Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#109351) Shkiz0 válasza keIdor (#109349) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én ezért mondom már egy ideje, ez a drágulás ami tart 1-2 éve "trend" lett.
El kell felejteni szerintem innentől az olcsó cuccokat az élet számos területén.

Más:
Te hogy hogy nem 12 genre váltottál?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109352) keIdor válasza Shkiz0 (#109351) üzenetére


keIdor
titán

Mert komolyabb összegeket inkább a Zen 4-re vagy Raptor Lake-re vernék el.
Illetve nincs szimpatikus DDR4 lap. Talán az MSI Carbon vagy Tomahawk.
A DDR5 meg korai.

9 hónap aztán váltják is le a Z690, ezért én most nem veszek egy vagyonért lapot. Pl. a Z790 2023 végéig marad, mert a Meteor Lake elég messze van, hiszen az már Intel 4.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109353) Shkiz0 válasza keIdor (#109352) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azért a ROG STRIX-A nem olyan rossz lap. Gyakorlatilag egy Hero, csak némileg gyengébb a VRM de nem sokkal. Proci meg annyira nem feláras.
Plusz ugye azért oké, hogy jön a Z790 de ebbe a lapba is belemennek a Raptor Lake procik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109354) keIdor válasza Shkiz0 (#109353) üzenetére


keIdor
titán

Nem is mondtam, hogy rossz.
Nekem a Hero meg az Apex árazása már egyébként is “kicsit” túl lőtte az ingerküszöböt, szóval azokat hagynám egyébként… 2 év alatt 250%-os áremelés történt és ki tudja hol áll meg. Valahol megáll egyébként, hiába trend, de lassan ezeket “senki” nem fogja venni. Korábbi Rampage-ek olcsóbbak voltak, mint ma a Maximus, ami vicc.

Gondolkoztam i7-12700K-n, csak ez a hybrid design nem győzött meg egyelőre, valahol lassabb, mint a korábbi rendszerek. Kicsit ismerkedjenek ezzel a szoftverek, amúgy sem akarok beta tesztelni most, mert munkára lesz a gép, nem gamingre, VGA talán januárban lesz…

Aztán majd a második generációnál beszállok 1200€-val, meglátjuk…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109355) Raymond


Raymond
félisten

GTA VI :Y [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#109356) Erdei88 válasza Raymond (#109355) üzenetére


Erdei88
veterán

Ez nagyon durva!

(#109357) Raymond válasza Erdei88 (#109356) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tartott sokaig, a kommentekben mar ott van a remix: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#109358) keIdor válasza Raymond (#109355) üzenetére


keIdor
titán

Élete végéig rohadni fog a böriben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109359) Raymond válasza keIdor (#109358) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, az a 160 ev amit kapott tesz rola.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#109360) cyberkind válasza Raymond (#109359) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig az ilyen eseteknél még azt se lehet mondani, hogy fenáll a tévedés a jogi oldalról, tehát megkaphatná nyugodtan azt, amit annyira betiltottak anno, az talán elrettentőbb lenne a társadalom számára.

Paranormal Cocktivity

(#109361) keIdor válasza cyberkind (#109360) üzenetére


keIdor
titán

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109362) Puma K


Puma K
veterán

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#109363) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

TweakTown jelentése szerint a 4090 erejét valahova 85 és 92 TFLOP közé várják. Ez a szám kontextusba helyezve a legmegdöbbentőbb, az RTX 3090 ugyanis mindössze 35,5 TFLOP teljesítményre képes.
Az elképesztő erő azonban nem jár ingyen, az új modellek energiafogyasztása kiugróan magas, voltaképp duplázódik az Ampere kártyák TDP-je, így könnyen előfordulhat, hogy akár egy 1200W-os tápra is szükség lesz ha egy 4090-et szerelnénk a gépünkbe.

