Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bepi81 válasza llaszlo (#450) üzenetére


bepi81
tag

Nem tudom. Számomra tök világos az oldal, kapásból megtaláltam mindent. Nem vagyunk egyformák... :U

(#452) axlfsi válasza bepi81 (#448) üzenetére


axlfsi
veterán

Miert, hogy lehet "nem eredetire" nyomni? :F

(#450) llaszlo miert fos az oldal, kifejtened? Mert neked nem mukodik a kereso? Nem tudom, nekem mukodik, most ellenoriztem (Google Chrome Version 45.0.2454.15 dev-m (64-bit)).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#453) llaszlo válasza axlfsi (#452) üzenetére


llaszlo
veterán

A reklámblokkolás miatt nem jelenik meg rendesen, mobilon totál szétesik ez miatt. LOL Ez viszont tényleg gáz.

(#454) muchacoado válasza muchacoado (#437) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Első videóm a metrós fake sj4000 wifi-vel. Egyenlőre tetszik, konkrétan szebb videót csinál mint a 150ezres z3-mam. (Persze lehet az a xar :U )
Jövő héten teszek fel bővebb tesztet is.

[ Szerkesztve ]

(#455) bepi81 válasza llaszlo (#453) üzenetére


bepi81
tag

Ne mobilon nézd. Ennyire nem lehetsz kocka... :))))))

[ Szerkesztve ]

(#456) bepi81 válasza axlfsi (#452) üzenetére


bepi81
tag

Bocs, ha féltérthető voltam. Nem néztem, hogy árulnak-e nem eredeti SJCAM-et...
Ha ezzel a branddel hirdetett termékre kattintasz, az csak eredeti lehet. Ennyit akartam írni.

(#457) axlfsi válasza muchacoado (#454) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem rossz! :)
Mivel rogzitetted a kamerat a talajhoz, hogy ne vigye el a menetszel? :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#458) Trodat


Trodat
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Lenne még pár kérdésem.

Az Sj4000-nek mennyit bír az akksija?
Egy 32Gb memóriakártyára hány perc video rögzíthető?
Az SJ4000 tud e olyat hogyha mozgást érzékel automatikusan elindítja a felvételt? És végtelenített felvevételt be lehet e állítani?

(#459) bepi81 válasza Trodat (#458) üzenetére


bepi81
tag

Az aksi kapacitása 1080p 30fps videó mellett, screensaver funkció használatával, wifi nélkül, folyamatos felvétellel kb 70-80 percet bír, ennyivel nyugodtan számolhatsz.
Ha snitteket készítesz, amiket utólag filmmé vágsz össze, akkor kb a fele ideig elég a szufla, hiszen, a felvétel indításához a kijelzőt is használod, az, pedig szívja az aksit.

Mozgásérzékelő (motion detection) funkció kell ahhoz, hogy automatikusan indítsa a felvételt. Ha a menüben találsz ilyet, akkor tudja.

A végtelenített felvételhez (cyclic record) a menüben OFF állásba kell állítani a kamerát.

32Gb-os kártyára kb 5 óra videó megy fel max felbontásban.

(#460) muchacoado válasza axlfsi (#457) üzenetére


muchacoado
aktív tag

A bikakábelt csíptettem az aljára :))

(#461) Trodat válasza bepi81 (#459) üzenetére


Trodat
csendes tag

Köszönöm!

(#462) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tudtok olyan kamerát ajánlani, ami nem a GoPro-ra hajaz, hanem inkább a Sony megoldására?
Esetleg valami Polaroid Cube alternatívát?

(nekem ez a GoPro forma és méret nem igazán optimális)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#463) mati12 válasza Tigerclaw (#462) üzenetére


mati12
senior tag

Esetleg Garmin Virb Elite.Én a múlt héten cseréltem le az Sjcam 5000 wifimet rá,189 Euro volt ami már nem olyan nagy különbség az Sjcam 5000-es széria áraihoz képest. Főleg ha figyelembe vesszük a közel 3 órás üzemidőt és az egyedülálló extra funkciókat.

[ Szerkesztve ]

(#464) tvamos válasza Tigerclaw (#462) üzenetére


tvamos
nagyúr

+1 a Garmin Virb Elite-re + elony, hogy nem kell a tokkal bajlodni...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#465) llaszlo válasza mati12 (#463) üzenetére


llaszlo
veterán

Azért még így is több, mint 1.5x annyi, mint az SJ5000 wifi verziója.

