Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) dqdb válasza 용 Bob (#9150) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Tiszta telepítés után az első egérmozdulatnál megkérdezi, hogy véletlen volt-e, vagy be szeretnéd kapcsolni. Valamint ezt a funkciót szerencsére kényelmesen, GUI-ról is be lehet kapcsolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9152) RootRulez válasza Penge_4 (#9124) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyenként igen, annyi, de mappákat is szeretnék csinálni, és ha néha össze is jön, akkor se olyan egyszerű :N

═════════════════════════════════════════

(#9153) Penge_4 válasza RootRulez (#9152) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, de egyszer kell megcsinálni és utána úgy marad. Még szinkronizálja is. Az előbb írtad, hogy van egy megszokott struktúrád. Akkor gondolom nem szoktad napi szinten átrendezni az egészet. Ha a Windowst telepíted újra akkor is újra be kell állítgatnod mindent.

(#9154) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Kérdésem lenne a következő:

Mivel lehet ugye keresőmotort fabrikálni, meg lehet-e csinálni azt, hogy pl xy oldalon látok egy zenecímet előadóval együtt, nyomok egy jobb klikket és a youtub-al kerestetem?

Megpróbáltam fapadosan

de természetesen nem müxik.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9155) Traxx válasza h_143570 (#9148) üzenetére


Traxx
őstag

Ettől tartottam, hogy frissíteni kell...köszi, majd meglátom, hogy mihez kezdek. :R Kipróbálom majd mindenesetre a témát a friss javával, ha meg nem fűlik hozzá a foga, visszatolom a régit :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9156) dqdb válasza 용 Bob (#9154) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Menj a youtube.com-ra, ott a keresőmezőn jobb klikk és kereső létrehozása (vagy valami hasonló, angol nyelvű Opera előtt ülök), és ennyi.

Én ezt a címet használom, és működik:

http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=%s&aq=f

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9157) 용 Bob válasza dqdb (#9156) üzenetére


용 Bob
senior tag

Köszi :R
Eccerű vót, mint a faék, csak elkerülte a figyelmemet a jobb klikkes szerkesztő. :)

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9158) h_143570 válasza frankie! (#9108) üzenetére


h_143570
addikt

Ha az adott konyvjelzo mar hozza van addva, akkor az ujra eltarolasra nem hozzadja, hanem felajanlja a szerekeszteset.

(#9159) h_143570 válasza Traxx (#9155) üzenetére


h_143570
addikt

Na igen tudom, milyen kinokat hozhat be a Java verzio valtas. Szerencsere mar azert egyre kevesebbszer fordul elo.

(#9160) Penge_4 válasza h_143570 (#9158) üzenetére


Penge_4
veterán

Ehh... Ezt észre se vettem, de már nagyon vártam ezt a fícsört. Eddig egy gombot használtam, amin aszerint változott az ikon, hogy az adott oldal elvolt-e már mentve könyvjelzőként, de 10.50-ben már nem működött.

(#9161) h_143570 válasza Penge_4 (#9160) üzenetére


h_143570
addikt

Jopar k. anyatok gondolatba kerult mig le eset, hogy mi is tortenik valojaban, mar a bug reportot fontolgattam. Egy baja van, hogy konyvtarat nem lehet vele valtani.

De, hogy on is legyek. elkeszult a form autofill js valtozata local storagel, nem teszteltem, de igeretesnek tunik.

[link]

(#9162) Penge_4 válasza h_143570 (#9161) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez textarea backup, a form autofill pedig az, amikor egy keresőmezőbe vagy formba (pl username) írsz be valamit és azt legközelebb legördülő menüben felajánlja.
Egyébként már használom és tetszik. Az egyetlen kifogásom, hogy mi a francért kell bele GM specifikus tag? Hogy csak .user.js elnevezéssel működjön és csak az oldal teljes betöltődése után alkalmazódjon? Ezt nem értem...

