Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) DemonDani


DemonDani
addikt

Mit lehet tudni erről a Lamax X10-ről? Visszakerestem volna a topikban, de nem lettem okosabb, csak úgy előbukkant a semmiből. Létezik az, hogy ez nem kínai OEM termék lenne?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1102) Lac-coo válasza DemonDani (#1101) üzenetére


Lac-coo
őstag

Kinai oregasszonyok szerelik, osszetakolt dzzunkakon, majd rongyok kozott csempeszik be ....:)

(#1103) DemonDani válasza Lac-coo (#1102) üzenetére


DemonDani
addikt

Gratulálok. Látszik, hogy nem te adod a topic szellemi szintjét.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1104) motoflug


motoflug
őstag

SZiasztok!

Annp, pár hónapja, itteni ajánlásra, a megbízható Alis forrásból vettem egy EKEN H9R-t, ami azóta is teszi a dolgát rendesen. Most rámegyek a linkre, akkor már EKEN feliratos a kamera, az enyémen nincs felirat. Attól még eredeti? :F

(#1105) Rellind válasza motoflug (#1104) üzenetére


Rellind
senior tag

Ez egy jó kérdés. Állítólag ami 2016.aug.31 után készült azon van Eken felirat már. Ezt egy hozzászólásban olvastam Eken FB profilján. Illetve ezt írták nekem egy hasonló kérdésemre:
"Hi there, the H8 Plus currently do not have logo yet. The H9, H8R and H8 Pro now bare EKEN logo"

Én H8 Plust vettem.Azon végülis volt Eken felirat :D

[ Szerkesztve ]

(#1106) erik365 válasza motoflug (#1104) üzenetére


erik365
aktív tag

Milyen szotver van rajta? Csinálj már róla egy képet, úgy egyszerűbb megmondani.

1.4 T-jet M32

(#1107) abearar


abearar
újonc

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy sportkamerát, azonban nem vagyok benne a témában, nem tudom milyet érdemes vásárolni, megfizethető áron. Még 50-60 ezreket sem szeretnék költeni csak a kamerára magára. Nyilván nem tettem magasra a lécet, de így is talál az ember jó képminőségű kamerákat?
Városnézéshez használnám, hogy utána visszatudjam adni őket videó formájában, ezen kívül vízben használnám még.
Mikrofon egyáltalán nem számít, nem is használnám. Az hogy legyen kijelző vagy sem, nem igazán számít. Csak a képminőség számít igazán minden körülmények között, és a megfizethető ár. A válaszokat előre is köszönöm.

(#1108) kinaicuccok válasza Csabee. (#1087) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Honnét veszed hogy az SJ7 gyártása leállt?

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#1110) Lac-coo válasza kinaicuccok (#1108) üzenetére


Lac-coo
őstag

A forgalmazas allt le egy ideig.....
Azt mondjak olyan rossznak itelte meg a gyarto, hogy lealitotta a szallitast amig kijavitgatjak.
Mondjuk nekem tetszik a 4K videoja, az erintokepernyo viszont nem. FW meg olyan amilyen, majd javitjak, Lamaxnal ugyanez van , kezdetleges FW van meg azon is ...

(#1111) motoflug válasza erik365 (#1106) üzenetére


motoflug
őstag

Ezt irja:
ActionCam H9R
STD_EKXR
OD47RK_161018

(#1112) kinaicuccok válasza Lac-coo (#1110) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Akkor nekem szerencsém volt, október elején rendeltem meg, január végén, valszeg. az elsők között kaptam meg és hibátlan. Az eddig olvasott panaszok egyike sem jelentkezett nálam.

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#1113) erik365 válasza motoflug (#1111) üzenetére


erik365
aktív tag

Teljesen rendben van. ;)

1.4 T-jet M32

(#1114) mirai22


mirai22
csendes tag

Sziasztok!

Kamera vásárlás előtt vagyok. Valójában a fórum és az igényeim alapján született meg a döntés: Lamax x10.