ÁdiBá

(#109364) proci985 válasza ÁdiBá (#109363) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egy GPUval kizart, akkora hosuruseget LN2vel lehet csak meghuteni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109365) Puma K válasza ÁdiBá (#109363) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt megint arról a leet szutyok oldalról szedted?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#109366) snecy20 válasza Puma K (#109365) üzenetére


snecy20
veterán

LEETséges... :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#109367) keIdor válasza Puma K (#109365) üzenetére


keIdor
titán

TweakTown.
500W-ot írnak amúgy egy ideje. A Radeon is annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109368) snecy20 válasza keIdor (#109367) üzenetére


snecy20
veterán

Amúgy tök jó hogy megyünk majd egyre feljebb fogyasztásban, miközben Európában lassan energia-válság lesz... :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#109369) -=RelakS=- válasza ÁdiBá (#109363) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha ez így lesz, akkor vajon mennyi olyan hír fog napvilágot látni, hogy a jóember összelegózott egy olyan gépet, amiért már egy tisztességes használt autót is vehet, majd még a falból is kiolvasztja a vezetéket, mert nem csak a gépet kellett kiszolgálnia? :DDD

Mondjuk amiről az 1700-2000W-os porszívó elmegy, annál nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#109370) snecy20 válasza -=RelakS=- (#109369) üzenetére


snecy20
veterán

High end Konfig, High-end monitorral olyan ~2.5M. HUF
Na ahhoz már nem kell olyan sokat hozzárakni, hogy egy új autó áránál legyünk... :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#109371) -=RelakS=- válasza snecy20 (#109370) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én erről már nem lennék meggyőződve manapság. Vagy annyira fapados lenne az az új autó, hogy belemegy a szálka a se ... jhajodba, ha leülsz :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#109372) TTomax válasza snecy20 (#109370) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na azt azért nem... olyan 4,5-5millátol indulnak a fapados autók...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#109373) keIdor válasza snecy20 (#109370) üzenetére


keIdor
titán

Egy új Golf 8 milliótól kezdődik, de az új Astra is lesz annyi.
Egy Suzuki Swift is átszámolva itt 5 milliótól kezdődik, szóval már régóta nem kapsz új autót se 3 millióért.
Maximum valami nagyon fapad Daciat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109374) Shkiz0 válasza keIdor (#109373) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És az a durva ezekbe az új "trágyadombokba", hogy fele annyit nem fognak bírni, mint mondjuk egy 3/4-es Golf, vagy B5/5.5 Passat, vagy akár ugyanebből az időből való A4/A6 Audi.
Nem véletlen mondja azt sok autószerelő és nepper is, hogy a német autók 2000-2005 után már egy fabatkát sem érnek.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109375) snecy20 válasza TTomax (#109372) üzenetére


snecy20
veterán

Kicsit lemaradtam annál, mikor még 3M-ért lehetett... :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#109376) -=RelakS=- válasza snecy20 (#109375) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

2017 végén vettem az Astrát, már akkor is "izgalmas" volt 4 milláért értelmes új autót találni, és hol volt akkor még covid meg chiphiány

Shkiz0
Ez már elkop' :D

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#109377) keIdor válasza Shkiz0 (#109374) üzenetére


keIdor
titán

Persze, minden 1.2 120 lóerővel, meg 1.4 150 ló stb...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109378) ÁdiBá válasza -=RelakS=- (#109369) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem a mai hardverek mindenhova elégnek kellene hogy legyenek.
Személy szerint inkább annak lett volna értelme, hogy mondjuk 3090 tempot hozzon le egy 100W VGa.
Lehet ez is befog következő a következő generációs RTX4050-4060 szinten.
De nem sok esélyt látok rá.
Jó dolog hogy elméleti számitásokban elvileg brutál lesz az új vas, de ez gyakorlatban mit takar?
Jó lesz bányászásra?

ÁdiBá

(#109379) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amúgy, más is észrevette, hogy egyre több az idióta és hülye ember az aprón vagy csak én fogom ki ezeket? :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109380) TTomax válasza Shkiz0 (#109379) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem csak te...nagyon hígul...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#109381) Shkiz0 válasza TTomax (#109380) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Akkor megnyugodtam, azt hittem csak rontás van rajtam, vagy csak szimplán év vége miatt van ez. De ezek szerint akkor nem :K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109382) TTomax válasza Shkiz0 (#109381) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem,nem.Én is éppen most aggódok egy telefon miatt,az eladó (mint kiderült egy költő) annyit nem tud írni feladta.... meg van egy kormányom eladva,ahol a vevő viselkedik érdekesen...

Meg árulgattam ezt-azt...voltak olyan kérdések...majdnem a szék mellé ültem...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#109383) , válasza Shkiz0 (#109379) üzenetére


,
addikt

Észre. Páran mintha nem is erről a bolygóról származnának, annyira el vannak tájolódva.

