Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Trodat válasza bepi81 (#500) üzenetére


Trodat
csendes tag

Probáltam jobb mint a youtube de itt is homályos a kép. :(

(#502) 8kati válasza muchacoado (#454) üzenetére


8kati
csendes tag

Sziasztok!

A Metro áruházban még lehet kapni ezt a Sencor sport kamerát? Vagy már lejárt az akció gondolom...

(#503) muchacoado válasza 8kati (#502) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Szia! Ha felhívsz egy metrót, azonnal megmondják :))

(#504) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok! Nézegetem a Mobius-t. Hasonló kiépítésű kamerát szeretnék (keycam). A Mobius a legjobb jelenleg, vagy van esetleg alternatívája? Esetleg jobb ár/érték arányú kamera?
Ha maradnék ennél, akkor érdemesebb a széles látószögűt venni?

Köszönöm!

(#505) maj-viktor válasza Gaborka30 (#504) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha ez a forma játszik, akkor egyértelműen a Mobius a nyerő...

Pont pár napja csináltam SJ4000 VS Mobius compare vidit... ahogy lesz idpőm vágni - összerakni megy fel youtube csatimra...
youtube.com/JunkieeeBoy90

Ezt amúgy 20-25-30E Ft körül szerezhető be, annak függően honnan Kína-EU-magyar

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#506) Gaborka30 válasza maj-viktor (#505) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm :)
Akkor marad a mobius :)

(#507) 8kati


8kati
csendes tag

Vízalatti felvételekhez (felszíni búvárkodás) vennék egy ilyen sport kamerát, arra melyik a legjobb ebben az árfekvésben?Pl sj 4000 nél van valami beállítási lehetőség, vízalatti mód vagy hasonló?

(#508) Tuya


Tuya
tag

Sziasztok!Volt egy sima Panasonic lumix FS42 ,pici zsebben elférős kompakt fényképezőm ami kinyiffant...na most abban gondolkodom,hogy sportkamerát vennék ami használható fényképezőként is.Tudom nem lehet csúcs fotókat csinálni ezekkel,de mégis mennyire szörnyűek azok a fotók?Olyasmi kellene ami kijelzős,zsebben elfér vagyis olyan mint egy normál olcsó(30-50ig) kompakt,csak széles látószöggel.Mit javasoltok?Pénzben kb max 50ig szánok rá...

(#509) danilla válasza Tuya (#508) üzenetére


danilla
őstag

Ha mindenáron akció kamerát akarsz használni fotózásra, akkor szerintem nézz szét pár apróhírdetés oldalon és vegyél egy használt Gopro Hero 3-at és vegyél hozzá lcd backpacket. (40-ért már lehet venni gopro hero 3 black-et)

SJCAM-ek és "klónjaik" nem csinálnak vállalható minőségű képet, xiaomi-hoz pedig nincs kijelző.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#510) Tuya válasza danilla (#509) üzenetére


Tuya
tag

Köszi! :R És olyan nincs,hogy sima fényképező széles látószöggel...én inkább képeket akarok csinálni mint videokat.A sportkamerákban az tetszik,hogy a széles látószög miatt szinte lehetetlen rossz képet csinálni....úgy értem minden benne van a képben

(#511) danilla válasza Tuya (#510) üzenetére


danilla
őstag

Bizonyár létezik nagylátószögű kompakt digitális fényképezőgép, ebben az árkategóriában. De ez már egy másik topicban kérdezd meg ;) Pl itt: Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?

https://twitch.tv/ddplayzone

(#512) Tuya válasza danilla (#511) üzenetére


Tuya
tag

Köszi!

