Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) motoflug válasza Gaboman (#599) üzenetére


motoflug
őstag

Most megneztem a videokat, amiket linkeltél, és nagyon meggyőző ez az Eken. A kertes videóban számomra, ill. az én felhasználási céljaimra eléggé jó lenne.

(#602) Avicularia


Avicularia
veterán

Beteszem ide a videót, vigyázat jó combos méretű 8 perc és 3.5 giga [link]

(#603) Gaboman válasza motoflug (#601) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Pedig az nem a legjobb minőség! :N

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#604) tvamos


tvamos
nagyúr

---

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#605) Márton válasza Avicularia (#602) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi az újabb nyers videót és az élményt :)
Az apró részletekkel még mindig nem vagyok kiegyezve, de ez lehet már a 4 mpixeles szenzor miatt van. És én munkaeszközként tekintek rá, sokaknak ugye hobbi, arra bőven jó. Ennyi pénzért ajándék a kam! :R

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#606) motoflug válasza Gaboman (#603) üzenetére


motoflug
őstag

Amire kell, arra bőven jó a minősége. A 120fps/720p az valós, vagy felskálázott?

(#607) Gaboman válasza Márton (#605) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Melyik kamera számodra az amelyiknél az apró részletek is megfelelnek, amivel elégedett vagy?

motoflug
A legjobb tudomásom szerint valós a 120 és 1080/60 is.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#608) Márton válasza Gaboman (#607) üzenetére


Márton
nagyúr

gopro3, 3+, 4
mobius
xiaomi 30p-ben

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#609) Gaboman válasza Márton (#608) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Eléggé furcsa amit írsz, pont most néztem egy úriember összehasonlító tesztjét a GoPro4 és az Eken között.
A részletek kidolgozottsága, élessége szabadtéren az Ekenen jobb, viszont az árnyékolásban pedig a GoPro4.
GoPro4 vs Eken H9.
2:26secnél mutatja meg a lényeget és ír hogy az Ekenen zajosabb a kép, a Heron simább.
Viszont a -0.7 expose szerintem túl sok az Ekennek, -0.3 ami a legjobb, nem csoda hogy sötét a kép.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#610) tvamos válasza Márton (#608) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es mit gondolsz a Sony AS200 / Garmin Virb -rol? (Nekem tetszene valani VR megoldas, meg beepitett GPS.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#611) Márton válasza Gaboman (#609) üzenetére


Márton
nagyúr

Rossz videót linkeltél, ez csak 1:20, gondolom a tiéd.
Én még nem láttam olyan éles Eken videót mint amilyet bármelyik Hero-m csinált (3,3+).
Ezen is amit most linkeltél, tényleg csak én látom a zajt? A fákon pl.
Vagy az 5 villanydrót szélein. Tiszta szőrszál.

tvamos: azokat nem ismerem. van natív fájlod róla?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#612) Gaboman válasza Márton (#611) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bocs, elrontottam, ez az én videóm, ezen látom én is, sajna ott van!
Teszem fel a másikat:
GP4 vs Eken
Az Eken igazi hátránya a napfényváltozásnál jön elő, bár tényleg a -0.7 beállítást sokallom.
A végén ott a következtetése is, természetesen a GoPro 4 jobb kamera, de van olyan amiben az Eken sem rosszabb.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#613) motoflug válasza Gaboman (#607) üzenetére


motoflug
őstag

Akkor ez lesz, a Concorde X-ről nincs kb. semmilyen info még, az SJCAM-ok pedig lényegesen drágábbak (tekintve a felhasználási célt).
GearBest EU raktáráról érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#614) Avicularia


Avicularia
veterán

Eken H9 mint autóskamera [link]
Persze a youtube kb. tizedére veszi le a bitrátát.

[ Szerkesztve ]

(#615) Attila444


Attila444
aktív tag

Ti amúgy mit láttok amit én nem? Ennek ez Eken-nek a képminősége szörnyű, zajos, túlélesített valami, amin felkúrták a kontrasztot, hogy úgy hátha jobbnak néz ki.
Egyedül az ára csábító, de ezzel a minőséggel egy forintot nem ér szerintem.

