sziasztok!

Android Outlook-ban szeretnék digi-s emailt beállítani, de nincs (nem találok) SMTP hitelesítés opciót. Hol lehet ezt beállítani hogy hitelesítést igényel?
Az a gyanúm, hogy ezért nem sikerül a fiókbeállítás.

Köszönöm előre is.

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#7777) Hunter2


Hunter2
addikt

Kellene egy kis segítség.
A könyvelőmnek el kellene küldjem a bankkártya elszámolásokat amit az OTP küld, ezt valahogy kiexportáltam EML formátumba méghozzá így:



Csak ez vagy 3-4 hónapja volt és most fogalmam sincs hogyan csináltam.
Azért fontos hogy ilyen formátumban legye mert kb 50 e-mailről van szó, mindegyikben egy csatolmány és az e-mailek egy adott nap elszámolását tartalmazzák.

Tud erre valaki valami módszert ? hogyan kell kiexportálni?
Megvalósítható, nekem is sikerült valahogy csak már nem tudom hogyan. :W

(#7778) BigManus válasza Hunter2 (#7777) üzenetére


BigManus
addikt

Biztosan Outlook alatt szeretnéd? Nem Outlook Express?
Nekem ott rémlik az EML formátum, Outlooknál MSG van.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7779) BigManus válasza Sensation (#7776) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nincs benne ilyen lehetőség...
Viszont az Email - Lightning Fast & Secure Mail javasolt helyette.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7780) Csabi025 válasza bozsozso (#7768) üzenetére


Csabi025
csendes tag

Szia!
Nálunk a cégbe ugyan ez a hibajelenség. Született már megoldás a problémára?
Köszi, üdv:
Csaba

Amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra!

(#7781) bozsozso válasza Csabi025 (#7780) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Megoldódni nem oldódott meg, de megvan a hiba oka. Ha Thunderbird levelezőből küldenek levelet az a problémás. Ha jól emlékszem pár éve már volt ilyen és akkor egyszercsak megszűnt. Gondolom valamelyik frissítés oldotta meg.

Üdv,

(#7782) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok,
Exchange levelező szervereket használunk a cégünknél m365 előfizetésünk van viszont a gépemen kevés a hely és nem lehet beállítani hogy a leveleket ne töltse le? Korábban thunderbird alatt használtunk más fiokokat ott nem volt ilyen gond és volt erre lehetőség beállítani.
Köszönöm,

(#7783) Csabi025 válasza Zsolt_16 (#7782) üzenetére


Csabi025
csendes tag

Köszönöm szépen. Erre a részére én is rájöttem már. Reméljük a legjobbakat! Üdv :R

Amit ma megvehetsz, ne halaszd holnapra!

(#7784) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Sziasztok!

Outlook 2019-ben hogy lehet beállítani freemail-es és citromail-es fiókot?
2016-ban ez alapján lőttem be, de itt sokkal kevesebb a beállítási lehetőség. Eddig bármit próbáltam, semmi sem volt jó. Van valami tuti leírás, ötlet?

Rip and tear

(#7785) BigManus válasza Zolaash (#7784) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ezek alapján menni fog...
A port számok változhatnak, arra figyelj.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7786) Zolaash válasza BigManus (#7785) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Köszönöm, ezt ismerem, de ezeket a beállítási lehetőségeket képtelen vagyok előcsalni az Outlook-ból. :(

Megvaaan. Jól eldugták...

