Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#3701) dptrsk válasza SybenX (#3700) üzenetére


dptrsk
addikt

A belépő SMSek nem számítanak, azok ingyenesek.
[link] itt a hirdetmény, elsőre nem tudom mi lehet az a 798 forint, de bankfiókban/telefonon megmondják neked.

(#3702) Criminal017 válasza SybenX (#3700) üzenetére


Criminal017
őstag

Bankkártya éves díj lesz az.

Szerk.: Most nézem, a 800 Forint sok lenne... Nekem majd' 500 Forintot vontak.

[ Szerkesztve ]

(#3703) dptrsk válasza Criminal017 (#3702) üzenetére


dptrsk
addikt

Az nem havi csomagdíj lenne, hanem bankkártya éves díj.
Illetve nem 798, hanem 757 hirdetmény szerint.

(#3704) SybenX válasza dptrsk (#3703) üzenetére


SybenX
őstag

Ma megyek megkérdezem, hogy ez mi.

(#3705) SybenX válasza SybenX (#3704) üzenetére


SybenX
őstag

Voltam a bankfiókba. Tévesen vont le a rendszer havidíjat... Múlt hónapban több juniorossal is előfordult ez, de úgy látszik ebben a hónapban is.
Írtak egy reklamációt és visszakapom a 798Ft-ot.

(#3706) Ataxia válasza dptrsk (#3697) üzenetére


Ataxia
tag

Voltam bent az otp ben ismét , hogy a megemelkedett csomagdíjamra valami tanácsot kapjak.
Azt ajánlották, hogy mindig legyen hónap első napján 150 ezer ft feletti összeg a számlán és akkor csak fele annyi lesz a csomagdíj annak ellenére , hogy nem érkezik rá jövedelem.

Kiváncsi leszek...

(#3707) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Mobil fizetéshez a Simple alkalmazásban a "sima", vagy a hozzá tartozó webkártyám (amire pénzt rakok mindig,ha épp neten fizetek) adatait kell regisztrálnom? Elvileg előbbi, hisz azzal fizetek paypass-on mindig. Jól gondolom?

(#3708) Keem1 válasza icecave (#3707) üzenetére


Keem1
addikt

Jól bizony.

(#3709) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van egy OTP-s kártyám és hozzá tartozó webkártya. Regisztráltam a sima kártyát simple-ben a mobil fizetéshez, ez jól ment. Írja, hogy fel kell tölteni, ezt megpróbáltam a webkártyámról, de "Nem várt hiba" üzenettel mindig elszáll. Mi lehet a gond?

Előző hsz-omban rosszul ítam elvileg,m ert ha paypass-al fizetek, akkor a sima kártyáról veszi a pénzt, nem a webkártyáról.

[ Szerkesztve ]

(#3710) géeles válasza icecave (#3709) üzenetére


géeles
aktív tag

A web-kártya az webkártya, arra waló hogy a weben fizess vele.

Paypass a "sima" kártyával fizethető....

Jól van így.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3711) icecave válasza géeles (#3710) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, de akkor miért nem tudom feltölteni a kártyát, hogy fizessek vele mobilfizetés keretében vajon?

[ Szerkesztve ]

(#3712) géeles válasza icecave (#3711) üzenetére


géeles
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy a webes kártyáról indul utalás akár vissza a saját számlára, mert webes fizetésre van kitalálva,

:F

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3713) nuri válasza icecave (#3711) üzenetére


nuri
aktív tag

Amennyiben a sima kártyát regisztráltad be Simple-be akkor nem kell feltölteni semmit. Ha a Simple-be létrehoztál egy új kártyát azt fel kell töltened.

(#3714) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Az Extreme Digital kedvezmény online bankkártyás fizetéskor is él?

Előre is köszönöm.

(#3715) icecave


icecave
nagyúr

Köszönöm a válaszokat, végül töröltem mindent, majd újra hozzáadtam csak a főkártyát. Elvileg most minden ok, kiderül első fizetésnél.

