Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic

Hozzászólások

(#3851) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Ha Jump számlacsomagom van, mennyiért tudom kérni hozzá a webKártyát, azaz mennyi a havidíja? Ezen kívül valaki el tudná magyarázni, pontosan hogy is működik ez a gyakorlatban? Mármint a webKártyával történő fizetés pl. Aliexpresszen.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3852) namenlos válasza haly (#3850) üzenetére


namenlos
tag

A bekarikázott rész jelentése: az átutalás díja - ha az utalást bankfiókban hajtatod végre - az utalandó összeg 0,5%-a (de minimum 539 Ft / maximum 11 878 Ft).

Gondolom, nem fiókból szoktál utalni, hanem interneten, ebben az esetben pedig a következő oldalon van a rád vonatkozó rész: bankon kívül belföldre forintban 0,4% (282 Ft/5 896 Ft)

(#3853) namenlos válasza 4ron (#3851) üzenetére


namenlos
tag

1 darab MasterCard típusú webKÁRTYA számlacsomagonként díjmentes - TERMÉKTÁJÉKOZTATÓ

(#3854) dptrsk válasza 4ron (#3851) üzenetére


dptrsk
addikt

JUMP mellé díjmentes a webkártya.
röviden a működés:
-OTP direktben utalsz a webkártya számlára vagy kártyák között utalsz a webkártyára
-webkártya adatait adod meg a netes vásárlásnál(kártyaszám, lejárat, név, CVC, OTP direktből lekérdezhetőek)
-maradvány összeget érdemes visszavezetni a JUMP számlára a fizetés befejezésekor

(#3855) 4ron válasza dptrsk (#3854) üzenetére


4ron
senior tag

+(#3854) dptrsk: köszi mindkettőtöknek! A héten be is ugrom az OTP-be és nyitok egy webkártyát. Elég gyakran rendelek Aliról például és hát nem szívesen fizetek azzal a kártyával, amire a fizetést kapom. Van alkalmazásom, amiben vezetem a pénzügyeimet, de azért a megelőzés mindig jobb.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#3856) haly válasza namenlos (#3852) üzenetére


haly
őstag

Ezer köszönet! :R

Akkor csak nem olvastam végig/figyelmesen. :W :B

[ Szerkesztve ]

(#3857) haly


haly
őstag

Még egy kérdés.
Napi utalási limitet hol találom, hogy mennyi? (Junior számla)

Gugli annyit elárult, hogy csak személyesen lehet módosítani a bankfiókban ezt a limitet. Azonban a limit összegéről semmi információt nem találok. :F

(#3858) dptrsk válasza haly (#3857) üzenetére


dptrsk
addikt

OTP direkt szerződéseden nincs rajta?

(#3859) namenlos válasza haly (#3857) üzenetére


namenlos
tag

Ha anno lett beállítva limit, azt a papíralapú szerződéseden (OTPdirekt szerződés) találod. Ezt azért nem lehet interneten állítgatni, mert pont netes visszaélések miatt (ill. Junior esetén a szülők megnyugtatására) lett kitalálva. Biztonsági okokból mobilszámot se lehet weben keresztül változtatni.

(#3860) haly válasza namenlos (#3859) üzenetére


haly
őstag

Nincs rajta szerződésen, vagyis csak kártya limit van, illetve vásárlási limit.
Ezek közül a kártya limitet azóta már átállítottam applikációval.

Ilyenkor akkor nincs limit? :U

Illetve, ha már így belelendültem, akkor kérdezek még egyet.
Payza-ra szeretnék utalni. (Őket is zaklatom ezzel kapcsolatban, de hátha itt jobb tanácsot kapok (OTP-vel kapcsolatban)).

Tehát adnak egy IBAN számot, SWIFT BIC számot, Raiffeisen bank, illetve a cég neve.
Nekem el kell rá utalni a pénzt, HUF-ban, megjegyzésnek meg egy kapott azonosítót beírni.

