Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Sziasztok!
Leszedtem az Opera 10.50-et, hogy lehet beállítani azt, ami firefoxon van, hogy ne csak a linkbe keressen, hanem az oldal nevébe is? Pl beírom, van egy YouTube link, amin pl David Guetta van, beírom azt, hogy David Guetta, és kihozza? Meg az előzményeket hogy tudom áttenni?

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#9052) frankie!


frankie!
őstag

Operában hogy lehetne működésre bírni a Real Player Video Downloader pluginjét? Eddig ez volt a legszimpatikusabb. Vagy ha tudtok jobbat ajánlani, azt is szívesen veszem. :)

(#9053) Zolien válasza Penge_4 (#9048) üzenetére


Zolien
csendes tag

"Az a kombináció mit csinált? A Windows billentyűt nem birtokolhatja egy third-party szoftver sem elvileg."

A fulek kozott valtott: Win+1 =1. ful,Win+2 =2. ful es igy tovabb.

Z

(#9054) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Az miért van, hogy 10.10-ben Olvasatlannak jelöli azokat a leveleket is, amelyiket elolvastam már?

sweetlou6.wordpress.com

(#9055) Penge_4 válasza Sweet Lou 6 (#9054) üzenetére


Penge_4
veterán

Mert alapértelmezésben manuális. A "K" billentyűvel tudod olvasottnak jelölni. Ha automatikusra akarod akkor a Nézet-nél tudod beállítani az időközt (ami a végleges 10.5-ben bugos).

(#9056) Sweet Lou 6 válasza Penge_4 (#9055) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Köszi :R

Sajnos utoljára még a 9.5-ben használtam mailt, az meg elég régen volt. De jó látni, hogy sokat fejlődött ahhoz képest :)

sweetlou6.wordpress.com

(#9057) vv5204 válasza sislaciii (#9051) üzenetére


vv5204
senior tag

Nézd meg itt: Ctrl+F12 > Haladó > Előzmények > Jegyezze meg a látogatott
lapok tartalmát > mellette legyen bepipálva, Címeknél legalább 1000-re legyen
állítva.

(#9058) sislaciii válasza vv5204 (#9057) üzenetére


sislaciii
aktív tag

az a baj, hogy ilyenkor beírom pl, hogy acer, és a sima hardverapró.hu-t is beadja,mert legalul ottvan a márkáknál.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#9059) TraceR


TraceR
tag

Sziasztok,

Hogyan lehet beállítani azt, hogy bizonyos oldalaknál használjon csak az Opera proxy-t? Tehát pont az ellenkezőjét szeretném annak, ami most van, azaz hogy kivételeket lehet megadni.

Találtam olyat egy fórumon, hogy az override.ini file [Overrides] részénél meg kell adni az adott URL-t (pl.: google.com), majd lentebb beírni ezt:

[google.com]
Proxy|HTTP server=127.0.0.1:xxxx
Proxy|Use HTTP=1

de ez sajnos nem működik. Van erre működő megoldás? Opera 10.00-át használok jelenleg.

(#9060) Penge_4 válasza TraceR (#9059) üzenetére


Penge_4
veterán

Az már régi. Itt van egy leírás hozzá.

(#9061) TraceR válasza Penge_4 (#9060) üzenetére


TraceR
tag

Az a baj, hogy itt pontosan ugyanez van leírva :(

(#9062) Debilon


Debilon
addikt

Hali!

Opera 10.50 b3296-ot használok.
A kérdésem az lenne, hogy mit kéne beállítanom ahhoz, hogyha olvasok egy fórumot (pl. SG), elolvasom az adott témát, és visszalépek a kedvencek listához, akkor eltüntesse az olvasatlan üzenetek számát, gyk. frissítse az oldalt?

10.10-ben tökéletesen működik, viszont a 10.50-el (bármelyik verzió) nem megy sehogyan.
Beállításoknál belőttem mindent úgy, ahogy a 10.10-ben van és ez sem segített.

