Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29650) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Működik, de manuális objektív, felejtős. Ha tényleg ki akarod használni amit a géped tud akkor natív autófókuszos objektívet vegyél. Leginkább képstabis Sony-t, a videó miatt.

(#29652) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29651) üzenetére


Kaci84
őstag

Innen apróról tudsz valamit ajánlani, ami ér annyit amiért hirdetik? Nem baj ha drága, csak megérje a hirdetett árat és jó esélyel értelmes áron tudjak majd tovább adni rajta.
Remélem tudtok segyteni, mert 4 napja vár a gépem a boltba és azóta nem tudok obit szerezni. Kezdeti lelkesedésem kezd csalódásba és méregbe átfordulni. :-(

(#29653) Tin_Shield válasza SI-ZO (#29649) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus 45 f1.8, Panasonic 42.5 f1.7, Sigma 56 f1.4. Ezek mindegyike jó minőségű, használtan is meg lehet venni, leggyakrabban az Olympust, 50-55e Ft körül.

(#29654) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29652) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mobilról vagyok, de úgy látom van fenn 35 f1.8. Esetleg Sigma 30 f2.8, de ennek érdeklődj utána a Sony topikban. Az a6000 vázon elég csúnyán pulzáltak ezek a 2.8-as Sigmák követő AF módban, video közben, lehet az a6300-on már nem csinálja, nem tudom.

(#29655) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29654) üzenetére


Kaci84
őstag

Sony 50mm f1.8 OSS

ez van még 81-ért bolti használt garival, vélemény?

(#29656) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29655) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az egy jó minőségű és jó rajzú objektív. De kicsit drágállom ennyiért, 100e körül van vadiújan. A másik dolog, hogy ez már kistele látószöget adna a gépeden, normál használatra egyszerűen túl hosszú ez a gyújtótáv. De ha erre van szükséged akkor hajrá, a képminőséggel biztosan nem lesz bajod.

(#29657) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29656) üzenetére


Kaci84
őstag

Nem tudom mire lesz szükségem de nekem már lassan mindegy csak legyen valami. Egyszerűbb akkor ha ajánlasz valamit aprorol ha van időd meg kedved.
Amúgy ez is bolti csak újracsomagolt gondoltam ez is pénz és talán nem számit annyit az a kis használat.

(#29658) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29657) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Értem. Ha teljes értékű és időtartamú gyári garit kapsz rá akkor nincs nagy rizikó.
Ha nem tudod mit szeretnél akkor vegyél egy olcsó 16-50-et. Nem fogják szétkarcolni a monitort a képeid és a videóid, de tanulni, a géped megismerni megteszi. Párszáz kép éa pár tucat video után jobban fogod érezni mire van szükséged. Ha meg a kitobi nem kell már akkor eladod kb. amennyiért vetted.

(#29659) Lex Icon válasza Kaci84 (#29657) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"de nekem már lassan mindegy csak legyen valami."

Ha nem vagy 80 éves vagy halálos beteg, akkor ez hibás gondolkodás!
Fotófelszerelést át kell gondolni és keresgélni, kivárni.
Ha eleve nem tudod, mit szeretnél, akkor előbb azt találd ki, milyen témát akarsz fotózni, majd nézz utána, milyen obikkal lehet ezt megvalósítani és akkor olyat keress.
El kell dönteni, hogy zoom-ot vagy fixet, nagylátót, normált vagy kistelét akarsz és ennek megfelelően keresni.
Ha nincs túl sok elszórni, kidobni való pénzed, akkor inkább ésszel vásárolj, mint mindenáron erőből.
Ha mégis mindenáron azonnal fotózni akarsz, akkor APS-C-n egy olcsó normál (35mm) vagy enyhe nagylátó (24-28mm) obit érdemes szerzni, vagy ha az olcsóbb, akkor a fentebb is említett 16-50-es alapzoomot, hogy addig is legyen valami. Nem tudom a Sony-ra milyen obik vannak, így konkrétumot nem tudok, neked kellene keresni.

[ Szerkesztve ]

(#29660) Kaci84 válasza Lex Icon (#29659) üzenetére


Kaci84
őstag

Nekem most ez a fajta hozzáállás nem felel meg. Mivel használtan szeretnék a kisebb értékesés miatt ezért tök felesleg kitalalni mit akarok ha nem kapni hozzá használtba.
Szóval mint írtam mindegy milyen csak jó vétel legyen használtan. Mivel pénzem jelenleg van ezért ha szamolunk 10% értékeséssel félévente akkor most nekem mindegy hogy 100e vagy 200e Ftos a cucc.

