Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Gaboman válasza martin555 (#513) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is rendeltem egyet, igaz a többi videó alapján és az összehasonlító tesztek, a tulajok véleménye sem arra következtetnek hogy rosszabb minőségű lenne a Yi-nél, sőt!

Csak egy pár abból amit ők vettek fel, mindegyikőjük más más ember különböző országokból, a képélesség, a színek nagyon nem azt mutatják amit a te videód.
1
2
3
4
5

Tied:
1
Semmi képélesség, homályos az egész, mintha 720be lenne nem 1080ba.
Ehhez a videóhoz tudnám hasonlítani.

Összehasonlító tesztek:
H9 vs Yi 1 teszt
H9 vs Yi 2 teszt
H9 vs Yi 3 teszt
H9 vs Yi 4 teszt
H9 vs Yi 5 teszt

Természetesen találtam rossz minőségű videókat is, ezek közül sem a legjobb minőségű valamelyik, de ez elmondható a Yi-ről is, lehet a konvertálás nem sikerült jól a Youtubra.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#552) Gaboman válasza Gaboman (#551) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Még egy két videó, remélhetőleg nem kamu minőség.
6
7
H9 vs GoPro 3[/L
(L:https://www.youtube.com/watch?v=RPQ1wXStelA)H9 vs SJ4000(/L)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#553) haladó


haladó
tag

Nemrég találtam és el is vesztettem egy oldalt ahol mindig az aktuálisan legolcsóbban beszerezhető Yi-re linkelt. Ismeri vki?

(#554) Nekka


Nekka
újonc

Sziasztok!A segítségeteket kérném, sieléshez keresnék jó megoldást ami árban elfogadható.Előre is köszi.

(#555) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
A Sony AS-20 megüresedett helyére keresnék majd utódot, mert szegény sajnos nem élte túl a motorbalesetem (még a microSD kártya is eltört benne :DDD :Y )
Alapvetően elégedett voltam az élességével, részletességével (1080p30 16 Mbps-on), nagyjából a színekkel is (kicsit erős volt a szaturáció és kontraszt); két dologban szeretnék csak jobbat: egyrészt dinamikatartományban, mert elég könnyen kiégtek a világos vagy bebuktak a sötét részek; és kicsit jobb esti képminőséget, a zajszűrés túl agresszív volt és nagyon mosta a képet. Állítható ISO-limitek és kevésbé kontrasztos, nagyobb dinamika-átfogású flat profile pompás lenne. Mi lenne az, ami ennél már érezhetően jobbat produkál, és lehetőleg nem kerül egy vagyonba?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#556) Attila444 válasza .mf (#555) üzenetére


Attila444
aktív tag

A Sonynál pont hogy nem túl élénkek a színek és nem is kontrasztos a kép, szerintem :)
Nézd meg ezt az összehasonlító tesztet, hátha segít a választásban, benne van szinte az összes olcsóbb alternatíva, ami szóbajöhet: http://extremshop.hu/a-nagy-sportkamera-teszt-sjcam-sj4000-sj5000-xiaomi-yi-sony-as20-2/

(#557) .mf válasza Attila444 (#556) üzenetére


.mf
veterán

"A Sonynál pont hogy nem túl élénkek a színek és nem is kontrasztos a kép, szerintem :)"

Én csak egy kicsit máshogy tagolnám: nem túlélénkek :)
A kontrasztját nem látom rosszabbnak, ellenben dinamikában még mindig az a jobb, kevésbé ég ki az ég; tehát ezek pont abból a szempontból gyengébbek :(
Hát, akkor remélem lesz még majd valami újabb Sonynak is kifuttatós akciója :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#558) tvamos válasza .mf (#555) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg Garmin Virb? Az elite verzióban van GPS... :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#559) Márton válasza Gaboman (#552) üzenetére


Márton
nagyúr

Lol.
Soha nem csinált nekem ilyen szürke és életlen videót a 3-as goprom..
Még protune-val sem. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#560) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!
Kamera vásárlás előtt állok és kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy milyet ajánlanátok.Így elsőre pl. a Xiaomi Yi szimpatikus a leírás alapján.
Szóval amire használnám az csak 1-2 családi felvétel, síelés, nyaralás,stb..Tehát semmi profizmus :N Szeretném persze, hogy legyen hozzá jól működő vízálló tok. 4K nem érdekel ennek 2-3 évig még nem látom hasznát, addigra meg úgyis vennék másikat.Viszont 1080P 60fps nem volna baj ha tényleg nagyon szép lenne + a fényképek. Nem volna baj a time lapse és hasonló funkciók.
Szóval mit ajánlanátok?
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#561) Gaboman válasza Márton (#559) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az lehet hogy a Gopro ott nem volt valami éles.
Eddig láttam én is minden típusról jobb és rosszabb minőséget a youtubon.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#562) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

