Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25985) chros válasza janos666 (#25971) üzenetére


chros
őstag

"HDR filmhez inkább HDMI címkét javaslok, ahogy már írtam korábban. HDR-ben sokkal látványosabb a PC mód precizitásvesztése, de filmeknél sokkal kevéséb érdekes, hogy megmarad-e a lejátszóval nagyított 4:4:4."

Mit ertesz precizitásvesztés alatt? Color gamut?
Most mar lattam jopar hdr content-et az elmult 1 hetben: csak ritkan veszem eszre a nagy banging-et, igy egyenlore nem zavar, de a 4:4:4-et mindig latom :) Nem ertem miert mondjak joparan, hogy nem fontos, en hatarozottan latam a kulonbseget a ketto kozott.
Igy, maradok a PC modnal mind SDR-el es HDR-el is.

"Azon túl nyugodtan küldhetsz rá 2160p23@12bit RGB-t, bárhova rakod a címkét, bár PC módban talán jobban játsz 8bit-el, mert szerintem szebben ditherel a Pascal GPU, mint az LG procija HDR módban PC címkével."

Az erdekes az, hogy 8 es 12 bit kozott egy adott modban (SDR , HDR) nincs egetvero kulonbseg bending szempontjabol, de szurkearnyalatot veszt az emebr 8 bit-el (foleg HDR tartalommal), igy maradtam a 12 bit output-nal.

"Kár, hogy ezen nem javítottak Alpha 7 és 9 köz (talán majd idén, de nem hiszem...)."

Jo lenne, mert ez az egy dolog az, ami szamomra hianyzik. :)

@(#25972) janos666: "Eddig szinte ahány OLED-et mértem, mindig kvázi tökéletes volt a gyári D65 "

Ezen en is megrokonyodtem, hogy PC SDR Wide mode-ban a D65 0.5 dE-et produkalt 33-as Oled feny beallitas mellett, igy hozza sem nyultam. PC SDR Auto modban mar joval nagyobb volt az elteres, de mivel en Wide-ban hasznalom, igy nem volt erdekes.

"Szóval hülyeség a Red-et feltolni, mert már eleve maxon van, ezért lehet feltolni az egekbe, mert hiába tolod."

Koszi a magyarazatot felette, igy mar mindjart ertelmet nyer :)

(#25973) janos666: "A >8-as sorozatú LG-n a TV-n belüli 1DLUT-al (CalMan AutoCal)."

- az 1dlut pontosan miert felel? 20 pont grayscale-ert?
- Calman trial verziojaval is meglehet ezt tenni vagy meg kellene vasarolni mindenkepp?

"Elvileg lenne ugyan 3DLUT HDR-hez is, de ilyenkor az effektíve csak egy 3x3 mátrix, mert az aktuális metaadattal dolgozik a processzor, nem statikus 3DLUT-ból"

Errol en is megdobbenve olvastam Ted ertekezeseit (erdemes a linkelt tartalmakon is atfutni). Semmilyen reviewer nem emliti meg! :)

(#25974) Lovro Joe: "most amikor gépelek fokozatosan emeli meg a fényerőt vagy valamelyik értéket ... egy szintig,kb 2-5 értékig így érzésre."
(#25980) janos666: "Engem is zavar, nem tudok rá megoldást. Nem készülék, hanem széria hiba/feature. A C7 még nem csinálta, de a B8 és C8 is ilyen."

Ez micsoda pontosan, nem vettem eszre. Link? Csak ABL-rol hallottam, de azt sem vettem meg eszre :)

Koszi!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.