Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#4151) csako válasza KubanitoS (#4150) üzenetére


csako
veterán

Az app használata ingyenes, ilyen sms-ekért sem fizettem még (jump csomag), bár a QR kódos móka bevezetése óta nem kaptam.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4152) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv
Feleségem igényelt netbankot, de amit megadott kódot nem fogadja el első belépéskor az otpdirekt oldalon. Hétfőn volt a bankban, ma vasárnap van, lehet csak pár napig élt az a kód?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#4153) dptrsk válasza hzsolee (#4152) üzenetére


dptrsk
addikt

24 órán át él a bankfiókban megadott kód.

(#4154) hzsolee válasza dptrsk (#4153) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm, hát szerintem ezt nem mondták. Cumi...

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#4155) leslieke válasza dani0113 (#4114) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem havonta újra kell regisztrálnom. Ugyanaz a telefonunk van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4156) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
Görögországba és Horvátországba megyek a nyáron, külföldön még nem fizettem kártyával (Visa Classic). Mivel járok jobban, ha kártyával fizetek (ahol lehet) vagy ha inkább váltok kp-t? (Némi kp-t persze mindenképpen váltok.)

S23

(#4157) -secret- válasza alex devil (#4156) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Horvátban kunával Görögben meg euróval fizess, meg persze fizethetsz kártyával is.

[ Szerkesztve ]

(#4158) pvt.peter válasza namenlos (#4076) üzenetére


pvt.peter
őstag

Elnézést de ezt nem teljesen értem.
Mit jelent egész pontosan az, hogy "bankkártya nélkül"?
Itt a legfrissebb Jump tájékoztató.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4159) dptrsk válasza pvt.peter (#4158) üzenetére


dptrsk
addikt

Azt jelenti, hogy amikor mész a bankba nem veszed elő a bankkártyádat, hanem személyi + lakcím kártyával azonosítanak.

Nem fióki POS tranzakció lesz így, hanem fióki készpénzkifizetés.

(#4160) Keem1


Keem1
addikt

Csupán téjkoztató jelleggel kérdeznék attól, aki a banki hitelek és kamatok között jártasan mozog.
Kíváncsiságból átnéztem egy ismerős már régen megkötött hitelszerződését, és érdekes dologra akadtam.

Fő kérdés: hogyan tudom rekonstruálni én magam a bank által számított visszafizetendő összeget? Mert nem tudom.

OTP Bank, személyi kölcsön, felvett összeg 380.000 Ft. Visszafizetendő összeg 591.120 Ft. Ügyleti kamat: 211.120 Ft. Futamidő: 48 hónap. Havonta fizetendő: 12.315 Ft
THM: 26,36%

Józan paraszti ésszel úgy gondolnám, hogy a THM (ami a nevében is benne van, minden kamatot megad) alapján ha felveszek 380.000 Ft-ot, akkor visszafizetek 380.000 Ft * 1,2636 = 480.168 Ft-ot. Ehhez képest több, mint 50% a tényleges kamat.
Ha nem a THM a tőkén felüli összes költség (ami fura lenne, mert a neve alapján ezt kéne takarnia), akkor mi az a mérőszám/mutató, ami egyértelműen közli, hogy mekkora a fizetendő kamat. Igaz, nem az én hitelem, de még az is egyértelműbb lenne, ha feketén-fehéren odaírják, hogy figyelj, a hideled kamata 55,6% lesz, így 380 ezer helyett 590 ezret kell visszafizetned.

Pusztán arra lennék kíváncsi, hogy hol csúszik el az elmélet, mit hibázok el a matekban?

Szerk:
Kiszámoltam, a kamat egészen pontosan 55,55789 :D
Ami viszont fura, hogy ez a szám sehol nem szerepel a szerződésben. Miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#4161) pvt.peter válasza dptrsk (#4159) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ.
Nekem is ez volt a sejtésem, csak egy kicsit furcsa ez a bankkártya nélküli pénzfelvétel, ugyanis manapság már mindent ezzel fizetünk.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4162) dptrsk válasza Keem1 (#4160) üzenetére


dptrsk
addikt

A teljes hiteldíjmutató vagy THM egy olyan egységes, minden hitelező által kötelezően használt mutató, amelyből kiderül, hogy az adott hitel felvétele után az adósnak egy év alatt a tőkén túl mekkora összeget kell visszafizetnie.

A példa hitel 48 hónap azaz 4 éves futamidővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#4163) Keem1 válasza dptrsk (#4162) üzenetére


Keem1
addikt

Konkrét példán keresztül esetleg? :D

Akkor 1 év alatt a tőkéből 95.000 Ft-ot kell visszafizetni. 26,36% THM-mel bővítve 119.092 Ft. De az adós egy évben 12.315 Ft * 12 = 147.780 Ft-ot fizet vissza.