(#29661) t.imi válasza Kaci84 (#29660) üzenetére


t.imi
addikt

Indexen is van "Sonyaddel" topik. Ha már nézted, sorry.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29662) Throme válasza Kaci84 (#29660) üzenetére


Throme
veterán

Az értékesés azért fontos ennyire, mert még bizonytalan vagy mi lenne jó, vagy egyáltalán akarsz fotózni a jövőben.
Ha nem kereskedni akarsz, vagy kiszállni egyik rendszerből a másikba, akkor szerintem nem olyan lényeges az értékesés. Ha mástól várod, hogy megmondja mit vegyél, akkor jó eséllyel a hirdetéseket fogod böngészni hanarosan. szvsz

(#29663) Kaci84 válasza Throme (#29662) üzenetére


Kaci84
őstag

Pedig pontosan azt várom. Mivel, engem sokminden érdekel és íoutubra is akarok anyagot csinálni. Viszont mindenre nem vehetek most eszközt ezért kompromisszumot kell vállalni. Mivel nem ismerem a piacot és a technikát sem annyira, ezért nem tudom magamnak megmondani hogy hol van az egyensúly, hogy viszonyalg univerzális legyen, ne legyen gagyi, árba jó legyen, és nagy értékeséssel vagy eladhatatlansággal ne vegye el a későbbi cserélgetés lehetőségét.

(#29664) gaben22 válasza Kaci84 (#29663) üzenetére


gaben22
senior tag

Attól függ Youtube-on mit akarsz, influencerkedni vagy filmet forgatni :)? Előbbi esetén szerintem lehet sokkal fontosabb egy jó mikrofon és megfelelő (talán valami belépőszintű stúdió világítás), mint a kamera maga. Nem akarok bátrat mondani, mert 0 tapasztalatom van videózás terén, de ha van megfelelő bevilágítás, meg megfelelő a hang, lehet egy telefon is elég állványon, hogy belekarattyoljon az ember (ez inkább kérdés videósok felé).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20; GPU: Gigabyte Aorus Master 4090 + EKWB 4090 Nickel Acetal blokk

(#29665) Kaci84 válasza gaben22 (#29664) üzenetére


Kaci84
őstag

Ja nem influerkedni. Hardvereket videózni, meg ha nyaralok városban vagyok arról, meg mostanában modelleket videózók közelről lassítva.

(#29666) Kaci84


Kaci84
őstag

Sony FE 28mm F/2 - használt: 90e, bolti: 138e

Sony 16-105 mm F/3.5-5.6 DT - használt: 75e, bolti: 208e

Sony SEL-50F18F 50mm f/1.8 - használt: 65e, bolti: 76e

Sony SAl 16-50 2.8 SSM - használt: 60e. bolti: 180e

Sony FE SEL-2870 28-70mm f/3.5-5.6 OSS - használt: 52e, bolti: 140e

Sigma 30mm f2.8 DN ART Sony E - használt: 38e, bolti: 64e

Na akkor mégegyszer használt árakkal és választékkal kiegészítve:

a6300 géphez
elsősorban videózásra, amely:
1. bel és kültérben számítógép hardverek videózása, fotózása közelről távolabról
2. matchbox modellek videózása, közelebbről(20cm), távolabbról mozgás közben
3. videózás természetben, városban, akár naplemente közben, után

Ezeken a 60-70-es árakon akár kettőt tudok venni különböző feladatokra, a lényeg, hogy jó minőségű képet csináljon, a gép árszintjének megfelelőt. Kompromisszumot inkább abban vállalnék, hogy közelebb-távolabb megyek a témához vagy akkor inkább adott témát kihagyom. A lényeg még, hogy megérje a használt árát a cucc, az új árához képest vannak jónak tűnő vételek, de a bolti ár nem mindig mérvadó. Ügye lehet túlárazva vagy kifutó modell beragadt áron stb. Ezekbe segítsetek kérlek!

