Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) h_143570 válasza Penge_4 (#9700) üzenetére


h_143570
addikt

Jo eddig 5bol 5 nem volt hajlando elindulni, IE8 alatt sem. jo esellyel tulterhelt az oldal egy piciket.

(#9702) h_143570 válasza h_143570 (#9701) üzenetére


h_143570
addikt

Tevedtem egy fagyas es az utanna jovo ujrainditas megoldotta.

(#9703) Dictator^


Dictator^
veterán

Még mindig nem jöttem rá, miért fagy ki az Opera, ha a Windows Mobile 6.1- elindul.

Teljesen random időbe, de az opera fagyás onnan kezdödik, hogy a mobile-on keresztül csatlakozok a PDA-ra.

Ami érdekes, hogy az operát akkor be sem lehet zárni, csak restart segít. (Win7x64)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#9704) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Opera mobile 10, és mini 5 beta 2 gondjaimat, kérdéseimet ide írhatom? :U
:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9705) #27441408 válasza h_143570 (#9693) üzenetére


#27441408
törölt tag

LOL! Nekem a web player nélkül is viszi a videót az opera. :DDD

De pár online filmes oldalon meg úgy elhasal ahogy kell. :O (tudom indíthatok FF-t vagy bármit de én 1-et szeretek használni nem 2 -3 böngészőt 1szerre. ) szóval akkor ez most hogy is van ? (linket is tudok mutatni csak nem tudom nem e warez-nek számít ha belinkelem)

(#9706) #27441408


#27441408
törölt tag

Lejárt az 5 perc.

Látom más is linkelt akkor én is megteszem.

szóval. itt pl kivekszik az opera a stagevu-s videóktól.

itt

is elnyalt.

nem rakom tele ilyennel a topikot van jópár.

FF röhögve mutat 1 fityiszt és viszi. :DDD

De Penge hsz-eiből azt veszem ki hogy ilyen videók nézése Operába nem most lesz megoldott. :(

Addik kénytelen vagyok a konkurenciát használni. a legközelebbi hiba jelentésnél meg is írom az operának ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9707) #27441408 válasza #27441408 (#9706) üzenetére


#27441408
törölt tag

h_143570

itt is befekszik az opera...

(több példa nem lesz :) )

FF pajti természetesen röhögve indítja. :(((

[ Szerkesztve ]

(#9708) Aston Deen


Aston Deen
tag

Sziasztok!

Kicsit elkanyarodnék a videó lejátszás rejtelmeitől ha nem bánjátok :)
A következő témában kérném a segítségeteket: Proxyn keresztül csatlakozom az internethez a munkahelyemen és szeretném az opera turbót is használni.
Viszont ha bekapcsolom, akkor egyáltalán nem tölti be az oldalt csak a fehér lapot nézem egy darabig, gondolom nem látja az Opera szerverét.
Proxi az operában be van állítva tehát turbó nélkül működik a böngészés.
Azt, hogy turbóval is menjen a böngészés, azt az operában tudom esetleg beállítani, vagy a hálózat beállításai miatt nem tudom vagy nem lehet a kettőt egyszerre használni?

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#9709) dqdb válasza Aston Deen (#9708) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Próbáld meg a legutolsó snapshotot, hátha megoldja a problémát, mert a proxykezelésen csiszoltak.

Másik ötlet: próbáld meg a opera:config#Proxy|OperaTurbobypassURLs beállításnál felvenni a proxyszervert.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9710) k850 válasza - = Zk = - (#9704) üzenetére


k850
addikt

Itt is próbálkozhatsz! [link] vagy itt [link] [link] [link] ezeket az oldalakat látogatják legtöbben mostanában, próbálj szerencsét, hátha tud valaki segíteni. :R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#9711) Sanyix


Sanyix
őstag

meg tudná nekem valaki mondani azt hogy az opera levelező kliensében miért jelenik meg szinte minden levél 2x vagy 3x? Mert tuti hogy csak 1 van belőlük, de az operában mindíg így van, már nagyon rég óta, először 9.x óta amikor először próbáltam. gmailnél is ilyen freemailnél is imapnál is pop3-nál is, mindig.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#9712) h_143570 válasza #27441408 (#9707) üzenetére


h_143570
addikt

A maszkolas Fx nek megoldotta. Igaz utanna meg le kellet allitani es ujrinditani a filmet, mert megalt buferelesnel.

