Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Gaboman válasza synar (#650) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A élességre jó a manuális lencsetekerés, sőt a legtöbb Eken bal oldalon homályos képet ad, ezt is ezzel a módszerrel tudod kiküszöbölni.

Friss videó fókuszbeállítás után, -0.3 beállítással.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#652) synar válasza Gaboman (#651) üzenetére


synar
őstag

Ez tényleg jobb lett így. A -0,3 is elegendő kompenzációnak tűnik így napfényben és a túlélesítés is javult valamennyire, de a szoftveresen kellene kilőni, az lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#653) Gaboman válasza synar (#652) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Meg lehet próbálni -0.7 beállítással is, megnézem mindjárt úgy milyen.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#654) kettom


kettom
csendes tag

5000 és 6S teszt

látszik a 6S jobb, szebb

[link]

(#655) Gaboman válasza kettom (#654) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ezen videó alapján természetes színeket látni rajta, a Hero4 és az S6 amin a legjobb a szín.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#656) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Vid -0.7 beállítással, itt már nem süt úgy a nap.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#658) Gaboman válasza synar (#657) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Itt is írja hogy az Eken éles, túl van élesítve és ez tényleg igaz rá.
Ugyan ezen srác Eken videója.
Nagyon jó felvételeket csinál vele.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#659) kettom


kettom
csendes tag

Most már teljesen bizonytalan lettem

Az Eken H9 és a 6S re is hoztak ki jó tesztet, sőt a XiaoMi Yi re is hasonlóak az adatok.

Viszont az ár nagyon különböző.
Mondjuk nekem drónra kell, ezért sokat számít a 6S stabilizálója, de nem tudom! :(

(#660) Attila444 válasza kettom (#659) üzenetére


Attila444
aktív tag

Drónra úgyis kell gimbal, anélkül soha nem lesz tökéletes, tökmindegy milyen képstabilizátor van a kamerában. Ezek közül a Xiaomival jársz a legjobban szerintem.

(#661) kettom válasza Attila444 (#660) üzenetére


kettom
csendes tag

de a XiaoMi csak ezt tudja leírás alapján Video Resolution: 1080P (1920 x 1080)

(#662) Attila444 válasza kettom (#661) üzenetére


Attila444
aktív tag

1080p 60fps és az új firmware-el tud 2K-t 30fps-el.

(#663) busman


busman
addikt

Az enyém is elindult. A banggodról...😁

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#664) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Gondolkodtam h motorozáshoz beszerzek egy akciókamerát. Nem ismerem őket, GOPRO-ról hallottam, ránéztem yt-on, meglepően jobb a képe szinte az összesnél.

Kérdés, van mégis kedvezőbb áron alternatívája? Sjcam kamerákat javasolták többen is ismeretségi körömben, de akárhogy hasonlítottam őket, mind sokkal gyengébbnek tűnt. Leginkább a felvett videó színhelyessége nem tetszik.. és a GOPRO-ban ugyan nem tudom milyen stabilizátor van, de brutálisan jó a mozgás közbeni rezgéscsillapítása.

Viszont volt egy olcsó befutó, aminek megtetszett a képe. Ez pedig a Polaroid Cube.

Mit gondoltak? 40k körül br-ba kapható már, bár ha jól olvastam nem vízálló, de opcionális vízálló tokot találtam hozzá, ezért pénzmagért tetszik a képe.

Kösz!

mod.

A Polaroid Cube-ba az is nagyon tetszik h pici és tud 1,5 órát akksiról.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#665) runner 125 válasza runner 125 (#664) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bocs, kicsúsztam.

Most találtam rá a GOPRO Hero 4 Session-re. Ez már sokkal szimpatikusabb méret. Képminősége, tudása gyengébb, mint a normál Hero 4-nek?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#666) haladó válasza runner 125 (#665) üzenetére


haladó
tag

Nem olvastam jókat a kis goprorol. SJ-nél nekem jobban tetszik a Yi. Hova rögzítenéd a kamerát?

