Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Dexter68 válasza dqdb (#9600) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezeket tudom. A fájlok meg is maradtak (persze el is mentettem őket az eksön előtt), de nem látja őket. Tényleg csak az operafs.ini-t töröltem. Ha visszaállítom a régit, megint meglesznek.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9602) dqdb válasza Dexter68 (#9601) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Közben tesztelgettem kicsit. Az új operaprefs.ini-vel menjél a következő címekre:

opera:config#UserPrefs|HotListFileVer2 > bookmarks.adr helye
opera:config#UserPrefs|WandStorageFile > wand.dat helye
opera:config#UserPrefs|SpeedDialFile > speeddial.ini helye

Ha ezeket nem állítod be kézzel, akkor az alapértelmezett helyről veszi őket (az operaprefs.ini-vel megegyező mappa), csak nálad valamiért ez nem működik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9603) Dexter68 válasza dqdb (#9602) üzenetére


Dexter68
addikt

nem találtam ilyen bejegyzéseket a régi inikben... sztem kiirtom az írmagját is és reinstall és visszateszegetem a fájlokat... talán az segít... ezt a baromságot!

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#9604) dqdb válasza Dexter68 (#9603) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Alapból nincsenek is ilyen bejegyzések, én ez alapján találtam rá. Szerencsére az opera:config alatt látszanak az operaprefs.ini-ből hiányzó értékek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9605) vv5204


vv5204
senior tag

Akármilyen oldalt nyitok meg a .3337-el, betöltődés után összeomlik a
böngésző. Valami ismert hiba?

(#9606) pethYeti válasza vv5204 (#9605) üzenetére


pethYeti
addikt

Nálam nem jelentkezik ez.

(#9607) dqdb válasza vv5204 (#9605) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Próbáld meg úgy, hogy nem a legutolsó sessiont folytatod, hanem új folyamatot kezdesz. Ekkor elvesznek a megnyitott füleid, és velük valószínűséggel az összeomlást okozó oldal. Három megoldási lehetőséged van:
1. ha indítás után az Opera megkérdezi, hogy mit tegyen, akkor válaszd az üres lappal indítást
2. ha nincsen kérdés, akkor az Opera ablakának megjelenése után kezd le vadul a Ctrl-F4-et nyomkodni, hogy minden fület le tudjál zárni, mielőtt betöltődik a problémás tartalma
3. Opera indítása előtt töröld le a profilkönyvtáradból a sessions\autosave.win fájlt. A profilkönyvtárat XP esetén a C:\Document and Settings\<felhasználó\Application Data\Opera\Opera mappa alatt van, Vista/Windows 7 esetén még a kényelmesebb C:\Users\<felhasználó>\AppData\Roaming\Opera\Opera megközelítési út is létezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9608) vv5204 válasza dqdb (#9607) üzenetére


vv5204
senior tag

Köszi! autosave-win-t törlöm. Visszaraktam a 3315-öt, a biztonság kedvéért
megvárom az újabb build-et.

[ Szerkesztve ]

(#9609) kalasz


kalasz
tag

Üdv mindenkinek!
Érdeklődnék, hogy hogyan lehet magyar helyesírás ellenőrző szótárat letőlteni?
10.10-el ez a helyzet .
10.50-el ez a helyzet .
Így aztán nem tudom mitévő legyek, válaszokat előre is köszönöm. :)
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9610) dqdb válasza kalasz (#9609) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Bármelyik beviteli mezőn (a fórum keresője a jobb felső sarokban pont megteszi) jobb klikk, aztán Szótárak > Szótárak hozzáadása és törlése. Emlékeim szerinte 10.10-ben még többsoros beviteli mezőre volt szükség, különben nem jelent meg a menüpont, ahhoz pedig irány a Google Translate, ott van ilyen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9611) kalasz válasza dqdb (#9610) üzenetére


kalasz
tag

Szia!
Az a baj, hogy a nincsből (10.10-esről a kép) nem lehet választani. :W

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9612) dqdb válasza kalasz (#9611) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A profilod alatt hozd létre a dictionaries nevű könyvtárat, ha még nem létezik. Mentsd le bele a dictionaries.xml fájlt, ha még nem létezik. Indítsd újra az Operát. Ha még mindig nem ajánlja fel a szótár letöltését, akkor mentsd le a hu.zip-et ugyanebbe a mappába, és indítsd újra az Operát. Azért próbáld meg vele letöltetni a magyar szótárat, mert az Operától letöltött magyar nyelvi csomag frissebb, mint a linken található. 10.50 alá valószínűleg ugyanez lesz a megoldás, és ott is a dictionaries.xml hiányozhat.

