Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) novkolt válasza dqdb (#9450) üzenetére


novkolt
csendes tag

Koszi, de sajnos a hozzaszolasok tovabra is kifutnak a kepernyo jobb oldalan es csak mozgatassal birom olvasni vagy max 110%-on.
Pedig a regebbi Operakban ezt a funkciot agyondicsertem. Jol jott nekunk gyengebb szemueknek.
(bocs az ekezethianyert)

(#9452) dqdb válasza novkolt (#9451) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az egyedi stylesheet bekapcsolása és az illeszkedés bekapcsolása egyszerre kell.

Nálam így néz ki, látható, hogy nincsen vízszintes görgetősáv:

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9453) novkolt válasza dqdb (#9452) üzenetére


novkolt
csendes tag

Huuuu, akkor valami itt nalam lesz, mert nekem sehogy sem akar mukodni.
Most mar magamra vagyok merges...
Most megprobaltam mindezt az USB verzioval is de nekem nem akar mukodni :O

[ Szerkesztve ]

(#9454) dqdb válasza novkolt (#9453) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Akkor inkább leírom újra, hogy én pontosan mit tettem:

1. elmentem az Index fórumába. Ott jobb klikk a háttéren > Oldalbeállítások
2. a Megjelenés fülön a Saját stíluslap mezőben beállítottam egy egyedi stíluslapot, ami az Opera telepítési könyvtára alatt a styles\user\disabletables.css fájlban található. Az Opera telepítési könyvtára:

C:\Program Files\Opera (32 bites OS: XP, Vista, Windows 7)
C:\Program Files (x86)\Opera (64 bites OS: XP x64, Vista x64, Windows 7 x64)

3. OK gomb

Ennek hatására már alapból megváltozik az oldal megjelenése (a fejléc például szétesik teljesen). Most még a hozzászólások kilógnak jobbra, de a Ctrl-F11 lenyomásával bekapcsolod az illeszkedést, és eltűnik a vízszintes görgetősáv.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9455) Penge_4 válasza dqdb (#9454) üzenetére


Penge_4
veterán

És annak van értelme, hogy minden alkalommal nyomogathatod a Ctrl+F11-et, mert nem voltak képesek betenni az oldalspecifikus beállításokhoz? :)
Akkor már inkább vízszintes görgetősáv.

(#9456) dqdb válasza Penge_4 (#9455) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A oldalspecifikus zoommal együtt igazán bekerülhetne ...

novkolt: portable-ből nekem sem megy, mindjárt rájövök, hogy mit kell még beállítani, amit én korábban már megtettem a saját profilommal.

Megvan: indítsd újra az Operát ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9457) novkolt válasza dqdb (#9454) üzenetére


novkolt
csendes tag

Hat szorol szora ugyan ezt tettem en is, de az oldalon egy pixel sem valtozik!
Extrem nagyitasnal a fejlec atmegy ket sorba de alatta a helyzet valtozatlan.
Koszonom a segitseget! En feladom, nekem ez remenytelen.
Megjegyzem hogy a regebbi verzioknal semmi gond e korul nem volt, automatikus 150% oldalnyitas automatikus illeszkedessel.
Megegyszer koszonom
Udv

Edit:
na tessek, most meg jooooooo!!!
pedig mar eloszor is megtettem az ujrainditast.
Felul tenyleg minden szetesett, de legalabb most mar minden a kepernyoben van!
Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#9458) dqdb válasza novkolt (#9457) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Utolsó kísérlet, ennek már mennie kell :D A portable Opera alapján jön a megoldás:
1. a címmezőbe írd be, hogy opera:about
2. az Elérési utak alatt lévő Opera mappája mappát jegyezd meg
3. lépjél ki az Operából (ez nagyon fontos)
4. indítsd el Jegyzettömböt, és nyisd meg az imént megjegyzett mappában lévő override.ini nevű fájlt. Ha elsőre nem látszana, akkor a fájlok szűrését a *.txt-ről állítsd át *.*-ra.
5. az [overrides] blokk végére utolsó elemként írd be a következő sort (ne hagyjál ki előtte üres sort):

forum.index.hu

6. menjél a fájl végére, és írd bele a következő sorokat (a blokk előtt hagyjál ki egy üres sort):
[forum.index.hu]
User Prefs|Ignore Target=0
User Prefs|Target Destination=0
User Prefs|Ignore Unrequested Popups=1
User Prefs|Force Encoding
User Prefs|Local CSS File={Resources}styles\user\disabletables.css
User Prefs|Allow script to raise window=1
User Prefs|Allow script to lower window=1
User Prefs|User JavaScript=1
User Prefs|Always Load User JavaScript=1
User Agent|Spoof UserAgent ID=1

