Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) yuyizi


yuyizi
tag

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire pörognek manapság a használt gopro-k, mert lenne egy hero 4 silver 1 hónapos kiegészítőkkel es egy 64gb-os kártyával, és nem tudom milyen árban kellene eladni.
Köszi a válaszokat ! :R

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#1052) ricsike24


ricsike24
tag

0

(#1053) Dji Phantom


Dji Phantom
csendes újonc

Sziasztok!

Nem volt még kamerám, itt az ideje tehát.

SJCAM SJ6 LEGEND vagy SJCAM SJ5000X ELIT között gondolkodom.
Olvastam, néztem véleményeket, összehasonlításokat, de persze amikor azt gondolja az ember, hogy na meg van melyik kell, jön egy lehúzó vélemény.

Vízbe nem nagyon megyek vele, az éjszakai üzemmód is felejtősnek tűnik, ezen kívül, mindenhová, levegőbe is.

Még egy utolsó ráerősítést kérnék, ha tud valaki persze.

Innen venném:
https://www.seccam.hu/sjcam-sj4000-sj4000wifi-sj5000-sj5000wifi-akciokamerak-sportkamerak-hobbikamerak.html

Köszi!

(#1054) Lac-coo válasza Dji Phantom (#1053) üzenetére


Lac-coo
őstag

Hat en varnek a vasarlassal amig sj6-ot frissitik, ahogy Gabor is mo dta....! Sok fenyben remek az 5000X de kevesebb fenynel mar gondban van....Mindenestre meglepodnek ha frissitesek utan nem lenne jobb az SJ6, de persze masnak epp ezert en sem adnek tuti tippet, melyiket vegye...!

(#1055) Csabee. válasza Dji Phantom (#1053) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az sj6 ot azért javasolnám mert 1 évvel újabb model. Szerintem a fw is tovább lesz rá frissítve.

Üdv: Csabee.

(#1056) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

SJCAM SJ4000 wifit szeretnek levaltani, igy ezzel tovabb lepni kepminoseg teren. Mostanaban foleg timelapse videokat csinalok igy a fo felhasznalasi terulet ez lenne. Tul sok kriteriumom nincs, esetleg annyi ha lenne kijelzoje az jo lenne, mar elegge megszoktam a 4000-en. :D :B

Asszem mindenféleképpen!

(#1057) Csabee. válasza EczkE (#1056) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lamax x10?

Üdv: Csabee.

(#1058) EczkE válasza Csabee. (#1057) üzenetére


EczkE
addikt

Megnezem, koszi. :R Van meg mas alternativa?

Asszem mindenféleképpen!

(#1059) Attila444 válasza EczkE (#1056) üzenetére


Attila444
aktív tag

Attól függ mennyit szánsz rá.
Az SJ4000-hez képest már az SJ5000X Elite, M20, SJ6 Legend is elég nagy előrelépés, ezek 45-55ezer ft között vannak.
Vagy az egyel magasabb kategória, az SJ7 Star, Lamax X10, Xiaomi Yi 4K, ezek 70-85ezer ft között vannak.

(#1060) EczkE válasza Attila444 (#1059) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi! :R

Akkor ha ezek kozul barmelyiket veszem nem jarok rosszul? Legjobban az SJ6 Legend tetszik arban is annyi amennyit most kb raszannek.

Asszem mindenféleképpen!

(#1061) StLui


StLui
veterán

Van egy EKEN H9-em, a "nagy" csomagban vettem, de az öntapadós elemek csak síkra rakhatók, sisakra így nem tudom feltenni. Tudnátok ajánlani valamit sisakrögzítéshez?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1062) tick


tick
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire jellemző hogy a sportkamerák támogatják az autós módot? Ezt nézegetem: SJ500X (Elite) Ebben pl. van.
Úgy hallottam sérülés - pl. baleset - esetén sérülhet az épp írásban lévő fájl és így a legfontosabb néhány másodperc tűnik el, ez igaz?