(#513) martin555 válasza bepi81 (#451) üzenetére


martin555
aktív tag

kaptam kipróbálásra egy ilyet,

www.EKEN.com 4K WI-FI action camera (wifi) 1080p 60 fps 4K H9

http://www.eken.com/4k-wifi-cam/h9

Action Cam - H9
Display 2” Screen
320-by-240-pixel resolution
Waterproof Case Up to 30m
Video 4K 10fps, 2.7K 15fps, 1080p 60/30 fps, 720p 120/60 fps
Input/Output Micro USB port
HDMI
View Angle 170 degree
Battery Rechargeable 1050mAh lithium battery
Battery life 1.5 hours
Storage Micro SD card (not included)
Audio WAVE Format (Bitrate:176kbps)
Dimensions (L*W*H) 59.3*24.6*41.1(mm)
Built-in Wi-Fi 802.11 b/g/n
Multi-Language Dutch, Hungarian, Polish
Korean, Japanese, Portuguese, German, Simplified Chinese
English, French, Italian, Russian, Spanish, Traditional Chinese
Weight 65g (Battery Included)

AV out képességét még kutatom. menüjében segítség az oldalsó fel-le gomb persze meg a teljes hátteret beborító 2" képernyő.

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_234672.html

minta videó:

https://www.youtube.com/watch?v=85L1aqnZVGM&feature=youtu.be

háát...

nem győzött meg a video teljesítmény, nagggyon kínai ez a cucc. a műanyag is trehány, akkufedél tuti eltörik, AV out nem tudom van-e, firmware-ket nem találtam hozzá, hiányzik a sok hozzáadott cucc között a lencsekupak azaz hogy nincs nem jár hozzá, 2K és 4K videókat abszolut figyelmen kivül hagyom, vicc, de a fullHD 30 és 60 FPS videók sem szépek, mobius-hoz sem ér fel hátmég hogy a xiaomi yi-hez. amint tudok rakok fel pár minta videot. hiányolom a wifi aktivitás LED-jét, hogy 100% lehessen tudni, be van-e kapcs. vagy sem, illetve a beállítást, hogy wifi egyből bekapcsolódjon ha bekapcsolom a camot.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#514) muchacoado válasza muchacoado (#437) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Ígértem videókat a Kínai kamerámról, tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=ksn9AftcchU

Ár/érték arányban nem rossz sztem.

[ Szerkesztve ]

(#515) Uzi74


Uzi74
senior tag

Sziasztok,
olyan kamerát keresek, ami mobiltelefonra tud live stream-et küldeni WLAN-on, lehetőleg 10m-re és legalább 1 órán keresztül.
Valójában arra kell, hogy a lovunkra rá tudjak nézni az utánfutóban menet közben vagy átraknám a kamerát hátra az utánfutóra, ha tolatni akarnék.

GoProHero3+-t láttam, mindha tudna ilyet. A képminőség annyira nem érdekes a felhasználást tekintve, van valami tipp ami olcsóbb? (vagy tapasztalat milyen távolságból működik a képátvitel?)

(#516) muchacoado válasza Uzi74 (#515) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Szerintem minden wifis kamera tud ilyet, az én gagyi kínaim is. Itt még egy állandó töltést nem árt intézned, mert a wifi stream hamar lemeríti. (A telónak is és a kamerának is)

[ Szerkesztve ]

(#517) Uzi74 válasza muchacoado (#516) üzenetére


Uzi74
senior tag

Neked melyik van? Hatótávolságról van tapasztalat, melyik működik ilyen távolságból (10m)?
Az SJ4000 Wifi szimpatikus némi keresgélés után, de ott változó tapasztalatokat olvastam hatótáv kapcsán.

(#518) muchacoado válasza Uzi74 (#517) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Az előtted lévő hozzászólásomban van a link. Hirtelen a lakásban tudtam tesztelni, 10 méteren és egy vasbetonfalon keresztül szépen ment a kép. Az wnyém elvileg egy kínai klón, tehát ennél csak jobban fognak teljesíteni a márkásabbak.

[ Szerkesztve ]

(#519) Uzi74 válasza muchacoado (#518) üzenetére


Uzi74
senior tag

Köszönöm szépen, ez jól hangzik, annyi bőven elég lenne - némi műanyag/fa és autókarosszéria/hátsó szélvédő lenne csak az útjában. Árammal megtáplálást is meg tudnám oldani, ha nagyon kellene a világítás lámpájából hosszabb utakra.

(#520) muchacoado


muchacoado
aktív tag

Betörtek a piacra :D

Auchan kínálata.

