Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1899) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Az én teljesen más gyártó termékének stabija nem mossa el a részleteket. Ez inkább feldolgozó rendszer probléma. A Gimbal azért egy kicsit más, mint egy képstabi! Jóféle használata megkönnyíti az ember életét. Sajnos nekem nincs, de próbáltam és rendkívül jó használni. Abból is van jó és kevésbé jó. A képstabi messze elmarad tőle

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1902) adoks válasza AMDaZERG_1 (#1896) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen, nekem megfelel a minősége. Van mihez hasonlítanom, mert van egy profi videós ismerősöm, aki DSLR-el videózik és Gopro-t használ vágóképekhez. Neki is az a véleménye hogy korrekt képe van az Ekennek. Az ő véleményére többet adok mint a tiedre.
Mielőtt megvettem rengeteg tesztet végig olvastam, rengeteg videót végignéztem. Sehol nem fikázzák így mint itt egy páran teszitek. Mindenhol az SJ-4000 lehetséges alternatívájaként kezelik. Van amiben az Eken jobb van amiben az SJ-4000. Továbbra is azt mondom, bőven megéri az árát, és sok kétszer drágábbal is felveszi a versenyt.

De mindegy itt ti leírtátok, és senki más véleménye nem számít.

(#1903) AMDaZERG_1 válasza adoks (#1902) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Nincs azzal baj, hogy nem adsz a véleményemre, sőt! Profi fotósra hivatkozni... Azzal sincs baj, hogy neked az Eken tökéletes, de ahogy azt már már egekbe dicséred mulatságos, de egyetlen elfogadható minőségű videóval nem tudod alátámasztani remek képességeit. Nekem nincs miért szidnom, mert szerencsére nem vettem Eken terméket. Azonban melyik az a kamera, amire azt írod kétszer drágább és azzal is felveszi a versenyt? Máshol nem fikázzák... jah, és biztos valami nagy szakik, ugye?! Tudok én olyan forumot, ahol a kezdő is tudósnak minősül, pedig sokan már néhány év tapasztalattal rendelkeznek. Nem kezdek bele hasonlatok írásába, mert mondhatni értelmetlen, és hidd el, most sem téged akarlak befolyásolni, hogy gondolja át az Eken megvásárlását, hanem akit arról akarsz meggyőzni, hogy ennyiért milyen jó. Pedig egyáltalán nem jó! Inkább várni kell és olyat venni, ami használható még, ha drágább is, de az, hogy azért veszi meg valaki, mert olcsó... Később úgyis rádöbben mégsem volt jó vásár. Persze van olyan, amihez kielégítő a tudása, de az nem minőség igénye téma. Az idő már ezt a minőséget tulhaladta. No, és a profi fotósra vissza is termék. A profi fotóst mi különbözteti meg a hétköznapi hobbi fotóstól? Van "profi" fotós ismerősöm, de meg fogsz lepődni sok profi fotós ismerősöm van😁 sokuk nincsenek annyira jók, mint sok hétköznapi fotós. No, én egyáltalán nem akarom, hogy adj a véleményemre, de aki Eken terméket tervez venni nézzen meg egy olyan kamerát is, ami lehet drágább, de a vele készült videót nem úgy mutatja be ismerőseinek "a minőséget ne nézd" jaj, hányszor hallottam már ilyet 😂, de egy videóban leginkább azt nézzük, nem!? Zenehallgatásnál sem az énekesnő feneke a lényeg, szerinetm.
SJ4000 hé! Tudtommal van újabb, jobb SJ-ből

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1904) StLui válasza AMDaZERG_1 (#1903) üzenetére


