Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) vidra1221 válasza Gaboman (#698) üzenetére


vidra1221
tag

Ez nem az a kamera amit én belinkeltem. Az ebay Drift Ghost S -t hirdeti. Másik, itt szinte mindegyiknek homályos a képe, agyontömörített YT videó. Akkor inkább ez. ez már a Ghost s.

[ Szerkesztve ]

(#702) Gaboman válasza vidra1221 (#701) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Videó 1, videó 2 itt sem élesebb a képe pedig az a típus amit mondasz.
Engem cseppet sem győzött meg ez a minőség.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#703) oszy válasza Gaboman (#700) üzenetére


oszy
veterán

Ez egész jónak tűnik... Köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#704) Gaboman válasza oszy (#703) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nincs mit, remélem beválik.
Ha esetleg megveszed videót tölthetnél fel róla a Crome Drive-ra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#705) busman


busman
addikt

Banggodról mennyi idő alatt jön meg?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#706) vidra1221 válasza Gaboman (#702) üzenetére


vidra1221
tag

Valóban homályos, de amit először belinkeltél az akkor sem a Ghost S tipus videója volt. Alapvetően a kérdésem, hozzászólásom pedig magára az ajánlatra vonatkozott nem a képminőségre. Mondjuk azért egy nyers felvételt megnéznék. Amúgy normál áron ez a kamera 80-100e Ft és nem a low kategória, rossz véleményt nem nagyon hallottam róla, vagy csak nem mélyültem el eléggé a Drift típusú kamerákba ezért is érdekes ez a homályosodás. Mindegy is ezen nem fogunk összeveszni!

(#707) Gaboman válasza vidra1221 (#706) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezeknél a felvételeknél kedvezőbb árú kamerák is jobb képminőséget produkálnak a Youtube videók alapján, és azoknál is romlik a képminőség az eredetihez képest.
Úgy hogy az ajánlat így sem nagy szám sőt......, főleg annak tudatában hogy 8-10 ezerrel kedvezőbb áron jobb minőséget kapok.
Ennél egy H9 is sokkal szebb, élesebb képet csinál ami, 15-18 ezerért kintről már beszerezhető.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#708) oszy válasza Gaboman (#704) üzenetére


oszy
veterán

Egyenlőre még gondolkodom, hogy melyiket válasszam. Nem akarom elsietni. Van még időm :) De szerintem kintről rendelem meg. Az SJ 4000 is így érkezett. Huszonezerért hazajön. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#709) Attila444 válasza oszy (#708) üzenetére


Attila444
aktív tag

Miért nem SJ4000+?
2K, valós 60 és 120fps, GYRO, normális itthoni garival 38e és minden cuccod kompatibilis vele.

(#710) oszy válasza Attila444 (#709) üzenetére


oszy
veterán

Nem is tudom :)

De az is jóval olcsóbb kintről. Igaz a garancia akkor bukta...

Még megvan a 4000, de ha azt mondják elviszik, beruházok egy újabbra.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#711) Allien válasza oszy (#710) üzenetére


Allien
veterán

A poén az, hogy a H9 méretben IS pont ugyan akkora, mint a 4000-sed. Valszeg azért, mert ugye azt is az SJCAM oemként gyártja, csak rászitázza, hogy Eken. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#712) busman válasza Allien (#711) üzenetére


busman
addikt

Erről valami infó,vagy csak találgatsz?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#713) Allien válasza busman (#712) üzenetére


Allien
veterán

Amikor kerestem firmware-t a H9-hez (mellesleg még most se találtam), egyik külföldi fórumon linkelték az alábbi videót:
[link]
Ami meg a méreteit illeti, van egy hamis (fake) SJ4000-m, egymás mellé rakva jól látható. A gombok nagyobbak csak, meg a hátsó LCD. Nem véletlenül írják/ajánlják az akksi cseréjét SJCAM battery-re. Méretben stimmel, és állítólag jobb, mint az eredeti H9 akksija. :K
Lásd alábbi linken:
[link]
Gyári akksival:
1920 x 1080p 60 fps - around 45 minutes
1920 x 1080p 30 fps - around 83 min
SJCAM akksival:
1920 x 1080p 60 fps - around 70 minutes (35 more compared to original battery)
1920 x 1080p 30 fps - around 120 min (40 minutes more than with original battery)
De tesztelni még nem tudtam ezt, mert ugye a fake kamerám akksija lehet az is fake, bár működik, de majd letesztelem amúgy is. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#714) Gaboman válasza Allien (#713) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Elég rossz helyen kerestél akkor hozzá!
Felmész a Facebook Eken H9 csoportba és hoppá már van is annyi amennyit csak szeretnél.
Videók alapján az SJ4000 képe nem olyan éles, és az Eken valóban 60 FPS-t tud FullHD-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#715) Allien válasza Gaboman (#714) üzenetére