(#521) bepi81 válasza martin555 (#513) üzenetére


bepi81
tag

Kicsit olybá tűnik nekem ez a videó-felbontás verseny, mint a fényképezőgépek esetében a megapixel háború. Értelmetlen, mert sem a megapixel, sem a video felbontás nem jelent önmagában Minőséget.

Fotózásban sokkal (!!!) fontosabb tényező a képérzékelő mérete és minősége, valamint az optika minősége, mint, hogy hány megapixeles képeket tud rögzíteni a készülék.

Videózásnál hasonló a helyzet: Az, hogy fullHD-2k-4k még semmit sem jelent minőség terén, ezek kizárólag a kép nagyságát jelentik. Videózásban a felvétel minőségét az adatsebesség/bitsebesség nagysága határozza meg és, természetesen, emellett az optika minősége is nagyban befolyásolja.

Összehasonlításképpen az én SJ5000-esem kb 13-14 000 kbit/sec-ot tud 720p/60fps-ben, míg egy valóban profi videó kamera (amit profi stáb filmforgatásra használ) akár 250 000-500 000 kbit/sec sebességet. Egy csúcs GoPro is felmegy 30 000 kbit/sec környékére.

Ha ez az érték alacsony, akkor teljesen mindegy, hány k-s a videó felbontása, az eredmény használhatatlan lesz.

Itt jelzem, hogy egy SJ5000 13-14 000-es értékével teljesen korrekt eredmény érhető el, hobbi felhasználáshoz.
Az ennél nagyobb értékeket tudó készülékek már akár munkára is foghatók.

Szóval, szerintem érdekes ez a linkelt noname (de igen nagy tudású) kamera, de nem meglepő, ha a minősége nem hozza az elvárt szintet.

(#522) muchacoado válasza bepi81 (#521) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Akkor én nyugodt lehetek az sj klónommal 17.000 kb/s fullhd 30fps-el?

[ Szerkesztve ]

(#523) Attila444 válasza muchacoado (#522) üzenetére


Attila444
aktív tag

Azzal a képminőséggel én nem lennék nyugodt... :N

(#524) p-rolee


p-rolee
tag

Sziasztok!

Az alábbi sportcam-ot néztem ki, érdekelne a véleményetek: [link]

81 USD

Sample videó (4K): [link]

[ Szerkesztve ]

(#525) khron78 válasza p-rolee (#524) üzenetére


khron78
őstag

Ez valami kamu lehet.

(#526) bepi81


bepi81
tag

Vagy kamu, vagy egy újabb SJ klón. Rengeteg van belőlük. Legnagyobb hátrányuk, hogy vásárlás előtt nem tudod kipróbálni, gyakorlatilag adatlap alapján vásárolsz. Én is jártam így egy korábbi klón SJ7000wifivel. Tök jól nézett ki, meg tudott minden leírt funkciót, csak tök életlen volt a képe, gyakorlatilag használhatatlan volt a felvétel. Ennek ellenére nem volt olcsó.

Ne dőlj be a 2k-4k-nak, ezeknek csak "rendszerben" van értelmük, önmagukban nem minőséget, hanem képméretet jelentenek. (2k = 2x fullHD képméret!)
Itt a leírásban Sony lencse szerepel, ami lehet akár jó is, de akkor még mindig ott van kockázatnak, hogy milyen a készülék által rögzített kép fehér egyensúlya, fénymérése, dinamikája, valós-e a 60fps fullHD felbontásnál, vagy csak képkockakettőzéssel érik el, tudsz-e hozzá pótaksit rendelni... Sajnos ezeket csak kipróbálva tudod ellenőrizni, a kipróbáláshoz, viszont, meg kell, hogy vedd.

Az SJCAM-ek ilyen szinten minden jellemzője ismert és az eustock.hu-ról vásárolva jó árban vannak, magyar gari és magyar szervizháttér van hozzájuk. Nem éri meg sztem ezek miatt kínai klónt venni.

(#527) p-rolee válasza bepi81 (#526) üzenetére


p-rolee
tag

Köszi a választ, egyetértek. Videóról vélemény esetleg?

(#528) p-rolee válasza bepi81 (#526) üzenetére


p-rolee
tag

Még egy érdekes kérdés számomra, hogy lehet az, hogy a QuickTime az 3840x2160 felbontást mutat, a többi player/intéző meg 2880x2160-at?

