Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

LOGOUT.hu

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Throme válasza atosz (#30300) üzenetére


Throme
veterán

Értelek, csak én is arra gyanakszom, amit írtál, hogy idegen obival le kell mondani a váz korrekciós beállításairól.
Mondjuk jpg file-okat is be lehet dobni képszerkesztőbe, csak a javítás/módosítás mértéke lesz korlátozottab a raw-hoz képest.
Ha csinálsz pl LR-ben egy ilyen elmentett alapbeállítást, ami csak az obi korrekciót végzi el, akkor pikk-pakk megleszel vele.

(#30302) xxJokerxx válasza ibizadance (#30297) üzenetére


xxJokerxx
csendes tag

Szia!

Eladni szeretném, nem rossz bár teljesen nyitott rekesznél 300mm-en elég puha a fókusz.

(#30303) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
Kezd körvonalazódni a dolog. Jelenleg abban nem vagyok biztos, hogy a Canon 70-200 F4 L USM elég vagy tényleg megéri az IS. IS nélkül 130e körül, IS-el pedig 200e körül van a jó állapotú használt. Szerintetek MTB versenyen (Downhill) illetve országúti kerékpár versenyen van egyáltalán előnye a stabilizátornak (mármint 70e forint előny)? Az amúgy is rövid záridő mellett megér bő másfélszer annyit a stabilizátoros változat?
Segítségeteket előre is köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#30304) Throme válasza BEndre34 (#30303) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem tele obit stabi nélkül nem nagyon lenne szabad venni, ha csak nem állványról fotózol mindent...

Monti versenynél kelleni fog a fényerő/gyors lencse.
Általában ezek erdős területen zajlanak, ott sötétebb van, és nem álldogálnak a bicajosok.

(#30305) vihartigris válasza BEndre34 (#30303) üzenetére


vihartigris
őstag

Milyen záridővel fotózol?

bármi reciproka a semmi

(#30306) PuMbA válasza BEndre34 (#30303) üzenetére


PuMbA
titán

Rövid záridővel nem kell stabi. Ha portréznál vele, akkor már igen :)

[ Szerkesztve ]

(#30307) BEndre34 válasza vihartigris (#30305) üzenetére


BEndre34
tag

Minimum 1/1250

(#30308) PuMbA válasza BEndre34 (#30307) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nem kell stabi. Amiben gondolkodj, hogy vajon fogsz-e vele mást fotózni, mert gondolom nem 2 évre veszed az obit. Ha 1 év múlva rájössz, hogy mégis kell stabi, mert más fotótémába is belekezdesz, az elég rossz tud lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#30309) vihartigris válasza PuMbA (#30308) üzenetére


vihartigris
őstag

+1

bármi reciproka a semmi

(#30310) BEndre34 válasza vihartigris (#30309) üzenetére


BEndre34
tag

Sziasztok vihartigris, PuMbA és Throme!

A véleményetek alapján megrágom megint a dolgot. Bár főleg a fent említett célra és záridővel lesz használva, de megfontolom a stabilizátort a későbbi esetleges más hazsnálat miatt. ;)

Köszönöm a segítséget!! :DD

(#30311) tvamos válasza BEndre34 (#30303) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kesobb, ha ilyen panning-es kepet akarsz loni, akkor jol johet a fejlett stabilizator, ha jol tudom. Es ezek azert meglehetosen jol mutatnak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30312) Neck válasza tvamos (#30311) üzenetére


Neck
veterán

Szerintem panningnál nem fog sikerülni a fotó, mert nem tudsz olyan egyenletesen "húzni". Nem pont az van, hogy ki kell kapcsolni a stabit? Illetve, át kell rakni abba a stabi üzemmóda, ha tudja az obi.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30313) tvamos válasza Neck (#30312) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ugy tudom, a jobbakban van valami olyan, hogy vizszintesen nem stabilizal, fuggolegesen meg igen. MODE 2 a Canonnal, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30314) Throme válasza tvamos (#30313) üzenetére