(#3716) Zoty4 válasza Willie (#3714) üzenetére


Zoty4
őstag

Nem

(#3717) Willie válasza Zoty4 (#3716) üzenetére


Willie
őstag

Kár, köszönöm. :(

(#3718) icecave


icecave
nagyúr

Kipróbálva, működik, bár egyik helyen a csaj valami olyasmit mondott, hogy 5k alatt, mert felette kellene pinkód, és úgy nem megy, de szerintem az hülyeség, max. náluk nem jó valami.

(#3719) haly


haly
őstag

Sziasztok!

4000Ft-os utalásnál levontak 282Ft eseti megbízási költséget.
Hol tudom megnézni pontosan, hogy mi alapján számították ki ezt az összeget?
Keresem-kutatom már egy ideje, de sehol nem találom meg az erre vonatkozó információt.

Köszi:)

(#3720) Handball94 válasza haly (#3719) üzenetére


Handball94
aktív tag

A számlacsomagodnak megfelelő hirdetményben.
Hirdetmények

(#3721) haly válasza Handball94 (#3720) üzenetére


haly
őstag

Ezer köszönet! :R
Elég vak voltam, hogy nem találtam meg... :U

(#3722) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!

Új telefon: Huawei Mate 9. Mivel minden más appnál tökéletesen működik az ujjlenyomat-azonosítás (pl. Simple érintéses fizetésnél is), rászántam magam a Smartbank alkalmazás használatára is. Működött is tökéletesen, úgy egy hétig. Vagy két napja viszont akár a Belépés-re, akár a QR-re kattintok, az ujjlenyomat bevitele és elfogadása után ez jelenik meg:

Mi lehet a gond?
Köszi a segítséget! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#3723) Juditta_56 válasza Juditta_56 (#3722) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Akit érdekel, visszaolvastam a Playen és ezt találtam:
"2017. július 18.
Javasoljuk, hogy törölje le az alkalmazást, törölje az ujjlenyomatot, majd vegyen fel új ujjlenyomatot és telepítse újra az alkalmazást. Amennyiben ez sem segít, akkor kérjük, hogy a részletes információkat juttassa el az informacio@otpbank.hu címre, hogy kivizsgálhassuk a problémát."
Megtettem, most működik.
Reméljük, ezt nem kell minden frissítés után végigcsinálni!

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#3724) Yager01


Yager01
senior tag

Simple alkalmazásban regeltem az otp hitelkártyát és egy kv-t. Hol tudom kiválasztani hogy melyik kártyát használja az alkalmazás ?köszi

(#3725) Keem1 válasza Yager01 (#3724) üzenetére


Keem1
addikt

Kv-t én is rendeltem, de a kávéfőzőtől :DDD

Amúgy fizetéskor tudsz kártyát választani, érintéses fizetéshez pedig tudsz a kártyáknál egy alapértelmezettet is.

(#3726) dptrsk válasza Yager01 (#3724) üzenetére


dptrsk
addikt

Appban fizetés előtt megkérdezi melyik legyen a terhelendő kártya.
NFC fizetésnél a bankkártyáim menüpontban tudod állítani az elsődleges kártyát.
De ha nem az elsődlegessel fizetnél NFCvel, akkor a bankkártyáim menüpontban a kártyára nyomva azzal fizetsz amire rányomtál.

A KV nem tudom milyen kártya.

[ Szerkesztve ]

(#3727) Yager01 válasza dptrsk (#3726) üzenetére


Yager01
senior tag

Bocsánat. K&H kártya.csatolok egy képet arról amit látok. Itt nem lehet váltogatni csak a lenti OTP esetében van alapért3lmezett kikapcsolási lehetőség. Lehet ha kikapcsolom akkor alapból a fenti K&H lép előtérbe ?

(#3728) nuri válasza Yager01 (#3727) üzenetére


nuri
aktív tag

Idézet:
Mi kell ahhoz, hogy használhassam a mobilfizetést?
Az OTP Bank által kibocsátott, MasterCard vagy Maestro típusú bankkártya...

(#3729) Yager01 válasza nuri (#3728) üzenetére


Yager01
senior tag

A bankban azt mondták nem csak OTP illetve ha ez így van akkor miért tudom hozzá adni az idegen kártyát amit még meg is terhel 100Ft-al ??