Everything that has a beginning... has an end

(#1063) StLui válasza StLui (#1061) üzenetére


StLui
veterán

Még annyi, hogy a sisakomon nincsenek lyukak, hogy átfűzzek rajtuk gyorskötözőt vagy hasonlót.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1064) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Elkészült legújabb kameratesztem
Lamax X10, Xiaomi Yi 2, SJ6 Legend, GitUp Git 2 Pro kamerákkal
https://www.youtube.com/watch?v=UHyihF88SJU
Többi tesztvideómat itt találjátok:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL

(#1065) 66zio válasza szuper94 (#1064) üzenetére


66zio
aktív tag

A Lamaxnak hihetetlen jó képe van. Hozzá képest a többi semmi. Egyedül alkonyodó időben és este jobb a Xiaomi, de ennyi. Hangtesztet nem akarsz majd egyszer készíteni?

(#1066) Attila444


Attila444
aktív tag

Elkészült az SJ7 Star és Lamax X10 összehasonlító teszt :))
http://extremshop.hu/sjcam-sj7-star-vs-lamax-x10-taurus-melyiket-valasszam/

Van benne akkuidő, bitsebesség, fájlméret összehasonlítás és néhány tesztvideó.

(#1067) StLui válasza StLui (#1061) üzenetére


StLui
veterán

Meglepődtem azért, hogy vagy senki nem használ sisakra felfogatást vagy nem tudom :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1068) hegyimorc válasza StLui (#1067) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha nincs hozzá ívelt, akkor keress valami más kamerához valót, gondolom ugyanúgy jó.

(Nekem talán van ívelt is, valamihez adtak. GoPro vagy Drift? Pasz, sosem használtam, nem bízom ezekben a ragasztókban, de nem is kell, mert bringás sisakra a szíjas adapter is jó ... de egyáltalán nem használom sisakon :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#1069) Attila444 válasza StLui (#1067) üzenetére


Attila444
aktív tag

Másik topikba már belinkelték neked, de meg tudod venni itthon is: [link]
Ez való a sisakra.

(#1070) Attila444


Attila444
aktív tag

Nemsokára elkészül a Nagy Sportkamera teszt 2. (Az első részt itt találjátok: [link])
GoPro Hero 5 - SJCAM M20 - SJ6 Legend - SJ5000X Elite - Xiaomi Yi 4K - Eken H8 Pro lesz összehasonlítva benne
Lesz súly, akkuidő, bitráta és természetesen képminőség összehasonlítás is.

Az éjszakai tesztfelvételeket már feltöltöttem, addig meg tudjátok nézni őket.

Közepes fénynél: https://www.youtube.com/watch?v=odaG8t4XaWA
Kevés fény: https://www.youtube.com/watch?v=MenpsSfEEbw
Nagyon kevés fény: https://www.youtube.com/watch?v=KxSvQHJUgsg

(#1071) StLui válasza Attila444 (#1069) üzenetére


StLui
veterán

Ő sem használt még ilyet. Tapasztalat érdekelt volna, hogy ezek valóban megfogják-e a kamerát, illetve melyik az amelyik valóban megfogja, nekem még sosem működtek ezek a ragacsok.

A linket viszont köszi, ott látok legalább csuklópántot is ami a másik kérdésem volt.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1072) Attila444 válasza StLui (#1071) üzenetére


Attila444
aktív tag

Nem kell félni tőle, nagyon erős, ha egyszer felraktad utána leszedni sem tudod. Mindenki így használja, nincs is nagyon más megoldás sisakra, esetleg a fejpánt.

(#1073) StLui válasza Attila444 (#1072) üzenetére


StLui
veterán

Hát átvettem, vicces hely maradjunk annyiban.
A lényeg, hogy így egyből meglett, de bejött, hogy kéne a tapasztalat, mert kicsi a görbület az adapteren, kb az 1/3-a tapad csak hozzá a sisakhoz. Plusz sikerült nem teljesen egyenesen fölrakni, ha leveszem róla a kamerát még most sem látom, hogy ferde, csak ha rajta van a kamera, kb 5 fokot ferde, ezt még most sem tudom, hogy lehet kivédeni.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1074) StLui válasza StLui (#1073) üzenetére


StLui
veterán

Viszont működött, kibírta a mai napot :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1075) StLui


StLui
veterán

Mivel érdemes vagdosni ezeket a videókat, régen a a movie maker-rel csináltam, de már nem is letölthető január 10 óta, valami ingyenes és szög egyszerű kéne :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1076) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Tudna abban nekem segíteni valaki, hogy az Eken H9R kamerám által rögzített videókat (MOV kiterjesztés) egyrészt mivel tudnám összefűzni, illetve milyen programmal tudnám a méretét kisebbre optimalizálni?
Előre is köszi!