7. indítsd el az Operát, menjél az Index fórumára, állítsd be a nagyítást, majd utána az illeszkedést is kapcsold be, ha nem lenne bekapcsolva

Egy teljesen üres overrides.ini fájl így néz ki, nálad már valószínűleg több oldal adatával lesz feltöltve:

Módosítás: előbb kellett volna frissíteni, mint kisregényt írni :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9459) ABnormal


ABnormal
őstag

opera jelszavakat szövegfájlba mentő program ( opera.wand.dat retrieve utility ) : 1 2 ,gondolom rajtam kívül mindenki ismerte...

(#9460) pethYeti


pethYeti
addikt

Azt miért csinálja, ha megnyitok 30 oldalt egyszerre betölt 28-at, e-t nem, és utána hiába frissítem azt a 2-t egyszerűen, csak tölt tölt és nem történik semmi, ahogy bezárom a böngészőt majd újra megnyitom egyből betölti...

(#9461) fatal` válasza ABnormal (#9459) üzenetére


fatal`
titán

Beállítasz mesterjelszót és máris nem működik. :) Ilyen program FFhez is van.

(#9462) ABnormal válasza fatal` (#9461) üzenetére


ABnormal
őstag

megvan a kákán a csomó ? :D

miért állítanék be itthonra mesterjelszót? nem azt kell nézni,hogy mikor nem fog működni,hanem azt,hogy azoknak ez nagy segítség lehet akik át szeretnének térni az opera hülyeségei miatt egy másik böngészőre,de eddig visszatartotta őket a sok jelszó pótlása vagy csak egyszerűen lusták kiírni a jelszavaikat...

(#9463) Chandler válasza dqdb (#9434) üzenetére


Chandler
senior tag

Okés, köszi a segítséget :)

(#9464) Zolien


Zolien
csendes tag

Jo lenne, ha lehetne hozzaadni egyeni nagyitasi ertekeket, amiket aztan eszben is tartana. Tovabb finomitva ezzel a nagyitast.

Z

(#9465) Csocsesz75


Csocsesz75
őstag

Sziasztok !

Az mitől lehet hogyha egy fülön megvan nyitva egy PDF állomány és becsukom, összeomlik a böngésző ?

(#9467) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Megjelent az új UNIX build: [link]

Most már .deb és .rpm csomagok is vannak :C

Nálam jól mukodik (fontokkal van egy kis gond)

Viszont a YouTube egyáltalán nem megy (lejátszó helyén üresség van)

sweetlou6.wordpress.com

(#9468) h_143570 válasza Sweet Lou 6 (#9467) üzenetére


h_143570
addikt

Lehet, hogy a youtube bug, probald meg torolni az osszes sutit az oldal specifikus beallitasokban.

(#9469) Sweet Lou 6 válasza h_143570 (#9468) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Sajnos úgy sem jó :(

sweetlou6.wordpress.com

(#9470) atesz117 válasza Sweet Lou 6 (#9467) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Felraktam én is a 10.51-t az Ubira, nálam megy a Youtube.

Samsung Galaxy A34 5G

(#9471) erdoke


erdoke
titán

Ami igazán durva, hogy a legjobb sebesség mellett a JavaScript motor hibázása is a legalacsonyabb:

Opera, Safari Beat Chrome On Google’s Own JavaScript Conformance Test

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9472) Dexter68


Dexter68
addikt

Nem enged be a Facebookba :O
cookie-kat engedélyeztem, speedialból töröltem (babonából), áldoztam krétakörben fekete kakast... és mégsem. Lemaradtam valamiről?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9473) AtHoS válasza Dexter68 (#9472) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Amit olvastam a facebook login problémáról abban ezeket javasolták:
- a facebook-hoz tartozó összes cookie törlése és a cookie-kezelés megfelelő beállítása
- Opera maszkolása
- https használata: https://www.facebook.com/

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9474) Dexter68 válasza AtHoS (#9473) üzenetére


Dexter68
addikt

királyság... a https segített :) a többi megvolt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9475) Hunter2


Hunter2
addikt

arra van valami ésszerű magyarázat hogy az auto updater miért a 10.10-et látja legfrissebb verziónak?