A legolcsóbb, de supporttal rendelkező készülék kéne.Felhasználás: Meccsek videózása; ill. 120fps jó lenne,ha lenne 720p-n (nem olyen fontos). A telefonom tudná ezeket, de azt nem merem oda rögzíteni, ahova ez kerülne, és ha baja lesz, akkor ne a telónak legyen.
Az SJ4000 tökéletes lenne, de ahogy látom, ott felskálázott a 720p-s slowmo. (?) Esetleg ConCorde X8? :R

[ Szerkesztve ]

(#563) bepi81 válasza Ceko (#560) üzenetére


bepi81
tag

Ha csak családi használatra kell, akkor jó a Xiaomi is, de ha már sielni mennél vele, akkor kellenek az adapterek, védőtokok, amiket a Yi-hez külön meg kell vásárolj. Én inkább hajlanék az SJCAM SJ5000 sima, vagy Wifis verziója felé. Igaz, 1080p-ben "csak" 30fps-t tud, de legalább korrekt a színhelyessége és ez a 30 fps is több, mint, amit a szemed érzékelni képes (értsd: folyamatos felvétel lesz az eredmény, nem kockáz). Kompenzálásképpen van hozzá már a kezdő csomagban is minden kiegészítő, max pótaksit, külön töltőt és fej-, vagy mellpántot érdemes még hozzá venni pluszban.
A Yi-nek nagy előnye, hogy bluetooth s van benne, ez az SJ-ből hiányzik. A Yi fullHD-s 60fps-e valós, ugyan, de, hacsak nem akarsz órákat tölteni utómunkával, akkor felesleges.
Én a Win7 alatti Windows Movie Maker-rel raktam össze egy csúszdaparkos családi videót, teljesen korrekt lett az eredmény, amatőr igényekhez doszt elég.

(#564) Márton válasza bepi81 (#563) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért ezt gondold át alaposan :B
"30 fps is több, mint, amit a szemed érzékelni képes "

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#565) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Kérdés!

Megérkezett az Eken H9 kamerám, beleraktam egy régi 4GB-os MicroSD kártyát mivel a 64GB-os még nem érkezett meg.
Belelépek a menübe és felhozza a videóbeállításoknál a 720 60FPS/120FPS, 1080 30FPS/60FPS 2K 15FPS 4K 10FPS.
Viszont engedni csak a 720/60 és az 1080/30 FPS-t engedi, lehet ez a Micro SD végett?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#566) synar válasza Gaboman (#565) üzenetére


synar
őstag

Milyen sebességű a kártyád?

(#567) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Eken H9 1 videó
Eken H9 2 videó
Eken H9 3 videó

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#568) Gaboman válasza synar (#566) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Kingston SDC4

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#569) synar válasza Gaboman (#568) üzenetére


synar
őstag

Akkor lehet az a szűk keresztmetszet, próbáld ki egy class10-es kártyával is.
Tök jó a videó minősége. Végül én is az Eken mellett döntöttem, ma adták fel GB-től.
Még javíthat a képminőségen, ha nem automata WB-t használsz, hanem manuálisan napfényre állítod kint, ekkor eltűnik általában a lilás elszíneződés a barna tónusokból, faágak stb, kellemesebb, természetesebb lesz az egész kép színvilága. Egyik YouTube tesztben azt javasolták, hogy az expozíciót állítsuk -0,7-re, főleg ha a megvilágítás ezt lehetővé teszi, akkor jobb lesz az amúgy gyárilag kissé túlexponált kép.