Alternatív megoldásként mentsd ki a profilodból a fontos fájlokat (bookmarks.adr, notes.adr, speeddial.ini, search.ini, wand.dat, cookies4.dat, urlfilter.ini) és töröld le a profilodat. Az Opera újra létrehozza az első indításkor, lépjél ki belőle, aztán másolj mindent vissza.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9613) kalasz válasza dqdb (#9612) üzenetére


kalasz
tag

Ezt leírnád nekem szájbarágósan, mit hogyan-hova?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9614) Face8814


Face8814
őstag

Hali!

Ennek van Operás megfelelője? :U

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9615) dqdb válasza Face8814 (#9614) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Pontosan ilyen megfelelője nincsen, a következők közül válogathatsz:

1. dupla klikk hatására az Opera kijelöli az adott szót, tripla klikk hatására a teljes bekezdést, és megjelenít egy menüt, aminek az első eleme a másolás.
2. gyártasz hozzá egyedi egérmozdulatot a Ctrl-F12 > Haladó > Billentyűparancsok > Egérbeállítás > Szerkesztés alatt. Kattintsál az Application sorra, majd az Új gombra. Az első mezőbe írd be a kívánt mozdulatot, míg a másodikba a Copy szöveget.
2. egy már létező egérmozdulatot módosítasz. Itt ajánlom a FlipBack átírását M]Back értékről Copy-ra, aminek jóvoltából a gyorsan végrehajtott jobb egérgomb lenyomása > jobb egérgomb felengedése > bal egérgomb lenyomása > bal egérgomb felengedése mozdulat hatására a kijelölt szöveg a vágólapra kerül
3. ha az egered illesztőprogramja támogatja, akkor az egyik egérgombra rákötöd a Ctrl-C billentyűleütést

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9616) dqdb válasza kalasz (#9613) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Beírod a címmezőbe az opera:about címet. A megjelenő ablakban az Elérési utak blokkban található Opera mappája könyvtárat megnyitod Windows Intézőben, ez a profilod mappája (az Opera 10.10 és Opera 10.50 külön profillal rendelkezik, kétszer kell végigvinned a folyamatot).

Olyan mappákat fogsz látni benne, mint mouse, styles, toolbar, sessions, ... és olyan fájlokat, mint bookmarks.adr, notes.adr, operaprefs.ini, ... Ha nem létezik itt a dictionaries nevű mappa, akkor létrehozod.

Töltsd le a dictionaries.xml fájlt, és másold be a dictionaries mappába, majd indítsd újra az Operát.

Próbálkozz meg a menüből a szótár letöltésével. Ha továbbra is üres a lista (Opera 10.10) vagy le van tiltva a menüpont (Opera 10.50), akkor töltsd le a hu.zip fájlt, és másold be a dictionaries mappába, majd indítsd újra az Operát.

Ha ezután sem jelenik meg a magyar helyesírás-ellenőrző, akkor törölni kell a profilodat. Erről keresek megoldást, mert sokat kellene hozzá irkálni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9617) Face8814 válasza dqdb (#9615) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi a kimerítő választ! :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#9618) Penge_4 válasza vv5204 (#9608) üzenetére


Penge_4
veterán

Pedig a 6-ból 4 bugot ebben javítottak... Kezdünk végre visszatérni a régi megszokott kerékvágásba. :K

(#9619) dqdb válasza Penge_4 (#9618) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Flash scrollozásos hiba sajnos benne van még, az előbb állt neki csíkozódni :(

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9620) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Most kezdtem el használni az Operát, és egy fontos dolog nem oké :
100cm-es lapostévén nem éles a képe (szöveg). A Firefoxnak az. Miért?

Windows7 ultimate x64

Kösz

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#9621) dqdb válasza Hohocali (#9620) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Windows 7 x64 alatt ennek a topiknak a végét néztem: a reklámot kivéve pixelre egyforma az Opera 10.52 és a Firefox 3.6.2. Ami probléma lehet:
1. be van kapcsolva az Opera Turbo, és amiatt a képek rosszabb minőségűek (de nem a szöveg). Ha a státuszsoron bal oldalt a negyedik ikon zöld színű, akkor kapcsold ki
2. beállítottál az oldalon nagyítást (bár a szöveg ilyenkor is jó marad). Ha a státuszsoron jobb oldalt nem 100%-os a nagyítás, akkor állítsd át
3. subpixel rendering probléma, bár a képeket nagyítva az antialiasing színei is megegyeznek

Töltsél le egy portable változatot a 10.10-ből, és nézd meg azzal is. Ha ott nem jelentkezik a probléma, akkor a 3. pont jön be, a VEGA motor és a TV-d nem bírják egymást

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9622) Hohocali válasza dqdb (#9621) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Szerintem a baj a motorral lesz.
Turbo nincs bekapcsolva, a nagyítástól nem függ az élesség. A laptopomon nem látok különbséget (1400x1050, vagy legalábbis nem érzékelem, nem nagyítgattam azon), a lapostv-n (asztali gép, ATI 4870 HDMI, 1920x1080, Samsung LE40B530P7WXXH) igen. 2 méterről nézem, és feltűnő a különbség.