(#667) synar válasza runner 125 (#665) üzenetére


synar
őstag

A Firefly 6S-t nézd meg még, ha nem tetted, nagyon jók a vélemények róla, no meg az ára is 100$ körül van csak.

(#668) runner 125 válasza haladó (#666) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rákerestem közben én is, nyilván a Hero 4-et jobbnak találják, de az majd 2x annyiba kerül.
Bukósisakra.

Yi alatt melyik modellt érted?

Őszintén, van egyébként br. 60-70-80k-ig valós GOPRO alternatíva? Ami megközelítőleg hozza azt a minőséget.

synar

Rendelkezik valamilyen supporttal, vagy egyszer használatos? Garancia nélkül nem nagyon szeretnék ebayről vagy alibabaról lőni valamit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#669) haladó válasza runner 125 (#668) üzenetére


haladó
tag

Hát a kis gopro sem éppen olcsó.
Yi

A Sony még ott van gopro helyett. Ha sisak oldalára akarod, akkor sztem Sony, a kamera formája miatt. Ne lógjon már ki egy doboz a sisak oldaláról ha nem feltétlen kell.

(#670) tvamos válasza runner 125 (#668) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Sony HDR-AS30V-re gondolnek ezen az aron.

Nekem is Yi van, de nem az igazi az valahogy. (Tul vagyok a fokuszallitason.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#671) runner 125 válasza tvamos (#670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megnéztem, de nem tetszik a képe. A színekkel még nincs is problémám, de a kontraszt aránya sokkal gyérebb, de ami inkább zavar az az élesség hiánya. Mintha nem találna fokuszt egyes esetekben.
Ezt is baromi jól megoldották a GOPRO-nál, szinte bármilyen távolságból éles képet produkálnak a HERO 4-ek.

haladó

Egyébként sem a sisak oldalára terveztem. Első körben szerintem a tetejére tenném, vagy esetleg az állvédőre lelógatva, h ne lógjon be a látómezőmbe. Végső esetben a tankra.

Akárhogy olvasgatok, keresgélek, nem találok valós alternatvát. Azt hiszem maradok annál, még ha fájóan drágább is.

Kösz a segítséget!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#672) Gaboman válasza runner 125 (#671) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó csak a Hero4-el kapcsolatban nem tudom miért az olcsó sportkamerák topickban írogatsz.
Hiszen még véletlen sem olcsó a 120 ezer forintos árával.
Természetes hogy hasonló képminőséget nem várhatsz el egy fele vagy akár negyede árával rendelkező kamerától!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#673) runner 125 válasza Gaboman (#672) üzenetére


runner 125
nagyúr

Te visszaolvastad, h mi volt az eredeti kérdésem és honnan indultam ki?

Mivel nem ismerem őket, nincs tapasztalatom eggyel sem, tudatos vásárlóként mertem megkérdezni, h van-e valós alternatívája, mint ahogy a topikcím is szól.
Több helyen olvastam, h a Gopro túlárazott akciócam és h sok más kamera is hozza azt a szintet jóval olcsóbban. De nem. Ráadásul fentebb írtam, h akár 80k-ig is elemehetünk, ha azon pénzmagért tényleg van ilyen szintű akciócam, ez már csak 35k diffi a Gopro-hoz képest, de nincs. Nagy a szakadék minőségben, a Gopro ára meg nyilván ezért annyi amennyi.
Erre nekem elég volt a topik segítsége, ha a legjobb minőséget szeretném, azt kell vennem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#674) Gaboman válasza runner 125 (#673) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem véletlenül vannak az nagy árkülönbségek, azért tükrözik a minőséget, tudást!
Soha nem képzelném azt el hogy a 30 vagy 60 ezres kamera tudja azt amit egy 120 ezres.
Bár így lenne de sajna nincs!
Sony FDR-X1000 valamivel kevesebbe kerül több dologban jobb, valamint gyengébb mint a Gopro 4.

