Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#17651) csabyka666 válasza magyarmark (#17650) üzenetére


csabyka666
addikt

Kérdezz rá a BGA-zós csoportban, hogy a hibát biztosan az ATI chip okozza-e. Amennyiben ugyanaz a lap, ami nekem is van, azt a chipet kell melegíteni, amire megy a borda (és nem a proci az:) ).
Arra készülj fel, hogy osztani fognak a BGA-s topicban.
Amúgy Youtube vidiket nézz előtte, mert sok összetevős ez a melegítős buli is, előtte célszerű gyakorolni valami hulladék lapon. Én úgy gyakoroltam be a fokozatokat, hogy amikor le tudom venni a chipet, elegendő a hőfok.
Az árak, amiket mondasz, irreálisak. Aki 10-ért vizsgál be egy notit, az a bolt / személy ebből nem él meg szerintem.
Ha magadnak csinálsz mindent, nyilván olcsóbb, ez nem nagy matek.:)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17652) Pyttawrx válasza magyarmark (#17648) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha ma még nem csináltál ilyet, akkor hagyd, mert több kár okozol. Ez típushiba ezeknél, nem biztos, hogy érdemes javíttatni, mert elég drága is, mivel chip cserével járnál a legjobban. A venticsrére meg nem tudom hova vitted, de a 10 a megnézés?? Annyiért ventivel együtt cserélem, meg pasztázom is sok gépnél. :) ott le akartak húzni, nyilván te is tudod.
szerintem jobban jársz ha gépet cserélsz, ezt meg eladod alkatrészként

(#17653) magyarmark válasza csabyka666 (#17651) üzenetére


magyarmark
csendes tag

Bga-s topicban? Azt hittem itt kapok választ rá hogy mi a hiba :D
És mit jelent az hogy osztani fognak?

Amúgy most megint beindult a laptop, darabjaira szedés és ütögetésre, de ez így nem normális, nem megoldás, hogy mostantól nem kapcsolom ki 2 évig, mert ez egy ilyen backup laptop, ha nincs gép.

Az árak meg itt ezek (Tatabánya), Budapestre felutazás vagy postázás már olcsóbb, csak időigényes...
Bioschip újraprogit 40 helyett párezerért vállalta másik üzlet, annak az lett a vége hogy 2 hét után azt mondták nem lehet megcsinálni... Nem nagyon szeretném senkihez vinni ezek után egyetlen dolgomat sem, nem tudok megbízható embert, lassan ott tartunk hogy mindig vegyél újat, vagy egyenesen ilyeneket mint bga-zó gép...

(#17654) csabyka666 válasza magyarmark (#17653) üzenetére


csabyka666
addikt

BGA-s topic, igen, mivel a hiba arra utal.

40 egy BIOS írásért, ezt remélem te se hiszed el.

Ha most jó, nyilván tisztában vagy vele, hogy nem marad így.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17655) Pyttawrx válasza magyarmark (#17653) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sajnos kevés a megbizható szerviz. 40 egy bioschip újraíràsa??? Anno 5-7 közt csináltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17656) magyarmark válasza Pyttawrx (#17652) üzenetére


magyarmark
csendes tag

Offtopikosan megkérdezhetem mennyit érhet így eladva? (Gép árfelbecsülős fórumnál nemtom lehet-e laptopot)
A billentyűzet se jó a 3-as gomb környékén. De pl a kijelző hasznos lehet, meg a maradék cucc az alaplapról.

Venticsere meg nem is az egész bordával volt, csak a műanyagot szerettem volna, mert annyi lapát letört már. Aki nem ért semmit ezekhez, és szétszerelni se tudja, azokat lehúzzák és ebből élnek, tisztelet a kivételnek mint te.

(#17657) Pyttawrx válasza magyarmark (#17656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kedves vagy nem azért írtam, csak meglepődtem. Ezzel rontják el ezt a szakmát. Az lcd ér valamit igen, max a burkolat. Piaci ár alatt szktam ezeket megvenni. Szerintem hdd nélkül látatlanban 15 környéke amit kérhetsz max. Sajnos.

(#17658) st3v3np3t3r válasza csabyka666 (#17646) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A hp community egyik tagja szerint ez a kód azt jelzi, hogy a VGA halott link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17659) magyarmark válasza Pyttawrx (#17657) üzenetére


magyarmark
csendes tag

Több mint amit vártam, működőképesen se kértem volna el sokkal többet ezért a rakat ....-ért. :D főleg mert videó driver már nem támogatott, ezért mocskosul lassú, és a játékok se futnak rajta.

