Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) adoks válasza DrojDtroll (#1298) üzenetére


adoks
aktív tag

Mit látsz abban a táblázatban ami az Sj felé billentené a mérleget?

Képminőség 5,5 vs 6

Ezt most komolyan gondolod hogy ez szignifikáns különbség?

Vagy a Video Quality 6,7 vs 7?

Összességében egyformán 7,1 pontot kapott mindkettő. User rating-ben sincs jelentős különbség.
Árban viszont igen jelentős különbség van, ezért gondolom úgy hogy ha az SJ4000 megfelel valakinek
akkor az Eken H9-ben sem fog csalódni.

Ha lényegesen jobbat akarsz akkor meg nem úgy kell kezdeni hogy a mit ajánlunk a lehető legolcsóbban!!!

[ Szerkesztve ]

(#1302) StLui


StLui
veterán

Ezek akciókamerák, nem annyira a képminőség a fontos, hanem maga az akció, aki másra használja azt nem is értem! Ami hiányzik az enyémből, nekem az a stabi, de ezen lehet csak egy gimbal segít, mert egyikben sincs olyan stabi ami jó bringára vagy snowboardhoz. Persze van egy alap minőség amit már elvár az ember, de szerintem pl az eken h9 már bőven az jelenleg. Nyilván jobb lenne egy penge éles, rezzenéstelen 4k-t nézni de nem várhatom ezt el ennyi pénzért, és én nem látom az extra minőséget gopronál sem, tehát marad az olcsó.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1303) adoks válasza StLui (#1302) üzenetére


adoks
aktív tag

Végre valaki aki helyén kezeli a dolgokat :C :R

(#1304) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1302) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"nem annyira a képminőség a fontos, hanem maga az akció, aki másra használja azt nem is értem"
Hm..
Nos:
-baromi kicsi, így kényelmes a használata, szállítása
-vízálló
-képminőség elfogadható (némelyik...)
-megfizethető (van amelyik bőven megfizethető, viszont az élvezet csökkenhet)
Ez a néhány rögtönzött érv szerintem bőven elegendő, nem?!
Nos a videó megörökítésének a varázsa a képminőség, mivel ez az alapvető funkciója.
Van típus, mely a részleteket valahol elveszíti, és részlet nélkül csak összefolyt gumibaba arcú embereket, tájakat látni. A színek szintúgy feltétele a minőségnek, és, ha azt elkutyulja, ismét csorbát ejt a varázsban.
Az is tény, hogy összetörni inkább az olcsóbbat töröm össze, de, ha hétköznapi a téma inkább képminőség legyen a helyén. 50 méter magasból leugrani, és a földtől egy méterről visszarugózni, amit meg is örökít az ember a minőség még annyira nem is gáz, ha némileg gyengébb.
szerk:
"és én nem látom az extra minőséget gopronál sem, tehát marad az olcsó." pedig eléggé szembetűnő (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1305) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Lamax X10 exFAT, de így is darabol 3 942 645 760 bájt egy szelet.
Összefűzéskor teljesen folyamatos, megszakításnak nyoma sincs.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1306) Attila444 válasza StLui (#1302) üzenetére


Attila444
aktív tag

Egy kameránál nem fontos a képminőség...oké :W

Ha ti tényleg nem láttok különbséget a Gopro és az Eken minősége között, az elég nagy baj, viszont sokmindent megmagyaráz ;) felesleges is ezt tovább folytatni szerintem.

(#1307) adoks válasza Attila444 (#1306) üzenetére


adoks
aktív tag

Miért "ti"? Kire érted a többesszámot? Csak úgy kérdezem...

(#1308) DrojDtroll válasza adoks (#1301) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ugy néz ki nekem az a 0,3 és 0.5 különbség fogja a sj felé dönteni a mérleget

ha nem találok majd valahol jól leakciózva akkor marad a eken, mert árkategóriájában verhetetlen

(#1309) adoks válasza DrojDtroll (#1308) üzenetére


adoks
aktív tag

Te tudod, csak vigyázz az SJ4000-ből még több a hamis, jól nézd meg honnan veszed. Az SJ saját forumán vagy a facebook csoportjukban kérdezz rá, honnan érdemes venni.