Csak nekem gyanús, hogy 1 hónapra, 1 évre vagy 4 évre nézem, arányaiban így is úgy is megegyezik? :)

Még mindig azt nem tudom, hogy mi az a 26,36% helyetti 55%

Pedig jó lenne megértenem, mert én a kézzelfogható, explicite kimondott dolgokat szeretem, másrészt lesz lakáshitelem is hamarosan :D (életem első hitele, a diákhitelen kívül)

[ Szerkesztve ]

(#4164) dptrsk válasza Keem1 (#4163) üzenetére


dptrsk
addikt

miért 95000?

valahogy így kell számolni:
hónap, tartozás, részlet, fennmaradó
1, 380.000, 12.315, 380.000*1,2365/12-12.315(375.174)
2, 375.174, 12.315, 375.174*1,2365/12-12.315(370.253)
és így továbbb...

23,65% a hitel kamata, a THM 26,36%, a különbség az egyéb plusz díjakból adódik.

A THM kiszámításánál a következő tételekkel számolnak: kamat, kezelési költség, értékbecslés és helyszíni szemle díja, ingatlan-nyilvántartási eljárás díja, a hitelközvetítőnek fizetendő díj, bankszámlavezetés díja.

[ Szerkesztve ]

(#4165) namenlos válasza Keem1 (#4163) üzenetére


namenlos
tag

Annuitás a megoldás
https://kiszamolo.hu/hitelkalkulator/

(#4166) axioma válasza Keem1 (#4163) üzenetére


axioma
veterán

Egyreszt a szokasos mantram: NEM adunk ossze kulonbozo idopontban esedekes osszegeket jelenertekesites nelkul... az a szam amit leirsz, az penzugyileg nem letezik.

Masreszt tegyuk fel, hogy beteszel a bankba 10M Ft-ot, es a bank iger ra 6% kamatot, azaz havi 50e-et. Te kiveszel belole havi 60e-et. Nagysagrendileg mennyi penz kell szerinted az 1. ev vegen a bankbetetedben legyen? Mennyit vettel ki, es ebben az esetben hogy neznenek ki a "bank thm ertekei"?

Azt kell megerteni, hogy a kamat a penz hasznalatanak az ara. Minden egyes napra minden egyes forintra, ami nem a tied de nalad van, fizetni kell. Nem lehet ugy nezni egy evet, hogy mennyi a visszafizetett toke es a befizetes ara'nya, mert a visszafizetett token feluli penz pont a nem visszafizetett osszegtol fugg, annak a kamatosszege!

Remelem kicsit vilagosabb.

(#4167) Keem1 válasza axioma (#4166) üzenetére


Keem1
addikt

Igen, világosabb, én is valami ilyesmit sejtettem.
Csak én ennél racionálisabb vagyok. Ugyan nem pénzügyi szektor, de ha én valamire azt mondom az ügyfélnek hogy ennyi, akkor ha a fene fenét eszik is, az annyi lesz. Van egy szám, ami alapján az ügyfél is rekonstruálhatja azt, amit fizetni kell.
Túl nagy volt a két számításban a különbség, ezért kérdeztem.

Saját lakást akarok venni jövőre, sajnos kell vagy 15 milla hitel is, és hirdetik hogy 3-4%-os kamat. Most ha ebből kiindulok, akkor nehéz megtippelni magamnak, hogy mennyit kell visszafizetni.
16 milliót vagy 22-t. 3% kamattal én 16-ot tippelnék.
Ezért örülnék egy egyértelmű mérőszámnak.

Köszönöm mindenkinek, hogy segít, nem vagyok közgazdász, csak egyszerű hétköznapi polgárként szeretném ezt átlátni.

[ Szerkesztve ]

(#4168) axioma válasza Keem1 (#4167) üzenetére


axioma
veterán

A thm-et is ki tudod "szamolni". Kell hozza a cashflow (penzmozgas mindket iranyban: elejen megkapod, havonta fizeted), es egy excel. Itt kikeresed az IRR vagy BMR (angolon internal rate of return, magyaron belso megterulesi rata) fuggvenyeket, alkalmazod az adatsorodra (figyelj hogy elojelhelyes legyen!), akkor megkapod a HAVI thm-et, de ezt mar atmatekolhatod ((1+havi) a 12. hatvanyon, -1) evesre.
Amugy programmal meg azzal a hasonlattal lehet jol keresni, hogy a thm az a %-os mertek, amekkora allando inflacional a hitel "igazsagos" lenne. Vagyis mas szavakkal, keresni kell (kozelitessel pl.) azt a %-ot, amellyel jelenertekesitve mindent egy idopontra az osszeg (elojelhelyes volt ugye!) nulla lesz.
Most kaptal par kulcsszot is amire rakereshetsz.
Megjegyzem a THM csak par koltseg tekinteteben ter el az EBKM-tol, az is belso megterulesi rata.