Throme
veterán

Van, nikkor 70-300 VR EX , aps-c/ff

(#30315) Byk01 válasza BEndre34 (#30303) üzenetére


Byk01
senior tag

Országúton még annyi előnye lehet, hogy az viszonylag kiszámítható mozgás, és stabival könnyebb a kívánt autofókuszpont alatt tartani azt, amit élesnek akarsz.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#30316) vihartigris


vihartigris
őstag

[TTArtisan 50mm f/1,2 APS-C MILC-ekre]

bármi reciproka a semmi

(#30317) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Teleobjektív vásárlása előtt vagyok és nem tudok dönteni. Két opció van:

Canon EF 70-200mm f4L USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM

Az L-es obi szebbet karcol elvileg, bár néztem teszteket és egetverő különbség nincs az én szememnek. Viszont drágább és mivel utazásra, természet fotózásra lenne legfőképpen a 70-300-as gyújtótávját meg nem tudná utolérni. Mivel egyiket sem volt lehetőségem kipróbálni, így nem tudom a gyakorlatban mennyire számít hogy 200 vagy 300 a vége, de inkább legyen mint hiányozzon.

Főleg nappal lenne használva, így gondolom az az 1 fényérték amivel rosszabb a nem L-es obi az sem számít, főleg hogy a 70-300-as rendelkezik stabival.

A picit jobb képminőség mellett van más ami a 70-200 mellett szólna? Mert ha nem akkor az én felhasználásomra teljesen jó lenne az olcsóbb 70-300-as is az én meglátásom szerint.

Köszi előre is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30318) BEndre34


BEndre34
tag

Sziasztok!
A Canon objektív "probléma" megoldódott. Köszönöm mindenkinek a segítséget!! :R

Most a Sony vonalon (a6000 váz) van egy újabb dilemmám, mert az 55-210 kit objektívhez láttam egy telekonvertert (VCL-DH1758), viszont ilyenem még sohasem volt. Igyekeztem utánanézni, de így is csak körülbelül vagyok képben. Az megvan, hogy mire jó (illetve ha jól láttam, a fenti kit objektívhez elvileg jó is), viszont itt meg is állt a "tudományom". :((
Érdemes egyáltalán az amúgy sem csúcsszuper kit objektívre rátenni? Vagy csak "rontani" fog rajta? Tele állásban csak napsütésben vagy nagy ISO mellett lesz használható, vagy ugyanolyan körülmények között tudom az objektívvel használni, mintha nem lenne rajta?

Előre is köszönöm a segítséget!
Illetve aki még karácsony előtt olvassa, annak Békés Karácsonyt Kívánok!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#30319) Surfym@n válasza 3800+ (#30317) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Sokszor esnek dilemmába ezen optikák miatt az emberek. kivétel nélkül az L-es obi a nyerő...
fő érvek:
L-es obi képminősége (már max fényerőn is), ring-USM motorja (gyorsaság) nem összehasonlítható a 70-300-éval,
70-300-as optikák általános rákfenéje, hogy 200 felett jelentősen gyengülnek, tehát egy jó vágással az L-es 200mm-ből többet tudsz kihozni, mint egy kommersz 300mm-ből,
L-es obi mérete nem változik sem zoom sem fókuszáláskor,
L-es obi fémből van és értékálló (F4L változat használtpiaci ára évek óta 110-130 között leledzik),
L-es obihoz alapból van napellenző, és opcionálisan állványgyűrűvel is szerelhető,
L-es obi telekonverterekkel kompatibilis (1,4x-ezővel már megvan a 280mm egy rekeszérték árán de nagyon jól használható minőségben).

ha valami kimaradt szóljatok, de ennyi bőven megteszi ;)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30320) JohnyBlue válasza Surfym@n (#30319) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az f4-es 70-200 az olyan kis cuki :D

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30321) vihartigris válasza Surfym@n (#30319) üzenetére


vihartigris
őstag

Jobban néz ki a fehér objektív.

