Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#3601) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Másnak sem megy?

Elfogadom a sütiket.

(#3602) Keem1 válasza Dr.NX (#3601) üzenetére


Keem1
addikt

Nem hát, rossz a címed.
Ez a netbank címe, működik is.

(#3603) Dr.NX válasza Keem1 (#3602) üzenetére


Dr.NX
addikt

Jó a cím.
Megjavult, routert újraindítottam, bár szerintem szerveroldali probléma volt.

Elfogadom a sütiket.

(#3604) Zoty4


Zoty4
őstag

megint nem megy az internetes bankolás, nevetséges hogy hetente 2 nap szar a rendszer

(#3605) bernel


bernel
tag

Hogyan lehet saját devizaszámláról a teljes összeget átutalni a forintszámlámra, vagyis forintra váltani?

Egyszer régen csináltam ilyet, de akkor mindig elhasalt a művelet, hiába vettem le belőle az átutalás költségét. A support akkor azt mondta emlékeim szerint, hogy az átutalási díjon felül 1%-ot mindig zárol a rendszer a számlából.

Ez még mindig így van? Ha igen, akkor hogyan lehetséges a teljes összeget átváltani?

(#3606) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Külföldi webshopból vásárolnék (Cdkeys.com) de sem Virtuális MasterCarddal sem PayPal alapon nem sikerült, elutasították a fizetést.

Még tegnap beszéltem telefonos központtal, ott azt mondták hogy nem nálam van a hiba, hanem a netbankkal és dolgoznak a probléma megoldásán.
De ez azért már kissé sok ideig tart...
Más is tapasztal hasonló problémákat?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3607) verti1


verti1
tag

Sziaszto!

Tudja valaki, hogy a nemzetközi utalásnak milyen költségei vannak? Otp folyószámláról németországba.

Köszi

(#3608) dptrsk válasza verti1 (#3607) üzenetére


dptrsk
addikt

0,4%, minimum 2600Ft

(#3609) gabro0 válasza Bogyi007 (#3606) üzenetére


gabro0
őstag

Nekem még most sem megy. Netbankba se tudok belépni.

Vicces, hogy idén 2x kellett volna igazán, és pont tök véletlen akkor nem működik. Kettőből kétszer...

[ Szerkesztve ]

(#3610) Zoty4


Zoty4
őstag

otp smart dijcsomaggal van valami összeg korlát utalásnál?

(#3611) dptrsk válasza Zoty4 (#3610) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem tudok róla.
De OTP direkt szerződésen lehet elvileg utalási limitet beállítani.
Nekem eddig nem volt gondom utalási limittel, de már olvastam olyanról, akinek volt, talán 500.000 forintra volt neki téve, s rejtély, hogy hogyan/mikor lett neki ez, fiókban leszedték.

(#3612) bb.bocs


bb.bocs
őstag

otpről otpre nagy összeget akár 2-300000ft ot utalni is ingyenes?...

(#3613) dptrsk válasza bb.bocs (#3612) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha olyan számalcsomagod van, ami OTP-OTP között ingyen utal, akkor ingyenes.
De ez nem jellemző(kivéve talán Takarékszámlánál van olyan, ahol havi 1 darab bankon belüli utalás ingyen van, de régen olvastam a hirdetményét)

Többnyire folyószámláról saját számlára ingyenes az utalás.

(#3614) bb.bocs válasza dptrsk (#3613) üzenetére


bb.bocs
őstag

Elvileg ingyenes smart csomagnal OTP től otpre. Csak kerdes H nagy összegnél is így van e... Nem akkor szeretnék pofára esni. :)

(#3615) Zoty4 válasza bb.bocs (#3614) üzenetére


Zoty4
őstag

nem ingyenes otp-otp közötti utalás én legalábbis nem látom sehol ezt leírva, egy brossúrában sem

[ Szerkesztve ]

(#3616) bb.bocs válasza Zoty4 (#3615) üzenetére


bb.bocs
őstag

Saját számlák közötti eseti és állandó átutalás teljesülése díjmentes
Eseti átutalás teljesülése – belföldi forint/ bankon belüli deviza 0,3% maximum 6.000 Ft

valószinü a saját számlát néztem be otpnek... de akkor otp otp között nagyobb összeg mennyi... mert akkor inkább kieszem ha úgy lesz xD

(#3617) dptrsk válasza bb.bocs (#3616) üzenetére


dptrsk
addikt

de akkor otp otp között nagyobb összeg mennyi.

