Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) lehella válasza Kenyez (#4000) üzenetére


lehella
senior tag

Köszi, már ezen túl vagyok. Van még a pc-s firmware cserélő megoldás, azzal sem lett jobb. Amikor vettem a kamerát 1.2.8-al jött ki, végigpróbáltam minden firmet, de még az official 1.3.0 is ugyanúgy bugos volt vele, az unofficial 1.3.1 is ugyanúgy, ami meg se jelent hivatalosan :((

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4002) -szabi- válasza lehella (#4001) üzenetére


-szabi-
őstag

Ez elég lehangoló..
Főleg annak fényében, hogy youtuberek mennyire dicsérték.
Nem az első tapasztalat itt a fórumon, hogy amit youtube állít az nem igazán állja meg a helyét.

(#4003) Kenyez


Kenyez
csendes tag

Ha valaminek elkezdesz utánanézni és sokat túrsz, láthatod, hogy a Youtuberek többsége a gyári szöveget idézi. Sok esetben ki sem próbálják a terméket, vagy nem használják elég ideig, vagy esetleg hazudnak...

Történt, hogy vettem egy Sjcam Gimbal 2-t, vagyis kettőt. Az első derékmagasságból leesett egy hónapos korában, mert a menetből egyszerűen kiesett az övcsat csavarja (ami egyébként mindne másban feszesen tart). Ettől a 85 centis eséstől azonnal megsemmisült. Kicsit sírtam, aztán rendeltem egy másikat. Így már biztos lehetek benne, hogy nem gyári hibás volt az első - mindkettő egyenesen az Sjcamtól jött, a gyári oldalról rendeltem.

Állíthatsz te rajta bármit, ha balról állsz vissza középre, akkor 2-3 fokot téved, ha jobbról, akkor inkább ötöt. Túl kell tekerni a markolatot, hogy ismét középen legyen - és nem ugyanúgy a két irányba.

A shutter gombra (bármelyik firmware-val) rosszul reagál az Sj6-os. Felvétel indítása helyett fotó módba áll, aztán fotót készít. Vagy nem. Attól függ, milyen kedve van. Egyszerűbb a kamerán indítani a felvételt, de akkor meg meg elveszíti a vízszintest...

Mozgó timelapse módban a végpontról vagy visszatér a kezdőpontra, ha elindítod, vagy nem. Felvétel közben nem feltétlenül a beállított pályát követi, néha elkezd imbolyogni.

Ezekről szó sem volt egy Youtube tesztben sem. Pedig nem mondható, hogy véletlen, hiszen két ugyanilyenem is volt/van.

Úgy voltam vele, hogy egy olcsó gimball ilyen. Aztán vettem egy Zhiyun Smooth Q-t a telefonomhoz, és rájöttem, hogy nem, az Sjcam sz@r.

Ja, és ha rá van kötve a kamera, akkor az kb. 1 óra alatt teljesen leszívja a Gimbal akksiját. A Zhiyunt meg elmegy 6-8 órát úgy, hogy közben egyszer teljesen feltölti a telómat...

Ettől még jobb, mint a semmi. De sokat nem kell tőle várni.

(#4004) lehella válasza -szabi- (#4002) üzenetére


lehella
senior tag

Nem tudom mi a baj velük, mert olcsón előállítanak elég jó eszközöket, ez működőképes tud lenni, de lehet az a baj hogy kiadnak évente 5 modellt mondjuk és egyiket se supportálják megfelelően.
Az első 3 hónapban nekem se volt bajom a kamerával, aztán hirtelen elkezdte az akksi kivevős hülyeségét, ugye ezzel nem vagyok egyedül, pedig eredeti terméket vettem. Önmagában nem volt rossz vétel, 50 ropi volt kompletten minden felszereléssel, ebből visszakaptam 18 ezret a Gearbesttől a hiba miatt, így végülis kompromisszumokkal tudom használni...

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#4005) Milan86


Milan86
tag

Sziasztok , nagyon max 25. ezerig, van olyan akciókamera ami mondhatni legjobb? Horgászathoz, bringához kellene... köszi elöre is.

(#4006) ssgt1981 válasza Milan86 (#4005) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Útifilmek készítéséhez keresnék akciókamerát. Alapvetően az autóra szeretném kívülről rögzíteni. Ezt néztem ki: ThiEYE T5 Pro. Mi erről a véleményetek?

(#4007) ssgt1981 válasza ssgt1981 (#4006) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Mivel lehet a jelzett kamerát pl az autó elején, tetején, oldalán biztonságosan rögzíteni? Elsősorban tapadókorongos megoldás érdekelne.