Teszt

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#676) Gaboman válasza synar (#675) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jó kis kamera a H9, amit ő is mond arra a célra amire egy átlag felhasználó fogja használni nincs szükség jobbra.
Sőt a manuális fókuszállítás után még kilehet hozni belőle szebb képet, a általánosságban bal oldalon látható homályosságot is szépen el lehet tüntetni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#677) runner 125 válasza Gaboman (#674) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nos, motoros topikban ajánlották a Sony HDR-AS200V-t. Emiatt írtam ide is, oszt' még leoltottál h mifaxtakarok fele annyiért.

01, 02, 03

Vízen kívül tulajdonképpen mindenben jobb (rezgéscsillapítés, kontraszt, színszaturáció, éjszakai felvétel, csúcsfények kezelése, stb..) a nettó 54k-ért elérhető HDR-AS200V FHD felbontás mellett.
A 3 videó elég korrekten prezentálja a különbségeket.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#678) Gaboman válasza runner 125 (#677) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A Sony FDR-X1000 sem hozzák ki összességében jobbnak mint a Hero4 kamerát.
Pedig az többet tud mint a AS200V, ezért kicsikét érthetetlen számomra.
Láttam én már olyan videót ahol a 15 ezer forintos H9-is hozza a hasonló minőséget mint a Hero4, de a valóságban az én véleményem az hogy nem tudja.
De az AS200V egy jó kamera, inkább a Yi az SJ5000+ Hero3 ellenfele.
Azt mondom neked hogy ha motorozni kell akkor egy EKEN H9 is tökéletes lehet, ennyi pénzért simán tudja amit elvársz tőle.
Vállalható minőség!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#679) busman válasza Gaboman (#678) üzenetére


busman
addikt

Atyaisten ez a srác... :U Nem fog nézettségi rekordot dönteni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#680) Gaboman válasza busman (#679) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Érdekes egy arc annyi tuti de, a minősége a videónak igencsak elfogadható!
Szépen kivehető minden, éles kép, szép színek, motorozáshoz, extrém sportokhoz megfelelő.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#681) DigitXT válasza Gaboman (#678) üzenetére


DigitXT
félisten

Az FDR-X1000 az ~1:1-ben az AS200V, csak 4K támogatással...:R
Azt, hogy ki milyen szempontok szerint súlyozza(!) a kamera jóságát,
egyéni preferencia kérdése. Ami viszont elb*szhat akármilyen felvételt,
a egy elállít(ód)ott fókusz. Ezek a kamerák fix fókuszosak, s néha ezt
a fókusztávolságot túl közelre lövik be a gyárban (actionselfie), tehát a
kamera messzire praktikusan nem lát - motoros felvételre alkalmatlan!

Ha van mersze az embernek szétkapni egy jó 60-80K-s garis kamerát,
kijavíthatja könnyen. (Menetes rögzítője van a lencsének, így a fókusz
beállítható, viszont menet közben nem változtatható, és ha rögzítetted
macerás megint szétkapni: ha nem rögzíted elrázódhat/elmelegedhet.)

Ui: a "vállalható minőségű" videóban a fehéregyensúly nagyon gázos...

[ Szerkesztve ]

(#682) Gaboman válasza DigitXT (#681) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen mert a gyári beállításokkal van, -0.3al sokkal jobb én úgy használom.
És persze manuálisan állítottam a fókuszon, macerás mert a H9-nél teljesen körbe van ragasztva nem mint a Yi-nél ahol 3 pontban.
Így leszedni róla elég jó meló volt, de sikerült és a legtöbb H9-nél tapasztalható baloldali homályosságot is sikerült kiküszöbölni.

-0.3 vid itt már nincs az az erős fehérség.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#683) DigitXT válasza Gaboman (#682) üzenetére


DigitXT
félisten

Te ugye nagyon nem vágod, hogy mi az a fehéregyensúly?:D White Balance.

Nem ez expozícióról beszélgetünk, aminek rossz beállítása kiégéshez vezet.