StLui
veterán

Rossz a hasonlat, sportkameránál az akció a lényeg: mekkorát ugrottál, hogy raktad a deszkát, bringát közben, vagy pl tegnap a teniszezésemet vettem föl és tanultam belőle (elég elkeserítő volt :D ) 20-30 fős bringás csapatból mindenki örült a felvételnek, megosztották, lelkendeztek. Senkit nem érdekelt a minőség. Szerintem ilyeneket nagyrészt telefonon néznek meg, és minden kép, videó lehet szép, csak elég kicsi képernyő kell hozzá :D Kiviszed ezeket a kis vackokat, lehet a második körben ripityára töröd, akarja félteni a fene. Egyedül ami számítana az az fps, és felbontás, lehessen lassítani, és kivágni a képből.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1905) AMDaZERG_1 válasza StLui (#1904) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Amit írtál jogos, vagyis arra az esetre, ha azt egy mobiltelefon képernyőjén nézi az ember, de körömben nem ez a jellemző. Aki kíváncsi is az azért megnézi nagyban, vagyis ott nyeri el igazán értelmét a minőség, élvezet.
Ahogy az életnek, úgy a művészetnek is nagyot esett minősége. Arra tényleg jó, hogy na ott így ugrattam, ott meg akkorát estem, hogy ihaj. De a minőség akkor sincs jelen, mert én pl videót, képeket nem szokásom minősíteni. Láttam, ok, de, ha kíváncsi is vagyok a felvételre azt azért nagyban nézem meg.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1906) adoks válasza AMDaZERG_1 (#1903) üzenetére


adoks
aktív tag

Hol dícsértem egekbe??? Légyszíves mutass 1 ilyen hozzászólást!!! Mindig azt írtam megéri az árát, soha egyetlen alkalommal sem dícsértem az egekbe.

Eddig ahány embernek mutattam a felvételeket mindenkinek tetszett, fogalmuk sem volt róla mivel készült.

Mivel veszi fel a versenyt ami kétszer annyiba kerül?
SJ M10, M20 csak így hirtelen.

Profi számomra attól valaki, hogy abból él. És hidd el kurva jól megél belőle, ergo biztos nem csinálja rosszul. Ismerem a munkásságát kb. 20 éve. Ezzel szemben te egy névtelenül vagdalkozó senki vagy.

[ Szerkesztve ]

(#1907) AMDaZERG_1 válasza adoks (#1906) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ok, nem

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1908) Warter válasza adoks (#1906) üzenetére


Warter
őstag

Hol kerul 2x annyiba? 22-ert vettem M20-at... lehet venni eredeti H9-et 11-ert?

(#1909) adoks válasza Warter (#1908) üzenetére


adoks
aktív tag

Majdnem, 12-ért most rendeltem kollégámnak. Banggood/Európai raktár.

Ui. : bocs, közben még olcsóbb lett :) Már 10e alatt van :)

[ Szerkesztve ]

(#1910) AMDaZERG_1 válasza adoks (#1909) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Na, lassan eléri az ára a minőségét :D
Így tényleg ajánlanám másnak is!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1911) adoks válasza AMDaZERG_1 (#1910) üzenetére


adoks
aktív tag

Mindig is olcsó volt. Én 14e-t vettem távval. Mindig ezért ajánlottam. Ennyiért semmi más nincs. Az SJ-4000 minimum 20-22 és semmivel sem jobb. Tisztában van vele mindenki, hogy rengeteg jobb kamera van, de ez az Olcsó kamerák topikja. Aki ide jön tanácsot kérni hogy mit vegyen, nem 40-50ezres vagy drágább kamerákat akar venni. Viszont látni sok hirdetést totál NoName kamerákról 15e környékén, amikben viszont van egy 0.8 vagy 1.2 megapixeles érzékelő , na sokan erre rákattannak mert a facebookon szembe jön a hirdetés, aztán jön az igazi koppanás.