(#4008) -szabi- válasza ssgt1981 (#4006) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha hinni lehet neki v50x jobb kamera: klikk

(#4009) ssgt1981 válasza -szabi- (#4008) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen, honnan tudnám ezt megrendelni Európából?

(#4010) -szabi- válasza ssgt1981 (#4009) üzenetére


-szabi-
őstag

Német amazon.
Korábban volt hozzá amazonos kupon amivel olcsóbban lehetett, de azt nem találom most.
Olcsóbban EU-n kivülről aliexpress, ha fennakad a vámon akkor megy rá az áfa.
Itt a fórumon korábban linkeltek kerékpáros videót, eredeti felvétel nem újratömörített. Azt keresd meg és vess rá pillantást, hogy neked megfelel e.

(#4011) ssgt1981 válasza -szabi- (#4010) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen! Olyan tartót tudnál ajânlani amivel biztonságosan lehet autón rögzíteni?

(#4012) -szabi- válasza ssgt1981 (#4011) üzenetére


-szabi-
őstag

Főleg bringázáshoz használom, mással tapasztalatom legfeljebb próba erejéig.
Nekem egy tapadókorongos kiegészítőm van azt egyszer felraktam a szélvédőre belülről, de onnan is leesett, szóval enyémre a külső rögzítést sosem bíznám.
Az enyém olcsó kiegészítő, bizonyára van ami használható, de neked kell ráakadni, vagy esetleg valaki itt később ajánl egyet.

(#4013) lajozs válasza ssgt1981 (#4011) üzenetére


lajozs
aktív tag

Külső rögzítésre csak akkor gondolj, ha karos (és nem automatán behajló) visszapillantó tükröd van, esetleg csomagtartósínes a járgány. Mindenképpen búvártokban szerelve, különben lencsecsere lesz.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4014) ssgt1981 válasza lajozs (#4013) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a tippet! A csomagban hozzá adott tök nem jó erre a célra? Tapadókorongos megoldás nincs? Arra gondoltam, hogy motorháztetőn, tetőn, esetleg sárvédőn rögziteném!

(#4015) lajozs válasza ssgt1981 (#4014) üzenetére


lajozs
aktív tag

A felmelegedő felület úgy dobná el a légellenállás miatt befeszülő korongot, hogy búcsúra sem lenne időd...

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4016) ssgt1981 válasza lajozs (#4015) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Youtubon útfilmeknél láttam ilyen külső tapadókorongos megoldásokat. Gopro esetében több olyan videót is láttam, hogy hova tegyük a kamerát tapadókoronggal kívülre.
Sajnos automata visszapillantótükröm van és nincs csomagtartó sínem.... Automata tükör semmi esetre sem játszik? Tükörre egyébként mivel lehetne a kamerát rögzíteni?

[ Szerkesztve ]

(#4017) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Na csináltam videót a v50xxel. DE. Hogy a francba van, hogy miután feltöltöm a youtubera olyan trágya a minosége ??? (mondjuk, ha felhúzzuk akkor élesebb, de valahogy nem olyan mint a gépen). Pedig kamerán visszanézve is jó, meg az appal is amit a telóra töltöttem :( . Direkt mentem bicajjal ilyen napos/erdős/árnyékos helyen (igaz kicsit birizgáltam a setupot). Jó meg jó nyomi vagyok :D , de direkt kapkodtam a fejem, hogy hogy reagál.
Ami hátrány (vagy csak totál béna vagyok: hiába kötöm rá a PCre (totál új tav. decemberben raktam össze), a win 10 alatt nem látom :(
Szóval kicsit macera a PC-re való file áttöltés, de lehet csak béna vagyok.
Video link
Amúgy szerintem ár / érték arányban rendben van. Szóval én 89 dodóért vettem, + fejpánt talán 2-3 dodo, néztem sok tesztet, nem hiszem, hogy ennyi pénzből sokkal jobbat lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#4018) -szabi- válasza Tepsifüles (#4017) üzenetére


-szabi-
őstag

Youtube kritikán aluli, pocsék módon tömöríti újra a feltöltött videót, ezzel nem tudsz mit kezdeni.
Az én bringás videóm is szörnyen néz ki.
Nálam a kormányra van rögzítve, így minden rázkódást direktben megkap. :)
PC-re csatlakoztatva egyszerűen meg kellene jelennie, azt nem szokták túlkombinálni, annak érdemes lenne utánajárni.

