Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#106301) keIdor válasza proci985 (#106299) üzenetére


keIdor
titán

A 6900XT-vel ugyanaz a baj, mint a 3080Ti-vel.
+10%-ért brutális felárat kérnek. (MSRP vs MSRP)
Ez a két modell bezuhanni sem fog a next genig nagyon, a 6800XT viszont lassan benéz 1000€ alá.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106302) snecy20 válasza keIdor (#106301) üzenetére


snecy20
veterán

Elég hamar elkezdtek normalizálódni az árak.
Viszont ha erőre kapnak a kripto árfolyamok, akkor lehet hogy megint boldog-boldogtalan csákányolni fog.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#106303) ScomComputer válasza PitLee (#106300) üzenetére


ScomComputer
veterán

Waoo az öreglány jól adja... :D

(#106304) keIdor válasza snecy20 (#106302) üzenetére


keIdor
titán

Whattomine alapján egy 3080-al még mindig a napi dönerre való van csak meg, de a menü már nem jönne ki belőle. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106305) snecy20 válasza keIdor (#106304) üzenetére


snecy20
veterán

Ezér' mondom... :DDD : [link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#106306) keIdor válasza snecy20 (#106305) üzenetére


keIdor
titán

Érdemes lenne 3090-re váltania, akkor a napi fél literes kóla is beleférne a töröknél. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106307) Shkiz0 válasza keIdor (#106304) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

És szerinted ki az aki napi, vagy heti szinten váltogatja?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#106308) keIdor válasza Shkiz0 (#106307) üzenetére


keIdor
titán

Annyira tudtam, hogy reagálni fogsz. :)
Amíg a jó öreg kriptó topikban is azt látom, hogy azon vergődnek, hogy milyen időközönként utalnak nekik, már a havi egy alkalom soknak számít, ott is csak azt szűrom le, hogy ugyanúgy gondolkoznak, mint én. Már a minden hónap 28-a sem jó, mert hosszú nekik, gondolom eddig gyakrabban utaltak.
Azt kéne megértened, hogy én nem vagyok bányász, nem érdekel, hogy mennyi lesz 3 év múlva, mert nem hiszek benne. Nem is tudok, vagy akarok úgy gondolkozni.
Ezért röhögök ezeken a napi bevételeken.

Sokkal kevesebb az a klasszikus hosszú távra berendezkedő májner, mint te, a többség csak gyorsan valami pénzt akart csinálni, ez látszik az utalások hisztizésén. A minden hónap 28-a nem jó nekik, gondolom hetente kettő kéne inkább.
Na ennyire gondolkoznak hosszú távon az átlag belépők...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106309) Erdei88 válasza keIdor (#106304) üzenetére


Erdei88
veterán

Napi ebédmenüm még kijönne belőle ;)

(#106310) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

Most aktuális áraktól függetlenül 1440p 75hz-re a következő kártyákat néztem:
3060 Ti, 6700 XT, 3070.

Monitor Freesync de display porton megy NV-vel is a Freesync.
2-3 évre venném kb, nyilván vége felé már vissza kell majd venni a beállításokból.

Volt az utóbbi időben Nv és Amd is nálam szóval ez mindegy.
Ami zavar a 8GB Vram....

3080 illetve 6800xt az már sok lenne árban.

(#106311) keIdor válasza DeckardCain (#106310) üzenetére


keIdor
titán

Ott van a sima RX 6800 is mint opció.
A 3070 helyett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106312) Raymond


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#106313) snecy20 válasza Raymond (#106312) üzenetére


snecy20
veterán

Ez most nem annyira esett le nekem... :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#106314) DeckardCain válasza keIdor (#106311) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Igen azt is néztem.

Egy ~15-20%-al lehet gyorsabb mint a 6700xt, illetve egy ~10%al gyorsabb mint a 3070 kb.

Szóval nem rossz, csak elég nehezen elérhető itthon jelenleg, még a 6700XT-hez és a 6800XT-hez képest is. (Ha aprós használtakat nem nézzem.)

De várok még, mert időm van.