Tigerclaw: A Sony miért nem jó? Az SJ-nek is van olyen kamerája az SJ3000. Az miért nem jó?

(#466) Tigerclaw válasza llaszlo (#465) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Sony AS100-200 már jó lenne, de drágák ahogy a GoPro is, az SJ 3000 meg a netes tesztvideók alapján nem éri el a 4000-es minőségét, ahogy az M10 Cube mini sem. Úgy néz ki, hogy csak a 4000 és 5000, ami jó vétel az SJCAM-ből...(csak azoknak GoPro formája van, ami nem igazán praktikus nekem)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#467) tvamos válasza llaszlo (#465) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kell vacakolni a vízálló tokkal, amikor lemerül az aksi. Mert az elég macera. Tok nélkül meg csak ott motoszkál az emberben, hogy wlkap az eső vagy csak ráömlik valami víz...
Tuti, hogy a tok nem, ront a képminőségen.
Persze, a gyár Sony tok is jó lehet...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#468) llaszlo válasza Tigerclaw (#466) üzenetére


llaszlo
veterán

Pedig volt itt sony is ami kb annyi, mint az sj5000 (linkelve is volt ha jól emlékszem). Kb 2-3 hete volt téma. Nézd vissza. Egyébként formailag nekem is a sony lenne jobb.

[ Szerkesztve ]

(#469) Tigerclaw válasza llaszlo (#468) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A legolcsóbb AS20 most 57 ezer Ft, aprón meg nem veszek semmit, főleg itthon nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#470) tvamos válasza Tigerclaw (#469) üzenetére


tvamos
nagyúr

Esetleg ilyesmi? [link]

Tulzasnak erzem, hogy a csoro Svedorszagan meg... [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#471) Lacesz88


Lacesz88
tag

Kedves forumtársak!
A segítségeteket szeretném kérni. A barátaimmal nyaralni megyünk 1 hét múlva Görögországba és vásárolni szeretnénk egy vízálló/sportkamerát, hogy az élményeinket megörökítsük videók és képek formájában. Arra az elhatározásra jutottunk, hogy összedobnánk a pénzt és vásárolnánk kb 30 ezer Ft értékben egy ilyen masinát, de gyakorlatilag egyikünk sem egy nagy fotó és videómágus. Amit fontosnak tartanánk, hogy viszonylag korrekt minőségű, viszonylag élethű képek és videók készüljenek. Mindenképp vízbe is vinnénk a gépet, ott is videóznánk, szóval csak ilyet vásárolnánk.
Nézelődtem már, hogy milyen lehetőségek vannak ebben az árkategóriában:
Amiről pozitív véleményeket olvastam az a Nikon coolpix S32-33 gépei, továbbá az sjcam sj4000. Ezek képezik nagyjából ezt az árszintet.
Aki tud kérem adjon némi információt ezért a pénzért mi lenne a legmegfelelőbb választás, ha nem a fentiek közül valamelyik akkor esetleg mi más jöhet szóba? Előre is köszönöm mindenkitől a segítséget!

(#472) maj-viktor válasza Lacesz88 (#471) üzenetére


maj-viktor
őstag

SJCAM SJ4000-el nagyon nem fogsz mellé... (ez 25-30E-s kategória attól függően kell-e a WiFi) ha van kicsit több pénz, akkor SJCAM SJ5000 szerintem! (de ez már inkább a 40E-s kategória)

Ezekhez kapsz csomó felfogatót és vízálló tokot!

Esetleg Xiaomi Yi, de ehhez alapból nem kapsz vízálló tokot, így az külön tétel... ~35E-s árkategória +5E vízálló tok... de ez pl. tud 120fps lassításokat is!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#473) bepi81 válasza Lacesz88 (#471) üzenetére


bepi81
tag

Ha nem fontos a wifi az eszközben, akkor az www.eustock.hu oldalon az SJCAM SJ5000 kamera 30900Ft-ért a tietek. Stabil működés, kiváló képminőség jellemzi (láthatóan jobb eredményre képes az SJ4000-nél, bár EZ sem rossz, csak egy korábbi típus).
Magyar szerviz és magyar 1 év gari jellemzi, értelmetlen külföldről venni (értsd: bangood, coolicool, stb.), pont ezek miatt.

Nekem ez az 5000-esem van, pár hsz-szel előrébb találod a vimeo-s kisfilmemet, ott láthatod a minőségét 720p és 60fps mellett.