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9063) Penge_4 válasza Debilon (#9062) üzenetére


Penge_4
veterán

Címsorba: opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode

Állítsd 2-re, majd Mentés

TraceR: Nem tudom én amikor írtam a postot még 10.00-ban vagy 10.10-ben teszteltem és működött publikus anonim (tehát nem céges jelszavas) proxykkal.

[ Szerkesztve ]

(#9064) Debilon válasza Penge_4 (#9063) üzenetére


Debilon
addikt

ez sajnos nem segített :( ugyanaz a helyzet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#9065) daninet


daninet
veterán

Üdv!
felraktam a 1.50-et szuper minden, de:
Amikor elkezdek beírni egy weboldal nevet a címsorba, az első sor a google keresést erölteti, holott alatta 2-3al ottvan az előzmény.. namost én ezt a keresést leraknám az aljára, vagy kitörölném, soha nem keresek címsorból... megoldható? :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9066) Penge_4 válasza daninet (#9065) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem találtam ilyen jellegű beállítást az opera:configban.
A könyvjelzők felajánlását tudod kikapcsolni és a tartalomkeresést plusz az autocompetition-t.
Utóbbi a te problémád szempontjából kifejezetten hasznos, ugyanis habár alapból keresni akar, de ha egyszer beírod csak simán, hogy mondjuk "prohardver.hu" (http és minden egyéb nélkül) akkor legközelebb csak elkezded gépelni, hogy "pr" vagy "pro" (attól függően mennyi ilyen kezdetű van) és nyomsz egy Entert mikor kiegészítette a címet.

Más. Találkoztam egy ilyen screenshottal. Ami érdekes belőle számomra az egyik a Turbo ikon melletti óra. Mármint ha gombokba ilyen összetett JS kódokat lehet ágyazni, akkor elvileg egy Google Suggestion-ös keresőformot is össze lehetne dobni, csak ismerni kéne a JS fájl direktlinkjét, amit a Google ilyenkor behív.

A másik a "Textarea Backup Localstorage". A Google-ba írva nem dobott ki semmi használhatót. De kétségtelenül jobb lenne, mint a cookie-s megoldás, mert az csak 4096 karaktert képes tárolni, aztán azon kapom magam, hogy egyre bátrabban írok az autobackup miatt és a "regény" felét lecsípte. :D

(#9067) dqdb válasza Penge_4 (#9066) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Google Suggestions panelként már létezik, az alapján lehetne dolgozni

Hogyan lehet JavaScriptes gombokat gyártani?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9068) Penge_4 válasza dqdb (#9067) üzenetére


Penge_4
veterán

"Hogyan lehet JavaScriptes gombokat gyártani?"

Ez az, ami érdekelne engem is. :D

(#9069) dqdb válasza Penge_4 (#9068) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az óra sajnos gyári gomb, nem JavaScript. A Status csoportban van.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9070) Mardel


Mardel
őstag

Várhattak volna még a10.50 kiadásával, mert nem stabilabb mint a 10.10 kb 30 percen belül megvolt az első összeomlás.
Képek letöltés kezelése még mindig kalap xar. Amíg nem tölt be akép és rámegyek a kép mentésére akkor nem fogja rendesen leszedni ez oylan mintha a gyorsítótárból akarná lementeni és nem a kép valódi helyéről.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#9071) Penge_4 válasza Mardel (#9070) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, onnan menti. Ami azért jó mert így nem generál plusz forgalmat, továbbá egy lassú szervernél nem kezdi el elölről tölteni a több megás képet.
De ha nagyon zavar jobbklikk->Copy Image Address -> Ctrl+Alt+T->Quick Download részbe bemásolod majd Enter

(#9072) Lui04


Lui04
aktív tag

Letöltéseknél csak nekem nem működik jobb gombnál a "haladó" opció a véglegesben?

dqdb: de ez már a bétában meg egyik belső verzióban sem ment, reméltem, hogy kijavítják, de csak benne maradt

Penge_4: pedig tiszta telepítés

Más: ha valakinek kellene a szép speed dial háttér amit pár helyen lehetett látni az itt megtalálhatja (az utolsó). Két napig kerestem, de ma végre megtaláltam :C

[ Szerkesztve ]

(#9073) dqdb válasza Lui04 (#9072) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nekem sem megy.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9074) Penge_4 válasza Lui04 (#9072) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem működik.