(#3730) dptrsk válasza Yager01 (#3729) üzenetére


dptrsk
addikt

A 100 forint egy próbaterhelés, azt vissza is kapod a kártya mögötti számlára.
Az appban parkolást, ételrendelést, mozit, stb.. tudsz nem OTP kártyával is fizetni.
Az NFC fizetés csak OTP kártyával megy a Simple appban, de a K&H saját appjában tudsz K&H-s Maestro vagy MC kártyával fizetni NFC segítségével.

(#3731) Yager01 válasza dptrsk (#3730) üzenetére


Yager01
senior tag

Köszönöm. Felrakom azt. De megint az a kérdés, hogy nem e akad össze majd a két app. ha lehet ki be kapcsolni az érintéses fizetést csakh alkalmazásban akkor nincs gond. ezt a simple-ben lehet. tehát attól függően hogy melyik kártyát akarom használni azt hagyom aktív bekapcsolt kártyaként a másikat pedig egyszerűen kikapcsolom és remélhetőleg működni fog

(#3732) dptrsk válasza Yager01 (#3731) üzenetére


dptrsk
addikt

Android rendszerben az NFC beállításoknál meg tudsz adni egy alapértelmezett fizetési szolgáltatót.
Ha nem indítasz el programot csak bekapcsolod az NFC-t s érinted azzal fog fizetni.

Ha a beállításokban átállítod, hogy ha meg van nyitva NFC fizetési alkalmazás és azt használja, akkor a megnyitott app kártyájával fog fizetni.

(#3733) Yager01 válasza dptrsk (#3732) üzenetére


Yager01
senior tag

Így már jó lesz! Hálás köszönet !!

(#3734) -secret- válasza Flash (The Original) (#2) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Van egy számlám aminek sajnos nem tudom az internetbank belépését és a szerződést amin rajta van sehol sem találom. Ha bemegyek személyesen ezt kiadják igaz?

(#3735) dptrsk válasza -secret- (#3734) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha személyesen azonosítod magad, akkor kérhetsz(adhatsz meg) új jelszót, generálnak neked új HAZ azonosítót(szerintem a régit is megmondják).

(#3736) canniball


canniball
nagyúr

Felmerült bennem a gondolat, hogy (Simple csomagom mellé) igényelnék webkártyát, de elakadtam:
1. az OTP Direkt felületen meg tudom nézni mikortól él a csomagom? Sosem bírom megjegyezni, a szerződést pedig körülményes lenne előtúrni. Letöltöttem az egyik hirdetményt, aszerint 98Ft lenne a webkártya havidíja, de közel sem biztos hogy a megfelelő hirdetményt nézem.
2. Itt azt írják:
"Prémium számlacsomaghoz, Elektronikus számlacsomaghoz és Net számlacsomaghoz a webKÁRTYA számla kötelező elemként kapcsolódik, míg Prémium Plusz számlacsomag, Jump számlacsomag Smart számlacsomag, Bázis Számla és Junior számla esetében a webKÁRTYA számla opcionálisan igényelhető."
(ha jól tudom a Simple csomagot keresztelték át Smart-tá, így rám ez vonatkozik); míg ha a online akarom igényelni akkor azt mondja, hogy
"A funkció kizárólag lakossági Net, Jump, Prémium, Prémium Plusz, Privátbanki vagy Elektronikus számlacsomaggal rendelkező ügyfeleink számára érhető el."
itt már nincs szó sem Smart sem Simple csomagról... Fel tudja valaki oldani az ellentmondást?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3737) htc07 válasza canniball (#3736) üzenetére


htc07
addikt

nekem Jump van de ugyanezt látom, az ügyintéző telefonon azt mondta, fáradjak be.

(#3738) canniball válasza htc07 (#3737) üzenetére


canniball
nagyúr

Az "remek"... :(( Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3739) dptrsk válasza canniball (#3738) üzenetére


dptrsk
addikt

Én a helyedben átgondolnám...
Ha hétvégén akarsz webkártyáról vásárolni, akkor az azonnali kártyák közötti utalás minimum 140 forintos díjjal nem túl baráti.
Munkaidőben ingyen utalsz saját számlák között.

Az nem opció, hogy rajtahagysz pénzt, mert akkor pont az értelmét veszíti el a dolog.