(#684) Gaboman válasza DigitXT (#683) üzenetére


Gaboman
nagyúr

De tudom mi az, sajnos az Ehenen nincs ilyen menüpont, ezért én azért hogy ne legyen annyira világos a képem expozíció változtatással tudok javítani rajta.
Állítólag az új firmware elképzelhető hogy beleteszik.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#685) DigitXT válasza Gaboman (#684) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha jó az AWB, nem is igen kell, mert az ember csak elállítja, aztán úgy marad.
(De persze még mindig semmi köze ahhoz, hogy mennyire világos a kép.:R)

Edzőteremben jártam már úgy, hogy véletlenül egy korábbi beállításon hagytam
a kamerát, ami akkor jó volt, de az új fényviszonyokhoz már nem: jellemzően a
fényforrás változása, amit le kéne tudni követnie a kamerának.:D HA nem tudja,
mert megzavarja a kisagyát a sok változat (napfény + neon + egyéb izzólámpa),
akkor jön jól, hogy az ember aszerint lövi be, amit ő szeretne látni, a végén. Bár
ez is valahol egyéni preferencia kérdése, hidegebb/melegebb tónust "szeret" vki.

SJ4000 pl. kifejezetten kékes, és én ezt látom a te videódon is: egyáltalán nem
természetesek a színei.:N (Nyilván ár/érték arányban vállalható, csak mondtam,
hogy kapásból van rajta valami, ami nem az igazi... Nem leszólni akartam!:R)

[ Szerkesztve ]

(#686) Gaboman válasza DigitXT (#685) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Természetesen nem az igazi, persze ilyen összegért nem is lehet elvárni tőle hogy tökéletes legyen.
Egy Sony az már más tészta, de a 200V is 4x árban van mit a H9.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#687) DigitXT válasza Gaboman (#686) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen, igen, 4x drágább... de kérdés, hogy akkor valós "alternatívákról" beszélünk-e? Baj-e, ha bár nem olyan jó, DE legalább sokkal olcsóbb? Mi a cél? Ahogy runner is kifejtette, azt bátorkodott kérdezni, léteznek-e VALÓDI alternatívái a GoPro-nak?:F Ami olcsóbb, de nagyjából ugyanolyan jó, vagy éppen csak abban rosszabb, ami az ő preferenciáiba még belefér, azaz számára "vállalható" kompromisszum. Ez kinek mi!:R Ha neki a színhelyesség az ("Leginkább a felvett videó színhelyessége nem tetszik."), akkor az akár negyed annyiba kerülő kamera, ami ebben pont nem teljesít jól, egyszerűen nem tud alternatíva lenni.:N Hiába olcsó...

Vannak olyan dolgok, amiben az ember "enged" (mondjuk 4K támogatás, amikor azt - még - nem használnád ki, vagy mondjuk külső mikrofon bemenet hiánya, ha sosincs rá szükséged, vagy GPS hiánya, ha sosem érdekel, merre jártál, és mennyivel gurultál), másban meg "nem enged", és ez egyéni preferencia kérdése. Ami az ő által kijelölt szintet nem üti meg, az nem alternatíva. Neki. Pech, ha a kompromisszum egy 120K-s kamerát eredményez, és slussz...;] De nem kell besz*rni: lesz az még olcsóbb... Én még 90-ért vettem az AS200-at, de láttam már 60-ért is, és még egy év sem telt el. És idén is jönnek új modellek, nem csak a Sony-ból, hanem nyilván a kínaiak sem tétlenkednek. Ahogy írod, firmware frissítéssel sokat javulhat, egy olcsóbb sportkamera is.:R Az AS20 pl. 22K-ért elég jó vétel volt, de 60K-t nagyon nem ér, pedig eredeti árában annyi, vagy még drágább is volt, nem beszélve az aranyárban vesztegetett Sony kiegészítőkről.:W