(#1310) DrojDtroll válasza adoks (#1309) üzenetére


DrojDtroll
addikt

természetesen először kérdezek

:)

(#1311) Lac-coo válasza StLui (#1302) üzenetére


Lac-coo
őstag

Azért rohadt extrém helyzet kell ahhoz, hogy vigye az akció a videót a pocsék minőség ellenére ! biciklivel olyant szerintem nem igen tudsz mutatni :) Hogy pl egy drónon miért nem fontos a minőség, sőt miért nem az a legfontosabb azt nem is értem :)

Én pl remek videókat készítek vele bárhol , utazáskor, esőben hóban fagyban .És fontos a minőség, bár gopro nekem sincs. ( De a következő tuti az lesz :) )

De pl ez is pont ugyanilyen remek lenne paca részletekkel igaz ? :) :
[link]

(#1312) DrojDtroll válasza Lac-coo (#1311) üzenetére


DrojDtroll
addikt

fasza dolog ez a gimbal

remélem sokat dob majd az olcsó kis kamera élvezhetőségén az hogy nekem is lesz hozzá gimbalom

(#1313) Lac-coo válasza DrojDtroll (#1312) üzenetére


Lac-coo
őstag

Az sokat! Nagyon sokat vártam a gimbaltól ,de sokkal jobb lett ! :)

(#1314) StLui válasza Lac-coo (#1311) üzenetére


StLui
veterán

Ehhez miért kell akciókamera, ehhez egy milc sokkal jobb ha minőségre vágyik valaki, pl sony a6000, vagy valami pana

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1315) StLui válasza Attila444 (#1306) üzenetére


StLui
veterán

piszokul tudod értelmezni amit írtam :C

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1316) Lac-coo válasza StLui (#1314) üzenetére


Lac-coo
őstag

Mert ehhez 100 forint egy gimbal, azokhoz meg 250 :) És messze nincs ilyen látószög .

(#1317) StLui válasza Lac-coo (#1316) üzenetére


StLui
veterán

Minőség nincs ingyen, nem ide kell járni érte, erről beszéltem, nem ér nekem tízszeres pénzt a számomra alig látható, sőt nekem nem is látható gopro minőség előny. Mindezt azért, hogy felvegyem ahogy a gyerek deszkázik, én meg próbálok bunny hop-ot ugrani. Képek, videók 90 %-át (lehet keveset gondolok) telefonon nézik az emberek, miről beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1318) adoks válasza Lac-coo (#1311) üzenetére


adoks
aktív tag

Úgy érzem meg lettem szólítva :)
Egy szóval nem írtam hogy egy drónos felvételnél nem fontos a minőség.
Azt viszont már sokszor leírtam, hogy annyira nem rossz az mint itt páran próbáljátok súlykolni.
Amit példaként linkeltél Machu Picchu-s videót az egy több százezer forintos drón. Az enyém egy 20000Ft-os. Nyilván nem fogok egy 100000-es kamerát ráakasztani. Arra ez is bőven jó hogy más perspektívából is megnézzen az ember ezt-azt, kisebb anyagi csőd kockázata nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1319) DrojDtroll válasza Lac-coo (#1316) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ezek az árak ezer forintban értelmezendők vagy csak random számok összehasonlítási alapként?

(#1320) Lac-coo válasza DrojDtroll (#1319) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ezer :)

(#1321) DrojDtroll válasza Lac-coo (#1320) üzenetére


DrojDtroll
addikt

az jó mert nekünk a 3 tengelyes gimbal kb 20 ezerből fog megépülni

(#1322) Lac-coo válasza DrojDtroll (#1321) üzenetére


Lac-coo
őstag

Én csak venni tudtam, építeni nem :)

(#1323) DrojDtroll válasza Lac-coo (#1322) üzenetére


DrojDtroll
addikt

én sem az egészet építem

az aksis részét és a markolatot kell csak legyártanom

(#1324) Lac-coo válasza DrojDtroll (#1323) üzenetére


Lac-coo
őstag

És honnan van a többi cucc ?