(#616) Avicularia válasza Attila444 (#615) üzenetére


Avicularia
veterán

Szvsz meg a Yi-nek sokkal rosszabb a képe és még ráadásul jóval drágább is. Egyébként nagyon komálom a Xiaomit mint márkát. [link]
Persze, ezzel nem akarom azt mondani, hogy az Eken jó kamera. Én speciel arra vettem, hogy voltunk Thaiföldön 2 hetet nyaralni és ha olyan szitu van akkor be tudjam vinni a vízbe illetve ne menjen tönkre a Panasonic TZ-70 amivel a videók zömét csináltam.
Ja és az Eken-re rá van hazudva az1050 mAh az akksira .Lemértem usb doctorral mennyi töltést vesz fel és 714 mAh volt a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#617) Márton válasza Attila444 (#615) üzenetére


Márton
nagyúr

Jól van, akkor nem vagyok egyedül.

A Xiaomi-t nem default-on kell nézni, hanem helyesen beállított fókusszal és felturbózott bitrátával.
Persze ehhez már szét kell szedni, de ennyi pénzért az is jó.
Mint ahogy Eken is megfelelő valakinek, ennyi tartozékkal főleg.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#618) Avicularia válasza Márton (#617) üzenetére


Avicularia
veterán

Ha a Yi-hez megveszed azokat a tartozékokat amit adnak az Eken-hez ,akkor kb.2x annyiba kerül. És kijelző sincs rajta. Úgyhogy ár-teljesítmény viszonyban verhetetlen az Eken. Viszont ha valaki jobb képminőséget szeretne, akkor nyilván talál, csak mélyebben kell belenyúlni a bukszába. De ezt eldönti mindenki magának.

(#619) Márton válasza Avicularia (#618) üzenetére


Márton
nagyúr

egyetértek!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#620) synar válasza Avicularia (#618) üzenetére


synar
őstag

Ha kijönne az Eken-hez olyan firmware, vagy cf, amiben lennének manuális beállítási lehetőségek az remek lenne. pl. sharpness, gamma ezekhez biztos hozzányúlnék.

[ Szerkesztve ]

(#621) Avicularia válasza synar (#620) üzenetére


Avicularia
veterán

Nyilván mindig jó, ha az ember kap választási, beállítási lehetőséget.

(#622) Gaboman válasza Avicularia (#614) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nagyon tetszik a minősége az autóban is!
Élesek a képek jó a kidolgozottsága és nem zajos mint nálam.

synar
H9 clubban pont erről volt szó, ami kijött legújabb driver már 24FPS a 2K-nál a régebbi 15-el szemben.
És elképzelhető hogy a következőnél a fehéregyensúly is szabályozható lesz.

Más:
Hawkeye Firefly 6S 4K kameráról kinek mi a véleménye, videók alapján nagyon ígéretes!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#623) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Ebben a Yi és Eken videó minőség témába annyit azért hozzáfűznék hogy, videók alapján Pl: fórumban a most feltöltött Yi autós videó fókusz beállítás után sem valami túl meggyőző, sem ez a videó.
Vid
Nem tudok egy érvet sem mondani hogy mi az amivel kitűnik a H9-hez képest.
De ha ti tudtok akkor osszátok meg velem, mert érdekel ti mit láttok amit én nem.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#624) synar válasza Avicularia (#616) üzenetére


synar
őstag

Javasolt az Eken-hez beszerezni az SJ4000 aksiját itt tesztelik le és jobb eredményeket kaptak, mint az eredetivel:
Using SJCAM batteries on Eken H9
Seeing how consistent and weak the 1050 mAh battery is, I inserted 900mah battery from SJCAM, as they are the same size. To my surprise, not only that the battery meter remained more stable, but I also got way better recording performance by using "weaker" battery on paper.
Results with 900mah battery
Recording time :
1920 x 1080p 60 fps - around 70 minutes (35 more compared to original battery)
1920 x 1080p 30 fps - around 120 min (40 minutes more than with original battery)

(#625) Avicularia válasza synar (#624) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi, ezt olvastam. Viszont nekem 64 perc volt ennek ellenére mikor mértem egyszer amit fel tudott venni, mikor leraktam az asztalra és vette ami előtte volt fullhd 60 fps-el. Szóval érdekes. Vettem másik akksit hozzá tartalékba, kettővel bőven elvagyok.

(#626) tvamos válasza Márton (#611) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos nekem sincs egyik sem, de az iden szeretnek egy kamerat, amiben van stab, es elvileg ezekben van valamifele.