bármi reciproka a semmi

(#30322) Surfym@n válasza JohnyBlue (#30320) üzenetére


Surfym@n
senior tag

így van, mehet a fehér 250D-re hellokitty-s matricával... :DD
a 70-300 meg olyan maszkulin, mert fekete, s csavarásra nő a mérete... :DDD

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30323) JohnyBlue válasza Surfym@n (#30322) üzenetére


JohnyBlue
őstag

na de félretéve a bolondozást azért ebben már nano usm van ami már a bőven használható kategóriába tartozik ;)

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#30324) 3800+ válasza Surfym@n (#30319) üzenetére


3800+
őstag

Na pl pont az ilyen extra infok miatt szeretem ezt a forumot. Nekem ez a ring-USM sztori teljesen uj, akkor ezek szerint USM es USM kozott is van kulonbseg.

A kepstabirol viszont nem esett szo. Attol kicsit tartok, hogy kitekerve elszall az ISO az alacsony zarido miatt... f4en ahogy neztem azert lagyabb a 70-200-as obi, foleg afelett kellene hasznalni ami azert megneheziti a kezbol lovest. Ahogy neztem hasznaltan is olyan 60-70k a kulonbseg IS es nonIS verziok kozott. Megeri a felarat? :F

Nagyon koszi mindenkinek a valaszt!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30325) BEndre34 válasza 3800+ (#30324) üzenetére


BEndre34
tag

Szia!
Pont ez volt a dilemmám nekem is és az eredeti kérdésed előtt kaptam is rá választ. ;)
Az általad is írt ár miatt nekem az IS nélkülire esett a választásom. Igaz, nálam sport fotózás (hobby) a cél, amire teljesen jó. Hozzáteszem azóta pont erre nem használtam, viszont gyakorlásnak készült vele esti karácsonyos kép (szigorúan 8 óra előtt), tájkép és madár fotó (nyilván nem repülés közben). Kellő odafigyeléssel lehet ezzel is még tele állásban is bemozdulás nélküli képet lőni alacsony ISO (este 1000, szürkületben 500 alatt). :DD
Persze ha van rá keret, nyilván az IS verziót válaszd (nálam szűk volt a keret és a használt okok miatt is jó a non IS). Esetleg kölcsönözz ki egy napra egy IS-t és próbáld ki be és kikapcsolt állapotban, úgy a legkönnyebb eldönteni (kb 10e körül lehet egy napra).

(#30326) printer71


printer71
csendes tag

Üdv mindenkinek ! :)

Amatőr fotós amatőr kérdése : van nekem egy Oly E-M10 II-m . Néhanapján előveszem kattingatok párat , nyaralás alatt többet :) . Nos a kitobi ( 14-42 ) korlátait azért én is hamar megismertem , vettem mellé egy 40-150-et ahol már kezdtem érteni mi az , hogy szépen rajzol egy objektiv . Utánaolvasások után persze már tudom , hogy az igazi kánaán csak akkor jön majd el ha lesz egy fényerős fixem . Nos vettem egy Pana 25/1.7-et , és ezért kérdezek . Valami nincs rendben mert csupa homályos ködös értékelhetetlen képet csinálnak együtt ( egyetlen éles képet sem csináltam vele eddig ) . Az obit használtan vettem , de teljesen újszerű nincs rajta kopás sérülés . Esetleg a vázon kell állítani valamit ?

(#30327) Neck válasza printer71 (#30326) üzenetére


Neck
veterán

Micro Four Thirds topic. :R

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#30328) Throme válasza Neck (#30327) üzenetére


Throme
veterán

... oda is írt....
Egyébként ezt a topikot nem igazán értem, hogy minek létezik (minden él nélkül)?!
A márkák saját topikjában sokkal inkább kap választ a kérdező.
Létezik néhány multiplatformos emberke, de feltételezem sűrűbben látogatják a márka topikokat....

