Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#93751) snecy20 válasza keIdor (#93750) üzenetére


snecy20
veterán

DDR5 platform sincs már messze.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93752) keIdor válasza snecy20 (#93751) üzenetére


keIdor
titán

2022

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93753) snecy20 válasza keIdor (#93752) üzenetére


snecy20
veterán

Sokan csak mostanában váltogatják le a négymagos platformokat, szóval szvsz aki régebbi 6-8 magossal rendelkezik, az akár fel is tehet mindent egy lapra és várhat 2022-re. :)
Pl. 2021-ben már nem lesz jó buli újonnan DDR4 platformba invesztálni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93754) keIdor válasza snecy20 (#93753) üzenetére


keIdor
titán

DDR5 meg kezdetben marha drága lesz, én mindig 9-12 hónapot várok.
Akik régi gépet használnak, azoknak szerintem 2022-ben elérhetetlen marad a DDR5.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93755) snecy20 válasza keIdor (#93754) üzenetére


snecy20
veterán

Hát ha Intelben gondolkodunk csak, az garantáltan drága lesz! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93756) Shkiz0 válasza snecy20 (#93755) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elnézve a fentebb linkelt lapokat Az Apex, Formula, Extreme legolcsóbb tagja is szerintem lesz idehaza legalább 130-150K.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#93757) RazoR


RazoR
veterán

(#93758) Shkiz0 válasza RazoR (#93757) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezek az árak szerintem sehol sem lesznek sajnos....
Most is egy 9900K is 145K nettó szóval kétlem, hogy a helyébe lépő 10700K-t 122.000-ért adná bruttóba :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#93759) akoska07 válasza keIdor (#93750) üzenetére


akoska07
nagyúr

Úgy érted a legkisebb.

Igazából nem sietek sehová,csak kellene vmi változás. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93760) RazoR válasza Shkiz0 (#93758) üzenetére


RazoR
veterán

Nyilván nem, pedig jó lenne, vagy inkább ez lenne a "normális" árazás....

(#93761) keIdor válasza akoska07 (#93759) üzenetére


keIdor
titán

Legnagyobb.

Rocket Lakeről beszélek, valami oka nyilván van. De lehet gyors lesz.

RazoR: Ez nettó?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93762) Devid_81 válasza akoska07 (#93759) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Vegyel AMD-t, az az igazi valtozas ;] :DDD

...

(#93763) ÁdiBá válasza Raymond (#93734) üzenetére


ÁdiBá
addikt

3950X százszor mint ezekből bármelyik 400W fogyasztó 5.3 Ghz proci... :D

Megint jön a Delid korszak, hiszen a sokadik 14nanos cput hogy fogod tudni hűteni ekkora órajelen?
Sehogy...

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#93764) Raymond válasza ÁdiBá (#93763) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, csak az picit mas arkategoria ;) Delideles itt nem ugy nez ki hogy lesz, ezek is forrasztottak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93765) Devid_81 válasza Raymond (#93764) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha ugy forrasztottak ezt is mint a 9xxx szeriat akkor simaliba, csak ugy repul majd le a 10xxx szeriarol az IHS :D

Szerk: (#93763) ÁdiBá, jon megint?
Az itt is maradt igazabol mar 4xxx szeria ota :K
Azon csodalkozom miert nem egy delid mate-et adnak a dobozban a proci melle, meg vagy 3-4 extra IHS, hogy probalkozzon a user a legjobban sikerult talan nem.annyira hullamos IHS-es huteni, ha mar Intelnek nincs ideje rendesen megnezni mit raknak a dobozba.