Fotózni korlátozottan alkalmas ez is (5000), a 4000 főleg, de még a legzsírabb GoPro is. Ezek elsősorban mozgóképek rögzítésére alkalmasak, állókép rögzítési lehetőségük csak egy a többi funkció közül. Kiváló képeket egyiktől se várjatok. Az, viszont igaz, hogy a kamerák kb 170 fokos látószöge segítségével igazán érdekes nézőpontokból tudtok felvételeket készíteni.
Amit utólag érdemes hozzá venni, az egy olcsó, teleszkópos monopod (selfie-bot).

Segítségül a youtube-on keressetek rá csatornájára és lessetek el minél több tippet akciókamera használattal kapcsolatban. Nagyon jópofa és látványos videókat készít, illetve, mutatja meg a know-how-t.

https://www.youtube.com/user/micbergsma (sorry, nem tudom, hogy kell ide linket beszúrni...)

[ Szerkesztve ]

(#474) azJENŐ válasza bepi81 (#473) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

" (sorry, nem tudom, hogy kell ide linket beszúrni...) "

Hát így: Mick Bergsma akciókamerás videói

[ Szerkesztve ]

(#475) Attila444 válasza bepi81 (#473) üzenetére


Attila444
aktív tag

Azt ugye tudod, hogy a 60fps az SJ5000-nél sem valós?

(#476) bepi81 válasza Attila444 (#475) üzenetére


bepi81
tag

Igen, olvastam ilyet, de konkrét magyarázatot (hogy miért nem) még nem találtam rá. Bárhogy is legyen, Windows Movie Makerrel a 0,25x lassított lejátszás teljesen élvezhető ezzel a kamerával. A 0,125 már sok neki. Nem probléma, nem profi a kamera, nem profiknak való, és nem is kerül annyiba, mint egy profi eszköz. Az árának sztem teljesen megfelel.

(#477) llaszlo válasza bepi81 (#476) üzenetére


llaszlo
veterán

Hasonló eredményre jutottam én is és én sem értem ezt a képduplázásos dolgot. Próbaképp egy 720/60fps anyagnál végigléptettem 60 képkockát egy másodpercnyi időben és mindegyik más volt vagyis folyamatában láttam a képeket, nem volt duplázás.
Akkor most ez, hogy van? Papíron azt írják mindenhol, hogy képkocka duplázást használ, viszont a nyers anyagban pedig jól elkülönülnek a képkockák, 60 képkocka lesz 1 sec és nincs ismétlés. Egy 20fps-es lassítással is egy egész lassított videót lehet belőle készíteni.
Valami SW frissítés után menne rendesen a 60fps, csak ezt nem követék le a leírásokban? Csak erre tudok gondolni.

(#478) bepi81 válasza llaszlo (#477) üzenetére


bepi81
tag

Hmmm, ki tudja, lehet. Nem vagyok képben abszolút, hogy a valós, illetve képduplázós módszer között pusztán csak szoftveres különbség van, vagy hardveres is...
Amikor megérkezett a kamera, akkor a 2015. áprilisi FW volt rajta, én ezt az legelső bekapcsolást követően frissítettem a - szerintem - legfrissebb, 2015.05.26-i dátummal kiadott FW-re. Számomra megfelelően működik így, de, hogy őszinte legyek, azért néha nyálcsorgatva nézek meg egy profi GoPro Hero4 Black-kel készült videót. :))

(#479) llaszlo válasza bepi81 (#478) üzenetére


llaszlo
veterán

Lehet, hogy a HW alkalmas erre csak a SW-t nem csinálták meg hozzá először. Minden esetre 60 különböző képkocka van 1 secben ez tuti. De majdcsak jön egy hozzáértő és leírja, hogy mi a helyzet ezzel.

(#480) Attila444 válasza llaszlo (#477) üzenetére


Attila444
aktív tag

Érdekes, mert én is kipróbáltam, felvettem valamit, megnyitottam Premiere Pro-val és elkezdtem frame-enként léptetni és 3 egyforma képkocka van. Tehát olyan, mintha nem is duplázná a 30-at, hanem triplázná a 20fps-t. Tudom, hogy ez hülyeség és semmi értelme, de mégis így van. G20150407V1 firmware van rajta és SJ5000 Wifi.

Kipróbáltam mással is, SJ4000-nél 2 egyforma képkocka van, tehát ott stimmel a duplázás, SJ4000+-nál meg minden frame különböző (1080p 60fps).

(#481) bepi81 válasza Attila444 (#480) üzenetére


bepi81
tag

Ezért lenne érdekes, ha az áprilisi helyett a május végi FW-vel is meg lehetne nézni.