Megpróbáltam lefényképezni, a felső wordpad, a jobb oldali a Firefox, a középső a telepített Opera, a bal oldali az általad küldött Opera.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#9623) sube


sube
aktív tag

Hogy lehetne megszüntetni az új operába (10.51), hogy windows7-nél a tálcán ne annyi ablakként kezelje, ahány tab nyitva van hanem csak egynek?
Tehát ha ráklikkelek akkor kapásból dobja fel az operát, nekelljen még tabot is választanom a tálcán...
köszi

(#9624) h_143570 válasza sube (#9623) üzenetére


h_143570
addikt

opera:config#UserPrefs|UseWindows7TaskbarThumbnails

(#9625) kalasz válasza dqdb (#9616) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a gyors választ :R :R

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9626) sube válasza h_143570 (#9624) üzenetére


sube
aktív tag

Süti, jóeza config, vhogy eddig ez kimaradt. Köszi a helpet!! :R

(#9627) kalasz válasza dqdb (#9616) üzenetére


kalasz
tag

Még egy kérdésem lenne, hogy milyen módon lehet ezt a mappát "dictionaries" másik meghajtóra áthelyezni? Sehol nem találom az elérési útvonalát.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#9628) dqdb válasza kalasz (#9627) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera beállításaival szerintem sehogyan. Vagy az egész profilodat átmozgatod másik helyre, vagy saját kezűleg átmozgatod a mappát az új helyére, a régi helyén pedig a junction nevű programmal gyártasz linket az új helyére.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9629) piqla


piqla
őstag

Most tettem fel a 10.51-et es lass csodat, azota a scroll gomb klikk-funkcioja (hatterben uj ablak) baszik mukodni. Egyedi problema ez? Ha igen, valami tippetek van esetleg? Koszi!

Szereted az állatokat?

(#9630) dqdb válasza piqla (#9629) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megnéztem, nálam megy. Itt nézelődjél: Ctrl-F12 > Haladó > Billentyűparancsok > Középső kattintás beállítása

Logitech egér és SetPoint esetén előfordulhat, hogy a középső gomb alapértelmezett beállítása valamiért a nagyítás (nálam az MX1100 ilyen volt), amit át kell állítani ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9631) piqla válasza dqdb (#9630) üzenetére


piqla
őstag

Koszi a valaszt, vegul nem tul bonyolult megoldast valasztottam: SetPoint-ban scroll helyett doubleclick-et valasztottam, aztan most jo.

Amugy scrollos egereknel a scrollozast minek kell beallitani, bepipalni? Ugy ertem, driver ide, driver oda, nekem a scrollozas eddig mindig mukodott, nem kellett beallitgatni. Na, majd most, eddig minden Opera frissites tartogatott valami finomsagot :]

Peldaul most is az url mezo: belepnek egy adminfeluletre, ezert elkezdem beirni, hogy xy.hu, es persze az Admin elozmenyt nem dobja fel. Siman "Admin"-t irni viszont nem eleg, nem dobja ki. Erre otlet?

Szereted az állatokat?

(#9632) Penge_4 válasza piqla (#9631) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem kell semmit beállítani, csak speciális egereknél.

Az URL mező előzmények része úgy rossz, ahogy van, még az IE6 is relevánsabb URL-eket dobott, remélhetőleg az Opera 11-ben ezt is megcsinálják majd. Valahogy az addressbar nem az erősségük, a címsorkereséssel is csak a kínlódás van.

9.1x-ben végre eljutottak oda, hogy "g" előtag nélkül kettő, vagy több szónál nem dob 404-es hibát, hanem rákeres az alapértelmezett motorral.
9.5-ben (vagy 9.6-ban, nem tudom már) kapott egy teljes előzménykeresést, ami nagyon jó lenne egy tökéletes, szabványos weben, egy reklámokkal teli káoszban viszont sokszor többet árt, mint használ. A 10.5-ben végre eljutottak a címsorkereséssel a Firefox szintjére. Vagyis működik egy szónál is (amit már előtte is kis trükkel meg lehetett oldani) és kapott autofill-t a korábban manuálisan beírt címekre.