Vicc amugy, hogy annyira nem volt idejuk meg a marketing anyagot se megcsinalni, hogy ne legyen benne hiba.
Legjobb resze a markering bullshitnek a '6x more soldier'...azzal tortenelmet irnak most meme-k kozott szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#93766) Raymond válasza Devid_81 (#93765) üzenetére


Raymond
félisten

Valtoztattak azon is, majd kiderul. De ez inkabb csak a teljesen kimaxolt 10/20-as i9-eknel lesz gond, a tobbi ugyanaz ami eddig is volt mar itt csak olcsobban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93767) Devid_81 válasza Raymond (#93766) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elvileg alacsonyabb a mag felso resze, jobb a hoatadas, de valamit mokoltak az egesszel, hogy a hutok kompatibilisek legyenek/maradjanak ha mar a regi socket nem lett az, legalabb a hutok...
Erdekes, hogy a hutoket nem varialja az Intel...siman megtehetne, hogy 3mm-el arrebb rakna minden lyukat az alaplapon, csak hogy szivasson mindenkit.

[ Szerkesztve ]

...

(#93768) keIdor válasza Devid_81 (#93767) üzenetére


keIdor
titán

Régebben csináltak ilyet.
Most indokolatlan volna, maga a foglalat és a CPU is ugyanakkora maradt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93769) Devid_81 válasza keIdor (#93768) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Szerintem nem mertek annyira lealjasodni mar, csak azert maradt minden a regi.
Elobb utobb pedig sor kerul ra, az LGA 1700 mar fizikailag tutira nagyobb lesz, annyi extra pint mar nem tudnak belepreselni a jelenlegi meretekbe.

Kivancsi leszek erre az "uj generaciora".
Tippre Intel marad a gamer cpu, fogyasztas elborult lesz, hotermeles szinten, es lesznek hullamos IHS-ek tovabbra is :)
Sokan belefognak ugrani a valtasba, tok ertelmetlen, de akkor is :K

...

(#93770) keIdor válasza Devid_81 (#93769) üzenetére


keIdor
titán

Én szerintem nem, rekord alacsony lesz az eladás Cometből.
Indok:
-válság van
-nagyon sok Z390 alaplap most is raktáron rohad, mert nem vették már azt se
-németbe a Top 10 CPU eladás első kilenc helyén Ryzen van, az utolsó tizedik az i9-9900K, arra a pozícióra talán esélyes az új tíz magos
-a Zen 3-at sokan kivárják, nincs már messze (meg ott az új Rocket Lake is új architektúrával végre fél évnyire)
-alaplap áremelés volt 20-40% között, ez már nem fér bele sok embernél

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93771) Devid_81 válasza keIdor (#93770) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sikert nem fog aratni az biztos, csak a sok kivancsi azert beleugrik majd.
Sokan azt nezik, hogy huuu a 8 meg a 6 magos milyen olcso lett...jah csak eppen az alaplapok meg emelkedtek nem is keveset.
Egyaltalan nem olcso, csak bele kellene gondolni, hogy csakis alaplap cserevel lehet "kiprobalni".
Ujabb ongol, ujabb market share az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

...

(#93772) keIdor válasza Devid_81 (#93771) üzenetére


keIdor
titán

Lehet szerencsésebb lett volna a Rocketet kihozni LGA1700-ra úgy, hogy 500 lábat nem használ és akkor abba majd még jön sokkal erősebb HEDT is 2021-ben.
Ezt meg otthagyni még LGA1151-en. Nem volna ilyen dilemma.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93773) Devid_81 válasza keIdor (#93772) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jobb es kivitelezhetobb lett volna.
Most eleg sok Intel Z370/90 tulaj venne ezekbol az uj procikbol.
Max a gyengebb VRM-es lapokban nem kellett volna gondolkodni a tuningban es job done.

Viszont ehelyett most kapnak egy nagy adag kritikat mert kiadtak egy uj chipsetet ami majd csak a jovoben lesz kihasznalva rendesen, es mindezt egy regi cpu tech-el.
Egyre jobban ahogy haladunk elore erzodik az, hogy a vezetosegnel vannak bajok rendesen, kapkodas megy.
Ott volt a Gamers Nexus videoban is errol egy par mondat, hogy annyira "belef.st@k" az egeszbe, hogy par kerdes/valasz utan bejelentettek, hogy csak ennyire volt idejuk, mindenkinek byebye es leleptek a video chat-bol.
Innen is latszik, hogy nem akartak bizonyos kerdesekig eljutni es arra valaszt adni. :U
Gyerekes viselkedes, elobb sz@rt csinalunk majd probaljuk elsunnyogni.

