Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) settenkex válasza maj-viktor (#150) üzenetére


settenkex
tag

Tudom, nekem is van sony... pl edigitalnál, ahol csak rendelésre...

Okosotthon: https://diysmarthome.hu

(#152) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

WayteQ HD1000W - ránézésre egy újabb SJ klón.
Bruttó 32ezer forint körül elérhető.

Feel Good Inc.

(#153) maj-viktor válasza Pompi (#152) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hmmm!
Mondjuk ezek a márkák mindig is tipikus átszitázott cumók voltak...
ALCOR - Wayteq - MyAudio, stb. ... még a dizájnra sem költenek, csak felszitázzák a saját logójukkal - márkájukként a "kínai szarokat"

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#154) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Na a Xiaomi is beszáll a bizniszbe. Xiaomi Yi Sport Camera
Specek alapján nem lesz ez rossz, 60fps@1080p, de slow motion is van 240fps@720p ami ütős ebben az árszegmensben, Ambarella A7LS proci, Sony szenzor, 64 dolláros ár. Nyamm.

Youtube vidi.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#155) fuze válasza Pompi (#154) üzenetére


fuze
őstag

A youtube vidi alapján elég gyatra a tömörítés. Értem én, hogy a YT még rátesz egy lapáttal, de ilyenkor még jobban kijönnek a nyers videó hibái. Persze lehet, hogy bénán konvertálták az összevágott videót, mert elég fura.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#156) sambenez válasza Pompi (#154) üzenetére


sambenez
addikt

Hol láttál 64$-os árat?
Itt 85$, de nincs semmilyen kiegészítő hozzá. Még egy vízálló tok sem. Ebben a formában elég nehéz akciókameraként használni.

(#157) HornedReaper válasza sambenez (#156) üzenetére


HornedReaper
senior tag

ibuygou még a megbízható xiaomi-bolt:
http://www.ibuygou.com/p-pre-order-xiaomi-yi-sports-camera-6620.html

Vízálló lehet alapból?! A lencse elé valóban jól jönne a védelem...

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#158) Pompi válasza sambenez (#156) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A hivatalos press release szerint 399 Yuan a Basic Edition ára, ami 0,16 körüli yuan - usd árfolyammal számolva 64 dollár lenne. Az engadget is ezt hozta le, én ott olvastam először. De sorolhatnám még a 64 dolláros híreket amúgy: The Verge, TNW, phoneArena

De akkor ezek szerint a valóság már mást mutat.

Feel Good Inc.

(#159) I3ence


I3ence
tag

Tegnap majdnem rendeltem egy SJ M10-et, aztán úgy voltam vele, várok még picit, de jól tettem :D

Ez alapján lehet jár mellé ház, mondjuk én a szelfibot nélküli verziót rendeltem, de majd kiderül :)

(#160) maj-viktor válasza Pompi (#154) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hmmm helyes Xiaomi-ék jó írányba mennek... lepipálni az Apple-t és Samsung-ot is okostelefon témában ár/minőség arányban a legjobb! Ott rohamos tempóban vesznek el az Apple/Samsung táborból potenciális vásárlókat.. OKKAL!

Múltkor már szemeztem IP camerájukkal... most akkor már sport kamera is... az ár / minőség függvény lesz, hogy letudja-e taszítani a SJCAM-ot, (SJ4000-SJ5000) ami lássuk be nagyon jó ár/minőséget ad (tartozékok is)

Szóval úgy érzem kicsit későn jöttek... de meg talán épp időben, hogy komoly szeletet kihasítsanak a sportkamera piacból (GoPro - Drift - SONY - SJCAM), ahogy komoly előretörésben is vannak az okostelefon piacon is