(#1325) DrojDtroll válasza Lac-coo (#1324) üzenetére


DrojDtroll
addikt

aliexpress

drónra való gimbal

(#1327) Lac-coo válasza Attila444 (#1326) üzenetére


Lac-coo
őstag

Lamax mindig kimarad.... :D

(#1328) StLui válasza Attila444 (#1326) üzenetére


StLui
veterán

Most ez komoly? csúnya a csomagolás, karcos a védőfólia, nincs márkajelzés, csúnya a narancssárga, ezek nagyon komoly, videokamera minőséget meghatározó problémák :D

Töltés: H9 jelzi, hogy egyedi az aksi forma szivük joga, sok cég csinálja, ilyet sem láttam még hibának felróni. darabolás H9-en még nem ütköztem bele, de nem is csináltam pár percnél hosszabbat, bizonyos méret, idő után állítólag sokféle kamera darabol. ezek legalább szakmainak nevezhető észrevételek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1329) StLui válasza Attila444 (#1326) üzenetére


StLui
veterán

Viszont továbbra sem látok számomra pénzt érő különbséget ezen videók alapján akármelyik javára. Azt mondanák 30-ért enyém lehet akármelyik, de ezen felvételek alapján kéne döntenem, jelölés nélkül persze, fogalmam nem lenne melyiket válasszam. Kíváncsi lennék vaktesztekre.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1330) Lac-coo válasza StLui (#1329) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ilyen piciben nem is látsz semmit. . Bár nem néztem meg, de úgy látom negyed képernyők vannak ....

(#1331) StLui válasza Lac-coo (#1330) üzenetére


StLui
veterán

sőt hatodrészek, de a teszt ezt mutatja, többről nem nyilatkozhatok ebben az esetben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1332) Lac-coo válasza StLui (#1331) üzenetére


Lac-coo
őstag

Ilyen osztottkepernyos videok gyoztek meg anno, hogy az sj kameram siman van olyan jo mint a csucs gopro....:)

(#1333) AMDaZERG_1 válasza Lac-coo (#1327) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ne add fel! :D
ITT
ITT
ITT
ITT
A LAMAX X10 az SJ7-nél jobban teljesít, amit leginkább akkor lehet észrevenni, mikor jobb szélről a fehér teherautó elhalad, amelyiken egy piros alapon fehér betűkkel van ráírva, hogy "VOX" 15 másodpercnél, ha leállítod szerintem jól észrevehető a különbség.
Amúgy nagy különbség nem igazán tapasztalható közöttük, és pariban van a Lamax a YI 4K-val, ami némileg kisebb látószöggel bír.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1334) StLui


StLui
veterán

Ez a gimbal van olyan használható mint amit a BKXC csapat használ

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1335) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Eken H9
Már tényleg kíváncsi voltam mit is tud, és megnéztem egy halom 1080/60 1080/30 felvételt.
Lehet a Youtube eszi meg a minőséget (kétlem), de förtelmes, ha egy szóval lehet jellemezni. Részlettelen (a fű egybefüggő szőnyegnek tűnik, a csempék fugája kivehetetlen, bármely általa rögzített aszfaltot megirigyelné bármely autóversenypálya, mert annyira sima, ráng a stabi hiánya miatt. Ezekkel a tulajdonságokkal nem kimondottan sportkamera kategória.
Valaki linkelne egy olyan videó felvételt, amire azt lehet mondani, hogy az Eken H9 meggyőz bárkit?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1336) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1334) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Hááát...
A meghibásodások arányát is nézted?
Szeretnék venni megfizethető kategóriában, de azért zavaró lenne, ha elmegyek egy eseményre, netán külföldre és csak nehezéknek viszem magammal. Szóval még keresgélnem kell, pedig jó lett volna árban.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1337) StLui válasza AMDaZERG_1 (#1336) üzenetére


StLui
veterán

Van valahol arány, és a másiké jobb?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1338) Attila444 válasza StLui (#1328) üzenetére


Attila444
aktív tag

Igénytelen az egész, pont az ilyen dolgokra mondták régen, hogy "kínai szar", ami ma már szerencsére a legtöbb termékre nem jellemző, de erre igen. Ha valamire kiadsz 50 ezer ft-ot, akkor jóval többet várnál.
Akárki próbálta, az olyan undorral beszélt róla utána...biztos mindenki hülye.

Azt meg gondoltam, hogy te nem fogsz különbséget látni :D Próbáld meg nyitott szemmel is :P

(#1339) DrojDtroll válasza AMDaZERG_1 (#1335) üzenetére


DrojDtroll
addikt

sjcam4000-est próbáltál?

(#1340) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1337) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Neked kell (kéne) tudni, mivel a termék dicsérete tőled származik.
Vagy ajánlgatsz valamit, amiről nincs is információd?
(#1339) DrojDtroll
Nem, mivel nem tervezek venni (van más gyártó/típus kamerám), csak érdekelt mégis milyen az a funkciója, amire elvileg gyártották, és néhány hozzászólással korábban volt némi nézeteltérés az Eken "csoda" kamerája körül.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1341) DrojDtroll válasza AMDaZERG_1 (#1340) üzenetére


DrojDtroll
addikt

esetleg valamilyen cloudon tudnál megosztani nyers felvételek?

