Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) adoks


adoks
aktív tag

Sziasztok!

Ehhez az újdonsághoz mit szóltok? [link]

Elég jónak tűnik.
Vagy inkább egy Eken H9?

(#1152) Mika1227


Mika1227
őstag

LAMAX X7-ről vélemény? Elég jó áron van ahogy nézem!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1153) laci_8519


laci_8519
tag

Sziasztok!

Szerintetek ha csak a képminőséget nézzük, melyik kamera a jobb?
GoPro Hero 4 Session vagy az Sjcam SJ5000X Elite?
A kettő között variálok, de nem tudok dönteni.

(#1154) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Elephone ELECAM Explorer S 4K Action Camera vagy SJ7000 Waterproof Sport Video Camcorder ?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1155) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Pár hete rendeltem ezt a terméket: Original SJCAM SJ4000 Action Sport Camera 1080P 170° Wide Angle Lens 12MP Sensor
Tőle rendeltem: cyberstorepro
Eredetit kaptam és kb 17000 Ft volt.
Ráadásul csak kb. 2 hét volt az átfutás.

(#1156) Szoles válasza Petyás (#1155) üzenetére


Szoles
senior tag

Ez korrekt, jó vétel volt. Bár az egész oldal elég meggyőző, igényes, a klasszikus kamu oldalak másképp néznek ki.
Hatóságok hozzácsapták az áfát?

(#1157) Szoles válasza laci_8519 (#1153) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Szerintem ez nem kérdés, ha ez a videó igaz:
[link]
vagy ez:
[link]
vagy ez:
[link]

Mondjuk az utolsónál ezt a hozzászólást nem értem:
"I had a sj5000x and I sold it and bought a hero4 silver! The GoPro is so much better!"
:-)

[ Szerkesztve ]

(#1158) Petyás válasza Szoles (#1156) üzenetére


Petyás
tag

Szerencsémre nem.

(#1159) Szoles válasza Petyás (#1158) üzenetére


Szoles
senior tag

Az tényleg szerencse volt, gratulálok! ;-)

(#1160) KL48


KL48
tag

Kérem a segítségeteket! SJ7000-es kamerám azt játsza, hogy hosszabb idejű felvétel estén 4GB-nyi felvett anyag után nem nyit újabb file-t, hanem leállítja a felvételt. Szerintetek miért csinálja ezt és mi lenne a megoldás. Talán egy firmware frissítés? Előre is kösz a segítséget. :F

(#1161) Lac-coo válasza KL48 (#1160) üzenetére


Lac-coo
őstag

SJ7000 ? Az mifele ?

(#1162) KL48 válasza Lac-coo (#1161) üzenetére


KL48
tag

Ilyen: SJ7000

(#1163) adoks válasza KL48 (#1162) üzenetére


adoks
aktív tag

Az SJ7000 egy fake kamera. Ezért tértek át az eredeti SJ-nél más számozásra mert a hamisítók már bármekkora számot ráírtak.
A hiba nekem úgy tűnik hogy a fat32 fájlrendszer 4 gigás méretkorlátjával lehet összefüggésben. Nem lehet másra formázni a kártyát? Esetleg próbáld pc-n megformázni más fájlrendszerre, exfat-ra vagy ntfs-re.

(#1164) KL48 válasza adoks (#1163) üzenetére


KL48
tag

Kösz a tippet. Sajnos nem sikerült. exfat-on ugyanazt csinálja, illetve úgy áll le 43 perc után, hogy azt írja ki, hogy betelt a kártya (32 GB!) és nem is rögzít semmit. NTFS formázásnál pedig a kamera fel sem ismeri a kártyát (azt írja ki, hogy tegyek be egyet). Van még ötleted?