[ Szerkesztve ]

(#529) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék elkezdeni saját szórakoztatásra videókat gyártani. Nagyon a Xiaomi felé hajlok, de nem tudok dönteni, hogy melyik olcsóbb kategóriás termék lenne a megfelelő.
[link] Ilyen hámmal terveznék videókat rögzíteni főként, tehát szinte csak kültéri felvételekről lenne szó.
Tapasztalatok alapján tudnátok ajánlani az általam leírt célra terméket?
Köszönöm a segítséget!

(#530) khron78 válasza p-rolee (#528) üzenetére


khron78
őstag

Semmi nem garantálja, hogy ezt a videót azzal a kamerával készítették. A minősége alapján túl szép és jó, főleg ezért az árért. Más helyen nem is láttam ezt a fajta kamerát, ezért a kételkedés.

(#531) bepi81 válasza p-rolee (#527) üzenetére


bepi81
tag

Ha ez "nyers" videó, akkor van vele probléma. 14mp-nél megállítottam a lejátszást, amikor a kisteherautó fordul be a kamera elé. Tök homály a rendszáma. Ilyen volt az enyém is anno. Szerintem ne adj pénzt ezért.

(#532) p-rolee válasza bepi81 (#531) üzenetére


p-rolee
tag

Igen, azt az optikai homályt azt láttam. De sok PH topikban olvastam, hogy az optikát utólag be kell állítani rendesen, mert alapból homályt produkál a felvétel. De valóban, ezzel gondok vannak. Hezitálok. Eleve ez a számomra érthetetlen felbontás dolog hogyan lehetséges? :F

(#533) p-rolee válasza khron78 (#530) üzenetére


p-rolee
tag

Íme még 2 videó, amit kaptam 1080@60:

[link]

[link]

(itt is látszik a homály a jobb oldalon)

(#534) khron78 válasza p-rolee (#533) üzenetére


khron78
őstag

Ezek sokkal gyengébb videók, mint az eredeti.
Ez lehet a reális. Nem venném meg.

(#535) p-rolee válasza khron78 (#534) üzenetére


p-rolee
tag

1080-ban nézted? Most lett elérhető.

(#536) home98


home98
csendes tag

Sziasztok!
Ezen a kamerán akadt meg a szemem.[link]

Mi a véleményetek róla?

üdv

(#539) maj-viktor válasza Süvi (#538) üzenetére


maj-viktor
őstag

40E-ért kissé drága, amikor eredeti SJCAM SJ4000 WiFi-t 25-35E-ért kapsz már! Ami tudásban azonos (biztosan több támogatottság van mögötte)...külföld-belföld bruttó-nettó

Nekem annyi bajom "ezekkel", ami tök jó, hogy tényleg már gyakorlatilag 10-15E-ért is hozzádvágnak ilyen sportkamerákat... (ezek minősége még nem az igazi), de a 20-30E-s kategória már a teljesen vállalhatóak (SJCAM-okat is gyakorlatilag már 25-30E-ért kapod típusfüggően)

Egyszóval van ez a (bruttó) 100$-os határ, mely 30E Ft! Efölött felesleges "olcsó jó" sportkameráról beszélni, mert ennyiért megkapod a már bizonyított minőségű SJCAM-okat... vagy ott van a Xiaomi Yi!

Ha 20E alatt lesz minimum egy SJCAM / Xiaomi minőséget hozó konkurencia, akkor megértem... addig sajnos nem tudok mit kezdeni a pl. most linkelt 40E Ft-os ALDI-s/LIDL-s kamerával, vagy a Tesco-s / Auchanos... Metro-s hirdetésekkel, ami mondjuk azonos áron van (30E), de pl. nincs hozzá tartozék...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#540) Al Capone


Al Capone
tag

Urak!

Van egy SJ 5000+ kamerám. Mikor megvettem pár használhat után beragadt a kezdő képernyő. Gyakorlatilag bejön a HUD, de megmarad a fehér háttér és az Sjcam-os logo. FW frissítés után jó lett, de csak ideig óráig. Vagy 5-10 percet kell vele szórakozni, h megjavuljon (ha egyáltalán sikerül), de mondanom sem kell, h ez mennyire idegesítő! Teljesen random jön elő a probléma.

