Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) Rodzser Mór válasza galervin93 (#4800) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Pár hozzászólással feljebb írtam #4787-ben: DJI Osmo Action 3,
Úgy emlékszem, kapni hozzá mikrofonadaptert, ha nem lenne megfelelő a beépített mikrofon. Nézzél róla teszteket a youtoube-on, az sokat tud segíteni.

A 4K videóknak én személyszerint nem sok létjogosultságát látom. Brutál memóriakártya kell hozzá és brutál számítógép, amivel szerkeszted. Továbbá lejátszani is 4K-s tévé kell hozzá.
Az emberi szem állítólag nem is tudja megkülönböztetni 3 méter távolságból a 4K-s képet. Persze ha baromi nagy képtálójú a tévé, ott már észrevezhető a különbség.

(#4802) Gaborkik válasza galervin93 (#4800) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Ez már egy új GoPro - DJI Action árkategória, tudják is amit keresel. A GoPro topicban több infót találhatsz róluk.

(#4803) galervin93


galervin93
őstag

Köszi srácok, így már el tudok indulni a nézelődésben!

Az 1080p-t már nagyon karcsúnak érzem így 2024-ben, amikor a telefonok is brutál felbontással vannak és az otthoni TV-k is simán tudják az UHD/4k-t. Persze nyilván inkább egy patent fhd mint egy fostalicska-interpolált 4k, de ahogy nézem az általatok ajánlott cuccoknál már azért nem kell az utóbbira számítani.
Asztali gépnél kb. mi az a szint, amit be kellene lőni szerkesztéshez? Valszeg csak egyszerű vágás/darabolás majd összefűzés lenne amúgy, nem tervezek moziélményt, effekteket stb., gyak. nyers, életszerű-szagú videókat készítenék. Prociból mi kell, sok mag/szál, vagy inkább magasabb teljesítmény/mag? Gondolom sok DRAM és egy 6-8 gigás VGA sem ártana...?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#4804) Rodzser Mór válasza galervin93 (#4803) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

De ha nem látsz különbséget a 4K-s tévés élmény és az 1080p élmény között, akkor semmi nem szól a 4K felvétel mellett.

Nem tudom, milyen gép kell hozzá, mert nem szerkesztek 4K-s felvételt. De valószínű, hogy bármit is csinálsz a szerkesztőben, újra fogja kódolni a program az egészet. Olyan gép kell hozzá, ami tudja hardveresen a H.265 kódolást. Ezt a mai alapgépek is tudják.
Szerintem érdemes a videószerkesztő topikban erről érdeklődni.
Videószerkesztés

De az a sejtésem, hogy elég combos gép kell hozzá processzor és memória terén is.

(#4805) Gaborkik válasza galervin93 (#4803) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Ezeknél valóban a 4k60fps simán megy, nincs interpolálás. Én Youtube miatt dolgozok 4k-ban, így jobb codecet kap a videó és jobb minőségben jelenik meg. Nálam i7 9700, 16Gb ram, rx 5700 8Gb VGA gördülékenyen viszi a vágást. A tragédia a végső exportálás/ renderelés, ott 15perces 4k videó nagy bitrátán 1 óra kb.

(#4806) galervin93 válasza Gaborkik (#4805) üzenetére


galervin93
őstag

Igen, youtubeon nagyon látványos tud lenni a különbség, de nyilván kell "anyag", amiből dolgozik az ember.
Vimeo szebb-jobb végeredménben, de nehezebb ott elérni a nézőket.
Köszi a gép ajánlást. Nem tervezek hatdcore júzer lenni, először csak kipróbálnám mi is ez, aztán meglátjuk tetszik-e, el tudok-e érni embereket vele stb.

Rodzser Mór
Pedig van különbség, nyilván csak megfelelő felbontású megjelenítőn érezhető. Speckós tartalmaknál és kellően nagy felbontású kijelzőnék akár már egérmozi (telefon) méretben is látható a különbség (eléggé rágerjedtem erre a témára, egyrészt mert végre fasza kijelzője van a telómnak, másrészt amikor én kezdtem digitális média tartalmakkal foglalkozni, még asztali gép volt meg maximum noti, FHD mindenre is elég volt; azóta sokat változott a világ, nagy felbontású, kitűnő minőségű megjelenítők a zsebben, az adatforgalom sem akadály már jó ideje stb.)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#4807) Gaborkik válasza galervin93 (#4806) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