(#1077) d.tiborz válasza paolinho (#1076) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nekem ez van: Freemake Video Converter.
Ingyenes, "mindenevő", összefűzős.
Eddig bevált.

(#1078) paolinho válasza d.tiborz (#1077) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, megpróbálom! :R

(#1079) Nyiaz


Nyiaz
aktív tag

Sziasztok, Melyiket érdemes inkább venni a Lamax x10-et vagy a Xiaomi Yi2-t?

(#1080) katalin888


katalin888
aktív tag

Melyik a legjobb 1080p 60fps sportkamera szerintetek?
És az ár/teljesítmény bajnoka? :)

(#1081) Nyiaz válasza katalin888 (#1080) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Igazából az én előbbi kérdésem is erre irányul, csak két konkrét típus megnevezésével......

(#1082) paolinho válasza d.tiborz (#1077) üzenetére


paolinho
őstag

Tökéletes tipp volt! Még egyszer köszi!!!

(#1083) Csabee. válasza Nyiaz (#1081) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lamax talán. De az 4k-s. És 2 év garancia van rá.

Üdv: Csabee.

(#1084) d.tiborz válasza paolinho (#1082) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

:C

(#1085) Nyiaz válasza Csabee. (#1083) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

Köszi!
A nagy kérdés mindenkiben, hogy megúszható-e olcsóbban a GoPro minőség?
Átnéztem csomó videót, a nem túl sportszerűeket is, ahol az interpolált 4K van összehasonlítva a natív 4K-val. A YI 4K éjszakai felvétele nagyon világos tényleg, de ha jól megnézzük FullHD TV-n (nagyban), akkor a részletek nagyon homályosak. Nem tudom hogy ez valamilyen éjszakai fícsőr-e? Ha nem lenne bekapcsolva, akkor éles lenne? Mert így nem az igazi.
Talán még a legélesebbnek a SJ5000X tűnt az olcsók közül, igaz az jobban elvérzik ha kevés a fény. A Lamax X10 jónak tűnik, persze a fűszálak kevésbé élesek mint a GoPro-nál, de az ár is a fele.
Ami nekem még a nagy kérdés, hogy jó-e hang minősége, lehet-e jó családi felvételeket csinálni? Mert ott is hasznos lenne a széles látószög beltérben. Kell-e a külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség?
Ha valaki tudja, megköszönném!

(#1086) Lac-coo válasza Nyiaz (#1085) üzenetére


Lac-coo
őstag

A felkesz szoftverek ellenere ,szerintem egy Lamax X10, SJ7 teljesen jo alternativa a Gopro4-el szemben.
Youtube meg eleg csaloka, foleg a fullhd videok, rettenetesen belepiszkol a yt, nem is hasznalhato osszehasonlitasra....

(#1087) Csabee. válasza Nyiaz (#1085) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A lamaxhoz tudsz külső mikrofont csatolni. Sj7 gyàrtása leállt olyat ne vegyél.

Üdv: Csabee.

(#1088) kozsy18


kozsy18
tag

Sziasztok!

Kamera vásárláson töröm a fejem, ami eddig szóba jött a Xiaomi Yi Eu verzió.
Egy hétig volt nálam egy ilyen, használtam mindenfélére és nagyon megtetszett, azonban egy már pár éves konstrukcióról beszélünk, ezért felmerült bennem némi dilemma.

A kérdésem az lenne, még mindig "ütős kis cuccról" van-e szó, vagy van már más olyan GoPro alternatíva, amit hasonló 30-35 ezer Forintos kategóriában érdemesebb megvenni.
Van-e arról közkézen információ, hogy a terméktámogatás (szoftver, alkatrészek, kiegészítők) meddig él ennél a készüléknél? Várható-e visszaesés bármelyikben?

Köszönöm előre is a választ!
Üdv.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#1089) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Volt egy kis időm, csináltam pár felvételt, X10 gyors teszt ....

Gyors teszt ....

(#1090) ChuckyCheese


ChuckyCheese
tag

Hali!