Köszi mindenkinek a válaszokat!

(#17660) Rapid136 válasza magyarmark (#17653) üzenetére


Rapid136
őstag

itt vannak hibajelzések...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#17661) csabyka666 válasza st3v3np3t3r (#17658) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, sajnos nem csak ez az egy példány ilyen. ATI kártyáknál tömegesen jelentkezik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17662) csabyka666 válasza st3v3np3t3r (#17658) üzenetére


csabyka666
addikt

...illetve, akkor nem a forrasz melegedett el, hanem maga a chip döglött, szóval melegíteni is felesleges?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17663) st3v3np3t3r válasza csabyka666 (#17662) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

okozhatja forrasztási hiba is akár,a nagyobb baj az, ha a nyák vezető pattant el

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17664) csabyka666 válasza st3v3np3t3r (#17663) üzenetére


csabyka666
addikt

Aha, akkor van esély! Próba szerencse, rámelegítek, már csak kíváncsiságból is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17665) st3v3np3t3r válasza csabyka666 (#17664) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ennél rosszabb talán már nem lesz:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17666) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!
A szitu az volt, hogy telepítettem anno egy fullos laptopot minden spéci programot be kellett állítanom (nem volt egyszerű), de nem is ez a lényeg. Hanem az hogy a win10 telepítőben volt egy olyan telepítési lehetőség, hogy +driver vagy originál telepítő. Ott és akkor a +driver verziót telepítettem és minden szuper csak egy valami nem működik. Mégpedig a fényerő állító gomb, de előtte (előző op.rendszeren) jó volt. Most már tudom, hogy a driver tartalmú telepítővel ez gyakran előforduló hiba és már nem is használom, de a régebben telepített gépen ezt meg szeretném oldani újratelepítés nélkül. Feltételezem valamihez részben illő drivert rakott fel a rendszer (eszközkezelőben nincs sárga háromszöggel jelölt eszköz).
Találkozott már ezzel a "hibával" valaki? Segítenétek, hogy mi lenne a megoldás?

Előre is köszönöm!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#17667) Pyttawrx válasza NorbertoEco (#17666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Gyártói oldalról szedd le a hotkey driver és a vgat, chipset sem árt. Amúgy mi a laptop típusa?

(#17668) st3v3np3t3r válasza NorbertoEco (#17666) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia,a gyártó honlapján van win10es driver?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17669) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy LENOVO IdeaPad 320-15IAP (80XR00AXHV) notiba próbálok életet lehelni. Nem tudom bekapcsolni, még a bootig sem jutok el. Fel sem pörög sem a vinyó, sem a venti - egyedül a power gomb kezd el világítani.

Azt olvastam itt-ott keresgélve, hogy sokan találkoztak ezzel a problémával, de általában segített a kikapcs, kábel ki, 20mp gomb, kábel be kör, nálam sajnos ez nem vált be, ahogy a Novo button sem. Azt benyomva világít ugyan oldalt a led, de se kép, se hang.

Jól sejtem, hogy nem fogom megúszni a szétszerelést? Van esetleg más ötletetek, mivel lehetne menteni a menthetőt? Egyáltalán működésre bírhatom a szétszereléssel?

Nem vagyok sem műszerész, sem az a kimondott laptopszerelő alkat, viszont sürgős lenne a dolog, vasárnap estig jó lenne valahogy beröffenteni, mert nagy szüksége volna rá a tulajdonosának.

Előre is köszönök szépen mindenféle hasznos tanácsot, ötletet, segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#17670) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude 6430, ami néha bootolásnál már nem jut el a Windows-ig (ekkor az akksi kivétele megoldja a gondot átmenetileg). A hibaüzenet, amit kapok, az FW status recovery error-t ír.
Rákerestem, sokan a CMOS alacsony feszültségszintjét írják lehetséges okként, azt cseréltem (tényleg már kicsi volt a feszültség), de nem oldódott meg a probléma.
Esetleg valaki találkozott már hasonló szituációval, van ötletetek, hogy mit érdemes még megpróbálni?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17671) Tim82 válasza Peterhappy (#17669) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt nem tudom, hogy mi lehet a konkrét probléma oka és megoldása, de ha adatmentésre kell, hogy kerüljön a sor, itt találod hozzá a Hardware Maintenance Manualt: [link] (pdf, kattintásra megnyitja/letölti a böngésződ)

Maga a vinyó kiszerelése a doksi saját oldalszámozása szerint a 45. oldalon található, lényegében az optikai meghajtót, az alsó burkolatot, valamint az akkut kell előtte kiszerelni (szerintem ez utóbbit inkább elővigyázatosságból).