(#9476) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

nemtom mit csináltak a srácok, de utolsó build óta nem volt olyan, hogy a memóriában maradt volna az opera kilépés után.

VÉGRE.

ez volt az egyetlen, ami évek óta az őrületbe kergetett az opera. amúgy ez volt már úgy is a legjobb böngésző, most meg már pláne az.

ti is az opera dektop team blogról szeditek a verziókat, vagy csak a hivatalos kiadásokat szeditek?

(#9477) Penge_4 válasza Hunter2 (#9475) üzenetére


Penge_4
veterán

Eredetileg azt mondták, hogy a szerverek terheltsége miatt. Én viszont azt gyanítom, hogy mert van nekik önkritikájuk, így majd berakják a 10.51-et vagy 10.52-t. Nem sokat vesztettél vele, mert nagyon bugos.

kasza blanka: Onnan szedem, de ha így folyatják előfordulhat, hogy változni fog. Például pre-alfa óta default böngészőnek használom mégis, habár nem mondom, hogy nem zavart a link másolásakori összeomlás, vagy az óránkénti random összeomlások, de valahogy amitől leginkább eldurrant az agyam az a 10.51 RC1-től benne lévő cookie bug.

Konkrétan, ha úgy van beállítva, hogy minden cookie-t elfogad, kilépéskor törli az új cookie-kat és ez a globális beállítás bizonyos oldalakon az oldalspecifikus beállításban felül van bírálva, akkor szétbarmolja az egészet újraindítás után. A cookiek benne maradnak, de a cookies4.dat struktúrája szétbarmolódik (legalábbis amit Hexa viewer-ben látok belőle) és újra és újra be kell jelentkezni. Ez rohadtul dühítő. Főleg egy RC-ben. :((

[ Szerkesztve ]

(#9478) Hunter2 válasza Penge_4 (#9477) üzenetére


Hunter2
addikt

Jókor mondod, épp most raktam fel :U de már megbántam.
Például a Classic skinnel nem működik, szóval visszarakom a 10.10-et.

(#9479) Hunter2 válasza kasza blanka (#9476) üzenetére


Hunter2
addikt

"nemtom mit csináltak a srácok, de utolsó build óta nem volt olyan, hogy a memóriában maradt volna az opera kilépés után."

Nálam meg első indítás után rögtön bent maradt a memóriában szóval neked csak szerencséd volt.
Egyébként hálaistennek sikerült visszaraknom a 10.10-et minden bonyodalom nélkül. :C

(#9480) HZoli87


HZoli87
veterán

Egyenlőre csak FTP-ről: Opera 10.51.3315 Final

(#9481) Penge_4 válasza HZoli87 (#9480) üzenetére


Penge_4
veterán

:Y
:O Kérjük vissza Teccsner Janit! :O

(#9482) erdoke válasza HZoli87 (#9480) üzenetére


erdoke
titán

A legjobb aláírás a héten

(#9483) Penge_4 válasza erdoke (#9482) üzenetére


Penge_4
veterán

Ki is teszem gyorshívó háttérképnek és ezzel vígasztalom magam mikor minden újraindítás után újra és újra jelentkezhetek be azokra a helyekre, ahol korábban megjegyeztettem a cookie-kat. :(((

(#9484) Dexter68


Dexter68
addikt

Ööö... ilyet még nem láttam. Nem működnek a jobbegér —>Megnyitás parancsok. Egyik sem. Ott figyelnek a jobbegérmenüben, de semmi nem történik, amikor kattintok.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9485) Penge_4 válasza Dexter68 (#9484) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez például nálam működik, de van, akinél nem "The variables ( %U %S %l etc ) after commands "Execute program" still doesn't work"

Egyébként örömmel fogadják a Desktop Team-en is. A leggyakoribb mondat a "still doesn't work..." :DDD

(A sok egyszmájlis hozzászólás ne tévesszen meg senkit, sokan nem találják a Subscribe gombot és így iratkoznak fel a hozzászólásokra). ;]

