Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) maj-viktor válasza tvamos (#399) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megfelelő fényviszonyok esetén egyforma... értsd napfényes - kültéri!

Általában a hibák - olcsóság jelei... sötétebb / beltéri "lámpafényes" fényviszonok között derül ki!
Ahogy esti felvétel esetén a zajosodás, stb. (bár sportkamnál nem ezek a "mércék")... itt a kompakt méret és vízállóság általában a főérv annak, aki ezt veszi!

Elég sok compare vidi ötletem lenne még, csak míg hobbi szinten csinálom szabadidőmben, erre futja...
De lesz - kéne még SJ5000 VS Xiaomi felvétel... FB.com/SJ4000HUN

Bár most pl. SJCAM SJ4000 WiFi PLUS van kissé gorcső alatt (ez a legújabb típus Xiaomi után)... eddig elég fain-nak tűnik! (bár tény ez nem az legolcsóbb kategória)

(#400) Leki78
5000-nek nagyobb LCD (1,5" VS 2,0"), jobb fehéregyensúly kezelés (SJ4000-hez viszonyítva ég és föld), SJ5000 WiFi-t vennék, megéri a felár... nekem, aki a minőségre kényes! (aki csak az olcsóságot nézi meg pl. beltér/esti felvétel nem játszik, az a 4000-essel is ellesz - elvan sztem)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#402) axlfsi válasza maj-viktor (#397) üzenetére


axlfsi
veterán

Bizony, a kollega dragan adja! :) (ha mar hirdette topikban a portekajat, akkor szerintem nem inkorrekt az arrol is velemenyt irni, ugye?).

"SJ5000 WiFi-t vennék"

Igen, szerintem is az otezresnek van a legjobb feheregyensulya (legalabbis default beallitasokkkal). Az 5000+ is szarabb, ahogy a teszteken lattam.
A Wifi-s felar meg a fene tudja ... nekem nem er meg, ... mennyit is? 8-10 ezer Ft felarat kb. Nem hiszem, hogy kihasznalnam (vezerelni nem akarom, nem lesz idom telefonrol, telefonrol nezni kepeket meg szinten minek; ott a kijelzoje vagy meg jobb, kikapom a kartyat es laptop vagy OTG-n mobilrol).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#403) mati12 válasza axlfsi (#402) üzenetére


mati12
senior tag

Köszönöm mindenki véleményét,nincs ezekkel semmi gond. Amúgy az én véleményem meg az,hogy nincs eladhatalan dolog csak meg kell várni,hogy megjöjjön rá a megfelelő vevő. A kamerát kb.egy órája vitték el az én általam elképzelt áron.

(#404) farkas26


farkas26
tag

Sziasztok!

Valaki ismeri ezt a márkát?
Keecoo
Valami vélemény róla?
[link]

"A jövő sem a régi"

(#405) Moszy válasza farkas26 (#404) üzenetére


Moszy
tag

Ezt vettem. Két hét tengert már kibírt. Majd teszek fel videót. Nekem tetszik a képe.

[ Szerkesztve ]

mert ez így jó

(#406) bepi81 válasza Moszy (#405) üzenetére


bepi81
tag

Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen chip és képszenzor dolgozik benne. A 170 fokos látószög jó, csak az élessége lesz kérdéses. Egyébként, igen durva GoPro másolat a kinézete, de a minősége ettől még lehet használható.
Bíztató az is, hogy a vásárlás oldalán is van fent firmware frissítés. Kíváncsi vagyok, mik a tapasztalataid az eszközzel.

Én ma adtam túl a 2. klón kamerámon is, és rendeltem egy sima SJCAM SJ5000-et az eustock.hu-ról. 30900Ft-ért 1 év magyar gari és magyar szervizháttérrel szerintem korrekt ajánlat. Elvileg holnap, vagy holnap után hozza a GLS.

(#407) tvamos válasza bepi81 (#406) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ott nem is latok SJ5000-et...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#408) farkas26 válasza Moszy (#405) üzenetére


farkas26
tag

Ok köszi :R még kérdezném,hogy szelfi bottal is lehet kezelni(fényképezni)?

Magyarországról honann érdemes rendelni még?

