Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#94351) TTomax válasza Raymond (#94350) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szupercsillámponi :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#94352) keIdor válasza TTomax (#94351) üzenetére


keIdor
titán

Beállítva egy színre jó az. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94353) Shkiz0 válasza TTomax (#94351) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egy ilyen, és nem is kell karácsonyfa többet :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#94354) VTom válasza keIdor (#94352) üzenetére


VTom
veterán

Nem tudom mennyire jók ezek az akváriumok.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#94355) TTomax válasza keIdor (#94352) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát nem tudom,de nekem már azok a dolgok tetszenek amik nem világítanak egy gépen,a legjobb ha azt se tudom hol a gép. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#94356) proci985 válasza Raymond (#94350) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

phanteks enthoo primo, but its all glass!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#94357) Speed® válasza Raymond (#94350) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

(#94358) cyberkind


cyberkind
félisten

Fizetős Crysis mod, remélem, ennél csak jobb lesz a remastered. :D

Paranormal Cocktivity

(#94359) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

[link]
Hát ez szomorú... ez miatt egyértelmű az AMD-re váltás számomra indei évre.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#94360) snecy20 válasza ÁdiBá (#94359) üzenetére


snecy20
veterán

A hírnek melyik része kedvetlenített el? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94361) cyberkind válasza snecy20 (#94360) üzenetére


cyberkind
félisten

Mind a összes! :DDD

Paranormal Cocktivity

(#94362) Devid_81 válasza ÁdiBá (#94359) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Inteleknek van egy korosodo Porsche "motorja" amit evek ota egy kis tekergetessel atraknak ujabb es ujabb kaszniba.
Jelenleg ott tartanak, hogy az osszes masik "motor" meg csak papiron tudja azt amivel a regit levalthatnak, de meg nem eletkepes nagyban, csak robogokhoz jo ;)
Egy olyan HEDT csaladot kidobni ami versenykepes lenne a masik oldallal koltseges lenne, es szinte ertelmetlen.
Raadaul a HEDT annyira retegtermek, hogy ovatosan kell vele foglalkozni egyebkent is, foleg amikor a masik oldalnak olyan termeke van ami kettebe lenyeli az Intel HEDT vonalat...
Majd elobb utobb ujra lesz naluk is uj es jo HEDT, de elobb helyre kell tenni az uj motort, hogy ne kopje be a gyertyakat mindig ;)

...

(#94363) keIdor válasza ÁdiBá (#94359) üzenetére


keIdor
titán

Nálad, ha már adott az alaplap meg arra a blokk, akkor csak egy CPU cserén gondolkoznék esetleg.
Bár látom eléggé el van cseszve a 12-18 magos HEDT árazás.
770€ a 10920X
930€ a 10940X
1306€ a 10980XE wtf?
Elég messze vagyunk a hivatalos MSRP-től, de nem tudom miért.

proshop.at -nél

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94364) Devid_81 válasza keIdor (#94363) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Angliaban is £620, £799, £1199
12,14,18 mag...eleg elvetelemult aruk van :(

Ezekhez kepest a 24 magos TR 3960X "ajandek" £1250-ert :U
Pedig azert se adnek annyit, max a felet :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#94365) keIdor válasza Devid_81 (#94364) üzenetére


keIdor
titán

Itt van a miért: [link]
A valóságban szerintem tökéletes tisztában vannak vele, hogy nem versenyképes a termék és nem is gyártják, ezért csak papíron létezik.

AdiBá-nak jó upgrade lehetne, de újonnan, alaplappal együtt a hülyének se éri meg, mivel halott foglalat ez is már.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94366) Devid_81 válasza keIdor (#94365) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Valoszinuleg a 10xxx is kozottuk van amugy, azok is sok helyen sold out de nem hinnem, hogy ennyire vinnek, max csak az elso par daraboit vittek, azota sincs sok helyen :(

Szerk: Mindfactory-n nezve nem is talalok csak 10700K-t :F
Abbol vittek mar 70db-ot legalabb :D

[ Szerkesztve ]

...

(#94367) keIdor válasza Devid_81 (#94366) üzenetére


keIdor
titán

Az a durva, hogy ennek hogy leesett az ára: [link]
Ennyiért ez a teljesítmény best buy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94368) Devid_81 válasza keIdor (#94367) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Fura modon Angliaban az meg dragabb sokkal, nalunk inkabb £420 korul indul, az kb 161k
Majd kivancsi leszek ha kijon az XT akkor milyen ara lesz a "regi" X-esnek :K

...