(#109384) Shkiz0 válasza TTomax (#109382) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam csak az elmúlt pár nap:

Srác rendel Z690-es alaplapot. Megbeszélünk mindent, még fel is hívtam adatot egyeztetni, mert utánvétes csomag lett volna, elmondtam neki másnap rendelem le a nagykerből mert aktuális napon későn vételezték be nem tudtam az aznapival elhozni. Mondtam bármi van hívjon.
Másnap lerendeltem a cuccokat, este írom neki, hogy megvan a lap másnap ha feladtam adok csomagszámot. Erre benyögi, hogy jaaa amúgy nem is kell már a lap mert a barátnője pont ilyen lapot vesz neki most szülinapjára ( :C ). Mondom okés bástya, csak hát akkor magadtól nem kéne szólni, hogy te fasz ne rendeld le vagy valami. Most ha én nem írok neki, hogy nálam a lap és másnap feladom, akkor csak benyögte volna ugyanígy a dolgokat? Nem is tudom mit képzelnek az emberek amúgy magukról. Írtam is neki, hogy gyönyörű egy virágszál, és hogy ez szerintem bunkóság, meg hogy ettől függetlenül nem baj majd megoldom. Annyit se írt vissza, hogy sorry vagy valami. Normál esetben amúgy nem érdekel az ilyesmi, mert ezt le kell nyelni, de elmondtam neki is, hogy olyan dologról van szó ami réteg termék, nem egy 30K-s alaplapról van szó, hanem egy közel 100K-s tételről amit nem vesznek az emberek minden nap, és mivel eleve ugye most jöttek ki, az sem ördögtől való, hogy rám rohad mert mondjuk esik instant pár héten belül annyit az ára. Jaah és ráadásul DDR5-ös lap volt ami pluszban csak probléma mivel ugye még memória sincs hozzá. Mind1 megoldottam :)

Akkor előbb másik. LHR mentes kártyát keres. Írok neki, hogy van egy Asus és egy EVGA 3070 is, mind a kettő bontatlan. Erre jön, hogy baromi drága (nyilván drágább mert ugye bontatlan, dobozos non-lhr, a nagykerben is eszement ára volt) és ő tud 100K-val olcsóbban szintén áfás számlával. Mondom neki, végignéztem az árakat, én adom a legolcsóbban az LHR mentes 3070-ek között áfás számlával a kártyákat, de adja már meg akkor ő honnan tud 100-al olcsóbban, (azaz 450K-ért) mert akkor vennék még pár darabot.
Persze jött a válasz, inkább nem mondja meg honnan tud, maradjon másnak is kártya :D
Mondja ezt az aki úgy hirdeti itt magát, hogy bányász gépeket rak össze.
Írtam is neki, hogy szerintem csak szimplán bohóc, és hogy lófaszt se tud ő 100-al olcsóbban nem hogy kártyát, különben minek keresne akkor az aprón ha tud. De ezek szerint 450K alatt akar venni non LHR kártyát, amihez persze sok sikert kívántam, mert még itt aprón is vadászni kell nagyon nagyon ennyiért, havonta talán 1-1 darab akad, de az sem áfás bontatlan, hanem használt amit 2x áron eladnak, miközben a számlán ugye fele annyi van, azt ha beszarik akkor meg fele pénz insta bukó, és ha cserélik is neki már nem LHR mentest kap.

És ez még csak 2 eset a sokból. Rengeteg olyan (jobbára friss reges) emberbe futok bele, aki feltesz egy kérdést, aztán eltűnik mint petőfi a ködben :D
És tudnék még mesélni jó pár dologról amivel manapság találkozok, de már így is egy regényt írtam, inkább nem koptatom a billt.
Meg ezek a kamuzások, és átlátszó hazugságok nem értem mire jók?
Nekem is volt olyan, hogy találtam idő közben mást a kinézett termék helyett, de legalább akkor nem jöttem átlátszó hazugságokkal hanem elmondtam, hogy találtam olcsóbban, vagy jobbat máshol, nem ilyen kamu dolgokat, hogy asszonypajtitól kapok lapot születésnapomra :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109385) TTomax válasza Shkiz0 (#109384) üzenetére


TTomax
nagyúr

Oh igen átérzem... nem vagyok az irigyed... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#109386) keIdor válasza Shkiz0 (#109384) üzenetére


keIdor
titán

Ilyenkor össze teszem mindig a két kezem, hogy hála istennek olyan munkám van, hogy nem emberekkel kell dolgoznom, hanem magam vagyok csak.
Nem irigyellek titeket, kereskedőket. Se itt, se más területen. Meg a pincéreket sem. Nem vagyok és soha nem is voltam pincér, de ott is a “lesz egy…”-től rosszul vagyok. :D
Parasztok az emberek, tisztelet a kivétel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109387) keIdor


keIdor
titán

Egyre több szakember figyelmeztet a kriptopiac bedőlésére [link]

De jó lenne.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109388) Puma K válasza Shkiz0 (#109384) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gond, hogy nagyon sok ember nemtörődöm és lesz@rom hozzáállású. Főleg a mai emberek és főleg a fiatalabbak. Rengetegen azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ.