Ambarella chip kedvező... optimalizálássukkal nem lesz kétségem, hogy jóirányba csinálják (okostelefonjaikból ítélve), szóval hmm. meglátjuk mi sül ki (én pozitívat várok - látom)
Kevés tartozék mínusz pont sjcam-mala szemben, de ha ezt is GoPro tarozék kompatibilissé tesszük, mint pl. a SONY-t máris jó... (bár ja alapból nincs vízálló tok, már mínusz, az SJCAM és SONY esetén is ALAP, pedig a SONY sem viszi túlzásba a tartozékokat, épp mint a GoPro... komoly bevételi forrás az eredeti tartozékok a GoPro-nal és a SONY-nak)

Mondjuk ez az ocsmány szín nekem nagyon nem pálya... mondjuk megértem, hogy pl. "elveszés esetén", pl. hóba / vízbe... feltűnő! De akkor miért nem lehet már csak 1 szín, mondjuk csak a rikító sárga vagy rikító kék! (bár látom van csak fehér is)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#161) sambenez válasza I3ence (#159) üzenetére


sambenez
addikt

Várjuk a beszámolót. :DD

(#162) maj-viktor válasza I3ence (#159) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJ4000 - M10 esetén is van "tartozék nélküli verzió" persze olcsóbban... Xiaomi sajnos ahogy látom, alapból nem ad vízálló tokot sem

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#163) bartal996 válasza I3ence (#159) üzenetére


bartal996
tag

Mikor fog ez megjelenni, nincs még pontos dátum?

(#164) KoVee84 válasza Pompi (#158) üzenetére


KoVee84
senior tag

(#165) Pompi válasza KoVee84 (#164) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

És ezt most miért is linkelted nekem címezve? :F

Feel Good Inc.

(#166) KoVee84 válasza Pompi (#165) üzenetére


KoVee84
senior tag

reagáltam a 64 dolláros árra :DDD

pompi: jogos, feljebb nem tekertem :R

[ Szerkesztve ]

(#167) Pompi válasza KoVee84 (#166) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Kösz, de 85-90 dolláros linkek már volt, arra írtam amit.

Feel Good Inc.

(#168) Cindercone82


Cindercone82
tag

Üdv!
Én nemrég vásároltam egy G-Eye 2 márkájú sportkamerát a Decathlonba. Sokáig agyaltam hogy milyet vegyek, nem akartam sokat költeni. Az összehasonlító tesztek alapján jónak tűnt. 2 verzió érhető el, én az olcsóbbikat vettem ami csak 30 fps-t tud 1080p felbontásban. Egyébként az AEE Camea gyártja, de a neten úgy is rá lehet bukkanni hogy PNJ Cam. Elég massziv háza van és jók a tartozékok is hozzá. Már idő közben rendeltem a "kínai nagykerből" fej,mellkas,kormány és nyeregcső tartót. Tökéletesen teszi a dolgát, a képminősége árához képest kifogástalan. Meg vagyok vele eléged! Bátran ajánlom bárkinek! És 2 év garanciát vállal a Decathlon rá.
Ha valakit érdekel tudok mutatni teszt videót meg képet.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#169) KoVee84 válasza Cindercone82 (#168) üzenetére


KoVee84
senior tag

nem akartál sokat költeni? 45.000 b@azz :DDD
Sj4000 - 20k
Sony AS20 - 25k
SJ5000+ - 46k

(#170) Cindercone82 válasza KoVee84 (#169) üzenetére


Cindercone82
tag

34 volt az a 45...
De ha elolvasod amit írtam, és utánanézel akkor láthatod hogy 2 típus van.