(#9075) kpal


kpal
veterán

Nekem 10.10 van és nem frissiti 10.50-re sokat veszitek ha nem telepitemfel a véglegest?

(#9076) Traxx


Traxx
őstag

Ismét egy ízeltlábú:

Inkább kivágtam a fontosat, ne legyen olyan böszmenagy méretű a kép :B Ja és 10.50 alatt. Vagyis lehet mégse az Opera a ludas, mert a firefox alatt is mímeli a dolgot...elnézést :B

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9077) Szottar


Szottar
tag

Van egy kissebb gondom az Operával. 10.5 van már fent. Ha megnyitom akkor ezt kapom a Startlapon. Akármit írok be akkor is ez a feketeség marad. Másik böngészőkkel (Chrome? FF? ) nincs ilyen.
Van valami ötlet erre, hogy mitől lehet ez?

(#9078) daninet válasza Traxx (#9076) üzenetére


daninet
veterán

én tiltok minden reklámot, így ilyen nem fordul elő :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9079) pethYeti


pethYeti
addikt

Azt nem lehet kikapcsolni, hogy oldal töltődésnél az egér is jelezze ezt, mutató mellett folyamatosan ott van a kis kör(homokóra).

(#9080) dqdb válasza Traxx (#9076) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valószínűleg ez PH az új designjának hibája. A popup tartalmaknál a Z ordert helyesen kell beállítani, különben esélyes, hogy a megjelenített tartalom a flash mögé nyílik. IE8 alatt is rossz.

Szottar: Nekem teljesen jó a startlap.hu.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9081) dqdb


dqdb
Topikgazda

Egy kis önreklám következik :B Gyártottam egy user JS-t az új PH fórumhoz, amely az összes lenyíló listát (hozzászólások, fórumok) a kiválasztott elemhez görgeti:

[link]

Van FF verzió is belőle, de ez az Opera fóruma :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9082) Szottar válasza dqdb (#9080) üzenetére


Szottar
tag

Megoldottam. Leszedtem és újra telepítettem. Lehet, hogy az volt a baj, hogy rátelepítettem a 10.5-öst az előző 10.10 -re.
Most már nálam is jó az új Opera és benne a startlap is most már bejön.

(#9083) dqdb válasza dqdb (#9081) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Most nézem, hogy közben elkészült a gyári változat is, úgyhogy felesleges az a JS ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9084) Penge_4 válasza dqdb (#9083) üzenetére


Penge_4
veterán

Csodálkoztam is, hogy mit görget, hova, mert nem vettem észre különbséget a JS-sel és a használata nélkül. Láttam a többi scriptedet is.
A látogatott link áthúzós nem rossz, de az ilyeneket jobban szeretem CSS-ben, amit már oldalbetöltéskor alkalmaz.
Módosítottam is kicsit a pontozott linkes UserCSS-met. :)

Amúgy mennyire értesz a JS-hez? Olyat nem tudnál csinálni, ami javítja a hosszú ideje húzódó oldalbetöltés megakadásos bugot Operában? Konkrétan olyan oldalaknál, ahonnan sok külső elemet tölt be (pl fórum, ahol képfeltöltéstől kezdve imageshack-ig mindenhonnan vannak külső avatarok) olyankor beragad és az állapotsávban ott marad a "Completed request to xy.com" és amíg nem nyomok Esc-et nem tűnik el? És emiatt nem ugrik a kívánt anchorra?

[ Szerkesztve ]

(#9085) dqdb válasza Penge_4 (#9084) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Annyi különbség van, hogy a PH-s változat az első lenyitás után visszaáll a lista elejére, a user JS pedig mindig ott nyitja ki a listát. Még a hétvégén írtam, akkor még nem ment a PH-s változat.