(#106315) Raymond válasza snecy20 (#106313) üzenetére


Raymond
félisten

Hagrid, Dumbledore, Snape...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#106316) Erdei88 válasza Raymond (#106312) üzenetére


Erdei88
veterán

Köztünk járnak! :D

(#106317) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Geforce Experience-t mindegyikőtök lekaparta a gépről?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106318) Habugi válasza -=RelakS=- (#106317) üzenetére


Habugi
addikt

Én a 3évvel ezelőtti NV-re váltás (16év Radeon only után..) után egy ideig lekapartam (Slimmer), van/volt jogtiszta Mirillis Action stb, aztán egyszer nem a mentesített drivert raktam fel, kipróbáltam & elkezdtem használni az Experiencet és rájöttem h nekem bizony ez tetszik. :B

Azóta is telepítem s használom.
Sokan az x+1 db háttérben futó szarja miatt rühellik, jönnek-mennek a meta adatok, "kémkedik" deee.., úgy vagyok vele h Win10 mellett már nem oszt nem szoroz.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106319) -=RelakS=- válasza Habugi (#106318) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nekem gyanús, hogy néha miatta akad a gépem.
Pl mikor megnyitom, akkor tizedmásodpercekre kilő a processzorhasználat. Pont annyira, hogy a feladatkezelőben ne lehessen értelmesen látni. Ezt vagy fél percig csinálja.
Illetve azt gyanítom, hogy a fél 9 körüli akadás is ettől van...

Úgy látom, le kell szednem, hogy megnézzem, igazam van-e :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106320) Habugi válasza -=RelakS=- (#106319) üzenetére


Habugi
addikt

Passz, őszintén szólva megnyitni marha ritkán szoktam (már amennyiben a layeres felületére gondolsz), max olyankor amikor voiceon is fent vagyok de nem szeretném ha a felvételen hallatszana hogy beszélek, kvázi egy mikrofon off erejéig.

Szimplán csak az Exp-el lövöm folyamatosan a screenshotokat mindenben és azzal is veszek fel, a végtermékeket már Total CMD-ben managelem.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106321) -=RelakS=- válasza Habugi (#106320) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem, az Alt+Z-s felület frankó. Ha magát az alkalmazást nyitom meg, akkor köhög

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106322) Habugi válasza -=RelakS=- (#106321) üzenetére


Habugi
addikt

Így is passz, nem nyitom meg, új driver telepítés után egyszer elindítom h megetessem a login adatokkal és csókolom, uninstallig/cseréig már nem találkozunk. :N

Tudom hasznos voltam.. :DDD

Még akár gixeres is lehet az Exp, szimplán csak nem foglalkozom vele annyit és úgy, hogy ezeket triggereljem, kvázi ettől lehet az esetleges gixerek ellenére látszólag hiba tünetmentes.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106323) keIdor válasza -=RelakS=- (#106317) üzenetére


keIdor
titán

Mióta létezik, használom.
Sose volt gondom vele. Az, hogy kér ~1%-ot a CPU-ból az irreleváns. Főleg 8 magnál…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106324) -=RelakS=- válasza keIdor (#106323) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Engem a gép időnkénti megzakkanása zavar. fél másodpercig az egeret sem kérdezi le, fél másodpercig jó. Ez kb este fél 9-kor :DDD Hasonló a helyzet, amikor megnyitom magát a programot, mert pl letölteném a felkínált driver frissítést, stb.
Tegnap eltávolítottam, ha ezek a mulatságok eltűnnek, akkor megvan a hibás. Ha nem, akkor nem tudom, mi a franc van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106325) PitLee


PitLee
őstag

True Radeon :DDD
https://coub.com/view/2tj1ig

[ Szerkesztve ]

(#106326) Devid_81 válasza PitLee (#106325) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az a komoly :DDD

...

(#106327) -=RelakS=- válasza PitLee (#106325) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vörös háttéren fehér körben fekete R? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106328) Habugi válasza -=RelakS=- (#106324) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt az este fél körüli "jelenséget" monitorozd le a Win10 esemény naplóval. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106329) -=RelakS=- válasza Habugi (#106328) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem próbáltam nézni benne, hogy mi lehet ez.
Most nem találtam semmi értelmeset, de ha este megint előfordul, akkor megnézem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106330) keIdor válasza -=RelakS=- (#106324) üzenetére


keIdor
titán

Nálam nincs ilyen jelenség. :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106331) -=RelakS=- válasza keIdor (#106330) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A jó az, hogy többek között ezért is telepítettem újra a gépet :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106332) keIdor válasza -=RelakS=- (#106331) üzenetére