"Minden bonyolult problémának van egy egyszerű, világos és rossz megoldása. "

(#171) dkaroly


dkaroly
csendes tag

Xiaoyi sports cam unboxing. [link]

[ Módosította: Pompi ]

(#172) nrk válasza dkaroly (#171) üzenetére


nrk
tag

Csoda, hogy töltőkábelt adtak hozzá. :D

Egyébként szimpatikusnak tűnik, nekem van pár MI cuccom és mind tökéletes, főleg a powerbank ami nagyon frankó, mint kapacitásban mint anyaghasználatban. Szóval a minőséggel elvileg nem lehet majd gond. :)

Am már ha powerbank, nyugodt szívvel tudom ajánlani, akik külső aksiról töltenék vagy használat közben arról üzemeltetnék. SJ4000-el és Sony AS20-al is frankón működik. :)

Powerbank: [link]

[ Szerkesztve ]

i7-6700K - 32GB DDR4 - MSI GTX1080G - 1,75TB SSD

(#173) KoVee84 válasza Cindercone82 (#170) üzenetére


KoVee84
senior tag

végigolvastam, de 3 féle van és nem írtad, hogy melyik típust vetted
ja írtad, hogy az olcsóbbat :R
Ultimate - 45k
Escape - 35k
Discover - 22k

[ Szerkesztve ]

(#174) bartal996


bartal996
tag

Nagyon kíváncsi leszek erre a xiamoi kamra.. főleg a minőségére, na meg , hogy mennyibe fog kerülni hozzá a vízálló tok..

(#175) fuze válasza bartal996 (#174) üzenetére


fuze
őstag

Szerintem alapból vízálló. Geeken azt írja.

adms.hu | UI Designer

(#176) bartal996 válasza fuze (#175) üzenetére


bartal996
tag

Hát nemtudom...
Nekem ebből jött le: Up to 40 meters diving depth (with additional waterproof housing)

(#177) fuze válasza bartal996 (#176) üzenetére


fuze
őstag

Most tűnik fel, hogy az angol szövegértésemmel is voltak problémák. Nem mindegy ugye, hogy "a/an" vagy "the" :)

A water-resistant housing allows you to film fascinating water sports

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#178) oroszmtb


oroszmtb
csendes tag

Xiaomi Yi kamra én is nagyon kíváncsi vagyok!
Nekem sj4000-em van...Timelapse-re szerettem volna használni ,de gyalázat aminőség és az időzítés is ritka (5sec).. Remélem ez jobb lesz...

(#179) HornedReaper válasza oroszmtb (#178) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Már csak az ára lesz kérdéses a vízálló tokkal.. Amúgy ritka ronda a vízálló tok hozzá :DDD

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#180) oroszmtb válasza HornedReaper (#179) üzenetére


oroszmtb
csendes tag

Hát a Gopro és az sjcamok se a formatervezés és ergonómia csúcsai:)
Nem az volt a céljuk ,hogy jól nézzenek ki.
Mondjuk nekem nem kell hozzá vízálló tok...azokra a feladatokhoz amikhez kell hogy vízálló legyen,arra használom az sj4000et majd:)

[ Szerkesztve ]

(#181) Flashback válasza oroszmtb (#178) üzenetére


Flashback
addikt

Micsoda? Az én Sj4000-em tud 1mp-et is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#182) Pompi válasza Flashback (#181) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Videolapse üzemmódban gondolom. Az meg egyrészt nem mindegyik SJ4000-hez van (nem wifishez nincs), másrészt nem teljesen ugyanaz. A videolapse esetén egy kész videót kapsz ami olyan amilyen (helyenként pl. túltömörít), a képekből összefűzött timelapse-nél nagyobb a szabadság az utómunkához.

Feel Good Inc.

(#183) maj-viktor válasza oroszmtb (#178) üzenetére


maj-viktor
őstag

Újabb fw-eken van alacsonyabb időzítés is... illetve ajánlom figyelmedbe, hogy videóból csinálj timelapse-t ne a képekből, akkor élesebb - szebb eredmény lesz! :)

Ahogy itt csináltam pl.:
SJ4000 Sport Camera (GoPro Clone) - Test Video #48 - TimeLapse Tests (From RAW video VS RAW pic)
https://www.youtube.com/watch?v=TteY1O8RT4E

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#184) oroszmtb válasza maj-viktor (#183) üzenetére


oroszmtb
csendes tag

Nincs alacsonyabb időzítés a frissebb Fw-es sem!!! Nekem sj4000 van. NEM wifis! A legújabb Fw van rajta..
Megnéztem a videót és az se valami meggyőző számomra...
Az égbolt sok helyen ki van égve..A saját timelapse próbálkozásaimon is ugyanez volt a gond..
Nekem pedig a felhők miatt lenne értelme elsősorban a timelapse-nek.
Szóval az sj4000 nem igazán jött be nekem.