(#94369) ScomComputer válasza keIdor (#94367) üzenetére


ScomComputer
veterán

Én olvastam valahol,hogy lassan csökkentik az árat fokozatosan,a megjelenő refresh miatt és valami 370 euro környékére áll be mikor az kijön...

(#94370) snecy20


snecy20
veterán

RX 5700 XT 8GB vs GTX 980 Ti SLI

[link]

Elég szépen megoldja a dolgokat a 980Ti SLI, lényegében 2080S szinten...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94371) proci985 válasza snecy20 (#94370) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

rage2 does not support SLI.

a tobbi szam kb a 290X CF -> 5700xt Far Cry 5 (idealis skalazodas) alapjan stimmelhet, de a Rage2 egesz biztosan nincs rendben, az 5700xt legalabb 50%al gyorsabb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#94372) FLATRONW válasza proci985 (#94371) üzenetére


FLATRONW
őstag

És a Vulkan miatt nem lehetséges, hogy a low-level API féle multi gpu miatt skálázódik valamennyire?

[ Szerkesztve ]

(#94373) snecy20 válasza proci985 (#94371) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, a tesztelő vagy működésre bírta valamilyen unofficial módon az SLI-t, vagy ha nem, akkor viszont fiktív, és kb. megkérdőjelezhető az összes tesztben lévő eredmény. Láttunk már ilyet is sajnos, meg olyat is hogy valós összehasonlítás helyett csak ilyen interpolált számokat fabrikáltak össze, lásd anno az az orosz kamu tesztoldal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94374) Puma K válasza snecy20 (#94373) üzenetére


Puma K
veterán

Pont az ilyen nevük és arcuk nincs videósoknak kezelem fenntartásokkal az anyagait...

Nincs ott avagy nem látom azt az embert aki felvázolja, elmagyarázza és bemutatja hogy milyen hardverrel milyen szoftverkörnyezetben és milyen módon csinálja a méréseket.

Lehet olyan méréseket produkálni amit senki nem tud leutánozni és csak vissza járnak vitatkozni a videó alá az emberek... közben meg újabb és újabb nézettséget generál magának és jön a bevétel a reklámokból...

Ránéztem a csatornán lévő videók indexképeire és gyönyörű színes meg szagos mindegyik... erre meg jobban kattintanak az emberek...

Továbbá azt sem hiszem, hogy minden esetben a mérésben lévő hardverrel rendelkezik az illető... egy mezei ember számára hol éri meg, hogy így pörgesse a hardvereket vagy ennyit tartson készleten...?

Továbbá a nagyobb támogatást élvező videósoknak is egy szint után külön raktárat kell kialakítaniuk ahol a kapott hardvereket tárolni tudják...

Meg aztán a Windows verziója és frissessége is kérdéses... meg milyen driver-t használ adott VGA-nál...?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94375) proci985 válasza FLATRONW (#94372) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az Avalanche fele Apex enginet hasznalja, azt eselytelen multiGPUval mukodesre birni a Just Cause 3 ota.

snecy20: Far Cry 5ot nem lattam a listan, igazabol azzal teszteltem eleget, hogy egyertelmuen velemenyt tudjak mondani.

de szerintem fabrikaltak az adatok, vagy legalabbis egy reszuk.

az emlitett orosz oldalt egyebkent egy ido utan tiltottuk is az oldalon linkeles szinten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#94376) TTomax


TTomax
nagyúr

Azért ez nem egyszerű... [link] :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#94377) Puma K


Puma K
veterán

"I can't see a single thing wrong in this video" : [link] :DDD :DDD :DDD

"Me: this looks normal-ish.
Lamarr: HELO"

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#94378) akoska07


akoska07
nagyúr

Vega 16

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#94379) TTomax válasza akoska07 (#94378) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ezzel mi lett?Ellopták a zongoráját? :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#94380) Devid_81 válasza TTomax (#94379) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mondanam, hogy talan a TV-jet...de azon mar evek ota alig allna meg egyetlen borotva is... :D
Szerintem most probal magabol idosebbet csinalni, hatha vegre vehet alkoholt ID mutogatas nelkul... :D
Bar ahogy hallom most az USAban inkabb erdemes bunkerra kolteni a penzt mint barmi masra :U

...