(#4019) lajozs válasza ssgt1981 (#4016) üzenetére


lajozs
aktív tag

Régi típusú tükör (neked nem ilyen van...) hengeres szárára a kerékpárkormányra való cuccal, modern tükör nyakára megpróbálnám a szettben általában mellékelt csatos pántokkal, amelyek a búvárházat hivatottak rögzíteni. Nem tudom, különböző kamerák csomagjaiban mit mellékelnek, de az enyéim közül a V50 Pro, az Apeman Trawo és az SJ5000 tartalmazta, a Yi kameráim csomagja meg nem.

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4020) Tepsifüles válasza -szabi- (#4018) üzenetére


Tepsifüles
tag

Oké, de láttam tök jó minőségű akciókamerás videókat, mi a trükk, hogy tényleg 4k legyen miután felkerült?

Sabee

(#4021) lajozs válasza Tepsifüles (#4020) üzenetére


lajozs
aktív tag

Az nem fizetős?

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4022) -szabi- válasza Tepsifüles (#4020) üzenetére


-szabi-
őstag

Láttam én is jókat, de nem tudom mitől függ.

(#4023) -szabi-


-szabi-
őstag

Youtubeos topikban ezt találtam a minőségre: klikk
Azt hiszem az én videóim sokáig rossz minőségűek maradnak. :)

(#4024) StLui válasza -szabi- (#4023) üzenetére


StLui
veterán

Állítólag 1080p 24 vagy 25fps (erre nem emlékszem, hogy számít-e) -el kell feltölteni, mert a tömörítésük után ez jobb lesz mint a 4k feltöltés (utóbbit annyival drasztikusabban tömöríti) tehát nem jó se a 60fps, se a 4k, együtt meg pláne. Még nem próbáltam, mármint nem hasonlítgattam ugyanazt a videót, de én már egy ideje csak így renderelek (most megnéztem, pontosítok nekem 29,97-lesz a renderelés végén a videóm), és nem vészes így.
ha gondoljátok nézzétek meg: [link]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4025) StLui válasza StLui (#4024) üzenetére


StLui
veterán

Viszont itt egy YT szinten alig nézettnek számító csatorna, 4k feltöltés, és 65-ös tévén is szép

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4026) -szabi- válasza StLui (#4025) üzenetére


-szabi-
őstag

Lehet 129 feliratkozó és a 35e megtekintés már elég, hogy mr. youtube jobb minőségben adja.
Akárhogy keresgéltem nem találtam pontos információkat mit lehetne tenni a jobb minőségért.

(#4027) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Asako v50 Elite típusú kamerát használ itt valaki?

(#4028) csoola


csoola
tag

Szeretnék én is valamilyen akciókamerát, régóta gondolkodtam rajta, de ma böngésztem ezt a topikot és a netet úgy általában és az akarat már megvan, de még bizonytalan vagyok, tereljetek kicsit.
Ami bemutatók és tesztek alapján tetszett, az az SJ8 Pro, legolcsóbban Alin találtam, úgy tűnik, hogy eredeti, legalábbis más már írta egy reviewban, 50 ezer körül van extra akkuval.
Olvasva itt a hosszabb távú tapasztalatokat, elbizonytalanodtam. Főként utcai motorozást szeretnék vele felvenni, sisakon, vagy kormányon rögzítve. Ha később csinálok valami mást, nyilván ahhoz is jó lenne használni, esetleg nyaralást felvenni, néha autós dolgokat is, de alapvetően a motorozás a fő szempont. Nem érdekel a 4K, a preferenciáim inkább, hogy FHD-ban szép a képe, a mozgás minél élethűbb és ha jól működő képstabilizátora van. Tetszik, ha telefonról vezérelhető appon keresztül.
Nem szívesen adnék ennél (50 ezer Ft) többet első kameráért, nem tudom, mennyire fog majd meg az egész videózás és ezért nem költenék rá sokkal többet (de nem 5 ezer forinton fog múlni, ha valami nagy tutiságot ajánlotok), nem riadok vissza használttól sem, főleg, ha van még gari, vagy legalábbis megbízható embertől van innen pl.
Ezeket figyelembe véve ajánlanátok-e, hogy megvegyem a linkelt ~50 ezres SJ8 Pro pakkot (meg úgy SJ8 Prot általában), vagy tudtok ennyiért a kívánalmaimnak jobban megfelelő, esetleg ugyanilyen minőségű cuccot olcsóbban?
Köszönöm a válaszokat előre is!