2.7k jó középút lehet még. Jobb codec kevesebb erőforrás igény. Én csak megszívtam, mert a Gopro Hero 8 2.7k-ban volt szebb, viszont 10-re váltottam ahol a 4k jobb mint a 2.7k felvétel. 2.7k-hoz fele ilyen erős config is bőven elég. Illetve én Premiere Pro-ban csinálom, Davinchi lehet kevesebb erőforrást kér, de nekem nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#4808) Márton


Márton
nagyúr

Firefly 8S/SE akkuja nincs vkinek eladó? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4809) Donki Hóte válasza Márton (#4808) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy csomó típusú kamera akkuja kompatibilis vele, nekem van FireFly 8SE kamerám és a nagyon elterjedt EKEN H9R kamerám is, pont egyforma akku kell beléjük.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4810) Zsombor99


Zsombor99
csendes újonc

Olyan kis méretű kamerát keresek, ami:
‒ széles látóterű, ~170° körül
‒ strapabíró az USB portja
‒ nem csinál "olajfestményt" a kép pixeleiből, vagyis nem ilyenek a képek
‒ nem kell nagy felbontás, de 1920×1080 képméretet (és 720p videót) tudjon
‒ relatív olcsó
A kamerámnak kezd egyre jobban szétmenni a microUSB portja, emiatt egyre nehezebb tölteni, a microSD kártya pedig az előbb hülyült meg és semmisítette meg 3 nap képeit. ☹

[ Szerkesztve ]

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#4811) Rodzser Mór válasza Zsombor99 (#4810) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

170 fokos látószögő kamera létezik egyáltalán?
De ha van is ilyen, annak elggé nyomott, torz lehet a képe szerintem.

Az USB csatit lehet kímélni, ha rádugsz egy igen rövid kábelt, de lehet hosszú is persze, ahogy igény van rá. És ennek a kábelnek a végéhez (ami anya) csatlakoztatod, amit egyébként a kamera USB csatlakozójára dugnál.

[ Szerkesztve ]

(#4812) Zsombor99 válasza Rodzser Mór (#4811) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

A kamerám ~170° látószögű, legalábbis papíron annyi, 1920×1080 felbontásra beállítva egyáltalán nem torzítja, ez a kép is jól mutatja. Egy igen csak kontakthibás microUSB csatlakozót már hiába védenék bármivel is, annak már majdnem annyi.
Tudtok valamit javasolni a felsorolt szempontjaim alapján, amire lecserélhetném?

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#4813) bresnyev


bresnyev
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok az akciókamerák világában, viszont most jutottam el oda, hogy szeretnék egyet venni. Főleg nyaralásokon sznorkelezéshez, ill. síeléskor használnám.
Első gondolatra azt mondanám, hogy FullHD elegendő lenne számomra felvételeknél.

Nézegetem most, hogy mik vannak és eddig ezeket néztem:
- GoPro Hero 12
- DJI Osmo Action 4
- DJI Osmo Action 3

Minél több videót nézek ezekről, annál bizonytalanabb vagyok. A GoPro 12-ért sokallom az árát és sokan javasolják a DJI 4-et, de ott nem tudom mennyire lenne zavaró a 40 cm minimum fókusz távolság és a 10 Mpixeles képel. Persze nagyon vonzó a nagyobb szenzor és így rosszabb vényviszonyoknál is lehet használni.
Illetve már most olyan youtube videót is néztem, hogy a DJI 3-nál amúgy nem sokkal jobb a DJI 4.
Tudtok ebben esetleg segíteni, hogy a fentiek alapján hogyan érdemes dönteni? A képstabilizálás gondolom mindegyikben jó már, de nem tudom pl. a DJI 4 képe a 10 bit-es színteljesítmény miatt tényleg megéri-e?
Tudom nehéz így, de sajnos én magam sem tudom ilyenkor mit érdemes figyelni. Azt se tudom érdemes-e megvenni egy Lamax-ot pl, ezért gondolkoztam a fentieken.

Vagy tudtok esetleg ajánlani más akciókamerát?

Előre is köszi!

(#4814) Donki Hóte válasza bresnyev (#4813) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a te topikod :K

Az olcsó kínai akciókamerák sosem tudnak sem szenzorban, sem optikában, sem szoftverben olyat nyújtani, mint a GoPro/DJI cégek.

Ezt saját magamon próbáltam, először vettem olcsó kínai kamerát, aztán drágábbat, aztán megvettem a DJI OSMO Action4 kamerát :R

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4815) Rodzser Mór válasza bresnyev (#4813) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nem tudom, hogy milyen Lamaxot néztél, de esélyes, hogy a legjobb kamerájuk is eléggé le van maradva a Goprotól és Osmo Action-től.
Kérdés az is mennyi pénz van rá, árban is van azért jócskán különbség.
Szerintem a DJI Osmo Action 3-mal nem nyúlsz mellé, most 101.000 Ft-ért mutatja az árukereső.hu.
Érdemes youtubeon tesztvideókat nézni a döntés meghozatalához.