De fele annyiért majdnem kapok egy hasonló kamerát : [link]. Mi lehet az oka, hogy fél áron van? Tudnátok kicsit segíteni?

Köszönöm!

(#1115) erikke17


erikke17
őstag

Üdv :)

Ilyennek szerintetek fel lehet kívülről fogatni autóra vagy halott ügy? :D [link]

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1116) Lac-coo válasza erikke17 (#1115) üzenetére


Lac-coo
őstag

Fel lehet csak valszeg le is fog razkodni, de bizni nem biznek benne az tuti ! :)

(#1117) Lac-coo válasza mirai22 (#1114) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nem ismerem de nekem valami nagyon kinainak tunik, muszaki adatokat sem talatam rola.

(#1118) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Üdv. mindenkinek!

Egy ideje én is próbálom megtalálni a számomra ideális kamerát, de a különböző videókat nézegetve, ellentmondó véleményeket olvasva, mindig elbizonytalanodok!

Amire nekem szükségem lenne:

- Max. 40E-ért (lehet külföldi beszerzés)
- 1080p / 60 fps-ben a legjobb képminőség (éles, részletes, kb. színhelyes és sötétben is még elfogadható kép)
- Jól működő képstabilizátor,
- Autós opció (csak annyi, hogy usb-s áramforrásra automatikusan bekapcsoljon)

Hangminőség, 4K, nagy aksi, sok tartozék, meg hasonlók nekem nem szempont. Vízálló tokot szeretnék csak hozzá, de azt akár külön is megvehetem, egyéb felfogatók nekem nem kellenek.

Amiket eddig néztem:

- Firefly 6S - Egész jó képminőség, de valószínűleg a giro miatt több videón is hullámzik a kép (nem tudom, hogy ezt javították-e az újabb fw-ben)
- Firefly 7S - Nem nagyon látok fejlődést a 6S-hez képest
- Soocoo C30 - valamivel gyengébb képminőség, mint az S6/S7-nél, de legalább nem hullámzik a kép
- GitUp Git2 - sokan dícsérik de nekem a képminősége nem túl meggyőző, elvesznek a részletek, stb... igazából egy EKEN H9-nek is jobb a képe szerintem (még akkor is ha a feldolgozás során húzza túl a részleteket), meg is venném, ha lenne benne giro
- SJ5000X - Szerintem túlértékelt és tudásához mérten drágább, mint a hozzá hasonló kamerák, pedig kb mindenben csak átlagosnak mondható. Nem az igazi a színhelyessége, dinamikában is elég gyenge, és részletességeben is elég gyenge.

Ezeket én persze mind csak videó tesztek alapján mondom, így ha valamit rosszul gondolok, kérem, hogy javítsatok ki nyugodtan, hiszen pont a valós tapasztalatokra lennék kíváncsi, illetve arra, hogy van-e egyéb alternatíva ebben a kategóriában. A fentiek közül alapvetően a Firefly 6S áll a hozám a legközelebb, de a hullámzás a videókban elég zavaró :(

Előre is köszönöm a segítségeteket ;)

(#1119) Tommmysun válasza mirai22 (#1114) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én pl semmi infót nem találok a szenzorról, és a képfeldolgozóról, a linkelt kameránál, innentől kezdve minden adatot eléggé fenntartásokkal kezelnék, illetve giro sincs benne, szemben a Lamax X10-el ..... szóval kb ezekért kerülhet kb a felébe!
Ha már olcsóbb alternatívát keresel, de nem kell a giro, akkor szerintem EKEN H9! Még annál is olcsóbb, amit linkeltél, de mégsem zsákbamacska, mert minden infót lehet róla tudni és elég sok teszt is van róla és ennyiért (kb 12-14E) ilyen képminőséggel szerintem kb. ajándék!

(#1120) motoflug válasza erik365 (#1113) üzenetére


motoflug
őstag

Egyébként ezt hogy lehet, és egyáltalán érdemes-e frissíteni? Mikor jönnek ki rá, és mik történnek a gépház alatt egy-egy frissítéssel?