Allien
veterán

Ok, de nem vagyok faszbuk huszár, foggalmam sincsen, hol keressem a z Eken H9 csoporton belül. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#716) Attila444 válasza Allien (#711) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ez egy baromság. Az SJCAM nem gyárt saját magának "konkurenciát", főleg nem ilyen rosszat.
Az sokkal valószínűbb, hogy valamelyik rossz hamisítványt felmatricázzák, már csak a minősége miatt is.

(#717) busman válasza Attila444 (#716) üzenetére


busman
addikt

En semmilyen logót,márka megnevezést nem láttam. Nem hiszem hogy egy Sjcam gyárban forgattak volna,max ahol a hamisítványokat gyártják.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#718) Iludka


Iludka
tag

Srácok SjCam M10 Plus vélemény? videókon elég jónak tűnik 1080pbe 60Fps. Valakinek esetleg van vagy tesztelte. Pl egy sj4000hez képest? köszönöm a válaszokat.

(#719) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ma jött meg a 64GB-os kártyám, 1080 60FPS-ben csináltam egy biciklis felvételt.
Mindenki döntse el milyen a minősége?
Bár ajánlott letölteni az eredeti felvételt, szebb!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#720) Iludka válasza Gaboman (#719) üzenetére


Iludka
tag

Ez milyen kamera? Sjcam M10 Plus?

(#721) Gaboman válasza Iludka (#720) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Eken H9

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#722) Iludka válasza Gaboman (#721) üzenetére


Iludka
tag

Látom te sokat írtál ehhez a témához. És sokat is kipróbáltál Sjcam, Eken,.. neked melyik tetszett a legjobban márka típus? firefly s6 esetleg tesztelted? köszi a választ előre is üdv.

[ Szerkesztve ]

(#723) Gaboman válasza Iludka (#722) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Két típus amit láttam, SJ4000 haveromnak van, motorozásra használja és 30FPS-tud 1080ban.
Nem rossz a képe, nekem a H9 kicsikét élesebb képet ad és 60FPS-t tud, viszont manuális fókuszállítást csináltam és a gyári beállítást expouse átállítottam rajta -0.3-ra így napfénynél nem annyira világos, felhős időben az alap gyári jobb, estefelé +0.3.
S6-hoz nem volt még szerencsém, videók alapján szép képet ad, igaz amire nekem kell egy akció kamera arra bőven elég a H9-is.
Tudom hogy vannak ennél sokkal jobb minőségű kamerák, de ennyi pénzért 18000Ft nem rossz választás.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#724) oszy válasza Gaboman (#723) üzenetére


oszy
veterán

Hol vásároltad ennyiért?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#725) Attila444 válasza Iludka (#718) üzenetére


Attila444
aktív tag

Az M10+ jó kamera, ugyanaz a belseje, mint az SJ4000+nak, csak más a formája, ezt az eken-t nem említeném egy lapon velük...

(#726) Iludka válasza Attila444 (#725) üzenetére


Iludka
tag

köszönöm a válaszokat. énis az m10+-t elég jónak nézem teszteken. és ami még ezektől is jobb de nem gopro ár attila444? köszönöm.

(#727) busman válasza Attila444 (#725) üzenetére


busman
addikt

Miért nem? Videók alapján a 4000-est veri.
Jah,hogy azt nem forgalmazod....így mar érthető...

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#728) Iludka válasza Attila444 (#725) üzenetére


Iludka
tag

SJ4000+ vagy sj 5000+ a jobb? úgy összességben? a kettő közt gondolkodom. vagy esetleg ezek közül valami más?

SJCAM SJ4000 - SJ4000+ - SJ5000 - SJ5000+ - Xiaomi Yi - Sony AS20 -

(#729) Gaboman válasza busman (#727) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem értem én sem miért szólja le ennyire.