"A jövő sem a régi"

(#409) bepi81 válasza tvamos (#407) üzenetére


bepi81
tag

Akkor, valszeg az enyém volt az utsó. Raktáron volt, megrendelést visszaigazolták. 😊

(#410) bepi81 válasza farkas26 (#408) üzenetére


bepi81
tag

Bocs, hogy belevau, de a stick Bluetooth-szal kommunikál, BT viszont nincs az SJ-féléken.

[ Szerkesztve ]

(#411) farkas26 válasza bepi81 (#410) üzenetére


farkas26
tag

És tudsz olyat ajánlani ami kommunikál a bottal vagy amelyiket bottal is lehet használni,én főleg fényképezésre használnám.
Persze ár érték arányban is megfelelő. :R

"A jövő sem a régi"

(#412) bepi81 válasza farkas26 (#411) üzenetére


bepi81
tag

Sajnos nem. Maj-Viktor a téma itteni szakértője, talán neki lesz ötlete hozzá.

Bár, végülis, egy ilyen wifis kamera vezérelhető okostelefonról, és ha mind a kamera, mind a telefon a selfie boton rögzíthető, akkor a telefonnal tudod vezeték nélkül irányítani a kamerát. De akkor már inkabb a telefonnal fotóznék, mert az jobb minőségű képeket készít ezeknél, szerencsés helyzetben. A kamerák ultra nagy látószöge az, amit a telefonok képtelenek utánozni.

[ Szerkesztve ]

(#413) maj-viktor válasza farkas26 (#411) üzenetére


maj-viktor
őstag

Xiaomi Yi-nek van beépített Bluetooth-a... így azzal tudsz "vezeték nélkül" fotózni... más olcsóbb noname kamerák esetleg infrán RF módon vezetéknélküliek... amúgy SJ-k SJCAM 4000 - 5000 esetén a WiFi-s modellek... okostelóval távvezérelve!

Sony-nak is van "karpánt csuklós - távvezérlője", de ez nem az olcsó kategória... laza 50+50E körül van legjobb esetben is... ~100E-nél keződik, bár ez viszi az élőképet is karra..

http://store.sony.com/live-view-remote-for-action-cam-zid27-RMLVR2/cat-27-catid-All-Camcorders-Action-Cam-Accessories

sony sport kam topik:
http://prohardver.hu/tema/sony_akciokamerak/friss.html

xiaomi yi sport kam topik:
prohardver.hu/tema/xiaomi_yi_sport_cam_sportkamera/friss.html

Amúgy ezek a kamerák nem igazán alkalmasak fényképezésre... mármint persze OK! Van ilyen funkciójuk... de csodát ne várj tőlük! Inkább videóra vannak kihegyezve!

(könnyű & kis méret - vízállóság - video)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#414) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Azt szeretném megtudni, hogy a Xiaomi Yi kamerához hasonlóan a többi is melegszik mint a fene?
Már sima felvételkor is kellemetlenül meleg, de töltés közben felvételt indítva forró lesz. Most akksi nélkül próbáltam töltőről. Így talán jobban szellőzik és kevésbé meleg. Az akkunak sem tesz jót ha nagyon sütögeti. Most kerestem rá, éltalában max 45C-ig engedik az akku hőfokot töltésnél.

(#415) bepi81


bepi81
tag

Kérdés: Az SJCAM SJ5000-hez jelenleg a legfrissebb hivatalos firmware frissítés az a 2015. 05. 26-i kiadású?

Ma reggel meg is érkezett a csomag, valóban eredeti SJCAM. A felvételek minősége rendben van, tetszik, nagyon jó a WB, teljesen valóságos. Amit hiányolok belőle a klón SJ7000wifi-hez képest, az az elektronikus képstabilizátor, minden más azonos vele, ami a paraméterezhetőséget illeti. Itt már a minőség is rendben van, olyan, amit elvártam volna az SJ7000-től is.
Megérkezett a víz- és ütésálló kemény tatyó is a kamerához és kiegészítőihez, íme:

Egész kulturált megjelenésű lett az eszköz így.