...

(#93774) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Talaltam kozben Intel 10nm desktop roadmap-et.

...

(#93775) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Obi Wan Koduri kozben a kornyeken volt amikor valaki tervezett egy pingpong asztal meretu MCM 3D gyorsitot, vagy legyen ez barmi is... ;)

...

(#93776) proci985 válasza Devid_81 (#93773) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Max a gyengebb VRM-es lapokban nem kellett volna gondolkodni a tuningban es job done.
ebben annyira nem ertek egyet.

az a 250-300-350W fogyasztas az nagyon max pillanatnyi ertek. relative pici a chip felulete amihez relative nagy hosuruseg tarsul.

legen egy akkora chippel kb 0,25C/W deltaT tudnak a legjobb hutok, kb 200W terheles az amit meg 80fok alatt meg lehet fogni mondjuk egy D15el. ezen meg egy picit lehet nyerni, de oda 2000+rpmes ventik kellenek meg egy haz, ami 600Wot lazan elvezet ugy, hogy a belso temp nem valtozik (kvazi legcsatorna kell segiteni a bordat). utobbi mostanaban necces.

vizesblokknal kb 0,15C/W megy, de ott az ambient temp a vizhotol indul, meg a blokk hoatadasanak is van egy felso hatara. cserebe amig a vizhot alacsonyan lehet tartani es friss levegot kap a radi addig nincs problema. 250-300Wnak meg mennie kene.

ez nem egy HEDT chip aminek lenyegesen nagyobb a felulete. TR4 hiaba eszik ennyit, ott egy Ryzenhez kepest negyszer akkora felulet van, ami egy megfelelo bordaval / vizesblokkal azt is jelenti, hogy szepen eloszlik a homennyiseg.

300+Wra ha jol emlekszem meg a Z77es idokben LN2ot szoktak mondani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93777) Devid_81 válasza proci985 (#93776) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolod, hogy azok a lapok (vrm pontosabban) amik elbirtak egy 8/16 os procik azoknak mar vilagvege lenne a 10/20 prociktol?
Nyilvan vannak vacak VRM-el szerelt lapot amik mar a 8/16 prociktol is elmelegedtek, azokban nem kellene eroltetni semmit.
De lehetett volna bios szinten tamogatast azokhoz a lapokhoz amik elbirtak volna meg ezt az extra fogyasztast a plusz ket maggal.
Marmint elmeletileg lehetett volna.

Akar csinalhattak volna a 10xxx kompatibilitast only Z390-re, es akkor a 390-es tulajok se haborognanak most mint anno a Z270-nel volt (jogosan)
De persze ez mind csak alom, nekem meg belelog a kezem a bilibe :)

...

(#93778) proci985 válasza Devid_81 (#93777) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, amit ki akartam hozni, hogy azert nem ertek egyet, mert vegeredmenyben nem a VRM, hanem a hutes lesz a limitalo ha nem tenyleg csak pillanatnyi (instrukcio szint, milisecund hosszu burst) ertekekrol beszelunk, de ugy meg max a minfps 1% kozmetikazasara (vagy akar arra se, mi lesz 0.1%en pl?) lesz ez jo.

ha mindent kifacsartak a pillanatnyi burstbol akkor egyebkent lehet, hogy a legjobb regi lapok se biztos birnak, mert nem lettek validalva extrem fogyasztasingasokra. ugy ez fizika.

egyebkent viszont 350Wot folyamatosan ekkora chippel legen nem lehet meghuteni, de egy EK Supremacy Nickel se biztos, hogy elbir ennyit vezetni.

szoval en szkeptikus vagyok, ha a 8/16osod mar most is maxon jaratod meg lennek lepodve, ha a 10/20as jobban menne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93779) Devid_81 válasza proci985 (#93778) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ah vagy ugy :R
Ha ekkora pillanatnyi fogyasztasok lehetnek akar csak masodperc toredeker, akkor azert egy par regi lap VRM-je kek feny robbanas mellett orokre elment volna vadaszni... :D
Az a durva, hogy most jol felkeszitettek a lapokat egy brutalisan zabalo 10 magosra, majd elmeletileg jon bele az uj visszaportolt csoda cucc max 8 maggal... :D :W
Jo lesz majd fossa feszelni az uj 8 magost ezekkel a lapokkal :K

[ Szerkesztve ]

...