[ Szerkesztve ]

(#29667) Foglalt név válasza Kaci84 (#29666) üzenetére


Foglalt név
addikt

Amin megúsztál, hogy Sony cimkével legalább 3 féle obit fogsz találni. A, E, FE. Neked ebből az E kell. Az FE annyit jelent, hogy full frame E-mount, ergo annyi hátránya van, hogy feleslegesen nagy, drága és a 1,5-es crop miatt az FE 28 nálad effektív 42mm körül lesz. Az A ami igazán gázos, mert ott csak átalakítóval tudod használni. Tehát, aminek SEL helyett SAL-el kezdődik a neve, azokat rögtön kukázhatod.
Ahogy többen leírták, ne babrálj ki magaddal, vedd meg kit-ben vagy vegyél egy kitobit. Elég a range, kompakt, powerzoom, amit videónál szeretni fogsz, 35mm környékén egész türhető makrót tud és ha szerencséd van, vagy figyelsz rá, akkor kifogsz egy nem decenteres verziót, ami videóhoz teljesen jó, de fényképezni is tudsz vele. Arra figyelj, hogy ne dobáld, mert műanyag a felépítmény és mérnöki szemmel elképesztő mit belepréseltek egy ilyen töpszli kütyübe, emiatt viszont sérülékeny(1x ragasztottam, 1x cseréltem az alaplapot benne). Használtan 50-60EUR környékén mennek eBay-en, Sony-nál pedig a garancia csak az eredeti tulajra érvényes, ergo mindegy honnan veszed.

(#29668) Kaci84 válasza Foglalt név (#29667) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszi a segítséget. A listában csak egy SAL-t látok. Amúgy oké kit obi, de az melyik? Obis gépet nem tudok venni, mert 200-ért szereztem boti új 6300-at obi nélkül. Van ennél jobb ajánlat? Oké értem a fullframes problémát, de nem ér meg 90-et? Jobb ha olcsóbban, de mivel bolti ezért drágábban veszek? Vagy ami jobb nem is kapok? Ebay, hét igen. Szükségem volna a gépre, és nem a jővő évezredben amire megjön Ebayről. Nem egész két hét múlva nyaralás. Meg itt a sok videózni való, már elmerülök benne. Nem hiszem el, hogy nincs egy jó ajánlat használtan... Tudom mondtátok, hogy kit obi meg hasonlók, de mindig mögötte volt, hogy jó lesz az neked, meg egyenlőre. Olyan esetleg nincs, hogy kaci! vedd meg ezt meg ezt meg ennyiért kihagyhatatlan és kiváló minőség stb.
Más gyártótól átalakítóval esetleg?

(#29669) Foglalt név válasza Kaci84 (#29668) üzenetére


Foglalt név
addikt

SELP1650 a kit objektív.
Forintos árakban egyáltalán nem vagyok otthon, ebben a részében nem tudok segíteni.

(#29670) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29668) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"hogy kaci! vedd meg ezt meg ezt meg ennyiért kihagyhatatlan és kiváló minőség stb."

Sony APS-C-re jó minőségű alapzoom jó áron nem létezik. Ezért (is) próbáltunk többen az RX100V felé terelni korábban. Vegyél egy olcsó 16-50-et, használtan, kitapasztalod vele melyik gyutáv(ok) fekszenek a neked. És ott bővítesz egy-két jobb fix ovbjektívvel. A 16-50-et meg eladhatod ha már nem kell, gyakorlatilag nem tudsz vele bukni.

[ Szerkesztve ]

(#29671) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29668) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"hogy kaci! vedd meg ezt meg ezt meg ennyiért
kihagyhatatlan és
kiváló minőség stb."

Sony APS-C-re jó minőségű alapzoom jó áron nem létezik. Ezért (is) próbáltunk többen az RX100V felé terelni korábban. Vegyél egy olcsó 16-50-et, használtan, kitapasztalod vele melyik gyutáv(ok) fekszenek a neked. És ott bővítesz egy-két jobb fix ovbjektívvel. A 16-50-et meg eladhatod ha már nem kell, gyakorlatilag nem tudsz vele bukni.