(#185) maj-viktor válasza oroszmtb (#184) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nemis "kiegésre" mutattam, csupán "élességre"... hogy videóból jobb eredményt lehet kihozni... az egy spontán teszt volt, nem "profi" előkészített... utómunkával, ha komolyabb munka lenne - lett volna, "értelmesebb eredmény lett volna"... spontán gyors teszt!

(ám én is inkább ajánlom már az sj5000-et)

sportkam piacon, ilyen áron ez nagyon jó termék... persze most jön majd a xiami yi sport cam, meglátjuk ők mit nyújtanak majd közel hasonló áron

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#186) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok

Engem is megfogott a Yi camera, kíváncsi lennék, hogy szerintetek Június magasságában lehet majd MO-in is kapni behozottan normális áron (27% áfa + korrekt haszon) bolti garanciával?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#187) Pompi válasza malnabokor (#186) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Wayteq forgalmazza hivatalosan itthon a Xiaomi cuccokat, elképzelhető, hogy bekerül ez is a kínálatba, de, hogy mikor az jó kérdés.

Feel Good Inc.

(#188) dkaroly


dkaroly
csendes tag

Xiaomi yi sports camera képek,és vidi: [link]

(#189) oroszmtb válasza maj-viktor (#185) üzenetére


oroszmtb
csendes tag

Félreértettük egymást!:)
Az sj4000 tök jól teszi a dolgát..Az ára nem sok és imádom amit tud!
Csak előtte kipróbáltam egy Gopro Hero3 Black-et és ott a fotók lényegesebben jobbak voltak.
pl ez itt:[link]
Gondolok itt a kontrasztos témákra,ahol nem voltak sötét és kiégett részek...Jó annyiért tudhatja is:)
Ezért is várom a xiaomi yi action camera-t...

(#190) maj-viktor válasza oroszmtb (#189) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hátazért egy GoPro az GoPro... ok, hogy totál marketing meg minden, de azért a hardvere is jobb, ha nem is feltétlenül annyival, amenniy az ára... Értsd 3-4x ár VS SJ4000

SJ4000-nek a fotó nem az erőssége... aki csak erre venné, annak nem ajánlom... a videó módja amiért "áradozni tudunk" ár-érték arányában... arra jó, hogy na ilyen is van benne... fotó mód, de a mondjuk profi munkára nem igazán lehetne használni a fotó módja által kiadott képeket... kilehet hozni belőle dolgokat, de ha ilyen sportkamera kell, ami foto... akkor egyértelműen inkább GoPro

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#191) GoldhandRent válasza dkaroly (#188) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Itt ugy nez ki, hozza a Hero4-et, es veri a Hero3-at.. Mar csak meg kene venni :D
Hajra Xiaomj ^-^ :D[Xiaomi Yi Sport Cam]

Plusz!: allitolag tok nelkul is vizallo :P Es a kialakitasat nezve (akksi feszul a helyen, sd kartya, usb tolto nyilasa, akksi nyilasa ) ez eleg valoszinu

[ Szerkesztve ]

-

(#192) sambenez válasza GoldhandRent (#191) üzenetére


sambenez
addikt

Tudnál adni egy linket ahol azt olvastad, hogy vízálló? Mert ilyet még a hivatalos oldalon sem állítanak.
Vagy meg tudod magyarázni miért kell rá ilyen tok, ha egyébként is vízálló?

