Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) Danika256 válasza baboss (#1550) üzenetére


Danika256
aktív tag

Háát ez egy nagyon jóó kérdés :DD :DD
Gearbestet nem tudom, de mondjuk ebayen a support nagyon jó és egyből a vásárló mellé állnak, ha valami probléma van! Szóval ilyen szempontból az a legbiztonságosabb!

(#1552) baboss válasza Danika256 (#1551) üzenetére


baboss
őstag

Még ezt néztem ki, de nekem teljesen ismeretlen. Elephone ELECAM Explorer Elite 4K 21000ft most akciósan, kosárban van még 20 óráig,hátha jó, nincs is már belőle eu raktáros. [link]
Ebayen fogom megrendelni. SJCAM M20
Mindenkinek köszönöm a sietséget. :R

(#1553) Danika256 válasza baboss (#1552) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nincsen mit, én még várok picit! Nekem a távirányító miatt nem sok más jöhet szóba..
M20-ból még 3db-van EU-sban, lehet betesznek majd valami akciót. Hátha. De pár nap múlva döntenem kell, de úgy is miután megrendeltem viszik le az árát :D az tuti! :DD

(#1554) baboss válasza Danika256 (#1553) üzenetére


baboss
őstag

Nekem a távirányító nem fontos, tablet ten szoktam használni, ha mégis kel akkor majd utólag rendelek. Egy külső mikrofon azért jó lenne, az meg a SJ6 on van ami még talán beleférne a keretbe. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1555) Málnabeach


Málnabeach
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnék egy olyan eszköszt vásárolni, amivel megfelelő minőségű felvételeket lehet minden körülmények között készíteni (kivétel éjszaka). Nagyon fontos a GYRO és az élsimítás megfelelő minősége. Továbba nem csak a felvételek készítése érdekelne, hanem akár jó minőségű fényképek készítése is lehetséges legyen! Egyedüli eszköz az a GOPRO, amire nem futja :DDD :DDD 4K nem fontos, mivel nem tudnám kihasználni.
Mit tudnátok javasolni? Személy szerint az SJ7 Star-ra gondoltam, de lehet van egy olcsóbb, ideálisabb is :)

(#1556) Debilon válasza StLui (#1548) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, közben kerestem videókat motorosokkal, nem tűnt rossznak a sisakra/testre rögzített kamera képe, bár olyat nem találtam (szerintem) ahol a motorra volt rögzítve

nálam nem akkuról, hanem folyamatos tápellátás a terv a motor indítástól a leállításig

most 11-13k-ért lenne + akkuval és asztali töltővel aliról/banggoodról, ennyit megérne, csak egy megbízható seller-t kéne találnom

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1557) StLui válasza Debilon (#1556) üzenetére


StLui
veterán

lehet valahogy táplálni úgy, hogy benne van az aksi? vagy valami hekkeléssel csak?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1558) Debilon válasza StLui (#1557) üzenetére


Debilon
addikt

motoron pl. usb-n keresztül, töltő adapterrel

vagy powerbankról amit baboss is írt

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1559) baboss


baboss
őstag

Ma megvettem, Sjcam sj6 legend hazai garis 39990ft . (Ha valakit érdekel akkor van még pár darab.)
Vettem hozzá Samsung EVO+ 64GB | CLS10 | 80MB/s | 8400ft.
Még most ismerkedünk.
A következő helyekre raktam fel rögzítési lehetőségeket:
Sisak bal oldala, előre, hátra lehet felvételt készíteni
Sisak teteje, 360 fokban forgatható a kamera
Motoron:
Első sárvédő, előre lehet felvételt készíteni
Fejidomon a plexire, előre lehet felvételt készíteni
Fejidom bal oldala, előre lehet felvételt készíteni, magamról lehet felvételt készíteni
Hátsó doboz aljára, hátra lehet felvételt készíteni
Képeket holnap rakok fel. Az SJCAM 4000 WIFI (amit sikeresen elhagytam) elbújhat mellette.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1560) Danika256 válasza baboss (#1559) üzenetére


Danika256
aktív tag

A memória kártya az érdekelne! Kíváncsi vagyok a képekre, hátha én is beáldoznék rá többet!