Az áthúzós változatot legyártottam már user CSS alapon is (az sokkal gyorsabb a tetejébe): [link]

Szerintem a betöltéses bugra nem lehet jó megoldást gyártani. Annyit lehetne tenni, ha X másodperc után leállítja a navigációt és ráugrik az URL-re, de ez szerintem több problémát okozna, mint hasznot. Ha hétvégén lesz rá időm, akkor szórakozok kicsit. Nálam gyakrabban van olyan probléma, hogy a képek egy része egyszerűen nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9086) Penge_4 válasza dqdb (#9085) üzenetére


Penge_4
veterán

Szóval így. Én meg itt szórakoztam vele, csak rosszul.
a:visited[href^="/hir/"],
a:visited[href^="/tema/"],
a:visited[href^="/teszt/"],
a:visited[href^="http://prohardver.hu/hir/"],
a:visited[href^="http://prohardver.hu/tema/"],
a:visited[href^="http://prohardver.hu/teszt/"],
a:visited[href^="http://itcafe.hu/hir/"],
a:visited[href^="http://itcafe.hu/tema/"],
a:visited[href^="http://itcafe.hu/teszt/"],
a:visited[href^="http://mobilarena.hu/hir/"],
a:visited[href^="http://mobilarena.hu/tema/"],
a:visited[href^="http://mobilarena.hu/teszt/"],
a:visited[href^="http://gamepod.hu/hir/"],
a:visited[href^="http://gamepod.hu/tema/"],
a:visited[href^="http://gamepod.hu/teszt/"],
a:visited[href^="http://logout.hu/cikk/"],
a:visited[href^="http://logout.hu/tema/"]
{
text-decoration: line-through !important;
}

}

Kivételt nem tudod hogy lehet megadni? Mert a pontozott keretezős CSS-m 1-2 oldalon bugzik (konkrétan szövegkijelöléskor bekeretezi az egész DIV-et) és ezeken ki szeretném zárni viszont a többin jó lenne ha működne.

(#9087) dqdb válasza Penge_4 (#9086) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A feltöltés óta még játszadoztam vele, hogy a comboboxokban ne húzza át a linkeket, ehhez a CSS végére kell írni ezeket a sorokat:

a:visited[class="open"],
li[class*="block"] > a:visited
{
text-decoration: none !important;
}

Létezik a :not CSS3 selector, szerintem neked arra van szükséged. [link]

Közben megnéztem, necces, hogy le lehet-e user JS-ből állítani a letöltést. Ha a document.close() nem megy, akkor még mindig lehet az ablaknak olyan üzenetet küldeni, hogy lenyomtam az Esc-et, csak ezt nem biztos, hogy jól kezeli az Opera.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9088) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Feltettem az uj Operat. Egy kerdesem lenne: uj, privat tab-ot nyito gomb letezik?

(#9089) Penge_4 válasza dqdb (#9087) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ha a document.close() nem megy, akkor még mindig lehet az ablaknak olyan üzenetet küldeni, hogy lenyomtam az Esc-et, csak ezt nem biztos, hogy jól kezeli az Opera."

Nem az a baj, hogy nem jól kezeli, hanem ha manuálisan nyomok Esc-et akkor nem ugrik az anchorra, hanem megáll az oldal tetején. Tehát az kéne, hogy fejezze be a töltést és ugorjon az anchorra illetve futtassa le a JS-eket.

A CSS nem akar összejönni.

Van ugye ez: a:focus, a:active { outline: 1px dotted invert !important; }

Meg van ez: html|*:not(:link):not(:visited)

Most itt hova írjam a http://-vel kezdődő címet, amit kivétellistára akarok tenni?

A visited-et meg cseréljem le gondolom (:outline)-ra.