Kérdés:
Két utalási opció van:
-Belföldi forint -> Itt számlaszámot kér. (Skrill számlaszámot ad, oda így tudtam utalni), viszont IBAN-t sehova se tudok írni.
-Deviza utalás, konverzió -> Itt ugyan be lehet írni IBAN számot, illetve HUF-ban is lehet utalni, viszont külön írja az oldal, hogy csak akkor utalnak Forintban, ha az külföldre megy.
"Az ezen a felületen forint pénznemben rögzített átutalási megbízások teljesítését az OTP Bank kizárólag akkor vállalja, ha az átutalás külföldre irányul, és a kedvezményezett bankja megfelelő forint számlakapcsolattal rendelkezik."

Akkor most mégis hogy utaljam el a pénzt? :D
Próbáljam meg a deviza utalással?

Skrillnek is Raiffeisenes számlája van és ott írták, hogy magyarországi. Csak innen gondolom, hogy akkor Payza-nak is... :U

[ Szerkesztve ]

(#3861) namenlos válasza haly (#3860) üzenetére


namenlos
tag

Alapból szerintem nincs limit.

Egyiket sem használtam, de pl. itt vissza tudod generálni hagyományos számlaszámra (GIRO) és utána tudsz is utalni, ha magyar a számla:
http://www.bankszamlaszam.hu/

(#3862) haly válasza namenlos (#3861) üzenetére


haly
őstag

Huuu, még ezer köszönet!!! :R

Még rákérdezek náluk supporton keresztül, hogy helyes-e az oldal által visszagenerált számlaszám, aztán akkor mehet az utalás.

Limit meg majd kiderül, remélem nem kell miatta bankfiókba fáradnom...

Köszönöm a segítőkészséget! :R

(#3863) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Külföldi autóbérléshez milyen típusú bankkártya kell? Nekem egy dombornyomott master card-om van van pay pass-al, viszont a bérlésnél az önrész összegét be szokták terhelni a kártyán. Ezen a kártyán ez lehetséges?

BANZAII

(#3864) dptrsk válasza MaciG (#3863) üzenetére


dptrsk
addikt

Vésett kártyán is be lehet foglalni pénzt.
De sok olyan van ahol csak hitelkártyát fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

(#3865) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Küldtek egy levelet, hogy mivel lassan 28 éves leszek ezért átraknak majd Net díjcsomagba.
De ez nem lezárt díjcsomag? Tényleg abba raknak?

(#3866) dptrsk válasza raziel01 (#3865) üzenetére


dptrsk
addikt

Abba raknak.
Lezárt csomag, de a régi junior->jump->net átváltás megmarad, amennyiben régebben nyitottad a számládat. Így ugyanis nem te kezdeményezed a váltást, hanem a bank és az általad vállalt feltételek szerint megy tovább a szerződésed.
Ha esetleg majd kivezetik a net csomagot, akkor kell az új portfólióból választanod.

(#3867) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy vásárolnék egy eszközt, 5600 euro értékben, amit csak kártyával tudok fizetni és Német honlapról rendelném.

A kérdésem az az, hogy a bank erre számol fel + költséget?

(#3868) dptrsk válasza tothjozsi96 (#3867) üzenetére


dptrsk
addikt

Tudtommal nem.
A könyvelés napján érvényes első deviza eladási árfolyamon lesz átváltva.

(#3869) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok, tudom nempont otps kérdés, inkább simple meg nfc. kérdés vna e tapasztalat ötlet arra hogy ha pl seretnék egyik telefonról a másikra "izetni" pénzt, van e itthon megoldás arra hogy pl 2 nfcs telefon között nfc kapcsolat által egy adott összeget levonjon, mimnt amikor fizetünk, magyarul fizessünk egyik telefonnál a másiknak, vagy átutaljuk követlenbe. másik opció egy telefon ami pos terminálként működik és lehúzza a pénz a kártyáról.