[ Szerkesztve ]

(#1912) AMDaZERG_1 válasza adoks (#1911) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ok, de GoPro alternatívák is ott van a címben.
~10ezres kategóriának végülis azt mondom ok.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#1913) StLui válasza M@rdel (#1894) üzenetére


StLui
veterán

Mai edzést és az oda utat felvettem, most vágtam és megy a renderelés, kíváncsi vagyok én is milyen lesz, nyersen nem néztem mert mindenképpen forgatni kell a képet szoftverrel ha fejjel lefelé veszel a kamerával, és nem volt kedvem egy fejenálló videót nézegetni :D (Eken ezt pl tudja, menüben beállítom és kész) Mellkaspánton csak fejjel lefelé tudom normálisan rögzíteni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1914) M@rdel válasza StLui (#1913) üzenetére


M@rdel
őstag

Feliratkoztam a csatornádra! De azért jelezd ha fent lesz! :R

(#1915) StLui válasza M@rdel (#1914) üzenetére


StLui
veterán

Akkor ez jó nap, 50 %-os növekedés :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1916) StLui válasza M@rdel (#1914) üzenetére


StLui
veterán

Most töltöm fel, be is rakom a linket ide.
1080p60fps-sel vettem föl, EIS bekapcsolva, internet 1080p-ben rendereltem, és megnöveltem a bitrátát a maxot és az átlagost is duplájára mint az alapbeállítás, csak vágtam, mást nem csináltam vele (és megfordítottam). 9. perctől látványos a párásodás, eddig ezel nem volt gondom, biztos mert most kameráztam hűvösben először, és itt széthullott az EIS szerintem, katasztrófális lett. Megnéztem most direktben a renderelt fájlt, kíváncsi vagyok milyen lesz YT-on keresztül. Csinálok majd 4K-t is valamikor. Na majd megszakértitek, nyugodtan jöhet hideg, meleg, nem veszem a lelkemre ha gyengének tartjátok a kamera képességeit! A fantasztikus bringázásomat persze nem érheti kritika! :DD

video

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1917) StLui válasza StLui (#1916) üzenetére


StLui
veterán

viszont most belenéztem az eken-nel készült videókba, (úgy éreztem nincs nagy előrelépés), bazi nagyot simított a ThiEye-ban az EIS, szinte nézhetetlen a folyamatos remegéstől a másik után az eken felvétele

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1918) adoks válasza StLui (#1916) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez nagyon szép. Mármint a video :)

(#1919) adoks válasza StLui (#1916) üzenetére


adoks
aktív tag

Ez a Thieye T5e? Vagy melyik?

(#1920) StLui válasza adoks (#1919) üzenetére


StLui
veterán

Igen az! Most tényleg jónak gondolod a videót minőségre?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1921) adoks válasza StLui (#1920) üzenetére


adoks
aktív tag

Csak telón néztem egyelőre, délután otthon megnézem nagyban is. Az feltűnt nekem is hogy a stabi szépen kisimítja a rezgéseket.

[ Szerkesztve ]

(#1922) StLui válasza adoks (#1921) üzenetére


StLui
veterán

YT tömörítés nélkül a teljes videó és egy nyers részlet google drive-ra feltöltve
Csak letölteni van értelme szerintem, online megnézni nincs, mert akkor ugyanúgy tömörít.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1923) adoks válasza StLui (#1922) üzenetére


adoks
aktív tag

Igen, ha nem töltöd le talán rosszabb is mint a YT.

(#1924) dugesz77


dugesz77
őstag

Most jött ki egy egész jó teszt itt pont összenézik az EIS teljesítményeket. Tényleg egész jó a ThiEYE de a Xiaomi brutál mit kisimít (azért az árért el is várható).
Én is elégedett vagyok a ThiEYE -vel a párásodás sajnos nálam is jelentkezett. Kéne hozzá venni egy másik tokot amit apró fúróval megfurkálni(0,5- 1mm lyukak mondjuk),hogy megvédje az eséstől,plusz ott a felfogatás de kicsit szellőzzön,ha meg tényleg kell a vízállóság akkor menne rá a másik érintetlen tok. Vagy van valami direkt ilyesmi tok?