(#4169) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Ma délelőtt végtörlesztésre került személyi kölcsön mikor látszik az OTP rendszerében?
Bankfiókban lett befizetve, kp.-ben.
Személyi kölcsön igénylés egyik pontjánál felhozza az aktuális tartozásokat, ott még mindig ott van.
Köszönöm. :R

(#4170) dptrsk válasza #04441088 (#4169) üzenetére


dptrsk
addikt

Holnap nézd meg, szerintem éjszaka kikerül a rendszerből.

(#4171) #04441088 válasza dptrsk (#4170) üzenetére


#04441088
törölt tag

:R

(#4172) #04441088 válasza dptrsk (#4170) üzenetére


#04441088
törölt tag

Még mindig ott van.. :DDD

(#4173) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

huf alapú net számlacsomagom van (mastercard kártyával) az otp-nél és az lenne a kérdésem,hogy külföldi webshopokban kártyás vásárlás esetén jól gondolom,hogy ha mondjuk nem euróban fizetek,hanem más pénznemben (tegyük fel,hogy dollárban),akkor kettős konverzió van: először a huf->eur majd eur->dollár?ha igen,akkor a deviza eladási árfolyamokat kell néznem?

köszi előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4174) dptrsk válasza betyarr (#4173) üzenetére


dptrsk
addikt

Igen, kettős konverzió van és az eladási árfolyam számít.

Elsőként az MasterCard USD->EUR, majd az OTP EUR->HUF.

(#4175) betyarr válasza dptrsk (#4174) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#4176) headhunter


headhunter
addikt

OTP-s ATM-nél megszűnt a pénzbefizetés számlaszámra vagy egyedi hiba lehet?

Helyi OTP ATM-nél, eddig mindig tudtam pénzt befizetni a számlára, ma eltűnt a menüpontok közül...

(#4177) betyarr


betyarr
veterán

gondolkodom a számlacsomag váltáson.úgy látom,hogy a smart számlacsomag eléggé kedvező.
namármost: lehet hozzá igényelni devizaszámlát is,ha jól látom,akkor 58ft-ért havonta.ha erről a devizaszámláról tölteném fel euróval a külföldi revolut kártyámat,akkor annak milyen költségei lennének?én nem találtam erre vonatkozólag infót.egyáltalán minek számítana ez?kártyás vásárlásnak?
illetve,ha bankon belül tennék a forint számlámról erre a devizaszámlára eurót,akkor annak van költsége?ilyenkor hogyan vált a bank?simán deviza vételi?

(#4178) badabum


badabum
tag

Utalás hetvegen

(#4179) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jelentettem az OTPnek hogy az opera böngészőben az otp honlapja adathalász oldalként van feltüntetve, az opera 3rd party phishing szolgáltatója, jelzett.
Vizsgálják most az esetet.
Mindenesetre elég érdekes, szerintem ez.

(#4180) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Választ is kaptam:

Az illetékes szakterülettől kapott információink alapján tájékoztatjuk, hogy az Opera nem támogatott böngésző. Lehetséges, hogy a böngésző a Netlock tanúsítvánnyal kapcsolatban írja ki a figyelmeztetést.

[ Szerkesztve ]

(#4181) dptrsk válasza bobalazs (#4180) üzenetére


dptrsk
addikt

Ezt visszaírhatod nekik, ha akarsz foglalkozni az üggyel:
forrás

Támogatott böngészők
Internet Explorer 11+, Edge
Firefox 4. verziótól
Opera 9.51 verziótól
Win Safari 4. verziótól
Mac Safari 3.1.2 verziótól
Chrome 9-es verziótól

(#4182) bobalazs válasza dptrsk (#4181) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, ment is a válasz. Nem bírom ezt a hozzáállást, szinte mindenhol, "nem a mi hibánk, nem akarunk vele foglalkozni", kb..

(#4183) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Ha neten vásárolok kártyával, és USD-ot bankkal váltatom át, akkor a "deviza eladási" oszlop az érvényes, igaz? (van valuta eladási is)

(#4184) axioma válasza Dinter (#4183) üzenetére


axioma
veterán

valuta = keszpenz
deviza = szamlapenz
Ha dev.arfolyam csak egy van, akkor az kell. Van amikor azokbol is tobb van... de ezt mindig tartalmazza a kartya kondilistaja, vagy esetleg uzletszabalyzata.

(#4185) Dinter válasza axioma (#4184) üzenetére


Dinter
addikt

És ezt hol lehet megtalálni? Vagy azt lehet tudni, hogy maga az átváltás költsége mennyi?