(#9163) tildy


tildy
nagyúr

Se facebookba, se ebayre, se amazonra nem tudok belépni a legújabb operával. Egyedi probléma?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9164) RootRulez válasza Penge_4 (#9153) üzenetére


RootRulez
félisten

Firefoxal is elmentem a könyvjelzőket és hipp-hopp betöltöm :K

Erre gondolok, firefoxal ez egyszerű, de operába, mire megcsináltam... (azt se sok sikerrel), ha tudsz rá megoldást, szívesen veszem, :K

═════════════════════════════════════════

(#9165) h_143570 válasza Penge_4 (#9162) üzenetére


h_143570
addikt

Jogos kise pongyola volt a megfogalmazas. Ilyen szinen meg nem neztem meg meg. Esetleg meg lehetne probalani GM mentesiteni. Bar ez esetben nem kellene gondot okoznia az oldal betoltese utani aktivacionak,

(#9166) Penge_4 válasza tildy (#9163) üzenetére


Penge_4
veterán

10.50-ben az lett az alapértelmezett beállítás, hogy nem fogadja el a third-party cookie-kat. Állítsd vissza a régi beállításra (mindent elfogad) és működik a belépés.

(#9167) h_143570 válasza RootRulez (#9164) üzenetére


h_143570
addikt

Ugytunik, hogy a szemelyes savra siman ki tudsz (mar) huzni mapakat is, a konyvjelzok kozul (legalabbis az oldal panel konyvjelzo reszerol). Ezzel a kepen lathato funkcionalitas 99% reprodukalhato.

(#9168) Penge_4 válasza RootRulez (#9164) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+Alt+B (az új billentyűparancsokban azt hiszem Ctrl+Shift+B) jobbklikk a személyes nevű mappán -> Megjelenítés a személyes sávon.
Megjelenik a mappa a személyes sávon, ugyanúgy, mint Firefoxban.

Ha meg egy oldalt akarsz könyvjelzőzni egyszerűen csak fogod és ráhúzod a tabot a személyes sávra.

(#9169) neduddki válasza neduddki (#9037) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na par nap hasznlat utan tejejs meglegedessel vese tudomasul hogy vegre az opera visszatlalt a hejes utra azer nagyn tok orulni neki /vhol a 9 kornyekenhagytam ek es most vissza,csak a refres ne lenn foritva a kezemben:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9170) durcika válasza Penge_4 (#9149) üzenetére


durcika
csendes tag

Thx.

(#9171) pethYeti


pethYeti
addikt

Az miért van ha belépek egyik oldalra akkor 2-t kattintok kb és kidob??? Eddig nem csinált ilyet. Emiatt nem akarok már visszamenni FF-ra mert nagyon megtetszett.

Sőt most ahogy bejelentkeztem egyből ki is dobott. (Hitelesíteni kell az oldalt. -> [link])

[ Szerkesztve ]

(#9172) dqdb válasza pethYeti (#9171) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Kapcsold be a 3rd party cookie-kat, valószínűleg az okozza a problémát: Ctrl-F12 > Haladó > Sütik > Elfogad minden sütit.

Ha már beállítottál valami oldalspecifikusat, akkor jobb klikk az oldal hátterén > Oldalbeállítások szerkesztése > Sütik > Elfogad minden sütit.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9173) pethYeti válasza dqdb (#9172) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, sajnos nem segít. Deannyira idegesítő, tegnap este óta csinálja ezt, előtte 3-4 napig egyszer nem fordult elő. Természetesen Fox alatt nincs ilyen probléma.

Esetleg telepítsem újra?

(#9174) dqdb válasza pethYeti (#9173) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egy teljes újratelepítés (profil törlésével) elképzelhető, hogy segít, de szerintem inkább várd meg egy olyasvalaki jelentkezését, aki használ ETR-t. Addig is tegyél egy próbát, és töröld az adott oldal sütijeit.

A problémát több helyen okozza, hogy megváltozott az alapértelmezett beállítás, és most már biztonsági okokból nem fogad el minden sütit, hanem csak azokat, amelyeket a meglátogatott oldaltól kaptál. Ez pedig több helyen (tipikus esete az index.hu/indanet.hu/blog.hu) problémát okozhat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#9175) pethYeti válasza dqdb (#9174) üzenetére


pethYeti
addikt

Oldalbeállításokat és sütiket is töröltem, de semmi nem segít neki, itt is lehet úgy újratelepíteni mint Fox alatt, hogy törlök bizonyos mappákat?

Ezt elég: c:\Users\name\AppData\Roaming\Opera\Opera\ ?

(#9176) AtHoS válasza pethYeti (#9175) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a fájl operaprefs.ini tartalmazza az összes felhasználó specifikus beállítást.

Dobd át egy másik könyvtárba és nézd meg a frissen generálttal hogyan működik.