(#1121) Attila444 válasza erikke17 (#1115) üzenetére


Attila444
aktív tag

Ez a fajta nagyon hasonlít az SJCAM autós szettjében lévőhöz, így elvileg bírnia kéne, de ha biztosra akarsz menni, akkor nagyobbat veszel.
[link]

(#1122) erikke17 válasza Attila444 (#1121) üzenetére


erikke17
őstag

Túl picinek tartom a tapadó korongot, csak mondom hátha valaki használta véletlenül külső felfogatásra. :)

Viszont ezeket néztem:

[link]
[link]

Az első szép nagy masszívnak tűnik, elég jó kiegészítők is vannak hozzá. A második picit kisebb viszont semmi kiegészítő nincs hozzá, csak a vákuum rész és nincs raktáron most :D

Találtam Ebayen egy háromlábút de licitálós elvitték előlem, holnap lesz egy másik aminek licitje lejár.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1123) Attila444 válasza erikke17 (#1122) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nézd meg amit linkeltem, ugyanakkora a tapadókorongja, mint az 1-esnek, ezért mondtam, hogy bírnia kéne.
Amit most linkeltél 1. az tuti bírni fogja, de kb ennyibe kerül itthon is.

(#1124) Tommmysun válasza Tommmysun (#1118) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Úgy látom túl komplikáltra sikerült a kérdésem :D !

Akkor kicsit szűkítem a kérdéskörömet :) ....: Arra lennék kíváncsi, hogy akinek van tapasztalata Firefly 6S/7S-el, szintén tapasztalta a "hullámzást" a videókban? Tippelem a képstabilizátor feldolgozási hibájából ered, de nem tudom, hogy az újabb firmwarek-ben ezt javították-e?

(#1125) Lac-coo válasza Tommmysun (#1124) üzenetére


Lac-coo
őstag

Jo lenne megnezni milyen hullamzas...:)

(#1126) Tommmysun válasza Lac-coo (#1125) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Otthonról majd linkelek videót (most munkahelyen vagyok, innen nem tudok), de igazából több videón is azt látom, amikor összevetik más kamerákkal, hogy alapvetően jobb képe lenne, mint a másik kameráknak, de amikor egyszerre mozgatják őket, akkor főleg pl épületeknél látható, hogy az egyenes vonalak a mozgatás alatt hullámoznak egy ideig és ezt csak a Firefly csinálja a mellette lévő kamerák rendre nem produkálják.

(#1127) Tommmysun válasza Lac-coo (#1125) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Pl. ebben a videóban, kb. 20 másodperctől kezdve többször is furán hullámoznak az épületek:

[link]

(#1128) erikke17 válasza Attila444 (#1123) üzenetére


erikke17
őstag

Az első amit linkeltem az tuti meg tartja az egy állat :D Viszont megpróbálom a háromlábút liciten megszerezni bagóért az volna a tuti :)

De ilyen szélvédőre valóval nem rizikózom inkább.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1129) Attila444 válasza erikke17 (#1128) üzenetére


Attila444
aktív tag

Melyik fajta 3 lábút nézted?

(#1130) erikke17 válasza Attila444 (#1129) üzenetére


erikke17
őstag

Ez a típus: [link]

Egész jónak néz ki, banggoodon korrekt áron találtam is :)
Esetleg valami negatív tapasztalt vele?

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1131) Lac-coo válasza Tommmysun (#1127) üzenetére


Lac-coo
őstag

Valami képfeldolgozási hiba lesz az, akár tényleg lehet a stabilizator is ...

