Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#93451) Devid_81 válasza ScomComputer (#93450) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Picitt jobb gyari boost, ha nincs nagy kulonbseg es nem akar OC-zni akkor talan megeri :)
65W vs 95W, picit jobban is fog melegedni az X, azert a kb 5% teljesitmeny kulonbsegert. :)

Azt kell merlegelni, hogy arban mennyi a kulonbseg, ha par ezer akkor had szoljon, de ha 15-25% akkor nem er annyit az extra 200MHz talan

[ Szerkesztve ]

...

(#93452) Raymond válasza ScomComputer (#93450) üzenetére


Raymond
félisten

Ha ugyis veszel ra kulon hutot akkor nem, ha a dobozos hutot hasznalod akkor az a +30EUR vagy mennyi a difi szerintem megeri a picit jobb teljesitmenyert es jobb hutoert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93453) ScomComputer válasza Devid_81 (#93451) üzenetére


ScomComputer
veterán

A 3600 az most 62.000 Ft a 3600X meg 70.000 forint....és akar OC-t... :K

(#93452) Raymond: igen van hozzá egy 240-s aio... :K

[ Szerkesztve ]

(#93454) Devid_81 válasza ScomComputer (#93453) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az talan nem veszes kulonbseg.
El kell adni a hutot bontatlan ujkent, pici penz abbol is lejon ha van egy 280mm AIO eleve.
En az X-est vennem, ha mar karanten, akkor legyen kover, ize lud vagymi :D

...

(#93455) snecy20 válasza ScomComputer (#93453) üzenetére


snecy20
veterán

Csak ugye a klasszikusan értendő, Intel-féle tuning már itt érvényét vesztette. :)
Még azt is megkockáztatom, hogy ugyanoda boost-ol a gyakorlatban a sima is meg az X is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93456) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Köszi az infókat,sima 3600 lesz, a maradék pénzből,meg jobb ram... :D

(#93457) Speed® válasza ScomComputer (#93456) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább VGAra tolja..RAMBÓ 3000-3200C16 Aegis-Ballistix, oszt csoki.

(#93458) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Comet Lake Desktop CPUs reportedly run hot

Nem tudom mit sirnak, biztos csak kifogtak belole egyet aminek az IHS hullamos, 1 a milliohoz az esely erre...hold on! ;]

125W/170W/224W...lassan ott tartunk ezekhez csak a custom loop lesz elegendo, hacsak a user nem rantja be a kezifeket biosbol. :(

...

(#93459) snecy20 válasza Devid_81 (#93458) üzenetére


snecy20
veterán

Hát lehet páran meglepődnek majd, hogy egy top léghűtő is kevés lesz oda.
Valószínűleg egyébként ilyen max. 1.2V-ig nem lesznek melegedési gondok, csak hát így az 5Ghz+ -ról le kell majd mondani, áldozni kell a hűthetőségről.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93460) Raymond válasza Devid_81 (#93458) üzenetére


Raymond
félisten

Intel Comet Lake marketing video: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93461) Devid_81 válasza snecy20 (#93459) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Lava Lake powaa' ;] :D

Ebbol kifogsz egy rosszabb darabot aminek kell vagy 1.3V all core 4.9-hez (vagy mennyi is az all core ezeknel a 10/20-as top prociknal) es rakotheted a lakas komplett futeset, osszes radiatorral a hazban, hogy lehutsd... :D

Szerk (#93460) Raymond, lehet majd elejteni meg dobalni kell ezt is, olyan forro lesz :DDD

Van egy erzesem hamarosan jon az Intel bullshit, a hardware-nek nagyon jot tesz a meleg, legjobban 100 fok korul erzi magat, nem kell megijedni ;]

[ Szerkesztve ]

...

(#93462) ScomComputer válasza Speed® (#93457) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jaja úgy is lett....Ballistix... :K :R

(#93463) keIdor


keIdor
titán

Crab Champions Gameplay Trailer
Mik vannak... :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93464) Puma K válasza keIdor (#93463) üzenetére


Puma K
veterán

"Mik vannak... :) " ... április elsején :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93465) Puma K


Puma K
veterán

Ehh eddig nem de most 5 óra 20 perc után Folding@home közben a VRM belenyalt a 95°C-ba...

Pedig így home office-ban volt mikor 8-10 órát is ment a Folding@home... :U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93466) Devid_81 válasza Puma K (#93465) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem nem is hiszem, hogy kiirja a hwinfo a vrm hofokot, csak T1/T2 talan...
Nem vagom miert :F

Neked is Z370-es Hero lapod van nem? :F

...

(#93467) Puma K válasza Devid_81 (#93466) üzenetére


Puma K
veterán

:K ugyanolyan lapunk van.