[ Szerkesztve ]

(#570) Gaboman válasza synar (#569) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Class10-es kártyát rendeltem, kb 2 hét mire ideér.
Köszönöm!
Igen nekem is az tetszik benne hogy élesek a képek, hozzátartozik az eredeti még jobb minőségű, részletesebb, élesebb mint amit feltöltök a netre.
Az expozició beállításokkal próbálkoztam a mai nap folyamán.
Napfénynél nekem a -0.3 a legjobb, 16 óra körül amikor a nap már majdnem lemegy a gyári csinálja a legszebb videót, bent a házban +0.3 a lámpafénynél.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#571) synar válasza Gaboman (#570) üzenetére


synar
őstag

Igen a tiednél jónak éreztem az expozíciót, akkor ezért. Néhány teszten tényleg látszik, hogy a gyári expozíciós értéket kissé túllőtték, talán ezzel próbálták leplezni a gyengébb árnyék részletességet, pl a YI-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#572) Gaboman válasza synar (#571) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Viszont a Yi-nél jóval kidolgozottabbak a részletek az Ekenen, az árnyékok sötétebbek ez tény és való.
Viszont a fű, a fa, a falak és minden más részletesebb.
Sok kamerával szemben az Eken ebben jobb.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#573) Allien válasza Márton (#564) üzenetére


Allien
veterán

Mé, igaza van, ha ÁLLÓ képeket néz, és SEMMI mozgás nincsen rajta. Akkor 1 fps is elég lehet, nem? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#574) synar válasza Gaboman (#572) üzenetére


synar
őstag

Pontosan így van, engem is ezek az összehasonlító videók győztek meg, hogy az Eken mellett döntöttem.

(#575) Gaboman válasza synar (#574) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Remélem teszel fel videókat majd, arról is hogy neked melyik beállítások jöttek be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#576) Allien válasza bepi81 (#563) üzenetére


Allien
veterán

Pont a Családi dolgok a legrosszabbak, mert közeli dolgok RELATÍV nagy sebességgel mozognak. Pl ha egy Ferrari hajt el előtted 10 km-re, vagy 2 méterre. Ugyan ez van a gyerekeknél. ;] Ergo, minél nagyobb felbontás minél több fps KELL! A sokból LEHET csökkenteni, a semmiből többet csinálni NEM lehet. :K Ha van rá pénz, akkor jobb választás az, amelyik tud MINIMUM FULL HD 60 fps-t. A 4K jelenleg még nem annyira elérhető megfelelő fps-l, mert a 24 fps is kb felejtős. Ez alól kivétel lehet, ha lerakod egy állványra, és kb semmi mozgó nincsen a képen... :DDD Ráadásul, 4k-hoz már totál nem elégséges 4 gigás class 4-s memkártya. Mondjuk, egy kis ésszel gond nélkül beszerezhető olcsón jó minőségű micro sd kártyák (pl Silicon Power 32GB up to 85MB/s 16,94 dollár házhoz szállítva!). Itt is jobb, ha kezelni tudja a kamera az SDXC szabványt, mert ugye az már 64-128 giga, és a lehető leggyorsabb sebesség. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#577) Gaboman válasza Allien (#576) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sebessége a rendelt kártyának.
Bízom benne hogy itt engedni fogja a 1080/60FPS-t.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#578) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Mai videó.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#579) motoflug válasza motoflug (#562) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintetek? :R

(#580) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egyszerű a választás, Eken H9.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#581) Márton válasza Gaboman (#580) üzenetére


Márton
nagyúr

Az ára nagyon jó, ellenben a videódon van valami furcsa pattern, amitől nem tűnik fullhd-nek.
A bal felső sarok elmosódása megoldható optika tekeréssel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#582) Gaboman válasza Márton (#581) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Sajna a Youtubra és Drivra feltöltött videó nem adja vissza közel sem az eredeti minőséget.
Elég komoly minőségi romlással tudom csak feltölteni. :(
Nem próbáltam optikát tekerni rajta, azt sem tudom hogy kellene nekiállnom.

Másik tulaj is azt írja mait kérdeztem én is hogy a kártya eléggé befolyásolja a minőséget.
Vid

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#583) Gaboman válasza Márton (#581) üzenetére


Gaboman
nagyúr

60FPS videókon jobb kártyával eléggé más a minőség.

Vid1
Vid2
Vid3

Remélem nekem is feljavul vele ilyen szinte.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#584) Márton válasza Gaboman (#582) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát a drive-on nem natív a fájl?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#585) synar válasza Márton (#584) üzenetére


synar
őstag

Ha letöltöd, és a gépen nézed meg pl VLC-vel, akkor már jobb a minősége. A YouTube és a drive lejátszója is túlélesíti, attól van olyan érzésed, amit írtál.