Nem tudom, mennyire hiteles, de nálam a videó snittek tulajdonságait böngészve is 60 (59,997) fps-t ír.
Oké, hogy a (z 5000-es) típus megjelenésekor az a pletyka járta, hogy ez is duplázik, de, ha llaszlo által leírtakat vesszük alapul (tehát, hogy a hw képes a tényleges 60fps-re, csak szoftveresen van butítva), akkor nem lehetetlen, hogy a frissebb fw-vel EZT orvosolták. Csak ebben az esetben, meg, ezt érdemes lett volna marketing szempontból "világgá kürtölni", elvégre nem egy kis dologról lenne szó.

Én ezért vagyok kissé tanácstalan és nem tudom rámondani egyikre sem, hogy igen, valós a 60fps, vagy, hogy nem, csak dupláz. :U

a szerk.: Esetleg közületek nem használ valaki KMPlayert lejátszónak? Azzal lehet az "f" billentyűvel frame-enként is léptetni a lejátszást. Továbbá, amikor vágtam össze a kisfilmemet, a Windows Movie Makerben is lehetett framenként léptetni a felvételeket. Ezt használtam is, és minden frame különböző volt, folyamatos mozgás látszódott rajtuk. Nem tudom, hogy ez korrekt vizsgálat-e, de ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#482) maj-viktor válasza bepi81 (#481) üzenetére


maj-viktor
őstag

VirtualDub

Amúgy egy videó "leírása - tulajdonsága" lehet 60fps, de ha az szemmel láthatóan nem 60fps-es... értsd "folyik a kép" (nem tudom jobban leírni)... valós 60fps esetén folyamatosabbnak látszik a kép...

Xiaomi valós 60fps-es
az SJ4000 nem... ő duplázott 30frame-el lesz 60fps (videótulajdonságban-leírásban)

Az hogy a Windows / jobb katt és tulajdonságokban 60fps-t ír az nem hiteles információ, mert ahogy írtuk szoftveresen duplán... így a leírásban 60fps-t ír, de valójában szemmel láthatóan 30fps!

Xiaomi 60fps
https://www.youtube.com/watch?v=cRzoiYE6JQw
(pontosabban itt 50fps van, mert a NTSC/PAL szabvány kódolás miatt... a NTSC 30-60fps / PAL 25-50fps)

(nem mindegyik böngésző támogatja asszem a 60fps mód váltást youtube-on... Chrome igen... a felbontás választásnál látszik... hogy 60fps)

ez meg SJ4000 sima 30fps
https://www.youtube.com/watch?v=lVj3wiaR_yY

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#483) axlfsi válasza maj-viktor (#482) üzenetére


axlfsi
veterán

Koszi az infot. Illetve, a 4000+ mar valosan tud 1080p/60fps-t (ahogy a 7209/120fps is valos), igaz?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#484) llaszlo válasza Attila444 (#480) üzenetére


llaszlo
veterán

Model: SJ5000 wifi
Version: G20150302V01
Date: 2 2015
A firmware-t nem látom csak az elejét SJCAM …
Ezt hol kéne megnézni? Amúgy az sjcam oldaláról töltöttem le kb 1 hónapja amikor megkaptam.

Megnéztem a mai felvételeket is avidemux-szal és ott is stimmel a 60fps. Ha nem ilyen rossz net lenne a szállodában, akkor feltöltenék egy videót csak mind nagy méretű, de mindjárt megpróbálok egy rövid nyers anyagot felrakni. Felveszem a kezemet. :)

(#485) llaszlo válasza llaszlo (#484) üzenetére


llaszlo
veterán

Ebből lehet csemegézni. A strandos videón egyértelmű a 60fps, viszont a kezemnél csak, akkor jó, hogyha lassított felvételt készítek belőle. Most mennem kell.
[link]

(#486) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

Van tapasztalatotok ezzel az Xcsource akkumulátorral ?

Jenő

[ Szerkesztve ]

(#487) llaszlo válasza llaszlo (#485) üzenetére


llaszlo
veterán

A mai strandos felvételek is valós 60fps-ben készültek. avidemux-szal léptetve nagyon jól elkülönülnek a képkockák. Arra gondoltam, hogy jó fényviszonyok között működik a valós 60fps, de kevés fényben nem tudja felvenni rendes 60fps-sel. Viszont ezek szerint csak a szoftvert kéne javítani, hogy jobban működjön.