Szerk: bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#29672) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29671) üzenetére


Kaci84
őstag

Akkor mitől szerepel olyan jól a tesztekben? Vagy jó a gép de csak elméletben? És mit jelent hogy nincs jó áron? Ha hasznaltan bolti ár feléért van az se jó ár? Van a HP 360ezres obi 260ért. Az se jó ár? De pl. a legutólsó a felsorolásaimban az is fél áron van az se éri meg az árát? Mi lenne ha kihagynánk most az alap 16-50et és most bővítenék valami jobb fixre? Csak már tudnám hol lehet olyan jobb fixet venni használtan... Van más gyártónak a6300al megegyező gépe újonann 200ért? Mert ezek szerint más gyártohoz van jó árú obi. Átalakítós megoldás nem létezik?

(#29673) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29672) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó gép sokat tud, jó minőségű (fix) objektívvel kategóriájának egyik legjobbja. Hogy miért nem töri magát a Sony, hogy gépváz tudásához méltó alapzoomot is csináljon az rejtély. Gondolom a számok azt mutatják, hogy így is megéri nekik, eladja a márkanév.
Kihagyhatod a 16-50-et, de saját tapasztalat hiányában honnan fogod tudni, hogy egy Sigma 16 f1.4, egy Sony SEL 35 f1.8 vagy egy SEL 50 f1.8 OSS felel meg a céljaidnak? Amúgy nem tudom miért ódzkodsz az ötlettől, megveszed 25-30e körül, kipróbálod, megismered vele a gépedet, és ha már nincs rá szükséged kb. árában eladod.
Közvetlen versenytársa a Fuji X gépek, pl. XE3 vagy a XT30. Vagy a Panasonic G90/GX9. Ezekhez jobb alapzoomok is léteznek.
Az indexfotós adok-veszek Sony topikját már nézted?

[ Szerkesztve ]

(#29674) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29673) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért odzkodom, mert most még a héten ráérek és nem akarok már 1-2 hetet várni ha ebyről rendelek. Na meg a jó minőségű fixel is gyakorolhatok, de akkor legalább látom mit tud a gép egy. Az a gond a gyengébb mionőségű olcsóbb obival, hogy nem biztos, hogy megmutatja, hogy mit tud a gép valójában.

(#29675) Viperator válasza Kaci84 (#29674) üzenetére


Viperator
őstag

Nemcsak a géptől és az obitől függ a minőség, hanem maga a felhasználótól is... (azt írtad, hogy nincs tapasztalatod, igaz?) A szokásos "user error"...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29676) Kaci84 válasza Viperator (#29675) üzenetére


Kaci84
őstag

Már ne haragudj, de mire fel írod, hogy user error? Azért, mert elmondom, hogy nem vagyok profi fótós, akkor nekem szar gépet kell venni? Vagy nem lehet kérdezni? Olvasok sokat a témában, de egyrész ezért van a fórum, másrészt meg gyorsabban és célirányosabban lehet tanulni és olvasni ha tanács mentén megy el az ember. Attól még, hogy nem tudom pontosan melyik beállítás mire való, attól még profitálhatok egy jobb gép előnyeiből. Maradjunk abban, hogy szerintem te sem tudsz értelmes tanácsot adni és akkor user error vagyok inkább. Közbe meg fingod nincs mit miért csinálok.

(#29677) Viperator válasza Kaci84 (#29676) üzenetére


Viperator
őstag

Nem vagyok Sony-s (hanem Nikonos), pár topiktárs jóindulattal már javasolt neked, hogy most melyikkel érdemes kezdeni kezdőként és ez neked miért nem jó? (16-50) Ebből a gyútávból (16-50) ki fog derülni, hogy melyik gyútáv lesz jó/ideális neked a videózáshoz, stb.! Utána ráérsz venni minőségibbet. Előbb érdemes a tapasztalatot gyűjteni.

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29678) Kaci84 válasza Viperator (#29677) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen tudom és köszönöm is mindenkinek. Attól, hogy nem írom rögötön, hogy oké akkor az lesz, az nem jelenti, hogy nem veszem figyelmebe, illetve nem keresem a használt piacon Ebayen stb. Azért kérdeztem még tovább, mert hátha olyan javalat is becsúszik ami pont van használtan. Meg minden tanácsal többet tanulok.