Esetleg nem az van hogy a HWiNFO régi ami fent van nálad?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93468) Devid_81 válasza Puma K (#93467) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az uj van fenn, de nem a beta, hanem a teljes verziobol a legujabb, bioszbol viszont valami regebbi, tutira nem a legujabb, ha az szamit.
Majd este megnezem mibol milyen verzioim vannak, most gyors leszedek egy keves tapetat a bejaro/lepcsofeljaro/fenti folyosorol, aztan mar vagyok is :DDD :W

...

(#93469) Puma K válasza Devid_81 (#93468) üzenetére


Puma K
veterán

Áh 2 perc és megvagy mindezzel! :DDD
Kitartás!

BIOS-ból nálam ez van fent:

Van újabb is, de azzal kapcsolatban még nem jártam utána, hogy mit kontárkodtak ;]
Meg stabil a renccer így marad ez.

Amúgy az Asus szoftveresen még mindig egy hulladék... valamiért ez a zs@kfos Ai Suite 3 amivel Windows alól tudom tologatni a gombócokat a ventilátorprofiloknál... átállítódott egy tökre értelmetlen beállításra... :U

Vagy lehet én voltam...? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93470) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Hali..tolja itt valaki a Warzone-t,nálam a 2Gigabites optikával vannak olyan masszív p.loss-ok.
A NAT open mégis ilyeneket produkál,másnál is van hasonló?
Köszi.... :R

(#93471) DiszNóÓl válasza ScomComputer (#93470) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

elég sok embernek van ilyen gondja [link]

HATER

(#93472) ScomComputer válasza DiszNóÓl (#93471) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi....olvasom már,megkérdeztem az MW topikba is de nem böffentett rá senki,akkor ezért,mert nem tudják... :K

(#93473) akoska07


akoska07
nagyúr

Srácok...

Melyek most a legjobb 2-3TB-os vinyók amit érdemes megvenni ?
Fóleg adat tárolásra kellene.

Úgy néz ki el kezdi megadni magát a WD Green. :U

---

Ahogy nézem,nem gyengén ment fel az ára a vinyóknak....

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93474) cyberkind válasza akoska07 (#93473) üzenetére


cyberkind
félisten

WD Red még mindig abszolút jó vétel, de ha valami igazán fontosat tárolnál, és nem számít az ár, akkor van más lehetőség is.

Paranormal Cocktivity

(#93475) akoska07 válasza cyberkind (#93474) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi.

Milyen lehetőségek vannak még ?

A NAS nem számít.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93476) cyberkind válasza akoska07 (#93475) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom mennyire számít a hang, de ha igen, akkor a 7200-as HGST UltraStar nem biztos, hogy tetszene. :D Az tudom, hogy nekem a WD Black hangos volt a gépben, de cserébe gyors, minőségi és minimum 5 év gari. :)

Paranormal Cocktivity

(#93477) akoska07 válasza cyberkind (#93476) üzenetére


akoska07
nagyúr

A mostani is 7200-as,semmi hangja.

Már nem is emlékszem mikor vettem. :U

Rampage 5 Extreme (is) jelzi,hogy cseréljem le mielőtt elveszteném az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93478) proci985 válasza akoska07 (#93477) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

smart info szerint ha doglodik akkor a Windows is jelez

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93479) akoska07 válasza proci985 (#93478) üzenetére


akoska07
nagyúr

Pontosabban ?

Windows itt egy szót sem szólt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93480) snecy20 válasza akoska07 (#93473) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom hogy mennyire számít a pénz, én 2TB tárkapacitásból már inkább SATA III SSD-t vennék. (Vagy méginkább m.2 nvme-t, csak annak az ára csúnyán drágult vagy 40%-ot tavaly november óta)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93481) proci985 válasza akoska07 (#93479) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a smart info alapjan tudnak az eszkozok jelezni. ezt hasznalja a HDD sentinel is. ha a condition egy bizonyos szint ala megy, akkor a windows is jelezni fog. a vista mar biztos jelzett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93482) Raymond válasza Devid_81 (#93397) üzenetére


Raymond
félisten

Tudom hogy mar tobb mint egy hetes a hir :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93483) akoska07 válasza snecy20 (#93480) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is így gondolom.
Még nem döntöttem.

#93481 proci985 :

Most jelenleg lehúztam a gépről,mert nem csinál semmit.
Csak befagy a win tőle,ha próbálom megnyitni.

---

Huawei Entering the Gaming Graphics Card Market?!