[ Szerkesztve ]

(#1925) M@rdel válasza StLui (#1916) üzenetére


M@rdel
őstag

Tetszik! :K
Már az Eken-nél feltűnt, hogy az itthoni felvételek szebbek.
Itt összehasonlítva a tömörítetlen anyaggal látszik, hogy mennyit elvesz a konvertálás.
De ez a kamera, már tényleg nem egy súlycsoport az Eken-el! :D
Mennyi a FOV ennél? mert elég visszafogott a hordósodása

Szerk:
közben rájöttem 170

[ Szerkesztve ]

(#1926) llaszlo


llaszlo
veterán

Hátha ez valakit érdekel. Akciósan 23.79 USD
[link]

(#1927) adoks válasza StLui (#1922) üzenetére


adoks
aktív tag

Megnéztem nagyban is, és változott a véleményem(letöltöttem).
Megállítva bárhol a videót iszonyatosan mosott a kép, alig van rajta éles rész. Gondolom ez a stabi miatt van, de ha ilyen a stabi akkor nem látom sok értelmét.

(#1928) StLui válasza adoks (#1927) üzenetére


StLui
veterán

Igen megállítva bazi csúnya, bár régen tévés topicban azt mondták nem szabad videó minőséget állóképen vizsgálni, értelmetlen, ez eszembe jutott az után is, hogy itt leszóltuk a másik kamerát is az általam kimentett képek alapján. Elsőre azt láttam, hogy EKEN-hez képest szinte nincs változás, majd megnéztem újra egy EKEN felvételt, és kiderült számomra , hogy sokkal nyugodtabb a mozgókép, stabilabb a ThiEye mint az EKEN. Valószínű a stabi okozza szerintem is, de csinálok majd 4K-t is, azon nem megy alapból sem, kiváncsi leszek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1929) M@rdel válasza adoks (#1927) üzenetére


M@rdel
őstag

Megnéztem, többször megállítottam, van amikor olyan, van amikor nem.
Viszont a videó minősége szerintem egyértelműen jó.
Csak a nyakam fájdult meg! :D

(#1930) adoks válasza M@rdel (#1929) üzenetére


adoks
aktív tag

Nem mondom, hogy kockánként néztem, de én ahányszor megállítottam mindenhol mosott volt.
Egyedül középen volt viszonylag éles.
Engem egyelőre nem győzött meg.

StLui, látom hogy ez 1080/30fps. 1080/60-al nem próbáltad? Az biztos jobb eredményt hozna. Én az Ekent csak úgy használom.

[ Szerkesztve ]

(#1931) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Xiaomi Yi 4k -val lehet bluetooth-on keresztül képet felrakni a számítógépre?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1932) M@rdel válasza adoks (#1930) üzenetére


M@rdel
őstag

Nekem még mindig tetszik a ThiEye. :K

Egyébként az Ekent én is 1080/60 használom.

(#1933) StLui válasza adoks (#1930) üzenetére


StLui
veterán

elvileg azt akartam beállítani :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1934) M@rdel válasza StLui (#1933) üzenetére


M@rdel
őstag

Nekem a VLC annyit is ír!

Képkockasebesség: 59.940059

(#1935) adoks válasza M@rdel (#1934) üzenetére


adoks
aktív tag

Nekem BS player 30-at ír.

(#1936) adoks válasza M@rdel (#1934) üzenetére


adoks
aktív tag

Biztos, hogy ugyanarról a videóról beszélünk?

Nekem a win fájl infó is 29.xxx akármennyit ír és a VLC is, valamint telón a BS player is.

Szerk. közben letöltöttem a "nyers részletet is" az valóban 60fps.

StLui akkor most hogy is van ez? A 60fps sokkal szebb, de a teljes videó hogy lett 30fps?