(#1165) pmheros válasza KL48 (#1164) üzenetére


pmheros
senior tag

Kamu a kártya ? Másolj rá PC -én 32GB -nyi anyagot, és kb 4GB -nyit tudsz róla visszanyerni, mert valószínűleg ún. "patkolt" megoldású!

nem vagyok tökéletes

(#1166) adoks válasza KL48 (#1164) üzenetére


adoks
aktív tag

Látom már más is megírta, de ez esetben tuti, hogy a kártya is hamis.
Gondolom a kamerával együtt adták "jó áron".
Vegyél bele megbízható helyről egy normális kártyát, pl.
Sandisk, Samsung, Toshiba, Sony vagy ha van kéznél ilyen próbáld ki azzal.

(#1167) Szoles válasza KL48 (#1164) üzenetére


Szoles
senior tag

Ezzel a kis programmal tudod megnézni a kártyát:
H2testw

Megméri, hogy mekkora a kártya valós(!) mérete, és az írási és olvasási sebességet is.

Az, hogy egy idő után azt írja, hogy tele a kártya, az tényleg hamis kártyára utal így elsőre.

(Nézz körül a hardveraprón, a legjobb kártyaárak ott vannak, és az értékelt eladók biztosan nem baxnak át.)

[ Szerkesztve ]

(#1168) atthany


atthany
aktív tag

sziasztok,
nézegetem ezt a kamerát:
[link]

ez most Hawkeye vagy csak szimplán Firefly 6s?
ajánlott termék különben?
a 7s miben más?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1169) KL48 válasza adoks (#1166) üzenetére


KL48
tag

Transcend a kedvencünktől - bízom benne, hogy nem fake.

(#1170) KL48 válasza atthany (#1168) üzenetére


KL48
tag

Furcsa, de nekem a GYRO OFF az élesebb, és a GYRO ON mosott, életlenebb. Vagy ennyire rossz a szemem...?

(#1171) adoks válasza KL48 (#1169) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez esetben mégis a kártya formázásban kellene keresni a hibát.
Fat32 semmi képpen nem lehet!!!
Próbáld meg azt hogy exfatra formázod, majd a kamerában újra leformázod. Elvileg maradnia kell az exfatnak. Csak egy tipp, hátha bejön.

(#1172) Tommmysun válasza atthany (#1168) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nekem tesztvideók alapján bekapcsolt giro-val az tűnt fel, hogy "hullámzik" a kép, tehát nem az igazi a szoftveres képstabilizálás ... kár mert amúgy meg giro nélkül jobban tetszik a képe, mint a Git 2-nek, amit végül is megvettem, mert nekem fontos, hogy jó legyen a képstabilizátor is ... de lehet valakinek nem szempont, mert nem használná igazán, és ebben az esetben szerintem nem rossz vétel, főleg hogy sok helyen "sokkal" olcsóbb mint pl az említett Git2.

(#1173) schleier


schleier
tag

Sziasztok!
Tudtok olyan kamerát amelyik víz alatt is elfogadható képet készít?

(#1174) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Sziasztok!
Még egyértelműen nem döntöttem el melyik kamerát vegyem, így, ha valakinek van tapasztalata X10 TAURUS és SJ7 STAR összehasonlításában sokat segítene a döntésben. Vízben és hegyen használnám.
Leginkább a nagysebességű videót rögzítenék vele, hogy adott esetben le tudjam lassítani a felvételt.
Továbbá az is érdekelne, hogy milyen micro SD kártya ajánlott.
64GB microSDXC Sandisk Extreme Pro V30 U3 kártyát néztem ki, hogy ne az legyen a szűk keresztmetszet, de azt sem tudom, hogy a kamera maximális teljesítéséhez kell-e egyáltalán ilyen kártya, vagy megelégszik lassabb, olcsóbb kártyával.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1175) adoks válasza AMDaZERG_1 (#1174) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia!

Sokan írnak ilyen-olyan gyors kártyákat sport kamerákhoz. Én úgy gondolom hogy teljesen felesleges egy olcsóbb kamera árát elkölteni egy gyors 64-es kártyára.