(#3870) dptrsk válasza bb.bocs (#3869) üzenetére


dptrsk
addikt

mobil POS mintha lett volna régebben, talána Vodafone és OTP együttműködésében

(#3871) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

:C :C :C :C :C

Utoljára vagy 30 évvel ezelőtt nyertem bármit is (akkor egy műsoros kazettát), azóta semmi...
:))

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#3872) bb.bocs válasza dptrsk (#3870) üzenetére


bb.bocs
őstag

érdekesen hangzik :P de sajnos mindentől függetlenül lenne jó

(#3873) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

SEPA-val utaltam egy Holland bankszámlaszám-ra.

A kérdésem az az hogy maximum mennyi időt vesz igénybe ez a SEPA?

Netbankból utaltam és néztem hogy a sürgősség az normál értékre volt téve, amit én valamiért nem láttam hogy lehet állítani...

Illetve még egy másik kérdés, volt egy olyan mező ahova be kellett írni a kedvezményezett nevét és címét.
De egy mezőbe kellett beírni a két adatot, vesszővel elválasztva.

Viszont megnéztem utána a bankból kiexportálva az adatokat ilyen xls verzióban és ott el van csúszva, tehát a név után valamiért belelóg a cím egy kicsit....
IBAN és minden más adat jól van megadva.
Ez nem fog problémát okozni, ugye?

(#3874) viktorhu válasza tothjozsi96 (#3873) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy-két munkanap alatt várhatóan megvan (ha ma utaltad, akkor az olyan, mintha hétfőn tetted volna - kedd-szerda környékén számíthat a pénzre). Ez a két nap már 10 éve is működött a világ túlsó végére is, úgyhogy nem érdemes aggódnod miatta :)

(#3875) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Az OTP Szép szabadidő kártyával lehet szállást előre fizetni neten? Ajándékba vennék egy utat rokonoknak, csak valahogy kifelejtettem, hogy személyesen alá kell írni..

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3876) -secret- válasza Dronte (#3875) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem nincs, Barátnőmnek van, de van amikor alá sem íratják illetve sosem szokott probléma lenni, hogy nem én vagyok a tulaj.

(#3877) MaciG


MaciG
addikt

Valahogy le lehet a netbankon belül azt tiltani, hogy egy adott cég ne vonjon le havi rendszerességgel egy x összeget? Írtam nekik, de nem válaszolnak... :(((

BANZAII

(#3878) dptrsk válasza MaciG (#3877) üzenetére


dptrsk
addikt

Csoportos beszedést le tudod tiltani

(#3879) MaciG válasza dptrsk (#3878) üzenetére


MaciG
addikt

oké, de hogy? egy külföldi oldalon vásároltam egy nagyobb tárhelyet 1 hónapra. Vagyis én csak 1 hónapra akartam, de ez autómatikusan megújítja magát egy újabb vásárlással minden hónapban... Gondolom apróbetűs rész volt amit nem vettem észre.

BANZAII

(#3880) dptrsk válasza MaciG (#3879) üzenetére


dptrsk
addikt

Ez nem csoportos beszedés lesz...
A weblapon keresd lemondást ahol előfizettél.
Legrosszabb esetben kártyacserét kérsz.

(#3881) nuri válasza MaciG (#3879) üzenetére


nuri
aktív tag

Ha esetleg PayPal-al fizettél akkor azon belül keresd a rendszeres fizetéseket.

(#3882) Keem1


Keem1
addikt

Az gáz, ha lassan elfelejtem pin kódomat? :DDD
Boltban Simple PP-vel fizetek, neten webkártyával. Kp-t szinte sosem veszek fel, idén legalábbis még nem volt rá példa.
Azt hiszem, ez a nekem való bankolás, fizetés. :C

(#3883) géeles válasza Keem1 (#3882) üzenetére


géeles
aktív tag

Még én vagyok így vele....
:D

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3884) kaszaking


kaszaking
tag

Sziasztok.
Diák számlacsomagom van. Átutaltam másik bankba 37.000 ft-ot erre vontak le 281 ft-ot. 100.000 vagy 120.000 ft utalásnál másik bankba mennyi lenne a költsége?
Hirdetményben olyat láttam hogy 0,4 százalék de az a 37.000 ft-nál nem stimmel.
Köszönöm

(#3885) dptrsk válasza kaszaking (#3884) üzenetére


dptrsk
addikt

Szerintem stimmel: 0,4% (282 Ft/5 896 Ft)
Azaz 0,4%, minimum 282 forint, maximum 5896 forint.