[ Szerkesztve ]

(#1937) StLui válasza adoks (#1936) üzenetére


StLui
veterán

megvan, úgy, hogy a rendereléshez amit használtam "internet HD 1080p" sablont a sony vegasban, nem vettem észre, hogy csak 30fps, sajnos még nagyon rutintalan vagyok ezen a téren. :U

most nézegetem a beállításokat, nem tudom 60p-re állítani

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1938) adoks válasza StLui (#1937) üzenetére


adoks
aktív tag

OK, de a lényeg hogy a 60fps eredeti fájl az tényleg tök jó minőségű.
Csak én direkt a nagyobbat töltöttem le, mert én is szoktam ezen az úton bringázni néha (nem ilyen tempóban :) ) és kíváncsi voltam a videóra.

[ Szerkesztve ]

(#1939) StLui válasza adoks (#1938) üzenetére


StLui
veterán

megtaláltam mibe kell mentenem, most tesztelem, hevc,és ez 59p, mint az eredeti, kíváncsi vagyok milyen lesz, YT-ra feltöltve is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1940) StLui válasza StLui (#1939) üzenetére


StLui
veterán

viszont így 1,5 óra helyett 4 óra körüli az idő mire elkészül :Y

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1941) StLui válasza StLui (#1940) üzenetére


StLui
veterán

60p-s változat, akinek van kedve mondjon véleményt róla, megéri a négyszeres renderelési időt? 30-ról 60p-re növekedett a felvétel, de jóval kisebb méretű lett. A vége a vágásnak nem lett mentve, így ez kicsit rövidebb videó. Nekem csak picit tűnik jobbnak, de továbbra is sokkal gyengébb a nyers videónál, és én is csak YT-on tudtam még megnézni, nem vitte a mov fájl a lejátszóm.
szerk: KODI-val lejátszottam, sokkal jobba képminőség mint YT-ra feltöltve.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1942) adoks válasza StLui (#1941) üzenetére


adoks
aktív tag

Nem teljesen értem, hogy miért van szükség konvertálásra?
Gondolod hogy így jobb a minőség mintha a YT tömöríti?

(#1943) StLui válasza adoks (#1942) üzenetére


StLui
veterán

Ha valamit csinálok a videóval, vágni mindenképpen kell, akkor csak rendereléssel tudom menteni az anyagot, és nem találtam olyat hogy megtartható most az eredeti formátumot, de nincs is gond most már a minőséggel, csak ha feltöltöm.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1944) adoks válasza StLui (#1943) üzenetére


adoks
aktív tag

Wondershare Filmora-t használok, ott ha csak vágom, pár perc alatt kész. Persze hossz, és gép függő a dolog.

(#1945) StLui válasza adoks (#1944) üzenetére


StLui
veterán

gyorsan ránéztem nagyon jó kis egyszerű proginak tűnik, lehet vele megforgatni a fejen álló videót?
Mert sajna ami a ThiEye-ból kijön az mind ilyen lesz, mert mellkaspánton csak így tudom rögzíteni, és ebben a kamerában nincs erre állítási lehetőség!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1946) adoks válasza StLui (#1945) üzenetére


adoks
aktív tag

A forgatást nem tudja :(
Arra viszont a leggyorsabb szerintem a VirtualDub.
Pár kattintás az egész.

(#1947) StLui válasza adoks (#1946) üzenetére


StLui
veterán

VD nagyon kínai, amit sikerült letöltenem az nem ismeri a kamera által készített fájlokat, se amiket már konvertáltam. Itt meg fogalmam sincs már mi micsoda

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1948) StLui válasza StLui (#1947) üzenetére


StLui
veterán

Hú ez program kiakasztott ennyit szenvedni és semmire nem jutok, csak telepitek össze-vissza, de semmit nem ismer fel mégsem :(

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1949) zozy84


zozy84
senior tag

Végre kipróbáltam az M20at. :D
Próbálok majd mutatni videót de nagy tempónál nem tiszta a kép. Lassúnál nagyon szép. Gondolom a rezonanciától. Lehet vele kezdeni valamit?

(#1950) zozy84


zozy84
senior tag

A felvételt átmásoltam a laptopomra és szaggat meg akad. Ez a 10 éves laptopom miatt van vagy a felvétellel van valami?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.