Ellenben egy portable kiszereléssel is megnézheted mit mutat.

A felhasználói könyvtárat meg nem írogatnám hol található, mert telepítéstől függően változó.
Viszont az opera:about segítségével szépen meg lehet tudni az aktuális helyét.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#9177) pethYeti válasza AtHoS (#9176) üzenetére


pethYeti
addikt

Úgy tűnik elég poénos a hiba: Ha kint van speed dialba az etr akkor csinálja, most hogy kivettem nem...

Pontosabban: be volt állítva neki hogy frissítsen 6 másodpercenként pedig direkt sohára tettem ... mindegy a lényeg hogy akkor volt a gond amikor a speed dial frissített.

[ Szerkesztve ]

(#9178) 용 Bob válasza Penge_4 (#9162) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ezt a from autifill-t hiányolom én.A foxból ez hiányzik a legjobban. A legördülő menüs megoldás. Idegesítő, hogy csak az emailcímemet tudtam megjegyeztetni az operával, azt is csak az Űrlapok opció alatt...

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9179) Penge_4 válasza 용 Bob (#9178) üzenetére


Penge_4
veterán

Viszont van arra is userJS...

(#9180) 용 Bob válasza Penge_4 (#9179) üzenetére


용 Bob
senior tag

Még a userJS script szerkesztésénél tartok

http://userjs.org/help/installation

3. Open the opera6.ini file located earlier in a text editor, and add the option Always Load User JavaScript=1 to the [User Prefs] section.

itt az opera6.ini az az operaprefs.ini akarna lenni?
Valamint a fent látott parancsot oda kell beilleszteni?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9181) 용 Bob válasza Penge_4 (#9179) üzenetére


용 Bob
senior tag

nah az operaprefs.ini-ben már be volt állítva az Always Load User JavaScript=1
le is mentettem a scriptet a megadott mappába, de nem müxik...

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9182) Penge_4 válasza 용 Bob (#9181) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, azt már nem kell beállítani már 9.x-től felfelé be van kapcsolva alapból a userJS támogatás. Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállítások és itt betallózod a mappát, amibe lementetted.

De ha felrakod a UJS Manager nevű Unite app-ot akkor nem kell mentegetned sem csak megnyitnod a JS fájlt és a program mindent elvégez. Egyenként tudod ki-be kapcsolgatni, szerkeszteni is, anélkül hogy fájlkezelővel kitallóznád a userjs mappát és Notepaddel/Wordpaddel szerkesztenéd. Jobb, mint a Greasemonkey.

[ Szerkesztve ]

(#9183) 용 Bob válasza Penge_4 (#9182) üzenetére


용 Bob
senior tag

Ahhoz , hogy installálja a Manager egy adott scriptet, kell hogy fusson. De utána már ki lehet kapcsolni a unitot (mert engem idegesít)? És nélküle továbbfut a script?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9184) Penge_4 válasza 용 Bob (#9183) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, csak addig kell futnia, amíg telepíted a scriptet.

(#9185) Tippcsi10 válasza Tippcsi10 (#9123) üzenetére


Tippcsi10
tag

Erre senkinek sincs valami ötlete?
Mindenkinél jól működik az opera utorrent kombo vagy senki nem használja igy? :F

(#9186) Traxx válasza h_143570 (#9159) üzenetére


Traxx
őstag

Hát, frissítettem a legújabbra, de kissé meg is bántam :( Néha se puszi, se pá, azt mondja a java, hogy én akkor nem működök tovább, és összeomlik. Tölthetem újra a lapot, és vele azt a játékot, amit abbahagytam, persze az elejétől :W Az update 7 még működött kb. rendesen, de utána egyre rosszabb lett...mindig visszatértem ahhoz.

Sőt, ez a néha most 5 perc után előjött...megy vissza a 7-es :W :(((

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#9187) pethYeti válasza Tippcsi10 (#9185) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem nincs ilyen gondom, ha ráklikkelek egy torrent fájlra azt egyből berakja utorrentbe(1.7.7)

(#9188) LLKobe válasza Tippcsi10 (#9185) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is elsőre tökéletesen működik. Sztem gyaluld le nullára mindkettőt, rakd újra. Persze én a helyedben mindkettőből a legújabb stabil verziót tenném fel.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#9189) 용 Bob válasza 용 Bob (#9183) üzenetére


용 Bob
senior tag

Hát ez kegyetlen máá! :(((

A script elvileg fut, de nem akarja beadni a legördülő menüt....
Kipróbáltam több helyen is, de nem jegyzi meg sehol a keresőmezőbe, vagy a login mezőbe beírt szavakat.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9190) pethYeti válasza 용 Bob (#9189) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem se jegyzi meg a script, sajnos.