Megérkezett az alu selfie bot is, nagyon könnyű, kinyújtott 98cm-es maximális hossza ellenére is nagyon könnyű, jó fogású kis ketyere. A rögzítője stabil, igazán kényelmes a használata. Jövő hét kedden ismét Aquapalotázunk egyet a családdal, akkor lesz beavatva minden élesben.

(#416) maj-viktor válasza bepi81 (#415) üzenetére


maj-viktor
őstag

Te most miért váltogatod szinte naponta a kameráidat!? O.o

fake SJ6000 majd fake SJ7000, most "eredeti" SJCAM SJ5000... nem értelek! Asszem már talán fake SJ8000-el is jöttél már!
Ódákat zengesz, hogy milyen jó a fake, mi mondjuk hogy nem annyira jó... mert az erdeti jobb, minimális felárért... most vettél eredetit... ezekszerint hallgattál ránk!? (csak ezt nem közlöd) vagy most mi!?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#417) tvamos válasza eddie1978 (#414) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez tokban melegszik ennyire, vagy csak ugy naturban?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#418) maj-viktor válasza eddie1978 (#414) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mindegyik melegszik... GoPro is... de tény sztem a Xiaomi jobban melegszik, mint az SJCAM-ok... de használat közben / alatt mindegyik melegszik - forrósodik...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#419) axlfsi válasza maj-viktor (#416) üzenetére


axlfsi
veterán

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#420) eddie1978 válasza tvamos (#417) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Magában a kamera is fűt rendesen. Tokban még jobban. Akkut kivéve powerbankról járatva valamivel jobb a helyzet. Pont az akku alatt melegszik jobban. Legalábbis töltéskor biztosan.

(#421) bepi81 válasza maj-viktor (#416) üzenetére


bepi81
tag

Nem, nem vagyok hülye.
Annyi történt, hogy mivel az SJ7000 nem igazán lett olyan, mint amit vártam, ellenben, vámolva majdnem annyiba került, mint ez az eredeti 5000-es, ezért eladtam, kipótoltam és vettem az eredetit.
A korábban említett beismerés még ezután jön, hiszen a készüléket ma reggel vettem át, még csak probálgatom. Az biztos, hogy a fotós teljesítménye sokkal jobb az SJ6000-nél. Szépen ki lehet korrigálni a Lightroomban, élességgel nincs gond.
A video WB-je automatán néha téved (pl összetettebb fényviszonyok között), alapvetően 10-es skálán egy 8-9-est adnék rá. Az SJ6000-re 7-et, ugyanolyan körülmények között.
Zavaró, hogy a daylight WB mód pl használhatatlan, csakúgy, mint a cloudy, mert természetellenesen sargásak. Ez hiba.
Nincs képstabi, ami szintén hiba.
Az SJ6000 került nekem 15000-be, ez a duplája, wi-fi nélkül (nincs rá szükségem). Megnyugtató, azonban a magyar szervizháttér, és a magyar 1 év gari.
A készülék összeszerelési minőség érzete nem jobb a hamisítványhoz kepest, a kiegészítőkre ugyanez vonatkozik.
Persze, örülök összességében, es köszönöm a tanácsokat, hogy eljutottam az eredeti SJCAM-hez, de 15-ért a 6000-es teljesen jó ár/értékkel bír. Annyival nem rosszabb ennél, mint ennyivel olcsóbb. Az SJ7000 más. Az eredeti SJ5000 koppintása 98%-ban, legalábbis a menüjét tekintve. Sztem az enyém egyedi hibás volt. Ha hibátlan lett volna sem érné meg az árát, mert az eredetihez túl közeli.
Ennyi.
IGEN, az eredeti SJCAM SJ5000 jobb, mint a faketestvérei! Felára alá van támasztva. Korrekt?😊

(#422) axlfsi válasza bepi81 (#421) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem! Mondj el meg 10 miatyankot :P ;]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#423) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Valaki írta, hogy igen a fake is jó... mindaddig, míg nem fogsz a kezedbe igazit is... és érted a különbséget, amiről beszélünk... és max 10-20% a felár!