(#617) Márton válasza Attila444 (#615) üzenetére
Van nekem is egy Xiaomi, en a szupport miatt vettem. Sajnos mar annyit volt szetszedve, hogy szinte lehullik az elolap. (Lehet, odaragasztom...)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#627) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Zircen

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#628) busman


busman
addikt

Rendeltem egy H9-et. Egyből jön hozzá egy SJ 4000 es akksi is. Kíváncsi leszek...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#629) motoflug válasza busman (#628) üzenetére


motoflug
őstag

Gondolom megvizsgáltad a lehetőségeket; melyik webshopra esett a választás? :R

(#630) busman válasza motoflug (#629) üzenetére


busman
addikt

Banggood-ról jön 17.000 forint volt.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#631) Avicularia válasza busman (#628) üzenetére


Avicularia
veterán

Majd kérünk videókat. Gearbesten olcsóbb lett volna, de megértem ha inkább Banggoodról rendelted.
[link]

(#632) Gaboman válasza busman (#628) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én itthon vettem 24000Ft-ba.
Annyi előnye van ha valami beszarik rajta akkor könnyebben rendezem.
Igaz itt drágább de így is megérte.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#633) kettom


kettom
csendes tag

Hali!

Szerintetek megéri ez?

[link]

(#634) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nekem ilyen kamerám van, nem rossz a minősége de, inkább egy Firefly S6 mint ez a típus!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#635) Gsx-rr válasza Gaboman (#634) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megeri a ketszeres arkulonbseg?

(#636) Gaboman válasza Gsx-rr (#635) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én ha most vennék akkor nekem megérné, stabilizátor is van rajta.
Vid1
Vid2
Vid3

Nagyon szép képe van!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#637) kettom válasza Gaboman (#634) üzenetére


kettom
csendes tag

Ennél is jobb?

SJcam SJ5000X WIFI ELITE SONY IMX078 GYRO 4K24 2K 2.0 Inch LCD Action[L

[link]

[ Szerkesztve ]

(#638) kettom válasza Gaboman (#636) üzenetére


kettom
csendes tag

Te most erről mondod hogy megéri ?

Hawkeye Firefly 6S 4K Sport FHD DV SONY 16M CMOS WiFi Waterproof Camera (Quick Time Player Required)

[link]

(#639) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Nem tudom hogy jobb e mint az 5000 de nekem a képminősége nagyon tetszik.

Igaz az Ekenen most állítottam fókuszt, sokkal jobb képe lett mint gyárilag!

Saját vid

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#640) Gaboman válasza kettom (#638) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Igen, pontosan erről a kameráról!

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#641) kettom válasza Gaboman (#640) üzenetére


kettom
csendes tag

Köszönöm

(#642) Gaboman válasza kettom (#641) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nincs mit, majd számolj be róla ha megrendeled hogy mik a tapasztalatok, videót is kérhetnénk majd?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#643) kettom válasza Gaboman (#642) üzenetére


kettom
csendes tag

Persze :)

(#644) synar válasza Gaboman (#639) üzenetére


synar
őstag

Hogy állítottad a fókuszt, van már rá szoftveres lehetőség? Tudsz linket adni a H9 clubhoz? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#645) Gaboman válasza synar (#644) üzenetére


Gaboman
nagyúr

A fókuszt manuálisan állítottam, le kell szedni a ragasztót ami a fókuszházat és a fókuszt rögzíti.
Nekem visszafelé kellett tekernem a lencsén, gyárilag homályos volt a bal fele és pixelesebb volt a képe.

Eken H9 Group.

kettom:
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#646) synar válasza Gaboman (#645) üzenetére


synar
őstag

Köszi, jó tudni, hogy erre is van mód, már csak a szoftveres túlélesítésre kellene megoldást találni.

(#647) Gaboman válasza synar (#646) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Már töltöm fel a 334MB videót amit most készítettem, az új beállítással nem túl éles már.
De ki lehet próbálni a -0.7 mélységet, nálam -0.3 van jelenleg.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#648) synar válasza Gaboman (#647) üzenetére


synar
őstag

A sharpness is állítható a menüben? Azt nem láttam eddig tesztoldalon és a én készülékem meg valahol még Kínában várakozik.

[ Szerkesztve ]

(#649) Gaboman válasza synar (#648) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem, az Esporuse amit tudsz állítani, világosabb vagy sötétebb lesz tőle a felvétel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#650) synar válasza Gaboman (#649) üzenetére


synar
őstag

Azt tudom, arról már beszéltünk is korábban, de azt hittem hogy közben a sharpness is bekerült az új firmware-ben, talán majd egyszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.