(#30329) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Az ünnepek alatt volt lehetőségem városi utazós és beltéri fotózásra is. Sajnos a fix 50mm-es obi sokszor kellemetlen volt, mert oké hogy eszméletlen képet karcol és tudtam használni karácsonyi fények mellett is beltérben, de utazásnál hiányzott a csavargatás lehetősége.
Eredetileg egy 70-200 f4 vagy 55-250mm volt tervben, de talán először egy általánosabb objektívvel kellene kezdenem a vásárlást.

Mit gondoltok megérné eladni a kit 18-55mm-t (ha egyáltalán el lehet) és használtan venni egy 18-135mm USM-et? Vagy képminőségre ugyanaz mind a kettő? Mert az is egy verzió lehetne hogy marad a 18-55mm és mellé 55-250mm így le van fedve egy korrekt tartomány.

Nagyjából másfél év múlva végzettségem is lesz a fotózáshoz így az is megfordult a fejemben hogy hagyni a hobbi kategóriát és beruházni profi objektívre , de az nem kis lóvé és addig még kitudja mi és hogyan alakul... :U

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30330) PuMbA válasza 3800+ (#30329) üzenetére


PuMbA
titán

Használt 17-55 f/2.8 IS USM az első vételre érdemes komoly obi APS-C-re (100-150k), aztán jöhet egy használt 70-200 f/4 IS USM (180-200k) és le vagy fedve majdnem minden tartományba. Ezután még egy 10-22 f/3.5-f/4.5 USM (60-70k), ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#30331) tvamos válasza 3800+ (#30329) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha most tanulod, akkor szerintem egy hasznalt 55-250 egy jo valasztas. Megvan gombokert, es nem rossz a minosege sem. Mire kitanulod a szakmat, arra is rajosz majd, mire van valojaban szukseged.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30332) PuMbA válasza tvamos (#30331) üzenetére


PuMbA
titán

"Mire kitanulod a szakmat, arra is rajosz majd, mire van valojaban szukseged."

Ha marad ezen a rendszeren, akkor nehéz mellélőni egy komolyabb alapobival, ami lefedi az általános tartományt :) Én még nem igazán láttam olyan profi fotóst, akinek nincs FF-en 24-70-nek megfelelő standard zoomja.

[ Szerkesztve ]

(#30333) vihartigris válasza 3800+ (#30329) üzenetére


vihartigris
őstag

Utazósabb megoldás a 18-135.
Az 55-250-el "messzebb látsz".
Neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb.
Ha van lehetőséged próbáld ki mind két kiszemelt obit.

bármi reciproka a semmi

(#30334) t.imi válasza 3800+ (#30329) üzenetére


t.imi
addikt

18-135 stm-et nyúz feleségem vagy 5 éve, (750d-n) és árához képest kva jó képek születtek vele, pixelkukker szememmel nézve is.
USM halkabb videóban és gyorsabb az AF (?)

(#30335) 3800+ válasza PuMbA (#30332) üzenetére


3800+
őstag

A profi 17-55 és 70-200 valóban kiszolgálna, főleg rendezvény/esküvő fotózásra tervezek, de persze ez még alakulhat. Így a leginkább hosszútávú megoldás PuMbA verziója lenne.

Az is igaz, hogy amíg a képzés megy és tanulom szakmát addig elegek lehetnek az alap objektívek is. Kár hogy ilyen nagy a választék és ilyen sokféle felhasználási terület van. :) Én is azt érzem egy kicsit amit tvamos, vihartigris és t.imi kolléga ír, hogy használni kellene az objektíveket és menet közben kiderülne hogy melyik is az igazán jó zoom tartomány. Mivel nem mostanában fogok kevés fénynél rendezvényt fotózni, így talán a fényerős drága objektívek előnyét nem is feltétlenül tudnám kihasználni.