H9 vs SJ4000
H9 vs SJ4000
Számomra kidolgozottabbak a részletek a H9-nek.(fű,talaj,falak,kerítés) egészében részletgazdagabb a kép.

A mikrofon is nagyon jó rajta.
H9 vs Yi

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#730) Attila444 válasza busman (#727) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem véletlenül, mivel csak jó minőségű kamerákkal foglalkozom ;)
Régebben leírtam mi a baj vele, minőségre szörnyű, az élességet mondogatjátok folyton, de az csak szoftveresen fel van erősítve, ami még tovább ront az amúgyis szar minőségen. Elhiszem, hogy csábító mert olcsó, ha csak az ár számít és a minőség nem érdekel, akkor vegyétek nyugodtan.

(#731) Avicularia válasza Attila444 (#730) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem túl hiteles annak a véleménye, aki árul valamit és leszólja amit nem árul. Szóval a te véleményed nem annyira releváns, mivel anyagi érdeked van állást foglalni valami mellett. SZVSZ

(#732) Gaboman válasza Attila444 (#730) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Saját magad tesztelted is a kamerát?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#733) Gaboman válasza oszy (#724) üzenetére


Gaboman
nagyúr

53 dollár.
47 dollár.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#734) Attila444 válasza Gaboman (#732) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem teszteltem, nem is tervezem, a tesztvideók alapján (Pl a te videóid) mondom ezt. Ezekből teljesen egyértelműen látszik amit leírok, csak azok nem veszik észre, akiknek ilyen van/érkezik :)

Az, hogy mennyire hiteles amit mondok...szerintem több kamerát láttam/teszteltem, mint itt bárki más, a kínálatban nem véletlenül vannak azok a kamerák és nem mások. Árulhatnék szart nagyon olcsón, de nem teszem.

Nekem ez inkább úgy tűnik, hogy veszel valamit és utána megpróbálod meggyőzni magad, hogy nem is volt olyan rossz döntés és teljesen elfogult leszel, a végén elhiszed, hogy a világ legjobb kameráját vetted meg. Sok ilyen van sajnos. Nálad mondjuk egy kicsit túlzás, hogy minden topikba belinkeled, hogy ez mennyire jó és mindenki vegyen ilyet...

Ha ti ezzel megelégedtek, akkor tökjó, használjátok és csináljatok jó sok felvételt. Nem akarlak meggyőzni titeket :N

(#735) Gaboman válasza Attila444 (#734) üzenetére


Gaboman
nagyúr

"Nálad mondjuk egy kicsit túlzás, hogy minden topikba belinkeled, hogy ez mennyire jó és mindenki vegyen ilyet..."

Én ilyet írok, hol láttad te ezt?
Azért ez erős túlzás, én nem mondtam senkinek sem hogy vegyen ilyet mert ez az űberkirály, én azt mondom hogy amire nekem kell arra tökéletes, vannak nála sokkal jobb kamerák én ezt sosem vitattam.
Én megosztom a videóimat és mindenki eltudja dönteni tetszik e neki vagy sem, ha igen ilyet vesz ha kevés neki nem.
Ez az amit én teszek, sem kevesebbet sem többet.
Hol olvastad te hogy vegyék ezt és ne mást mert ez mindennél jobb?
Én nem is akartam magam sem mást sem meggyőzni hogy ez a legjobb kamera.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#736) Avicularia válasza Attila444 (#734) üzenetére


Avicularia
veterán

Egyáltalán nem vagyok elfogult a H9-el szemben, vannak sokkal jobb kamerák. Viszont ár-teljesítmény viszonyban szerintem eléggé az élen van. Amire nekem kellett egy Thaiföldi nyaralásra, amikor sajnálnám a normális fényképezőt tönkretenni, arra bőven megfelelt. Másra nem nagyon használom, majd valamikor egy másik nyaraláson megint jó szolgálatot fog tenni. Használhatnám kocsiba kamerának, de itt svédben törvénytelen rögzíteni amikor autózol, úgyhogy mellőzöm az ez irányú használatát.