Viszont ha a kulcsszó "/" és ":" karaktereket tartalmaz, akkor megkattan, ha pedig .-ot tartalmaz, akkor is 404-es hibát dob, ahelyett, hogy ha nem találja a szerencsétlen a nem létező oldalt, akkor nyilván rákeres.

Arról nem beszélve, hogy a teljes címsorkeresés még véletlenül sem általános használatra van tervezve, hanem olyanoknak, akik maximum wikipédia szócikkeket látogatnak. Egy hétköznapi példa:

Tegyük fel egy korábban látogatott állatokkal kapcsolatos oldalt keresek. Beírom a címsorba az állat szót aztán ezt az oldalt fogja kidobni, mert szerepel ez a szó az aláírásodban. Ennek ellenére abszolút nem releváns.

Ha kikapcsolod még rosszabb, ugyanis amíg nem írod végig a szót addig azt az oldalt sem fogja kidobni, ahol a title-ben szerepel az adott szó.

Ami felhúz például utóbbi időben gyakran látogattam a Desktop Team-et a snapshotok miatt.
Elkezdem írni: desk -> Semmi
Írom tovább: desktop -> Leginkább PH-s oldalakat listáz ki.
Írom tovább: desktopte -> Semmi.
Írom mégtovább: desktopteam -> Végre kidobja. De nem a http://my.opera.com/desktopteam/blog/ oldalt fogja elöl hozni, hanem a http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/03/26/snapshots-for-everyone?startidx=400#comments oldalt.

És akkor még egy szót sem szóltam arról, hogy ha elkezdem írni: "goo" kilistázza a Google-s oldalakat.
Ha ezt írom: "oogle" akkor nem listáz ki semmit.

Viszont ahogy észrevettem, ha 50000-re állítom a History-t és folyamatosan törölgetek belőle, akkor 3-4 nap után egész szépen tanítható. ;]
Az algoritmusa pofonegyszerű. Azokat az oldalakat hozza előre, amit többször látogattál. Viszont a Reload-ot és a Gyorshívós/Könyvjelzős megnyitást nem veszi figyelembe. Csak ha közvetlenül nyitottad meg address dropdown-ból illetve bepötyögted vagy paste and go-val mentél vagy az oldalról nyitottál meg linkeket.

Tehát ha én például írok itt 3 hozzászólást az http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/friss.html hiába frissült többször, akkor is a http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=121518&rtoid=9631 domaint fogja kidobni, mert azt 3x nyitottam meg az oldalról.

Tényleg az Opera a böngészők Linux-sza. Sokan nem értjük miért durran el a FF-ről/IE-ről/Chrome-ról frissen átálló emberek agya, mikor olyan "triviális" dolgokról beszélünk neki, mint opera:config, userJS, userCSS, sajátgombok, stb. :DDD

(#9633) pethYeti


pethYeti
addikt

Azzal a borzasztó idegesítő problémával más is szembesül, hogy amikor megnyit 15-20 tabot egyszerre betölt belőle 19-et de 1-et csak fejlécig vagy addig se és hiába frissítem ugyanott megáll. Ha újraindítom az Operát természetesen már bejön. :(((

(#9634) Penge_4 válasza pethYeti (#9633) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem. Én azzal szembesülök, hogy megnyitok 15-20 tabot és ebből 10-15 rendesen betöltődik a többinél pedig megáll a folyamatsáv a "Completed request to <server>" üzenetnél.

(#9635) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Azt találtam ki, hogy elkezdem használni az Opera jelszó kezelőjét. Ki is tettem a kulcs ikont, de soha nem aktív. Direkt beállítottam, hogy pl a prohardver fórum belépési adataimat jegyezze meg, de fogalmam nincs hogy lehet az oldalra belépéshez az elmentett adatokat aktivizálni, hogy ne kelljen újra és újra beírni a felhasználó nevem és a jelszót.

(#9636) dqdb válasza Clemi (#9635) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ha az Opera elmentette egy adott oldalhoz a felhasználónevet és jelszót (valamint a bejelentkezési űrlap többi elemét, ez a PH-n jól tud jönni), akkor sárga kerettel jelzi az oldalon, hogy oda be tud írni valamit:

Ilyened van? Ha van, de a kulcs mégsem aktív, akkor próbáld meg a Ctrl-Enter megnyomását.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9637) Clemi válasza dqdb (#9636) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi! Valóban így van, csak előbb az összes személyes adatot törölnöm kellett. Így már a kulcs is megjelenik.