keIdor
titán

Én csak driver frissítésre használom amúgy.
Kényelmes, két kattintás és látom mi változott. Ha kell, akkor még egy kattintás és letölti, nem kell a honlapra mászkálnom érte.
Ezért mióta létezik az Experience, nálam fent van, semmi panaszom nincs rá.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106333) -=RelakS=- válasza keIdor (#106332) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is erre használtam, meg úgy tűnik, hogy ezzel lehet pl 4K-ban rögzíteni, miközben OBS-el mehet FHD streaming értelmes minőségben (a 26-os átméretezése még fura volt). Egyúttal ugye ha valaki feliratkozna, vagy hasonló, az nem jelenik meg a felvételen.

Azt nem tudom, hogy mihez kezdjek akkor is, ha marad, meg akkor is, ha elmúlik az akadás...
Tudom, vegyek új gépet XD

Hangkártyát meg capture kártyát tudok még kidobni belőle, minden más kell.

Illetve még lehet, hogy átrakom a windowst tartalmazó ssd-t másik slotba. Nem figyeltem meg, de akár azóta is lehet ez a fura viselkedés, meg hogy a hangkártyát indítás után rosszul ismeri fel a gép :F
Eszem megáll, ha lenne másik, mindennapos netezős gép, már rég utánajártam volna :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106334) snecy20 válasza keIdor (#106332) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam még anno 2-3 évvel ezelőtt okozott valamelyik verziónál stuttert / mikro-lagot a GeforceExperience, azóta simán elhagytam, telepítéseknél már nem rakom fel, a hiányát sem érzem, meg hát nem is használom azokat a dolgokat, amiket ez a szolgáltatás felkínál. Ha akarok éppen frissíteni nV drivert, akkor a megfelelő helyekről letöltöm manuálisan.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#106335) keIdor


keIdor
titán

R9 390, the last revisit [link]

Remélem Kepler is lesz, az borzasztó lassú lett mára. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106336) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Most hívott az Ipon, hogy mivel előjegyeztem magam gamerként náluk, hiperkedvezményes áron 250k-ért kaphatok 3060-as kártyát.

Szerintem a büdös életbe nem veszek tőlük mostantól semmit.

We are only Stardust...

(#106337) cyberkind válasza Jinxb1rd (#106336) üzenetére


cyberkind
félisten

Most mé', megtisztelve kellene magad érezni, nem felháborodva, ők örömmel adták volna neked, nem is értem itt sokak hozzáállását, még a szar is szar. :U

;] :P

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#106338) Devid_81 válasza Jinxb1rd (#106336) üzenetére


Devid_81
nagyúr

699 United States Dollar equals 207,118.59 Hungarian Forint, ez volt a 3080-as MSRP-je, mi a bajod a 250k-s arral? ;] :DDD

...

(#106339) proci985 válasza keIdor (#106335) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Kepler tesztet tavaly csinalt Sweclockers.

es ez a 390, ebbol volt meg egy gyorsabb X varians is. egyebkent 290X kb ezt a szintet tudja, vagy rendesen meghutve a 390X szintjet, mert ugyanolyan orajeleken jarnak ugy (ugyanolyan 350Wos fogyasztas mellett).

igy nezve erdekes a kivezetesuk mert meg mindig egesz jol birjak, viszont sokat sose adtak el a 390(X) szeriabol, a 290(X)ek meg ennyi ev utan hajlamosak elfaradni. szinte az osszes kartyan brutalisan alul volt meretezve a VRM es/vagy a hutes. nalam mondjuk a VTX3D a full cover blockkal kint a polcon disznek. az Asust is megint ossze kene rakni es felrakni melle, megemlekezni egy szep korrol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106340) keIdor válasza proci985 (#106339) üzenetére


keIdor
titán

Egy kompromisszumos 1080p kártya. Nem rossz, így 2021-ben, szerintem hamar elengedték a GCN2-t driver support ügyileg, főleg nem a mostani árak mellett kellett volna, na mindegy.