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4029) csoola válasza csoola (#4028) üzenetére


csoola
tag

További nézelődéssel két ígéretes kamerát találtam még, a ThiEye T5 Pro-t és az Akaso V50X-et, mindegyik 100 dollár körül elérhető, ami sokkal olcsóbb, de azokat tudják a tesztek alapján, amiket az SJ8 Proban kihasználnék.
Videók és a stabilizáló alapján a V50X-re szavaznék, van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4030) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kamerát keresek, ami médiakártyára ment, és 1 méter távolságról még leolvasható egy manométer (80 mm étmérőjű mutatós műszer), valamint fényképet is tud rögzíteni.
Akciókamerára gondoltam, mert mezőgazdaságban lesz használva: por, vízpermet, esetleg leejtés is szóba jöhet.
Az is előny, ha dátumot, időt is megjelenít a felvételen.
Hazai, vagy külföldi (EU raktárból) beszerzés is lehet.

Mit ajánlotok?

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4031) tutis


tutis
őstag

Akaso v50 pro-t és thieye t5 pro-t honnan lehet venni vám+áfa nélkül?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#4032) Tepsifüles válasza tutis (#4031) üzenetére


Tepsifüles
tag

Valamelyik Kínai oldal, gearbest, aliexpress, vagy bangood

Sabee

(#4033) Tepsifüles válasza csoola (#4029) üzenetére


Tepsifüles
tag

Kicsit visszaolvasol, és találsz pár leírást (tőlem is), illetve én tettem fel videót is.

Sabee

(#4034) csoola válasza Tepsifüles (#4033) üzenetére


csoola
tag

Köszönöm, így is tettem, mire végigírtam a hajnali üzeneteim, rájöttem, hogy kicsit hatékonyabban is használhattam volna a keresőt. :)
Hétfőn jön a V50X német Amazonról elvileg.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4035) csoola válasza tutis (#4031) üzenetére


csoola
tag

Én innen rendeltem V50X-et.
Le volt árazva még vasárnap ~64 euróra, német raktárról jön, ahogy látom a tracking alapján. Nézz körül, hátha találsz jó áron valamit, ami megfelel neked, először Banggood és Ali Express voltak, ahol nézelődtem, de ez mindegyiknél olcsóbb és gyorsabb volt.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4036) -szabi- válasza csoola (#4035) üzenetére


-szabi-
őstag

Annyiért igazán jó vétel EU-n belülről.
Most 25€ kedvezmény van, de még ahhoz képest is 10€-val vetted olcsóbban. Szép fogás. ;)
Használd elégedettséggel. :)

(#4037) tutis válasza csoola (#4035) üzenetére


tutis
őstag

ezt jól látom hogy v50pro?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#4038) lajozs válasza tutis (#4037) üzenetére


lajozs
aktív tag

Jól bizony!

a levélbomba vékony, könnyű, de rossz a felbontása

(#4039) csoola válasza tutis (#4037) üzenetére


csoola
tag

Igen, az van kiválasztva.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4040) Predator2 válasza tutis (#4037) üzenetére


Predator2
addikt

Melyik a jobb v50pro vagy a v50x?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4041) tutis válasza Predator2 (#4040) üzenetére


tutis
őstag

pronak jobb a képminősége, X-nek meg a stabilitása

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#4042) jano_77


jano_77
nagyúr

Sziasztok
Teljesen amatőr vagyok a sportkamerák területén, sokszor láttam már bringákon, autóban vagy akár sisakra erősítve, de vhogy eddig még nem vonzott. Az utóbbi időben viszont fontolgatom, hogy autóba nem ártana egyet berakni a közlekedés káoszos mivolta miatt.
Ehhez keresnék egy használható, megbízható kamerát elfogadható áron. Sajnos az árakkal sem vagyok tisztában így nem nagyon tudom megmondani, hogy mennyiért, mert elképzelhető, hogy annyiért nem is érhető el ilyen kamera. :U :F
Örülnék, ha max 30K-ért lehetne venni ilyen kamerát, de ha nem, akkor érdekelne, hogy mit ajánlotok és az mennyiért érhető el legjobb esetben is. Aztán majd átrágom rajta magam, hogy valójában kell-e nekem ennyiért ilyen kamera vagy megleszek nélküle továbbra is. :U
Tudnátok ajánlani 2-3 autózáshoz - esetleg bringa sisakra - alkalmas kamerát, ahol nem lényeg a 4K, bőven elegendő számomra a FHD felbontás.