(#29679) Bullitz válasza Viperator (#29677) üzenetére


Bullitz
aktív tag

!KACINAK

Én múlt héten vettem meg az A6000-et használtan, zéró tapasztalattal, csak mert imádtam fotózni az U11-es HTC-mmel. Még aznap hardverapron írtam egy srácnak, aki hirdetett egy alig használt, és egy új KITOBIT, 16-50-est. Végül 29 helyett 25-ért kb. új állapotban megvettem tőle, állítom bármikor el tudnám adni ugyanennyiért.
Pusztán azért vettem ezt, mert OSS-es, (ami neked (Kaci) videózásnál kifejezetten jól jönne), valamint ez a legolcsóbb Sony objektív, nem mellesleg 16-50 között tudsz játszani vele, még ha nem is a legjobb képet adja a határértékeken.. én már lőttem vele (számomra) nagyon szép képeket, és a videózás full HD-ban (mivel A6000 van) is elég szép, épp a hétvégén teszteltem családi összejövetelnél.

Ahhoz, hogy kitaláld mit akarsz, nincsen egyszerűen konkurenciája a 16-50 kitobinak.. szerintem sokáig ezt sem fogod tudni kimaxolni, mert sokkal többet tud, mint amennyiért adják.

Én előtte, és most is tudom, hogy tájfotózást/astrofotózást szeretnék, és ezek mellé majd természetesen egy portés obit, de mivel mindegyik 100 ezres tétel, ezért egyelőre beérem ezzel, mert a kitobiban rejlő lehetőségektől messze elmarad még a tudásom.

Vegyél egy ilyet 25-ért, és kezdj el kattingtatni.. többet ér mint hogy 3 hónapig ülsz a pénzeden, és nem szerzel tapasztalatot.

Ismétlem, ennyiért.. bármikor-bárhol el fogod tudni adni, hozzáteszem szerintem tök megéri megtartani, mert "bármikor-bármire" jó.

:R

[ Szerkesztve ]

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#29680) Kaci84 válasza Bullitz (#29679) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen, köszi, gondoltam nekem írtad. Épp ez az, hogy nem akarok a pénzemen ülni. Mér szét vet az ideg, hogy nem tudom lezárni a fényképező mizériát. Már 1 hete ott a gép a boltban és nem tudom átvenni, mert akkor akartam Pestre utazni érte ha Obit is veszek, 5 embernek írtam, de egyikkel se akar össze jönni az üzlet. Meg is venném a kitobit, ha lenne eladó olyan helyen ahol át is tudom venni személyesen. Mivel nekem jelenleg van keretem 100-ér is obit venni, gondoltam csak van jobb minőségű használtan új árának 60-70%án. Ilyen ajánlást nem kaptam. Ajánlották még a Sony 50 és 35mm 1.8-kat, de pont nincs használtan. Illetve egy pont az az ember akinek már több napja könyörgöm, hogy adja már oda, de minden nap nem jó neki valamiért.

(#29681) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29680) üzenetére


Tin_Shield
őstag

ezek itt vannak hadveraprón. próbáltad már?
Sony 18-105 ez kifejezetten videós objektív.
35 f1.8
16-50

(#29682) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29681) üzenetére


Kaci84
őstag

Az első új hirdetés lehet, egyébként pont jó nekem, mert itt vagyok Fehérvár és Balaton között. Akár jó lehet.
A második aki nem nagyon akarja eladni.
Harmadik meg mohácson van nagyon messze, értékelése nincs és ilyent amúgy se mernék postával.

Az első szimpatikus meg még talán ez.

A videós obi amit elsőnek linkeltél, mennyire jó viszonylag sötétben? Városi fények mellett?

[ Szerkesztve ]

(#29683) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29682) üzenetére


Tin_Shield
őstag

F4-es, ez APS-C-n nem számít fényerősnek, f2.8 vagy jobb már sötétben is megfelelhet. Ez azért jó videós objektív mert motoros a zoom és fix a fényerő a teljes zoom tartományban. A Sony topikosok értékelése szerint atonban érdemben nem igazán jobb rajzú mint a 16-50 kitobjektív. Próbáld meg az index Sony E adok-veszek fórumot is. Esetleg itt a Sony MILC topikba is beírhatod, hogy milyen objektívet keresel. Lehet lesz valakinek eladó és megkeres privátban.