(#1561) baboss válasza Danika256 (#1560) üzenetére


baboss
őstag

Ment privátban.

(#1562) Danika256 válasza baboss (#1561) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszi!

(#1563) M@rdel


M@rdel
őstag

SJ4000 16GB MicroSD 45,59 dollár kuponnal EU-ból
Ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#1564) Attila444 válasza M@rdel (#1563) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ez valószínűleg hamis lesz...
1 éve nem gyártanak 1,5"-os kijelzőset és kb 3 éve nincs logó nélküli, ennyi nem maradhatott készleten nekik.

(#1565) baboss


baboss
őstag

Ebben tud valaki tanácsot adni, vagy hétfőn vigyem szervizbe ?
Érdekes, hogy a PC-n a Samsung EVO+ 64GB | CLS10 | memóriakártyát nem lehet FAT 32-re formázni.

Közben találtam egy kártyaolvasót egy másik memóriakártyát formáztam FAT 32 re, felraktam a frimware, beraktam a kamerába, de nem frissít. Hétfőn vihetem szervizbe, biztos a kamerával van gond. :W

[ Szerkesztve ]

(#1566) atthany válasza M@rdel (#1563) üzenetére


atthany
aktív tag

Nem hamis ez, csak egy Sjcam klon:)

(#1567) M@rdel válasza Attila444 (#1564) üzenetére


M@rdel
őstag

Lehet, hogy igazad van! Pedig Bangood főoldalon volt, de hajnalban nem figyeltem elégé!

Úgyhogy, csak ésszel!

[ Szerkesztve ]

(#1568) StLui válasza Debilon (#1558) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! Ennyi eszem van, el sem gondolkodtam rajta még, hogy mire való az usb rajta :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1569) pook20


pook20
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy tudtok olyan sportkamerát ajánlani / 40-50 ezerért sjcam sj 5000X elitnek tetszik hogy usb-röl is lehet tölteni/aminek normális videó minőséggel lehet felvenni? + milyen memória kártyát használtok hozzá?
+1 kérdés ha a kocsim különböző részeire szeretném felszerelni akkor azt ti hogyan oldjátok meg?elég hozzá a tapadó korongos tartó vagy még használtok valami mást is esetleg?

Válaszokat előre is köszönöm szépen

asrock 970 extreme4 AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor /3700 MHZ/ ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 KIT CMZ16GX3M2A1866C9 +LG optimus 3D /P920 /

(#1570) Danika256


Danika256
aktív tag

Érdeklődnék, hogy az M20-hoz gyári tartozékként jár e rögzítő, ami kell a sisakhoz(hegymászó sisak) rögzítésre. Ha nincs, mi kell hozzá? Köszi előre is!

(#1571) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!

Milyen sportkamerát ajánlotok a lehető legolcsóbban, ami már viszonylag jó minőségűnek számít.
Elsősorban motoros felvételeket készítenék vele, szóval kell a motorra rögzítő, meg a sisakra esetleg. SJ cameket néztem. Sima SJ5000-esek között is van kölönbség.
Ez nekem elég lenne?
[link]
Ez miért drágább?
[link]

Ha esetleg van olcsóbban valami jó sportkamera, akkor írjátok nyugodtan le, hogy melyiket érdemesebb megvenni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1572) baboss válasza féldekás (#1571) üzenetére


baboss
őstag

Ha motorra kel akkor feltétlen olyat keres amiben van giro. Nekem egy SJ4000 wifim volt, most vettem 1 SJ6 LEGEND amiben van giro, nagyon hasznos, és jó. :K A wifi is előnyt jelent, telefonról tudod vezérelni a kamerát, látod mit vesz fel ha kikapcsol rögtön látod. Nem lesz olyan gond, hogy elindítod a kamerát (Fent van a sisakon, ahol nem látod, hogy működik) majd amikor megérkeztél akkor látod, hogy menet közben valahol kikapcsolt, és nincs meg a felvétel. :K
"Ez miért drágább?" mert az wifi-s.
Én az SJCAM M20 at ajánlanám.
Majd a többiek ajánlanak olcsóbbat ha nem fér be a keretbe. :R

[ Szerkesztve ]