Segítségeket, ajánlásokat előre is nagyon köszönöm - és külön hálás lennék ha nem koiktatóan írnátok a válaszokat, mert tényleg tök hülye vagyok ezekhez. :R

szerk. természetesen majd olvasgatok a fórum hozzászólásokból is, de az nem 10 perc lesz mire átrágom magam rajta. :((

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#4043) Predator2 válasza tutis (#4041) üzenetére


Predator2
addikt

Motorozáshoz melyik a jobb választás?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#4044) jano_77 válasza jano_77 (#4042) üzenetére


jano_77
nagyúr

EKEN H9R kamera mennyire vállalható, mennyire használható arra amire szeretném vagyis napi autózás, bringa, görkori (siakon)? Esetleg H9S jobb?

Esetleg EKEN Alfawise V50 Pro? (EU raktárból 45K-ért elfogadható, jó gép?) - esetleg ThiEYE T5 Pro vagy SJCAM SJ8 Air Sport jobb választás lehet? Más alternatíva? :F

:R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#4045) tutis válasza Predator2 (#4043) üzenetére


tutis
őstag

V50X. olcsóbb is, és jobb a stabilitása, nem lesz annyira rázkódásos a kép

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#4046) jano_77


jano_77
nagyúr

Megér 24K-al többet a ThiEYE T5 Pro az EKEN H9R-hez képest?
Pls, ha olvassátok és tudtok segíteni tegyétek meg, mert volna most egy vételi lehetőségem, de nem szeretném elkapkodni a dolgot. :F
Köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#4047) -szabi- válasza jano_77 (#4046) üzenetére


-szabi-
őstag

A kettő kamera szerintem nem egy kategória és ezt az ár is tükrözi.
T5 Pro-t ennyiért meg drágállom.
Korábban már linkelt videónak a végén azt állítja az ember, hogy v50x jobb és olcsóbb.
Eken nem tudom milyen minőséget képvisel, állítólag 4k-t felskálázza, én nem venném meg.
Most vennék akkor v50x lenne a választásom olcsóbb, mint T5 Pro.

Ha valaki bevállalja az ismeretlent aztán bejön a topikba és beszámol róla annyival gyarapodik a kollektív tudás.
Enélkül marad amiről olvasni, teszteket nézni lehet.
Akaso v50x azért kerül elő gyakran a topikban mert sok teszt érhető el róla.
Abba az irányba megyünk ahol sok a tapasztalat, vélemény.
Viszont ez sem garancia mindenre, korábban beszéltük néhány youtube teszt érdekes véleménnyel zárul.

(#4048) jano_77 válasza tutis (#4041) üzenetére


jano_77
nagyúr

Az alapján a teszt videó alapján ahol az elite-v50pro-v50x hasonlították össze a mikrofonja az 50pro a legjobb. Már ha vkinek az is számít mert esetleg webcam-ként is használni szeretné. Ezek csak külföldi rendelessel érthetőek el? Van esetleg most akció/kupon rájuk vhol? :F :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#4049) csoola


csoola
tag

Megjött ma a V50X-em, egyelőre tetszik, hosszabb tesztelésnek nem vetettem alá, mert nincs most igazából időm rá. Később majd sisakra fogom applikálni és ha összerakok valami nézhető videót, akkor linkelem.
Rendeltem hozzá aliról egy gyári külső mikrofont 8 dollárért, viszont a tokban ez most lett nyilvánvaló, hogy nem fog működni (tok nélkül félek, hogy egy becsapódó bogár, vagy egy kisebb kavics könnyen kivégezheti az objektívet). A tervem az, hogy veszek még egy ilyen strapabíró tokot neki, aztán kifaragom ott, ahol megy bele a mikrofon/töltő, a gond az, hogy sehol nem találok V50X-hez ilyen tokot, a másik V50-eken pedig nem ugyanott van az előlapi gomb.
Ahogy néztem, talán a Brave 4 és EK7000 Pro tokjai pont ilyenek, de erősítsetek meg, vagy cáfoljatok, ha tudtok. Ha esetleg tudtok olyan helyet, ahonnan olcsón szerezhetek egyet, az még nagyobb segítség.
Ja és láttam több helyen, hogy a rögzítéshez használt gyári hosszú, fekete, kézzel tekerhető csavarokat sima kisebbre cserélik, ilyet találok sima csavarboltban, vagy esetleg speckó helyen érdemes keresni?

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#4050) Predator2 válasza tutis (#4045) üzenetére


Predator2
addikt

Hol érdemes most V50X-et vásárolni (ahol jó árban van, és van garancia is)? Nem sürgős, így ha van valahol valami akció akkor lecsapnék rá.

Üdv

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.