(#737) busman válasza Attila444 (#734) üzenetére


busman
addikt

Nem tesztelted.Akkor ez meddő vita.Nem jó reklám a cégednek amiket itt írogatsz...erre már nem is kell,hogy reagálj.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#738) Attila444 válasza busman (#737) üzenetére


Attila444
aktív tag

Neked miért fáj ennyire, hogy nem forgalmazom? :U
Nem azért nem ajánlom, mert nem forgalmazom, hanem pont fordítva, azért nem forgalmazom, mert nem is ajánlanám. Semeddig nem tartana felvenni +1 terméket.

Ha jól tudom neked még meg se jött a kamerád, akkor miről beszélünk? Egy értelmes hozzászólásod sem volt, csak beszólogatsz. Rád pont igaz, amit tegnap írtam...

A tesztvideókból egyértelműen látszanak azok a hibák, amiket itt leírtam, ha te ezeket nem veszed észre, akkor örülj neki, lesz egy tökéletes kamerád :)

(#739) tvamos válasza Attila444 (#738) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elhiszem, hogy hiszel abban, amit irsz, de hitelesebb lennel, mint forgalmazo, ha azt tudnad irni, hogy van egy, kiprobaltam, es ugy gyozodtem meg rola, hogy nem jo. Mi, akik csak hobbistak vagyink 1-2 kameraval, persze, csak videok alapjan tudunk allast foglalni, de az mar teljesen mas ugy, szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#740) busman válasza Attila444 (#738) üzenetére


busman
addikt

Az SJ4000 -et nézegettem amúgy,de a videók alapján ezt jobbnak ítéltem. Árban meg jóval olcsóbb lesz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#741) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Kisbéren, mai videó.
Bocs a rázkódásért, a kamera csak kézben volt tartva.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#742) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egy észrevétel, az új Class10 64GB SD kártyám ami Transcend Premium 400X névra hallgat minőségben alulmarad a Class 4 Kingston 4GB SD kártyával, tehát fake SD kártya.
Senkinek nem ajánlom!
A két videóból Paintel kivágtam két képet, az élessége jobb a régin kártyán, egymás után készültek és a kamera beállítása ugyan az.
Class4
Class10

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#743) vidra1221 válasza Gaboman (#742) üzenetére


vidra1221
tag

És ezt hol vetted? Csak nem itt?

(#744) Gaboman válasza vidra1221 (#743) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyik fórumtárs rendelte nekem Hong Kongból.
Innen érkezett, ráadásul X400 érkezett az X300 helyett!
Bár ez cseppet sem zavarna ha nem lenne ennyire rossz kártya.
Azt hittem talán a kamera állítódott el, gondoltam egyet hogy kipróbálom a régit és láss csodát nem a kamerával van gond.
Sajna egy gondom van ezzel hogy a régi kártyám csak 4GB-os. :(((

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#745) vidra1221 válasza Gaboman (#744) üzenetére


vidra1221
tag

Akkor az általam az előbb belinkelt beszerzési hely az változatlanul megbízható lehet, mert állítólag ez az egyik legnépszerűbb?
Memória kártyánál mekkora az esély, hogy ha 22 $-nál több akkor fennakadjon a vámon?

[ Szerkesztve ]

(#746) Gaboman válasza vidra1221 (#745) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Őszintén bevallom fogalmam nincs.
Azt tudom hogy ha veszek bele másikat még akkor Samsung microSDHC Pro 32GB Class 10 (MB-MG32DA) lesz vagy 64GB ebből a típusból.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#747) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Olvasási sebessége az SD kártyámnak.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#748) Iludka


Iludka
tag

Sziasztok. Kérdés :) Van egy Acme vr02-es készülékem dobozon írja hogy max 32Gbi támogat. Na most én ha veszek egy 64Gb-os Samsung evo plus kártyát és beleteszem egyáltalán nem fogja látni vagy pedig a 64-ből csak 32-t fog? vagy úgy kell megformáznom progival hogy 32gb-nál ne legyen nagyobb?
Azért szeretném ezt megvenni mert majd idővel lehet váltanék gopro-ra és akkor ne vegyek 6 fajta memória kártyát.

köszönöm előre is a választ :)

(#749) busman


busman
addikt

Megjött a kamera.Rengeteg tartozék,most tesztelem.Apropó,márkamegnevezést nem találtam rajta sehol...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#750) Gaboman válasza busman (#749) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nézd meg neked is van e fehér villogás a felvételeknél, nekem fókusz állítás után lett rajta.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.