Köszönöm szépen mindenkinek a tippeket, alszom még rá párat... addig kukkolom a használt piacot, hátha jön egy kihagyhatatlan ajánlat. :D Sokat segítettek, bár a döntés így sem egyszerű. :R

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30336) Surfym@n válasza 3800+ (#30329) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Canon 17-55-össel vigyázz, mert sok közülük szalagszakadásos lehet (konstrukciós hiba). Inkább a Tamron 17-50 fix 2.8-asa (nem képstabis változat), vagy egy Sigma 17-70 f/2.8-4 C ami nem fix fényerőért cserébe ad képstabit, ultrahangos fókuszálást és nagyon jó a közelpontja.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30337) PuMbA válasza 3800+ (#30335) üzenetére


PuMbA
titán

Amit én javasoltam akkor jó megoldás, ha tényleg kicsit komolyabban gondolod :) Én anno megbántam, hogy 55-250-össel meg ezekkel hülyéskedtem, mikor tudtam, hogy 1-2 év múlva úgy is kell a jobb obi. Így buktam vagy tíz-húsz ezret, minthogy egyből ezekkel kezdtem volna.

Surfym@n: A Canon mindkettőnél jobb obi és a szalagszakadás se jön elő feltétlen. Az enyémnek már minden baja van, karcos a frontüveg széle, tiszta por a belseje, de a képminősége csodálatos. Eszembe nem jutna más gyártó, tekintve, hogy visszafejtésből dolgoznak, azaz egyik fókusza sem lesz olyan jó, mint egy gyári obinak. MILC-eknél ez már nem gond, de DSLR-nél igen.

[ Szerkesztve ]

(#30338) 3800+ válasza PuMbA (#30337) üzenetére


3800+
őstag

Teljesen jogos és én is így gondolom, csak a te verziódban már közbeszól az anyagi vonzat is az én esetemben.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30339) PuMbA válasza 3800+ (#30338) üzenetére


PuMbA
titán

Persze. Nekem lett volna pénzem megvenni a jobb obit is a kezdetektől, de a rosszabbat vettem, amit aztán ugye cseréltem, mert elértem a tudott határait 1 éven belül. Így volt rossz nekem. Ha neked nincs pénzed jelenleg megvenni egy használt 17-55 f/2.8-at, akkor viszont nincs kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#30340) 3800+


3800+
őstag

És a 24-105mm F4 USM mennyire múlja alul a 17-55 és 70-200 képminőségét? Ez a gyújtótáv is elég lehet szinte mindenre. Kivéve a távolba nézést. :D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30341) PuMbA válasza 3800+ (#30340) üzenetére


PuMbA
titán

Az egy FF obi. APS-C-re nincs értelme, mert 38-168mm lesz belőle és ráadásul f/4, szóval a 17-55 f/2.8-at nem "veszélyezteti" hasonló áron :)

[ Szerkesztve ]

(#30342) 3800+ válasza PuMbA (#30341) üzenetére


3800+
őstag

:R

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30343) Surfym@n válasza PuMbA (#30337) üzenetére


Surfym@n
senior tag

nyilván jobb a Canon, de árat, mint tényezőt is érdemes figyelembe venni, és persze, az örök klasszikust, a felhasználás területe (milyen műfaj) és mikéntje (jövedelemszerzés vagy hobbi).
Úgy láttam eddig, hogy aki komolyabban gondolja, az megy FF-re, hobbistának cropra viszont minek olyan drága obi. Ha meg af kell és croppos váz (pl 7D2) , az általában már L-essel operál.

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30344) 3800+ válasza Surfym@n (#30343) üzenetére


3800+
őstag

Croppos géppel nem lehet pénz keresésre alkalmas képeket lőni? Azért ezt nehezen tudom elképzelni. Biztosan téma is válogatja, de azért szerintem első körben az objektív utána fotós és utána a gép határozza meg egy kép minőséget. Ez csak az én amatőr véleményem persze. :P

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30345) PuMbA válasza 3800+ (#30344) üzenetére


PuMbA
titán

Jól látod, de a sorrended így perfekt: első körben a fotós, aztán objektív, aztán gép :)

[ Szerkesztve ]