____
Töltés közben nem lehet valahogy kikapcsolni a kijelzőt? Így sokkal lassabban tölt fel.

[ Szerkesztve ]

(#488) muchacoado válasza llaszlo (#487) üzenetére


muchacoado
aktív tag

Volt egy Xiaomi telefonom, annál tapasztaltam ilyet hogy ha jó volt a fény akkor ment a 60 fps lassított videónál.

(#489) llaszlo válasza muchacoado (#488) üzenetére


llaszlo
veterán

Mi3-nál ott csak a gyorsítás működik a lassítás az nem a gyári kamera appal. :( Vagy max a cm kamerával megy a lassítás is, akár 120fps-sel is, de azt még nem nagyon próbáltam, hogy mit is tud valójában.
Itt viszont valószínűleg tényleg az van, hogy nappali fénynél jól működik, az összes ilyen felvételnél 60 külön képkocka van 1 sec-ben.

(#490) bepi81 válasza llaszlo (#487) üzenetére


bepi81
tag

Szerintem lehetséges az, amit leírtál.

Töltés közben és a kamerát kikapcsolom kompletten és úgy töltöm.

(#491) bepi81 válasza maj-viktor (#482) üzenetére


bepi81
tag

"...ha az szemmel láthatóan nem 60fps-es..."

Ugye csak poénból írtad ezt? :)

Ha egy szerkesztő programban frame-enként léptetem a lejátszást összesen 1mp-es videó hosszban és ott 60db különálló (értsd: NEM egyforma) képkockát látok, na, AZ a valós 60fps, nem az, ami "annak látszik"... és bizony, a csúszdaparkos videómon ennyit számoltam.
Mindez a megfelelő mennyiségű fény meglétekor igaz...

[ Szerkesztve ]

(#492) bepi81 válasza llaszlo (#484) üzenetére


bepi81
tag

Version: G20150302V01

Ennél van 2db újabb fw is. Az enyém néhány hete a 2015 04. havi fw-vel jött, és arra tettem rá a mai napon is legfrissebb, 05.26-i fw-t.

Tartalmilag nem találtam infót, hogy min változtattak, de eddig stabilan működik ez is.

(#493) llaszlo válasza bepi81 (#492) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem wifi verzió van és nem sima.

[ Szerkesztve ]

(#494) -Mosquito- válasza bepi81 (#492) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ha nem esik nehezedre, akkor használd már a szerkesztés opciót/lehetőséget.. :U

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#495) llaszlo


llaszlo
veterán

Rendeltem egy ilyet kb 2 hét alatt megjött. Sokkal erősebb, mint a gagyi műanyag gyári.
[link]

(#496) bepi81 válasza azJENŐ (#486) üzenetére


bepi81
tag

Szerintem drága és nem különösebben ismert brand. Az ugyan, igaz, hogy a gyári 900mAh helyett ez 1100mAh-s, csak kérdés, hogy valóban többet bír-e, mint a gyári.
Én gyári SJCAM aksit rendeltem, ugyanilyen szettben (2db aksi és egy töltő) és nem egészen 3000Ft-ot fizettem érte.

(#497) azJENŐ válasza bepi81 (#496) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

Megoldódott a kérdés, van egy plusz gyári akksim.
Még nem volt időm letesztelni az új 5000 WiFi-t, de hamarosan az is meglesz.
(szerencse, hogy a gyerekemnek vettem :) , mint annak idején a lego-t, azzal is jót játszottam :)) )

Még valami, a Te selfi botod hogyan bírta a vizet, nem rozsdásodott?

[ Szerkesztve ]

(#498) Trodat


Trodat
csendes tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a jó tanácsot.
Sikerült vásárolnom egy SJ4000 wifi-s kamerát. Az elvárásaimnak tökéletesen megfelel sőt még jobban is teljesít, tehát idáig 100% ban elégedet vagyok a készülékkel.
De most is valami ötlet vagy segítségre lenne szükségem! A felvétel amit készítek tökéletes tű éles számomra, meg akkor is szuper lesz a minősége, ha mov-ról átkonvertálom mp4-re de, mikor feltöltöm a youtubra még 1080p-ben is siralmasan homályos lesz a video!

(#499) bepi81 válasza azJENŐ (#497) üzenetére


bepi81
tag

Én direkt alut vettem, waterproof. Semmi baja, csak a csuklópántja szakadt el az egyik csúszdázáskor. Megvarrom és pont. :)

(#500) bepi81 válasza Trodat (#498) üzenetére


bepi81
tag

Próbáld meg kerülni a YouTube-ot, inkább a Vimeo-ra töltsd fel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.