[ Szerkesztve ]

(#29684) Kaci84 válasza Tin_Shield (#29683) üzenetére


Kaci84
őstag

Akkor egyenlőre megpróbálom ezt itt helyben Sigma 30mm f2.8 DN ART Sony E 38-ért.
Vagy boltban újracsomagoltan ezt: Sony 50mm f1.8 OSS 82-ért
Vagy ha nincs más a Mohácsi 16-50 26-ért
Vagy várok a 35mm 1.8-ra
Vagy öngyilkos leszek

(#29685) Bullitz válasza Kaci84 (#29684) üzenetére


Bullitz
aktív tag

Ugyanolyan türelmetlen vagy mint én.
16-50! Nem kell egyelőre más.. hidd már el :)

Sony 16-50 cinematic video tessék..!

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#29686) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Üdv!
Érdeklődnék, hogy easycover objektív tokokkal van e Valakinek tapasztalata?
Köszönöm

(#29687) Viperator válasza GeriCool (#29686) üzenetére


Viperator
őstag

Nekem szilikontok (vázvédő) van és két éve használom, meg vagyok elégedve.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29688) rednifegnar válasza Viperator (#29687) üzenetére


rednifegnar
senior tag

megnezted a linket? ez csak egy obi taska, gyongyvaszonbol.

szilo tokom nekem is volt, jo volt, egy gondom volt vele hogy elegge melegedett benne a gep.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#29689) Viperator válasza rednifegnar (#29688) üzenetére


Viperator
őstag

Megnéztem, csak a márkanévre utaltam.

Mitől melegedett? Kinn voltál sokat a napon? (nekem nem volt gond)

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#29690) Kaci84


Kaci84
őstag

Hali ránéztem a Sony visszatérítéses obi akciójára, ezekre tudtok valamit mondani?

Sony SEL-55210 55-210mm f/4.5-6.3 E OSS 96-20 =76

Sony SEL-18200LE 18-200mm f/3.5-6.3 OSS LE 128-20 = 108

Sony SEL-35F18 35mm f/1.8 OSS 124-20 = 104

Sony SEL-28F20 FE 28mm f/2 134-20 = 114

Tudom-tudom attól függ mire akarom használni. Melyik éri meg az árát melyik van jó árban, vagy melyik amelyik jó cucc?

[ Szerkesztve ]

(#29691) Tin_Shield válasza Kaci84 (#29690) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azt hiszem a 18-135 a legjobb rajzú ezek közül. De kérdezdmeg a Sony topikban esetleg.
Szerk bocs: 18-135 nincs is benne,.sz f1.8 35-öt benéztem. De az a legjobb ebből a listából szerintem. De hogy ez a làtószög mennyire jön be neked, mennyire alkalmas a céljaidra azt nem tudhatjuk. A mobil után szokatlanul szűk lesz valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#29692) Foglalt név válasza Kaci84 (#29690) üzenetére


Foglalt név
addikt

Sony SEL-18200LE egy tökéletes mindenes, de 1,5x annyiba kerül általában, mint amennyit írtál.
Az 55-210 hosszú, mint a vonatfütty, egyetlen obinak tutti nem venném.
A másik kettő egy kutya, én biztos nem ezekkel kezdenék, de nem úgy tűnik, hogy hallgatsz bárkire is, ha nem azt mondja, amit hallani szeretnél ;] :DDD

(#29693) Kaci84 válasza Foglalt név (#29692) üzenetére


Kaci84
őstag

Azért az én szemszögemből több tanács is érkezik több megközelítésből. Egyébként se volt másig lehetőségem átvenni a gépet, meg obit venni hozzá. Azt, hogy mire kell már elengedtem, mert úgyse tudom még teljesen hogyan tudom kihasználni. Mint mondtam most már arra mentem rá, hogy inkább ha használtan veszek valami jó vételt és kipróbálom akkor majd látom mit tud és ha nem jó viszonylag büntetlenül továbbadhatom és egy másikat ugyanígy kipróbálok. Amúgy akkor erre szűkült.