(#3740) canniball válasza dptrsk (#3739) üzenetére


canniball
nagyúr

A lényeg a biztonságos(abb) online vásárlás lehetősége lenne, azaz hogy ne a valós bankkártyám adatait kelljen kiadni. Ha rajtahagyok folyamatosan pár ezrest (az értékesebb dolgokat úgysem online intézném) akkor hétvégén is tudom használni és az értelme is megmarad. Vagy hogy érted hogy elveszti?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3741) dptrsk válasza canniball (#3740) üzenetére


dptrsk
addikt

Úgy, hogy a webkártyát arra találták ki, hogy akkor legyen rajta pénz, (akkor legyen nem 0 a limit - Erste), amikor épp vásárolsz róla, üresjáratban ne legyen rajta semmi.
Nekem így nem szimpatikus az ajánlat.
Az alap OTP-s, ahol a kártyafedezeti utalás is ingyenes az rendben van. itt direkt rákérdeztem annak idején, s fizetős Simple Smart estén.

Ha hétvégén tudod, hogy többet akarsz költeni róla pénteken ráteszed-> 1 nap alatt simán ellopják, mint a sima kártyádról.
Ha hétvégén utalsz rá a havidíj mellé még utalásért is büntetést fizetsz.

Én maradtam annak idején a 300 forintos korlátlan SMS csomagnál, s minden értesítés 0 forintos limittel ment.

[ Szerkesztve ]

(#3742) canniball válasza dptrsk (#3741) üzenetére


canniball
nagyúr

"Ha hétvégén tudod, hogy többet akarsz költeni róla pénteken ráteszed-> 1 nap alatt simán ellopják, mint a sima kártyádról."
Na de nem mindegy hogy pár ezrest nyúlnak le a webszámláról (többet úgysem tartanék rajta) vagy az összes pénzemet a folyószámlámról; pont ez a webkártya értelme, nem? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3743) leslieke válasza dptrsk (#3739) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Túldramatizálod egy kicsit szerintem. Nekem évek óta van webkártyám, mindig van rajta pénz (8-10k), mert az Apple-nek onnan fizetem a havi díjakat és még sosem loptak el forintot sem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3744) leslieke válasza canniball (#3742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, pont az az értelme. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3745) namenlos válasza leslieke (#3743) üzenetére


namenlos
tag

Sőt, nekem a rendes kártyámról sem! Nem is használok webkártyát, főleg nem arra, hogy egy akkora szolgáltató, mint az Apple le ne rabolja a pénzemet a főkártyámról. Szerintem macerás és ma már indokolatlan ennyire ráparázni, főleg ha az ember nem egy noname cégtől vásárol. Másrészről, ha tényleg bekövetkezne valami baj, úgy is visszakapod a pénzed, ha nem Te voltál a f@sz. Emellett meg folyamatosan monitorozva vannak a kártyaforgalmak, és ha valami gyanús mozgás van, azonnal közbelép a bank. Máskülönben meg 2017, ha megborul a bizalom, végük..

(#3746) canniball válasza leslieke (#3744) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint nem értettem félre; köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3747) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Folyószámla hitelkeret terhére nem lehet pénzt lekötni?
Netbankon keresztül szeretnék lekötni egy összeget,és hogy kerek legyen beleszaladnék a hitelkeretbe,de ezt nem engedi

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#3748) canniball válasza leslieke (#3743) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt el is felejtettem kérdezni, hogy a webkártya havidíján kívül van bármiféle költség (webszámla nyitási/havidíj, webkártya "kiállítási" díj stb.)?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3749) dptrsk válasza astorre19 (#3747) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem lehet.
A te érdeked is, hogy ne köss le olyan pénzt 0,1% kamatra, amire te kifizetsz 20-30% kamatot. Lehet, hogy 1.000.000 lekötésből 10.000 forint lenne a hitelkeretből felhasznált a te esetedben, de hol húznád meg a határt a bank helyében ilyen eseteknél? Inkább nem engedi.

A lekötés biztos jobb mint egy ingyenes takarékszámla?

(#3750) dptrsk válasza canniball (#3748) üzenetére


dptrsk
addikt

Tudtommal nincs semmi, csak a havidíj.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.