(#9191) h_143570 válasza pethYeti (#9190) üzenetére


h_143570
addikt

9189 es 9190 a script sutiket hasznal az adatok tarolasara jelenleg, ezert ha sutik tiltva vannak nem is fog mukodni.

(#9192) Penge_4 válasza 용 Bob (#9189) üzenetére


Penge_4
veterán

Na akkor úgy néz ki 10.50-ben már nem működik.

Ezek szerint maradt a beépített űrlapkezelő ha mindig bizonyos szöveget akarsz beilleszteni. Ide akár 13 különböző felhasználónevet, vagy akármi mást beírhatsz, amit mindig fel fog ajánlani (az e-mail cím mező kivételével, mert azt másképp kezeli), plusz ha ez nem elég ott vannak még a jegyzetek is. Csak nyomd meg a Le nyilat mikor egy formban vagy és beszúrhatsz szöveget jegyzetekből is.

(#9193) 용 Bob válasza Penge_4 (#9192) üzenetére


용 Bob
senior tag

Egyelőre ez a módszer megteszi, a fontosabb jelszavakat űrlapkezelőbe, a kevésbé fontosat meg jegyzetbe.
Ismét köszi!

Bár remélem orvosolják ezt a hibát.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9194) Penge_4 válasza 용 Bob (#9193) üzenetére


Penge_4
veterán

Jelszavakat??? :Y Miért nem használod inkább az Opera beépített jelszókezelőjét?

(#9195) 용 Bob válasza Penge_4 (#9194) üzenetére


용 Bob
senior tag

Mert nekem nem müxik az sem :(((
Megynyitom a jelszókezelőt és szépen be is vannak írva az oldalak, amiknek elmentettem a jelszavait (automatikusan meg van jegyeztetve az oldalak passwordje), de hiába, ha frissen be akarok lépni a listában szereplő oldalakra, egyszerűen üresek a kitöltendő mezők és csak a sárga keret mutatja, hogy valami köze van a jelszókezelőhöz.....

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9196) 19870820 válasza 용 Bob (#9195) üzenetére


19870820
senior tag

Üdv.A bal felső sarokban lévő kulccsal próbáltál belépni? :U
Magától nem tölti ki az elmentett jelszavakkal.Gondolom azt vártad mert a Firefoxba így van.

(#9197) 용 Bob válasza 19870820 (#9196) üzenetére


용 Bob
senior tag

Igen azt hittem.....
Ilyen mikor nem látja vki a fától az erdőt :P :DDD

De talán nem olyan nagy gáz, először csücsül a gépemen Opera.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9198) Penge_4 válasza 용 Bob (#9197) üzenetére


Penge_4
veterán

A jelszókezelőnél biztonsági okokból nem tölti ki a mezőt. De nem csak a kulcs ikonnal tudsz belépni, hanem
1: Gyors előre gombbal.
2: Gyors előre mozdulatparanccsal.
3: Flip gesture-al (balklikk nyomvatartása közben megnyomod a jobbklikket)
4: Ctrl+Enter billentyűparanccsal.

Plusz a checkboxokat is megjegyzi, tehát például itt a PH-n sem kell pipálgatnod, ha az első belépésnél (mikor elmentetted a jelszókezelőbe) be voltak jelölve.

(#9199) 용 Bob válasza Penge_4 (#9198) üzenetére


용 Bob
senior tag

Megint bővítetted a jegyzeteimet :R

Az opera sima súgója nem nagyon ír le ilyen jó kis trükköket.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#9200) Penge_4 válasza 용 Bob (#9199) üzenetére


Penge_4
veterán

A sima súgó (és úgy az egész hivatalos Operás oldal beleértve a My Operát is) eléggé el van hanyagolva. 10.10 óta nem is frissítették még.

Karbonade (az Opera hivatalos fordítója) már többször felvetette (ahogy mások is), hogy legyen már legalább egy lokalizált letöltőoldal. A ballot screen-re nagy nehezen összehoztak egy üdvözlőoldalt, de az opera.com még mindig angol.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.