A Go Pro Hero black legnagyobb bitrátája 4K/30fps esetén 60Mb/s ami kb. 7,5MB/s. Ezt gyakorlatilag bármelyik ma kapható normális, márkás kártya bőven túlteljesítí. Nem hiszem hogy bármelyik kínai kamera ennél nagyobb bitrátával dolgozna, de ha mégis, ennek a duplája is csak 15MB/s szóval nem nagyon lehet a kártya szűk keresztmetszet.

Ui.: 1080/120fps esetén is 60Mb/s

[ Szerkesztve ]

(#1176) Lac-coo válasza AMDaZERG_1 (#1174) üzenetére


Lac-coo
őstag

Izles dolgade szerintem a lamax es az sj7 eseteben is eleg rossz a nagysebessegu videok minosege.
Bar x10 hez most jott update azota meg nem neztem de gondolom sokat nem javult. A hang sokkal jobb x10 eseteben.

(#1177) hegyimorc válasza Lac-coo (#1176) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én csak a 1080p120-t néztem update után, az ugyanolyan szar mint volt. Használhatatlan.
(olyan mintha fele méretű képet nagyítanának duplájára a legszarabb algoritmussal.)

1080p60 még jó.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1178) Lac-coo válasza hegyimorc (#1177) üzenetére


Lac-coo
őstag

Mondjuk elsosorban stabilitast piszkalgattak ebben a javitasban, remelhetoleg kewobb azert a video minosegeken is foltozgatnak. A hw adott...

(#1179) AMDaZERG_1 válasza Lac-coo (#1178) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
"A hw adott..." Ezt örömmel olvastam, mert arra gyanakodtam az lehet a gyengéje.
Az a baj, hogy elég kevés jól feldolgozott videó van fent, amit ilyen kamerával készítettek.
Ami még kérdésnek felmerült bennem, hogy kompatibilis a GoPro, vagy SJ kiegészítőkkel?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1180) Lac-coo válasza AMDaZERG_1 (#1179) üzenetére


Lac-coo
őstag

A haztol lefele minden gopro cucc jo hozza.
4K 2k nagyon ott van , en azert vettem, plusz a ket ev gari is jol johet meg eladasnal....

(#1181) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Idő közben találtam az SJ7, X10, Hero4-el készített 120fps videókat.
Az "olcsók" egyszerűen elvéreznek 60fps felett :( pedig a "sportkamera" esetében nem a sakkozókat kéne megcélozzák :)
A GoPro veszettül túl van árazva szerintem, de az olcsók sem olcsók hiába van a csomagban sok kiegészítő, ami max ~6000ft összértéket képvisel (ennyiért lehet megkapni a kiegészítőket Kínából)
Ennek ellenére az X10, vagy, ha elszáll az agyam egy használt hero4 -et veszek.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1182) Lac-coo válasza AMDaZERG_1 (#1181) üzenetére


Lac-coo
őstag

Pedig a HW erős mindegyikben, de valahogy a szoftvert nem sikerül összedobni :)

(#1183) Lac-coo válasza AMDaZERG_1 (#1181) üzenetére


Lac-coo
őstag

(#1184) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok!

Végül ott tartok, hogy H9-et fogok venni, viszont nincs benne giro. Kérdésem, hogy ez mit jelent pontosan és milyen hátrány fog emiatt érni? Köszönöm

(#1185) Tommmysun válasza mirai22 (#1184) üzenetére


Tommmysun
senior tag

A giro (ebben az esetben) egy szoftveres képstabilizálást jelent, mozgás közben, ha a kamera nem egy asztalon, állványon, stb. van, akkor az apróbb remegéseket kompenzálja, amit úgy old meg, hogy a szenzor valamivel kisebb részét használja csak a kamera és ezzel a látószög is szűkebb lesz kicsit.
Ha ezt tudná a H9, akkor én is ezt vettem volna (még akkor is ha ettől kicsit drágább lenne), mert hiába csak 4Mpixeles(?) a szenzor árához képest szerintem is jó képe van! Én viszont ültetett autóban is használni akarom, plusz a mélynyomó is berázza a kamerát :DD , ezért kénytelen voltam Giro-s kamerát venni (Git2), aminek viszont nem olyan éles a képe (hiába 16Mpixel) :U . De kipróbáltam milyen a kocsiban kikapcsolt Giroval és hááát nem árt ha van. Persze ha te más körülmények között használod (nem biciklin, "rázós" autóban, futás közben, stb.) akkor jó vétel lehet a H9.