A Kepler ettől sokkal lassabb lett mára, valamint 2-3-4GB kártyák vannak belőle, plusz a Titan 6GB, azokért már csak emiatt sem kár...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106341) proci985 válasza keIdor (#106340) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 290X 2013 oktober 13.an jelent meg, szoval majdnem egy 8 (!) eves kartyarol beszelunk, ami annyi ev utan is meg meglepoen jol tartja magat 1080pben. 4GB egyebkent 1080pre eleg, 290X 8GB szinte alig volt gyorsabb olyan helyzetekben, amit meg a GPU is realisan birt anno. ket GPUval is elhanyagolhato volt a kulonbseg, 3 ala meg mar 1200Wos tap kellett... en emiatt tettem le arrol, nem birta volna se a tap, se a hutes :DDD.

egyebkent ket eve meg tokeletes volt a termektamogatasa amikor kiszedtem a masodik kartyat is a gepbol.

regi szep idok, amennyire maceras volt veluk egyutt elni legen, annyira zsenialisak voltak megfelelo hutes mellett.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106342) keIdor válasza proci985 (#106341) üzenetére


keIdor
titán

Igen, de a 390 széria nincs olyan idős, persze tudom, hogy ugyanaz, csak jobb hűtést kaptak.
A GCN 3-at is dobták egyébként, ami a Fury, azért mondjuk egyáltalán nem kár... :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106343) proci985 válasza keIdor (#106342) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a 390(x) 2015os, rovid ideig lehetett kapni es az a felemas helyzet allt elo, hogy a csucskartyan kevesebb VRam volt, mint a kozepkategoriason.

Furybol nagyon nem voltak eladasok sajnos, az annyira nem meglepo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106344) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Új taktikai FPS game magyar fejlesztésű,ingyenes...
[link]
;] :K

(#106345) keIdor válasza proci985 (#106343) üzenetére


keIdor
titán

Te amúgy mostanában játszottad ki a Witcher 3-at is, igaz?
Az egyik játék az életemben, amit bár elfelejthetnék, hogy újra a nulláról átélhessem azt a műalkotást. :R
Emlékszem erre a részre, mennyire zseniálisan összerakták: [link] (spoiler, ha mégse játszottad ki és rosszul emlékszem)
Mennyivel máshogy néztek ki a hölgyek, mint a képen. :DDD Meg ez a soundtrack alatta. Ez a játék egy mestermű. Nem is tudom láttam-e ennyire jót azóta is. A Last of Us 2 vagy a God of War talán.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#106346) Habugi válasza Jinxb1rd (#106336) üzenetére


Habugi
addikt

Valszeg eleve eldurrant áron kapták valamelyik nagykertől pár hete és már ezzel a 250-el is bukóban vannak, ezért ez a nagy odaadás és telefonálgatás amit mostanában tolnak, szabadulnának tőlük amilyen gyorsan csak lehet h minimalizálják a károkat.

snecynek is kellették magukat pár napja..

Megjegyzem.., az elmúlt negyed éves szarrágás ide vagy oda, nekem anno évekig borzasztó véleményem volt róluk, aztán 2017 második fele és 2018 eleje között mintha történt volna náluk valami, minimum pálfordulásnak nevezném.

Azóta is.., az utolsó féltucat vásárlásom tőlük teljesen perfect volt, sőt.., volt néhány extra kérésem is, melyekre simán mondhatták volna azt hogy nem, mégis teljesen barátságosan és nyitott módon reagáltak ezekre és teljesítették is őket, bármi extra költség nélkül.

Így a VGA extravaganza ellenére/után is bátran ajánlom őket mindenkinek, pl a másik nagy négybetűssel helyett/előtt, pedig ott még személyes ismeretségem is van, nem is egy.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106347) -=RelakS=- válasza ScomComputer (#106344) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ez már RTX ON, vagy azt később kapja?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106348) ScomComputer válasza -=RelakS=- (#106347) üzenetére


ScomComputer
veterán

Már benne van látod az ablakokon milyen élethű a tükröződés... :DDD

(#106349) Devid_81 válasza ScomComputer (#106344) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Egesz jo a graf, mennyi szamlat kell letoltsek hozza, hogy en is jatszhassak vele? :F
Amugy a tusz ejtesen kivul van masik modja is?

;] :DDD

...

(#106350) ScomComputer válasza Devid_81 (#106349) üzenetére


ScomComputer
veterán

Még nincs ez csak closed beta... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.