PhoenixSzG: Nyisd meg a címsorban majd a hibaoldalon kattints rá újra a linkre és húzd oda, ahova akarod:

opera:/button/New%20private%20page,,,,New%20private%20page

[ Szerkesztve ]

(#9090) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Ezt hogy lehetne helyrehozni? Nem tudom mitol lett ilyen..

Penge_4, dqdb: kosz a gombot!

[ Szerkesztve ]

(#9091) dqdb válasza PhoenixSzG (#9088) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Menjél erre az oldalra.

A második sorba írd be a New Private Page szöveget. A harmadik sorba a kívánt szöveges elnevezést, az ötödikben pedig válassz neki ikont (például New Page). Ezután Create Button és a Your Button szöveg melletti linken telepíteni is tudod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9092) dqdb válasza Penge_4 (#9089) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Erre egyetlen tippem van: gyártasz egy üres CSS-t, beállítod alapértelmezettnek a pontozó CSS-t az összes oldalra, majd az üres CSS-t egyedileg a problémás oldalakra.

Szerintem időben jobban jársz, ha user JS-t használsz erre a célra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9093) rt06


rt06
veterán

Hi!

hogyan tudom 10.50-ben az alabbiakat elvegezni:
- a / billentyure elojovo oldalon beluli gyorskereso ne a cimsor alatt ugorjon le teljes szelessegben, hanem mint korabban, bal let nyiljon egy kis szovegdoboz
- javascript-es alert, vagy kerdes ablak ne szurkitse be az ablakot, es animalva jojjon elo (van rajta egy fade effekt, ami lassitja az elojovetelt)
- tab-ok ne animalva jelenjenek meg, tunjenek el a tabbaron/rol (kis slide effekt van rajtuk, ami szinten lassu)

valaszaitokat elore is koszonom

Udv: VladimirR

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9094) Penge_4 válasza dqdb (#9092) üzenetére


Penge_4
veterán

"majd az üres CSS-t egyedileg a problémás oldalakra."

És azt hogy? Nem a user.css elérési útvonalát állítgatom, csak berakom a szükséges CSS-ket a profilom style\user mappájába és az Author Mode legördülőben bepipálgatom ami kell.

Ha meg elbarmolom a user.css-t akkor a reklámblokkolók sem működnek azokon az oldalakon. De mindegy. Egyébként csak ennyiből áll a CSS:

/*
Name: Dotted Links
*/

a:focus, a:active { outline: 1px dotted invert !important; }

(#9095) rt06 válasza rt06 (#9093) üzenetére


rt06
veterán

animciok kilovese: opera:config#UserPrefs|EnableUIAnimations

scerebe ujabb kerdes, hogyan tudom az oldalon beluli keresesnel eltuntetni az aktualis (zolddel jelolt) talalatrol a "keretet" (vagy glow, vagy fene tudja, mi az)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9096) Penge_4 válasza rt06 (#9095) üzenetére


Penge_4
veterán

C:\Program Files\Opera\styles\search.css

(#9097) dqdb válasza rt06 (#9093) üzenetére


dqdb
Topikgazda

- a / billentyure elojovo oldalon beluli gyorskereso ne a cimsor alatt ugorjon le teljes szelessegben, hanem mint korabban, bal let nyiljon egy kis szovegdoboz
A füleken jobb klikk > Testreszabás > Megjelenés > Eszköztárak fül. Ott kapcsold be a Rejtett eszköztárak megjelenítése szerkesztés közben opciót. Jelöld ki a két keresőcsíkból azt, aminek a jobb oldalán X van, és válaszd ki az Elhelyezés mezőben a Lent értéket, majd Ok. Ezután zárd le az X-szel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9098) pethYeti válasza pethYeti (#9079) üzenetére


pethYeti
addikt

Erre semmi ötlet?

(#9099) kpal válasza Traxx (#9076) üzenetére


kpal
veterán

Az Explorerigy muatatja. :)

(#9100) h_143570 válasza kpal (#9099) üzenetére


h_143570
addikt

Megerositve IE 8 alatt is pontosan igy nez ki. :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.