(#9713) vv5204 válasza h_143570 (#9712) üzenetére


vv5204
senior tag

Már megjavult. Megy maszkolás nélkül is, csak várni kell, míg szüttyög. :K

(#9714) vv5204 válasza Sanyix (#9711) üzenetére


vv5204
senior tag

Az Operánál ezt még nem oldották meg tökéletesen, így olyan amilyennek
látod. A POP3-nál nem tudom, hogy sikerült elérned, hogy többször is
látszódik... IMAP-nál azonban megszokott jelenség.
Levelezés > IMAP mappák. Kiveszed a pipákat, kivéve INBOX mellől.
Aztán már 1 marad. Viszont törölni csak a kliensből töröl, gondolom
ezt már vágod.

(#9715) vv5204 válasza #27441408 (#9706) üzenetére


vv5204
senior tag

Nem nyalt el! Csak kattintani kell! :P

(#9716) Penge_4 válasza vv5204 (#9714) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem az Operánál nem sikerült megoldani, hanem a Google kezeli másképp a címkézéses megoldása helyett.
Az IMAP protokol eredetileg mappákra épül, a Google-nál pedig nincsenek mappák, csak egy példányban lévő levélhez több címke társítva.

Nem csak a kliensből töröl, ezt bővebben részleteztem már itt.

(#9717) h_143570 válasza Penge_4 (#9716) üzenetére


h_143570
addikt

Na igen, kedves toluk, hogy a meglevo IMAP protokolra probaltak meg rahuzni a sajat megoldasukat. Sajnos nem sikerult tul jol.

(#9718) #27441408 válasza vv5204 (#9715) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt hogy csináltad ? Nekem megadja magát :U

(#9719) #27441408 válasza vv5204 (#9715) üzenetére


#27441408
törölt tag

kattintottam de elfekszik fekete a "tv" képernyő és nem történik semmi. Nem is jelzi hogy töltené 1 idő után kidobja hogy a beépülő megállt... :(((

(#9720) Sweet Lou 6 válasza #27441408 (#9719) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Szar a beépülőd. Tedd fel ezt: [link]
És telepítésnél legyen bepipálva a Mozilla-beépülő!

sweetlou6.wordpress.com

(#9721) #27441408 válasza Sweet Lou 6 (#9720) üzenetére


#27441408
törölt tag

Itt nincs XP-s.

mindegy nem baj ott a jó öreg Firefox az röhögve visz mindent.

Azért köszi mindenkinek. :)

(#9722) dqdb válasza #27441408 (#9721) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Windows 2000 and later
Ebbe a kategóriába nálam a 2000, XP, Vista és Windows 7 is beletartozik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9723) #27441408 válasza dqdb (#9722) üzenetére


#27441408
törölt tag

ezt nem is figyeltem.

De monom mindegy is FF-vel nem kell cseszelődni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9724) vv5204 válasza Penge_4 (#9716) üzenetére


vv5204
senior tag

Már értem? Nem egészen. Ezt aztán szépen összefoglaltad! ;]
Berakom Notes-ba és nézegetem. Nem egyszerű azt élet
Gmail mellett. Még lehet lesz 1 pár kérdésem. Azért kösz.

(#9725) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Én nem értem ezt az operát.Pár napja,max egy hete egyszer rákattintás után kérdés nélkül frissitett.Más lett külsöre is,eltüntek a felsö fülek és a bal oldalra került egy opera logó szerüség ami helyetesitette a füleket.Ma megint bekapcsolom az operát erre már eltünt ez az ujfajta kinézet,csak ugy magától visszaállt minden az eredetire,vannak felsö fülek ugy hogy semmit nem változtattam
Hmmm

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9726) Ghandi


Ghandi
aktív tag

De igazábvól az igazi problémám kicsit más.
kb egy hónapja egyszer csak nagyon belassult"szelektiven" a böngészö.Ezt úgy értem hogy csak bizonyos weboldalak,vannak amik lassuak,vannak amig teljesen jók.Elöször azt hittem hogy az itthonoi Wifi routerel van valami baj,már kezdtem is beletörödni a dolgokkba.Mivel már elég rég csak operát használok igy nem is használok mást,de amikor a citromail oldalán komolyan kb 15 perc amire a beérkezett levelek fiokjába érek akkor hamar elegem lett.Tettem egy merész kisérletet és megprobálkoztam az XP gyári explolerével.Azzal minden rendben volt! Pikk-pakk betöltödött a citromail oldala és minden más oldal is ami az operával nyüglödve megy.
Ez miértr lehet?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9727) cousin333 válasza Ghandi (#9726) üzenetére


cousin333
addikt

Javaslom, hogy frissíts erre a verzióra.