(#4186) csako válasza Dinter (#4183) üzenetére


csako
veterán

Nemrég olvastam talán itt vagy másik topikban, hogy a dollárt és egyebet előbb a mastercard/visa euróra váltja és abból lesz otp által deviza eladási árfolyamon váltott forint.

Talán ezt a kalkulátort lehet használni, hogy meg legyen az euró (mastercardhoz) és onnan meg lehet számolni vele az itteni adatok alapján.

Bár fontos tudni, hogy a könyvelési napon lesz átváltva és levonva a végösszeg, tehát kvázi előre tudni, hogy mennyibe fog kerülni hajszál pontosan az adott cucc, kissé lehetetlen...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4187) Dinter válasza csako (#4186) üzenetére


Dinter
addikt

Nem hajszál pontosan kéne, hanem nagyjából ezer forintra. Gondolom az árfolyamon kívül magáért az átváltásért is számol fel díjat az OTP(vagy nem?), ennek a mértékét sem ismerem.

(#4188) csako válasza Dinter (#4187) üzenetére


csako
veterán

Akkor megfelelő lehet a számodra :)Egy korábbi vásárlásomat (aliexpress) megnéztem, a kalkulátor által kiírt euró stimmel és az otp-nél ez az összeg a deviza eladási árfolyamon váltódott át.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#4189) MaciG


MaciG
addikt

Az mitől lehet hogy ha hitelkártyával fizetnék, akkor nem tudok, mert elsőnek jön az sms hogy vásárlás, majd pár másodperc múlva újabb sms hogy storno... A hitelkeret teljes fel van töltve.

BANZAII

(#4190) namenlos válasza MaciG (#4189) üzenetére


namenlos
tag

Több helyen is? Ilyenkor a terminál küld egy hibakódot az eladónak, abból mi derült ki?

(#4191) canniball


canniball
nagyúr

Ha már hitelkártya: múlt héten más ügyben voltam bent a bankban és nekem is ajánlották, de szeretek tutira menni, így lenne két kérdésem.

1. Smart csomagom van, ha kérem a hitelkártyát akkor ugyanúgy látok majd a direktben egy hitelszámlát mint ahogy a megtakarítási számlákat is látom a folyószámla mellett?

2. Mivel az sms-khez ragaszkodok aktiváltam az sms-csomagot, így most ha bankkártyával fizetek aktivált kártyakontroll mellett korlátlan számban "ingyen" érkeznek az sms-k. Ha a hitelkártyával fizetnék arra is vonatkozna ez vagy ott fizetni kéne az üzenetekért mert az sms-csomag csak a bankkártyára érvényes?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4192) dptrsk válasza canniball (#4191) üzenetére


dptrsk
addikt

1, igen, megjelenik egy hitelkártya számla, amit be tudsz vonni a számlakörbe otp direktben, s akkor látod minden adatát. Felgyűlt visszatérítés, fenálló tartozás, tranzakciók stb.

2, hivatalosan csak a Smart számla SMSeire vonatkozik az SMS csomag.

[ Szerkesztve ]

(#4193) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Tudja esetleg valaki, hogy a kártyás vásárlásoknak vajon van-e valamiféle díja?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4194) dptrsk válasza KubanitoS (#4193) üzenetére


dptrsk
addikt

Az attól függ milyen kártyás vásárlás.
Többnyire ingyenes a vásárlás, de pl. parkolás a SIMPLE appon keresztül kényelmi díjba kerül.

(#4195) KubanitoS válasza dptrsk (#4194) üzenetére


KubanitoS
veterán

Csak sima bolti tranzakciókra gondolok egy-egy bevásárlás után. A legextrább dolog a tankolás. :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4196) betyarr


betyarr
veterán

ennek a simple appnak van valami különösebb haszna azon kívül,hogy nfc-vel lehet vele fizetni mobilon?

(#4197) betyarr válasza betyarr (#4196) üzenetére


betyarr
veterán

most nézegetem itt a neten ezt a simple-t és van egy demó webshop [link

na most én nem látok különbséget a simple pay és egy mezei bankkártyás vásárlás között.ugyanazok a lépések és a végén itt is meg kell adni a kártyaadatokat.

(#4198) Cathfaern válasza betyarr (#4197) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mert ez nem is neked szól, hanem a webshop üzemeltetőknek :) És nincs semmi köze a simple telefonos app-hoz.

(#4199) betyarr válasza Cathfaern (#4198) üzenetére


betyarr
veterán

jah... :B
még annyi,hogy parkolás fizetésénél levonják:
1. magát a parkolási díjat,
2. (gondolom) kényelmi díjat (már miért is ne húznának le valami plusszal...)

egyéb díjat kell a parkolásért fizetni?

(#4200) MaciG válasza namenlos (#4190) üzenetére


MaciG
addikt

2 helyen próbáltam eddig. Azt mondták az eladók, hogy nem fogadta el a kártyát.

BANZAII

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.