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#93484) Devid_81 válasza akoska07 (#93483) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eredetileg "csak" szerver piacra akarnak/akartak VGA-t fejleszteni.
Ez a gamer dolog teljesen uj, nem tudom pletyka-e vagy valos.
Mindenesetre nVidiatol lopkodjak az engineer-oket a projecthez, ez mindenkeppen jo hir, mert az AMD-tol mar minden selejtet atvett az Intel :DDD
Besz@ras ha 1-2 even belul 4 szereplos lesz a piac.
Kolyok golya koromban azert volt valasztek, S3,nVidia, ATI, Matrox plusz ott volt a 3DX Voodoo-ja is mint 3D gyorsito.
Sokkal szebb es jobb vilag volt, most meg nezzuk ahogy konkurencia nelkul nVidia milliardokert arulja az alig gyorsabb sz@rjait. :U

...

(#93485) Devid_81 válasza Raymond (#93482) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem tudom hogy all most a 5G szekta, de mar a radioban is folyamatosan megy, hogy az 5G-nek semmilyen szerepe nincs a virus terjedesben...
Remelem majd lesz egyszer olyan virus is ami az agyhalottakat pusztitja el...lenne a foldon ujra hely, nem lenne tulszaporulat ;]

...

(#93486) keIdor válasza Devid_81 (#93484) üzenetére


keIdor
titán

Igaz, hogy az nV most nagyon túláraz, de régen meg gyakrabban kellett cserélni is, mert 1-2 év alatt nagyon elavult a hardver.

Legyen csak többszereplős, viszont szkeptikus vagyok az árakkal kapcsolatban. A telefonpiac nagyon elszállt és az sokszereplős.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93487) Puma K válasza keIdor (#93486) üzenetére


Puma K
veterán

Sajnos sok olyan ember van akinek van pénze és rohan azonnal megvenni az adott tárgyat-eszközt-valamit mert neki nem okoz gondot az adott ár kifizetése.

Mások is ezt csinálják csak vannak akik hitelre veszik ezeket a dolgokat...

Például nővérem volt kollégája a legújabb valamelyik iPhone-t vette meg még februárban ami több száz ezer forint volt. Hitelre.

Az ilyen emberek viselkedése és hozzáállása a témához az ami miatt simán megtehették a gyártók az árak emelését... mert hát veszik. Még hitelre is.

Egyszerűen idióták lettek az emberek... és ezek az idióták vannak egyre többen... akikre meg sokan alapoznak és így nyerészkednek...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#93488) keIdor válasza Puma K (#93487) üzenetére


keIdor
titán

Egy dolog az ár, de annyira minimális a fejlődés évről évre és szerintem annyira unalmas lett a telefonpiac, hogy az nem igaz. Kár kiadogatni félévente az újabbnál újabb telefonokat, amik tele vannak sokszor hibákkal, másfél év után meg megszűnik a szoftverfrissítés is, vagy rohadt sokat késik. Azért a Samsungnál sem gyenge amit az Exynosokkal leművel, főleg az S20-aknál.
Még a Samsung Z Flipben látok is fantáziát, mert az újdonság és végre nem kell tablet méretű telefont a zsebben hordani, hiába tűnik csajfónnak, nekem tetszik, csak irreális a majd 1500€ ár azért is.

1000€ körül amúgy szerintem az iPhone a legjobb választás. Azért a 11-es széria elég jó lett, kamerában is.

Lehet vége lesz egyébként ennek, mert a nyakunkon a válság.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93489) proci985 válasza keIdor (#93486) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

telefonoknal probalgatjak meddig lehet arat emelni

videokartyaknal meglatjuk mi lesz. 5700xtk jelenleg akcioban mar 400 euro korul mennek (sapphire xt, thicc II, gigabyte gaming oc), 2070 is van picit dragabban. 2070S meg mindig ilyen 550+, afolott meg maradnak az elmebeteg arak.

viszont az 5700xt jelenleg eleg jol eleg mindenre, es 400 eur korul azert szerintem eleg jo az ar/erteke. modell majdnem mindegy, igazabol a refnek is max tovig terhelve van hangja, teljesitmenyre meg kb nulla kulonbseg van kozottuk, szoval ez nem a Maxwell ahol a hutes 25% teljesitmenykulonbseget jelentett egy szerian belul.

a para ott van, amikor az 5700xt nem eleg, de az eleg szuk use-case.

meg mondjuk igazabol kevesebb budgetbol se tudom nagyon mit vennek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93490) Raymond válasza keIdor (#93488) üzenetére