az meghogy valamihez nettó áron jutottál hozzá és most azért ekézed a másikat, mert ott törvényileg kifizettél rá mindent, amit az "elsőre is kellett volna"... és így 15E alatt megállt, míg a másik már 20-25E, míg az "eredeti" vámolva-áfázva, esetleg belföldi garanciával 25-30E (SJ4000-ről beszélek most)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#424) bepi81 válasza axlfsi (#422) üzenetére


bepi81
tag

Megvót az is... :)))

(#425) bepi81 válasza maj-viktor (#423) üzenetére


bepi81
tag

Az SJ4000 valóban alternatíva, csak ahogy írtam, nekem nem. Meg sem fordult a fejemben, hogy olyat vegyek. Nem kellett. Az, hogy bruttó, vagy nettó áron jutottam hozzá, tök mindegy, az az összeg számít, ami konkrétan terhelte a pénztárcámat. Nem én rajtam múlt, hogy mennyit fizetek. A vámon átcsúszott, ennyi.

(#426) bepi81


bepi81
tag

...de amúgy igaz, az SJ4000-hez kepest valóban kevesebb az ár előny. Sőt, a legkisebb SJCAM konkrétan ugyanannyiba kerül, mint egy újabb tipusú fake kamera.
Ami az SJCAM 5000 nagy előnye a fake-ekhez képest, a képszenzora (Panasonic). 2 db fake cam tapasztalattal úgy tűnt nekem, hogy fotózásban nem összehasonlíthatók az eredeti SJCAM-mel. Ennyit jelent a Pana szenzor, ami nagyon jónak tűnik, nemcsak a leírás alapján.
A video dinamika átfogása, WB-je nagyon hasonló a fake-eknél is.

(#427) tvamos válasza eddie1978 (#420) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyire stabil powerbankrol? En pont ugy akarom felrakni RC automra. Egy sima USB kabel kell hozza? Az auton stabilizalt 5.5V a feszultseg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#428) hoge87


hoge87
tag

Valakinek sikerült már összehasonlítania az sj4000+ -t az sj5000 wifivel?Milyen minőségbeli különbségek figyelhetőek meg?

(#429) eddie1978 válasza tvamos (#427) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Üdv,

Egy Xiaomi powerbankról ment órákon keresztül timelapse videót készítve. Nem tapasztaltam semmi szokatlant.

(#430) Trodat


Trodat
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek a Lamax x6-ról van tapasztalata?
A Telekom most akcióza.
[link]

(#431) axlfsi válasza Trodat (#430) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem ismerem, de kepek alapjan:
- klón klónja(?) :)
- tartozekokat nem sajnaljak :K

Proba, cseresznye!

UI.: ez milyen termeklap mar?!?! Egyszeruen nem talalom a tulajdonsagait, csak a kepeket latni(!) :Y Szerintem eleg gaz...
Illetve, szerintem ennyiert inkabb SJCAM (meg az akcios arert is talalsz hazai 1ev garanciaval egy 5000-es modellt).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#432) bepi81 válasza axlfsi (#431) üzenetére


bepi81
tag

A képek alapján SJ4000 klón. Kb 6000Ft-tal olcsóbb, mint az eredeti SJCAM SJ5000 wifi (eustock.hu), szerintem nagyon nem éri meg.
Eredeti SJ4000 wifit ennél olcsóbban kapnál (eustock.hu)... :U

(#433) Trodat válasza axlfsi (#431) üzenetére


Trodat
csendes tag

A tulajdonságait itt találtam meg.
[link]
Nem ismerem az akció kamerákat de én pont a garancia miatt gondolkoztam a Lamax X6 megvásárlásán a Telekom csak nem zár egyik napról a másikra. Postaköltség nincs, jól fel van szerelve tartozékkokal szerintem. A videofelvétel amit készit csak nem lehet annyira rossz!? Vagy igen?

(#434) axlfsi válasza Trodat (#433) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom mit mondjak erre, ... szamomra az azert sokag elarul, hogy a termek specifikaioi kozott nem talalhatom meg a talan ket legfontosabb kepalkoto parametert: image sensor es a chipset.
De videokat itt talalsz dogivel, ha mar csak azt kell eldontened, hogy mennyire tetszik, amit keszit.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#435) bepi81 válasza Trodat (#433) üzenetére


bepi81
tag

Az egy szimpatikus dolog, hogy alapból két aksival adják, de az kevésbé, hogy a 60fps-t ugyan kihangsúlyozzák, csak azt nem, hogy ez nem valós 60 fps.