Nemrég szereltem más IdeaPad modellt takarítás miatt, az alsó burkolat esetében mindenképpen javaslom, hogy a leszedéshez, feszegetéshez vagy ilyen mobilszerelő készletekhez adott műanyag "pengetőt", vagy valamilyen plasztikkártyát (mint például lejárt bankkártya) használj.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17672) Peterhappy válasza Tim82 (#17671) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia Tim!

Én csak a magyar manual-ba szaladtam bele, az sokkal karcsúbb doksi és nincs is benne ez a rész, szóval köszönöm szépen!

Igen, mindenképpen pengetőzök, tanulva a korábbi tapasztalataimból.

Csak sejtésem van, talán az aksi eltávolítás melletti bekapcsolás megoldja a problémát - csak mivel ennek beépített aksija van, nem olyan egyszerű a metódus.

Köszönöm a segítségedet!!!

(#17673) Peterhappy válasza Tim82 (#17671) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sikerrel jártam :)
Az aksi kiszedése nem volt ugyan elég, de középen a kis fekete bizbasz le-, majd visszacsatlakoztatása (lövésem sincs, az mi lehetett) már igen :)

Köszönöm :R

(#17674) Tim82 válasza Peterhappy (#17673) üzenetére


Tim82
nagyúr

Örülök, hogy megoldódott. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#17675) gregory91 válasza gentlemanus (#17620) üzenetére


gregory91
senior tag

Üdv!
Elsősorban RAM-ra illetve VGA-ra gyanakszom.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17676) INTELligent válasza INTELligent (#17670) üzenetére


INTELligent
senior tag

Sziasztok! Erre esetleg valakinek van tippje?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17677) gregory91 válasza INTELligent (#17676) üzenetére


gregory91
senior tag

Ettől függetlenül be tudsz lépni a BIOS-ba?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17678) INTELligent válasza gregory91 (#17677) üzenetére


INTELligent
senior tag

Igen.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17679) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Van valakinek tapasztalata LPC 80h debug teszterel kapcsolatban?
Van valakinek hasonló kártyája vagy foglalkozott már hasonlóval? milyen kártyát érdemes venni?

[Intel 80h debug code]

most vettem fillérekért egy ilyet, mi baj lehet, max nem megy.
De még ebből is mintha 2 fajta lenne és nem is megbízhatónak írják, több aliexpress visszajelzés szerint nem működött.
Persze van profibb cucc is 30-40dollártért.
De ha van valakinek tapasztalata az megoszthatná.
1 dolgot nem értek csak, hogy miért nem valami sorosportos/USB-s kommunikáción van ez megoldva...másik laptopra felcsattintod és látod a teljes HEX kódokat a képernyőn..

(#17680) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok esetleg erre valakinek megoldás?
köszi

(#17681) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17680) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ha bios hibás, akkor el sem indulhatna... a hibát máshol kell keresni... lehet, hogy belső tápegség hibás, 5V,3.3V... ezt okozhatja hibás smd kondi is...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17682) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17681) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm, az már tuti, hogy bios hibás.... :) Már ott járok, ha megjön a bios íróm, akkor megcsinálom azzal, ha nem sikerül, akkor chip csere lesz.
Tudom, hogy belenyúltak a biosba, illetve elrontották :) Ezért szerettem volna egy megoldást, mint pl ami a HP-nál is segített, meg pár éve egy másik bios hibás lenovonál, de ezek itt még nem jöttek be. :) Lehet még új modell. :)

(#17683) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Dell Latitude E6440 nagyon melegszik.

Jól szellőző tartón van. Nincs is túlterhelve (böngészés, HDMI-n keresztül filmet nézünk rajta a TV-n.)

Ventillátort kitakarítottam. Pasztázás jó...nak tűnik.

Mit tehetek?

Kösz!

(#17684) Pyttawrx válasza kaposznyak (#17683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! A jónak tűnik... :) nem megnyugtató.
Szerintem pasztázd újra, mx-4, vagy jobb pasztával

(#17685) kaposznyak válasza Pyttawrx (#17684) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz.

Megnézem mit árulnak a helyi boltban.

Mit NE vegyek?

(#17686) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17682) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ja hát így bővebb előzményekkel könnyebb...