Ui: amúgy én egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy a GoPro a "király", de az AS200V-nek is fel tudnám sorolni több hibáját, szóval nem, még nem jött el a tökéletes sportkamerák kora, van hova fejlődni. (Ez benne a szép.:D) A sisakra rögzítés külön nehéz történet. A fejtetőn nem jó a nézet, oldalról a GoPro nagyon kilóg, a Sony szépen "felsimul", viszont sokat kitakar a sisak a képből. Talán az állrész az igazi alternatíva, csak oda meg nemigen van könnyen felpattintható tartó.:))

[ Szerkesztve ]

(#688) Gaboman válasza DigitXT (#687) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Egyetértek veled, akinek szúrja a szemét a színhelyesség ők tényleg nem vesznek meg ilyen kamerákat.
Gopro4 azoknak való akik minden körülmények között jó minőségű videót szeretnének akár víz alatt is.
A Sony ott gyengébb és a tartozékok terén is sokkal kevesebbet nyújt, viszont tényleg fele árba van ami bevállalható annak aki mondjuk nem víz alatt szeretne videózni.
Mindig az a lényeg hogy az adott személynek milyen felhasználásra kell a kamera.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#689) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Ez eredeti lehet?

[Mobius]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#690) synar


synar
őstag

Egy újabb versenyző: Activeon CX Gold

(#691) Gaboman válasza synar (#690) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A 230 dolláros (66700Ft) árával annyira nem versenyző ha az olcsó kamerák között keresget valaki.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#692) oszy


oszy
veterán

Melyik kamera éri meg jobban? A FIREFLY 6S 4K WiFi Sport HD DV vagy az EKEN H9? Ezt a kettőt nztem kis egyenlőre :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#693) synar válasza oszy (#692) üzenetére


synar
őstag

Ha van rá pénzed akkor inkább a Firefly-t vedd meg.

(#694) oszy válasza synar (#693) üzenetére


oszy
veterán

Megér annyival többet? ;) Kb. a duplája.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#695) kettom válasza oszy (#694) üzenetére


kettom
csendes tag

Igen, de csak EU raktárból mert különben magas lesz az ára, (vám, áfa)

(#696) Gaboman válasza oszy (#694) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kintről kb 30-33 ezer forint között jön meg.
Itthon volt már 37 ezerért is, el kell dönteni neked melyik éri meg.
Annyi bizonyos hogy mindenben többet tud a H9-nél.
A kérdés hogy annyival többet tud e mint amivel többe kerül, nézegess vissza linkeltünk be jó pár H9 videót.
Ha te ilyen minőséggel beéred akkor nem érdemes többet kifizetned egy kameráért.
Facebook oldalon van a H9 Group, kb millió videóval érdemes ellátogatnod az oldalra.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#697) vidra1221


vidra1221
tag

Találtam egy ilyen ajánlatot. Túl szép hogy igaz legyen kategória, vagy nem is annyira, vagy de? Szóval érdemes lehet rámozdulni? Íme. Tudom ez csak egy csupasz kamera semmi több de 27e Ft. Ez a kamera 70 körül vagy inkább afölött megy. Jó elvileg még az áfa rámegy, ha rámegy, de még szerintem úgy is csábító az ára.

[ Szerkesztve ]

(#698) Gaboman válasza vidra1221 (#697) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Összehasonlító videó, nagyon nem szép a képe, a közeli és a távoli objektumok is homályosak.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#699) oszy válasza Gaboman (#696) üzenetére


oszy
veterán

Nekem jelenleg egy első generációs SJ 4000 van. Ettől jobbat keresek. :) Igazából a képmiőséggel nincs is olyan nagy gondom. De ha lehet akkor a jobbat választom, hogy minél tovább megfelelő legyen.

A garancia végett talán jobban megéri itthonról. Vagy csak a 37.000Ft-osat is valaki kintről rendelte eladásra? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#700) Gaboman válasza oszy (#699) üzenetére


Gaboman
nagyúr

ELE Cam találtam most csak hasonló árban.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.