(#1186) mirai22 válasza Tommmysun (#1185) üzenetére


mirai22
csendes tag

Köszönöm! Utazásokhoz használnám, főleg kézben.
Csak most az a bajom, hogy itthon nem lehet venni, nekem meg kéne róla számla. Minden nap emlékeztet valami, hogy a balkánon élek :W

[ Szerkesztve ]

(#1187) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

Kamera vásárlás előtt állok, jelenleg az alábbiak közül szeretnék dönteni:

Elephone explorer elite

Elephone explorer pro

Gitup git2

Firefly 6s

Eddig elephone explorer pro tetszik legjobban, egyedül tokot nem találtam hozzá külön, illetve remote elvileg működik vele, de nem adnak hozzá

a másik pedig gitup lenne amiben minden megvan ami kellene.

Ha valakinek van saját véleménye/tanácsa kérem ossza meg velem..

(#1188) ervin1979 válasza Attila444 (#1070) üzenetére


ervin1979
tag

Sziasztok,

SJ7-re mikori a legfrissebb fw? VOlt már? Nem lehet kikapcsolna a halszem effektust?

(#1189) busman válasza opti06 (#1187) üzenetére


busman
addikt

+1,a Git2-re.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#1190) tempi88


tempi88
csendes tag

Sziasztok!

Van egy eladó H9R kamerám ( NEM Eken ).

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_324498.html?wid=3

Ő lenne az, egy próba erejéig lett kicsomagolva, ár:megegyezés szerint.

Helyileg Pécsen van.

Köszi a figyelmet! :)

(#1191) opti06 válasza busman (#1189) üzenetére


opti06
aktív tag

van egy új versenyző Thieye T5e
ambrella chipset eléggé ver mindent képre, talán gyro ami annyira nem dolgozik erősen mint git2-őn viszont sokkal sokkal élesebb mindenhol a kép, meg 720p 240fps 1080p 120fps eléggé erős.. de úgyse pörög topik hiába írok ide :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1192) d.tiborz válasza tempi88 (#1190) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Mielőtt megtalál egy modi, töröld. Ez itt nem ok. Hirdetések közé tedd fel, itt nem szabad hirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#1193) Gulyopapa válasza opti06 (#1191) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem ma jött meg.
Nagyon ütős kis darab.
A tavamat/halaimat videózom vele.
Egy videó a kis géppel:

https://www.youtube.com/watch?v=VtSyLWxixXI

Még tanulnom kell az utómunkát, de amúgy tetszik a végeredmény!

(#1194) opti06 válasza Gulyopapa (#1193) üzenetére


opti06
aktív tag

ment egy privi

(#1195) b0077


b0077
tag

Sziasztok,

Akciókamerát szeretnék offroad autóra. A cél az lenne, hogy minél jobb felvételt csináljon nagyobb rázkódás mellett is, természetesen azért ésszerű áron, mert többre is szükségünk lenne majd. A Gopro sajnos elég drága, plusz a teszt videók minősége sem győztek meg arról, hogy akár 10e Ft-tal többet érne egy hasonló kategóriás Sjcam-hoz képest, nemhogy a dupláját.