Neked kell eldöntened, hogy vállalod-e így, vagy sem. Mivel, ez egy klón SJ4000 wifi és drágább is annál, szerintem nem kiemelkedően jó vétel. Egy ajánlat a többi közül, de a Telekom sosem az olcsóságáról volt híres.

(#436) bepi81 válasza axlfsi (#434) üzenetére


bepi81
tag

Igen, szerintem is nagyon nagy gond, hogy nem tudni ezt a két alapvető információt róla.

(#437) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Erről hallott már valaki? Metrókban a mai naptól van akcióban.

[ Szerkesztve ]

(#438) bepi81 válasza muchacoado (#437) üzenetére


bepi81
tag

SJ4000 wifi, csak Sencor brand van rányomva.

(#440) Trodat


Trodat
csendes tag

Ha segítenének akkor azt megköszöném!

SJ4000 vagy Sj4000 wifi hol tudnáma a legjobb áron beszerezni Magyarországon olyan helyröl ahol tuti eredetit árulnak és van garancia is.

Elöre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#441) maj-viktor válasza Trodat (#440) üzenetére


maj-viktor
őstag

apróhirdetések....ha garancia kell és bolti vásárlás,akkor:
...csak pár kommentel korábbi info...
fb.com/SJ4000HUN
electropoint -5-10% kupon:
https://www.facebook.com/SJ4000HUN/photos/a.1453654131550438.1073741831.1448352298747288/1593297940919389

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#442) llaszlo válasza muchacoado (#437) üzenetére


llaszlo
veterán

Ma fogtam egy ilyent a kezemben és arról panaszkodott aki mutatta, hogy időnként lefagy csak úgy.

(#443) muchacoado válasza llaszlo (#442) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Majd teszek fel tesztvideót, garancia nélkül én sem vettem volna meg, ha sz@r@kodik visszaviszem :)

(#445) bepi81 válasza Trodat (#440) üzenetére


bepi81
tag

www.eustock.hu

Én is innen vettem. Házhoz szállítással együtt nem volt 24óra, míg a megrendeléstől kézhez kaptam. Magyar garit adnak, magyar szerviz háttér jár hozzá és ők vannak a legjobb árban jelenleg.

(#446) Trodat válasza bepi81 (#445) üzenetére


Trodat
csendes tag

És ök tuti eredeti sj4000-et adnak szerinted?

(#447) Trodat


Trodat
csendes tag

Hello
Szerintetek a sj4000 kamera csinálja vagy valami tömöritési gond ami a videoban látszodik?
Hirtelen mozgásnál csikozodik és elhomályosodik a kép.
[link]
A videoban föleg 9:58-tól tapasztalható.
A válaszokat köszönöm!

(#448) bepi81 válasza Trodat (#446) üzenetére


bepi81
tag

Ha eredeti SJCAM-re nyomsz rá, akkor azt kapod, persze. ;-)

(#449) bepi81 válasza Trodat (#447) üzenetére


bepi81
tag

Nekem az a meglátásom, hogy a folyamatos ide-oda mozgásodból adódóan látszik az említett "hiba". Egy képstabilizátor megoldaná ezt a problémát.
De segíthet egy selfie bot is, mert az "erőkarod" némileg csökkenti a remegést, és a folyamatos mozgást.
Érdemes még elkerülni az ellenfényt ezekkel a cam-ekkel, a halszem optika nem csípi a direkt napfényt. Egyébként jó képe van teljesen.

Üdv az Avensis I-es tulajok között!!! Nekem is ilyenem van, csak faceliftes és kombi (1,8 vvt-i) :C :C :C

(#450) llaszlo válasza bepi81 (#445) üzenetére


llaszlo
veterán

Jó, hogy azon a fos oldalon semmi sem működik, még a vacak keresést sem lehet használni, mert nem ad találatot. Komoly cég lehet. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.