Raymond
félisten

Erdekes volt tegap az uj review-kat nezegetni/olvasni (az mar mas kerdes hogy minek csinalom ezt ha soha nem fogok draga telefont venni :) ) mert par hete kijot a Xiaomi Mi 10 Pro 1000EUR aron es azota is megy a diskura hogy jo lesz igazabol vagy nem, ossze vissza verziok, kulon OS image, dupla SIM vagy nem, milyen a kamera valojaban stb. Aztan tegnap kijon az OnePlus 8 Pro szinten 1000-ert es univerzalisan top telefonkent van veve. Nincs kinlodas a kameraval, OS-es stb. Persze megint lehet temetni egy eredetileg jo ar/ertekl aranyu telefonokat kinalo ceget, de ez van sajnos. Az ures helyre majd elott utobb bejon megint egy feltorekvo ceg aki a Samsung/Xiaomi/OnePlus csucs telefon spec-et kinalja fele annyiert minimum kompromisszumokkal itt-ott. Legalabbis remelem, jo lenne az iden valtani valami masra :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93491) keIdor válasza proci985 (#93489) üzenetére


keIdor
titán

Pont itt egy aktuális videó ezekről a kártyákról: [link]
Az RTX-2070 Super drágább, de az picit gyorsabb is.
Egyébként szerintem jól sikerültek a Navi-k, ár/értékben elég jók, 400€-ért én is azt vennék, nem zöldet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93492) keIdor válasza Raymond (#93490) üzenetére


keIdor
titán

Mondjuk annyiból más a telefonpiac, hogy a szolgáltatók miatt fogynak ezek ennyire.
Kamatmentes hitel, ahogy fentebb is írták, ezért fogynak ezek. Fejben sem fáj annyira kiadni havonta teszem azt, 50€-t az egészre, mintha egyben kéne. Egyben fájdalmasabb.
A tavalyi modelleket kell megvenni egyébként, OnePlus 7T "ugyanaz", mint a sima 8, csak olcsóbb. Nekem utoljára OnePlus 2 volt, azt mondják elég rossz a szoftverfrissítés náluk, maximum ennyiből rizikós a tavalyit venni. Samsungból is jó a tavalyi S10 széria, semmi hátrányod nincs belőle, a kameraszoftver is 1:1-ben ugyanaz lett egy frissítéssel.
A Huawei P40 széria nagyon szép lett egyébként, csak HMS-el nálam esélytelen lenne, GMS-re vagyok berendezkedve teljesen. Az Kínán kívül halott szerintem, az egész brand. P30 jobb vétel egyébként, ott még van GMS, felette nincs, ha Trumpon múlík marad is így, UK meg esélyes, hogy beáll mögé.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93493) proci985 válasza keIdor (#93491) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

erre a 2070super kb 40%al dragabb, szoval sajna nem csak picit dragabb.

mondjuk fortnite es pubg kivetel, ott talan erdemesebb zoldet venni ha valaki csak azt tol.

idei premierek utan talan erdekes lesz, az a baj, hogy ahova nem eleg az 5700XT oda a 2070S se lesz az, felette meg aranyaron megy minden.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#93494) snecy20 válasza keIdor (#93491) üzenetére


snecy20
veterán

2060 Super többé kevésbé egyenlő teljesítményileg a 2070-nel, annál viszont már azelső napokban is gyorsabb volt a 5700XT. :) Manapság a jó összevetés az inkább a RTX 2070S vs 5700XT. És bármilyen furcsa is, de szerintem az évek folyamán a Radeon "szebben" fog öregedni, mind a Geforce.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93495) keIdor válasza snecy20 (#93494) üzenetére


keIdor
titán

Ezért is linkeltem ezt, mert a 2060 Super kb. 2070 szintet hoz, így összehasonlításnak jó ez a videó, illetve friss driverekkel van tesztelve. :)
De itt egy 5700XT vs 2070 Super: [link]
Nem is mondtam, hogy jó áron adják a 2070S-t, mert nem.
Csak gyorsabb, így nem csoda hogy többet kérnek érte. Egyébként egy 60€-t kéne lecsípni belőle és rendben volna az ára.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93496) snecy20 válasza keIdor (#93495) üzenetére


snecy20
veterán

Kiváncsi lennék hogy egy majdani 2080S+ szintű Radeon hova lenne árazva az nVidiákhoz képest. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93497) Raymond válasza snecy20 (#93496) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom oda ahova az akkori 2080S teljesitmenyu NV kartya minusz par szazalek. Mint most.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#93498) keIdor válasza snecy20 (#93496) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként ez is érdekes.:) Megéri-e a 3x árat? (spoiler: nem)
https://www.youtube.com/watch?v=vfUe-7kDeaA&t=1s

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#93499) snecy20 válasza keIdor (#93498) üzenetére


snecy20
veterán

Van pár játék ami nagyon durván fekszik a Radeonoknak, Forza 4, BF5... aki csak bizonyos játékokkal tolja ami pont fekszik az AMD-nek, annak kimondottan jó opció az 5700XT.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#93500) Puma K válasza snecy20 (#93499) üzenetére


Puma K
veterán

Aki meg azt akarja hogy ne feküdjön semmi semminek-senkinek az használja az Intel IGP-t :K :DDD

Mondom ezt úgy, hogy amúgy 8 hónapig 1366x768-as felbontásban (1080p megjelenítőn) GTA Online-oztam és Overwatch-oztam a 4790K-ban lévő IGP-vel :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.