(#4816) vlevi válasza Donki Hóte (#4814) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én most vettem egy Sjcam Sj11 Active kamerát, mert bangood-on 40ezer környékére jóárasították.
Annál többet szerintem nem ér.
4k30fps-t tud, illetve kisebb felbontáson nagyobb képkocka sebességet is. De legalább 4K-ban is megy a képstabi. 150°körüli látószöge van, és van benne digit zoom. De csak akkor, ha nem használod a képstabit...
Sajnos gomb az csak egyetlen egy van rajta, azzal kapcsolod be és ki a kamerát, indítod, és állítod a felvételt. Ez nekem azért körülményes, mert általában a kijelző kikapcsol pár perc után, és, ha nincs felvétel, akkor a kamera is. Ha megnyomod az egy darab gombot, akkor nem tudod, hogy csak a kijelző volt-e kikapcsolva, és most bekapcsolja-e a kijelzőt, és vajon el indította-e a felvételt, vagy a kamer kapcsol-e be?
Az, hogy megy-e a felvétel, a hátsó kijelzőn látszana, de napsütésben ezeket nehezen lehet látni, ráadásul nagyon apróak a feliratok.
Amúgy egynek elmegy. Nem egy Hero10 (12), nem egy DJI 3-as, de nagyjából fel lehet ismerni, hogy merre jártam akkor, amikor a felvétel készült.
Majd csinálok vele valami hosszabb videóanyagot, megpróbálom felrakni valahova.

Érdekes, hogy szenzor típusról semmi információt nem találtam róla, a YT videókban, pedig a dobozára rá van írva, hogy Sony IMX415
Nos, ez a szenzor 2019-es, és 8megapixeles, tehát, éppenhogy hozza a 4K videót.
De akkor mi a retket hazudnak a kínainak a 20megapixeles fényképpel?
Na, hát, igen, felskálázni én is fel tudnám, még akár MS painttal is, és, lehet, hogy nem lenne rosszabb a végeredmény.

(#4817) Rodzser Mór válasza vlevi (#4816) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ez az egygombos kezelés elég problémás a hallottak alapján.

Nem ad ki különböző hangokat a megnyomásakor, amiből tudni lehet, hogy éppen mit csinált a gomb magnyomása?

(#4818) vlevi válasza Rodzser Mór (#4817) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem figyeltem.
Valamit pittyeg, de nem tudom.
Az biztos, hogy pl. bicajozás közben nem tudsz arra figyelni, hogy milyen hangot adott ki.
A kijelzőjét meg nem látod.
Főleg, ha sisakra, vagy mellkasra van rögzítve :D

Mondjuk azt a wifis távirányítót még ki kéne próbálni.
[link]
[link]

Itt egy videó róla.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4819) Rodzser Mór válasza vlevi (#4818) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az biztos, hogy pl. bicajozás közben nem tudsz arra figyelni, hogy milyen hangot adott ki.


Miért ne tudnál rá figyelnu? Meg kell tanulni, hozzá kell szokni. Nem ördöngősség. De ha nem megy, akkor a led-et kell figyelni.
Csodálkoznék rajta, ha nem jelezné eltérő hangeffekttel a különböző funkciókat, de minimum a felvétel indítását és leállítását.

Egész jó képe van a videóban mutatott szerint. A stabilizálás is meglepően jó.

(#4820) StLui válasza Rodzser Mór (#4819) üzenetére


StLui
veterán

terepen, fák között kanyarogva, sziklakerten átvágva? Biztos a pittyegést figyelem, miközben csattog csörög minden :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4821) Rodzser Mór válasza StLui (#4820) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Olyankor a kamerádat sem fogod nyomogatni, úgyhogy nem is kell a pittyegést figyelni olyankor ;)

(#4822) vlevi válasza Rodzser Mór (#4819) üzenetére


vlevi
nagyúr

akkor a led-et kell figyelni
Elől van csak rajta LED :)

(#4823) vlevi válasza Rodzser Mór (#4821) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugyanolyant pittyen akkor is amikor megállítod, mint amikor elindul a felvétel.
Annyi van, hogy elöl a kék led elkezd lassan villogni, ha vesz, és az LCD kijelző bal felső sarkában pirosra vált a kamera piktogram.