(#9486) 19870820


19870820
senior tag

Üdv.Nálam még a 10.51 final-ba se müködik az amikor előugrik egy ablak torrent megnyitásnál és hogy ott kipipálhassam hogy megjegyezze a választásom.Ott teljesen szürke a jelölő négyzet.Opera 10.50 óta nem volta gépemen.Szóval ez friss telepítés.Ez a "kis"hiba már 10.10 óta benne van(én azóta használok operát).Ilyen bonyolult lenne megcsinálni ezt a kis jelölő négyzetet amúgy? :DDD

(#9487) 19870820


19870820
senior tag

Eszembe jutott még egy "nagy"kérdés,mivel most ezt az új 10.51et nézegetem.Fenn a jobb sarokba hogy lehet megcsinálni,hogy a google úgy müködjön keresőként mint pl a mozillába?Arra gondolok hogy ha beírok pár betüt akkor bedobjon pár találatot erről.Szóval ne kelljen mindig beírnom a teljes keresendő szót.

(#9488) dqdb válasza 19870820 (#9487) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ezt nem tudja, de ha a google.com-ra vagy google.hu-ra mész ott működik. Paneles megoldás van még rá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9489) 19870820 válasza dqdb (#9488) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi az infót.Esetleg a torrentes kérdésemre tudsz valamit mondani?

(#9490) dqdb válasza 19870820 (#9489) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nekem az Opera 9.0 óta görgetett profilommal aktív volt a pipa. Bekapcsoltam a mindig uTorrentet használjon opciót, és az operaprefs.ini ezután így néz ki:

...
[File Types]
...
application/x-bittorrent=3,"E:\users\dqdb\apps\utorrent\utorrent.exe" "%s",,,torrent,|
...
[File Types Extension]
...
application/x-bittorrent=,0
...

Kézi hackelés előtt lépjél ki az Operából.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9491) kasza blanka válasza 19870820 (#9486) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

opera:config és bittorrent beállítások. aztán beállítások>haladó>letöltések

nálam fel se ugrik semmi, hanem egyből nyitja utorrentet.
10.51 óta még crash sem volt, pedig már a második build.

(#9492) kasza blanka válasza HZoli87 (#9480) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

csak FTP-ről? már tegnap vagy tegnapelőtt kint volt opera desktop teamen.

szerk:ja, hogy azóta final lett a 3315. na sebaj :) nálam u.ez a build van fent 1-2napja, csak akkor még RC volt.

penge2: nálam semmi baj a cookie-kal.

[ Szerkesztve ]

(#9493) Hunter2


Hunter2
addikt

az opera classic skin működik a 10.51-el? mert már az auto update is felajánlotta a frissítést.

(#9494) dqdb


dqdb
Topikgazda

Valaki tudja, hogy melyik operaprefs.ini beállítással lehet levarázsolni a gombok körüli keretet? A régóta görgetett profilomban így van, és szeretem, de az újonnan létrehozottakban már van keret.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9495) daninet


daninet
veterán

Üdv!
A suli belső FTP hálózata Opera 1.50ből csak 2 könyvtár mélységig tekinthető meg, utána 500-as hibával visszadob. Más böngészőkből jó. Valami ötlet?
Hálózat
:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9496) cousin333 válasza daninet (#9495) üzenetére


cousin333
addikt

Nem a mélységgel, a szóközökkel van a baja. Ez szerintem bug.

"We spared no expense"

(#9497) daninet válasza cousin333 (#9496) üzenetére


daninet
veterán

tehát a %20-at nem veszi be az Opera :F
nyílván bug mert a 10.10-el gond nélkül ment...

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9498) Cane


Cane
őstag

Sziasztok! Operához van valami megoldás hogy kiirassam az aktuális névnapot alulra/felülre, akárhova? A névnap-kezdőlapos megoldás nem jó, mert azon hajlandó vagyok elolvasás után végigrobogni, anélkül hogy elolvasnám.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#9499) cousin333 válasza Cane (#9498) üzenetére


cousin333
addikt

Esetleg ezt próbáld meg.

"We spared no expense"

(#9500) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy felraktam a gépre a Zone Alarm Forcfield nevű böngésző védő progit. Azt írták, hogy minden ismertebb böngészővel együtt működik, az operával is. Azonban a telepítés után a Mozillában illetve az Explorerben megjelent az eszköztárban, azonban az operában nem. Most akkor az operát még sem védi?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.