(#93780) proci985 válasza Devid_81 (#93779) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

tl;dr: amit ki akarok hozni az az, hogy ha temp limit vagy VRM limit van mar 8 magon is, akkor igazabol a +25%nyi magbol fakado elony nem biztos, hogy kihasznalhato lesz. vasarlas elott megvarnam azokat a teszteket, ahol kb hasonlo lappal es hutessel probaljak olyan use-caseket mint amik osszehasonlithatoak a tieitekkel. open bench hutes szempontjabol egyebkent optimalis, hacsak nem pl egy HAF Xed van.

intelnel annyira nem tudom, hogy a boost epp hogy mukodik.

AMDnel volt ebbol felreertes, hogy egy masodpercen belul tobbszor bele tud nyulni terhelesvezerelten a proci.

ha megnezzuk az elso cool and quiet iteraciot (core 2 era), akkor a q6600 vagy ment idleben 6x266on, vagy terhelve 9x266on, es csak ez a ket state volt. erre jott kesobb a magonkenti vezerles, pl egy Sandy Bridge mar tudott egy magon pl 20x200at mikozben az osszes tobbin ment 16x200at. viszont ido volt amig statet valtott.

ami tortent kozben, hogy meg finomabb lett az orajelvezerles, plusz sok magnal bejott a hotspot. 8magos ryzeneknel pl van a "ket eros" mag, amik jellemzoen a chip ket szelen helyezkednek el, hogy a CPU hotspot (legmelegebb pont) se menjen egy pont fole. tetejeben orajelvaltas kb instructionszinten megy, tehat mondjuk 5 orajelig megy 4300on, a kovetkezo 10 orajelen mondjuk 3600on az adott mag. 4300on mondjuk melegedik lokalisan a mag a fogyasztas miatt, de utana vissza is hul. ertelemszeruleg ha minden 4300on menne, akkor vagy a VRM hibazna, vagy a CPU melegedne el.

kb ez az amit Abu irt a sokezer szenzor valos idoben allitja a processzor orajeleit hogy optimalis legyen a HW kihasznalasa gyarilag a dobozbol kiveve. illetve GPU szinten a ref 5700XT es a Sapphire Nitro+ kozott ezert nincs kulonbseg a gyakorlatban.

ezek utan lehet sakkozni vezerlesbol (nagyon pongyolan fogalmazva), hogy
- epp milyen melegek a magok
- hol a local hotspot es mennyi thermal headroom van
- TDP?
- TDP / mag
- teljes CPU load
- CPU load per core
- VRM temp / VRM load, adott esetben per core szinten
- L0/L1/L2 cache hogy nez ki. L0 jellemzoen per core, sajat mag cachenek az elerese gyorsabb mint masik mage, foleg ha kozben ki a rendszermemoriaba->be a rendszermemoriabol kor is kell.
tehat az egesz fugg a topologiatol, a hutestol, a VRMtol, az architekturatol.

kb ez nyirta ki a tuningot is szep lassan: anno a q6600 pl koztudott volt, hogy birta az az orajelet a vegtelensegig, csak eppen 200Wra akkoriban meg epitett viz kellett, alaplapbol meg volt kb 5-6 a piacon ami egy evet kibirt ilyen terheles mellett VRM szinten. Intelnel meg nem volt meg a per core szabalyozas lehetosege, hogy igazabol egy mag siman mehetne 3.8on is, amig a tobbi mondjuk csak 1.6-2.1en henyel, aztan mondjuk x instrukcionkent csereljuk, hogy melyik mag dolgozik a workload / cache igenyektol fuggoen hogy a hutes es a VRM is egyenletesebben legyen terhelve. jelenleg kb ez tortenik.