Tudok ezzel tenni valamit szerintetek??

(#541) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az edigiben le van értékelve ez:
Petax Ricoh WG-M1 sportkamera
Mennyire jó ez? Tudtpk róla valamit?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#542) bepi81


bepi81
tag

Elégedett vagyok az SJCAM SJ5000 cam-emmel, de érdeklődéssel figyelem ezeket a full noname típusokat is. Itt van pl. EZ:

Dazzne P2 Plus

Érdekes egy típus. Nem ismerem a valódi minőségét, de az adatlapja szimpatikus:

Novatek 96660 chip (ez van az SJ5000x-ben is, ugye?)
2k video méret
stabilizátor
Wifi (saját, Dazzne nevű app-al)
170 fokos nagylátó, 6 részes lencsével
f/2-es rekesz 4x digit zoommal
OV4689 képszenzor 4Mp képmérettel (végre valaki, aki nem 14Mp-t ír... 4Mp kb a valós képméret)
64Gb-ig kezel MicroSD-t
2k video felbontással 30fps-t, FullHD-ban 60fps-t, 720p-ben 120fps-t rögzít (kérdés persze, hogy valós-e, vagy interpolált?)
Mikrofon bemenet(!!!)

Különösebben nem szép amúgy és tele van kérdéssel az ember ilyenkor a minőségét illetően, de egy ingyenes tesztre vállalnám.

[ Szerkesztve ]

(#543) Ba.G válasza bepi81 (#542) üzenetére


Ba.G
aktív tag

A kommented hatására a P3-ast nézegetem. Ár-értékben egészen jó lehet.

Nem tudom, Kínából megreszkírozzam-e (már bőven 100$ alatt is van), Európából a duplája. Előfordul még, hogy áfa nélkül meg lehet úszni Kínából? Ne meg: a support miatt aggódom, az SJ-k mégis bejáratott márka, bizonyos szempontból túlzottan is. :D

[ Szerkesztve ]

(#544) szabieable


szabieable
aktív tag

Gearbestnél Cyber Monday keretén belül a Firefly 6S 96$!

(#545) pmheros


pmheros
senior tag

Üdv !

Tudnátok ajánlani olyan kamerát ami 80-90°-os látószöggel bír, és 1920x1080@30fps mellett jó képet ad. Webkamerának lenne használva, így usb -n keresztül jó lenne ha tudna rögzíteni. (Igen, tudom hogy akciókameráknál a nagy látószög a divat, nekem mégis kicsi kell.)

Mintha a Mobius ActionCam az A lencsetaggal (86°) tudná ezt webcamera üzemmóddal, de erről megerősítést még nem találtam ?

Az ajánlásokat előre is köszönöm

nem vagyok tökéletes

(#546) .DLL


.DLL
veterán

Csáó!

ConCorde X8
vagy
Alcor Action HD?

Képminőség, stabilitás (fagyás), hibák gyengeségek?

(P.H.)

(#547) Attila444 válasza .DLL (#546) üzenetére


Attila444
aktív tag

Egyik sem. Rakj hozzá még egy kicsit és SJ4000 Wifi.

(#548) .DLL válasza Attila444 (#547) üzenetére


.DLL
veterán

30k volt a max keret, nem nekem lesz, céges pénz benmaradt el kell kőteni, 30k van. Alcor lett a + akkupakk miatt + 1 hdmi kábel, meg is van kereken a 30, főnök boldog. Engem is bosszant a dolog, hogy ilyen szarokat kell nézegetnem...
Magamnak minimum SJ5K+-t vennék... de nem én veszem csak nekem kellett kinéznem.

Köszi azért!

(P.H.)

(#549) Attila444 válasza .DLL (#548) üzenetére


Attila444
aktív tag

29.990 az SJ4000 Wifi, pont belefért volna. Mégis az az eredeti.

(#550) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

35000Ft-ért mit ajánlanátok ami nagyon jó videó felvételeket csinál?
Motorozáshoz kellene, főleg endurózás közben lenne használva.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.