(#94381) keIdor válasza Devid_81 (#94380) üzenetére


keIdor
titán

Kanadai.
Vancouverben lakik Linus.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94382) Devid_81 válasza keIdor (#94381) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jaah, akkor en kerek elnezest, azt hittem Amerikabol van a csavo :R
Akkor biztonsagban van, a kanadai emberek eleg baratsagosak :)

Szerk: nem is igazan szoktam nezni amugy a videoit, max ha Ti linkeltek tole es tenyleg olyat csinal benne amit a tobbi csatorna nem hoz le, vagy meg nem hozott le stb.
Nem annyira szimpi a csavo, a hangjaval es a viselkedesevel van egy kis bajom :D
GamersNexus es Hardware Unboxed (TechSpot) nah en ezekbol elek 98%-ban ha epp videoban akarom megnezni azt amit lusta vagyok elolvasni :D

[ Szerkesztve ]

...

(#94383) keIdor válasza Devid_81 (#94382) üzenetére


keIdor
titán

Meg sokkal élhetőbb ország Kanada szerintem, ott nem lesz az, ami tőlük délre van.

Annyira én se nézem már, ahogy Jayt sem, nekem a "komolyabb stílus" jön be.

Akit mindig nézek az a Gamer's Nexus, der8auer, Hardware Canucks, Tom's Hardware, Hardware Unboxed, DigitalFoundry stb. Bár Linuséknál van az a nagyobb darab csávó, annak szeretem a videóit.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94384) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali...mondjátok már,hogy jól döntöttem....!! :K
Teljesen lemondtam a CometLake konfigról,nem kell,nem veszek, millió tesztet megnézve,átnézve és átgondolva dolgokat egyszerűen nem éri meg pénzt beleölni(pedig félretettem rá) ebbe refresh cuccba....most pedig elég alap cuccom van egy kis R5 3600-al+x570 kombóval,egész jól elvagyok,amire kell elég(net,film,és egy-két játék ha van idő rá).
A 10900k vagy 10700K,de még a 10600K is csak erre lenne használva,szóval az órajel hajhászáson kívül nem igen érné meg beletolni pénzt....
Remélem jól döntöttem,most legalább is így gondolom.... :)

[ Szerkesztve ]

(#94385) Devid_81 válasza keIdor (#94383) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Linuseknal a nagyobb darab csavora ranezve dontottem el, hogy ezek Amcsik :DDD
Halal komolyan, mondom ez csak onnan lehet ;]
De tevedtem egy keveset :R

...

(#94386) Devid_81 válasza ScomComputer (#94384) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegyel majd bele inkabb egy refresh XT-t Juliusban, tutira jobban jarsz.
Vagy egy jo arasitott 3900X aztan par evig nem kell hozza se nyulj, bar tudom ezek nagy szavak nalad is :D :R

...

(#94387) keIdor válasza ScomComputer (#94384) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem jól, de eleve az i7-10700K gyakorlatilag egy i9-9900K, az i5-10600K meg egy i7-8700K.
A 10 magos i9 egy új termék, de a +2 magot leszámítva az is ugyanúgy viselkedik, mint a többi. Ugyanaz a Skylake architektúra.

Az X570 jó lesz neked, tehetsz bele Matisse Refresht vagy Vermeer-t is. Egyébként láttam tegnap 3900X-et 137k-ért aprón, azt hiszem subaruwrc-nél. Bomba ajánlat, sokat nem is gondolkoznék rajta X570 alaplappal...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94388) Devid_81 válasza ScomComputer (#94384) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jobban jarsz azzal a jovore nezve mint barmelyik Intel platformal ;] :D
Nekem ha lenne most egy X570-es lapom akkor nagyon viszketne az rendelos ujjam day 1-nel ahogy a 3900XT kijon :K

Persze a mostani geppel sincs semmi baj, megy ahogy kell, de a kivancsisag ott van rendesen bennem :)

[ Szerkesztve ]

...

(#94389) keIdor válasza Devid_81 (#94388) üzenetére


keIdor
titán

Volt neki amúgy Z390 több is, most nézem aprón.
Semmi újdonságot nem ad a Z490, az alaplapgyártók még a PCI-E 4.0-át sem hajlandók megerősíteni. Tegnap linkeltem Rocket Lake 3DMark eredményt, na, amiatt sem érdemes foglalatot cserélni, az biztos...