Honnan rendeltél bios írót? linket dobnál? :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17687) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17686) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ch341a rendeltem, link [link]
ami nekem van az willem 5.0 de ehhez ki kell forrasztani ahhoz nincs kedvem, az elsőhöz nem. Egyenlőre azt próbálnám meg. Hátha fog menni. Ha nem akkor kuka, vagy passz

(#17688) kreten67 válasza Pyttawrx (#17687) üzenetére


kreten67
senior tag

Én egy 580-ast próbáltam megírni mostanában ,de a TSOp chip már az új 1,8V-os volt ,így vennem kellet másik írót (már ideje volt). Nos lehetséges ,hogy már a 7.genes 570-nél is 1,8V-os a bios chip,de erre nincs biztos infóm. Ráadásul az 580-nál nem elég a bios chip írása ,mert az EC-t is igazítani kell, amihez nem egyszerű hozzáférni.
Alapvetően ki kell forrasztanod a chipet ,vagy az alaplapról le kell szedned egy smd kondit, különben nem engedi beleírni a tartalmat a helyén (apropó tartalom ,azt honnan töltöd le ,mert hirtelen nem találok sehol 570-hez ,az 580-hoz is kölcsön kellet kérnem egy másik gépet ?)

Egyébként: BÚÉK itt mindenkinek!

(#17689) Pyttawrx válasza kreten67 (#17688) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Találtam valami bin file-t. Talán ezt [link]
köszi a hasznos infot

[ Szerkesztve ]

(#17690) kreten67 válasza Pyttawrx (#17689) üzenetére


kreten67
senior tag

16mb-os bios bin amit találtál ,lehet az még jó a régi chipbe.

[ Szerkesztve ]

(#17691) Pyttawrx válasza kreten67 (#17690) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Remélem az lesz. 😀

(#17692) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Jött hozzám egy HP EliteBook 8540w, ami gyakran kikapcsolt. Aida a procira 45 fokot ír, de az egyes magok 100 fokig is elmennek terhelésen, ilyenkor lelövi magát.
Kipucoltam, újrapasztáztam, kicsit javult, de még mindig elmegy 100 fokig, és kikapcsol ugyanúgy.

A kérdésem, hogy ezeknél normális ez a magas hőmérséklet?

2 tippem van, az egyik a hőcső, marmint hogy elment belőle a gáz, a másik a proci, ami egyszercsak hűthetetlen lett.
Alapjáraton rendben vannak a fokok, viszont egy böngészőt megnyitok, és már fel is ugrik.

Szerintetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17693) Pyttawrx válasza csabyka666 (#17692) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igen ez lehet hőcső. Amúgy mivel pasztáztad?

(#17694) csabyka666 válasza Pyttawrx (#17693) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát esélyes, most kipróbáltam egy i5 460M procival, de ugyanaz, illetve nem, mert még hamarabb kikapcsol.

A paszta pontos nevét nem tudom, de ilyen grafitos, ha a kezemre kerül, le se tudom mosni. Mindig ezt használom, én meg vagyok elégedve vele, évek múlva se kovesedik rá.

Hőcső maradt, vagy valami mélyebb probléma, de hogy lehet az, hogy a proci amúgy 45 fokon megáll, a magok viszont kis terhelésre egyből felugranak 50-ről 90-re, pár másodperc alatt 100-ra, aztán hamarosan kikapcs...

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17695) Pyttawrx válasza csabyka666 (#17694) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Előbb akkor lehet pasztát nézném meg.
[link]

(#17696) csabyka666 válasza Pyttawrx (#17695) üzenetére


csabyka666
addikt

Meglett a hiba! A proci mellett van egy lefogató fém lemez, egy csavarral rögzítve a házhoz. Ez volt fellazulva, nem feküdt fel rendesen a hűtő a procira.

Ma is okosabbak lettünk!:)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17697) Pyttawrx válasza csabyka666 (#17696) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nu jól van, gratula :C

(#17698) paltom


paltom
tag

Van egy laptopom, tegnap óta újrainditás után bejön a Windows fekete képernyōvel meg c: Windows system32 írással. CRT alt delezni tudok de mást nem. Próbáltam megnyitni az explorer.exe-t, azt îrja nem található.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#17699) st3v3np3t3r válasza paltom (#17698) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia.kicsit több infót lehetne-e kérni?
Oprendszer? a laptopban HDD vagy SSD van? A gép kora? Volt-e benne merelemez cserélve? stb...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17700) paltom


paltom
tag

Nemrég vettem bele másik ssd-t de Amin az optendszer van benne maradt. 3éves kB, win10el azóta nem is volt újratéve rajta a Windows.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.