(#9638) piqla válasza Penge_4 (#9632) üzenetére


piqla
őstag

En sem irhattam volna szebben :Y :C

Szereted az állatokat?

(#9639) dqdb válasza piqla (#9631) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Windows 7 x64 + MX1100 esetén a görgőre valamiért az alapbeállítás a zoom, és nem a középső gomb:

Amíg nem állítottam át, hogy a középső gomb középső gombként viselkedjen, addig nekem sem ment. Az Opera 10.50 vízszintes görgetési hibája miatt érdemes rá egyedi alkalmazásszabályt létrehozni, hogy a görgő döntésére billentyűzeteseményt generáljon:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9640) #27441408 válasza Clemi (#9635) üzenetére


#27441408
törölt tag

Rákattintasz pl a ph bejelentkező oldalon a felhasználó név csíkra lenyomod egéren a jobb gombot és a gombot nyomva tartva az egeret kicsit jobbra húzod. És ha megjegyeztetted vele az adatokat akkor kitölti és belép.

ha parás vagy biztonsáégosabbá teheted a mesterjelszóval ilyenkor ha idegen ül a géped elé és esetleg ismeri a "trükköt" az egereset :) akkor is hiába huzogatja mert amég az opera nem "látta" a mesterjelszót nem tölti ki mindenkinek aki akarja.

Nekem úgy van beállítva hogy minden indításkor bekéri a mesterjelszót beírom és a fórumokra stb már csak húznom kell.

(#9641) Clemi válasza #27441408 (#9640) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi a választ. Csak azt nem tudom, eddig miért nem használtam a wand-ot :W pedig vagy 8 éve operázok.

(#9642) #27441408 válasza Clemi (#9641) üzenetére


#27441408
törölt tag

mit? :F

(#9643) dqdb válasza Clemi (#9641) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Pedig meg is kérdezi belépéskor, hogy el szeretnéd-e menteni a jelszót :) Akkor lesz még kényelmesebb, ha kijavítják a 10.50 hibáját, az egér Forward gombja ismét működni fog, és elég lesz azt nyomni bejelentkezéshez.

silver star: wand = mágus = jelszókezelő

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9644) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Szevasztok!

El szeretném távolítani a speed dial-ban a weboldalak miniatürjei alól a veboldal nevét.
Megtudnátok mondani, hogy ehez mit kell beállítani?

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9645) dqdb válasza Biliskmer (#9644) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Csak saját skin/téma gyártásával tudod elérni, amit a most használt módosításával tudsz legyártani. Átlátszó témánál nem fog működni. Ha még mindig érdekel, akkor leírom, mert eléggé hosszú és macerás folyamat, de nem lehetetlen:

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9646) Biliskmer válasza dqdb (#9645) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Persze, hogy érdekel.
Eddig jutottam el...

De nem tudom, hogy a skin.ini-ben mit kell módosítani, hogy az aláírás is eltünjön.

Szerintem jól néz ki, már csak az aláírások rondítanak bele.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9647) dqdb válasza Biliskmer (#9646) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Sajnos átlátszó témát használsz, így itt nem működik az a trükk, hogy a szöveg színét a háttér színére állítod. Nézegettem skin.ini dokumentációt és próbálkoztam a Z1 Glass alapján összehozni valamit, de nem jött össze (Text Zoom = 1, Blend = 0, kép beállítása, szín helyett transparent szöveg, Clearbackground = 1).

Az alsó három linket törölni tudod az opera:config#UserPrefs|SpeedDialState érték 2-re módosításával. Az Operát újra kell indítani hozzá.

Emiatt akkor is online-nak tűnök, amikor nem vagyok az, csak a böngésző dolgozik a háttérben :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9648) Biliskmer válasza dqdb (#9647) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Nem ragaszkodom az átlátszósághoz.

Viszont szeretek háttérképet használni, ami miadt, megint használhatatlan a háttérrel megegyező szín használata.

Sajnos annyira nem értek a skin módosításhoz, mint amennyire kéne :(

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#9649) dqdb válasza Biliskmer (#9648) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A speeddial.ini és a opthumb.dat együttes módosítása lehet még megoldás. Az utóbbi bináris, de elég egyszerűnek tűnik a formátuma.

Közben rákerestem, és ezt találtam. Ezzel átírhatod az összes speed dial bejegyzés címkéjét üres stringre.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9650) Biliskmer válasza dqdb (#9649) üzenetére


Biliskmer
aktív tag

Kár, hogy nem tudok németül :(

A google fordító egy hatalmas zagyvaságot hozott ki az oldalból...

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.