Képzeld el, mintha te vagy én váltani akarnánk. 1:1 ugyanazt megvennénk mégegyszer, csak rá kéne dobni néhány száz eurót, vagy fontot...
Vagy vehetnénk i5-öt alsó-közép alaplappal, hogy ne kelljen rákölteni. Mi értelme? :)
Félre kell tenni azt a megtakarítást, jól fog az jönni később, nem megy sehova...

Még a kíváncsiságot se értem meg, hiszen nem változott a motorháztető alatt semmi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94390) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Devid_81 és keldor...
Köszi, valahogy így lesz ,de bennem is ott van a kíváncsiság.... :D
A z490-nél a gigabyte-nak van egy m2 slotja ami nem müxik most, rá van irva: "reserved for the future..." a pci-e 4.0-nak.
:DDD
Én is láttam elég jó áron már 3900X-et, volt már nekem ilyen cpu-m,anno,de nekem minek ez,nem használom ki soha,amire nekem kell majd lehet veszek ahogy Devid is írta egy refresh-t...no de az is igaz,hogy ennyiért meg nagyon b@szó áron van a 3900x.... :K

[ Szerkesztve ]

(#94391) Speed® válasza ScomComputer (#94390) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Megfogadtam, hogy nem költök kihasználatlan HWra egy ideig, de hosszú idő óta az első proci lesz a 3900X, amire hajlandó leszek 6 számjegyű összeget kiadni egy elgyengült pillanatomban valószínűleg ;p

(#94392) Devid_81 válasza keIdor (#94389) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most Inteleknel nagyon furcsa dolgok mennek. :K
Gondolom a befektetoknek meg kell felelni, emiatt megy a mostani moka is, ezert jott a felesleges 10xxx szeria is.
Bar teny, hogy rocket science-t csinaltak 14nm-en, hihetetlen, hogy eddig eljutottak vele azert. :K

Nah majd par ev mulva kell oket ujra elovenni, addig jad pihenjenek :)

Z370/90-rol barkinek akinek fejleszteni van kedve (penze) csak annyi, hogy menni kell a 8/8 es 8/16 fele, semmi tobb.
Teljes platform csere tok butasag lenne.
Nem is lesz a 10xxx topik tele szvsz :N

...

(#94393) FLATRONW válasza keIdor (#94383) üzenetére


FLATRONW
őstag

A nagy darab gyereket Anthony-nak hívják. Ha jól vettem ki a videókból, akkor ő ott a szakértelem, Linus pedig csak egy showman (persze ő is rendelkezik a témában egy viszonylag magas tudással).

[ Szerkesztve ]

(#94394) keIdor válasza Devid_81 (#94392) üzenetére


keIdor
titán

Szvsz 4 magról jó ugrás lesz 200€ lap meg egy i5, de csak onnan, meg csak ha AMD-re allergiás az illető. Még talán az i7 is ide sorolható.

Az i9 szerintem már azért nem jó bolt, mert a 3900X jobb munkára és magyarba -80k.
Játékra meg sok a 10 mag is meg a 220 ezres is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94395) keIdor válasza FLATRONW (#94393) üzenetére


keIdor
titán

Igen, rá gondoltam. Ő visszafogottabb is, nyugodtabb, nincs annyi erőltetett poén. Nincs semmi bajom Linus-szal, viszont AnthonyTechTips esetén ismét rendszeres néző lennék...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94396) keIdor


keIdor
titán

Egy érdekes 8 magos Ivy Bridge-E CPU: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94397) keIdor


keIdor
titán

Ez a 80 dolláros 12 magos se rossz ennyiért. :) [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94398) snecy20 válasza keIdor (#94397) üzenetére


snecy20
veterán

A 4 magos 7700K-tól elmarad multithread-ben? Háát... :)
Vajon meddig lehet ezeket a procikat felrántani?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#94399) keIdor válasza snecy20 (#94398) üzenetére


keIdor
titán

A 8 magost fel lehet 4 fölé, meg gyári 12 mag@3.3 allcore Haswell-e-t láttam már, csak nem tudom kinél.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#94400) proci985 válasza keIdor (#94397) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

150-200 euro alatt nem talalsz ala lapot, ezzel csak az a baj. marmint hasznalt, 5-7 eves lapot.

OC meg szep es jo, csak X79en barminek megeszi a VRMjet, csak ido kerdese. a RIVEk is hullottak.

USB3 es SATA3 port esetleges, M2hoz bovitokartya kell. ivy bridge mondjuk mar tamogat pciE 3.0at.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.