(#586) Gaboman válasza Márton (#584) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hát ha az akkor nem tudom miért de, nagyon torzított videót csinál.
Közel sem olyan éles a kép mint az eredetin.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#587) szabieable válasza Gaboman (#582) üzenetére


szabieable
aktív tag

"kártya eléggé befolyásolja a minőséget"
Mi ez a hülyeség? Miért befolyásolna? Legrosszabb esetben framedropos lesz a videód mert nem tudja a felvett anyagot olyan sebességgel írni a kártyára, de az, hogy maga a kamera rontja a videó minőségét ha class4-es kártyára rögzít, ilyet még nem nagyon látott a világ.

(#588) Gaboman válasza szabieable (#587) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Erre a kérdésemre ezt a választ kaptam.
Ezért gondoltam hogy befolyásolhatja a zajosságát, pixelességét.
De ha nem akkor elnézés érte, viszont az miért van akkor hogy jóval szebbek a videók amikor 60FPS sebességgel futnak, nem zajosak, nem pixelesek?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#589) szabieable válasza Gaboman (#588) üzenetére


szabieable
aktív tag

Tippem szerint nem a kártyával lesz gond

Ott a válasz is pedig :) A kamera pedig biztos, hogy nem tudja ellenőrizni, hogy milyen sebességű kártya van benne.

Nézd meg a kettő közötti bitrátát, a 60FPS mellé valószínűleg nem kicsit jobb bitráta tartozik, próbálj meg qualityt állítani esetleg sima 30fps esetében és azzal hasonlítani

[ Szerkesztve ]

(#590) Gaboman válasza szabieable (#589) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem tudom pontosan mit, hol kellene állítanom, nem igazán értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#591) Attila444 válasza motoflug (#579) üzenetére


Attila444
aktív tag

Másik topikban már kaptál választ a kérdésedre... :U
A Concorde egy rossz SJ4000 másolat, ez az Eken meg...hát engem nagyon nem győzött meg.

(#592) Gaboman válasza Attila444 (#591) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Az én feltöltött videóm alapján engem sem győzne meg, még jó hogy az eredeti sokkal jobb.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#593) Márton válasza synar (#585) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugye nem gondolod komolyan, hogy a böngészőn belül, a lebutított verziót néztem a drive lejátszójával?

Neem. Természetesen letöltöttem és MPC-vel néztem. De tudtommal ez a natív fájl, ami Gaboman kártyáján is van. Hisz ezért "drive" a neve. Az, hogy bele lehet nézni letöltés előtt, csak egy kényelmi funkció.

Attila444: engem sem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#594) Márton válasza Gaboman (#592) üzenetére


Márton
nagyúr

Letöltéskor az eredetit kapjuk mi is..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#595) Gaboman válasza Márton (#593) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Engem ez győzött meg vétel előtt, csak valahogy az enyém ettől messze van!
Most letöltöm megnézem én is hogy az a minőség jön e le.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#596) Gaboman válasza Márton (#594) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen ez az eredeti, tudom hogy jobbnak kellene lennie a látott videók alapján.
Ez valamiért nem tud többet!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#597) Márton válasza Gaboman (#596) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, ez jobbnak tűnik mint a tiéd.
főleg, hogy ezt még a YT is újratömörítette kis bitrátán..

Nem lehet újabb firmware-t tenni a tiédre, amitől ez a pattern lejönne róla?
De a kártya miatt is lehet. Simán le tudja kérdezni a kamera milyen kártyát teszel bele, és az alapján pl. lejjebb nyomja a bitrátát. A gopro3 script tekintetében még a márkára is kényes volt. Sandisk Extreme-mel ment, Samsung és Kingston már nem felelt meg neki, pedig mindegyik Class10, kamerával formatálva, stb. Többet tudnak ezek, mint gondolnánk ;)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#598) motoflug válasza Attila444 (#591) üzenetére


motoflug
őstag

Igen, de akkor meg nem lattam ezt a Concorde-ot, ami akcioban bement 20 e. forint alà.

(#599) Gaboman válasza Márton (#597) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Utánakérdeztem a Facebook oldalon lévő Eken H9 clubbon, azt mondták a videó minőségén nem fog változtatni ha ráteszem az újabb firmwaret.
Megvárom a kártyával itt fog lépni, egy fórumtárs most megajándékozott egy általa készített H9 videóval, mit mondjak nekem nagyon bejön!
Meg persze lekérdem milyen kártyát vett bele. :D

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#600) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Én küldtem a videót és ilyen kártya van az Eken H9-ben [link]
Mellesleg a videó 1080p60fps és a bitráta 45 000 Kbps-tól néha felmegy 110 000 Kbps-re is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.