(#1132) motoflug válasza erikke17 (#1130) üzenetére


motoflug
őstag

Ez tetszik. Én most egy steadycam tartón gondolkozom hozzá. ;]

(#1133) Sty01


Sty01
tag

Srácok,viszonylag olcsó vizaálló kamerát keresek Eken H9R és a Sj4000-röl egész jókat olvastam és a tesztvideók is egész meggyőzőék. Honnan érdemes rendelni a Sj4000-ret az allin már 20 $ alatt [link] is vannak kérdés hogy azt meg szabad-e venni? Az Eken-t a srác ebben a [link]videóban [link] az ebay-ról vette fel is rakta a linket ott 44 $-tól kapni bár az nem Wifis

[ Szerkesztve ]

(#1134) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg melyik akciókamerákhoz van win10 mobilra software? SJCAM-hez találtam, de eléggé fikázzák. Esetleg más alternatíva?
Köszi!

(#1135) DemonDani válasza Sty01 (#1133) üzenetére


DemonDani
addikt

Nehogy be vedd már, hogy 20 dollárért kapsz SJ4000-et. Vegyél megbízható forrásból Ekent. >> [link] Jó vásárlást, használd egészséggel.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1136) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Régóta szemezgetek különböző GoPro alternatívákkal.
Novemberben majdnem rászántam magam, hogy rendeljek egy Git2-t, de amikor hallottam, hogy jön a Git3 stb., úgy voltam vele inkább várok.
Azóta nézegettem már a Lamax x10-et is, de igazából úgy vagyok vele, hogy először valamelyik olcsóbb megoldást választanám - max 35K - mivel nem tudom mennyire használnám ki a kamerát stb.
Szóval továbbra is játszik a Git2, mellette még néztem az Eken H9-et és a SOOCOO C30-at.
Árban az Eken ugye fele a Gitupnak, viszont félek tőle, hogy a képstabilizátor hiánya zavaró lenne. A Soocoo árban a kettő között van, képstabilizátorral, de arról nem sok véleményt olvastam itt.
Melyiket ajánlanátok?

(#1137) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Kerékpározáshoz (nyáron szoktam gyaktan tekerni 50-100 km-eket) milyen kamerát ajánlanátok? Max 30-35k-ig. Annyi féle kamera van, hogy elveszek bennük...

(#1138) HAGYMAFA


HAGYMAFA
tag

Sziasztok!

Beszereztem egy sjcam sj4000+ kamerát, szeretném tölteni, bedugtam a számítógépbe ki van kapcsolva a kamera és csak egy piros lámpa világít. Ha feltöltött, akkor átvált zöldre? Vagy honnan tudom, ha már ok?

[ Szerkesztve ]

(#1139) laccczka


laccczka
tag

Az alábbi kettő kamera közül vacilálok:
-SJCAM SJ 4000 WiFi
-ConCorde SportCam X8 Plus WiFi

Mivel abszolút kezdő vagyok ezért még nem szeretnék nagy összeget befektetni egy komolyabb eszközbe.
Így a keretet 30.000 HUF-ban határoztam meg illetve most Magyarhonban akarom megvenni.

Tudom, hogy egyik sem egy GoPro így a kérdés a következő lenne:
-melyik a kevésbé trágya kamera?

Ha esetleg fontos lenne inkább motoron használnám.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#1140) poweradi válasza laccczka (#1139) üzenetére


poweradi
csendes tag

Szia!

Én is most tervezem megvenni az első ilyen kamerát és szintén legtöbbet motorra használnám!
Kicsit utána nézegettem a lehetőségeknek, vannak egész jó kamerák amiket itt is ajánlanak, de ha már veszek szeretném a legjobbat kihozni a befektetett pénzből...
Amit találtam az eddig is jól teljesítő ELE camok utódja amit már MGCOOL-nak hívnak és mostanában fog megjelenni az explorer 2-es kamerájuk ami már natív 4K30fps-t tuti, de lehet a 60-at is tudni fogja, mivel az egyik legjobb dolog szerintem amit tudni fog az a H.265-tömörítés ami sokkal kisebb méretű videókat eredményez jobb minőségben! Nincs még szükségem a 4K-ra viszont ebből kifolyólag 1080p-240et valószínűleg tudni fogja, amiből már elég szép lassításokat is lehet kivitelezni :D
A másik ami motoros szempontból nekem nagyon tetszik, hogy GPS adatokat is rögzít, tehát a videóra ki tudod tenni, hogy mennyivel mentél, merre mentél vmiféle útvonallal stb, ami nagyon tetszik! :DD