a megfogalmazas egy kicsit pongyola, ha valamelyik resz nem tiszta kerdezz ra. a CPU utemezes BSc infon jellemzoen masodeves anyag, architekturaba inkabb mar csak a villamosmernokok masznak bele (vagy a villamosmernok / mernok hatteru info kepzesek). a villamosmernoki reszehez annyira en se ertek (HW architekturat hallgattam kb egy fel felevet), utemezes reszhez inkabb csak SW oldalrol, hutes reszhez meg azert, mert a q6600 era ota epitem a sajat hutesem es eleget bencheltem, hogy legyen nemi gyakorlati tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93781) akoska07 válasza Devid_81 (#93762) üzenetére


akoska07
nagyúr

Még az is lehet.
Majd a 4xxx széria...

#93761 keldorpapa88 :

Meg látom majd.
Lehet bejön megint a pár havonta cserélek játék. :D
Vagy tényleg megyek amd tick-tock -olni.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93782) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Megtorom a par napos csendet ;)
NVidia TSMC 7nm-en gyartatja majd a nagyobb meretu es teljesitmenyu GPU-it, Samu 7 vagy 8nm-en meg a kisebbeket.
Mindekozben mar a TSMC 5nm-bol os felvasarolt egy adagot a jovo evre.
Eloszor allitolag Ampere erkezik valamilyen formaban, majd Hopper.

Ezek csak felvetesek jelenleg, semmi konkret.
Viszont erdekes lehet a kovetkezo 2 ev VGA-k szempontjabol ha ennyire gyorsan jon majd a valtas 7nm utan.

Biztos vagyok benne ha ez bejon akkor azert lesz mert a masik oldal is dolgozik valamin gozerovel, legyen az gamer vagy prof cucc :)

...

(#93783) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Intel Core i9-10900K overclocked to 5.4 GHz scores 3K points in Cinebench R15

Pontosa mint ahogy jott a kamuzas a 9900K R0 elott es foleg a 9900KF elott, hogy milyen jok lesznek. :K :W
Igy lehet eladni pre-orderrel sokat belole, aztan majd a vegen kiderul a legtobbje meg tudja eleinte a 5GHz all core-t majd kesobbi revizioknal meg azt sem.
Remelem kevesen dolnek mar be ennek. :U

Ha egy 8/16 megeszik 250Wattot 1.35v mellett akkor a 10/20 mennyit fog? :U

...

(#93784) cyberkind válasza Devid_81 (#93783) üzenetére


cyberkind
félisten

Szóval akkor mi is lesz első igazán nagy ugrás az Intel jövőjében cpu fronton? Ugyanis foggggggggggggggalmam sincs mi történik. :D

Amúgy meg ennyit fog fogyasztani az új Intel "csúcs" cpu: [link]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93785) Devid_81 válasza cyberkind (#93784) üzenetére


Devid_81
nagyúr

LGA1200 10/20 mag 14nm Sky Lake reboot 5.0, ez lesz most elerheto par napon/heten belul.
Majd I dunno Lake LGA1200 14nm-re visszaportolva ami iden ev vegen erkezhet, magasabb IPC+uj bugok es ujra 8/16 a csucs.
Ezek utan F.ck Knows what Lake LGA 1700 16/32 deeee ezt ugy kepzeld el, hogy MCM design lesz vagy minek nevezik, 2 mag osszedrotozva. 10nm, egyik 8/16 az eros lesz a masik 8/16 meg gyengebb.
Ne kerdezd mire jo a gyengebb mag itt a kepletben, mert fogalmam sincs, csak ugy mint ezek a Lake-ek, en elvesztem mar bennuk egy ideje :U
Azt hiszem Keldor ur meg tudja ezeket a tavakat, de szerintem mar maga Intel sem tudja :N

...