0,3% max. 6.000ft

(#3618) bb.bocs válasza dptrsk (#3617) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha akkor arra is érvényes. remek...
ergó 200 nak 600ft a díja.

[ Szerkesztve ]

(#3619) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Van lehetőség másik kártyát igényelni, amíg nem járt le a jelenlegi ? (2021 Jan. érvényes )
Maestro van de egy Visa Classic jobban jönne most :) Bár ahogy nézem nem olcsó a kártya éves díja 5.680FT , lehet jobban járnék és Skrill Prepaid Mastercarddal évi 10 euroért sportfogadáshoz :U ;)

Lumia 950XL

(#3620) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Netbank szolgáltatás másnál is KO? Mobil appban nem tudok belépni, ujjlenyomatot kér, majd ez fogad,ha ráteszem az ujjam: [link]

Webes felületen sem enged be, ha azonosító/jelszó kombóval próbálkozom, ami után jönne az sms, kiírja, hogy rossz az azonosító/jelszó páros.

Pont utalnom kellett volna ma, meg fizetni dolgokat vele, ez így elég gázos. Ha másnál jó, betelefonálok (csak ugye ennél a smart csomagnál még arra is levonnak pénzt,hogy hiba esetén betelefonálok az ügyfélszolgálatra.

(#3621) Keem1 válasza icecave (#3620) üzenetére


Keem1
addikt

Nálam teljesen rendben van.

(#3622) dptrsk válasza icecave (#3620) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak akkor vonnak Smart esetén, ha olyan dolgot kérsz, amit te magad is meg tudsz csinálni.

Én azt javaslom webes netbankba lépj be SMStokennel, s nézd meg/töröld a telefon regisztrációját, s SmartBankba lépj be utána újra.

(#3623) Bogyi007 válasza icecave (#3620) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nemcsak nálad, péntek óta nem tudok vásárolni pl itt sem...

Wish.com oldalról tudtam de ott eleve forintban veszi le a pénzt a rendszer, de ami valutában van ott már nem tudok sehogyan sem fizetni...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#3624) leslieke válasza icecave (#3620) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tegnap délután óta újra működik a rendszerük.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3625) bernel


bernel
tag

Ha gépkocsi nyereménybetéttel esetleg nyernék (tettem bele egy kevés parlagon álló pénzt), akkor értesítenek valahogy (email, sms), vagy nekem kell mindig nézegetnem, hogy kisorsoltak-e?

(#3626) Zoty4


Zoty4
őstag

nem tipikusan otp-s kérdés, de nem találtam megfelelő topikot és otp-nél minden van
a kérdésem az volna, hogy van önkéntes magánnyugdíjpénztáram és egészségpénztáram.
külön-külön ill összevonva mennyi adót lehet visszaigényelni?

(#3627) Csocsesz75 válasza bernel (#3625) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Ha van okostelefonod akkor a Playről letöltöd az OTP Gépkocsinyeremény appot, beviszed a sorozatszámokat és ellenőrizni tudod őket folyamatosan egyetlen gombnyomással.

[ Szerkesztve ]

(#3628) bernel válasza Csocsesz75 (#3627) üzenetére


bernel
tag

Köszi, az igazi mégis az lenne, ha az OTP küldene egy emailt. Ha arról tudnak küldeni, hogy milyen vásárlási kedvezmények vannak, akkor erről is értesíthetnének emailben.