Sony SEL 50mm f/1.8 OSS 65e
használt
Sony SEL-35F18 E 35mm f/1.8 OSS 104e

[ Szerkesztve ]

(#29694) Foglalt név válasza Kaci84 (#29693) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kitaláltad a tutti bizniszt, hogy veszel egy használtat és azon nem tudsz bukni. Ez még akár tud is működni, feltéve, hogy jobban értesz a portékához, mint az eladó. Ez a tudásod hiányzik és ezért kérsz itt segítséget. Rendben.
Személy szerint heteket szoktam eltölteni ekkora értékű vásárlásnál és 100-as nagyságrendben bogarászok hirdetéseket, hogy a végén ne fizessek rá(használt cucc, gari vagy van vagy nincs, lehet rejtett hibája stb.). Te pedig bedobtál ide 5 linket, amiből több nem is illik a gépedhez, hogy mondjuk meg, melyik is az a a tutti vétel azok közül, mert neked ez most azonnal kell. Így olvasva, mennyire érzed normálisnak az elvárásod :F

(#29695) Kaci84 válasza Foglalt név (#29694) üzenetére


Kaci84
őstag

Vajon miért érzem úgy hogy rettentő rosszindulatú vagy? Igen az. Merthogy te hogy csinálod... Basszus komolyan mondom... Most ufó vagyok azért mert ha megvan a gép akkor mondjuk használnám. Vagy az ember nem azért vesz gépet? És mi ez a lekezelés hogy feltaláltam a tuti üzletet?? Miért milyen választásom van? Veszek használtan olcsóbban vagy újonnan. Használtba van kockázat de legalább olcsó. Az új kevésbé kockázatos de ahogy megvettem jóval kevesebbet ér. Na akkor most légy okos domokos! Más is ajánlotta a használt piacot innen meg a másik topikból ők is Ufók? Youtubon is ajánlják. Oké nem veszem észre ha nem tökeletes. Miért ha hónapokig a netet böngészem észre fogom venni? Pont ezért linkeltem a cashbackesek közül mert az új ha van jó vétel akkor az is lehet alternatíva. Most már én nem értem hogy igazából mi a probléma? Az hogy kérdezek? Az hogy nem értek hozzá? Vagy az hogy most akarok gépet nem pedig 5 év múlva amikor is ledoktorálok fotográfiából...

(#29696) Throme válasza Kaci84 (#29695) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem ne vegyél minden hsz-t támadásnak, csak próbáld kivenni a lényegüket.

Ráadásul beleugrottál a témába egy váz megvételével. Azt szokták mondani, hogy rendszerben kell gondolkodni. Mire kell a gép, azt milyen obiparkkal tudod megoldani, melyik gyártó termékei lennének az ideálisak. Erre veszel egy vázat, aztán hajrá, és még a használtpiac is igazodjon hozzád.

Abban is igaza van a fórumtársnak, hogy van buktatója a használt vásárlásnak (ezt te is elfogadtad).

Azt is vedd figyelembe, hogy aki a használt piacot ajánlja, már jártasabb lehet benne. Oda tud figyelni arra, hogy ne ejtsék át, vagy ne vegyen vackot.

(#29697) Kaci84 válasza Throme (#29696) üzenetére


Kaci84
őstag

Amúgy mindent összevetve,
SELP1650 26-ért használtan ő még játékban
SEL35F18 104-ért újként, valszeg ő lesz, kelhet a fényerő sötétebb anyaghoz
SEL30M35 59-ért újként makrókhoz
SEL18108G 144-ért újként ez videóhoz jól jönne, de este sötétben már karcos lehet és már egy picit drága is

SIGMA 30 mm F/1.4 DC DN Contemporary 100 újracsomagoltan, de nincs benne képstabi. Nem drága ez így? Vagy ennyit drágit a 35 helyett 30 és az 1.8 heylett 1.4? Vagy mást is tud?

Throme: Értem és köszönöm midenkinek a építő HSZ-t és technikai segítséget. Ami inkább zavar amikor user errort kiáltanak, ha valamit nem értenek mit miért csinálok.
Pl. nem nem beleugrottam egy váz vásárlásával, hanem az a téma ki lett taglalva a milyen gépet vegyek topikban. Obival lett volna külföldről csak aztán beesett egy akció itthon csak vázzal. Sehol nem említették, hogy olyan sokkal jobban járnék más cég gép+obi parkjával.
A világ összes idejét el lehet tölteni olvasással, tanulással, de a gép meg kell és tapasztalat nélkül egy szinten túl nem lehet előre lépni. Nekem elég annyi, hogy nem rossz vagy kerülendő terméket vegyek és amíg nem jön el a vásárlás ideje szűkítsük a kört.