(#1342) adoks válasza AMDaZERG_1 (#1335) üzenetére


adoks
aktív tag

Hát aki youtube videó alapján dönt egy kameráról az meg is érdemli!!!

A youtube minőség köszönő viszonyban sincs az eredetivel.

Már sok évvel ezelőtt (kb.8) mikor a Canon kamerámat vettem vimeo-s videókat hasonlítottam őssze,
de ott sem azt amit online meg lehet nézni, hanem ha regisztrálva vagy le lehet tölteni a nyers fájlt
amit xy feltöltött. A vimeo nem butítja tizedére a videók méretét mint a youtube.

(#1343) StLui válasza AMDaZERG_1 (#1340) üzenetére


StLui
veterán

kérdőjel lemaradt, érdeklődni akartam, nem ajánlani
a másikra egyébként több találatot adott az általad beírt keresésre, csak átírtam a tipust

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1344) adoks válasza StLui (#1328) üzenetére


adoks
aktív tag

Valamiért "törlődött" a hozzászólás amire válaszoltál :)

Pedig kíváncsi lettem volna rá. Na mindegy.

Csúnya csomagolás?- Enyém nem csúnya

Karcos védőfólia?-Enyém nem karcos

Nincs márkajelzés?-Enyémen van

Csúnya a narancssárga?-Feketét vettem

Egyedi az akksi forma?- Akkor az SJ4000-é is az mert koppra megegyezik az Ekennel

Egyre inkább azt gondolom, hogy forgalmazó fórumtárs is beszopott egy hamis Eken-t, és azért van
ennyire rossz véleménye róla.

(#1345) Lac-coo válasza adoks (#1344) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem ertem miert toroltek ki, teljesen jo osszehasonlitas, amugy se sok ilyen van. Dolgozott is vele boven Attila, hogy valakinek nem tetszik az egy dolog....
Majd belinkelem ujbol, nehogy mar pont egy ilyen osszehasonlito teszt ne ferjen itt el...

(#1346) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1343) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

És a problémás videók sora köszönt vissza, vagy egyszerűen csak a típusról készített videók?
Mert szerintem az utóbbi. De természetesen a vásárló dönt milyen rosszat vesz. Kevésbé, vagy nagyon :D
(#1345) Lac-coo
Egyetértek.
Csak azt nem értem miért nem lehet elfogadni egy valós észrevételt.
Továbbra is várok egy linket, ahol egy Eken típusú kamarával készítettek sportkamerához méltó minőségi felvételt. Tudom, hogy az eddig kiadott termékek közt nincs erre képes, de hátha...

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1347) StLui válasza AMDaZERG_1 (#1346) üzenetére


StLui
veterán

Fogalmam sincs, de továbbra is tapasztalat érdekel, vagy olyan véleménye aki használ ilyeneket, ért ezekhez, mert én nem. 100-at nem szánok rá, 50-et talán, ennyi a lényeg ami miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1348) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1347) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Az a baj, hogy ennyiért nem fogunk kapni :(
Az építetten is elgondolkodtam, de nem tartom valószínűnek, hogy jól működőt ki lehet hozni ilyen összegben, ami még nem is úgy néz ki az ember kezében, mint egy már korábban ripityára tört valami :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1349) Szoles


Szoles
senior tag

Eken H9-es témában a vitához egy videó. Ok, youtube-os, de legalább mindegyik felvétel egyformán van lerontva.
GoPro Hero 3 Black vs 4 Good Budget Action Cameras -Eken H9, Git2, SJCam x5000, ThiEYE i60

A betonkerítést különösen érdemes megnézni mindegyiknél, de többet nem mondok... :-)

Nyilván egy év alatt adtak ki mindhez javításokat, de akkor is össze lehet hasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#1350) adoks válasza Szoles (#1349) üzenetére


adoks
aktív tag

Én meg ehhez csak annyit fűzök hozzá, hogy a videó alatt a szövegben, ott vannak linkek a beszerzési forrásokra. Az Eken-re gearbestes link van. A gearbest köztudottan hamis Eken-t árul. Mai napig is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.