"We spared no expense"

(#9728) dqdb válasza pojakcs (#9529) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

Javítások, változások:
* nem volt bezárás gomb, ha a füleken lévőket kikapcsoltuk
* görgetés után a Flash videók villództak, eltűntek vagy torzultak

Szép hosszú a 3344-ben a bugfixek listája, remélem a Flash megjavult teljesen. Új kedvenc bugom a letöltés ablak átalakítása óta az, hogy
1. rákattintok egy linkre, amire feljönne az ablak,
2. de átváltok másik fülre valamiért, mielőtt még megjelenne
3. visszaváltva a Megnyitás gomb nem aktív, csak a Mentés

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9729) dqdb válasza dqdb (#9728) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem is kell annyira elbonyolítani a dolgokat, elég Ctrl-Shift-klikkel a háttérbe nyitni egy fájlra mutató linket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9730) Ghandi válasza cousin333 (#9727) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszi,mindjárt meg is teszem :)

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9731) Ghandi válasza cousin333 (#9727) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Letöltöttem,frissitettem de a tünet ugyan ugy fenáll :(

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9732) 19870820


19870820
senior tag

Torrentes felugró ablak még mindig nincs javítva.Helyesírás ellenörző eltünt,csak az angol van.
Na erre aztán érdemes volt frissiteni. :W
Az a durva,hogy még letölteni se engedi a magyar helyesírásellenörzőt mivel nincs a listába semmi.Hát a javítási listába ilyenről nem volt szó hogy eltüntetik. :((

[ Szerkesztve ]

(#9733) Ghandi válasza 19870820 (#9732) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Mostmár legalább nem lesznek piros vonalak az irásomban :D:D:D

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#9734) dqdb válasza 19870820 (#9732) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Frissítettem én is. Torrentet továbbra is helyesen uTorrentben nyitja meg kérdés nélkül, és megmaradt a magyar helyesírás-ellenőrző is :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9735) 19870820 válasza dqdb (#9734) üzenetére


19870820
senior tag

Hát ez rendkivül érdekes.Nálam miért nem jó? A végleges 10.51re frissitettem rá.

(#9736) 19870820


19870820
senior tag

Nem látok sehol erről semmi írást,hogy valamiért kivették volna a helyesírás ellenörzőt. :(

(#9737) fatal` válasza 19870820 (#9732) üzenetére


fatal`
titán

A torrent nekem rég jól nyílik, valamelyik 10.5 buildben volt rossz de utána javították is.

(#9738) 19870820 válasza fatal` (#9737) üzenetére


19870820
senior tag

A torrent nekem is megnyílik,de nem tudom megjegyeztetni vele hogy mindig így nyissa meg.Szürke az a négyzet.Viszont ahogy elnézem a 10.52 véglegesig eltűnt a helyesírás ellenörző.

(#9739) 19870820


19870820
senior tag

youtube-os videólejátszás még mindig nem jó.Végülis ahogy nézem pont a legszembetünőbb hibákat nem javították ki ismét.

(#9740) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Mitől van az, ha rákeresek egyazon dologra a Google-ben opera illetve explorer alatt is, akkor a találati lista más lesz mindkét böngészőnél? A személyre szabott keresési előzmények természetesen ki vannak kapcsolva mindkét esetben. Másik számomra érthetetlen dolog, hogy a destription leíró rész sem egyezik.

Továbbá frame-es oldal esetében a forráskódra kattintva nem jeleníti meg az oldal forráskódját. (ATW-s oldlalak pl.) Elképzelhető, hogy esetleg ez miatt úgymond "nem lát bele" a böngésző az oldal forráskódjába, és nem fog stimmelni a leíró rész?

(#9741) Penge_4 válasza petrusz82 (#9740) üzenetére


Penge_4
veterán

Mindennapos eset már évek óta. Még ha ugyanazt a stringet használod is (tehát nincs benne semmi felesleges sallang, mint
client=opera
sourceid=opera
ie=utf-8
oe=utf-8

Akkor is más találatokat dob. Illetve az első oldalon egy és ugyanazon találatokat hozza, csak van, hogy más-más sorrendben.

Sőt, attól is függ milyen találatokat dob, hogy be vagy-e jelentkezve a Google acc-odba.

(#9742) 19870820 válasza Penge_4 (#9741) üzenetére


19870820
senior tag

Üdv.Te a magyar operás Penge vagy? :D
Én ott Zoli_Szentiván vagyok,ha gondolod inkább tárgyaljuk ki itt amit irtam ott.

(#9743) petrusz82 válasza Penge_4 (#9741) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Akkor ezek szerint ezzel semmit nem lehet tenni. Kiléptem a gmail-ből, így már sokkal jobban egyezik a két böngészőben a sorrend. Csak kicsit furcsállom, hogy nem veszi figyelembe ezt: <META NAME="DESCRIPTION" CONTENT="Myotonia Congenita közösségi oldal"> az operás találatoknál.