Némelyiket jól szájba kéne vágni hogy el tudja helyezni magát a térképen...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#109389) Shkiz0 válasza keIdor (#109386) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amikor még régebben kutas voltam azt hittem az a szar, hogy hülyékkel kell egész nap foglalkozni. Örültem mikor eljöttem annak ellenére, hogy helyi viszonylatban is geci jól lehetett keresni, csak hát életed nem volt mellette, mert havi több mint 200 órákat nyomtál, se hétvégéd, se ünneped, se semmi, ahogy esik úgy puffan, ha rád esik a beosztás akkor dolgozol. Én abban az időben (3év) égtem ki teljesen úgy, hogy számomra teljesen közömbös lett minden ünnep. Nálam ugyanolyan nap egy szülinap, névnap, húsvét, karácsony is, sőt még talán rosszabb is, mert ilyenkor extra felhajtás van. Lehet azt mondani, hogy én vagyok a grincs, de tényleg leszarom. Ugye én egyedül élek panelban, se kutya se macska se asszony, aztán így tényleg nem szeretem a felhajtást. Ott a műfenyő feldíszítve, nagy méretű zsák ráhúzva ott áll 4 éve a lépcsőházi tárolóba, fel se hozom már.
Szóval azt hittem a kútról elkerülve király lesz ezt csinálni amit....hát eskü szarabb :D
De tény és való, hogy régen kezdtem a ph-s pályafutásom, és évről évre azt látom, hogy nagyon nem az a társaság, a morál, meg az etikett sem manapság mint régebben sajna. :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#109390) PitLee válasza Shkiz0 (#109384) üzenetére


PitLee
őstag

Én vennék tőled komplett gépet, de majd ha megjön a nyugdíjam akkor tudnák fizetni . . . jó hát van még 20év nyugdíjig :DDD

(#109391) keIdor válasza Shkiz0 (#109389) üzenetére


keIdor
titán

Ja, ezek nekem se jelentenek semmit, nem vagy egyedül. Még kevesebbet foglalkoztam 03.15-el vagy 10.23-al stb. mikor még otthon voltam.
Karácsony abból jó, hogy mióta beléptem a gyönyörűséges munka világába, 14 éve, minimum másfél hetet mindig otthon voltam akkor. Vagy többet, inkább többet. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109392) Puma K


Puma K
veterán

Esküvőkor, így kell mulatni: videó

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#109393) ScomComputer válasza Puma K (#109392) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jó a zene...szép helyen laknak...ott nem kell internet....10 kecske 5 feleség....ÁÁáááá, az én világom.. :DDD

(#109394) proci985 válasza Puma K (#109392) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ozora eleg furan nez ki mostanaban

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#109395) keIdor


keIdor
titán

Ausztria: 2022 februártól kötelező az oltás.
LOL, nem gondoltam volna, hogy meglépik.
Biztos több ország szintén meglépi.
Franciák szerintem megint szétverik fél Párizst.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#109396) Devid_81 válasza keIdor (#109395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Es mit tesznek azokkal akik megsem akarjak?
Lelovik? :F

...

(#109397) ScomComputer válasza keIdor (#109395) üzenetére


ScomComputer
veterán

Itthon ilyen biztos nem lesz,legalább is a választások előtt tuti nem.. :N

(#109398) Devid_81 válasza ScomComputer (#109397) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aprilisban meg elegge nagy lesz pedig a jarvany, kivancsi leszek ra, hogy oldjak meg a szavazast majd.

...

(#109399) -=RelakS=- válasza Devid_81 (#109398) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Bocsi, a választások idén elmaradnak, majd 2026-ban visszatérünk a témára"

;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#109400) TTomax


TTomax
nagyúr

Nahh,meg is jött az S20FE snapdragonos...130ért euronics garis egy hetes...kék...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.