Jó fényviszonyok között egész elfogadható képe van valóban, de amikor árnyékosabb helyre érsz, akkor elfogy, jön a képzaj, satöbbi.
Egy dolgot vettem észre, nem tudom, hogy kártya, vagy kodek (tud 265-öt is, állítólag) miatt, de időnként ugrik egyet a kép.
Még megnézem, hogy a 2k-s képe milyen.
Onedriveomra felraktam 2 videót, pár napig még otthagyom. Érdemesebb letölteni, és úgy nézni, mert streamelve a onedrive is lebutítja a képet.
Biciklizés a városban. [link]

Bocsának, macskásvideó :) [link]

(#4824) Rodzser Mór válasza vlevi (#4823) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Na ez furcsa, vagyis negatívum, hogy ugyanazt a hangot adja ki különböző eseményeknél.

4K-s videót én nem nézek meg, megfekteti a gépemet, meg nincs is 4K-s tévém.

Meg egyébként sem tartom jó öteltnek 4K-ban rögzíteni videót általánosságban.

[ Szerkesztve ]

(#4825) vlevi válasza Rodzser Mór (#4824) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megnézem majd a fullhd -t is.
Korábban úgy vettem észre, hogy valamiert ezek a kamerák az alacsonyabb felbontasokon rosszabb képet adnak.

(#4826) vlevi válasza Rodzser Mór (#4824) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az az igazság, hogy ma, bicajozás közben is figyeltem, de egyszerűen nem hallottam a pittyegést, a környezeti zajok (autóforgalom, stb ) mellett.
FullHD, 30fps, felhős ég mellett, h264 kódolással, sajnos kb kaputelefon minőségű a kép :( [link]
Ugyanekkor, 4k30fps, sokkal élvezhetőbb. Pedig én is FullHD monitoron nézem vissza, de az 1080 az inkább 480p-nek néz ki, és a 4K olyan, mint egy átlag FullHD.
[link]
Szikrázó napsütésben, tengerparton, ahol végtelen mennyiségű fény áll rendelkezésre, ott persze, hogy jobb a kép, de átlagos fényviszonyok mellett, szerintem továbbra sem az igazi.

Itt találtam egyébként egy összehasonlító videót, Hero8 vs SJ10Pro (az enyém SJ11 Active). Az SJ10Pro-nak 12Mpixeles szenzora van, az SJ11 Active csak 8Mpixel.
Mondjuk, az SJ10Pro ára is másfélszerese az SJ11Active-nak.
[link]

265 kódolást nem sikerült megnézni, mert lemerült az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#4827) vlevi válasza vlevi (#4826) üzenetére


vlevi
nagyúr

Meg annyi hozzá, hogy a videó beállításokat még nem néztem át, nagyjából gyári módban vettem fel mindent.
Fene tudja, zajszures, ISO, satöbbi, van jópár dolog, ami hatással van a kép minőségre.

(#4828) Rodzser Mór válasza vlevi (#4826) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Jé, le tudtam játszani a 4K-s videókat :)

Nocsak 4 bringás lány faszi nélkül, még ilyet sem láttam. :)

Ha bringa kormányára rakod a kamerát, akkor a függőleges irányú kis amplitudójú vibrációt talán az egyik legnehezebb stabilizálni. Próbáld meg mellkaspánttal.

Azt néztem a videóidnál, hogy a 4K-s felvétel bitrátája 27-34000kb/s.
A DJI Osmo Actionnek kb ennyi az 1080p-s rátája általánosságban H264-gyel.

Valószínűleg emiatt is tudta a gépem lejátszani, mert ezt a 34000 kb/s-t tudja kezelni.

Az 1080p-s videód bitrátája meg 8-9000 kb/s. Ehhez képest nem olyan rossz a felvétel.
Ahogy emlékszem, nekem egyik kamerám sem ment 16000 kb/s alá 1080p-nél.

Videószerkesztővel utómunkával lehet javítani a felvételeken, csak lehet hogy fél napot dolgozik vele a számítógép.

Az SJ10 Pro tesztje szerintem nem releváns, mondhatni nem sok köze van az SJ11 Acitve-hoz, mivel írod is, hogy más a szenzor és valószínűleg más alkatrészeiben is van eltérés, ahogy szoftveresen is.

[ Szerkesztve ]

(#4829) Rodzser Mór válasza vlevi (#4827) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Ezekkel is érdemes kísérletezni, hátha találsz egy jó beállítást.

Meg talán a H265-ös kódolást is érdemes kipróbálni. De az jobban megterheli a kameraprocesszort, jobban melegszik, hamarabb merül. Szerkesztésnél és lejátszásnál is izmosabb gép kell hozzá. De ezeket te is tudod, csak leírtam :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.