[ Szerkesztve ]

(#29698) Throme válasza Kaci84 (#29697) üzenetére


Throme
veterán

Én már nem járok a gépajánlós fórumba, ezért nem tudtam, hogy a vázat is ajánlásra vetted. Ettől függetlenül rendszerben kell gondolkodni és ott is így kellett volna ajánlani.
Nagyon be van határolva a lehetőséged és lehet nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy a sony lencsék nem pörögnek olyan nagyon, mint mondjuk egy nikon, canon.

Fényerős zoom mindig és mindenhol k..va drága. Van egy nagy sony fan fórumozó, ő is sigma 17-70, vagy 17-50 obit ajánlgat sony-hoz, meg sigma (19,30,60) fixeket... már ha a pénz is számít.

A 30mm f1.4 obin az f1.4 drágít valószínűleg. Szerintem kezdésnek az f1.8 is bőven elég (most képminőségtől, AF gyorsaságtól független).
Szobában lehet szűk a 30/35mm.

Kezdésnek alapzoom és egy fényerős fix, amik ajánlottak. Előbbi, hogy megismerkedj a géppel, utóbbi, hogy kicsit kreatívkodni is tudj.
Ha már lesz saját tapasztalatod sokkal könnyebben tudsz elindulni valamelyik irányba (táj, tárgy, esemény, makró...stb).
Erre - akárhogy is nézzük - rá kell szánni az időt. Nincs olyan, hogy ajánlanak vmit és 3 tesztet megnézel és kész a világbajnok, személyre szabott tuti gép (ráadásul mindenki azt árul a hardveraprón).
Amíg ez nincs meg, addig a fórumozók saját tapasztalatára vagy kénytelen hagyatkozni, ami nem feltétlenül passzol a te igényeidhez.
Addig a te pénzedet mindenki - képzeletben - a saját meglátása szerint fogja elkölteni.
Ezért írtam, hogy a hamarisággal lehet 1-2 héten belül a hardveraprót fogod megint túrni...

szvsz

(#29699) Neck válasza Kaci84 (#29697) üzenetére


Neck
veterán

Tisztában vagy a gyujtótáv (látószög) fogalmával?
Visszaolvasva a hozzászólásaid, olyat kérdezel, hogy almát, vagy körtét egyél ebéd után.

Az, hogy mennyi az obi ára, vagy van-e utána járó pénzvisszatérítés, illetve az, hogy hol található, nem mondja meg, hogy a témát, amit videózni akarsz, milyen látószöggel lehet felvenni.

Ha veszel 100 ezerért egy 35mm f1.8-at, és a túl szűk (46 fokos) látószög miatt egy kis szobában "nem fér bele" a téma a videóba, akkor mi lesz?

Ezért írta azt mindenki, hogy vegyél egy kit zoom obit, videóra tökéletes, és ki tudod tapasztani, hogy melyik látószög a neked való.

Ami Sony-n kifejezetten videóra való (a powerzoom miatt), az a SELP16-50, és a SELP18-105 F4. Mind a kettőben van képstabi is, hogy ne remegjen be a videód. És 16-ról indul, van széles látószög.
Az F4 sötét lehet, igen, ebben jobb a 35mm f1.8, de ha nem elég széles, és nem tudod felvenni, amit akarsz, b*szhatod. Zoomot vegyél első obinak, ennyi.

Ha nem hallgasz az okos szóra, adott esetben többet fogsz bukni a bulin, mint egy utat Pestre...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#29700) Tin_Shield válasza Throme (#29698) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szuperlassítós videót tudó gépet keresett, közeli modellvideókhoz. Páran ajánlottuk a Sony RX100V-öt, pont videó specifikáció, a jó zoom objektív miatt, és mert esetében a kisebb szenzorméret előny a nagyobb DOF miatt. APS-C-vel nyűg lesz a kellő mélységélesség szerintem. Fotónál lehet sajtreszelni a DOF-ra, de videónál gáz, ha nem elég nagy az éles tartomány. Az a6300 is meg lett említve mint jó videós tudású váz. Jobb minőségű alternatíva híjján elindulni, tanulni gyakorolni a 16-50 kitobi kezdettől fogva ajánlva van (megemlítve azt is, hogy az az objektív elég gyenge minőségű, jó minőségű fixekkel fogja igazán megmutatni a váz az oroszlánkörmeit). Innen nem tud/akar kolléga továbblépni, csak futja a köröket. A tutti vételt keresi...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.