Jelenleg ezek között gondolkodok, teszt videók alapján:
Árukereső

Elsősorban SJ5000X Elite és SJ6 Legend között gondolkodtam, az áruk miatt. Sajnos, ahogy láttam csak az SJ6-hoz rendelhető távirányító (ami hasznos lehet ha a kamerát kintre rakjuk az autón.) Viszont ahhoz képest, hogy újabb típus a videók alapján mintha rosszabb felvételt csinálna az Sj5000 Elite-hez képest.
Lamax X10 Taurusban az tetszik, hogy alap tartozéka a távirányító, ami az SJ6 és 7-hez közel plusz 10e Ft.

Van valakinek gyakorlati tapasztalata bármelyik kamerával? Minden infó jól jönne!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1196) Sty01


Sty01
tag

Srácok vettem egy ilyen [link] kamerát,itt ajánlották az oldalt.Sajnos a beállítások között nem lehet állítani a videofelbontást,ott vannak a lehetőségek de nem engedi,csak Hd minőségben videózni és azt is csak 30 fps-el. Párosítottam a telefonommal,ott is lehet állítgatni de a minőséget ott sem engedi.Mi lehet a gond? Gondolom visszaküldeni nem igazán érné meg,szerintem nem egy pár ezer forintos tétel lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1197) adoks válasza Sty01 (#1196) üzenetére


adoks
aktív tag

Huu, ez engem is érdekel. Én is ilyet rendeltem, csak az enyém még úton van. Vámon átcsúszott? Vagy fizettél plusszban?

Mikori a firmware? Lehet érdemes lenne frissíteni.
A linkelt oldalról vetted vagy máshonnan?

[ Szerkesztve ]

(#1198) laci_8519 válasza Sty01 (#1196) üzenetére


laci_8519
tag

Nézd meg a firmware-t a kamerán.
Itt egy leírás, hogy mit kell nézni. [LINK]

A 2016 után gyártott eredeti EKEN kamerák akkumulátorának sarkai lekerekítettek, még azt is érdemes megnézni.

Sajnos én is belefutottam egy hamisítványba még régen. Ugyan ez volt vele a probléma.
Ez nem jelenti azt, hogy a tiéd is az, de érdemes megnézni.

(#1199) Szoles válasza b0077 (#1195) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Nekem az 5000X Elite van, arról tudok írni, az meglepően szép felvételeket tud. Ahogy látom, az SJ6 kb ugyanazt tudja, de szebbet szerintem sem. A GoPro képminőség alapján tényleg nem éri meg a dupláját. Lamaxot nem ismerem. SJ7 drága még.
Összehasonlításról még annyi, hogy a netes videók egy része rettentően el van cseszve, a minőségük az eredetihez képest sokszor tragikus. Ezt vagy a júzer vagy a megosztóoldal csinálja. Emiatt nagyon nehéz valóban összehasonlítani. Persze azért több videóból sejthetőek a különbségek.

A távirányító néha praktikus dolog lehet, viszont az 5000X Elite-et (is) wifi kapcsolaton egy okostelóval lehet kapcsolgatni, állítgatni, meg az élőképet is ellenőrizheted, ami neked lehet, hogy jól jöhet. Van kb egy másodperces késés a látványban, de az nem gond szerintem. (A felvétel ki-be kapcsolás azonnali persze.) Autóban szerintem nem lehet gond egy telefonnal irányítani a külső kamerát.

A rázkódás érdekes dolog, azt jó lenne kipróbálni egy kamerával, hogy mit csinál autón. A stabilizátora egészen jól működik -bár például a GitUp sokkal jobb-, és a kis mozgásokat szépen kiszedi. De én azért kipróbálnám terepen, hogy ott hogy működik. Személyautóban, úton teljesen jó, de nálad sejtem kicsit durvábbat kapna. :-)

[ Szerkesztve ]

(#1200) Sty01 válasza laci_8519 (#1198) üzenetére


Sty01
tag

Sajnos az angol nyelvtudásom igen szegényes,a google fordító meg zavaros.
Ha ez hamisítvány,szerintetek érdemes visszaküldenem,s az kb mennyibe kerülhet nekem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.