(#1573) féldekás válasza baboss (#1572) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszönöm a választ!
Ezt találtam M20-ból, ami a legolcsóbb, van ennél olcsóbban M20-as?
[link]

(#1574) baboss válasza féldekás (#1573) üzenetére


baboss
őstag

Igen EU áfa és vámmentes, ingyen posta, még 5db van.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Danika256 válasza Danika256 (#1570) üzenetére


Danika256
aktív tag

Erre valaki?? :) Köszi

(#1576) baboss válasza Danika256 (#1575) üzenetére


baboss
őstag

Ha jól látom akkor nincs, csak öntapadós van, neked olyan kel szerintem amit fekete gumis szalaggal lehet rögzíteni a sisakhoz. Ezt találtam hirtelen, de az is ragasztható. Neked ijen kellene, csak nem tudom jó e M20

[ Szerkesztve ]

(#1577) Attila444 válasza pook20 (#1569) üzenetére


Attila444
aktív tag

Az SJ5000X Elite jó választás, memóriakártyából a Samsung bevált, soha nem volt probléma vele, abból is inkább a 32gb-os.
Autón kívülre elég a tapadókorong, vagy kirgaszthatsz mindenhova 3M-es talpakat is (attól függ milyen autó).

(#1578) baboss


baboss
őstag

Az UV szűrő mire jó ?
Van 1 olyan gondom, hogy ha árnyékos, majd napos útszakaszokon a kép színtónusa változik, elég zavaró. Milyen beállítással lehet rajta változtatni ?
Ha a kamera egy árnyékos részen van akkor az ég szép felhős, ha viszont kimegyek az árnyékból napos területre akkor az ég egy fehér egybemosódott paca lesz pár másodpercig.

(#1579) baboss válasza baboss (#1578) üzenetére


baboss
őstag

Videó
Hova és hogy kel felrakni veszteségmentesen videót, mert ez így visszanézve nem olyan mint az eredeti, baromi randa. :F

[ Szerkesztve ]

(#1580) baboss válasza baboss (#1579) üzenetére


baboss
őstag

Ez már jobb, e nem olyan mint az eredeti.

(#1581) Málnabeach


Málnabeach
csendes tag

Valaki esetleg tudna mutatni, hogy milyen fényképet készít az sj6 és az sj7? Illetve, hogy honnan és melyiket lenne érdemes megrendelni.

(#1582) adoks válasza baboss (#1580) üzenetére


adoks
aktív tag

Google drive pl. De onnan is csak letöltve lesz veszteségmentes. Online nézve az is szar.

(#1583) Danika256


Danika256
aktív tag

Gearbestről mennyi idő alatt éri ide a csomag körülbelül? Biztos többen is rendeltetek már! Elvileg ha nem EU-ból rendelek, gondolom Kínából küldik..

[ Szerkesztve ]

(#1584) Szoles válasza baboss (#1579) üzenetére


Szoles
senior tag

Vimeo jó erre a célra.

[ Szerkesztve ]

(#1585) baboss


baboss
őstag

UV szűrő ?
Jobb lenne a felvétel ha vennék hozzá ?

(#1586) Szoles válasza baboss (#1578) üzenetére


Szoles
senior tag

Szerintem nincs itt semmi hiba. Ez klasszikusan ilyen szitu. Irtózatosan nagy a kontrasztkülönbség, ekkora dinamikatartományt nem tud egy átfogni egy ilyen kamera. Vagy az ég korrekt, de akkor a rekettyés lesz sötétebb, vagy a rekettyés oké, akkor viszont az ég kiég. Szerintem ezeknek középre súlyozott a fénymérésük, tehát az alapján dönt, hogy mihez igazítson, bár ebben nem vagyok biztos, lehet, hogy valamennyire átlagol is.

"az ég egy fehér egybemosódott paca lesz pár másodpercig"
Fénykövetésnek hívják, minél komolyabb egy kamera, ez annál kevésbé zavaró, annál gyorsabb. Ezek ezt tudják, egy 10 milliós kamera pillanat alatt megoldja.
De ha vigasztal, akkor a gagyi akciókamerák vagy sokkal lassabban, vagy egyáltalán nem is birkóznak meg a feladattal.