Tud-e valaki olyan kamerát, amin wifi is van, és nem baromi drága. Akciókamerának használnám, de hasznos lehetne, mint tolatókamera kamion pótkocsira, amit ideiglenesen fel lehetne tenni valami gyors megoldással.
Nagyon sokszor jól jönne, ha látnám mi van mögöttem tolatáskor. Fix kamera nem játszik.

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#1091) ChuckyCheese válasza Lac-coo (#1089) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Szia!

Kipróbáltad mennyit tud a WIFI-je, vagyis milyen messziről lehet látni a képet mondjuk telefonon? :U
Mert a teszt videó elég jónak tűnik. Igaz nem olcsó, de azért csak fele egy gopro-nak még mindig. :K

[ Szerkesztve ]

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#1092) Lac-coo válasza ChuckyCheese (#1091) üzenetére


Lac-coo
őstag

azt így sose néztem, de szerintem 10 méterről, kasztnin keresztül már nem sok jót tudhat...ez nagyon pici wifi, ráadásul eszi az akksit, igazából nem is értem miért rakjak bele. Leginkább ez beállításokhoz, vagy ha nincs számítógép telefonra másolgatásra jó, persze erős korlátokkal .

(#1093) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
45 ezer körül kellene nekem egy jó sportkamera, SJ5000X-et illetve SJ6-ot néztem, megéri az utóbbi a 8 ezres felárat?
Amire nekem kell (2K@30fps, ill. 1080p@60fps) azt mindkettő tudja, 5000X mellett szól a - számomra - jobb videóminőség, SJ6 mellett a nagyobb akksi és az "újabb" dolog is.
Ti melyiket vennétek?
Illetve még egy kérdés: a halszemes torzítás tökéletesen eltüntethető programokkal (Premiere Pro-val például)?
Köszönöm a segítséget, elég gyorsan kellene döntenem! :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1094) Lac-coo válasza HREH (#1093) üzenetére


Lac-coo
őstag

En sj6-ot vennem, talan....Bar most rosszabb a kepminosege mint az Elitnek, de szerintem megfoltozzak azt is idovel.
Nagylatoszog miatti torzitas teljesen nem tuntetheto el, szerintem, raadasul a kep jo nagy reszet gyakorlatilag el is veszted a korrekvio soran. Ez akciokamera, extranagy latoszog, ezek ilyenek. Talan ha kevesebb latoszoget allitasz be akkor nem torzit ennyire, igaz fele annyi is fer a kepre.

(#1095) HREH válasza Lac-coo (#1094) üzenetére


HREH
senior tag

Na pont ezaz, nem lehet tudni, hogy később jobb lesz-e, vagy marad ugyanilyen.
Nem beszélve arról, hogy még az 5000X-en is javíthatnak.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1096) Lac-coo válasza HREH (#1095) üzenetére


Lac-coo
őstag

Nyilvan senki nem jos, de jo esellyel javitanak meg az sj6-on. Eliten szerintem mar nem, bar nem is hiszem, hogy azon volna meg mit....

(#1097) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.

Bukósisakra valahogy fel lehet rakni úgy, hogy oldható legyen? Tehát elmegyek gokartozni letudjam szedni komplett? Valamiféle vákuumos tapadóval?

Eken H9R.

Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1098) Lac-coo válasza erikke17 (#1097) üzenetére


Lac-coo
őstag

Higyne lehetne. Van a taoado lap azt raragasztod , arra a kis sines csuszka aljat es kesz. Csak bele kell csusztatni a kamerat.
Amugy erdekes kerdes....Eddig hogy raktad fel barhova, orokre ott maradt ? :)

(#1099) erikke17 válasza Lac-coo (#1098) üzenetére


erikke17
őstag

Igen azt láttam, hogy van olyan öntapadós felfogató amire aztán csak rá kell csúsztatni de az elég kopó dolog úgy. :D Minden alkalommal leszedni mivel sisak nem az enyém :)

Egyébként még nincs kézbe úton van a kamera :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1100) Lac-coo válasza erikke17 (#1099) üzenetére


Lac-coo
őstag

Sisakra mas megoldas nincs. Max ha lyukacsos akkor tepozaras panttal rakotod...De ez eleg remegos felveteleket fog eredmenyezni...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.