(#3629) icecave válasza leslieke (#3624) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem vártam meg, újraraktam az appot és újra regisztráltam benne. Így már jó. Csak iOS-en ilyenhez nem vagyok hozzászokva. A lényeg,hogy egy újratelepítés megoldotta.

(#3630) net91 válasza bernel (#3628) üzenetére


net91
senior tag

Van ilyen szolgáltatásuk csak fel kell iratkozni rá és küldik az emailt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#3631) bernel válasza net91 (#3630) üzenetére


bernel
tag

Azt hol lehet? Mert a honlapon azt írják, hogy nem értesítenek, pedig tényleg alapvető lenne, hogy egyszer beállítom, aztán rá sem kell néznem, mert szólnak, ha nyertem:

A nyertes betétek számát a honlapon és a letölthető Gépkocsinyeremény mobilalkalmazásban tesszük közzé, továbbá a sorsolást követő napon a Blikk, a Magyar Nemzet és a Nemzeti Sport lapokban is megjelentetjük, illetve valamennyi bankfiókunkban is kifüggesztjük. A nyerteseket külön nem értesítjük. Ha E-gépkocsinyeremény betétje van, az OTPdirektben is leellenőrizheti, hogy nyert-e.

[ Szerkesztve ]

(#3632) net91 válasza bernel (#3631) üzenetére


net91
senior tag

A vásárlási kedvezményekre értettem az értesítést.
A gk. nyereménykönyv lekérdezése pedig egy klikk az app_al. 1 másodperc.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#3633) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Ha egy bő 10 milliót szeretnék készpénzben felvenni, akkor azt hogy volna érdemes csinálni, hogy a legkevesebb kezelési költséget és adót keljen fizetni utána? (nagyjából másfél hét van rá) Van esetleg valami "kiskapu"?

BANZAII

(#3634) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok olyan kérdésem van hogy a főszámláról takarékra tettem pénzt. ezt hogy tudom visszavarázsolni a őszámlára ( haa jól tudom erről a takarékről ingyenes egy felvétel, de ha visszatudnám tenni a számlára az jobb lenne, bár erre az alkalmazásban nincsen lehetőség.) van ennek valami díja? (havi 1 free ha jól tudom ebből)
Közben netbankban gépről működik a történet, visszaküldtem ha minden igaz.)

[ Szerkesztve ]

(#3635) Zoty4 válasza MaciG (#3633) üzenetére


Zoty4
őstag

Ekkora osszegnel elore kell jelezned a banknak. Nincs kiskapu se

(#3636) dptrsk válasza bb.bocs (#3634) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha jól rémlik Smart csomagod van, ott nincs ingyenes kp felvét takarékszámla esetén.
Belinkelnéd hol olvastad az ingyenes kp. felvétet?

(#3637) bb.bocs válasza dptrsk (#3636) üzenetére


bb.bocs
őstag

valami tájékozaatón :P viszont a gépen sikerült megoldani visszautalnom úgyhogy mind1.

(#3638) leslieke válasza Zoty4 (#3626) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudtommal összesen 150 000 Ft a maximum visszaigényelhető.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3639) MaciG válasza Zoty4 (#3635) üzenetére


MaciG
addikt

Értem. És 10 miskánál ez mennyi lenne? (banki költség és a kp felvétel után az adó)

BANZAII

(#3640) dptrsk válasza MaciG (#3639) üzenetére


dptrsk
addikt

milyen számlacsomagban vagy?
Mióta vagy ebben a csomagban?

[ Szerkesztve ]

(#3641) Zoty4 válasza MaciG (#3639) üzenetére


Zoty4
őstag

Ha jol tudom 3 ezrelek max 6000ft; ez 2millanal mar ennyi
Szoval 6000

(#3642) dptrsk válasza Zoty4 (#3641) üzenetére


dptrsk
addikt

Az utalás ennyi valóban.
A kp-s tranzakciós adó 6 ezrelék, amit a bank még megfejel, csak tudni kellene a számlacsomagot és a csomag kezdetét.