(#9744) h_143570


h_143570
addikt

Nalatok mukodik rendesen a link illetve a webes feuleten mutatja a mentet konyvjelzoket/jegyzeteket/gyorshivokat?

(#9745) erdoke válasza 19870820 (#9732) üzenetére


erdoke
titán

Nálam semmi gond a helyesírás ellenőrzővel.

A legjobb aláírás a héten

(#9746) Penge_4 válasza dqdb (#9729) üzenetére


Penge_4
veterán

Eddig csak .exe-nél tapasztaltam.

h_143570: Az ismert bugon kívül, mármint hogy a régi, már szinkronizálódott jegyzeteket nem szinkronizálja felfelé csak lefelé nem tapasztaltam semmi furcsaságot. Viszont a Link webes felületén néha előfordul, hogy azt írja üres. Ilyenkor néhány F5 megoldja.

(#9747) Kloden


Kloden
senior tag

A pokoli könyvjelzőkezelésen lehet valamit javítani?
Konkrétan arra gondolok, hogy mindent betesz könyvjelzőnek amit valaha kitettem a személyes sávra, így több mint ezer könyvjelzőm lett.
Vagy ha a létrehozok egy új mappát a könyvjelzők közé akkor azt legalulra teszi a könyvjelzők alá, és nekem kell külön felscrolloztatni (beszép magyar szó :B ) ami mivel tetűlassan scrollozik, nem kis idő.
Vagy a legegyszerűbb dolog, nem lehet pl. könyvjelzőt törölni jobbklikk/törlés kombóval, külön a kezelőt kell megnyitni :F Kérdem én minek???
Van ezekre valami megoldás?.. Nagyon jó lenne mert imádom az Operát de ez nagyon kényelmetlen benne.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#9748) Penge_4 válasza Kloden (#9747) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha a személyes sávra kiteszel valamit el is menti könyvjelzőként, ugyanúgy bármelyik már meglévő könyvjelződet kiteheted a jobbklikk->Tulajdonságok->Megjelenítés a személyes sávon beállítással. Ha már nem kellenek a könyvjelzők közül manuálisan tudod törölni, viszont a személyes sávon lévő könyvjelzőidet miután elmentődtek a gyökérben már behúzhatod egy bármilyen erre a célra fenntartott mappába.

Ha új mappát hozol létre nem tudom miért kéne felscrolloztatni, a Nézet legördülőben beállíthatod, hogy "Sort by My Order" és akkor oda húzod, ahova akarod, ott is marad.
De nem tudom ebben mi a különös, akár a Windows-ban, akár bárhol létrehozol egy új mappát azt mindig a fájllista legaljára teszi és majd a neve alapján (ha úgy van beállítva, hogy abc sorrendbe rendezze) eldönti hova rakja, miután adtál neki egy nevet.

Nem tudom miért nem tudsz a jobbklikk törlés kombóval könyvjelzőt törölni, nálam a könyvjelző panelen (F4) simán lehet. A személyes sávon értelemszerűen nem, de az csak egy eszköztár. Viszont a könyvjelzőkezelő (Ctrl+Alt+B) olyan szempontból jobb, hogy egy teljes tabon jobban átlátod az egészet és a Ctrl+klikk vs Shift+klikk-es kijelölés sem kavar be, mivel ezek normál esetben új lapon, illetve új lapon a háttérben nyitnak.

(#9749) Kloden válasza Penge_4 (#9748) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm a gyors választ! :R
Igazából az a baj hogy mindent betesz a könyvjelzők közé a személyes sávról és így csak hízik a végtelenségig.. vagy míg meg nem unom és törlöm. tehetné pl egy Személyes sáv mappába pl. Sort by orderrel vannak rendezve egyébként nálam is.

Böngészők tényleg alulra teszik alapból a létrehozott mappákat, de pl egy filekezelő felülre teszi, ahol sztem sokkal logikusabb helyen lenne itt is.
Az F4-es tabról megy a törlés természetesen, de a könyvjelzők menüpontból nem, és nem értem miért nem tudták ezt megoldani.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#9750) Penge_4


Penge_4
veterán

A tab cycler (Ctrl+Tab) ebben el van csúszva, ebben pedig teljesen átlátszó. A korábbi buildeknél mindkét skinnel jó volt.

Ugyanebben a buildben javították a standard skin padding bugját. Próbáltam cserélni, de mintha nem érzékelné az átlátszó PNG képeket a tab cycler hátterének, ha a skin átlátszó.

Tapasztalt valaki hasonlót?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.