Úgyhogy én már nagyon várom, szerintem megéri majd a plusz pénzt az eddigi átlagos kínai kamerák mellett... bár kérdés, hogy mennyire lesz drága, ezeket a paramétereket látva :F

(#1141) Lac-coo válasza poweradi (#1140) üzenetére


Lac-coo
őstag

Mondjuk ez igy netto kamu szerintem.....4K 60 fps alatt meg a memoriakartya is behal, vagy kap egy olyan ultra alacsony bitratat, hogy kukaba valo video lesz belole. Max siman megduplaz minden kepkockat azt jovan.

(#1142) poweradi válasza Lac-coo (#1141) üzenetére


poweradi
csendes tag

Nem kamu, most jelent meg a YI 4K+ ami már az Ambarella H2 chip-el tudja ezeket, és itt viszont H.264-be tömörít csak, ezért írtam, hogy jobb lesz az mgcool mivel H.265-be kisebb fájlméretet eredményez, jobb minőségben. http://elproducente.com/elephone-mgcool-explorer-2-review-manual/

Ja hát a memóriakártyát YI-hez meg pl: Sandisk Extreme Pro U3 ajánlják.

(#1143) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Honnan érdemes most SJ4000-et venni?
Külföld is lehet, ha olcsóbb.
Köszönöm!

(#1144) Petyás válasza Petyás (#1143) üzenetére


Petyás
tag

(#1145) Lac-coo válasza poweradi (#1142) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat a fene tudja , egy ilyen kartya max tud 90 megat, a sima 4K 30 fps sel alapon 60 mega....

(#1146) popej23 válasza abearar (#1107) üzenetére


popej23
újonc

Szia!

Jó néhány kamerát használtam/teszteltem már. Véleményem szerint érdemes egy kicsit több -40-50 ezer Ft-ot- rászánni és ennyi pénzből már valóban jó képminőségű kamerát tudsz venni.
Ajánlom a GitUp Git1 modelljét, gyro ugyan nincs benne, de a kép minősége szerintem rendben van. Az SJCam-nek is van több modellje ilyen kategóriában. Én személy szerint itthonról vásárolnám (figyelve arra, hogy eredeti legyen a termék), lehet hogy kintről olcsóbb, de ha garanciális problémád van akkor a hazai forgalmazóval több esélyed van egyeztetni.

(#1147) popej23 válasza mirai22 (#1114) üzenetére


popej23
újonc

Szia!

Első probléma a belinkelt kamerával: köze sincs a 4K-hoz, max. interpolált lehet de az nem túl j képminőséget ad. Nekem egyből gyanús a leírásban szereplő mondat is: Méltó alternatívája a GoPro-nak.....
Jóindulattal nevezhető középkategóriás sportkamerának. Nem ajánlom, nem sok információ van róla.

(#1148) Szoles válasza Petyás (#1143) üzenetére


Szoles
senior tag

Szia! Én először itt néznék körül, leinformálható, értékelt eladók vannak általában, és akadnak jó vételek.
http://hardverapro.hu/aprok/foto_video/videokamerak/akciokamera

Én is itt vettem az enyémet, egy bő tízessel bolti ár alatt.

Külföldről én nem mernék sj4000-t, épp ebből van a legtöbb hamisítvány.

[ Szerkesztve ]

(#1149) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !
Melyik az a kis kamera, ami már tud rendes 4k-t 100 USD-ig ?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1150) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#1149) üzenetére


Gulyopapa
addikt

ThiEYE T5e.
Ez lesz. Igaz picit több, de ez legalább jó...
Vélemény?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.