(#3643) dptrsk válasza MaciG (#3639) üzenetére


dptrsk
addikt

Ilyen díjak vannak nagyjából:

Bankkártyával:
12.038 Ft + 0,6%, de max. 72.217 Ft
200 Ft + 1,49%

Bankkártya nélkül(FONTOS, hogy itt azonosításhoz is személyit használj, mert különben könnyen bankkártyás felvét lehet belőle)
1,5% (1 107 Ft/ - )
1,2% (792 Ft/ - )
199 Ft + 1,49%

(Ha jól rémlik Államkincstárban kártyás vásárlással lehetett régebben spórolni, de ott is bejelentési kötelezettség van a felvételre, illetve, azt hiszem a megvehető papírok is x nap lejáratúak, amit bele kell kalkulálni)

[ Szerkesztve ]

(#3644) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Ha egy bankszámlán NAV végrehajtás van, de a hozzá való fedezet is ott van, azt nem lehet megszüntetni?

Ismerős külföldön él, az üres magyar bankszámlára NAV végrehajtás érkezett, a megfelelő összege már átutalta, de a nyugdíjminimumos szabály miatt csak kb. a felét vette csak le a bank.

Most bement, hogy úgyis meg akarja szüntetni a számlát, az ott lévő maradék összeg simán elég a tartozásra, üssék ki és kész, de előbb átküldték kétszer másik fiókba, majd megmondták hogy ezt így nem lehet, utaljon még át rá annyit hogy a csökkentett elvonással (114500-ig ugyebár csak a felét veheti el) is kiegyenlítse a tartozást, aztán külön még szüntesse meg utána a számlát.

Ez tényleg ennyire bonyolult? Ha ott van személyesen és direkt kéri, miért nem tudják a maradék összegből levonni a tartozást és megszüntetni a számlát?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3645) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
A mobil aláírás telefonszámát hogy tudom online módosítani? :R

(#3646) skroy válasza #04441088 (#3645) üzenetére


skroy
senior tag

Online sehogy. Személyesen egy bankfiókban. :)

(#3647) dptrsk válasza #04441088 (#3645) üzenetére


dptrsk
addikt

Vagy ha van otp direkt telefonos szolgáltatásod, s hozzá tartozó PINed, akkor telefonon.

(#3648) MaciG válasza dptrsk (#3643) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi! :R

Net számlacsomag van, ha jól tudom bő 3 éve, de már 10 éve ügyfél vagyok, csak előtte másik volt.
Az mit jelent pontosan hogy előre jelezni kell a banknak? Elég odatelefonálni, vagy személyesen kell valamit intézni?

BANZAII

(#3649) dptrsk válasza MaciG (#3648) üzenetére


dptrsk
addikt

Kérdezd meg telefonon, de szerintem személyesen kell. Mivel annak is díja van, ha mégsem veszed fel !

ha jól sejtem 2014.12.31 előtt lettél Net csomag használó.
Ebben az esetben a kártya nélküli kp. felvétel: 1,5% (1 107 Ft/ - )
és 12.038 Ft + 0,6%, de max. 72.217 Ft , ha bankkártyával veszed fel az összeget.

(#3650) NORBl


NORBl
aktív tag

OTP hitelkártya téma.

Ha rákeresek neten, összehasonlító táblázat azt hozza, hogy bonusz kártya első éves kártyadíja 0 ft, és nincs + költség. Be mentem otp-be 4 ezer éves kártyadíj, és ~ 350 ft körül van havi számlavezetési díj. Valakinek van bónusz kártyája ? Lehet vele megtakarítani, vagy csak bukó ? Mert ahhoz, hogy visszajöjjön a 4 ropi + a 12x350, ahhoz kell bőséggel vásárolni, ha 10000 Ft-nál 100 ft-ot takarítok meg.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.