(#193) GoldhandRent válasza sambenez (#192) üzenetére


GoldhandRent
őstag

aztan olvastam mindenfelet, es tobb szol arrol hogy tokkal vizallo csak

viszont a tok lehet egy plusz ero ra (utes plusz vizallosag)... pl telefonok amiket bevihetsz a zuhany ala, de mondjuk nem javallott vizbe dobalni
nehez olyan dolgokrol velemenyt mondani, vitatkozni, ami tulajdonkeppen meg meg se jelent, es a parameterek sem teljesek

es nem allitjak az oldalon, de sok-sok minden nincs leirva oda, ami viszont biztos benne van, biztos tudja

(egyebkent eleg tamado jellegu volt a valaszod ;) )

[ Szerkesztve ]

-

(#194) GoldhandRent válasza sambenez (#192) üzenetére


GoldhandRent
őstag

[Tessek : "A water-resistant housing allows you to film fascinating water sports"

es utana lentebb irja, hogy a tokkal 40meterig vizallo .. nelkule gondolom 2-3-4 meter :))
kepeket megnezve nagyon ugyeltek mindenre... dugaljak bedugva ha rajta a fedel, akku fedele is vastag

[ Szerkesztve ]

-

(#195) KoVee84 válasza GoldhandRent (#194) üzenetére


KoVee84
senior tag

Sem az akkunál sem a csatlakozóknál nincs gumitömítés... Kizárt, hogy ez önmagában így bármennyire is vízálló legyen :N

(#196) GoldhandRent válasza KoVee84 (#195) üzenetére


GoldhandRent
őstag

attól még lehet vízmentes.. ha nézel videót, az akksit úgy kell beletuszkolni (szorul) a helyére.. szerintem kismértékben vízálló a cucc.. de majd kiderül

(plusz.. nem tudom, te hogy vagy vele, de nem feltétlen kell gumi tömítés a vízhatlansághoz... pl: egyszerű petpalack, műanyag éthordó ;) ha szoros az illeszkedés, akkor vízhatlan a cucc ) máskülönben lehet ott gumi, csak nem fekete, hanem fehér mondjuk

de majd minden kiderül, ha lesznek normális tesztek és leírások a neten

[ Szerkesztve ]

-

(#197) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#194) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nem allitom, hogy igazam van, de nem kene ilyen tamadoan hozzaallni... de ugy latszik PH! mar csak ilyen :))
csak leirtam az eszrevetelemet, es amit olvastam... legalabb valaki utanaolvas :P

-

(#198) sambenez válasza GoldhandRent (#194) üzenetére


sambenez
addikt

Amit linkeltél ott ezt is írják a tok megemlítése nélkül: "Water-resistant up to 40 meters under water".
Ha ez így van az jó pont, de én nehezen hiszem el. Hiszen a csatlakozóknál lévő fedél csak simán bepattintós, az meg nem tudja olyan erővel összehúzni, ami 40 méteres víznyomásnak ellenáll.
Plusz ha megnézed a képeket, az alján van 3 nyílás a tetején pedig egy, azokat semmi nem védi a víztől.
Biztos nem én akarok az első lenni aki kipróbálja mikor önti el a víz.

Mellesleg melyik szó volt a támadó a hozzászólásomban? Remélem nem azt veszed támadásnak ha valaki nem ért veled egyet?

[ Szerkesztve ]

(#199) GoldhandRent válasza sambenez (#198) üzenetére


GoldhandRent
őstag

a 40 meteres elott irja az accecories-t ami a kiegeszitoket jelenti
a ket lyuk pedig a mikrofon nyilasa, ami megoldhato h vizallo legyen (vizallo telefonok)

-

(#200) KoVee84 válasza GoldhandRent (#199) üzenetére


KoVee84
senior tag

túl sokat látsz bele ebbe a szövegbe... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.