(#1587) Szoles válasza baboss (#1585) üzenetére


Szoles
senior tag

Nem.

Nekem van a kamerámon UV szűrő, amikor nincs vízálló tokban, de csak óvszer szerepe van, hogy ne sérüljön a lencse. Próbálkoztam le-fel rakosgatni, én bizony nem láttam különbséget.
Digitális gépeknél már nincs nagy jelentősége az UV szűrőknek, filmes fényképezőknél volt inkább szerepük.

Amivel tudsz esetleg játszani, az a WDR és az expozíció. Ha ba van kapcsolva a WDR és az expo-t leveszed egy vagy inkább két harmaddal, akkor szerintem szebben kezeli ezeket a helyzeteket. De érdemes ezzel kisérletezni.

Vagy egy valamilyen sötétségű ND szűrő a WDR mellé, bár ezzel még nem próbálkoztam, mert nincs ilyen szűrőm. (Persze a vízálló tokban nem lehet szűrt használni, nem fér el.)

[ Szerkesztve ]

(#1588) Szoles válasza baboss (#1585) üzenetére


Szoles
senior tag

Ja! Ami még bejöhet, az egy polárszűrő (CPL) , az még jó lehet, de kísérletezni kellene vele.Én még nem próbáltam.

(#1589) baboss válasza Szoles (#1588) üzenetére


baboss
őstag

0:22 től, ezt állítottam be most (EV-1/3, vagy -2/3 is kipróbálom) holnap letesztelem. Köszi az infót kipróbálom.
"expo-t leveszed egy vagy inkább két harmaddal" erre már rájöttem, jobb let valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#1590) baboss válasza Szoles (#1588) üzenetére


baboss
őstag

Ilyen szűrőket itthon hol kapok ? Kerestem, de nem nagyon van SJCAM SJ6 LEGEND

(#1591) baboss


baboss
őstag

SJ6 hoz van már ilyen ?
Ezek jók lennének hozzá ?
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1592) Szoles válasza baboss (#1590) üzenetére


Szoles
senior tag

Mekkora az SJ6 objektívjének átmérője? Meg tudod mérni pontosan? Utána lehet keresni hozzá szűrő adaptert meg szűrőt.
Bár épp itt van egy adapter...

[ Szerkesztve ]

(#1593) adoks válasza Szoles (#1584) üzenetére


adoks
aktív tag

Vimeo is tökéletes lenne, de ott a Basic csak heti 500megát enged feltölteni.

(#1594) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Sjcam 5000x Elite vagy Gitup git2?
Ez utóbbiból van 3 fajta Bangoodon,mi a különbség?Árban is elég nagy köztük a különbség.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#1595) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Akit érdekel egy gimbal és Pesten át tudja venni keressen meg privátban. (~fél áron átadom, nem használtam)
Valaki próbálta már a GoPro kocka kameráját? Van negatív tapasztalata vele kapcsolatban?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1596) elmerfudd30


elmerfudd30
csendes tag

Sziasztok!

Milyen vágóprogit ajánlanátok? Amivel zenét is alá tudok keverni a felvett videóknak?
SJ5000

Köszi előre is a válaszokat.

(#1597) adoks válasza elmerfudd30 (#1596) üzenetére


adoks
aktív tag

Én Wondershare Filmora-t használok. Alap dolgokra bőven elég és van egy kimondottan akció kamera modul benne.

(#1598) g3d válasza adoks (#1597) üzenetére


g3d
tag

Én is Wondershare Filmora-val vágok. Jól használható program és viszonylag tárcabarát.

(#1599) baboss


baboss
őstag

SJCAM SJ6 Legend kamerához keresek CPL/UV szűrőt. Ez jó lenne hozzá ? Meg ez ? Ez az eredeti UV szűrő, de nekem CPL is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#1600) Szoles válasza baboss (#1599) üzenetére


Szoles
senior tag

Mérd meg az SJ6-os objektívjét. Pontosan! Ha 23mm-es, akkor a gopro 3-4-esé jó lesz rá.
Ha találsz 37mm-es adptert és szűrőket, az is teljesen jó, nem muszáj a 40.5-es.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.