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#7787) BigManus válasza Zolaash (#7786) üzenetére


BigManus
addikt

Pont azért csináltam a képeket, hogy megtaláld a beállításokat...
Sikerült is beállítani?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7788) Zolaash válasza BigManus (#7787) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Persze. Be tudom állítani, a megtalálással voltak gondjaim. ;)

Rip and tear

(#7789) BigManus válasza Zolaash (#7788) üzenetére


BigManus
addikt

Király ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7790) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretném a segítségeteket kérni. Van egy gmail-e és egy outlook-os mail címem. A gmail-essel szeretném leszinkronizáltatni az outlookos leveleimet is POP megoldással. Ez működik is, szépen felvettem a gmail fiókomba az outlookos címet és bizonyos időközönként letölti a beérkező mappából az üzeneteket.
A probléma az, hogy ha az outlookos címemre jön egy mail, amit az outlook levélszemétnek minősíti s a spam mappába helyezi, onnan már nem tölti le a gmail.
Hogyan lehetne megoldani, hogy a spam mappába került levelek is letöltődjenek?
Próbáltam olyan szabályt létrehozni az outlookban, hogy minden levél kerüljön áthelyezésre a bejövő mappába, de nem helyezte át a spam-ben lévő leveleket.
Nem szeretnék hetente belépni az outlookos fiókomba ellenőrizgetni, hogy van-e valami a spam mappában.

Köszönöm a segítséget :R.

(#7791) BigManus válasza Jim74 (#7790) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Melyik Outlookról van szó? 2016?
Tehát a lényeg, hogy Outlookban be van állítva egy Gmail fiók és egy Outlook cím is és a Spam mappát is szeretnéd ha letöltené? Jól értem?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7792) Jim74 válasza BigManus (#7791) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nem. A gmailben (nem kliensben, hanem a webes felületen) van beállítva, hogy szinkronizáljon le más fiókokat is. Itt beállítottam az outlook-os címemet, hogy az oda érkező leveleket is töltse le. De ez a funkció a tapasztalataim szerint az outlook által spam-nek nyilvánított leveleket nem szinkronizálja le (olyan, mintha csak a beérkező mappában lévő leveleket töltené le).
Azt kellene megoldanom, hogy az outlook ne nyilvánítson semmit spamnek, vagy ha mégis, akkor utána tegye át a beérkező mappába, hogy a gmail le tudja tölteni onnan.

Jelenleg hetente be kell lépnem az outlook fiókba is, hogy megnézzem nincs-e a sapm-ben valami.

[ Szerkesztve ]

(#7793) BigManus válasza Jim74 (#7792) üzenetére


BigManus
addikt

Tudtommal a webes felületen ezt nem lehet állítani POP3 portnál.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7794) Jim74 válasza BigManus (#7793) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Akkor marad a hetenkénti webes felületen történő spam ellenőrzés :(

(#7795) BigManus válasza Jim74 (#7794) üzenetére


BigManus
addikt

Nem lenne egyszerűbb Outlook klienst használni?
Lényegesen egyszerűbb lenne, jól el lehetne szeparálni a két profilt.
Ráadásul offline is mindig elérhető az összes levél.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7796) Jim74 válasza BigManus (#7795) üzenetére


Jim74
nagyúr

Lehet, hogy az lesz a vége, hogy külön lesz gmail IMAP, meg outlook IMAP.
Remélem Thunderbirdben is megoldható két-három IMAP fiók.

(#7797) BigManus válasza Jim74 (#7796) üzenetére


BigManus
addikt

Kollégámnak állítottam be Thunderbird klienst, mert nem szereti az Outlookot. Simán tud kezelni több IMAP fiókot.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7798) Jim74 válasza BigManus (#7797) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Telefonra mit javasolsz. Gmail-es címekhez gmail kliens, outlook-os címekhez outlook kliens?

[ Szerkesztve ]

(#7799) BigManus válasza Jim74 (#7798) üzenetére


BigManus
addikt

Outlook klienst használok.
Tökéletesen jó mindkettőhöz. Teljesen külön lehet szeparálni a kettőt.
Mondjuk én alapból és a munkámból adódóan Microsoftos vagyok. Meg nem is szeretem a Google termékeit.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#7800) Jim74 válasza BigManus (#7799) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R. Kipróbálom, aztán meglátjuk, hogy mi fog beválni.
Sajnos androidos telefon miatt muszáj a google account.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.