(#93786) cyberkind válasza Devid_81 (#93785) üzenetére


cyberkind
félisten

Szóval a közeljövőben nem is várható semmilyen 7nm vagy esetleg 5 mint az Amd oldalon? :Y Ez azért elég kaka, már Intel cpu-t se vehet az ember 5 év(ek)re. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93787) Devid_81 válasza cyberkind (#93786) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mukodes szempontbol barmelyik mukodik 5 evet, de hogy melyikkel leszel megelegedve 5 ev mulva az egy jo kerdes :D

...

(#93788) cyberkind válasza Devid_81 (#93787) üzenetére


cyberkind
félisten

Na mindegy, addigra mire én akarok venni lapost, valszeg már csak a 10. gen cpu lesz mindbe, úgyhogy jó lesz az forralt 8/16-os K-s proci. :D De nah, azért nem hittem volna, hogy itt ragadunk a 14nm szigetén 5 évvel később is, amiből lehet lesz 6 meg 7 is.

Paranormal Cocktivity

(#93789) keIdor válasza Devid_81 (#93785) üzenetére


keIdor
titán

Rocket Lake
Alder Lake

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93790) Devid_81 válasza keIdor (#93789) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom, tudtam, hogy tudod :R :DDD

...

(#93791) keIdor válasza Devid_81 (#93790) üzenetére


keIdor
titán

Ezek után még Meteor Lake is lesz, mobilon meg lassan itt a tigris tó is.:)

Az Alder már 7nm lesz elvileg, asztalon nem lesz 10nm.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93792) cyberkind válasza keIdor (#93791) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor 14nm után csak a 7nm jön asztalira?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#93793) Devid_81 válasza keIdor (#93791) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a 2 kulonbozo CCD-s akarmi az mar 7nm lenne egybol?A 8 eros 8 gyenge magos valamire gondolok :B
Akkor asztalin ki is hagyjak a 10nm-ert, valahol olvastam ilyet de mar annyi mindent mondtak, hogy lassan tenyleg ujra kell olvassak mindent, hogy megjegyezzem mi is az aktualis szitu :D :R

Viszont alaplaparak itt

Es ujabb vegyel uj Zintelt mert nagyon mennek cikk itt

...

(#93794) keIdor válasza cyberkind (#93792) üzenetére


keIdor
titán

10nm nem jó órajelben, ezért portolják vissza 14nm-re a Rocket Lake-et. Az már nem Skylake magokkal jön.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93795) cyberkind válasza keIdor (#93794) üzenetére


cyberkind
félisten

Teljesítmény szempontból ez lényegi változás?

Paranormal Cocktivity

(#93796) Shkiz0 válasza cyberkind (#93795) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Némi IPC növekedés lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#93797) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Megy mar a sz,p@tas az AMD-nel is, bar nem hw korlatja lesz hanem bios, azt meg szerintem megoldjak majd a gyartok :K
Allitolag a 4xxx szerias Ryzen nem lesz kompatiblis regebbi lapokkal csak X570 es B550

Szerk: B550 bejelentve, ezeken miert nincs makdaralo :F

[ Szerkesztve ]

...

(#93798) Shkiz0 válasza Devid_81 (#93797) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én még mindig úgy látom, hogy DDR5-ig nem érdemes váltani egyik oldalról sem.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#93799) Devid_81 válasza Shkiz0 (#93798) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nope, ebben teljesen igazad van.
Semmi elorelepes nem lesz addig ami akkorat dobna, hogy megerje a nagy felarat.

Pl most kivancsi leszek ki ugrik bele az uj Intelekbe ilyen lap arak mellett. :U

...

(#93800) Shkiz0 válasza Devid_81 (#93799) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azok, akik tele vannak pénzzel, és eddig sem azért váltottak mindig az új széria érkezésekor mert muszáj lenne, hanem mert megtehették, és volt rá pénzük (talán ez a hobbijuk), illetve akik esetleg most vesznek PC-t és "tudatlanul" mennek be egy számtech boltba és esetleg rájuk tukmálják, mert nincsenek vele tisztában, hogy kérészéletű lesz az új platform.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.