(#30346) Surfym@n válasza 3800+ (#30344) üzenetére


Surfym@n
senior tag

aki komolyabban gondolja, az megy FF-re =! Croppos géppel nem lehet pénzt keresni.
Először pusztán egy olcsóbb alternatívát kínáltam a 17-55 helyett, ami még sokoldalúbb felhasználásra is alkalmas lehet.
Hisz magad is írtad, hogy még tanulnod kell a szakmát.
Erre jössz egy másik sablonnal, s számba adod, hogy croppos géppel nem lehet pénzt keresni... egy szóval nem mondtam ilyet. Így segítsen neked az ember... Nyilván külön igaz a másik része is annak amit mondasz, de a kettő között nincs ok okozati összefüggés.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30347) Surfym@n válasza PuMbA (#30345) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Látszik, hogy elméleti síkon gondolkodsz csak, s a mások által egyszer elhangoztatott bölcsességeket kopipészteled csak össze. A valóság ettől kicsit eltér már (túlhaladtunk ezen)...
Pláne ha az ember pl rendszert cserél. De ha csak cropról feljebb lép valaki FF-re akkor is gép és obicserét egyszerre célszerű megejteni. Ma már 5D2 és 6D vázak bőven elérhető árban vannak, hozzá meg jöhetnek a standard zoomok, fixek, kinek mi a kedve, választása. Croppos üveggel sokra nem mész FF vázon...
Aki meg "komolyan" gondolkodik, az eleinte egy-egy fontosabb munkára bérel eszközt (ami hiányzik), aztán utána megveszi. Nem bohóckodik croppos és hobbi cuccokkal, ami nem bírja a strapát és/vagy nem időjárásálló és/vagy nem dolgozik alád, hogy a 8. óra is tudj koncentrálni...

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30348) 3800+ válasza Surfym@n (#30346) üzenetére


3800+
őstag

A felhasználás mikéntjénél külön vetted a hobbit és a pénzszerzést, majd utána írtad hogy aki komolyan gondolja az FF-re megy. Ebből értelmeztem úgy, hogy a pénzszerzéshez nagyon ajánlott az FF. Ha nem így szántad és félreértettem akkor elnézést! Természetesen köszönöm a segítséget és a Sigma 17-70mm-ről is fogok teszteket nézni. Talán annyi értelme lehetne a FF-re való obiknak, ha később FF-re váltanék nem kell mindent lecserélni csak a vázat.

Nem vitaindítónak szántam a véleményem!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#30349) Surfym@n válasza 3800+ (#30348) üzenetére


Surfym@n
senior tag

a "felhasználás mikéntje" , illetve a "felhasználás területe" azok nálam mindig az első kérdések között szerepel, mielőtt valaki objektív vásárlás előtt szeretne tanácsot kérni. Ugyanúgy, hogy mennyit szeretne költeni rá. :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#30350) _seth_ válasza 3800+ (#30348) üzenetére


_seth_
veterán

Lusta vagyok és nem görgettem vissza a legelső hozzászólásodig csak az utóbbi párat néztem. Felmerült a 17-55, ami egy kiváló obi, nagyon éles, a tartománya viszont egy mezei kitobi, amit persze meg lehet szokni, de kell mellé mások obi. Volt aki írta a 24-105-öt ami apsc-n valóban nem a legjobb alap obi bár sokan használják ennek ellenére is. De egy 5D2/6D + 24-105 L párossal minden létező APSC és EF-S obi párosnál jobb képeket tudnál készíteni, illetve a 105-ös vég miatt a tele sem hiányozna annyira. És bár "csak" F4, de stabival és végig F4. Bármilyen munkára is akarod használni (kivétel sport/természet oda vagy apsc kell olcsó obikkal vagy FF de akkor sokba lesz az obi) sokkal könnyebb dolgod lesz vele.

Anno én is játszottam 70D 17-55 IS párossal majd a végeredményt látva az egész APS-C és EF-S rendszeren olyan gyorsan túladtam ahogy csak tudtam, helyette 5d3 és 24-105F4 lett, na azóta csak finomítgatom a technikát, de nagyrészt elégedett vagyok vele és a végeredménnyel is azaz a képekkel. Ma már szerintem az említett FF váz és alap obi ára két átlagos esküvő fotózás ára...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.