100.000 vagy 120.000 átutalása 400, 480 forintba kerülne.

(#3886) kaszaking válasza dptrsk (#3885) üzenetére


kaszaking
tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget! Akkor rosszul számoltam.
Szép napot

(#3887) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! A SmartBank app-et lehet-e egyszerre két készüléken használni?! Vettem egy Androidos telefont, és miután azon regisztráltam az iPhone-on elcsesződött az app, nem tudtam belépni. Ráadásul az androidon sem engedett be ezután. Eddig tökéletes volt az alkalmazás az iPhone-on, amíg a másik készülék nem volt képben. Vártam egy napot és most iPhone-on megy megint.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3888) Csocsesz75 válasza tylerddd (#3887) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Én 2 droidos telón használom egyszerre.

(#3889) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata, hogy webkártya az igénylés után mennyi idővel jelenik meg a webkártya menüpont alatt? Tegnap igényeltem, most már látom a számlát ami hozzá tartozik, de a webkártya adatokat nem birom még lekérdezni.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#3890) Handball94 válasza helltp (#3889) üzenetére


Handball94
aktív tag

1 héten belül, 2-3-4 munkanap.

(#3891) helltp válasza Handball94 (#3890) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi. Tudnám mi tart nekik annyi ideig..

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#3892) MaciG


MaciG
addikt

Ha a megtakarítási számlán lejárat előtt visszaváltom az állampapírt, annak van valamennyi átfutási ideje amég elérhető lesz az összeg a számlán, vagy egyből átkerül?

BANZAII

(#3893) Handball94 válasza helltp (#3891) üzenetére


Handball94
aktív tag

Hivatalos indok szerint a kártya "legyártatása", mármint nem fizikailag..

(#3894) namenlos válasza helltp (#3891) üzenetére


namenlos
tag

Gondolom ilyenkor a MasterCard felé is történik interakció.

(#3895) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Simpleben hozzadtam a sima és a webkartyamat is.
Mivel a webkartyama nem fizikai kártya, ezért simple kártyát csinált belőle. Feltöltöttem egy bizonyos összeggel, ramentem hogy érintésre való használat, de már vagy két órája ezt írja:

Mennyi időt vesz ez igénybe?

(#3896) géeles válasza #04441088 (#3895) üzenetére


géeles
aktív tag

Valószínüleg nem lesz jó.
PayPass képes kártya kell, ha minden igaz.
A webes meg nem igazán az.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3897) #04441088 válasza géeles (#3896) üzenetére


#04441088
törölt tag

Közben egy kilépés, belépés megoldotta.
Mivel nem fizikai kártya ezért generált egy simple kártyát neki, amit külön fel kell tölteni használat előtt.

(#3898) géeles válasza #04441088 (#3897) üzenetére


géeles
aktív tag

Úgy már jó.

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#3899) tylerddd válasza #04441088 (#3895) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem is webkártya van hozzáadva jó ideje, nem volt ilyen gondom, bár akkor ez a simple kártya lehetőség még nem volt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#3900) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Igaz nincs nagy forgalom, de hátha tud valaki segíteni.
Net számlacsomagban vagyok jelenleg amihez tartozik egy MC webkártya is.
Ahogy látom ez a csomag már nem elérhető. Webkártyát már nem használom így váltanék ha van jobb .
OTP-direktben lehet váltani, vagy csak személyesen a bankfiókban ? :U :R

Lumia 950XL

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  OTP Bank topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.